Dodaj do ulubionych

Foteliki samochodowe z allegro...

20.04.10, 00:32
Na stałe mieszkam poza Polską ale często odwiedzamy dziadków i chcę kupić jakiś nie drogi fotelik samochodowy do 18kg i zostawić go w Polsce.
W domciu używamy Maxi-Cosi ale jest to duży wydatek, zwłaszcza jeśli miałby być używany na prawdę sporadycznie...
Znalazłam mnóstwo na allegro, w bardzo rozsądnych cenach. Takich firm jak: "Globtroter", "Nania", "4B" czy "Arti"...
Trochę obawiam się zakupu za względu na to, że nigdy nie słyszałam o takich firmach, nie mogę fotelika obejrzeć i sprawdzić jakości...
Czy może ktoś ma taki fotelik? Albo jakiś inny nisko-budżetowy godny polecenia?
Dzięki z góry za pomoc w wyborze smile
Obserwuj wątek
    • donkaczka Re: Foteliki samochodowe z allegro... 20.04.10, 07:46
      rozumiem, ze bezpieczenstwo dziecka w domu i poza nim ma rozna wage?
      jakby czlowiek wiedzial, kiedy bedzie mial wypadek, to by na ten jeden raz
      dziecko w fotelik zapial

      jesli bywacie czesto, to kup porzadny fotelik
      jesli bywacie rzadko, to zabieraj fotelik, ja targalam samolotem 9-18, da sie
      przezyc


      nie slyszalas, bo to styropian i najtanszy plastik bez gwaranci bezpieczenstwa,
      takie cuda to mozesz nawet za 29,99 kupic


      maxi cosi kosztuje nowy ponad 500, mozna tez kupic uzywany porzadny, choc wiem
      ze w polsce jest fobia na uzywane rzeczy, za granica drugie zycie jst popularne,
      po wypadku foteliki ida do smieci
      na allegro widac ze jest niemeicki import uzywanych roemerow - za niecale 200
      mozna je kupic, jesli juz kasy by brakowalo, to na taki bym sie skusila, nie na
      jakies nianie i arti bez testow
    • mw144 Re: Foteliki samochodowe z allegro... 20.04.10, 08:03
      Mam dwa foteliki 4Baby, jakość przeciętna. Mnie wystarcza. Jeśli
      chcesz firmowy i tanio, to kup jak radziła któraś z dziewczyn
      używany.
      • lupa_87 Re: Foteliki samochodowe z allegro... 20.04.10, 08:33
        Przecież nikt Ci nie odpowie na to pytanie o jakość bo musiałby tym
        fotelikiem mieć wypadek przecież. Tylko crashtesty są odpowiedzią na
        to pytanie, ale takowych przy nieznanych fotelikach nie ma. Sama mam
        2 komplety jedne porządne sprawdzone, a drugie coneco lub espiro
        kupowałam, ale to tylko na poworzenie krótkie po mieście.
      • fredzia-33 Re: Foteliki samochodowe z allegro... 20.04.10, 08:33
        Ja kupiłam na allegro maxi cosi xp w rezwelacyjnym stanie za ok 180
        zł.Jestem bardzo zadowolona.Musisz tylko zwócic uwagę na jakość
        styropianów.
        • jowita-90 Re: Foteliki samochodowe z allegro... 20.04.10, 08:57
          ja mam taki fotelik i :dotykowo" moim zdaniem jest ok.
          www.allegro.pl/item1003051556_fotelik_samochodowy_9_25kg_coto_baby_swing_krakow.html
      • karro80 Re: Foteliki samochodowe z allegro... 23.04.10, 10:08
        Też 4baby -łącznie 3 szt.
        Akurat jak kupowałam 2 pierwsze to miałam większe problemy niż wybór
        fotelika i liczenie mu gwiazdek a zdecydowała cena -miliśmy kuuupę
        poważnych wydatków.
        Potem kupiłam już na fali "znam firmę"wink -i o ile te 2 pierwsze nic
        specjalnego(w testach nie pytaj bo nie wiem) o tyle ten co jest
        teraz pasuje bardzo.
    • black_edith Re: Foteliki samochodowe z allegro... 20.04.10, 09:03
      a może Chicco Key 1? Można go kupić już za 400 zł, a w testach adac
      dostał 3 punkty, nie jest to wysoka nota, ale zdał test i jest
      stosunkowo bezpieczny. W zasadzie wszystkie foteliki 9-18, które
      dostały 4 punkty w adacu kosztują około 700-800 zł, więc na tym tle
      Chicco wypada ardzo korzystnie cenowo.
      • bweiher Re: Foteliki samochodowe z allegro... 20.04.10, 09:15
        Ja miałam dla starszego syna fotelik Nana.Służył mi 4 lata i byłam
        zadowolona.A fotelik jak fotelik, ale wypadku nie miałam i nie wiem
        jakby się zachował.
    • goha_b Re: Foteliki samochodowe z allegro... 20.04.10, 15:27
      Wiadomo, że bezpieczeństwo dziecka jest tak samo ważne i na chwilę u dziadków i w domu. Dlatego pytam się o zdanie osób, które miały może okazję pomacać takie tańsze foteliki a nie kupuję w ciemno! Jakby mi nie zależało na bezpieczeństwie to bym nie pytała.
      Zawsze muszą pojawić się jakieś zgryźliwe komentarze indifferent
      W domu jeździmy dużo więc jest Maxi-Cosi Axiss ale na drugi mnie nie stać - proste!
      Używany ma sens i chyba tak właśnie zrobię.
      I zastanawiam się, jak taki duży fotelik da się wsadzić do samolotu (mi chodzi już o taki od 9kg, skierowany przodem do kierunku jazdy).
      Dzięki za podpowiedzi smile
      • donkaczka Re: Foteliki samochodowe z allegro... 20.04.10, 18:22
        a gdzie widzisz zgryzliwosc?
        i jak pomacanie fotelika da ci pojecie o jego bezpieczenstwie? nawet jesli
        dziewczyny tu napisaly- u mnie sie sprawdzil, to znaczy to tyle, ze mialy, ze
        nie rozpadl sam z siebie- czyli kazdy atestowany taki wymog spelni, te za 30 z
        tesco tez

        crashtesty i tyle, btw axiss ma 3 z bezpieczenstwa, wiec bez szalenstw, zawsze
        sie zastanawiam, po co kupowac drogi i nienajlepszy fotelik?
        kup uzywany i tyle, roemerow jest duzo na allegro, bedzie nawet bezpieczniejszy
        od axissa wink
        • bacha1979 donkaczka 21.04.10, 09:43
          a nie bałabyś się kupić używanego fotelika, w sensie, że mógł być po wypadku???
          Też muszę moje pannie nowy kupić i choć ubrania kupowałam używane to akurat przed używanym fotelikiem mam spore opory.
          A dodatkowy problem, to to, że jakoś nie mogę sie połapać który byłyby dobry....
          • donkaczka Re: donkaczka 21.04.10, 10:00
            bacha, jak bym nie miala kasy, to bym kupila, poki co stac mnie nowe, choc buty
            i ubrania kupuje uzywane, zabawki tez, w niemczech i uk duzy jest wtorny obiegi
            jakosc bez zarzutu

            tutaj duzo uzywanych chodzi, bo po wypadkach tna pasy i wyrzucaja, zreszta na
            plastiku widac slady nadwyrezen, na pewno bym szczegolowo pomacala
            • bacha1979 Re: donkaczka 21.04.10, 10:27
              Przeglądałam i nie widzę nic z Niemiec...
              Niemcy to jednak myślą, - pomysł z przecinanie pasów znakomity.
      • kaskahh Re: Foteliki samochodowe z allegro... 20.04.10, 20:59
        goha_b, zalezy czym latasz
        wizzair np nie pozwala fotelika na poklad
        mozesz oddac na bagaz, ale chyba jak sie ma wozek to juz nie...
        choc nie wiem
        ostatnio leciala dziewczyna i miala gleboki wozek, na to fotelik i to poszlo
        jakos bagaz

        ale to juz nie na temat wlasciwie...
      • epreis Re: Foteliki samochodowe z allegro... 20.04.10, 21:07
        używany kupiłabym tylko od kogoś kogo znam, na tyle żeby być pewnym co do tego fotelika

        używany z allegro to dla mnie taka sama niepewność jak te tańsze bez testów, cholera wie- ile i jak używane, powypadkowy czy nie....
        • lupa_87 Re: Foteliki samochodowe z allegro... 20.04.10, 21:41
          Pomacanie nic nie daje, tylko wypadki. Wcześniej koleżanka
          wspomniała o Chicco - mają 3* - i cenowo tańsze o wiele. Lub
          poszukaj innego ale z testami minimum 3*. Używane foteliki tylko od
          dobrych znajomych, o ktych wiemy, że nie mieli wypadku - nawet
          drobna stłuczka mowże powodować mikropęknięcia niewidoczne dla oka -
          a konstrukcja jest już naruszona i fotelik nie spełnia swojej
          funkcji.
          • ania_kr Re: Foteliki samochodowe z allegro... 20.04.10, 22:10
            My mamy używany Maxi Cosi z allegro. Miałam obawy czy nie trafimy na jakiś
            uszkodzony, ale udało się kupić z odbiorem osobistym, niezniszczony, roczny
            fotelik. Polecam takie wyjście, wydaje mi się że ryzyko jest mniejsze w tym
            wypadku niż przy zakupie taniego fotelika w supermarkecie.
            • linkap_wawa Re: Foteliki samochodowe z allegro... 21.04.10, 09:32
              Ja tez optuje za uzywanym ale dobrej firmy z allegro. Tylko nie z
              komisu lub od importerow (jak sie troche powertuje oferty, to sie
              czlowiek latwo moze zorientowac ze to sprzedaz "hurtowa") lecz od
              zwyklych uzytkownikow. Najczesciej takie foteliki sa w bardzo dobrym
              stanie, zadbane, z oryginalnymi pokrowcami(te importowane
              najczesciej maja nowe pokrowce uszyte na wzor oryginalnych). Trzeba
              tylko dopytac - jesli w ofercie nie napisano, albo nie ma zdjecia,
              czy styropiany nie popekane, czy maja wszyskie podkladki pod pasy, i
              oryginalna wysciolke pod pokrowcem. A ze zdjecia - jesli sprzedajacy
              nie ma nic do ukrycia - tez sie zorientujesz w jakim stanie jest
              fotelik (z zasady odrzucalabym wszystkie oferty ze zdjeciami
              ciemnymi, niewyraznymi).
              • donkaczka Re: Foteliki samochodowe z allegro... 21.04.10, 10:07
                a wcale bym sie nie upierala na osobach prywatnych

                duzo osob sciaga z niemiec foteliki, tutaj powypadkowe ida na przemial, a uzywki
                niemcy sprzedaja za grosze, na bazarkach widze roemery i maxi cosi po 10-20 euro
                jak nowe, wiec sie oplaca do polski zabrac i za 150 pln sprzedac

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka