Dodaj do ulubionych

problem z lodówką......

07.07.08, 00:03
nie wiem może to nie odpowiednie forum na to pytanie co chcę zadać,ale jest na
tym forum duży "ruch" winki jak widzę poruszane są tu różne tematysmile dlatego
zdecydowałam się tu obecnych dziewczyn coś doradzić smile
otóż od pewnego czasu zauważyłam..takie mam odczucie że moja lodówka
(ok.3-letnia Candy) słabo ziębi wink tzn.nie ma w niej takiego mocnego chłodku...
tylko sama niewiem..ciepło strasznie też nie jest hihi ale ogólnie czuję że
coś jest lekko nie tak...i chciałam się doradzić na jaki numerek najlepiej
ustawić lodówkę-może mam zle ustawioną ???
chodzi mi o te pokrętło które zapewne wszystkie lodówki mają..
jest od 1 do 5 ....na jakim numerku macie ustawione swoje lodówki ???
kurde boję się że się może psuje...ale mam jeszcze nadzieję że to jednak wina
złego ustawienia...hmmm...
proszę napiszcie jak jest w Waszych lodówkach smile będę wdzięczna za wszelkie
porady wink
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • ewcikm Re: problem z lodówką...... 07.07.08, 10:53
      Mam lodówkę innej firmy i zakres jest do 4. Mam ustawione na 2,5 i
      jest to zalecenie producenta. Najlepiej zajrzyj do instrukcji,
      jeżeli jej nie masz, to może na stronie www.candy.pl, pewnie też
      mają infolinię, to może tam szczegóły. Możesz oczywiście sama
      spróbować coś zmienić i zobaczyć jaki będzie efekt. Jeżeli w ciągu
      tych 3 lat nie miałaś takiego kłopotu latem, to może coś się psuje i
      warto do fachowca? Pozdrawiam.
      • monix123 Re: problem z lodówką...... 07.07.08, 13:57
        Cóż..nie wiem czy pocieszęsmile
        Mam amicę, ma 4 lata chyba. Nagle zaczęła mniej chłodzić, miałam
        odczucie dokładnie jak Twoje..jakos cieplej sie w niej zrobiło.
        Wyświetla nam sie u góry temp.-w zamrażarce było ok, a w lodówce
        temp z dnia na dzień rosłacrying I nic nie pomagało. W końcu
        zawezwaliśmy fachowca. Okazało się,że to częsty przypadek-i to sie
        często zdarza w lodówkach samoodmrażających się-czy jakoś takwink,że
        gdzieś sie rozszczelniają i gaz ucieka. No więc u nas uciekłsad Pan
        dopompował.Ale gwarancji na dopompowanie nie dają!!!!!!!!!!Inaczej
        naprawić sie tego nie da. Gaz moze znowu się ulotnić i wtedy lodówka
        do wyrzucenia. Nam trzyma po napełnieniu jużwink miesiąc...co bedzie
        dalej nie wiem...ale sie załamię jak będe musiała ją wyrzucićsad(Ni
        była tania...
    • 71gosik Re: problem z lodówką...... 07.07.08, 14:00
      no niestety u mnie tez sie rozszczelniła i wlasnie kupilam nową (miała prawie 8
      lat Whirlpool) i powiedziano mi, że teraz lodówki to na maksymalnie 8-10 lat-
      juz inna technologia, wg mnie chińska i dlatego taka awaryjna.
    • magia Re: problem z lodówką...... 07.07.08, 14:04
      Wybacz, ale dziwny watek zalozylas.
      Ty masz candy a 15 innych osob ma inne lodowki.
      Naprawde uwazasz, ze kazda firma ma to samo pokretlo z tymi samymi
      cyferkami? Yyyyy..

      Pierwsze co to zajrzyj do instrukcji swojej lodowki tam na pewno
      masz wtyjasnione jaka temp. kryje sie pod jaka cyferka i co zaleca
      producent.
      Jesli nie masz instrukcji to szukaj w sieci, albo pytaj na wlasciwym
      forum (np. Wyposazenie kuchni) o ustawienia dla konkretnego modelu
      Candy.

      I odpowiem na wlasciwe pytanie, moze ci sie do jakiejs statystyki
      przyda smile
      siemns - ustawienie na 5 stopni (cyferka 5), Gorenje ustawione na 2
      przy pokretle (oznacza 4 stopnie).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka