asiula83 Re: ZĘBY!!!! 12.07.05, 12:55 Przepraszam za szybko wcisnęłam ENTER!!! Mojemu rocznemu synkowi rosna zeby (4 na raz na górze) niestety te zeby rosną strasznie krzywo. Co możne zrobić żeby je jakoś wyprostować?? Dodam że ssie smoczka i piję kaszkę z butelki Z gory dziękuję za odpowiedzi Pozdrawiam Asia Odpowiedz Link Zgłoś
dzidziamamusi Re: ZĘBY!!!! 12.07.05, 13:21 Trudno przez Internet powiedzieć, czy te ząbki rzeczywiście rosną tak bardzo krzywo i czy nie warto iść do specjalisty ortodoncji po poradę, jak temu przeciwdziałać. Leczenie ortodontyczne w tym wieku polega na usunięciu czynników powodujących wadę zgryzu, czyli np. wyrzuceniu smoczka uspokajającego. W przypadku wad nabytych o małym stopniu nasilenia usuniecie przyczyny we wczesnych okresach rozwojowych może doprowadzić do SAMOWYLECZENIA. Więcej o metodach profilaktycznych już było tutaj: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=577&w=20170667&v=2&s=0 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=577&w=23569564&v=2&s=0 Odpowiedz Link Zgłoś
asiula83 Re: ZĘBY!!!! 14.07.05, 15:18 Dzisiaj patrze a Maciusiowi górne dziąsło strasznie (nie tyle co spuchło) ci jest czerwone i takie jakby krwiste, ale tylko tam gdzie ma 4 ząbki , na dole dziąsełko jest takie jak powinno być. Czy to może być dlatego że ma wewnątrz buzi zajada bądź plesniawki?? Odpowiedz Link Zgłoś
dzidziamamusi Re: ZĘBY!!!! 14.07.05, 20:38 Pleśniawki to miękkie białe kożuchowate naloty, które łatwo zdjąć odsłaniając czerwoną błonę śluzową. Na dziąśle wokół zębów właściwie pojawiają się najrzadziej, więc to mało prawdopodobne. Wewnątrz buzi nie ma zajada. Zajady to popularna nazwa zapalenia kątów ust. Czy Maciuś ma regularnie czyszczone zęby szczoteczką? Może to zapalenie dziąsła spowodowane płytką bakteryjną? Czy na cos choruje? Osłabienie organizmu sprzyja stanom zapalnym. Odpowiedz Link Zgłoś
asiula83 Re: ZĘBY!!!! 14.07.05, 22:17 Byłam u lekarza a ten stwierdzil zapalnie jamy usnej Dziękuję za wypowiedzi Odpowiedz Link Zgłoś
dzidziamamusi :-( 14.07.05, 23:44 Cieszę się, że poszłaś z synkiem do lekarza. Czy powiedział z jakiej przyczyny powstało to zapalenie? Odpowiedz Link Zgłoś
asiula83 Re: :-( 15.07.05, 12:45 Mówi że to wirusowe i wzięło sie z powietrza że nie beirze sie ani z brudu ani z zarazkow Odpowiedz Link Zgłoś
dzidziamamusi wirusowe zapalenie jamy ustnej 15.07.05, 13:58 no wirus to tez taki zarazek szybkiego powrotu do zdrowia dla synka! Odpowiedz Link Zgłoś
izia30 Re: ZĘBY!!!! 15.07.05, 12:30 twoj roczny dzieciak pije nadal z butelki? moje gratulacje, jeszcze rok i oprocz krzywych zebow bedziesz miala dzidecko bez zebow bo zezre je prochnica! kobieto takie dziecko jada lyzeczka i ;pije z niekapka!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
asiula83 Re: ZĘBY!!!! 15.07.05, 12:43 Oczywiście że je łżeczką np. obiad ale kaszy nie chce jesc - wiec nie bede dzicka głodzic. A co do picia to też pije z niekapka tele że w nocy (jest gorąco) wiec chce mu się pić- rzecz normalna nie dam mu niekapka jak jest nieprzytomny bo wszystko by pozalewał więc daję mu z butelki. Widocznie nie mam tak wspaniałego dziecka jak Ty Odpowiedz Link Zgłoś
dzidziamamusi Izia! 15.07.05, 13:46 Potrafisz pomagać w bardziej subtelny sposób? Odpowiedz Link Zgłoś