Dodaj do ulubionych

Kotowski dyrektorem Muzeum Narodowego?

08.12.08, 23:35
Wszyscy zamarli z wrażenia?... czy raczej nie mają odwagi się
wypowiedzieć? Nie kwestionując osiągnięć naukowych dr Kotowskiego
chciałbym wiedzieć jakie doświadczenie ma dr Kotowski jako
menedżer? Skoro nie ma,... to jakie ma doświadczenie z zakresu
muzealnictwa, wystawiennictwa i innych dyscyplin potrzebnych do
sprawowania funkcji dyrektora Muzeum Narodowego w Kielcach? /
oczywiście poza dwumiesięcznym doświadczeniem pracy w Krakowie/.
Pomysł na rewolucję w muzeum? To chyba nie wystarcza....

Skoro zarząd (czytaj marszałek) nie zatwierdził wybranego w
konkursie kandydata ( marszałek dba o pieniądze podatników i chwała
mu za to), to dlaczego pomija się osobę pana de Latoura, obecnie
pełniącego obowiązki dyrektora muzeum?

De Latour to wybitny i oddany muzeum fachowiec... co prawda,
trochę go poniosło z tym protestem, ...ale czy to jest powód, by go
POMIJAĆ i DYSKREDYTOWAĆ??? Tego nie robił nawet Komodziński,
podkreślając, że liczy na owocną współpracę z nim i wobec protestu
de Latoura nie komentował powodów takiego postępowania,
stwierdzając, że każdy w demokratycznym państwie ma prawo do
własnego zdania.

Moim skromnym zdaniem pan de Latour bardziej nadaje się na
dyrektora muzeum niż pan Kotowski. Zapraszam do dyskusji...
Obserwuj wątek
    • Gość: Smok Czas honoru IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.08, 09:38
      Bardzo chętnie:
      miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,5980304,Kuriozalny_konkurs_na_szefa_muzeum_narodowego.html
      „- Jestem człowiekiem honoru, dla mnie ważna jest lojalność. Ktoś mi zaufał,
      podjąłem się jakiegoś zadania, nie mogę teraz z tego zrezygnować. Chcę je
      wypełnić od początku do końca - powiedział "Gazecie" Kotowski.”
      • Gość: Ja honor ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.08, 09:40



        s11.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=98218
      • Gość: punkt widzenia Re: Czas honoru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.08, 11:18
        trzeba było nie chlapac ozorem o honorze
        teraz trzeba bedzie zjeśc tę żabę
        • Gość: uważny Re: Czas honoru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.08, 09:28
          „- Jestem człowiekiem honoru, dla mnie ważna jest lojalność. Ktoś mi
          zaufał,
          podjąłem się jakiegoś zadania, nie mogę teraz z tego zrezygnować.
          Chcę je
          wypełnić od początku do końca - powiedział "Gazecie" Kotowski.”

          punkt widzenia żależy od miejsca siedzenia
          gratuluję tak gwałtownej zmiany oby z pożytkiem dla miasta i
          oczywiście Pana Kotowskiego
    • Gość: gość Re: Kotowski dyrektorem Muzeum Narodowego? IP: 195.150.133.* 10.12.08, 13:22
      może wreszcie to będzie ten właściwy, skoro chcieli go w Krakowie? jedno jest pewne to muzeum wymaga naprawdę zmian, dość już udawania że coś się tam robi. wymagania dla potencjalnego dyrektora astronomiczne a jeśli popatrzeć na zapyziałe muzeum, przestarzałe, omijane skutecznie przez wszystkich to myślę że naprawdę potrzeba tam człowieka który po porostu zajmie się pracą nad poprawą wizerunku a nie super menadżera czy staroświeckiego muzealnika,
    • Gość: Marley Harley Re: Kotowski dyrektorem Muzeum Narodowego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.08, 15:17
      Dlaczego nie de Latour? prosze bardzo:

      1. Dlatego, ze dyrektor powinien miec TRZEZWY osad sytuacji w
      placowce.
      2. Dlatego, ze powinien miec TRZEZWE spojzenie na swiat.
      3. Dlatego, ze powinien TRZEZWO myslec.

      Dlatego nie de Latour.
      • yoursire Re: Kotowski dyrektorem Muzeum Narodowego? 12.12.08, 15:58
        Jasno i klarownie wyjaśnione:)

        Właśnie się ukazała w gazecie informacja "Robert Kotowski dyrektorem
        Muzeum Narodowego"/mon 2008-12-12, ostatnia aktualizacja 2008-12-12
        15:13/.
        Cytat: "W ciągu kilku dni Robert Kotowski musi odejść z Muzeum
        Narodowego w Krakowie, w którym pełni funkcję zastępcy dyrektora.
        Musi też porozumieć się z zarządem województwa co do warunków pracy
        i wynagrodzenia."

        Pytanie: Jak to jest? Chyba najpierw trzeba z kandydatem omówić
        warunki pracy i płacy, a nie zaczynać od powoływania. I znowu polka
        będzie? A jak się zarząd nie zgodzi na warunki płacowe pana
        Kotowskiego? Z Komodzińskim było tak samo, też pozostawały tylko do
        spełnienia formalności związane z powołaniem, a nie ustalono
        wcześniej warunków pracy i płacy. Ciekawie się zapowiada...:))))


        • Gość: F. Re: Kotowski dyrektorem Muzeum Narodowego? IP: *.dsl.bell.ca 12.12.08, 18:40
          "Musi też porozumieć się z zarządem województwa co do warunków pracy
          i wynagrodzenia."

          ...warunki sa takie prosze pana;...6.000/miesiecznie i ani grosza
          wiecej...po dwoch latach panskiego dyrektorowania mizeum musi miec
          zyski rowne wydatkom...nie wiem jak pan to zrobi...takze po dwoch
          latach podwyzka panskiego uposazenia bedzie wynosila 25%...od sumy
          rocznych zyskow....jesli muzeum bedzie posiadalo straty wynikle z
          wadliwego funkcionowania owe 25%...bedzie sie pobieralo od panskiego
          wynagrodzenia.
          • Gość: Filip Re: Kotowski dyrektorem Muzeum Narodowego? IP: *.dsl.bell.ca 12.12.08, 18:59
            ...bo to jest zycie prosze pana..!...no i gratuluje !...nareszcie
            bedzie mial pan muzeum...piekny bydynek...nie to, co ten
            socjalistyczny gniot.... jak w Krakowie.
            ...mam nadzieje ze ambicja pana nie bedzie tworzenie
            kolekcji "SZTUKI POWOJENNEJ"...ona tylko przynosi wstyd zbiorom
            krakowskiego muzeum...mam nadzieje ze czas "Witkacego na melinie"
            minal....oby


            ...i choc czasmi nudno jest
            my zawsze tu pogodni w kielcach,
            choc dworce mamy nienajlepsze -

            ...ale wiersze...?...za to jakie wiersze !
            O Boze...hu,hu ...no tak - pierwsze wiersze....!
            • Gość: F. Re: Kotowski dyrektorem Muzeum Narodowego? IP: *.dsl.bell.ca 12.12.08, 19:07
              Acha...i jeszcze jedna uwaga..
              .i gdy sie pan juz zdecyduje...przeprowadzac do Kielc...jesli ma pan
              parasol...lepiej niech go pan zostawi w Krakowie...nie znaczy to ze
              jestemy kraina bezdeszczowcow...O..nie!..tylko moze panu go
              powyginac...

              ...natomiast kolekcja latawcow... jesli jest pan w posiadaniu
              takowej mile widziana...
    • Gość: lara Re: Kotowski dyrektorem Muzeum Narodowego? IP: 87.205.146.* 29.04.09, 15:02
      Tak de Latour nadaje sie ale na dyr WSI KIELECKIEJ Trzeba go znac zeby wydawac
      opinie . On zawsze bedzie tylko drugi

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka