Dodaj do ulubionych

Wyciskarka Kuvings d9900

12.02.20, 09:37
Kupiłam tą wyciskarkę Kuvings d9900 za ponad 2 tyś żeby: wyciskać większą ilość soku 3-4 l dziennie dla całej rodziny, wrzucać całe owoce i warzywa tak jak to pisali na stronie. No i mieć lepszy sprzęt skoro tyle kosztuje.
Wyciskarkę mam od 7 msc, sypie się wszystko po kolei: przeciekało na gumce w koszyku (serwis wymienił), 2 razy pękła pokrywa (serwis twierdzi że to moja wina bo za szybko wrzucam marchewki, zbiera się pulpa pod ślimakiem wypycha go do góry i urywa się gwint na pokrywie), w koszyku odpadło plastikowe żeberko i zrobiła się dziurka. Za pierwszym razem jak pękła pokrywa to serwis ją wymienił plus ja dokupiłam sobie części za ok 600zł w razie czego. No i to w razie czego nastąpiło niecały miesiąc temu jak drugi raz pękła pokrywa + to żeberko na koszyku. A i jeszcze te uszczelki gumowe na koszyku się ponadrywały. W serwisie twierdzili że to moja wina bo źle wrzucam te marchewki tzn za szybko, ale przyslą mi te uszkodzone części. Miesiąc już prawie mija, upominałam się już parę razy mailowo ale nikt nie odpowiada, a części nie doszły. Wziełam te części z tym moich zapasowych: nowy koszyk z nową gumką i pod tą gumką od razu się leje. Makabra.
Jest to nieprawda że można sobie wrzucać całe owoce i warzywa: marchewki trzeba kroić wzdłuż, no chyba że są malutkie, cieniutkie. Seler też trzeba kroić. Trzeba czekać aż pulpa z jednej porcji wyjdzie, to wtedy można wrzucać następną przeciętą marchewkę (oglądałam filmik na yt kuvingsa i wiem jak zaleca to robić producent), jak się to robi za szybko można uszkodzić wyciskarkę, jak się to robi wolno też pokrywa może pęknąć, paranoja.
Można niby było myc wyciskarkę jeden raz wciągu dnia, a po każdym wyciśnięciu przepłukiwać – takie przepłukanie niewiele daje, wyciskarka jest brudna, a dodatkowo pod ślimakiem jest dziura gdzie zbiera się pulpa i wypycha ten slimak do góry, no i może uszkodzić wyciskarkę. Także jak się nie myje za każdym razem wyciskarki to z każdego wyciśnięcia zbiera się pulpa.
Z czasem do soku przechodzi coraz więcej pulpy. W ogóle wyciskarka cała chodzi i trzeszczy.
Jeżeli miałabym okazjonalnie wyciskać szklaneczkę czy dwie soczku z jabłuszka to ok. Ale przy codziennym wyciskaniu 3-4 litrów soku to wyciskarka pada już po paru miesiącach/tygodniach - głównie chodzi o marchewki, czy jeszcze gorzej o buraki (ja nie wyciskam bo aż się boję). Zielone: seler, kapusta to trzeba popychać bo się to kręci i kręci , ale to podobno taki urok wszystkich pionowych wyciskarek.
Nie kupiłaby tej wyciskarki za te pieniądze. Psuje się wszystko non stop, nawet pół roku nie wytrzymała żeby było dobrze. Co z tego ze gwarancja jest 10 lat jak nie chcą jej realizować bo twierdzą że to twoja wina.
Ehh musiałam gdzieś wylać moje żale
Obserwuj wątek
    • agnieszka_mmm Re: Wyciskarka Kuvings d9900 12.02.20, 23:59
      Ja miałam podobnie z wyciskarka innej firmy. Wszystko po kolei padało. Dwa razy reklamowałam, uznawali i przysłali części zamienne. Za trzecim razem zażądałam zwrotu pieniędzy. Po pewnych bataliach zabrali ten syf i oddali pieniądze.
      Chciałam inna wyciskarke, patrzyłam na kuvingsa ale czytałam opinie i dosyć często przewijalo się właśnie to co napisałaś. W końcu kupiłam sprzęt innej firmy. Mam drugi rok i jest ok ale szału nie ma a sprzęt za ponad 2 tys. Nie wiem. Uwielbiam soki ale już zaczęłam przeliczać ile butelek tych naturalnych soków jednodniowych mogłabym kupić za te kasę, a odchodzi mycie sprzętusmile
      • wink2020 Re: Wyciskarka Kuvings d9900 13.02.20, 07:55
        agnieszka_mmm dzięki za odpowiedź
        możesz napisać jaką miałaś tą wyciskarkę, która Ci padła i jaką masz teraz?
        ja mam zamiar przetestować tą z lidla, ktoś pisał w tych komentarzach do tego kuvingsa c9500: ‘’ Boże ja nie wiem, kto te superlatywy wypisuje. Nie radzę kupować, chyba, że ktoś ma do wywalenia sporą sumkę. Pomimo odpowiedniego użytkowania i konserwacji pokrywa pękała wielokrotnie. Na gwarancję nie chcieli przyjmować. Trzeba było się mocno wykłócać, żeby wymienili część, raz trzeba było ją niestety dokupić. Paranoja. Słyszałam i czytałam o takich przypadkach. Pokrywa pęka często. Co z tego, że soki dobre? Jak trzeba się użerać z serwisem i płacić za części. Kupiłam już inny w Lidlu za 249zł i soki są DOSKONAŁE, nic nie pęka i z gwarancją nie robią problemów (nie oddawałam bo jest ok ale Lidl problemów nie robi).’’
        Chce zrobić sobie takie porównanie co mogę ‘’wycisnąć’’ z wyciskarki za 250 zł😊, chociaż teraz jej w lidlu nie mają, ale na olx są.
        Z wyciskarek to ja miałam takiego homekrafta z allegro za 300zł, używałam parę tygodni, chciałam coś lepszego. Najpierw kupiłam 4swiss swan bm105, po 1 wycisnięciu soku szok – sok był mniej klarowny niż z tej wyciskarki z allegro, i wtedy się dowiedziałam po co jest to dodatkowe sitko na pojemnik na sok. Wymienili mi w sklepie wyciskarkę na kuvingsa s9900 bo z tej sok miał być najbardziej klarowny. Może i BYŁ, bo już nie jest. Tak jak pisałam wszystko pada, a sok ma coraz więcej pulpy i nie ma to związku z jakością owoców i warzyw, bo robie na tych samych, jabłka mam prosto od sadownika, fajne twarde ligolki albo inne.
        Wkurzona jestem.
        • wink2020 Re: Wyciskarka Kuvings d9900 13.02.20, 07:59
          ja trwam w wyciskaniu bo póki co wierzę że taki sok ma najwięcej właściwości odżywczych zaraz po wyciśnięciu. No i robię to bo mam problemy ze zdrówkiem niestety. Ale doskonale rozumiem, ja kupiłam sprzet za ponad 2000 dokupiłam części zamiennych za 600 które już są w użyciu a używam wyciskarki ok 7msc, to kiepsko to wszystko wychodzi
          • agnieszka_mmm Re: Wyciskarka Kuvings d9900 13.02.20, 08:10
            mialam wyciskarki skg. Teraz mam Huroma. Sok jest bardziej klarowny, to fakt. Ale pod slimakiem też zbieraja się odpady. Nie robię aż tyle soków co Ty więc nie mam porównania, na nasze codziennie potrzeby wystarcza.
            Moja teściowa ma te z Lidla. Padła po jakimś czasie ale to nie są soki, tylko musy bardziej. Bardzo geste
    • tuszeani Re: Wyciskarka Kuvings d9900 13.02.20, 18:25
      Ja po długim zastanowieniu kupiłam wyciskarkę Kuvings, ale model Evo820 (najnowszy, nie we wszystkich sklepach dostępny). Trafiłam na promocję i cenowo wyszło mi mniej więcej tyle co za d9900 a wiele elementów ma zaprojektowanych od nowa i poprawionych. Jabłka wrzucam w całości i nic się nie blokuje. Średni burak też by się zmieścił, ale jednak kroję na mniejsze kawałki. Marchewki kroję na pół i takie wyciskam. Nie robię aż tyle soków co Ty, ale np. przetwory tegoroczne wyciskałam wyciskarką (aronię i porzeczki bez obrywania szypułek, przeciery pomidorowe przystawką do soków) i od czerwca nic się z nią złego nie dzieje. Natomiast owszem, trzeszczy przy twardszych warzywach. Mycie zajmuje mi do 5 minut, również myję za każdym razem, uważam, że samo płukanie nie wystarczy - bardzo pilnuję żeby myć od razu i nie pozwolić niczemu zaschnąć. Ogólnie jestem zadowolona, choć bezobsługowe to oczywiście nie jest.
      • wink2020 Re: Wyciskarka Kuvings d9900 14.02.20, 08:16
        tuszeani a ile dziennie wyciskasz soku?
        wydaje mi się że w moim przypadku to jest ten problem że wyciskam go te 3-4 l dziennie codziennie i wyciskam dużo marchewki która jest twarda. Gdzieś już czytałam jak ktoś pisał że to po prostu zmęczenie matariału następuje, wyciskarka nie jest przewidziana na takie wyciskanie, pada wszystko po koleji. No ale dlatego chciałam mieć lepszy sprzęt. No chyba do 3-4 l soków dziennie to nie muszę mieć od razu tego kuvingsa Chef CS600 (do barów i restauracji)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka