12.07.05, 12:52
Obserwuj wątek
    • mandara Re: ZĘBY!!!! 12.07.05, 12:54
      a co konkretnie masz na myślismile
    • asiula83 Re: ZĘBY!!!! 12.07.05, 12:55
      Przepraszam za szybko wcisnęłam ENTER!!!
      Mojemu rocznemu synkowi rosna zeby (4 na raz na górze) niestety te zeby rosną
      strasznie krzywo. Co możne zrobić żeby je jakoś wyprostować??
      Dodam że ssie smoczka i piję kaszkę z butelki
      Z gory dziękuję za odpowiedzi
      Pozdrawiam Asia
    • dzidziamamusi Re: ZĘBY!!!! 12.07.05, 13:21
      Trudno przez Internet powiedzieć, czy te ząbki rzeczywiście rosną tak bardzo
      krzywo i czy nie warto iść do specjalisty ortodoncji po poradę, jak temu
      przeciwdziałać. Leczenie ortodontyczne w tym wieku polega na usunięciu
      czynników powodujących wadę zgryzu, czyli np. wyrzuceniu smoczka
      uspokajającego. W przypadku wad nabytych o małym stopniu nasilenia usuniecie
      przyczyny we wczesnych okresach rozwojowych może doprowadzić do
      SAMOWYLECZENIA. Więcej o metodach profilaktycznych już było tutaj:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=577&w=20170667&v=2&s=0
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=577&w=23569564&v=2&s=0
      • asiula83 Re: ZĘBY!!!! 14.07.05, 15:18
        Dzisiaj patrze a Maciusiowi górne dziąsło strasznie (nie tyle co spuchło) ci
        jest czerwone i takie jakby krwiste, ale tylko tam gdzie ma 4 ząbki , na dole
        dziąsełko jest takie jak powinno być.
        Czy to może być dlatego że ma wewnątrz buzi zajada bądź plesniawki??
        • dzidziamamusi Re: ZĘBY!!!! 14.07.05, 20:38
          Pleśniawki to miękkie białe kożuchowate naloty, które łatwo zdjąć odsłaniając
          czerwoną błonę śluzową. Na dziąśle wokół zębów właściwie pojawiają się
          najrzadziej, więc to mało prawdopodobne. Wewnątrz buzi nie ma zajada. Zajady to
          popularna nazwa zapalenia kątów ust.
          Czy Maciuś ma regularnie czyszczone zęby szczoteczką? Może to zapalenie dziąsła
          spowodowane płytką bakteryjną? Czy na cos choruje? Osłabienie organizmu sprzyja
          stanom zapalnym.
          • asiula83 Re: ZĘBY!!!! 14.07.05, 22:17
            Byłam u lekarza a ten stwierdzil zapalnie jamy usnej sad Dziękuję za wypowiedzi
            • dzidziamamusi :-( 14.07.05, 23:44
              Cieszę się, że poszłaś z synkiem do lekarza. Czy powiedział z jakiej przyczyny
              powstało to zapalenie?
              • asiula83 Re: :-( 15.07.05, 12:45
                Mówi że to wirusowe i wzięło sie z powietrza że nie beirze sie ani z brudu ani
                z zarazkow
                • dzidziamamusi wirusowe zapalenie jamy ustnej 15.07.05, 13:58
                  no wirus to tez taki zarazek wink
                  szybkiego powrotu do zdrowia dla synka!
    • izia30 Re: ZĘBY!!!! 15.07.05, 12:30
      twoj roczny dzieciak pije nadal z butelki? moje gratulacje, jeszcze rok i oprocz
      krzywych zebow bedziesz miala dzidecko bez zebow bo zezre je prochnica!
      kobieto takie dziecko jada lyzeczka i ;pije z niekapka!!!!!!!!!!!!!!!
      • asiula83 Re: ZĘBY!!!! 15.07.05, 12:43
        Oczywiście że je łżeczką np. obiad ale kaszy nie chce jesc - wiec nie bede
        dzicka głodzic. A co do picia to też pije z niekapka tele że w nocy (jest
        gorąco) wiec chce mu się pić- rzecz normalna nie dam mu niekapka jak jest
        nieprzytomny bo wszystko by pozalewał więc daję mu z butelki.
        Widocznie nie mam tak wspaniałego dziecka jak Ty smile
      • dzidziamamusi Izia! 15.07.05, 13:46
        Potrafisz pomagać w bardziej subtelny sposób?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka