Dodaj do ulubionych

Pytanie do stomatologa

27.12.07, 10:12
Od kiedy u dziecka można stosować pastę dla dorosłych ? Dentysta
niedawno powiedział mi, że zasada, zgodnie z którą zęby mleczne
powinny być szczotkowane pastą dla dzieci a stałe dla dorosłych jest
błędna. Faktycznie bowiem należałoby bardzo długo szczotkować zęby,
by np fluor przedostał sie do zębów a standardowe (trzyminutowe)
mycie zębów u dzieci ma raczej służyć wymiataniu jedzenia niż
konserwowaniu ich fluorem. Ciężko mi stwierdzić, czy rację ma mój
dentysta czy ktoś wyznający zasadę o leczeniu mlecznych i stałych
zębów odpowiednimi pastami, ponieważ sam nie jestem dentystą. Jaka
jest prawda ?
Obserwuj wątek
    • slonko1335 Re: Pytanie do stomatologa 27.12.07, 10:38
      Przejrzyj sobie ten wątek, jest tam mnóstwo przysatnych informacji a
      Twój dentysta ma jak najbardziej rację
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=566&w=72809372

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka