Dodaj do ulubionych

rotawirus??? która z was szczepiła swoje dziecko??

14.04.07, 21:45
proszę o pomoc!!! mam dwie córeczki jedna ma 6 lat druga 4 miesiące. Ta
starsza często choruje na grypę żoładkową, jak była mamła nikt mi nie mówił o
szczepionce na wirus rota, wiem że już aszczepiś jej nie mogę. Ale czy któraś
z was szczepiła swoje maleństwo??? Jeśli tak to jaki jest koszt tej
szczepionki???
dzięki Gocha Julka i Marta
Obserwuj wątek
    • mw144 Re: rotawirus??? która z was szczepiła swoje dzie 14.04.07, 22:25
      Trzeba podać dwie dawki. Odstęp między nimi wynosi 6 tyg, a drugą trzeba podać przed ukończeniem 6 m-ca, więc pozostaje Ci jeszcze max 2 tyg. na decyzję. Cena jednej dawki to 300 zł, chociaż w W-wie zdarza się i 350.
    • db61 Re: rotawirus?? 15.04.07, 16:13
      Dzień dobry,
      a propos młodszej siostry:
      1/ pierwsze szczepienie można wykonać juz od 6 tygodnia
      2/ ponowne najwcześniej po 4 tygodniach
      3/ najlepiej przeprowadzic drugie szczepienie przed 16 tygodniem , ale można
      też jeszcze szczepić do 24 tygodnia [ statystycznie zakażenia pojawiają się od
      26 tygodnia życia]
      4/ szczepionkę podaje się DOUSTNIE !
      5/ można niemowlę zaszczepić podczas innego szczepienia
      a propos starszej :
      1/ może to nie są zakażenia wirusowe
      2/ określić przyczynę nawracających zakażeń pomógłby posiew stolca z
      antybiogramem
      3/ będzie Pani znała przyczynę zakażenia [jeśli to bakteria] a lekarz będzie
      wiedział czym leczyć i czym uodpornić starszą siostrę
      pozdrawiam i życzę zdrowia
      pediatra
      • askape1 Re: rotawirus?? 15.04.07, 18:24
        ja szczepiłam rotarixem.są dwie dawki w odst.6 tyg., mozna je łączyc z innymi
        szczepionami. szczepionka jest doustna. najlepiej jest wejść na stronkę www.
        szczepienia.pl, tam jest wszystko podane na tacy. pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka