Dodaj do ulubionych

Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało

IP: 193.106.229.* 10.03.11, 07:20
MPK na siłę usiłuje zapełnić tramwaj, który jeździł z kilkoma - kilkunastoma pasażerami. Działo się tak,choćby dlatego, że budując linię tramwaju zaplanowano pętlę o kilka przystanków za wcześnie. Gdy okazało się, że tramwaj przegrywa z autobusami, MPK postanowiło... zlikwidować autobusy. Czysto bolszewickie myślenie! Czas zmienić nieudolny zarząd MPK!
Obserwuj wątek
    • Gość: Pablo Re: Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało IP: 193.106.229.* 10.03.11, 07:26
      Jeszcze jedno, zastąpienie autobusów tramwajami zmniejszy, zamiast podnieść, atrakcyjność tej okolicy dla inwestorów. Nikt nie będzie chciał pakować się w okolicę, która skazana jest na jeden środek komunikacji. Ludzie pracujący w okolicy ulic Biskupińskiej i Płk. Dąbka są skazani na spacer po dziurawych, błotnistych drogach, gdzie niekiedy nawet nie ma chodników. To z kolei kamyczek do ogródka prezydenta Majchrowskiego, który kolejne wybory wygrywa tylko dlatego, że opozycja wystawia jeszcze gorszych kontrkandydatów.
      • Gość: sad Kolejny kretyn który IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.11, 10:08
        myśli że za wszystko odpowiedzialne jest MPK. To tak jakbyś miał pretensje do taksówkarza że ktoś ustawił znak zakazu wjazdu w jakąś ulice. Brawo, MPK TO ZŁOOOOO.
        • Gość: happy Re: Kolejny kretyn który IP: *.ghnet.pl 10.03.11, 12:05
          Jeszcze jeden kretyn, który nie rozumie, że ten znak zakazu wjazdu postawiło samo MPK... Zresztą z tymi tramwajami w Krakowie to niezły przekręt. Inwestuje się setki milionów złotych w zawodną i drogą technologie z XIX wieku (jeden tramwaj się wykolei lub zepsuje i wszystko stoi), zamiast w miejsce torowiska wybudować dużo tańszy asfalt po którym jeździłyby dużo tańsze w eksploatacji i zakupie autobusy. Sami ludzie wybrali entuzjastę tramwajów Majchrowskiego, to niech teraz poczują konsekwencje swoich wyborów...
          • Gość: kk Re: Kolejny kretyn który IP: *.shef.ac.uk 10.03.11, 16:42
            interesujace rzeczy mowisz. Na calym swiecie koncepcja tramwaju lub kolei miejskiej powraca. Szybki i zielony transport.
            Po zatym mpk nie ma nic do gadania. Ta firma podstawia tylko tabor. Za organizacje transportu odpowiada ZTK czyli urzad miasta. Jaki znak postawilo wiec MPK?
            Do Pablo, nie rozumiem Twojej logiki. Wg Ciebie zbudowanie lini tramwajowej spowodowalo spadek wartosci inwestycyjnej terenu, bo rejon jest uzalezniony od komunikacji tramwajowej, a czy ta wartosc byla wyzsza gdy w dzielnicy nie bylo tramwaju i wszyscy byli uzaleznieni od autobusu? Teraz masz dwa. Pomysl
            • Gość: Bertt Re: Kolejny kretyn który IP: *.adsl.inetia.pl 10.03.11, 16:58
              jakie dwa? Do nas tramwaj nie dociera a autobus zabrali.
              tramwaj nie jest "zielony". ile syfu produkuje ekektrownia robiaca prad?
              • Gość: sda Re: Kolejny kretyn który IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.11, 10:17
                ile sufy robi rafineria ?
                tramwaje są bardziej ekonomiczne, szybsze, i mimo to że jadą "gęsiego" to i tak są mniej zawodne od autobusów.
    • Gość: Śledź Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 07:31
      Haha! Przeprowadzili analizy. Ciekawe jakie i kto widział. Proponuję państwu przejechać się rano 125. Przewożenie ludzi w takich warunkach jest skandaliczne. I jak jeszcze widzę, że MPK chlubi się, że jest pierwszą w Polsce, to ciśnienie się podnosi. Drogie MPK - zacznijcie wreszcie myśleć!!!
      • Gość: krk_j Re: Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało IP: 80.48.213.* 10.03.11, 07:48
        Kolego to raczej te słowa do ZIKITu a nie do MPK. To co zikit zleci MPK to mpk wykonuje te zadania, tak samo jak Mobilis. Napewno mpk samo nie zrezygnowało z autobusów w rejonie Płaszowa.
    • Gość: zalogowany Re: Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.11, 07:32
      Zgodzę się z tobą, że zlikwidowanie autobusów to kiepski pomysł.
      Natomiast co do tych "kilku" czy "kilkunastu" pasażerów w tramwaju, to nie masz racji. Dwudziestką i jedenastką jeździ mnóstwo osób. I wbrew opiniom nie są to tylko studenci z KA. Spróbuj kiedyś przejechać się tą trasą.
      • Gość: nAGA Re: Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało IP: *.scansafe.net 10.03.11, 09:02
        dokladnie, dojezdzam codziennie do pracy 6,46 lub 6,56
        tramwajem na dworzec glowny
        zawsze ejst sporo ludzi.. tak sobie pomyslalam.. kurcze moze macie racje moze pentla powinna byc troche dalej przeciez za malym plaszowem sa firmy, no i brak przystanku na weglarskiej(!)
        dotego brak autobusu kursujacego saska przez stopien wodny- to jakas pomylka..
      • Gość: baba Re: Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało IP: *.sloneczko.net 10.03.11, 13:10
        Bo od tramwaju na Tandetę bliżej...
    • Gość: Helmut Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało IP: *.89.98.101.static.crowley.pl 10.03.11, 08:18
      Z planowanym tramwajem na Ruczaj ma być podobnie. Z tym że po prostu chyba zmniejsza ilość autobusów na rzecz tramwaju.
    • Gość: S7 P. Piotr Hamarnik IKiT chyba nie rozumie problemu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.11, 08:25
      Zbudowana linia tramwajowa faktycznie bardzo pomaga mieszkańcom osiedli położonych „w jej pobliżu” natomiast osiedla „Koszykarska części Saskiej, Myśliwskiej” od zawsze jeździły autobusami, bo te były najbliżej. Likwidując połączenia autobusowe skazuje się tych ludzi na dalekie wędrówki i dramatyczne wydłużenie czasu dotarcia gdziekolwiek!. Trzeba lepiej powiedzieć, wprost że jeżeli tak ma wyglądać komunikacja w Krakowie to niezadowolenie społeczne będzie ogromne a Płaszów jest polem doświadczalnym, ZIKiT.
      Dlaczego przy pętli na Małym Płaszowie nie zrobili parkingu dla samochodów, (bo miejsca nie było?) to trzeba było ciągnąć linie tramwajową tam gdzie miejsce jest! Wielu ludzi skazanych na dojazd podjechałoby autem do pętli i przesiadaliby się na tramwaj a obecnie nie mając gdzie zaparkować wola jechać do miejsca docelowego autem, przez co korki będą gigantyczne, poczekajcie tylko do wiosny! Nawet nowa Kuklińskiego nie załatwi sprawy gdyż potężny ruch będzie jechał z S7, która będzie coraz bardziej popularna tak wiec KOMUNIKACYJNEGO KOSZMARU PŁĄSZOWA BĘDZIE CIĄG DALSZY.
      • Gość: mieszkam tu parkowanie IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.11, 11:44
        "Dlaczego przy pętli na Małym Płaszowie nie zrobili parkingu dla samochodów, (bo
        > miejsca nie było?) "

        Dokładnie.
        Na pętli i na osiedlu NIE MA MOWY o parkowaniu przez dodatkowe samochody.
        Po prostu nie ma miejsca.
    • Gość: gsw Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało IP: *.bj.uj.edu.pl 10.03.11, 08:29
      Majchrowski zapewnia około 10 tysiącom mieszkańców całego obszaru ulic Lipska, Myśliwska, Saska, St. Płaszowska mozliwość zapoznania się ze stanem powietrza w okolicach Zajezdni przy Biskupińskiej. Pomysł jest taki. Kapsuła czasu (autobus 185) pobiera na postoju zapas powietrza z ul. Biskupińskiej i potem transportuje je na Dąbie. W sumie dopiero przy ulicy Saskiej do tej kapsuły wsiada młodzież szkolna transportowana do podstawówek na Dąbiu, bo nikt więcej tym już nie jeżdzi. W drodze powrotnej wygląda to mniej więcej tak samo. Bo kumu jest potrzebny autobus kursujący dwa razy na godzinę na trasie dziewięciu przystankó łączący Zajezdnię z Dąbiem. Jak już tak to w godzinach pracy uruchomić szkolny bus na trasie Saska Dąbie i będzie git. Mieszkańcy Płaszowa po prostu oniemieli ze szczęścia. Ale za to autobus 125 to dopiero oaza organizacji. Tupu poznaj swoje miasto i to jeszcze wspierana przez jeżdżący pusty autobus 425. A głupoty i wierutne bzdury opowiadane przez urzędników o badaniach itp. Żenujące. Dureń, który podjął te decyzję bedzie jej bronił do utraty pracy, bo jej głupota bije po oczach. A mamy na Płaszowie kilka super połączeń typu kapsuła czasu i powietrza. Łacza one (Autobus 108 i 158) obszary podmiejskie z z Kapelanką i Placem Getta. To sa tytasny przewoża w godzinach szczytu średnio po 10 pasażerów a normą jest wożenie kierowcy i powietrza. Z lini 185 korzystam od czasu jej powstania. Wcześniej było to autobus 115 wspierany a potem podzielony na dwie linie. Łączył on cały stary Płaszów z Centrum miasta. Może więc by ktoś pomyślał i przedłużył np. 115 i 192 do tej części miasta. Służył by on komuś więcej niż studentom prywatnej szkoły Majchrowskiego, która uzyskała świetnie połączenie linia 20 i 11. To sa decyzje skandaliczne.
      • spriggana Re: Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało 10.03.11, 15:04
        "A mamy na Płaszowie kilka super połączeń typu kapsuła czasu i powietrza. Łacza one (Autobus 108 i 158) obszary podmiejskie z z Kapelanką i Placem Getta. To sa tytasny przewoża w godzinach szczytu średnio po 10 pasażerów a normą jest wożenie kierowcy i powietrza."

        Zareczam ci że rano 108 nie jeździ(ło) puste. Jakby kursowało *punktualnie* to i w innych porach miałoby pasażerów. Gdy wracałam nim z pracy w okolicach 16 normą były opóźnienia półgodzinne albo i większe, o tajemniczych całkowitych zniknięciach niektórych kursów nie wspominając. W momencie gdy autobus kursuje co 40 minut *w szczycie* trudno wymagać od pasażerów żeby czekali na następny nie wiadomo ile czasu. Przy czym sytuacja ze spóźnieniami dotyczyła okresu sprzed remontu Nowuhuckiej. Nawet nie chcę myśleć jakie opóźnienia te autobusy maja teraz...
    • Gość: Jan Winnicki Debilom stop! IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.11, 08:37
      Tak. Właśnie. Tym, co mimo obecności na forum nie wiedzą, że to ZIKiT zajmuje się organizacją komunikacji. A MPK wykonuje zlecone przez nich prace.
      Zatem mam małą petycję! Zanim zaczniesz się wypowiadać na tematy o których nie masz zielonego pojęcia - poczytaj, zgłębiaj wiedzę, zastanów się - a potem dopiero pisz.
      • Gość: Jo_ku MPK i ZIK IP: *.kranww.hornet.pl 10.03.11, 09:01
        Z pewnością ma znaczenie to, że to nie MPK podejmuje decyzje tylko ZIKiT, ale przemyśl istotę problemu człowieku! Nie chodzi o to kto podejmuje takie durne decyzje, tylko właśnie o to JAKIE TO SĄ DECYZJE!!! Mieszkać w okolicy Saskiej, czy Nowohuckiej, czy też na Zakolu Wisły to teraz ogromne wyzwanie, zwłaszcza dla kogoś kto usiłuje dostać się z bagażami do dworca, lub wraca po podróży z dworca do domu. Natomiast z prywatnej uczelni pana Majchrowskiego autobus linii 115 wozi powietrze wraz z kierowcą aż do Ronda Kotlarskiego, no comments.
        • Gość: istotaproblemu MPK i ZIK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.11, 11:19
          Z pewnością ma znaczenie to, że to nie MPK podejmuje decyzje tylko ZIKiT, ale przemyśl istotę problemu człowieku! Nie chodzi o to kto podejmuje takie durne decyzje, tylko właśnie o to JAKIE TO SĄ DECYZJE!!!

          Istota problemu - serdeńko - jest taka, że prezydent miasta po wysokiej wygranej wyborczej nie p...li się nic, tylko na chama robi to, co mu się podoba, lub KAŻE to robić innym. Przejazd tramwajowy na końcu Klimeckiego: ronda nie ma, skrętów nie ma, estakady nie ma. Są leciutkie przejazdy N-S i stale zakorkowane przejazdy W-E. Całe skrzyżowanie zostało oddane do użytku TYLKO DLA TRAMWAJU DO SZKOŁY PANA PREZYDENTA. Objazd do skrętu w Wielicką przez Dekerta i Kiełkowskiego to są formalne jaja. Ale, że gromada debili głosowała w wyborach tak, jak głosowała, to niech teraz gromada debili się nie dziwi.

          Mieszkać w okolicy Saskiej, czy Nowohuckiej, czy też na Zakolu Wisły to teraz ogromne wyzwanie, zwłaszcza dla kogoś kto usiłuje dostać się z bagażami do dworca, lub wraca po podróży z dworca do domu.

          Trzeba się było nad tym zastanawiać kupując tam mieszkanie. To nie jest coś, co zdarzyło się nagle. Jeśli ktoś ryzykuje pieniądze całego życia i wiele lat kredytu na budę źle zbudowaną, na bagnie i polderach zalewowych, bez dojazdu - tylko dlatego, że TANIO, to niech go szlag jasny trafi. Niech chodzi piechotą jeśli głupi. Sorry - nie bierz tego do siebie. Tramwaj, budowany na chybcika z przyczyn wyborczych, jest zbudowany do d... i ma liczne wady. Stąd awarie. W MPK każdy to wie. Liczbę linii autobusowych zmniejsza się także po to, bu udowodnić niezbędność tramwaju. A tramwaj na tym etapie potrzebny był TYLKO do obsługi PUPM

          Natomiast z prywatnej uczelni pana Majchrowskiego (PUPM) autobus linii 115 wozi powietrze wraz z kierowcą aż do Ronda Kotlarskiego, no comments.

          No wiesz... na Rondzie Kotlarskim nie ma miejsca na postój dla 115, a pod PUPM jest (a' propos: nazwa oficjalna: AKADEMIA ZABŁOCKA). Trzeba się było JEDNAK zastanawiać nad urną i - co najważniejsze - głosować w Krakowie, zamiast u siebie, czyli w Polsce. Bo nabywcy nowych mieszkań nie głosują w Krakowie - oni się tylko w Krakowie DZIWIĄ. Trzeba jednak przyznać, że obejście Wielickiej i obejście dzielnicy staromiejskiej przez uruchomienie zjazdu z A4 w Botewa, Lipską, Krzywdę, Klimeckiego itd do 29 Listopada istotnie zmieniło układ tranzytowy w mieście. Na lepszy. Skończyły się też na razie zabawy survivalowe z przejazdami kolejowymi na Półłankach.
          • Gość: MoAnna Przestań pierniczyć. IP: *.2.pxs.pl 10.03.11, 12:47
            "Trzeba się było nad tym zastanawiać kupując tam mieszkanie. To nie jest coś, co zdarzyło się nagle. Jeśli ktoś ryzykuje pieniądze całego życia i wiele lat kredytu na budę źle zbudowaną, na bagnie i polderach zalewowych, bez dojazdu - tylko dlatego, że TANIO, to niech go szlag jasny trafi. "
            Przestań pierniczyć. Ludzie się tu nie wprowadzili w ostatnim roku, tylko mieszkaja OD LAT.
            I daruj sobie te komentarze o tanich budach (no chyba że o swoim domu piszesz - to ok).


            "na Rondzie Kotlarskim nie ma miejsca na postój dla 115"
            Na Ofiar Dabia tez nie ma miejsca na postój, a jednak zrobiono tam przystanek końcowy dla 185. Tak samo można zrobić z tym co jeździ pod KSW - niech robią pętelkę na Grzegórzeckim i wacają ta drogą która przyjechały.

            "Trzeba się było JEDNAK zastanawiać nad urną i - co najważniejsze - głosować w Krakowie, zamiast u siebie, czyli w Polsce. Bo nabywcy nowych mieszkań nie głosują w Krakowie - oni się tylko w Krakowie DZIWIĄ"
            Powtarzam po raz drugi: ci co protestują w wielu przypadkach nie są żadnymi nabywcami nowych mieszkań, tylko mieszkaja tu od lat i od lat tu głosują.
            Nie wiem co ma na celu twoja pisanina - obrażanie ludzi? Daruj sobie.
            • Gość: istotaproblemu Re: Przestań pierniczyć. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.11, 13:53
              "Trzeba się było nad tym zastanawiać kupując tam mieszkanie. To nie jest coś, co zdarzyło się nagle. Jeśli ktoś ryzykuje pieniądze całego życia i wiele lat kredytu na budę źle zbudowaną, na bagnie i polderach zalewowych, bez dojazdu - tylko dlatego, że TANIO, to niech go szlag jasny trafi. "
              Przestań pierniczyć. Ludzie się tu nie wprowadzili w ostatnim roku, tylko mieszkaja OD LAT.
              I daruj sobie te komentarze o tanich budach (no chyba że o swoim domu piszesz - to ok).

              [A gdzie ja napisałem, że te budy są tanie? Pokaż.
              Proporcja tych, którzy mieszkają tam od lat, do tych, którzy się tam wprowadzili podczas rządów Pana Jacka (8,5 roku) mówi sama za siebie. Pisząc "tam" mam na myśli pole rażenia tzw. tramwaju na Mały Płaszów. Policz sobie, zamiast bić pianę.
              A! Mój dom nie jest tani.]


              "na Rondzie Kotlarskim nie ma miejsca na postój dla 115"
              Na Ofiar Dabia tez nie ma miejsca na postój, a jednak zrobiono tam przystanek końcowy dla 185. Tak samo można zrobić z tym co jeździ pod KSW - niech robią pętelkę na Grzegórzeckim i wacają ta drogą która przyjechały.

              [Taaa - a kierowca, to gdzie się zatrzyma na postój wynikający z prawa pracy i zdrowego rozsądku? Może ma jeździć w kółko, bo Tobie się tak podoba? Na Ofiar Polinaru (d. Ofiar Dąbia) jest miejsce na przystanek końcowy - a przy rondzie grzegórzeckim nie ma.]

              "Trzeba się było JEDNAK zastanawiać nad urną i - co najważniejsze - głosować w Krakowie, zamiast u siebie, czyli w Polsce. Bo nabywcy nowych mieszkań nie głosują w Krakowie - oni się tylko w Krakowie DZIWIĄ"
              Powtarzam po raz drugi: ci co protestują w wielu przypadkach nie są żadnymi nabywcami nowych mieszkań, tylko mieszkaja tu od lat i od lat tu głosują.

              [ja nie wiem, co to znaczy "w wielu przypadkach"? Przejrzyj sobie statystyki dot. nabywania mieszkań w tym obrębie geodezyjnym - a później napisz "przepraszam". Ja piszę o czymś, czym się zajmuję od 11 lat (kto i gdzie kupuje, oraz skąd przyjechał). A Ty?]

              Nie wiem co ma na celu twoja pisanina - obrażanie ludzi? Daruj sobie.

              [Jak mawiała moja Babka: "obrażają się tylko służące". Jeśli trafiłem w miękkie i poczułaś się osobiście dotknięta, to bardzo przepraszam. Czyżbyśmy mieszkali w pięknych wysokich budynkach zalanych przez powódź, z cudnym widokiem na kominy Łęgu tuż-tuż za Wisłą? Ul. Lasówka 44? Nie wiem, skąd wiesz, kim są Panie Agnieszka Przydacz i Joanna Sudyka, oraz gdzie mieszkają i jak długo. I czy ich dwuosobowy przykład ma być zaprzeczeniem tendencji zasiedlania tych terenów?]
              • Gość: MoAnna Re: Przestań pierniczyć. IP: *.2.pxs.pl 10.03.11, 14:56
                "Może ma jeździć w kółko, bo Tobie się tak podoba? Na Ofiar Polinaru (d. Ofiar Dąbia) jest miejsce na przystanek końcowy - a przy rondzie grzegórzeckim nie ma."

                Szkoda mi czasu na pisanie z toba, ale to zdanie pokazuje najlepiej, że zabierasz głos w sprtawach o których nie masz zielonego pojęcia.
                Dokładnie tak (w kółko) jeździ obecnie 185.

                • Gość: istotaproblemu Zadzwoń IP: *.play-internet.pl 10.03.11, 18:11
                  do dyspozytora MPK i dowiedz się, czy 185 jeździ w kółko. Musiałbym chyba żyć dwa razy, by zasypać tę przepaść. Nikt mi nie płaci za edukowanie osób źle wychowanych. Idź sobie.

                  Nie podoba ci się, że ktoś publicznie spuścił Ci powietrze? Trudno.
                  Kładę ci sprawdzalne dane, a ty mi , jak to mawiają na Ślasku "plumpasz luft".
                  • Gość: MoAnna Re: Zadzwoń IP: *.2.pxs.pl 11.03.11, 09:28
                    Nie mam zamiaru dłużej z tobą dyskutować, bo nie odpowiada mi twoje chamstwo i zerowy poziom kultury osobistej.
                    Jedno tylko powiem: nie musze nigdzie dzwonic zeby WIDZIEĆ jak jeździ autobus 185.
                    Żegnam i bez odbioru.
                  • Gość: Bertt 185 jedzi w kolko IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.11, 23:38
                    > do dyspozytora MPK i dowiedz się, czy 185 jeździ w kółko.

                    jexdzi w kolko. dzis jechalem.

                    Zjezdza ze Stoczniowcow (z tamy), zakreca w lewo na Al.Pokoju (tu wysadza ludzi ale mozna tez juz wsiasc jak sie chce jechac na Plaszów), jedzie do najblizszej przelaczki miedzy dwoma pasami Al. Pokoju, zawraca, skreca w prawo i zabiera ludzi z przystanku i jedzie na tame. Ostatni przystanek jest rownoczesnie pierwszym przystankiem. Cala operacja zjmuje mu ok 2 minut.
                    • Gość: istotaproblemu Brett IP: *.play-internet.pl 13.03.11, 09:51
                      Spodziewam się, że rozumiesz, że nie zamierzam dyskutować z faktami.
                      Kłopot w tym, że Twoja - ekhm - inteligentna sąsiadka nie pojmuje różnicy pomiędzy trasą 185 (9 przystanków przez kawałek przedmieścia - 5,8 km) a trasą 115 ( całe miasto wraz z przejazdem przez centrum - aż do Witkowic; 9,7 km).
                      Nikt mi nie płaci za edukowanie upartych kóz.
                      Dlatego wysłałem ją do dyspozytora. Ten jej objaśni, że trasa tam-i-z-powrotem autobusu 185 to tylko ciut dłuższy przejazd ( w metrach i w minutach) od trasy 115 W JEDNĄ STRONĘ.

                      Trzeba jeszcze dodać, że trasa 185 to raczej wczasy dla kierowcy, a trasa 115 to ostra jazda przez dwa ronda i Nowy Kleparz.
                      MoAnna zaś - co wiemy z jej narzekań - najdalej w Krakowie jeździ z Płaszowa na dworzec.

                      W swej niezmierzonej mądrości nie zna miasta ni w ząb, więc nie wytłumaczę jej, że autobus 115 nie może "zawinąć na rondzie kotlarskim" bo pod szkołą prezia (Akademia Zabłocka) kierowca ma postój wynikajacy z przepisów pracy . Opcja przez nią proponowana to przejazd dwa razy przez cały Kraków (do granicy miasta w Witkowicach) bez postoju (prawie 20 km).

                      ITBBNT
            • Gość: istotaproblemu No przecie: Myśliwska i Turka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.11, 14:08
              Nie doczytałem sobie...
              Mieszkania przy ul. Księdza Turka. Rok budowy: 1999. Jedenaście lat temu. Można sprawdzić, kto kupował. Są dane. Oczywiście statystyczne - nie zajrzę Pani do kuchni, bez obaw. I bardzo mi przykro, że dopadła Panią powódź, bo ktoś wydał pozwolenie na budowę na terenie ZALANYM.

              Tu dla dokumentacji głos zainteresowanych w sprawie - zapewne Pani sąsiadów:

              "(...)Nie wymienił pan wszystkich zalanych miejsc ( np osiedle ks . Turka - ewakuacja kilku tysięcy ludzi ).Władza w zacnym Krakowie pokazała swój brak wyobraźni i zapłacili za to niewinni ludzie.Pisząc powyższe posty chciałem kolejny raz zwrócić uwagę jakim niebezpieczeństwem jest polegać na tzw krakusach .Przemyśl to przyjacielu..."
              • Gość: MoAnna Re: No przecie: Myśliwska i Turka IP: *.2.pxs.pl 10.03.11, 14:54
                Szkoda czxasu na dyskusjez Tobą. Powiem tylko:
                1. Jakas część ludzi się zmieni (jak wszedzie). Zdecydowana większośc moich sąsiadów to ci którzy wprowadzali się do bloku wtedy co ja. Przy czym mój blok to jeden z młodszych na osiedlu.
                2. Ul. Turka nie była zalana. Mozna powiedzieć, że była wyspą pomiędzy zalanymi sąsiednimi ulicami. Woda zatrzymała się na Koszykarskiej, Saskiej, Myśliwskiej.
          • Gość: takaprawda Re: MPK i ZIK IP: *.adsl.inetia.pl 10.03.11, 22:40
            Gość portalu: istotaproblemu napisał(a):

            > e przejazdy W-E. Całe skrzyżowanie zostało oddane do użytku TYLKO DLA TRAMWAJU
            > DO SZKOŁY PANA PREZYDENTA. Objazd do skrętu w Wielicką przez Dekerta i Kiełkows
            > kiego to są formalne jaja. Ale, że gromada debili głosowała w wyborach tak, jak
            > głosowała, to niech teraz gromada debili się nie dziwi.

            Urwałeś się wczoraj z choinki? Plany tego tramwaju powstały jeszcze ZANIM Majchrowskiemu się śniło, że będzie miał swoją prywatną szkołę.

            Ta linia nie miała powstać po to aby dowozić ludzi, którym zachciało się zamieszkać na terenach zalewowych Wisły - bo wtedy jeszcze nikomu do głowy nie przyszło aby w takim miejscu projektować osiedla mieszkaniowe - tylko miała (ma) w zamyśle połączyć południowe osiedla Krakowa: Nowy Bieżanów, Kurdwanów, Pisaki Wielkie, Wola Duchacka.
            • Gość: istotaproblemu Bardzo mi przykro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.11, 23:09
              ale plan Krakowa znasz jedynie ze słyszenia. Jeden rzut oka pozwoli Ci zrozumieć, że piszesz fantazje.
              Argument kampanijny Pana Prezydenta, że ten tramwaj miał powstać CZTERDZIEŚCI LAT TEMU jest w sam raz na kampanię. Komuś, kto tu, w Krakowie, mieszka od urodzenia - ponad 50 lat - takie bajędy nie wystarczą.
              Planami perspektywicznymi komunikacji zajmowała się w komunie komórka magistratu pn. Miejska Komisja Planowania Gospodarczego. Mały Płaszów, Przewóz i Rybitwy nigdy nie były przeznaczone na budownictwo mieszkaniowe.
              • Gość: takaprawda Re: Bardzo mi przykro IP: *.adsl.inetia.pl 12.03.11, 01:26
                Gość portalu: istotaproblemu napisał(a):

                > ale plan Krakowa znasz jedynie ze słyszenia. Jeden rzut oka pozwoli Ci zrozumieć, że
                > piszesz fantazje.
                > Argument kampanijny Pana Prezydenta, że ten tramwaj miał powstać CZTERDZIEŚCI
                > LAT TEMU jest w sam raz na kampanię. Komuś, kto tu, w Krakowie, mieszka od urodzenia -
                > ponad 50 lat - takie bajędy nie wystarczą.

                Ty się naprawdę z choinki urwałeś. Od tego mieszkania w Krakowie od urodzenia niestety wcale ci rozumu nie przybyło.

                Plany tej linii tramwajowej pochodzą rzeczywiście sprzed czterdziestu lat - aż dziw, że ktoś kto mieszka w Krakowie tyle lat o tym nie wie.

                P.S. Co to jest/była komuna?
                • Gość: istotaproblemu Re: Bardzo mi przykro IP: *.play-internet.pl 13.03.11, 09:56
                  Dla Twojej wygody mogę się urwać nawet z choinki. Plany skomunikowania Bieżanowa, o czym pisałeś - nie dotyczą tej linii, ale linii na przedłużeniu Saskiej.

                  40 lat? No dobra. Podaj, kto je opracował 40 lat temu:
                  1. nazwa instytucji
                  2. autorzy
                  3. przebieg

                  śmiało, znawco... (ozalidy mam przed sobą)
                  • Gość: takaprawda Re: Bardzo mi przykro IP: *.adsl.inetia.pl 14.03.11, 15:22
                    Jeżeli masz projekty przed sobą to po co pytasz? Czyżbyś jednak nigdy tych projektów nie widział?
                    • Gość: istotaproblemu Pytam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.03.11, 23:30
                      - by Ci dowieść, że tego nie wiesz. Co się własnie udało.
                      Jeśli nie masz pojęcia o tym projekcie (sprzed 40 lat) to nie bij piany. Proste.
              • Gość: takaprawda Re: Bardzo mi przykro IP: *.adsl.inetia.pl 12.03.11, 01:29
                Gość portalu: istotaproblemu napisał(a):

                > Mały Płaszów, Przewóz i Rybitwy
                > nigdy nie były przeznaczone na budownictwo mieszkaniowe.

                A ja napisałem coś innego? Czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoja mocną stroną.
                • Gość: istotaproblemu Czy IP: *.play-internet.pl 13.03.11, 10:02
                  ... jesteś przyzwyczajony do tego, że wszystko co pisze interlokutor jest zaprzeczeniem tego, co napisałeś Ty? Ciekawa logika...
                  Wyobraź sobie, że trafiają mi się zdania nie odnoszące się do tego, co napisałeś.
                  Nie za trudne?

                  Podałeś cel projektowanej linii. Zrealizowana linia (Mały Płaszów) nie realizuje tego celu. To INNA LINIA.

                  Stąd wtręty o czytaniu bez zrozumienia stawiają Cię w nieco komicznym świetle. Przemyśl to sobie (może)?
                  • Gość: takaprawda Re: Czy IP: *.adsl.inetia.pl 14.03.11, 15:29
                    Gość portalu: istotaproblemu napisał(a):

                    > ... jesteś przyzwyczajony do tego, że wszystko co pisze interlokutor jest zaprz
                    > eczeniem tego, co napisałeś Ty? Ciekawa logika...

                    A co Ty troll internetowy jesteś, że w odpowiedzi na czyjś post powtarzasz to co ten ktoś napisał?

                    > Podałeś cel projektowanej linii. Zrealizowana linia (Mały Płaszów) nie realizuj
                    > e tego celu. To INNA LINIA.

                    Nie realizuje celu, ale jest częściową drogą do tego celu. Tak czasem bywa, że nie da się od razu zrobić całości i wtedy robi się inwestycję etapami.
                    • Gość: istotaproblemu [...] IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.11, 23:10
                      Gość portalu: istotaproblemu napisał(a):

                      > ... jesteś przyzwyczajony do tego, że wszystko co pisze interlokutor jest zaprz
                      > eczeniem tego, co napisałeś Ty? Ciekawa logika...

                      A co Ty troll internetowy jesteś, że w odpowiedzi na czyjś post powtarzasz to co ten ktoś napisał?

                      Aha. Zatem przy braku argumentów merytorycznych przechodzimy na personalne. Nie-nie, to nie jest kłótnia na odpuście w Liszkach. Zapachniało domem?

                      > Podałeś cel projektowanej linii. Zrealizowana linia (Mały Płaszów) nie realizuj
                      > e tego celu. To INNA LINIA.

                      Nie realizuje celu, ale jest częściową drogą do tego celu. Tak czasem bywa, że nie da się od razu zrobić całości i wtedy robi się inwestycję etapami.

                      Ładnie poległeś. Zbudowana linia prowadzi w inną stronę. Jedynym powodem jej powstania jest komunikacyjne zasilenie szkoły prezia (Akademia Zabłocka) i to z dwóch stron.
                      Baw się sam. Oświata to ciężki chleb.
                      Pa.
                      • Gość: takaprawda Re: [...] IP: *.adsl.inetia.pl 16.03.11, 00:29
                        Gość portalu: istotaproblemu napisał(a):

                        > A co Ty troll internetowy jesteś, że w odpowiedzi na czyjś post powtarzasz to c
                        > o ten ktoś napisał?
                        >
                        > Aha. Zatem przy braku argumentów merytorycznych przechodzimy na personalne.
                        > Nie-nie, to nie jest kłótnia na odpuście w Liszkach. Zapachniało domem?

                        Mnie nie. Ale fajnie, że Tobie zapachniało. Gratuluję - Liszki pewnie też są fajne.

                        A na czym miała polegać ta merytoryczność Twojego argumentu, że po prostu w odpowiedzi na mój post powtórzyłeś dokładnie to co ja napisałem?

                        > Ładnie poległeś. Zbudowana linia prowadzi w inną stronę. Jedynym powodem jej
                        > powstania jest komunikacyjne zasilenie szkoły prezia (Akademia Zabłocka) i to
                        > z dwóch stron.
                        > Baw się sam. Oświata to ciężki chleb.
                        > Pa.

                        Tak, tak. Jedynym powodem zbudowania tej linii jest zapewnienie komunikacji do KSW, czy jak się ona tam teraz nazywa. Możesz sobie w to wierzyć jak Ci łatwiej z tym żyć.
                        Pa!
    • Gość: MoAnna Co za obłudny tytuł IP: *.2.pxs.pl 10.03.11, 08:55
      Tramwaj to DLA NICH za mało?
      Może osoba pisząca zainteresowałaby się kto protestuje przeciwko zmianom. Nie ci co dostali tramwaj, tylko ci którym z okazji uruchumienia tramwaju DALEKO OD NICH odebrano to co jeździło przez ich tereny.
      Jak czytam te głupoty o przeprowadzonych badaniach i tym co wolą ludzie, to az mi się ciśnienie podnosi. Niech któryś z tych mądrali przejedzie się raz z okolic Saskiej lub Grzegórzeckiego to zobaczy ilu ludzi i gdzie jeździ. Najprościej wprowadzić zmainy, a potem dorabiac kąłmstwa żeby je uzasadnić.
      Największe oszczędności dałoby zwolnienie połowy zikitowców i innej maści urzedników.
      • Gość: MAgdalena S Re: Co za obłudny tytuł IP: 193.193.81.* 10.03.11, 09:33
        OK zmniejszamy liczbę autobusów to dodajmy nowe połączenia tramwajowe np co z linia do Nowej Huty ??
        • Gość: MoAnna Re: Co za obłudny tytuł IP: *.2.pxs.pl 10.03.11, 09:52
          Tu gdzie zmniejszyli połączenia utobusowe tramwaj nie jeździ, więc nic nie da dodanie nawet stu połączeń tramwajomych.
        • Gość: AA Re: Co za obłudny tytuł IP: *.scansafe.net 10.03.11, 09:56
          malo masz lini do nowej huty(?)
          wystarczy dostac sie na dabie autobusem ktorego nie ma...
          albo tramem
    • Gość: zzb Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.03.11, 10:47
      Tramwaj jest super. Wg mnie komunikacja z saskiej mysliwskiej i glinianej do city jest teraz nowoczesna, szybka i wygodna. Duużo lepsza niż autobusami.

      Jedyne czego brakuje to przystanek na węglarskiej i parking przy pętli.

      Więc przestancie marudzić - nie było trama - źle, zrobili - też do dupy.
      • Gość: gsw Re: Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało IP: *.bj.uj.edu.pl 10.03.11, 11:09
        Nie bredź
      • Gość: MoAnna Re: Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało IP: *.2.pxs.pl 10.03.11, 12:38
        Nastepny, który pisze a nie wie o czym. Szybka i wygodna komuniacja "do city".....tyle że samo dojście do niej z Myśliwskiej i Turka zajmuje więcej niż podróż autobusem.
    • Gość: szakal No i po wyborach - macie swojego prezydenta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 10:53
      Wybraliście jak zwykle, bo wam obiecano i widzieliście pozory dobrobytu.
      • Gość: istotaproblemu Otóż to. Smutna prawda. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.11, 11:24
        forum.gazeta.pl/forum/w,409,123064145,123072501,MPK_i_ZIK.html
    • Gość: Bronio Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało IP: *.adsl.inetia.pl 10.03.11, 12:25
      poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,9228191,Raport_o_komunikacji_miejskiej_w_Poznaniu.html?fb_xd_fragment#?=&cb=f290ea7f0a87608&relation=parent.parent&transport=fragment&type=resize&height=20&width=120

      Warto przeczytać ten artykuł z poznańskiej GW. Wynika z niej , że poznańska komunikacja miejska jest druga w Polsce i ustępuje miejsca tylko tej z................Krakowa, która wg badaczy jest najlepsza w Polsce. Podobno te badania były prowadzone na podstawie pytań bezpośrednich zadawanych mieszkańcom. Czy wiec tego typu badania to tylko czysty marketing i PR samorządów czy miejskich spółek ? Czyu może faktycznie za dużo w Krakowie żądamy ? Warto poczytać wypowiedź z Poznania, że "zazdroszczą Krakowowi nowoczesnej komunikacji" Pozdrawiam
      • Gość: MoAnna Re: Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało IP: *.2.pxs.pl 10.03.11, 12:40
        Oj no! W Poznaniu komunikacja to dno i trzy warstwy mułu, a w Krakowie tylko dwie warstwy, więc jest lepsza i już.
    • Gość: Krakus Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.11, 12:54
      Problem jest taki że miasto nawet jak w tym przypadku ma rację tramwaj to podstawowy środek komunikacji miejskiej żeby dostać się do centrum Krakowa to dość często ignoruje słuszne postulaty mieszkanców np: autobus 152 winien konczyc bieg nie w Olszanicy a w Balicach przy lotnisku. Podejrzewam że logicznych wniosków jest znacznie więcej tylko nikt tego nie słucha.
      www.airportsbase.comzaprasza
    • spriggana Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało 10.03.11, 14:58
      "Hamarnik przekonuje, że skrócenie linii autobusowych nie ma związku z zapowiadaną od jakiegoś czasu większą zmianą układu komunikacji publicznej. Tymczasem wiadomo, że docelowo komunikacja miejska w całym Krakowie może wyglądać właśnie tak jak w Płaszowie. Często kursujące autobusy mogą dowozić pasażerów do pętli tramwajowych i węzłów przesiadkowych."

      Przy czym ZIKiT definiuje "często" jako autobus co 20 minut. W szczycie. Poza szczytem rzadziej. Jakby w szczycie co 5 minut jeździł autobus wahadłowy na nieszczęsnej trasie Mały Płaszów - Dąbie to pewnie i niezadowolonych byłoby mniej. Jadąc z domu mogę wyjść tak żeby mniej-więcej trafić na autobus do tramwaju (ale że jadą z miasta to i tak jest lekka loteria). Wracając albo trafię na przesiadkę albo zasuwam piechotą wzdłuż dziurawej Saskiej modląc się żeby podczas deszczu nikt ułańsko po kałużach nie zasuwał. I tak dobrze że w końcu chodnik dokończyli...
    • Gość: ePlaszow.pl Inny głos IP: 91.198.177.* 10.03.11, 15:08
      Są i innego głosy w tej sprawie, na przykład tutaj:
      eplaszow.pl/2011/03/10/zmian-nie-lubimy/
      Nie wszystko co opisuje GW jest prawdą
      • Gość: MoAnna Re: Inny głos IP: *.2.pxs.pl 10.03.11, 15:23
        Otwarcie chce dyskutować, ale nawet nie podpisał swojego tekstu.

        Skoro to tak fajnie przesiadać się po kilka razy, czekac godzinami na przesiadkach, albo chodzić kilometrami do tramwaju to po co w ogóle budowano ten tramwaj? Skoro to wszystko jest takie fajne to czemu odebrano to tym z Małego Płaszowa i Lipskiej?
        Niech ci co w wyniku zmian zyskali przestaną się w końcu wymądrzać, bo już się tego nie da czytać.
        • Gość: istotaproblemu To nie czytaj. IP: *.play-internet.pl 10.03.11, 18:26
          Proste? Proste.
          • matanzas Majchrowski chce nową limuzynę z kierowca za pewne 16.03.11, 16:42
            niech te urzędasy z rausza pojeżdżą ulepszoną komunikacją miejską jakiś czas i dopiero zmieniają .....
    • Gość: pavo Płaszów: Tramwaj to dla nich za mało IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.11, 20:11
      zamiast wydawac kase na TELEBUSY - ktore ZAWSZE jezdza z maksymalnie jedną osoba (duza taksowka) - mogliby wydluzyc trasy 185 i 127 i zwiekszyc ich czestotliwosc
      • matanzas Co za debil zlikwidował praktycznie linnie 108 ? 25.10.11, 20:22

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka