Dodaj do ulubionych

ente pytanie o elektroniczną nianię...

06.01.10, 15:12
wink Potrzebuję niedrogiej (do 200zł a najlepiej do 150zł)niani
elektr. Chciałabym taką:
- z dobrym, nieurywającym się zasięgiem (dość oczywiste wymaganie)-
dom o grubych ścianach
- najlepiej taką z nasłuchem ciągłym- nie wiem czy to konieczne, ale
wydaje mi się lepsze?
- na tyle czułą by słyszeć więcej niż tylko płacz dziecka-ale też
rózne stękania i westchnienia smile
- nie wiem czy są takie, ale fajnie jeśli na akumulatorki-chyba że
baterie w odbiorniku zazwyczaj wystarczają na długo(rozumiem, że
nadajnik może być podłączony do prądu bo będzie stał w jednym
miejscu w pokoju dziecka, ale odbiornik musi być zawsze na baterie)
- nie buczącą...
- no i oczywiście nie łapiącą zakłóceń
Zainteresowałam się nianią Fisher Price-choć nie spełnia wymagań
wszystkich-podobno zasięg jest większy niż podaje producent i jest
b. czuła- słychać nawet oddech dziecka-czy ktoś to potwierdza?
Widziałam też gdzieś opinię, że buczy jej nadajnik-zdarza się?
Także Baby ono - ale podobno są silne trzaski przy włączaniu.
Szukałam juz w wyszukiwarce opinii, ale są już nowsze produkty niż
wątki.
Obserwuj wątek
    • monna16 Re: ente pytanie o elektroniczną nianię... 06.01.10, 21:32
      My mamy właśnie Baby Ono. U nas żadnych trzasków przy włączaniu nie ma. Do
      nadajnika i do odbiornika można włożyć baterie/akumulatorki. Nie ma nasłuchu
      ciągłego, ale z drugiej strony po co taki? Szybciej zużywasz baterie i prądu
      więcej... Nasza zakłóceń nie łapie, ma czujnik ruchu dający w odbiorniku sygnał
      dzwiękowy, czułość można ustawić. My nocą czułość ustawioną mamy na maksa, przy
      otwartym oknie i psach szczekających pod oknami niania się włącza ale nie
      odbiera każdego szmeru czy przejeżdżającego samochodu.

      Acha... Użytkujemy ją już ponad półtora roku przez całą noc i kilka godzin
      dziennie - nic się jeszcze nie zepsuło.
    • abosa Re: ente pytanie o elektroniczną nianię... 07.01.10, 07:49
      Mam angelcare monitor + niania i polecam ten model; Sama ustawiasz
      próg głośności, zasięg b.dobry, nic nie buczy, poza tym oprócz
      podsłuchu masz również kontrolę na wyświetlaczu (gdy np. jest głośno
      w pomieszczeniu, w którym przebywasz), tzn. zapala się wskaźnik, im
      głośniej u dziecka, tym wyżej. Monitor/ nadajnik jest podłączany
      bezpośrednio do gniazdka ale może tez działać na baterie, odbiornik
      ma akumulatory tzn. ładujesz go jak telefon; Ja podsłuchuję mała
      codziennie po kilka godzin, ładować trzeba ok. co tydzień;
      Wiem, że masz małe fudusze, ale na allegro jest sporo używanych,
      myśle, że warto;
    • anucha89 Re: ente pytanie o elektroniczną nianię... 17.02.10, 18:35
      Ja elektroniczna nianię oregona www.swistak.pl/a6032784,OREGON-najbardziej-zaawansowana-NIANIA-na-rynku.html . Świetnie się sprawdza. Nie ma zakłóceń z innymi odbiornikami, nie jest duża więc w podróż można ją brać ze sobą. Fakt trochę za nią zapłaciłam ale na prawdę zapłaciłabym jeszcze raz za taką jakoś i wygodę użytkowania.
    • magdzik.81 Re: ente pytanie o elektroniczną nianię... 17.02.10, 20:07
      My mamy nianię DORO, kupiona przez internet, rewelacyjna, poleciliśmy ją już
      kilku naszym znajomym, z dwiema słuchawkami kosztowała ok 200 zł.
      • mita7 DORO!!! 18.02.10, 11:35
        Polecam nianię DORO w 100%. My mieliśmy taką z 2 odbiornikami, którą
        można wykorzystywać też jako walkie talkie. Ale wersja z 1
        odbiornikiem też jest i kosztowała ok 140 zł, za tą z 2 płaciłam 179.
        Niania jest rewelacyjna i spełnia wszystkie Twoje oczekiwania. Nie
        ma tylko ciągłego nasłuchu. Ja sobie włączyłam w niej opcję że
        uruchamiała podsłuch co kilka minut (nie pamiętam czy co 3 czy co 5)
        na chwilkę abym była spokojna. Ma też super funkcję niebieskiej
        latarki diodowej którą zawsze wykorzystuję jak w nocy mierzę
        maluchom temperaturę albo czegoś szukam jak jest u dzieci ciemno. Ma
        kilka poziomów głośności, regulowaną czułość i co najważniejsze a o
        czym nie wiedziałam że ważne zanim zaczęłam korzystać jak się włącza
        to jednocześnie podświetla się wyświetlacz i jak np brałam prysznic
        to stwaiałam nianię na pralce żeby ją widzieć i nie martwiłam się o
        hałas od wody. Zasięg jest tak dobry że mogę spokojnie chodzić z
        piętra do piwnicy i po ogrodzie.
        Co jeszcze ważne jak już zużyły mi się oryginalne akumulatorki z
        niani (używam jej już 4 lata)to teraz wkładamy 4 małe paluszki. Tata
        dorobił mi jakiś drucik i nawet mogłabym używać oryginalnej
        ładowarki.
        Powinnam chyba zostać dystrybutorem za tą reklamę Ale prawdę mówiąc
        jeszcze nigdy nie byłam tak zadowolona z żadnego produktu...
        • anucha89 Re: DORO!!! 13.04.10, 18:41
          nie polecam DORO. Moja siostra ma tą nianię. Strasznie jej trzeszczy i wyłącza się. Lepsze są markowe stacje, które w każdej chwili można zwrócić jakby się ew. coś działo.
          • magdzik.81 Re: DORO!!! 13.04.10, 19:05
            My używamy DORO już ponad 3 lata, wozimy na każde wakacje. Jak byliśmy na wczasach włączaliśmy nianię i siedzieliśmy na basenie(był tuż pod hotelem), zawsze bezawaryjna. Jest bez zastrzeżeń, nasi znajomi też używają i chwalą.
    • kynu Re: ente pytanie o elektroniczną nianię... 13.04.10, 21:52
      Mamy Doro od 2 lat, nie do zdarcia. Dzieciak bawi się odbiornikiem i nadajnikiem
      (bo nie ma lepszych zabawek jak te które stoją wysoko na półce)i nic się nie
      dzieje. Duży zasięg, możliwość dokładnego zestrojenia, ustawienia czułości tak
      by działała właściwie cały czas.
      ten model
      www.allegro.pl/item992112447_niania_elektroniczna_bm10_zasiego_do_3_km.html
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka