Dodaj do ulubionych

Biopsja w ciąży

25.03.20, 09:56
Czy są tu dziewczyny które miały pobierany wycinek z szyjki macicy w ciąży?
Jestem w 14tc. Z powodu złej cytologii III grupa (HSIL, CIN 2) dostałam skierowanie do szpitala na kolposkopię, i ewentualne pobranie wycinka. W sierpniu zeszlego roku mialam duzo lepszy wynik cytologi bo ASCUS, 4 mce temu mialam kolposkopie i byly dwie zmiany na 2 mm, zbyt delikatne by pobierac wycinki. Dostalam zgode na zajscie w ciaze a teraz to...
Czy któraś z Was miała pobierane wycinki i czy to nie wpłynęło negatywnie na ciążę. Sporo o tym czytałam i wiem że to jest ryzyko i grozi. Ja biorę też zastrzyki na rozszerzenie krwii clexane i acard bo mam zespół antyfosfolipidowym i lekarka mówiła że dobę przed zabiegiem zastrzyki mam odstawić, ale co z acardem? Do tego mam niewydolność szyjki, pierwsza córkę urodziłam w 36 tyg i teraz boję się że jak mi pokalecza tą szyjke to też zacznie się wcześniej skracać. Za zrobieniem zabiegu przemawia tylko to że jeśli to rak to podejmą szybciej działania ratujace życie a tak jak zrobię badanie pi połogu to już może być późno. Poradzcie mi proszę.
Obserwuj wątek
    • lidek0 Re: Biopsja w ciąży 28.03.20, 18:08
      Jak rozumiem przed samą ciążą wskazań do biopsji nie było a po 14 tygodniach jest - szybko chyba te zmiany się rozwijają, przedyskutuj temat może z jeszcze jednym lekarzem. Co do odstawiania leków to nie pytaj nas tylko lekarza.

--
      Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
      Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
      zapraszam na forum Dla starających się

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka