Dodaj do ulubionych

chodzicie z maluchami na basen?

23.05.08, 20:58
moje pytanie pojawia sie dlatego, ze myslalam, ze te specjalne pieluchy do
kapieli zatrzymuja nie tylko siuski, ale i kupke... tymczasm nie tylko nie
zatrzymuja siuskow, ale i kupka, jesli maluch zrobi ja w basenie, w wodzie, to
wyplynie gora uncertain o co chodzi z tymi pieluchami? to po co one wlasciwie sa?
zdarzyla nam sie niestety kupka w basenie i trzeba bylo spuscic wode... mimo,
ze strasznie pilnowalismy zawartosci pieluchy i zachowan Marty uncertain
Obserwuj wątek
    • apple13 Re: chodzicie z maluchami na basen? 23.05.08, 22:34
      Kurcze, jak to? To po co te pieluchy??? Ja mam zalecenie chodzenia
      na basen. Myślałam, że kupię takie pampersiaki i będzie wszystko
      ok...
      • piegoosek Re: chodzicie z maluchami na basen? 23.05.08, 22:49
        moze to nie jest problem, kiedy idzie sie na 45 minut na basen zamkniety, my tu
        chodzimy na basen otwarty pod golym niebem, dzieciaki troche w tych
        pampersiakach biegaja, moze w tym tkwi tajemnica? moze jesli zdarzy sie kupka w
        przeciagu okolo godziny, to moze nie wyleci, ale jesli maluch biega w tym
        pampersie 2-3 godziny (to na prawde szybko biegnie, to nie to, ze pieke
        dzieciakom tylek tyle czasu w pampersach!), to wtedy wyleci...
        ale to nie zmienia faktu, ze niemozliwosci ajest, aby siuski zostawaly w
        pampersie, bo gdy sie bierze malucha z basenu na rece np. to zawartosc pampersa,
        przyciskawszy go, wycieka z kazdej strony, a nie wierze, ze to tylko woda
        wycika, a siuski zostaja w srodku wink
        no nie wiem... znam rodziny, ktore chodza z maluchami na baseny, pytalam i
        akurat im nie zdarzylo sie, aby maluchy zrobily kupke wink wiec moze zimna woda
        spona posladki i nie robia? wink a jak moje biegaly w upale, to po prostu w pewnym
        momencie wyluzowaly? smile
        • oyate Re: chodzicie z maluchami na basen? 24.05.08, 20:51
          Tak jest dokładnie. Wszystko jest ok z pieluszka dopuki dziecko nie
          zrobi pierwszego siku. Po tym pielucha staje się bezwartościowym
          kawałkiem tworzywa sztucznegosmile) Niestety.
          Ja tam wymieniałam pieluszkę co godzinę, jak byłam nad jeziorem, bo
          na basen nie chodze z przyczyn technicznych...najbliższy mam 60 km
          od mojego miasteczkauncertain/
          • kartopaka Re: chodzicie z maluchami na basen? 26.05.08, 13:38
            jestem instruktorem nauki pływania i w swojej karierze prowadziłam grupy
            maluszków na basenie. powiem szczerze, że nigdy nie zdarzyła sie sytuacja aby
            wypłynęła kupka z pamperasa. Dwójka moich własnych dzieci tez chodziła i chodzi
            nadal i tez nigdy taka sytuacja nie miała miejsca. na dobra sprawe lepiej sie
            nie zastanawiac co pływa w basenie. Trzeba zaczac od tego czy ludzie w ogóle się
            myją przed wejsciem do wody. Nie chce nikogo zra żać bo nie to mam na
            celu...Wszystko zależy od indywidualnej odpornośći i wrazliwości każdego z nas.
            Sa ludzie, którzy po jednej wizycie na basenie od razu łapią grzyba lub
            kurzajki. To jest temat rzeka i wszystko zalezy od wrażliwości Państwa i dziecka.
            Ja z racji swojego fachu i studiów oraz trenowania pływania wiele godzin
            spędziłam na basenie i w zasadzie nigdy nic mi sie nie przytrafiło. Dobrze by
            Państwo od poczatku dawali swoim dzieciom dobry przykład i uczyli higieny i
            porządku...

            Same zajecia na basenie dla dzieci sa bardzo wskazane. Dzieci bardzo lubia
            pluskać sie w wodzie. Trudno to nazwać nauką pływania, ale oswajaniem z woda i
            wyrabianiem pewnych odruchów związanych z lywaniem. Prawidłowego oddychania w
            wodzie. Zamykania buzi przy nurkowaniu etc. To wszystko mozna przeczytać w
            literaturze fachowej.

            Jestem zwolenniczką zajęć na basenie dla maluszków. a najlepiej jak przyszła
            Mama pływa w ciązy. Prosze spróbowac drogie Mamy- zobaczycie jak dzieci w
            brzuszku reagują na taka forme relaksu Mamy. Prosze tez pomysleć o swoich
            przeciążonych i zmęczonych kregosłupach...

            Koniec tych wywodów- pozdrawiam pływajaca mama, pływajacych maluchów.
            • anna_sla kartopaka 26.05.08, 13:47
              ciężko jest nauczyć półtoraroczne dziecko trzymania kupy.. nie sądzisz??

              pewnie jestem przypadkiem szczególnej troski ;P ale ja po "imprezie" w basenie
              dostałam skurczów brzucha w ciąży..
              • kartopaka Re: kartopaka 26.05.08, 14:30
                Oczywiscie, że nie nauczysz trzymania kupy, ale tak jak pisałam wczesniej nigdy
                nie zdarzył mi sie przypadek pływajacej zawratosci pieluchy w basenie. Może
                faktycznie dzieci trzymają w basenie. Sa pewnie pojedyńcze przypadkie... ale
                zdarzyło się kiedys dziecku w wieku szkolnym ( o ile pamietam 4-6 klasa).
                Kazdy z nas jest inny, mozna akurat miec jakies problemy żoładkowe i
                niekontrolować tych spraw a co dopiero dziecko...
                • anna_sla Re: kartopaka 26.05.08, 16:55
                  to była taka odpowiedź na Pani zdanie:
                  "Dobrze by Państwo od poczatku dawali swoim dzieciom dobry przykład i uczyli
                  higieny i porządku..."
                  • kartopaka Re: kartopaka 26.05.08, 23:06
                    To tak a propos higieny na basenie. Wiem co mowie bo bo przez jakiś czas sobie
                    poobserwowałam. Jeśli mama, Tata sie nie myją to dlaczego ja sie mam myć. A
                    potem są opinie, że na basenach jest brudno i strach jest iść z małym
                    dzieckiem. Tylko to miałam na myśli. Niby oczywiste ale nie dla każdego.
                    Pozdrawiam Panią - Kartopaka
                    • piegoosek Re: kartopaka 28.05.08, 00:19
                      ale to nie ma nic wspolnego z moim postem, mam nadzieje wink to znaczy ma:
                      basen... ale my tu chodzimy do takiego malego, odkrytego... no i sie myjemy smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka