Gość: Cecylia IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 26.01.04, 22:32 CD casus Optimus. A prawo o podatku VAT datuje się z wczesnych lat dziewięćdziesiatych. Chętnie usłyszę więc co na ten temat maja do powiedzenia profesorowie Balcerowicz i Modzelewski. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Marcin Re: Fiskus faworyzuje zagranicznych producentów s IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 29.01.04, 01:14 Jak to zwykle bywa polskie urzedy popieraja polski przemysł!Oby tak dalej a daleko zajdziemy!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Jak zwykle, durni lub zlodziei w RP nie brakuje... IP: *.proxyplus.cz / *.warszawa.sdi.tpnet.pl 29.01.04, 01:58 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cs gnoje IP: 194.255.20.* 29.01.04, 10:02 kazde panstwo dba o swoje i ustala clo ochronne dla swoich firm i producentow, wiadomo, wieksza produkcja - wieksze podatki do skarbu - wieksze zatrudnienie... Ale nie w Polsce, gnoje wola zniszczyc nasz przemysl, ale za co ??? Prawo podatkowe zmienia sie co roku, ale widocznie swinie maja w tym interes, zeby otworzyc brame dla zagranicznych firm. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fritz Masz racje. Dlaczego ta ustawa nie zostala IP: *.adsl.solnet.ch 29.01.04, 11:55 zaskarzona. Przeciez to jest jasny przypadek dykryminacji polskich firm i w zakresie high tech, gdzie akurat powinno sie ofiarowywac szczegolnie dobre warunki produkcji. Najciekawsze jest to, ze ta sytuacja jest wina fiskusa a prawodwacy: a wiej poslow poj....yh (PP). Przepraszam, ale nie wiem jak to inaczej nazwac. Jezeli prawo zwalnia sprzet importowany od VAT a krajowy nie, to sprawa jest jasna. Ta sytuacje mozna zmienic jednym prostym glosowaniem, poniewaz pozostale struktury prawne nie zostaja zmienione. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fritz Re: Masz racje. Errata IP: *.adsl.solnet.ch 29.01.04, 12:01 Errata * .....ta sytuacja jest !!! NIE !!! wina fiskusa a prawodwacy... > Najciekawsze jest to, ze ta sytuacja jest wina fiskusa a prawodwacy: a wiej > poslow poj....yh (PP). Przepraszam, ale nie wiem jak to inaczej nazwac. >Jezeli prawo zwalnia sprzet importowany od VAT a krajowy nie, to sprawa jest >jasna. > A powinno byn Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Starszy Re: Fiskus faworyzuje zagranicznych producentów s IP: *.staszew.sdi.tpnet.pl 29.01.04, 01:34 Może należałoby zapytać darczyńców czyli społeczeństwo gdzie ma być zakupiony sprzęt medyczny bo to przecież są ich pieniądze. Co przyniesie społeczeństwu większe korzyści? Może nieco drożej zapłacić ale pozostawić pieniądze w kraju? A tak przy okazji to ciekawy jestem co miałby do powiedzenia NIK kontrolując finanse tej nadętej orkiestry czyli Owsiaka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marynat Re: Fiskus faworyzuje zagranicznych producentów s IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.04, 02:16 Starszy nie musi znaczyć - głupszy. Pomyśl i się podciągnij. Po to jest obowiązek robienia przetargów, żeby kupować sprzęt możliwie najtańszy, a dlatego do komisji powołuje sie najwybitniejszych fachowców żeby to był sprzęt najpotrzebniejszy i jakościowo dobry. A nie, np. drogi - po znajomości. Problem - ty zawistny wrogu szlachetnej akcji charytatywnej - polega na tym, że polskie firmy potrafią już robić sprzęt dorównujący jakością produktom renomowanych producentów światowych, ale tutejszy sejm uchwalił głupie przepisy, szkodliwe dla polskiej gospodarki. Czemu tak postąpił? Myślę, że to jest mentalna pozostałość po sowieckiej okupacji i socjaliźmie, kiedy to "prywaciarzy" traktowano jak "wrogów klasowych". W związku z tym, proszę starszego bęcwała, NIK powinien skontrolować działania fiskusa i wystąpić do rządu o pilne podjęcie prac nad taką nowelizacją przepisów, żeby nie dyskryminowały polskiego biznesu. W normalnych, cywilizowanych krajach rządy wspierają rodzimy przemysł i w ten sposób m.in. ograniczaja bezrobocie. Komuchy o bezrobociu gadają, a przemysł gniotą podatkami. Bez sensu. Bo jeśli te urządzenia medyczne będą sprowadzone z zagranicy bez cła i podatku VAT - to za nasze pieniądze zatrudnienie dostaną pracownicy w innych krajach. Rozumiesz? Czy też masz mentalność "homosovieticusa" i , jak ten głupi rząd, uważasz, że lepiej stracić, niż dać zarobić rodakowi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MANIEK Re: Fiskus faworyzuje zagranicznych producentów s IP: 220.184.50.* 29.01.04, 03:29 MASZ RACJE POPIERAM CO NAPISALES!!!ZA WIELU GLUPKOW SIE U NAS PETA I TO BARDZIEJ NA WIERZCHNIEJ TZN NA WIEJSKIEJ NIE ZACZY LEPSZEJ!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: katrin Bardzo rozsądny głos w dyskusji i reprymenda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.04, 10:02 ,, starszemu'' Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aniut Re: Fiskus faworyzuje zagranicznych producentów s IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 29.01.04, 01:51 to jest po prostu nasze polskie piekło. W tym kraju nigdy nie będzie normalnie... :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czosnek idiotyczny kraj IP: *.73.157.71.Dial1.Chicago1.Level3.net 29.01.04, 02:08 Co to za rzad, krory nie pomaga swoim lecz obcym? MOze to obcy rzad, w rodzimych garniturach. Polacy bez wiz do stanow? Przeciez wiadomo, ze do pracy bo ilu tych z pod konsulatow z pensjua 600 PLN albo i wogole stac na zwiedzanie... Moze pan Kwasniewski tu sie podrapie w glowe... Zamiast prosic po prozbie ruchem piora pomoze Polakom. Codziennie w Warszawie siedzi tysiace chlopa, zwyklych srolow, ktorym sie nie chce pracowac... Nie maja o niczym pojecia. Biora za to kupe forsy i bawia sie, zeby na weekend powrocic do swych zonek.... bo przeciez ciezko pracowali. Maja prestiz... A co takiego wogole tworza? .... Otoz w Polsce nie ma sensu myslec o businesie. Jak Cie wladza i przepisy nie zjedza i przetrwasz, to policja nie ma paliwa, zeby Cie w nocy ochronic... A jak sie sam obronisz to masz bracie problem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alicja Re: Fiskus faworyzuje zagranicznych producentów s IP: *.net.autocom.pl 29.01.04, 02:31 Nie oczekuję zmian w absurdach watowskich polskich wyrobów. Trzeba szukać unikatowych ministrów skarbu i rząd już nie ma czasu na prawdziwe rządzenie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Re: Fiskus faworyzuje zagranicznych producentów s IP: *.gl.digi.pl 29.01.04, 03:43 A w telewizji mówią o promocji polskich wyrobów, przyznaja nagrody "Teraz Polska" a potem gnębią polskich producentów VATem chyba najwyższym w Europie. Załatwili Optimusa JTT i napewno wielu innych. Nikomu za to włos z głowy nie spadł. Podcinają korzenie państwa. Wielu doskonałych absolwentów polskich uczelni wykształconych z naszych podatków wyjeżdża za granicę gdzie są szanowanymi pracownikami bo Polska nie potrafi ich wykorzystać. Rząd nie spełnaia swoich zadań, wszystkie resorty nie funkcjonują. A w sejmie na obradach siedzi 10 osób a 450 bierze wysokie diety z naszych podatków. Dla polityków ważna jest władza a nie służba społeczeństwu. Jak to państwo będzie jeszcze długo istnieć. Kto mi na to pytanie odpowie? Kto ma pomysł jak temu zaradzić? Dlaczego mądrzy uciekają z Polski a durnie pchają się do polityki dla pieniędzy? Andrzej Odpowiedz Link Zgłoś
katarsis A no dlatego 29.01.04, 04:08 że pozwalamy durnemu rządzić. Moim postulatem, który będę na tym forum powtarzać to obowiązkowy cenzus wykształcenia dla kandydatów na posłów (co najmniej mgr - choć i to niewiele gwarantuje). Do tego dodałabym jeszcze obowiązkową edukację prawniczą. Czas ukrócić wpuszczania do sejmu matołów, bo tylko zniechęcają Polaków do chodzenia na wybory, jak się na ten cyrk patrzy. Do tego brak jednomandatowych okręgów wyborczych powoduje, że takich mośków wciągają same partie - i nawet jak uzyskają niewielką liczbę głosów, a szefowi do d*** dobrze wejdą - moga dostać się do parlamentu. Tak Miller ustawił swoich i SLD za co oni wyrazają mu swą wdzięczność i na oczy nie chcą przejżeć. Dobrze - bo może po jeszcze paru 'trafionych' nominacjach i decyzjach Miller pogrzbie całkowicie szanse na kolejne wybory, źle bo Polska płaci przez to ogromną cenę. Chyba wolę jednak by PO nie poparło planu Hausnera teraz i rozwiązali ten parlament w cholerę. I tak najbliższe cięcia - planowane są dopiero na 2006 r. więc straty wielkiej nie będzie. Miller pokazuje teraz, czego nauczyli go profesorowie z kaliningradzkiej uczelni, bo tylko jedno umie. "Polityka kadrowa jest najważniejszym ogniwem działania partii komunistycznej". Tfu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Re: A no dlatego IP: *.gl.digi.pl 29.01.04, 05:17 Bardzo podoba mi Twój pomysł z obowiązkowym wykształceniem. Ja bym proponował: 1 Wykształcenie wyższe 2 Znajomość jezyka światowego czyli np Angielskiego 3 Obowiązkowy kurs prawniczy (dla nieprawników) 4 Okręgi jednomandatowe Dobrze by było rozpropagować te zasady w społeczeństwie. Ostatecznie można wykreślać wszysztkich niewykształconych półgłówków, którzy idą do polityki dla własnych korzyści. Najlepiej jakby cała scena polityczna została w dużej części wymieniona bo porobiły się już takie układy nie tylko wewnątrz partii ale i miedzy partiami, które w istniejacym układzie są nie do rozbicia. Kazdy startujący do wyborów polityk powinien przedstawić jakieś konkretne swoje osiągnięcie a nie tylko program, który i tak żadko kiedy jest realizowany. Może jeszcze jakieś pomysły? Andrzej Odpowiedz Link Zgłoś
katarsis Re: A no dlatego 29.01.04, 05:54 Gość portalu: Andrzej napisał(a): Może jeszcze jakieś pomysły? Owszem. Mam pomysły i staram się je propagować (już u kilku osób udało się zaszczepić - może ludzie zaczną się głośniej tego domagać). 1. Likwidacja jednej z instancji - prezydentury lub senatu. skałaniam się raczej do prezydentury-bo przez kolejne kilka(naście) lat trzeba scenę polityczną wyczyścić. A jak urząd eksponowany zajmie jakiś głupek to znowu na całym świecie śmiać się z nas będą. sądząc po ostatnich sondażach - nic nie wiadomo, lepiej dmuchać na zimne. W tłumie jak senat - łatwiej schować głupotę. 2. MNEiS powinien przestać uznawać wykształcenie wyższe i tytuły naukowe zdobyte przed '89r. w b. ZSRR na kierunkach społecznych. Tym samym posłać do szkół matołów, którzy nie mieli szans zrewidować swoich komunistycznych poglądów, a nie do sejmu. Czas przestać tolerować takie kuriozum jak głupota na uczelniach, w postaci prof i innych dr którzy umieją tylko rosyjski i parę pojęć z zakresu dialektyki, a cała ich wiedza opiera się na zarządzaniu kadrami. 3. dalej są to oczywiście jednomandatowe okręgi. (choć system wielopartyjny moim zdaniem powinien być niwelowany - przy założeniu wyczyszczenia sceny z pogrobowców i sierot po PZPR; bo stwarza możliwość do niebezpiecznych praktyk jak kupczenie głosami - czego mamy przykład teraz). 4. no i wykształcenie. (obowiązek z podstaw prawa), mgr. to bardzo ważna sprawa. w Polsce faktycznie nie docenia się kompetencji. najzdolniejsi powinni zasiadać w ławach sejmowych - i drabina awansu społecznego powinna działać tak, by tych ludzi wybijać wzwyż. jeżeli nie wprowadzi się tego obowiązku - polski system tzw. demokratyczny zaciśnie do końca pętlę, która jest już okręcona wokół jego szyi. 5. likwidacja wszystkich przywilejów władzy stawiających ponad prawem tych, którzy najbardziej praworządności szkodzą (immunitety). Polski system został zaprogramowany z wiarą w człowieka i to, że z gruntu jest uczciwy. Konstytucjonaliści założyli, że każdemu przedstawicielowi będzie zależeć na dobru kraju. Tymczasem w odniesieniu do doświadczeń polskiej demokracji lat 15-tu, założenia tego systemu powinny być głęboko zrewidowane. Władza nas nauczyła, że już bardziej ufać można psu sąsiada. I ja sie tego domagam. Gdy tak się nie stanie - zacznę wierzyć doniesieniom Radia Maryja, że w Polsce na dobre zamieszkały 'bliżej nieokreślonee siły', którym zależy by doprowadzić ten kraj do zapaści, z której już się nie podźwignie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Patton Co ty powiesz madralo? IP: *.proxy.aol.com 29.01.04, 06:38 A przy artykule o Kwasniewskim w Ameryce napisales paszkwilek niskiej jakosci obrazajacy Polakow w Ameryce. Teraz piszesz, ze wspaniali i najlepiej wyksztalceni Polacy wyjezdzaja zagranice. Jestes schizofremikiem, masz rozdwojenie jazni? Ja znam takich Polakow w Ameryce. Znam ludzi podziwianych za wiedze i madrosc na Princetone, gdzie czesto bywam, czy na Uniwersytecie Yale. Bardzo wielu ,,polaczkow" jak osmieliles sie ich nazwac studiuje na elitarnej Akademii Wojskowej w Westpoint, gdzie bardzo czesto wsrod rodzicow absolwentow sa polscy sprzatacze, dacharze i robotnicy kontraktowi. Szkoda, ze czlowiek tak potwornie obrazajacy naszych rodakow nie byl nigdy na rozdaniu dyplomow w Annadale, Akademii Marynarki wojennej, gdzie ksztalca sie znakomici polscy inzynierowie w dziedzinie fizyki jadrowej. Pewnie konsul nie dal ci wizy za wyglad. Szkoda, ze obrazajac ciezko i uczciwie pracujacych swoich rodakow, polski nierobie, nie widziales ilu bylo absolwentow Uniwersytetu Harvarda w Bostonie na Medycynie. Ci ludzie zarabiali na studia w ciezkim zapieprzu po 16 godzin dziennie i dzisiaj jako znakomici lekarze Saint Barnaba Hospital, JFK Medical Center, Beth Israel i wielu innych jednostek medycznych najlepszych na swiecie, sa bardzo bogaci. Jezdza Lexusami, Mercedesami klasy S i cadillacami Deville. Sa tacy co jezdza do Aspen Lamborgini czy Maserati, za ktore moznaby kupic cale twoje osiedle na ktorym zyjesz w nedznej wegetacji. Ale jednoczesnie ci ludzie ciezko pracuja nad swoja wiedza w obcym jezyku. Moze ktoregos dnia ktos ciebie w Polsce wyleczy dzieki ich odkryciom. porownaj to sobie do poziomu wspanialych poslkich lekarzy, ktorych bledy sa juz legendarne. Poczytaj sobie chocby na internecie ilu jest znakomitych polskich prawnikow, lekarzy, inzynierow i architektow. Ilu wsrod nich jest absolwentow Berkeley, Harvarda, Westpoint, Yale, Princetone, Annapolis i szeregu innych prestizowych szkol. Ci ludzie to wlasnie polaczki z Ameryki, ktorych tak nie lubisz. A dlaczego oni nie wrcacaja i nie lecza, nie buduja i tworza w Polsce? Nie dlatego, ze roznica ich zarobkow jest jak jeden do tysiaca, ale dlatego, ze napotykaja na taki ferment umyslowy jaki ty prezentujesz. Na taki polski belkot i polski balagan. polish mess. A potem tacy jak ty sa zdziwieni, kiedy ida napisy po wielkiej hollywodzkiej superprodukcji i leca same polskie nazwiska. ,,Ojej" mowisz do swojej baby, ,,ile polaczkow pracowalo przy tym filmie, a ja myslalem, ze wszyscy tam zyja na Greenpoincie i zachowuja sie jak w gownianym filmie rownie gownianego rezysera Zaorskiego ,,szczesliwego nowego jorku". Polska to kraj nas wszystkich, ale takie dziady jak ty tylko przez to, ze nie ruszyly z niego dupy juz sobie zawlaszczaja ten kraj dla siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Re: Co ty powiesz madralo? IP: *.gl.digi.pl 29.01.04, 07:33 Przestań przesadzać i się emocjonować. Nie wkładaj w moje usta słów, których nigdy nie powiedziałem. Wiem, że w USA jest wiele Polaków pisanych przez duze "P". Wiele moich kolegów jest w USA. Niektorzy wykładają na Amerykańskich uczelniach (jeden na Harvardzie). Ale mam również kolegow w Kanadzie (Ottawa), UK (Oxford) dalej nie będę wymieniał. Ja również dużo współpracuje z zagranicą. Ale mieszkam na stałe w Polsce bo to jest moja Ojczyzna. Przez słowo polaczek rozumiem osoby, które nie zasługują według mnie na miano Polaka. Jezeli ktoś z USA obraża moją Ojczyzne w niewybredny sposób to nie moge go okreslić inaczej. Jeżeli mi nie wierzysz to poczytaj posty. Zadnego paszkwilu nie pisałem ale irytują mnie osoby, które z USA podburzają Polaków przeciwko UE. Ci koledzy o których pisałem czesto przyjeżdżaja do Polski tak, że mam obraz Ameryki na bieżąco. Andrzej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Re: Co ty powiesz madralo? IP: *.gl.digi.pl 29.01.04, 08:32 I jeszce jedno. Oto cytat z twojego postu: >Na taki polski belkot i polski balagan. > polish mess. Nie wiem kim jsteś czy profesorem na Harvardzie czy sprzątaczem ale jedno wiem, że profesorowie z Harvardu tak nie pisza. Andrzej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anarchista Urzednikow skarbowych nalezy wieszac na latarniach IP: *.proxy.aol.com 29.01.04, 06:08 Tyle ile jest latarni w kazdym miescie tyle powinno byc wisielcow urzednikow skarbowych na nich wiszacych. Nie ma gorszej bandy zlodziei i zlodziejek jak pracownicy urzedow skarbowych. Nie dlatego, ze nie trzeba placic podatkow, ale dlatego , ze redystrybucja naszego wspolnego majatku odbywa sie przez rece zlodziei. W walce z urzedami skarbowymi trzeba stosowac prawo Hamurabiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ab44 Re: Fiskus faworyzuje zagranicznych producentów s IP: 62.233.181.* 29.01.04, 07:15 Człowiek który uchwalił przepisy dyskryminujące polskie firmy powinien posiedzieć w pierdlu z 10 lat. Następny polityk pięć razy by się zastanowił zanim by wziął pieniądze i uchwalił takie przepisy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skok jak chcesz usłyszeć p. Modzelewskiego IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 29.01.04, 07:24 to robi dwudniowe sympozja za 2100 zł na temat VAT. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Miś Fiskus faworyzuje czarnych IP: *.zchpolice.com 29.01.04, 07:34 Nic dodać i nic ująć! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pawlik Re: Fiskus faworyzuje zagranicznych producentów s IP: *.bielsko.dialog.net.pl 29.01.04, 08:22 Nie rozumieją, że jak zarżną wszystkie kury, owce i krowy i zostaną w tym kraju same lisy, wilki i chore gołębie to nie będzie tu dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yan Re: Fiskus faworyzuje zagranicznych producentów s IP: *.ifd.uni.wroc.pl 29.01.04, 08:22 Przeciez to nie jest przypadkowe, ze te specjalnie wymyslone przepisy faworyzujace firmy zagraniczne wciaz sa aktualne. Skorumpowani bandyci wydali je doskonale wiedzac dla kogo to robia. Wciaz bede przywolywal wspaniale inne przyklady takiej dzialalnosci jak prawo o mieniu przesiedlenczym, pozwalajace przez dlugi czas na sprowadzanie setek samochodow jako tzw. warsztatu pracy prowadzacych komisy czy prawo o akcyzie ("lodzka osmiornica"). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Konrad Korzeniowsk Re: Prof. Modzelewski ... IP: *.bielsko.dialog.net.pl 29.01.04, 08:35 ... jako szef f-y zajmującej się doradztwem podatkowym, z pewnością potrafiłby pomóc obejść przepis, którego był twórcą i egzekutorem! Ale na zmianę tego knota wpływu (bezpośredniego) już nie ma, podobnie jak Prezes NBP! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Re: Fiskus faworyzuje zagranicznych producentów s IP: *.gdynia.mm.pl 29.01.04, 08:51 Czy jest szansa na zmianę przepisu? Czekamy na stanowisko Ministerstwa Finansów w tej sprawie ******************* Cóz nam może powiedzieć kolejna niedojda z MF? To co zwykle: że ustawa ma przeciwdziałać polskim przekrętom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sm PLAN HAUSNERA IP: *.stat.gov.pl 29.01.04, 08:58 Mysle, ze gdyby nasi wspaniali politycy pomysleli o Polsce i naszym interesie spolecznym i narodowym, to do planu Hausnera wprowadzili by przepisy dajace rowne szanse naszym polskim firmom i zagranicznym. Pieniadze by nie wyplywaly niepotrzebnie za kraju, ludzie by mieli prace i byloby znacznie lepiej niz jest teraz, bez zalosnych wygibasow w postaci oszczedzania na szkolnictwie i ogolnie rzecz biorac kulturze i nauce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miki Re: PLAN HAUSNERA IP: *.dip.t-dialin.net 29.01.04, 09:14 Kwachu pozera rocznie 156000000 zlotych.To jest ponad 440000 zlotych (prawie pol miliona)dziennie.Porusza sie,a jakze,samochodami produkcji niemieckiej,firm ktore w Polsce nie inwestuja zlamanej zlotowki.W ten wlasnie sposob tzw "polskie wladze"zaangazowane sa czynnie w zwalczanie bezrobocia w RFN,Wloszech(garnitury),Francji(koryto),USA(wyposazenie dla wojska w Iraku) itd.Wspiera wszystkich.Oczywiscie nie Polakow.Fiskus musi dobrze strzyc barany,aby wszystcy ludzie kwacha byli szczesliwi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piter Róbta tak dalej, chamy z Wiejskiej..... IP: 195.116.242.* 29.01.04, 09:37 Kuriozum, Mordor, Makabra, Groteska, Idiotyzm, Beznadzieja, Sk.... słów brakuje na to !&*(%%$*&! polskie prawo podatkowe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Puchatek Re: Fiskus faworyzuje zagranicznych producentów s IP: *.jezuici.pl 29.01.04, 11:05 Urzędnicy fiskusa etc. to temat rzeka. ALE - tytuł artykułu wporwadza w błąd. To nie "fiskus faworyzuje" - "fiskus" to urzędy skarbowe, które realizują konkretną poliytkę. "Faworyzuje", czyli do bzdur doprowadza, USTAWODAWCA - czyli ci, co uchwalili taką ustawę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hp Re: Fiskus faworyzuje zagranicznych producentów s IP: *.avamex.krakow.pl 29.01.04, 12:39 Ustawa o VAT weszła w zycie z dniem 01 lipca 1993 r. Co by nie mówić, panowie Balcerowicz i Modzelewski powinni sie wypowiedzieć, dlaczego Vat - przez NICH opracowana ustawa - bezdyskusyjnie niszczy polskich przedsiebiorców i producentów. I najlepiej słuzy firmom bandytów sejmowych, rządowych i lobbingowych. I nie tylko ta ustawa. PS Po panu Modzelewskim niczego się nie spodziewam, ale wierzyłem, że pan Balcerowicz jednak jakąś klasę ma. hp Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alo Re: Fiskus faworyzuje zagranicznych producentów s IP: 193.111.166.* 29.01.04, 13:51 A jak Lepper domaga się opodatkowania "inwestycji" zagranicznych to liberałowie obwołują go populistą!!! Odpowiedz Link Zgłoś
peter.jezioro PSYCHICZNIE CHORE USTAWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 29.01.04, 15:37 co za glupi politycy . jeszcze ku..wa czegos takiego to w zimbabuwe nawet nie widzialem . wy DEBILE rzadzacy w kazdym kraju i w AMERYCE na ktora sie zawsze zapatrujecie kraj wspomaga wlasne biznesy. a wy ku..wa wynidszczcie wlasne przez cla LUB zamowienia rzadowe np. hamerow zamiast polskich honkerow - no bo poco polak ma miec prace lepiej niech ja ma amwerykanin, zyd, chinczyk. "ZDRADA - powinna byc osadzana a winni gdnic w pierdlu" Odpowiedz Link Zgłoś
peter.jezioro Re: PSYCHICZNIE CHORE USTAWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 29.01.04, 15:41 wytlumaczcie mi przydupasy rzadowe dlaczego amerykanie na pilicjne np. samochody kupuja tylko amerykanskie mimo ze japonskie jezdzily by 2 razy dluzej i miej by sie psuly i nie palily by tyle benzyny - BO KU..WA NIE MOGA INACZEJ - zamowienia rzadowe jak dlugo sa te produkty wytwarzane w USA to nie moga ich kupowac od innych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smart Będzie jeszcze gorzej IP: *.dip.t-dialin.net 29.01.04, 16:33 Po 1 maja firmy polskie będą kupowały w Unii z 0% VAT-em, a od polskiej firmy z 22% + szykany + kontrole + zarzuty o wyłudzenie + art. 32a o odpowiedzialnosci zbiorowej. Odpowiedz jest tylko jedna - wszyscy będą kupować tylko w Unii. W UNII VAT JEST DLA FIRM NEUTRALNY I NADWYZKA PODLEGA NATYCHMIASTOWEMU ZWROTOWI !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin Re: Będzie jeszcze gorzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.04, 22:54 Smart lepiej wróć do szkoły bo wyraźnie nie rozumiesz w czym jest rzecz. VAT jest to podatek od wartości dodanej i płaci się go tylko na terytorium danego państwa. Wyrównaniem szan polskich i zagranicznych firm do tej pory zajmował się podatek zwany cłem, ale ponieważ przygotowujemy się do wejścia do Unii to dla krajów UE cło stopniowo jest obinżane do 0%. Aktualnie w tak zmienionych warunkach ustawa o VAT z '93 roku niestety wprowadza takie sytuacje jak opisane w artykule :( i to nie jest wina Balcerowicza. Poza tym firmy, które kupują sprzęt w Polsce i są płatnikami VAT mogą sobie ten podatek odliczyć. Dodatkowo zauważ, że za towar wyeksportowany za granicę nie płaci się VAT'u !!! ( Nawet taka sugestia padła w artykule - ale na tym wpadł Kluska ;( ) Ponieważ fundacja Owsiaka nie jest uprawniona do odliczania VAT'u musi zapłacić ten podatek ( sprzęt z zagranicy jest zwolniony z VAT'u bo w Polsce nie następuje jego odsprzedaż ) Jestem zdania, że w procedurach przetargowych fundacji Owsiaka powinien być zapis, iz w przypadku kiedy sprzęt polski jest podobnej jakości jak zagraniczny a cena nie jest wyższa niż 20% to powinien być preferowany nasz własny. Następnym razem w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy do swojego datku doliczę VAT ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: roger Polcay sami tego chcieli ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.01.04, 16:38 Trzeba było nie wybierać polityków, którzy z ustami pełnymi frazesów, w poszukiwaniu dodatkowych pieniędzy (większość społeczeństwa popiera przecież strajki górników/hutników/rolników i innych grup społecznych mające na celu wyłącznie wyciągnięcie pieniędzy od RESZTY podatnikó na swój często mało racjonalny byt) ciągle nakładają nowe podatki na polskie podmioty gospodarcze (mówie tu głownie o sektorze prywatnym, bo sektor państwowy postrajkuje i znowu będzie kolejne umorzenie długów = przyzwolenie na zjodziejstwo), żeby sprostać populistycznym hasłom, które przed wyborami głosili. I nic się w tej materii nie zmieni, dopóki mentalność tego narodu nie ulegnie zmianie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek A wiec kto w Polsce ustala podatki? IP: *.211.203.62.dial.bluewin.ch 29.01.04, 22:06 Mnie nie interesuje juz kto jest odpowiedzialny. Mnie interesuje kto w koncu to naprawi. Jednak ja jestem optymista i poki co odnosze wrazenie, ze sie poprawia. A przynajmniej ze zaczynamy sie budzic z letargu. Odpowiedz Link Zgłoś