14.08.12, 19:37
Premier mojego kraju stwierdził:
"nie każde oszustwo jest przestępstwem"

idę się wyrzygać.
Obserwuj wątek
          • sygitoyo Re: Tuskowie 14.08.12, 20:05
            chyba się trochę rozdrabniasz.
            "Premier" pokazał czym jest.
            Adoratorem oszustów, "którzy nie popełnili przestępstwa".
            To wynika z jego publicznej wypowiedzi.
              • sygitoyo Re: Tuskowie 14.08.12, 20:40
                Nie możesz spać.
                Mucha to pikuś.

Głowa Rządu Naszej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej oświadczyła, że oszust nie jest przestępcą.
                Znasz procedurę jak się odwołuje z zajmowanego stanowiska coś takiego?
                Myślę, że to jest właściwy kierunek.
                    • Gość: nc Kaczyńscy IP: *.dynamic.chello.pl 14.08.12, 22:58
                      Zginęły papiery z kancelarii L. Kaczyńskiego. Umorzono śledztwo
                      2011-12-29

"Umorzono śledztwo w sprawie zaginięcia akt sprawy ułaskawienia w 2009 r. Adama S., wspólnika Marcina Dubienieckiego - poinformowała warszawska prokuratura. Powodem decyzji był brak danych uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa.
                      W marcu tego roku media ujawniły, że Adam S., z którym mąż Marty Kaczyńskiej - mec. Marcin Dubieniecki - założył spółkę, został w trybie nadzwyczajnym ułaskawiony w 2009 r. przez ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Po tych publikacjach zarządzono kontrolę w Kancelarii Prezydenta. W lipcu prezydencki minister Krzysztof Łaszkiewicz poinformował o podejrzeniu przestępstwa zniszczenia lub utraty trzech notatek oraz pisemnego stanowiska pracownika mówiącego o podstawach do ułaskawienia Adama S. adresowanych do ówczesnego prezydenta.

Dokumenty zostały zagubione?

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Monika Lewandowska powiedziała, że prokuratorzy nie znaleźli dowodów na celowe usunięcie oryginałów dokumentów. - Nie można wykluczyć, że dokumenty te zostały zagubione, gdyż brak było w tamtym czasie wewnętrznych regulacji dotyczących obiegu dokumentów w biurze obywatelstwa i prawa łaski Kancelarii Prezydenta - dodała prokurator.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w sierpniu. Podstawą prawną dochodzenia był art. 276 Kodeksu karnego, który stanowi: "kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch". W sprawie przesłuchano m.in. kilkunastu świadków.

Ułaskawiony, mimo negatywnego stanowiska

Kontrola w Kancelarii Prezydenta nie dotyczyła samego faktu ułaskawienia, które było wyłączną prerogatywą prezydenta. - Czym innym jest przygotowanie stosownej dokumentacji, która trafia na biurko prezydenta - mówił latem Łaszkiewicz. Zwracał uwagę na szybki tryb ułaskawienia Adama S., trwający kilka miesięcy, podczas gdy procedura ułaskawiania trwała wtedy średnio około roku. Podkreślał, że na początku czerwca 2009 r. Lech Kaczyński podjął decyzję o ułaskawieniu Adama S. mimo negatywnego stanowiska prokuratora generalnego.

Łaszkiewicz zaznaczał wówczas, że trudno jest ocenić, na którym etapie dokumenty zaginęły i czy trafiły one do prezydenta przed podjęciem przez niego decyzji o ułaskawieniu Adama S. W związku ze sprawą Adama S. stanowiska stracili dyrektor i wicedyrektor biura obywatelstwa i prawa łaski prezydenckiej kancelarii.

Dubieniecki: To było polowanie na mnie

Według mediów Adam S. oszukiwał urząd skarbowy i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Skazano go za oszustwo i podżeganie świadka do fałszywych zeznań na rok i 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu, 30 tys. zł grzywny oraz obowiązek naprawienia szkody, tj. zapłaty ponad 122 tys. zł.

W marcu tego roku Dubieniecki oświadczył, że wszelkie informacje o nim w tekstach o ułaskawieniu Adama S. są nieprawdziwe. Zapewnił, że nie był wspólnikiem Adama S., kiedy ten został ułaskawiony. Uznał też, że w tej sprawie trwa "polowanie" na niego. W śledztwie i przed sądem interesy Adama S. reprezentował Marek Dubieniecki, ojciec Marcina.

B. wiceszef Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin mówił w lipcu, że audyt w sprawie ułaskawienia Adama S. jest atakiem "prawnym i medialnym" na Lecha Kaczyńskiego i włączeniem się Kancelarii Prezydenta w kampanię wyborczą, "wspieranie PO w walce z PiS".

Prezydent może ułaskawić

Zgodnie z prawem prezydent RP może ułaskawić każdego skazanego. Ta decyzja nie zależy od czyjejkolwiek opinii i nie wymaga uzasadnienia. Prezydent Lech Wałęsa ułaskawił prawie 3,5 tys. osób, Aleksander Kwaśniewski - ponad 4 tys., Lech Kaczyński - 201 osób. Z reguły Kancelaria Prezydenta nie ujawnia, kto został ułaskawiony. Niekiedy taka informacja - szczególnie, gdy budzi kontrowersje - wypływa na światło dzienne.

Od marca przed adwokackim sądem dyscyplinarnym trwa postępowanie wobec Marcina Dubienieckiego. Sprawa dotyczy niestosownych wypowiedzi adwokata dla mediów. O ukaranie mecenasa wnioskował rzecznik dyscyplinarny gdańskiej Okręgowej Rady Adwokackiej."

m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,10887951,Zginely_papiery_z_kancelarii_L__Kaczynskiego__Umorzono.html
                        • Gość: ksenia Re: Kaczyńscy IP: *.adsl.inetia.pl 13.02.13, 21:46
                          do nb. ufaszasz bo jestes tyle wart co on ;;to sprzedajczyk naszego kraju ;;kreci ,mota ,,obiecuje i co z tego mamy coraz wiekszy dlugi ;;pracy brakuje dla mlodych ludzi ;;jednak tusk i cala ta elita ma pelne worki ;; czy oni maja inne zoladki ,,sobie ciagle podwyzszaja a ludzie pracujacy ciezko przewaznie fizycznie maja tyle co w pysku i nawet czesto tego nie maja stalismy sie niewolnikami w wlasnym kraju ;;ale ich to glowno obchodzi ;;najwyzsza pora by ludzie zaczeli glosno mowic i buntowac sie ;; co z innej materii sa zbudowani na nich nie ma mocnych ;;ludzie nie glosujcie na ta bande zlodziei ;;w jakich czasach my zyjemy ;;
                      • Gość: rolka Re: Kaczyńscy IP: *.dynamic.chello.pl 15.08.12, 10:52
                        Dzięki nc :) Ale pisiorki zajmują się cudzymi sprawami, żeby nie ruszać swoich, żeby nawet o nich nie myśleć. Jak nie ma wyjście i trzeba ich sprawy ruszyć to zaczynają robić z siebie ofiary. Robią przy tym taki szum, że ich sprawa jakoś tak w tle się rozmywa :) Kto ich nauczył takich zagrywek ? To chyba wrodzone zdolności ;)
                        • Gość: Bąk Józef Re: Kaczyńscy IP: *.play-internet.pl 15.08.12, 11:43
                          Wyjaśnienie.
                          Oszukałeś żonę, że byłeś w pracy a poszedłeś na piwo. Jesteś oszustem. Nie jesteś przestepcą ( ale jak znam życie kara cię nie minie ). Jest to oficjalne wyjaśnienie, żebyście się więcej nie czepiali treściwych i inteligentnych wypowiedzi. Skróty myślowe docierają tylko do wybitnych czytelnków, chołota robi z tego sensacje.
                          Oficjalne stanowisko Bąka.
                          • sygitoyo Re: Kaczyńscy 15.08.12, 14:58
                            Jeżeli mówi to Szef Rządu a nie kumpel od piwa,
                            to moim skromnym zdaniem akceptuje oszustwo i usprawiedliwia je.
                            Pytanie jak daleko.
                            Co uchodzi żulowi nie uchodzi "mężowi stanu"
                            I nie ma znaczenia czy nazywa się Tusk czy Kaczyński czy Xxx.
                            Gdybym usłyszał takie słowa od członka rodziny taki gość zostałby z niej wykluczony.
                            Ciekawy jestem czy w swojej rodzinie powierzyłbyś klucze od swojego mieszkania człowiekowi ,który wypowiedział takie słowa.
                            /bez epitetów i czepiania za słówka/
                            • Gość: rolka Re: Kaczyńscy IP: *.dynamic.chello.pl 15.08.12, 17:10
                              Pan Gosiewski oszukał pierwszą żonę ponieważ opuścił ja przed śmiercią. Czy jest to przestępstwo ? No niestety, a może stety nie :( Ale jeśli np. przy rozwodzie zataiłby majątek do podziału to byłoby to przestępstwo. Obie rzeczy brzydkie, ale przestępstwem jest tylko ta druga.

Oczywiście nie liczę na to, ze pojąłeś, bo Ty nie chcesz pojąć. Masz temat flagowy i jest się czego czepić :)
    • Gość: ciasteczkowypotwór Re: Tuskowie IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 15.08.12, 20:02
      A mnie ciekawi tylko jedno: czy premier kazał przeprowadzić jakieś badania ankietowo-sondażowo-telefoniczne w sprawie, jak zareagują wyborcy na jego taką czy inną reakcję.
      I wyszło mu, że najmniej straci wizerunkowo, gdy powie: a g...wno mnie to obchodzi, nie odpowiadam za moje dzieci, niech radzą se same...
      Tylko że wcześniej one nie radziły sobie same, bo nie uwierzę, że 18 tysięcy i 10 tysięcy PLN miesięcznie można wyciągać w Warszawie ot tak za profesjonalizm, jaki reprezentują sobą Kasia i Michał Tuskowie.
      • Gość: smurfmadrala Re: Tuskowie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.08.12, 21:18
        Gość portalu: ciasteczkowypotwór napisał(a):

> A mnie ciekawi tylko jedno: czy premier kazał przeprowadzić jakieś badania ank
        > ietowo-sondażowo-telefoniczne w sprawie, jak zareagują wyborcy na jego taką czy
        > inną reakcję.
        > I wyszło mu, że najmniej straci wizerunkowo, gdy powie: a g...wno mnie to obcho
        > dzi, nie odpowiadam za moje dzieci, niech radzą se same...
        > Tylko że wcześniej one nie radziły sobie same, bo nie uwierzę, że 18 tysięcy i
        > 10 tysięcy PLN miesięcznie można wyciągać w Warszawie ot tak za profesjonalizm,
        > jaki reprezentują sobą Kasia i Michał Tuskowie.

Kasia i Michał są takimi samymi profesjonalistami jak Donaldinio celebryta od Obiecanek
        Obiecanek Obiecanek Obiecanek Obiecanek Obiecanek
        bo to przecie Platforma Obiecanek Obiecanek Obiecanek Obiecanek Obiecanek,
        ostatnio ministra Mucha obiecuje za dwanaście lat swojego ministrowania
        sukcesy sportowe /kiedyś obiecała pomoc dla III ligi hokeja-nieistniejącej/
        Numer "na wnuka" ciągle działa, Platforma też,
        przysłowie "mądry Polak po szkodzie" nie jest zgodne z prawdą.
        • Gość: n Re: Tuskowie IP: *.dynamic.chello.pl 15.08.12, 23:08
          Masz dorosłe dzieci? Jeśli Twoje dorosłe dziecko np. się rozwodzi, to Ty za to odpowiadasz?
          Jeśli Ty za to jednak odpowiadasz, to znaczy, że się wchrzaniałeś w życie Twojego dorosłego dziecka, zaglądałeś w gary, leżałeś pod materacem etc. Jak Cię znam (z forum), jest to możliwe, bo przecież Ty wszystko zawsze wiesz lepiej.
          Nie podoba mi się sprawa Amber Gold, jestem w szoku, że coś takiego jest możliwe w państwie prawa. Nie cudujmy jednak i nie czepiajmy się drobiazgów, gdy widać, że instytucje państwowe są słabe...

• Gość: burak Re: Tuskowie IP: *.adsl.inetia.pl 16.08.12, 00:11
      Proponuję panu Sygitoyo nadrobić zaległości z pierwszych klas szkoły podstawowej i podciągnąć się z czytania/słuchania ze zrozumieniem, bo nie podejrzewam autora topicu o złą wolę i manipulację, choć okrojenie wypowiedzi premiera może na to wskazywać.
      Odruchów wymiotnych nie będzie i sumienie czyste.
      Niezłe buractwo w tych Kielcach macie.

sygitoyo napisał:

> Premier mojego kraju stwierdził:
      > "nie każde oszustwo jest przestępstwem"
      > idę się wyrzygać.<
      • sygitoyo Re: Tuskowie 17.08.12, 22:24
        "Oszustwo, wyłudzenie - przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Pojęcie rozporządzenia mieniem ma na gruncie prawa karnego autonomiczny charakter i nie może być utożsamiane z rozporządzeniem rzeczą w rozumieniu prawa cywilnego. Rozporządzeniem będzie każda dyspozycja pokrzywdzonego prowadząca do zmiany stanu majątkowego własnego lub innej osoby.

Znamię niekorzystności nie jest równoznaczne z wystąpieniem szkody po stronie pokrzywdzonego. O niekorzystności rozporządzenia można mówić już wtedy, gdy zmiana stanu majątkowego nosi zdecydowanie ujemny charakter, choć nie przejawia się w postaci konkretnego uszczerbku. Dyspozycją taką może być prolongata długu lub udzielenie kredytu bez należytego zabezpieczenia. Ocena niekorzystności następuje na chwilę doprowadzenia do rozporządzenia, co oznacza, że późniejsze działania sprawcy np. spłacenie udzielonego kredytu, nie mają wpływu na byt przestępstwa, choć mogą rzutować na wymiar kary.

Wprowadzenie w błąd polega na podjęciu przez sprawcę zabiegów mających na celu wytworzenie w świadomości pokrzywdzonego nieprawdziwego obrazu rzeczywistości. Błąd może przejawiać się w postaci urojenia nieistniejącego faktu lub nieświadomości prawdziwego stanu rzeczy. Przedmiot błędu musi obiektywnie stanowić przyczynę dokonania rozporządzenia i powinien ściśle wiązać się z jego niekorzystnością. Zachowanie sprawcy może polegać na działaniu (nieprawdziwe zapewnienie o pewnych okolicznościach) lub zaniechaniu (zatajenie pewnych okoliczności).

Sprawca wyzyskuje błąd, gdy wie o błędnym przekonaniu pokrzywdzonego co do określonego fragmentu rzeczywistości, ale nie czyni nic, by go z tego błędu wyprowadzić.

Wykorzystanie niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania zachodzi w każdym przypadku, gdy sprawca doprowadza do niekorzystnego rozporządzenia mieniem osobę, która nie jest w stanie rozeznać się w skutkach podejmowanej czynności z powodu wieku, upośledzenia psychicznego, odurzenia alkoholowego lub narkotycznego.

Zamiarem sprawcy objęte jest uzyskanie korzyści majątkowej dla siebie lub dla kogoś innego."
        Nie myl takiego czynu z "kłamstwem",

tyle jako kielecki burak potrafiłem wyklikać.
        Nie będąc semantykiem.
        W kontekście wypowiedzi pana Tuska dotyczącej działalności firmy Amber Gold ta definicja chyba najbardziej przystaje do jego wypowiedzi.
            • sygitoyo Re: Tuskowie 19.08.12, 11:13

Nie mam sprecyzowanych poglądów politycznych, nie wrzuciłem kasy do Amber Gold, brzydzą mnie politruki z każdej z partyjek reprezentujących interesy swoich działaczy.

Niemniej
              Interesująca była pierwsza wypowiedż profesora ekonomii pana Balcerowicza po nagłośnieniu sprawy Amber Gold przez pana Premiera, który stwierdził w kontekście tej sprawy, że "nie każde oszustwo jest przestępstwem":

"ludzie, którzy dali się uwieść obietnicy 20% zysków są sami sobie winni"
              - nie ci, którzy im to zapewniali
              - nie profesor ekonomii, który miał taka wiedzę i świadomość i nie zgłosił do prokuratury zawiadomienia

Następnego dnia jego wypowiedż była bardziej przemyślana:
              "organy nadzoru finansowego to widziały i zrobiły wszystko co mogły ... wina jest po stronie władzy sądowniczej"/to nie ja to kolega/

Potem wypowiedż pana Ćwiąkalskiego,
              doktora nauk prawnych, prokuratora generalnego w pierwszym rządzie Donalda Tuska:
              "to/czy pan Plichta / -czy dokonano oszustwa , jest trudne do udowodnienia, sąd musi udowodnić, że miał taki zamiar".

I kółko się zamyka.

Taka mentalność.
              Kwestia smaku.
              Przyzwoitości.

• Gość: burak Re: Tuskowie IP: *.adsl.inetia.pl 20.08.12, 08:11
                Zabawne, że autor wątku nie trzyma się tematu, który wrzucił i buja się na okoliczność w okolicy topicu.
                Przypominam, że tematem jest wypowiedź premiera, zmanipulowana ordynarnie.

Buraczane pola musiały w kieleckim obrodzić latoś.
        • Gość: rolka Re: Tuskowie IP: *.dynamic.chello.pl 18.08.12, 14:41
          Klienci amber gold połakomili sie na wysoki porcent. Ciekawe czy jakby go dostali to by się pochwalili, podzielili. Zrobili to dobrowolnie.
          Ja swoje oszczędności lokuję tylko w bankach z gwarancją skarbu państwa.

Jeżeli mnie ktoś proponuje np. telefon wart 2000 za 500 zł. to dla mnie jest jasne, że coś nie halo. Najpewniej rzecz kradziona. Ja nie kupię. Ktoś kto kupi narazi się na kontakt z panią władzą. I takich ludzi jest pod dostatkiem. Wydaje im się, że są tacy cwani.
      • Gość: Filip Re: Tuskowie IP: 65.92.74.* 18.08.12, 03:11
        Złoto znalezione podczas przeszukania Amber Gold nie musi być przeznaczone na spłatę klientów - uważa Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. Jego zdaniem trzeba sprawdzić, czy należy ono do firmy i jakie są jej zobowiązania wobec państwa; klient jest spłacany na końcu.

Prokurator Wojciech Szelągowski poinformował w piątek, że śledczy zabezpieczyli 57 kg złota, kilogram platyny oraz mniej niż kilogram srebra podczas przeszukania siedzib spółek i obiektów mających związek z działalnością firmy Amber Gold.

- Na razie nie wiadomo, czy to jest cały majątek firmy (...). Ponadto nie jest rozstrzygnięte, że znalezione w piątek m.in. złoto jest własnością firmy. Może się okazać, że jest to część majątku prywatnego prezesa spółki i zostało ono kupione z jego pieniędzy nienależących do spółki - powiedział wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski.
        ..................................................................................................................................................no bardzo dobrze ze jest takie "centrum" ktorte wie co i jak w tej sprawie poczac.... Adam Smith pewnie w grobie sie przewraca....ale dobrze mu tak....ow lud ktory chcial uszczesliwic pewnego dnia przyjdzie narobic na jego grob.
        i pan Sadowki ma racje nnie wiadomo skad sie do czorta tam wzial i jakim prawem ma obwieszczac kto tu jest pokrzywdzony......a le w jednym ma racje pajac...ze klijentom sie forsa nie nalezy - dosc tego....tryle kosztuje mit.....i to wszysko.
    • sygitoyo Re: Tuskowie 19.08.12, 14:04
      Nie mam sprecyzowanych poglądów politycznych, nie wrzuciłem kasy do Amber Gold, brzydzą mnie politruki / w tym np. rodzin Miodowiczów, Tusków, Kaczyńskich i im podobnych/ dbających o swoje interesy w oparciu o zaplecze polityczne tymczasowych koniunkturalnych partyjek.
      To zwykłe żuki gnojarze toczące jak skarabeusze swoje prywatne kule gówna, którymi będa żywić się ich dzieci.

Niemniej
      Interesująca była pierwsza wypowiedż profesora ekonomii pana Balcerowicza po nagłośnieniu sprawy Amber Gold przez pana Premiera, który stwierdził w kontekście tej sprawy, że "nie każde oszustwo jest przestępstwem":

"ludzie, którzy dali się uwieść obietnicy 20% zysków są sami sobie winni"
      - nie ci, którzy im to zapewniali
      - nie profesor ekonomii, który miał taka wiedzę i świadomość i nie zgłosił do prokuratury zawiadomienia

Następnego dnia jego wypowiedż była bardziej przemyślana:
      "organy nadzoru finansowego to widziały i zrobiły wszystko co mogły ... wina jest po stronie władzy sądowniczej"/to nie ja to kolega/

Potem wypowiedż pana Ćwiąkalskiego,
      doktora nauk prawnych, prokuratora generalnego w pierwszym rządzie Donalda Tuska:
      "to/czy pan Plichta / -czy dokonano oszustwa , jest trudne do udowodnienia, sąd musi udowodnić, że miał taki zamiar".

I kółko się zamyka.

Taka to ich mentalność.
      Kwestia smaku.
      Przyzwoitości.

Jako niekatolik ośmielę się zacytować wypowiedż kardynała Dziwisza o Janie Pawle II:

"wrażliwość na patriotyzm na piękno na prawdę ,
                • Gość: Józef Bąk Re: Tuskowie IP: *.adsl.inetia.pl 22.08.12, 21:40
                  W obecnej chwili najważniejszą sprawą w Polsce jest problem z narkotykami niejakiej celebrytki Kory J.? Miliony ludzi żyje w nędzy, miliony ludzi nie ma na podręczniki dla dzieci bądź na wykupienie leków? Polska się sprawdziła. W Polsce nie ma nędzy, bezdomnych, wykluczonych. W Polsce Tuska najważniejsza jest kora J. i jej "pies narkoman" otrzymujący paczki z marihuaną z Zachodu. Czy państwo polskie jeszcze istnieje?
                  • Gość: smurfmadrala Tuskowie, Kora i Sprawiedliwość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.12, 22:24
                    Dla sprawiedliwości POtrzeba pieska Kory za narkomanie wsadzić do celi-schroniska
                    /w Dyminach na przykład/, posiedzi ze dwa lata bez zawiasów/może przeżyje?/,
                    Kora będzie mogła jarać i lansować siebie oraz POstępaków w tvhien,
                    zostanie przy tym męczennicą wolności /taki współczesny, feministyczno-rockowy Lenin/,
                    miłośne PO wyjdzie na ideał wyważenia surowości prawa i POprawności POlitycznej - 2w1.
                    KONIECZNIE! wcześniej zblatować ekoterrorystów,
                    bo za niedolę pieska-ćpuna niejeden taki zabić może.
                    • Gość: Josef Bąk Re: Tuskowie, Kora i Sprawiedliwość IP: *.adsl.inetia.pl 24.08.12, 14:52
                      Zniesmaczony bylem wystąpieniem konkubenta Cory w WSI 24 jak płaczliwym głosem powtarzał zaklęcia swojej i małzonki lojalności względem Peło , P. Tuska i P. Prezydenta. Był to niezły kabaret. Ciekaw jestem co z tym fantem zrobią "rozgrzani" prokuratorzy? Dlaczego wszędzie mówi się jedynie o 2,83 g narkotyku, który "o świcie" znalazły organy państwa w posiadłości Cory? Kto będzie odpowiadał za kilka dekagramów narkotyków z przemytu w paczce adresowanej na psa Cory? Czy pies Cory jest narkomanem? Czy pies może odpowiadać przed sądem, czy też za niego odpowiada właściciel?
                      • Gość: rolka Re: Tuskowie, Kora i Sprawiedliwość IP: *.dynamic.chello.pl 25.08.12, 12:07
                        Gość portalu: Josef Bąk napisał(a):

> Zniesmaczony bylem wystąpieniem konkubenta Cory w WSI 24 jak płaczliwym głosem
                        > powtarzał zaklęcia swojej i małzonki lojalności względem Peło , P. Tuska i P.
                        > Prezydenta. Był to niezły kabaret.

Nie widziałam :( A podobno ;) wg koleżanki pisuarki mam wyprany mózg przez jedna stację i jedna gazetę :D

Ciekaw jestem co z tym fantem zrobią "rozgrz
                        > ani" prokuratorzy? Dlaczego wszędzie mówi się jedynie o 2,83 g narkotyku, który
                        > "o świcie" znalazły organy państwa w posiadłości Cory? Kto będzie odpowiadał z
                        > a kilka dekagramów narkotyków z przemytu w paczce adresowanej na psa Cory?

Może by tak nadawca ?

Czy
                        > pies Cory jest narkomanem? Czy pies może odpowiadać przed sądem, czy też za n
                        > iego odpowiada właściciel?

Bredzisz. Ale mnie to jakoś nie dziwi.
                            • sygitoyo Re: Tuskowie, Kora i Sprawiedliwość 26.08.12, 15:54
                              Przeoczyłem podczas wywiadu Pana Tuska sformułowanie, które przypomniała Pani Pohanke w TVN24:
                              - wymyślony przez Pana Tuska neologizm "legalny oszust"

no cóż

jaki ojciec taki syn,
                              jaki Tusk takie podejście do prawa,
                              jaka partia takie za przeproszeniem "członki"/lub odwrotnie/,

pewnie dotyczy to również innych partyjniaków, ale nie ma co udawać, że ci rządzący aktualnie są bardziej ubabrani.

Napisałem to ja - burak.
                              Nie ubabrany w gó...e.
                                  • Gość: smurfmadrala Re: Tuskowie, Kora i Sprawiedliwość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.08.12, 20:19
                                    Gość portalu: gość napisał(a):

> Nie każde oszustwo jest przestępstwem w rozumieniu kk. Zrób rachunek sumienia i
                                    > przyznaj się ile razy oszukałeś rodziców, nauczycieli, swojego szefa czy żonę.

Przyznaję, oszukałem, wiele, wiele razy, nie raz i nie dwa kac-moralniak wraca.
                                    Oszustwo i kłamstwo, jest różnica.
                                    Jak legalnie oszukać na na taką kwotę, której ilość cyfr ledwo mieści się w kalkulatorze?
                                    Za to można wybudować szpital, fabrykę albo szkołę.
                                    • Gość: Filip Re: Tuskowie, Kora i Sprawiedliwość IP: 65.92.74.* 26.08.12, 20:51
                                      ...wesz pan co...?

....od ruskich przemytnikow kupujesz pan gnata.....i przywracasz pan sprawiedliwosc spoleczna....skoro rzad zlodzieji i lawirantow takiej sprawiedliwosci nie potrafi zabespieczyc....a nie takie tam opowiadania.......zreszta panskie pieniadze zainwestowane w AG tez pochodzily z nielegalnych zrodel.

- Jesteśmy krajem posocjalistycznym. Nie mamy wykształcenia w kierunku prawnie działających oszustw - mówi Iwona, 47-latka z Jaworzna. Ma zaawansowaną białaczkę . Ponad 200 tys. zł, jakie włożyła w Amber Gold, miało pójść na jej operację. Aby odzyskać pieniądze, utworzyła grupę ponad 40 osób oszukanych przez Marcina P. W sukces jednak nie wierzy.

Dla niego to był bank. No bo przecież na stronie internetowej czy w reklamach wyraźnie pisano "lokata ". I to gwarantowana. Twierdzi, że zna się na ekonomii, więc dokładnie sprawdził najlepsze oferty i wybrał. Amber Gold.

- Przeanalizowałem rynek i te lokaty w bankach były kompletnie nieopłacalne. Odliczę inflację, odliczę podatek Belki i zostaje niemal zero. Amber Gold dawał 12-15 proc., więc to był już całkiem niezły zysk - mówi 44-letni Andrzej, który w piramidę finansową Marcina P. włożył ponad 200 tys. zł.
                                      Sam prowadzi firmę zajmującą się sprzedawaniem ubezpieczeń. Pomaga też w uzyskiwaniu odszkodowań od ubezpieczycieli, z finansami jest więc na ty. Do sprawy inwestycji w Amber Gold podszedł więc profesjonalnie. Sprawdził jak w ostatnim czasie zachowywały się kursy złota. Z jego wyliczeń wynikało, że kilkunastoprocentowe zyski nie są nierealne.

- To nie było 30-40 procent rocznie. To był zysk mieszczący się całkowicie w granicach rozsądku - mówi dziś.

Pierwsze pieniądze włożył na początku tego roku. Lokata była na krótki okres. Przelew przyszedł o czasie razem z odsetkami. Zainwestował jeszcze więcej. W sumie to około 200 tys. zł. Pieniądze miały być przeznaczone na jego emeryturę oraz pomoc w kształceniu dzieci.

- Nie miałbym żadnych pretensji gdybym zainwestował na giełdzie i stracił wszystko, bo wszyscy znają tutaj ryzyko. O Amber Gold nikt mnie nie ostrzegł. Teraz Balcerowicz i inni krzykacze wypowiadają się w naszej sprawie. Tylko gdzie byli wcześniej? - pyta Andrzej.

Dla niego całej aferze winne jest tylko państwo. To ono nie poinformowało go o tym, że Amber Gold to piramida finansowa. Pozwoliła też przez kilka lat firmie funkcjonować, a Marcinowi P. zakładać kolejne spółki.
                                      - Jakiś ekspert z Centrum im. Adama Smitha mówił w telewizji, że nasze roszczenia są niezasadne i nie powinniśmy dostać pieniędzy od państwa. To ja się pytam gdzie była prokuratura, sądy, policja, NBP czy KNF na które płacę podatki? Kolejna sprawa. Nie mam nic przeciwko powodzianom, ale co dwa-trzy lata państwo ratuje ich dając im po kilkanaście tysięcy złotych odszkodowań. Skoro z moich podatków mają iść pieniądze na ich niedbałość, bo się nie ubezpieczyli, to dlaczego mnie nikt nie pomoże? Skoro turyści wyjeżdżają za granicę i ściąga się ich po upadku biur podróży z moich podatków, to czemu ja mam być gorzej traktowany? - pyta zdenerwowany.

W jego sprawie jest wręcz odwrotnie niż w przypadku klęsk żywiołowych czy upadków biur podróży. Za nich wszystko załatwia państwo. On sprawę w sądzie przeciwko Amber Gold musi założyć samemu i jeszcze za to zapłacić.

Myślałem, że zbankrutują później

Tylko siebie wini 30-letni Michał ze Śląska. W Amber Gold stracił stosunkowo niewiele, bo kilkanaście tysięcy złotych. Jak sam to określa, to pieniądze które wydał na naukę. Naukę ekonomii. - W Amber Gold "inwestowałem" od kwietnia. Na początku założyłem lokatę na 1000 zł na 1 miesiąc aby sprawdzić czy wszystko działa. Po miesiącu otrzymałem kapitał plus odsetki. Później założyłem lokaty na 5 i 20 tys. Oczywiście otrzymałem zwrot pieniążków zgodnie z umowa. W między czasie założyłem lokatę na 6 miesięcy… i w ten sposób zostałem sponsorem filmu o Lechu Wałęsie oraz darczyńcą zoo - śmieje się z siebie.

Michał jest współwłaścicielem biura podróży, ma też inne interesy oraz gra na giełdzie. I to właśnie przez to ostatnie zajęcie zainteresował się firmą z Gdańska.

- Co mnie skusiło? Cóż, chyba to co wszystkich: chęć zarobienia szybkich pieniędzy. Miałem pełną świadomość ryzyka, dlatego też mój kapitał jest mocno zdywersyfikowany lokaty bankowe, obligacje korporacyjne, giełda oraz Amber Gold - tłumaczy.

Oprócz piramidy Marcina P. inwestował też w inny podobny instrument oferowany przez Mizzar Profit. 22 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego wpisała firmę na listę ostrzeżeń. Na tę samą na której od dłuższego czasu znajdował się też Amber Gold. Michał dobrze o wpisie wiedział. Znalazł nawet informację, że Plichta był karany za przestępstwa finansowe. Pieniądze mu jednak powierzył, bo sądził że jeszcze teraz nie upadną.

- Pracuję w branży turystycznej i obserwowałem bardzo dynamiczny rozwój linii OLT. Ta spółka naprawdę sporo namieszała na polskim niebie. Liczyłem, że podziałają troszkę dłużej. W mediach pojawiają się zarzuty, iż linia OLT sprzedawała bilety bardzo tanio. Zgadzam się, sprzedawali część biletów za 100 zł, ale Ryanair sprzedaje część biletów za 65-70 zł i działa bardzo dobrze. Może to zbyt duża teoria spiskowa, ale ceny Lotu , po upadku OLT wystrzeliły w górę... - zastanawia się Michał.

Winnych jednak nie szuka. Jego zdaniem klienci Amber Gold pretensje powinni mieć do siebie. No bo czy nie powinien śmierdzieć biznes, w którym ktoś pod nazwą lokata daje trzy razy więcej niż banki?
                                      - Zakazywać takim firmom działalności nie ma sensu - twierdzi. Dodaje jednak, że osoby na przykład starsze powinny być chronione i informowane o tego typu podejrzanych inwestycjach.

- Po doświadczeniach z Amber Gold z ryzykowanych inwestycji została mi giełda. Teraz tam trwonię kapitał - śmieje się biznesmen.

Zwrotu pieniędzy już nie dożyję

47-letnia Iwona od pięciu lat nie pracuje. Pracę musiała rzucić kiedy zaczęła chorować na białaczkę. Chemioterapia nie pozwalała na normalne funkcjonowanie, a że zdążyła odłożyć kilkaset tysięcy złotych oszczędności to żyła z odsetek. Aż do teraz.
                                      - Pieniądze trzymałam na lokatach jednodniowych. Gdy obłożono je podatkiem Belki, to były dla mnie ogromne straty - mówi.

Pod koniec zeszłego roku zainteresowała się więc gigantycznymi zyskami oferowanymi przez Amber Gold.

- Wcześniej nie wchodziłam w to bo się bałam. Sprawdziłam jednak londyńską giełdę, złoto akurat szło w górę. Pomyślałam więc, że zyski z niego mogą być prawdziwe. Zaczęłam też szukać informacji na temat Amber Gold. Ogromne reklamy, poparcie prezydenta Gdańska. Przeczytałam, że prokuratura nic nie znalazła, więc w to weszłam - opowiada Iwona.

Dziś głównym winowajcą całej afery jest dla niej państwo. Na pytanie jaką karę powinien ponieść Marcin P. nie chce odpowiadać. Jej to nie interesuje. W pozwy zbiorowe nie wierzy. Woli skarżyć Polskę. Sama w internecie zorganizowała już grupę osób, które będą starały się przez niemieckiego prawnika odzyskać pieniądze. Dzwonili też w tej sprawie do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

- Jest nas 45 osób. I to nie są głupki, naiwniaki. To ludzie pracujący w Polsce, są też młodzi ludzie którzy oszczędności zarabiane za granicą zainwestowali w Amber Gold. Jedna matka zbierała pieniądze na operację dziecka - mówi Iwona.

W grupie są osoby, które straciły od 10 tys. do 350 tys. zł. Ona sama na odzyskanie całej powierzonej Amber Gold kwoty już nie liczy. Tym bardziej, że 90 tys. zł potrzebnych na jej operacje potrzebne jest teraz. Po całej sprawie nie ma już ochoty na nic. Nie chce nawet iść do banku, by zastawić mieszkanie, z pieniędzy z kredytu zapłacić za operację i czekać na choćby częściowy zwrot inwestycji w Amber Gold.
                                      - Nie wiem czy ja dożyję, ale mam syna. 23 lata. Ostatni rok informatyki. Może jakieś ochłapy naszych pieniędzy oddadzą. Ja nie powinnam się już denerwować. To pobudza raka.
                                • Gość: rolka Re: Tuskowie, Kora i Sprawiedliwość IP: *.dynamic.chello.pl 26.08.12, 23:23
                                  Gość portalu: smurfmadrala napisał(a):

> Jeśli oszustwo jest legalne,

Twoje oszustwo jest legalne. Bo ani z ciebie smurf, ani mądrala :P

> czy można legalnie niejaką Platformę O. nazywać Platformą Oszustów?
                                  > Bo jeśli nie wolno, to miłośnie i poprawnie politycznie - przepraszam.

Możecie się tu zżymać i tak psychopaci z... będą do końca życia waszego czy też swojego, w opozycji :D
                                  Skupcie się na sobie to lepiej na tym wyjdziecie ;)
                                    • sygitoyo Re: Tuskowie, Kora i Sprawiedliwość 29.08.12, 21:19
                                      to państwo
                                      nasze państwo
                                      po prostu nie działa

jest obecnie wypadkową koniunkturalnych decyzji tzw polityków wszelkich maści,
                                      czyli amatorów /nie profesjonalistów/ wybranych w procesie wyboru przedstawicieli przez ogół społeczeństwa na podstawie narzuconego sposobu wyboru /algorytmu/
                                      - polityków zainteresowanych w swojej masie głównie maksymalizacją swoich grupowych interesów i charakteryzujących się brakiem koścca moralnego i profesjonalizmu.

Tak to działa.

Jutro udokumentują to media relacjonując obrady na Wiejskiej.
                                    • Gość: rolka Re: Tuskowie, Kora i Sprawiedliwość IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.12, 09:43
                                      Gość portalu: wicek napisał(a):

> Co by sie w tym kraju nie stalo,platformie rosnie pisowi spada.To ze gwaltowni
                                      > e ubozejemy,ze ceny wszystkiego w gore,ze dlug publiczny za chwle bedzie nie do
                                      > ogarniecia,to przeciez wina Kaczynskiego,Pisu i kryzysu,wulkanu w Japonii,plam
                                      > na sloncu itd.Taki oto przekaz idzie z telewizora,czyli wszystko zlo tylko nie
                                      > pelo.

Widzę nowa tendencje :) Pis już sam siebie obwinia i przed sobą się broni :) To jest ta paranoja "dzięki" której platformie rośnie, a pisowi spada :)
                                      • Gość: ciekawa Re: Tuskowie, Kora i Sprawiedliwość IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.12, 19:56
                                        W chwili obecnej, kiedy to głównym oskarżonym w aferze AG jest prokuratura ciekaw jestem jakie konsekwencje poniósł Pan prokurator prokuratury okręgowej w Rzeszowie, który ponad dwa i pół roku temu na zlecenie rządzącej partii sporządził fałszywe oskarżenie P. M. Kamińskiego, ówczesnego szefa CBA? Oskarżenie to skutkowało odwołaniem P. M. Kamińskiego z funkcji szefa CBA, a sąd uznał to skarżenie za bezpodstawne. Dlaczego prokurator może pisząc fałszywe oskarżenie bezkarnie komuś "złamać kręgosłup"? Czy Polska jest państwem prawa, czy też republiką kolesiów?
                                      • sygitoyo Re: Tuskowie, Kora i Sprawiedliwość 30.08.12, 20:09
                                        dlaczego sprowadzasz odpowiedzialność panów Tusków do polityki?

Jeden nie sprawdził się jako Prezes firmy pt. Polska. sp. z.oo.
                                        /organy naszego państwa , którymi zarządza nie stanęły na wysokości zadania/

drugi wziął wynagrodzenie za pracę na rzecz konkurencyjnej firmy.

W normalnej firmie takich pracowników wyrzuca się na pysk i zastępuje sprawniejszymi i lojalnymi wobec zatrudniającej firmy.
                                        • Gość: Jósef Bąk Re: Tuskowie, Kora i Sprawiedliwość IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.12, 20:29
                                          To są właśnie te nowe "wysokie standardy" Peło. Kraść i oszukiwać można, ale w swoim gronie. Partię oszustow popiera cały czas 30% lemingów biorących udział w wyborach, czyli około 15% Polaków mających prawo wyborcze. Czy taki procent Polakow prowadzi szemrane interesy, skoro tak wiernie i bezgranicznie zawsze popierają partię Tuska? Czy uczciwy Polak może głosować na Peło? Czy inteligentny Polak zdolny do samodzielnego myslenia może glosować na partię oszustów? Czy nikogo nie zastanawia fakt, że ponad 50% Polakow ma te wszystkie gierki partyjne w głębokim poważaniu i nie bierze udział w wyborach? Dlaczego w politykę bawią się prawie wyłącznie ludzie nieucziciwi?
                                            • Gość: Jósef Bąk Re: Tuskowie, Kora i Sprawiedliwość IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.12, 21:11
                                              Czy gdziekolwiek napisałem, że PiS-ie, czy w innych partiach są sami aniołowie? Czy zapytanie, dlaczego gierkami politycznymi zajmują się w większości ludzie nieuczciwi zawiera jakieś "barwy" partyjne? Przecież gierkami politycznymi , niezależnie od przynależności partyjnej zajmują się ludzie tacy jakich wszyscy widzimy. Obecnie Polską rządzi partia P. Tuska i jak rządzi wszyscy , którzy nie są ślepi i glusi doskonale to postrzegają. Dlatego też ponad polowa Polaków mających prawo wyborcze nie bierze udziału w cyrku jakim są wybory !!!!!!
                                          • Gość: rolka Dżiuseppe :) IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.12, 21:20
                                            Ciekawi mnie skąd wyznawcy pis tak się znają na złodziejstwie ? Ja osobiście wśród znajomych/koleżanek mam niedużo pisiorków, ale są to całe klany. Mąż jednej to nieduży paser, drugiej lokalny cwaniaczek. Oczywiście paserka to nie złodziejstwo tylko korzystanie z okazji. A jeszcze jednej to " czarny pracownik zagraniczny". Ale w Polsce figuruje jako bezrobotny i oto rodzina "korzysta" z pomocy społecznej. Ale przecież on "naprawdę " w Polsce nie pracuje, a pieniądz choć nieduży to jednak łatwy. No i nikt tak jak oni nie znają się na złodziejstwie ( podobnie jak księża na kures*wie, seksie, antykoncepcji itd.)
                                            Przykro mi, ale podobnych procederów wśród innych wyznawców nie znam :(
                                            Wyobraź sobie że uczciwy człowiek może głosować na PO. Ja za to się zastanawiam czy normalny może glosować na pis ? ;)
                                                • sygitoyo Re: Dżiuseppe :) 30.08.12, 22:18
                                                  ale zgodnie z wypowiedziami pana Tuska można być "legalnym oszustem" i "nie każde oszustwo jest przestępstwem"
                                                  i tak oto mamy nowy standart - jak w "Misiu" narodziła się nam nowa Tradycja.
                                                  Dostosuj się do standartu pana Tuska.
                                                  Dostosuj się do normy usankcjonowanej opinią Premiera naszego państwa.
                                                  Nie wypada inaczej.
                                                  • Gość: rolka Re: Dżiuseppe :) IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.12, 23:28
                                                    sygitoyo napisał:

> ale zgodnie z wypowiedziami pana Tuska można być "legalnym oszustem" i "nie ka
                                                    > żde oszustwo jest przestępstwem"

A ty dalej swoje. Mylisz prawo z etyką. Ale czego się po pis-owcu spodziewać ? Interpretujesz jak ci wygodnie.

> i tak oto mamy nowy standart - jak w "Misiu" narodziła się nam nowa Tradycja.

Co jakiś czas jakaś się rodzi.

> Dostosuj się do standartu pana Tuska.
                                                    > Dostosuj się do normy usankcjonowanej opinią Premiera naszego państwa.
                                                    > Nie wypada inaczej.

Tylko pan Kaczyński wymaga myślenia takiego jak jego, a dobre postępowanie to tylko takie jakie on reprezentuje. Nie czuję presji myślenia, działania jak ktokolwiek. Zwolennikom pis-u nie może się to w głowach pomieścić, ale to wasz problem.
                                                  • Gość: rolka Re: PinOkio rolka :))))))))))))))))))))))))))))) IP: *.dynamic.chello.pl 31.08.12, 00:42
                                                    Pseudo smerfie i pseudo mądralo :)
                                                    Jak słusznie wywnioskowałeś ( aż się zdziwiłam ;)) jestem młoda, wykształcona i z dużego miasta. I w związku z powyższym nie wierzę w niczyją kiełbasę wyborczą. Mnie wystarczy spokój i brak kłód pod nogami, żeby żyć tak jak chcę. Pis jest jedynym zagrożeniem dla mojego i innych spokoju. Nie ma możliwości, żebym kiedykolwiek na nich głosowała.
                                                    Dla mnie cudem jest Jarosław jako opozycja- coraz mniejszy i słabszy. Za to jestem wdzięczna premierowi Tuskowi :D
                                                  • Gość: pamiętliwy Re: Pseudo madralo IP: *.dynamic.chello.pl 31.08.12, 01:13
                                                    Kempa poręczyła za kibola Starucha. Czyli chciała (jako posłanka i była wiceminister sprawiedliwości), by znieważano premiera, prezydenta itd. Uważała, że znieważanie państwa i autorytetów jest bardzo dobre.

BTW, gdzie jest świętokrzyska posłanka PiSu i Solidarnej Polski? Poręcza, znieważa czy robi dla mieszkańców regionu coś innego, bo jakoś zniknęła w Sycowie?
                                                    Pytanie dla wyborców Beaty Kempiny:

Jakim beznadziejnie głupim trzeba być, żeby pochodzić ze świętokrzyskiego, a głosować na obrończynię kiboli z Sycowa (dolnośląskie)?

wiadomosci.dziennik.pl/polityka/galeria/354365,1,wielki-sojusz-w-obronie-starucha-kempa-agent-tomek.html,1,23
                                                  • sygitoyo Re: Dżiuseppe :) 31.08.12, 21:06
                                                    Moja droga kochana Roleczko.
                                                    Pana T i pana K mam głęboko w tym samym miejscu tak samo jak ich gierki polityczne, które niczego nie zmieniają.
                                                    Oni są po prostu niesprawni i niewiarygodni.
                                                    Tak jak reszta tej elyty.

Co do "mylenia prawa z etyką".
                                                    W naszym wspólnym interesie jest aby to była jedność.
                                                  • Gość: rolka Re: Dżiuseppe :) IP: *.dynamic.chello.pl 31.08.12, 22:07
                                                    Niestety etyka jest obca dla...myślę 80% Polaków. Poza tym, to co dla jednego jest niewybaczalne- np. zdrada męża/żony, dla niektórych nic takiego- ważne żeby wrócił na łono rodziny.
                                                    Dla jednego ślub z rozsądku z bogatym facetem to ułożenie sobie życia, dla innych to qrestwo w świetle prawa, a nawet Boga.
                                                    Dla jednego danie klapsa to metoda wychowawcza, dla innego przemoc.
                                                    Nie ma możliwości żeby to połączyć w demokratycznym kraju. Powstało by państwo wyznaniowe :/
                                                  • Gość: ciekawa Re: Dżiuseppe :) IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.12, 09:58
                                                    Interesuje mnie skąd Marcin dwojga nazwisk miał pieniądze na "rozkręcenie " swojego biznesu w ostatnich latach. Młody człowiek, bez wykształcenia, startujący z działalnością gospodarczą biedy jak mysz kościelna, w ciągu dwóch -trzech lat dorobil się kilku apartamentów w centrum Gdańska, pałacu pod Gdańskiem z okazałym parkiem, ponad 120 samochodow, floty powietrznej składajacej sie z kilku, a może nawet kilkunastu samolotow, pokaźnej sumy pieniędzy. Przecież chyba wszystko to nie wynika z jego oszukańczej działalności? Kto mu w tym wszystkim pomagał, kto mu kibicował, kto otworzył nad nim parasol ochronny, że mógł wszystkich wodzić przez ten czas za nos? Zwykły Polak jesli w zeznaniu podatkowym popełni drobne błędy traktowany jest zazwyczaj jak grożny kryminalista recydywista. A tu przez kilka lat działał bezkarnie na "zielonej wyspie" nie płacąc żadnych danin na rzecz państwa . Dziwnie to wszystko wyglada.
                                                  • Gość: rolka Re: Dżiuseppe :) IP: *.dynamic.chello.pl 01.09.12, 10:15
                                                    Gość portalu: ciekawa napisał(a):

> Zwykły Polak jesli w zeznaniu podatkowym
                                                    > popełni drobne błędy traktowany jest zazwyczaj jak grożny kryminalista recy
                                                    > dywista.

Chyba cię odrobinę poniosło. Kiedyś nie zauważyłam, że zmienili przepisy w pracy i zakład pracy mnie rozliczył, a następnie ja sama się rozliczyłam. Z każdego rozliczenia wzięłam pieniądze. Ponieważ były to przelewy- nie zauważyłam. Sama wprawdzie doszłam do tego, ale nie przypominam sobie jakiejś specjalnej akcji przeciwko mnie. Oddałam pieniądze z odsetkami i tyle. Wkurza mnie powielanie zasłyszanych historii i przede wszystkim uogólnianie.
                                                    Ale jest to domena ...:D

>A tu przez kilka lat działał bezkarnie na "zielonej wyspie" nie płacą

Lepsza "zielona" niż czarna, albo pisowska ;)
    • butcher.vita D. Tusk 01.09.12, 10:03
      Koń by się uśmiał oglądając historyczne spoty;Pełna Odpowiedzialność czy Prawdziwy Oszust ...nawet tępy gimanazjalista z naszego liceum nie ma chyba wątpliwości

Ale dziś mówię z całą powagą: koniec z ich przywilejami. Weźmiemy za to odpowiedzialność.
      • Gość: rolka Re: D. Tusk IP: *.dynamic.chello.pl 01.09.12, 14:30
        butcher.vita napisał:

> Koń by się uśmiał oglądając historyczne spoty;Pełna Odpowiedzialność czy Prawdz
        > iwy Oszust ...nawet tępy gimanazjalista z naszego liceum nie ma chyba wątpliwoś
        > ci

Gimnazjalista w liceum ? Na dodatek tępy ? Chomik by się uśmiał ;)
    • sygitoyo Re: Tuskowie 01.09.12, 11:58
      przed chwilą prof i dr politologii wyrazili swoje opinie o sejmowej debacie.
      w jedynym się zgodzili, że przywódcy naszych partyjek zabierają głos, kiedy chcą nam coś zakomunikować, natomiast milczą kiedy ich o coś pytamy.
      • Gość: wicek Re: Tuskowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.12, 12:14
        wzięte z internetu:

Siostra z Londynu dzwoni do brata.

- Cześć Michał, co tam u Was w Polsce słychać?
        - Mam dwie wiadomości, dobrą i złą.
        - Zacznij od złej.
        - Mama chora, dom zajął komornik, mój zakład upadł, babcia umarła, bo nie miała na leki, sąsiad się powiesił po stracie pracy, zamknęli szkołę. Ania więc nie chodzi do szkoły, bo nie mają pieniędzy na dojazdy, Wojtkowi odmówili chemioterapii, wiec szykuje się kolejny pogrzeb...

- A dobra wiadomość?

- Na szczęście to PO jest u władzy, nie PiS!
        • sygitoyo Re: Tuskowie 01.09.12, 14:35
          dlaczego uważasz, że przeciętnego Polaka interesuje kto tu rządzi /jaka partia/ ?
          Wystarczy, żeby nie musiał emigrować do Londynu .
          I mama byłaby pod opieką itd.

• Gość: rolka Re: Tuskowie IP: *.dynamic.chello.pl 01.09.12, 14:47
          Gość portalu: wicek napisał(a):

> wzięte z internetu:
          >
          > Siostra z Londynu dzwoni do brata.
          >
          > - Cześć Michał, co tam u Was w Polsce słychać?
          > - Mam dwie wiadomości, dobrą i złą.
          > - Zacznij od złej.
          > - Mama chora, dom zajął komornik, mój zakład upadł, babcia umarła, bo nie miała
          > na leki, sąsiad się powiesił po stracie pracy, zamknęli szkołę. Ania więc nie
          > chodzi do szkoły, bo nie mają pieniędzy na dojazdy, Wojtkowi odmówili chemioter
          > apii, wiec szykuje się kolejny pogrzeb...
          >
          > - A dobra wiadomość?
          >
          > - Na szczęście to PO jest u władzy, nie PiS!

Siostra z Londynu dzwoni do brata.

- Cześć Michał, co tam u Was w Polsce słychać?
          Mam dla ciebie same dobre wiadomości.
          Mama chora, ale dobrze jej tak bo do kościoła co niedzielę nie chodziła, mój zakład upadł bo dyrektor był z PO, a nie z PIS, babcia umarła bo zamiast kupować leki wysyłała emeryturę do radia Maryja, sąsiad się powiesił po stracie pracy, a nie chciał za 1000 zł zasuwać na budowie, zamknęli szkołę, bo nie chcieli w niej księdza pedofila, Wojtkowi odmówili chemioterapii, ale to dlatego, że żyje w grzesznym związku z facetem, a na dodatek chce żeby go skremować. Nie wiem czy będzie pogrzeb, bo pleban już wie, No i oczywiście pis jest przy władzy a ojciec dyrektor namierza Żydów i nawraca całe społeczeństwo. teraz dopiero jest przyszłość przed naszym narodem.
          ;)
                • Gość: icek Re: Tuskowie IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.12, 19:13
                  Czy schorzenie dwubiegunowe to czasem nie schizofrenia?

PS.
                  Za wszystkie afery, za "dobrobyt" w Polsce, za pracę do końca życia, na powszechną nędzę, za brak dostępu do świadczeń służby zdrowia, za kilkumilionową emigrację i kilkumilionowe bezrobocie cały czas odpowiadają wstrętne Kaczory !!!!!! Nawet wtedy, kiedy jeden jest nieboszczykiem od ponad 30 miesięcy, a drugi milczy z nienawiścią !!!!!!
                  • Gość: rolka icek IP: *.dynamic.chello.pl 03.09.12, 07:04
                    Gość portalu: icek napisał(a):

> Czy schorzenie dwubiegunowe to czasem nie schizofrenia?
                    >

Dwubiegunowe to coś co ma dwa bieguny. Jeśli chodzi o połączenie z psychiatrią to choroba afektywna dwubiegunowa, zwana też cyklofrenią

> PS.
                    > Za wszystkie afery, za "dobrobyt" w Polsce, za pracę do końca życia, na powsz
                    > echną nędzę, za brak dostępu do świadczeń służby zdrowia, za kilkumilionową em
                    > igrację i kilkumilionowe bezrobocie cały czas odpowiadają wstrętne Kaczory !!!!

A kto ich oskarża ? Ja jakoś nie słyszę tych oskarżeń. Owszem oskarżenia pisu co do kastrafo smoleńskiej wracają jak bumerang. Najczęściej sami zadają pytania przeciwnikom ( kim by nie byli) i sami odpowiadają. Zaburzenie jak nic ;)
                    Wczoraj Migalski powiedział coś co część wie, a reszta przypuszcza- J, Kaczyński do końca życia będzie w opozycji, do czego doprowadził sam.

> !! Nawet wtedy, kiedy jeden jest nieboszczykiem od ponad 30 miesięcy, a drugi m
                    > ilczy z nienawiścią !!!!!!

Milczy, milczy, ale jak już coś powie to...:D O ! Prezes ma zaburzenia afektywne dwubiegunowe :)
                • Gość: icek Re: Tuskowie IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.12, 19:16
                  Czy schorzenie dwubiegunowe to czasem nie schizofrenia?

PS.
                  Za wszystkie afery, za "dobrobyt" w Polsce, za pracę do końca życia, na powszechną nędzę, za brak dostępu do świadczeń służby zdrowia, za kilkumilionową emigrację i kilkumilionowe bezrobocie cały czas odpowiadają wstrętne Kaczory !!!!!! Nawet wtedy, kiedy jeden jest nieboszczykiem od ponad 30 miesięcy, a drugi milczy z nienawiścią !!!!!
                  Można mieć w sobie genetycznie zakodowaną nienawiść do Kaczorów i PiS-u, ale trzeba mieć odrobinę "oleum" w mózgownicy. Przecież każdy średnio rozgarnięty widzi jaki w Polsce jest teraz burdel.
                  • butcher.vita Re: Tuskowie 01.09.12, 20:18
                    Zapomniałeś 'icek' o wspólniku Ziebrze...Bo lista przewin bandy trojga jest większa niż obejmuje ją raptem 20mies (z okładem) okres rządzenia. Dodaj jeszcze, że winni są braku lustracji a za wcześniejszą nieco działalność w trakcie Nocnej Zmiany, która doprowadziła do upadku jedynego rządu w czasie ponad 22letniej transformacji, próbujacego się uporać z PRL owskimi zdrajcami kraju, powinni zostać oskarżeni przed Trybunałem Stanu
                    • Gość: smurfmadrala Tuskowie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.09.12, 21:19
                      Za 850 000 000 000/słownie: osiemset pięćdziesiąt miliardów/ złotych polskiego długu odpowiadają
                      oszołomy, czarni, mohery, faszyści, kseno- i homofobi, nacjonaliści,
                      zaplute karły reakcji, antysemici...
                      ......../ tu można wpisywać pozostałych winowajców/

Ciekawe kto przekręcił unię antyeuropejską na ponad
                      8 000 000 000 000 /słownie: osiem bilionów / euro ?
                      /młoda rolka, wykształcona, z dużego miasta oczywiście wie,
                      ale pewnie nie napisze, bo jest miłosierna, miłośna i politycznie poprawna/
                      www.bankier.pl/wiadomosc/Europa-zadluza-sie-na-potege-2526986.html
                  • Gość: smurfmadrala DOŚĆ ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.08.13, 14:18
                    "Przyjazne " "państwo" zielono-szczawiowej wyspy

piłkarsko - poziom: koko sPOko, Polacy, nic się stało!

warunki uzyskiwania pozwoleń budowlanych -161 miejsce na Świecie
                    -czarna dziura kleptobiurokratyzacji

podatki - czarna wyspa pod czerwoną administracją:
                    finanse.wp.pl/kat,1033759,title,Polski-system-podatkowy-na-114-miejscu-na-swiecie,wid,15878518,wiadomosc.html
                    Młode , wykształcone magistry z dużych miast- gdzie toto sie lęgnie?
                    Jaka nacja fabrykuje i podtrzymuje zielono-wyspiarski geszeft czyli
                    stan sabotażu Państwa Polskiego?
                • Gość: smurfmadrala Re: Tuskowie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.09.12, 19:45
                  Platforma O. idzie w zaparte.

W kryminale /tam postępaki mają największy elektorat/ stary garus uczy małolata:
                  -Jak cię przy "robocie" złapią za rękę, odpowiadasz - to nie moja ręka!

Czy obiektywno-postępowe media /dla młodych, wykształconych, z dużych miast i kryminałów/
                  informują o skutkach oraz kondycji okradzionych podwykonawców dróg i koko-spoko inwestycji?
                  Przemysł politruczo-przykrywczy, po wyświechtaniu tematu-tragedii Madzi z Sosnowca,
                  ściemnia rzeczywistość w kraju wyłącznie aferą SzaAmber Gold.

Niestety, młodzi, z dużych miast są wykształceni na poziomie
                  III ligi hokeja ministry tow. Muchy Joanny.
                  Jesienią, kiedy "oliwa wypłynie na wierzch" będzie dym i jatki uliczne,
                  ciekawe kogo wtedy postępaki obwinią ?
                    • Gość: Jósef Bąk Re: Tuskowie IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.12, 22:15
                      Przekręt na ponad 600 mln. złotych.

PS
                      Tylko w Polsce pod rządami "rządu miłości" przedsiębiorcy z własnych pieniędzy mogą finansować budowę autostrad i stadionów. Za te przestępstwa nikt z rządzących nie odpowiada. Polacy nic się nie stało !!!!!!! Rząd P. Tuska sprawdził się doskonale !!!!!!!

A tak swoją drogą, to Marcin dwojga nazwisk (jeśli nie popełni samobójstwa) dostanie 8 lat więzienia (bo tego oczekuje Naród), za dobre sprawowanie wyjdzie po 4 latach. Do tej pory oskarżany jest o oszustwa w wysokości ponad 180 mln złotych. Wychodzi zarobek - prawie 4 mln złotych za każdy miesiąc odsiadki. Polska zaiste jest zieloną wyspą dla oszustów i złodziei. Jeśli okaże się, że oszustwa są na jeszcze większą skalę, zarobek będzie bardziej pokaźny.
                      • sygitoyo Re: Tuskowie 02.09.12, 16:45
                        Pan P pewnie powiesi się w kąciku intymnym w celi nadzorowanej przez całodobowy monitoring.
                        To taka nasza nowa świecka tradycja.
                        • Gość: Jósef Bąk Re: Tuskowie IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.12, 18:40
                          Czy wielbiciele "mistrza bajeru" to sami idioci? Im gorzej w Polsce, im wyższe podatki, im wyższe bezrobocie, im wyższe ceny wszystkiego i niższe pensje, renty i emerytury, im dłużej Polacy muszą pracować, tym bardziej kochają tego, ktory za to wszystko odpowiada. Nie potrafię tego zrozumieć. Co jeszcze musi się stać , aby Polacy przejrzeli na oczy i zaczęli myśleć własnym rozumem jak przystoi istocie rozumnej jaką jest człowiek?
                            • Gość: Jósef Bąk Re: Tuskowie IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.12, 19:25
                              Ponad polowa Polakow ma geniusz bożego pomazańca i innych pseudopolitykow w nosie, nie biorąc udział w wyborach.
                              Niestety ja z moją rodziną również do nich należę. Nie jestem więc ani pisiorem, ani pełooszustem, ani paligłupem czy mieszkańcem zatoki czerwonych świń. Mam ten komfort, że patrzę na wszystko z dystansu i nie podniecam się obroną złodziei, kanciarzy i oszustów.
                                • Gość: Jósef Bąk Re: Tuskowie IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.12, 19:54
                                  Niestety zdaję sobie sprawę z tego. Zdaję sobie równiez sprawę z tego, że jako czlowiek bierny powinienem w sposób wybitnie ograniczony, a może w ogóle komentować aktualnej rzeczywistości politycznej, wychodząc z zalożenia, że kto nie bierze udziału w wyborach, ten nie ma praca komentowania (krytykowania) zachowań polityków. Niestety nie mogę milczeć, kiedy wokół widzę tyle zła, chamstwa, oszustwa, cwaniactwa, zaprzaństwa.
                                  • Gość: gość Re: Tuskowie IP: *.kielce.vectranet.pl 02.09.12, 20:22
                                    Widocznie nie dorośliśmy do demokracji. Zamordyzm i pała, ale to nie te czasy. Nie pomagają przykazania, zasady moralne, a preferowane jest cwaniactwo. Dodać trzeba, że sejm to zbieranina ludzi przypadkowych. wybieramy tych co potrafią dużo gadać, ludzi popularnych, bramkarz, znany sportowiec czy inny. ci ludzie nie zawsze są przygotowani do pełnienia funkcji parlamentarzysty gdzie uchwala sie prawo dla 40 mln. narodu, mając o tym prawie nikłe pojęcie. Debaty polegają na dogryzaniu jedn drugiemu, a nie merytorycznej dyskusji. Dla ludzi zasłużonych miejsce na trybunach w święta państwowe, ale nie koniecznie w sejmie, bo tam nie zasługi są potrzebne lecz wiedza ekonomiczna, prawnicza. Np. w wyborach do Bundestagu istnieją ściśle określone kryteria. Wyższe wykształcenie, z tego 70% prawników. Ale jeśli amatorzy pracują nad ustawami to prawo mamy kulawe. Np. dlaczego nie ma zasady oprócz kary zasadniczej przepadku mienia pochodzącego z oszustwa. Ile to sie trzeba wozić żeby uchwalić kilka poprawek do kk. Podam przykład że w 1945 r. Dwóch oficerów ameryk. w ciągu tygodnia napisało konstytucję dla Japonii. Z poprawkami obowiązuje do dziś. U nas nawet nad marginalą ustawą dyskutuje sie miesiącami, a kiedy się już uchwali, to po poprawkach "uczonych" posłów okazuje sie prawniczym bublem. Jak mozna wytrzymać, kiedy w jednej z kadencji ( nie pamietam której) jakaś ustawa w ciągu roku była poprawiana 23 razy. Ma pan prawo do krytyki jak każdy inny obywatel, tylko mniej uogólnianiania, bo odnosi sie wrażenie że wszyscy to złodzieje i w naszym kraju nic dobrego nie ma. a jedyny ratunek to wprowadzenie daleko idącego zamordyzmu.
                                    • Gość: Jósef Bąk Re: Tuskowie IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.12, 20:49
                                      Drogi Gościu. Całkowicie się z Panem zgadzam. Dlatego nie biorę udziału w wyborach. Rozum, sumienie, etyka nie pozwalają mi brać udział w wyborach i wybierać partię, a nie konkretnego kandydata. Czuje się z tego powodu wykluczony i mam ogromny dyskomfort , ale to i tak lepsze niż glosować na ..........................
                                      • Gość: gość Re: Tuskowie IP: *.kielce.vectranet.pl 02.09.12, 21:12
                                        Żyjemy w wolnym kraju i ma pan prawo wyboru tak jak panu dyktuje sumienie i nikt z tego powodu nie ma prawa negować pańskiej decyzji ani tymbardziej ubliżać, co się niestety zdarza niektórym forumowiczom niedorosłym do rzeczowej dyskusji. Im się wydaje, że obrzucenie oponenta epitetami daje mu przewagę w dyskusji. Jednak próbowałbym pana przekonać do udziału w wyborach, bo powinniśmy coś robić. Wprawdzie to nikła nadzieja, że nasz glos coś zmieni, ale zawsze mamy poczucie spełnienia obywatelskiego obowiązku. Oczywiście zgadzam sie, że głosowanie na partie to zasadnicza wada naszej ordynacji, bo politycy uważają, że inny system to rozdrobnienie sił, czyli inaczej w sejmie nie dobro kraju na pierwszym planie, lecz partii, a ambicją posłów jest uwalić dobry projekt ustawy innej partii tylko z tego powodu, że to nie "nasz". Można zauważyć przepychanki, że to my pierwsi, nie to my. A dla obywatela to zwisa kto zgłosił projekt, byle się przyczyniał do ułatwiania zycia i rozwoju kraju. Pozdrawiam.
                                    • butcher.vita Re: Tuskowie 02.09.12, 23:06
                                      > Widocznie nie dorośliśmy do demokracji. Zamordyzm i pała, ale to nie te czasy.
                                      > Nie pomagają przykazania, zasady moralne, a preferowane jest cwaniactwo.

Piszesz gościu dośc płynnie ale mieszasz pewne rzeczy -Wyższe wykształcenie albo tytuł profesora nie są warunkiem ani koniecznym, ani wystarczającym dla deputowanych w każdym parlamencie na świecie do reprezentowania narodu i stanowienia prawa. Posłami w zasadzie zostają normalni i wartościowi ludzie, którzy jednak w zderzeniu z interesami bandy którą reprezxentują stają się zwykłymi szujami i oszustami a nie osobami zaufania publicznego. Takie są realia w naszym sejmie. Ci sami posłowie w systemie bezpartyjnym staliby sie prawdopodobnie bardzo wartościowymi bojownikami czy nawet bohaterami życia politycznego i godnymi reprezentantami swojego elektoratu. I to bez względu na wykształcenie czy pochodzenie. Prawo byłoby sensowne i dla ludzi (a nie dla bonzów mafiijnych czy baronów partyjnych), ponieważ zostałoby wypracowane w solidnej i merytorycznej atmosferze ludzkich negocjacji a nie wojny partyjnej o władzę w kraju. Nie trzeba być mędrcem ani filozofem, żeby zauważyć, że przy okazji słabego i nieaktywnego społeczeńtwa obywatelskiego, właśnie z powodu absurdalnego upolitycznienia władzy, żyjemy niemalże w czasach feudalnych będąc biernymi obserwatorami szalejacej korupcji, nepotyzmu, kolesiostwa, niekończących się afer czy bezkarnych oszustw.
                • Gość: rolka wicek IP: *.dynamic.chello.pl 03.09.12, 06:51
                  Nie rozumiesz, bo jesteś ograniczony i tyle. Twoje ograniczenie polityczne nie pozwala ci czytać ze zrozumieniem tego, co ci się w światopoglądzie nie mieści. Poza tym jesteś nie tylko ćwokiem, ale jeszcze burakiem ( i to nie cukrowym ;P).
                  • sygitoyo Re: wicek 04.09.12, 21:40
                    przepraszam roleczko, czy znowu piszesz o sobie?

swoją drogą -

"Czy premier kłamał mówiąc o Amber Gold , że o tej sprawie wiedział tylko z mediów?"
                    Nieważne.
                    Co ważne:
                    Organy państwa w tym on nie funkcjonują sprawnie i przestały być wiarygodne.

Najciekawsze jest to, że tzw sondaże pokazują dla nich wzrost zaufania i poparcia.
                    Bardzo smaczne.
                    Też bym chciał tak mieć.
                    • Gość: smurfmadrala SzAmber-Gold Geszeft z o.o. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.12, 23:11
                      Nadchodzi czas prawdy,
                      księgowi i komornicy już krążą złowieszczo jak sępy,
                      SzAmber Gold Story jest tylko miniaturką, zajawką serialu zielona wyspa.
                      Nie będzie happy end'u, oj nie będzie.
                      Plichta i Tusk, w ściemie równi, różnią się skalą działania.

Ciekawe kogo miłośni fanatycy Maczo Picu obwinią za wyniki remanentu ?
                      Pewnych kandydatów jest mrowie:
                      są straszni kibole, krwawi faszyści, nienawistne mohery, chciwe klechy,
                      /żyjący i umarły/ Kaczory, zaplute karły reakcji,
                      IPN, Solidarność /czyli warchoły/, heteroseksualni, homo- i ksenofoby,
                      antymultikulti oszołomy patriotyczni.

Młodzi, wykształceni, z dużych miast będą mieć trudny wybór.

Myślę, że mogą liczyć na pomoc w ocenie sytuacji od zawsze życzliwych:
                      -A.Merkel, W.Putina,
                      na pewno wskazówek udzielą towarzysze sekretarze i komisarze ludowi
                      Biura Politycznego KC Związku Socjalistycznych Republik Ekogejskich.
                    • Gość: rolka Re: wicek IP: *.dynamic.chello.pl 05.09.12, 11:20
                      sygitoyo napisał:

> przepraszam roleczko, czy znowu piszesz o sobie?

Następny co to czytać ze zrozumieniem nie potrafi :/

> Najciekawsze jest to, że tzw sondaże pokazują dla nich wzrost zaufania i poparc
                      > ia.
                      > Bardzo smaczne.
                      > Też bym chciał tak mieć.

No to zastanów się jak to działa i nie wyjeżdżaj ze złodziejami, bo takie łatki ograniczają logiczne myślenie. Jeżeli nie masz koncepcji od czego zacząć -to zacznij od pytania- czemu pis ciągle przegrywa ?
                      • Gość: wicek Re: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.12, 12:14
                        Swiadomosc spoleczna ksztaltuja media.Media glownego nurtu w Polszy sa zacietrzewionymi przeciwnikami PiSu vide polsaty tvn gwyborcze newsweeki itd itd.Przyklad pierwszy z brzegu:spec loza prasowa w tvn zaraz po niedzielnej przemowie programowej Kaczynskiego,pani "topowa" dziennikarka M Lachszcz dobiera starannie kilu pomniejszych dziennikarskich gnomow,zajmujacych sie li tylko przesmiewaniem kaczora i jego programu,bez jakiejkolwiek merytorycznej wyliczanki...Taki oto spektakl idzie w swiat...Jest to tylko jedna z calej ogromnej masy tego typu medialnych zagrywek majacych za zadanie dojeb.. kaczorowi bez wzgledu czy gada dobrze czy zle,dzieki czemu parasol ochronny nad PartiaOszustow dziala dosc sprawnie.Narazie tyle w kwestii przegrywania czy wygrywania roleczko.
                        Ps Jak tam nasz premier kanciarz he?Straszna zenula wyszla z ta notka ABW nieprawdaz?
                        • Gość: smurfmadrala Re: wicek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.09.12, 16:43
                          Czy widzieliście w telewizorze Donaldinho Maczo Picu zrobionego na głupka?
                          Niechby który tow. red. funkcjonariusz spróbował !
                          A czy widzieliście Kaczora przedstawionego z jakąkolwiek pozytywną cechą?

"Miłośni" politrucy podzielili świat na pół, bo to telewizyjni bojownicy o wolność i demokrację ludową oraz utrwalacze władze ludowej Made in PRL.
                          Gajowego np prawie wcale nie pokazują, niebezpiecznie,
                          bo hrabia regularnie sam się kompromituje.

Młodzi, wykształceni, z dużych miast, wytresowani przez telewizor, całą swoją mądrość
                          biorą z agentur medialnych.
                          Oni nawet kłapią językiem reklam, seriali i dziennikarzy pokroju miłośnej TW "Stokrotki".
                            • Gość: rolka Re: wicek IP: *.dynamic.chello.pl 05.09.12, 18:25
                              Jesteś 100% wicek- przez w. Nie wiesz co oznacza ? Interesowała mnie opinia ze źródła, w zamian...Już mnie nie interesuje :P jesteś "rycerzem" i tyle. Śmiać mi się chce jak pisiorki mi wmawiają, że mnie kształtuje tvn czy wyborcza. Wiadomości oglądam jak popadnie- w różnych stacjach. Czytam też jak popadnie. I uwierz mi nie potrzebuję niczyjego komentarza, żeby stwierdzić jak bredzi kaczor, płaszczak czy hoffman, jaką politykę uskuteczniał kurski i jakie zaburzenia ma macierewicz. Skoro tobie takie zachowania musi ktoś tłumaczyć przez ekran czy papier gazety to masz problem. Machlojki pisowskie krócej są na tapecie, ale kształtują światopogląd. Nic mnie tak nie mierzi jak hipokryzja :(
                              Żegnam i życzę wytrwałości w opozycji :)

PS Rycerz- facet w przyłbicy= zakuty łeb :P
                              • Gość: wicek Re: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.12, 19:53
                                Wiado
                                > mości oglądam jak popadnie- w różnych stacjach. Czytam też jak popadnie.
                                ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                rolko,piszesz tez co popadnie,nie jestes przeto partnerem do merytorycznej dyskusji...Pisowskie machlojki w stylu dorsza za 7,50 z pewnoscia godne sa napietnowania,tu masz racje.Do afery AG hazardowej,stoczniowej etc.nie ma co sie odnosic,bo to nic tylko meczy Polakow,dajmy temu spokoj i miejmy nadzieje ze inwestor katarski zechce jeszcze w Polsce inwestowac,czego tobie i Alkowi G zycze...
    • sygitoyo Re: Tuskowie 07.09.12, 20:05
      my się tu przekomarzamy na różnych poziomach i obrzucamy gównem,
      a
      pan Kaczyński zaproponował zamiast tego co ww / bez względu na intencje/
      debatę ekonomistów o różnych poglądach politycznych - na temat sposobów wyjścia z "kryzysu".
      Propozycję budzącą ich - ekonomistów -zainteresowanie.
      • Gość: smurfmadrala Re: Tuskowie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.12, 20:20
        sygitoyo napisał:
        > my się tu przekomarzamy na różnych poziomach i obrzucamy gównem,
        > a
        > pan Kaczyński zaproponował zamiast tego co ww / bez względu na intencje/
        > debatę ekonomistów o różnych poglądach politycznych - na temat sposobów wyjścia
        > z "kryzysu".
        > Propozycję budzącą ich - ekonomistów -zainteresowanie.

Nienawistna propozycja Kaczyńskiego spotka się z miłośną odpowiedzią opracowaną
        przez Niesiołowskiego.
        • sygitoyo Re: Tuskowie 08.09.12, 13:11
          aleeee,
          aleeee,

inicjatywa pana Kaczyńskiego spotyka się z zainteresowaniem profesorów ekonomii i ekonomistów praktyków,
          z różnych opcji i niezależnych,
          • Gość: smurfmadrala Tuskowie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.12, 14:17
            Oby powstało pospolite ruszenie niezależnych elit dla ratowania gospodarki
            i polityki RP, bo dotychczasowy koko-spoko monopol doprowadzi kraj do stanu polskiego futbolu.
            Najgorsze jest wyludnienie, emigracyjna ucieczka z zielonej wyspy.

wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-polacy-zostaja-brytyjczykami,1,5240689,wiadomosc.html
                • Gość: POjeb Tuskowie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.09.12, 23:53
                  "Za­dłu­że­nie Pol­ski się­ga­ już 842,6 mld zł zł. Przy słab­ną­cej go­spo­dar­ce zno­wu mo­żemy mieć pro­blem z je­go wy­so­ko­ścią w tym roku
                  Na ko­niec dru­gie­go pół­ro­cza za­dłu­że­nie Pol­ski wy­nio­sło 842,65 mld zł – po­da­ło Mi­ni­ster­stwo Fi­nan­sów. To o 3,3 proc. (27,3 mld zł) wię­cej niż na po­cząt­ku ro­ku oraz 7,2 proc. wię­cej niż rok wcze­śniej (56,7 mld zł)."

Koko sPOko, nic się nie stało, bawmy się, ja zawsze będę głosował na PO,
                  bo jestem młody, wykształcony, z dużego miasta
                  :-DDDDDkOkOsPOkO
    • sygitoyo Re: Tuskowie 14.09.12, 15:06
      pytanie dziennikarza do ministra Gowina:

"nie jest Pan zdziwiony, że prezes sądu nie podał się do dymisji?'
      - odpowiedż: "Jestem"

Dziwne,że po takim stwierdzeniu minister i premier nie podają się do dymisji.
        • Gość: Jósef Bąk Re: Tuskowie IP: *.adsl.inetia.pl 14.09.12, 21:30
          Czy Polska jest krajem prawa? Do tej pory nie osądzono większości oprawców stanu wojennego sprzed ponad 30 lat. W ostatnich dniach mafia pruszkowska po kilkunastu latach pracy "wymiaru sprawiedliwości" w większości została uniewinniona bądź dostała wyroki w zawiasach. "Rozgrzani" sędziowie stoją na baczność przed "trzymającymi władzę" . Prezes sądu okręgowego w Gdańsku jest najlepszym tego typu przykładem. Również w sprawie "lżenia" prezydenta RP "rozgrzani" sędziowie się sprawdzają. Jeśli chodzi o "lżenie" strażnika żyrandola, to rozgrzani sędziowie po raz kolejny spawdzili się,. Co robili ci sami sędziowie, kiedy obecny prezydent bądź Radek " wielonarodowiec" w charakterystyczny dla siebie sposób lżyli Kaczorów? Im wszystko wolno, ponieważ należą do Peło. Nie potrafię zrozumieć tej prostytucji.