Gość: x IP: *.home.aster.pl 29.01.13, 08:13 Ja bym do tego dodał jeszcze "zostało wykonane zgodnie z projektem". Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Mef Bronowicki wybieg dla psów zamknięty. Z powodu ... IP: *.miks.uj.edu.pl 29.01.13, 09:08 Psom śnieg nie przeszkadza, a wybieg miał być dla psów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk ZIKiT IP: *.gemini.net.pl 29.01.13, 09:17 Następnej zimy ZIKiT stwierdzi, że autobusy i tramwaje nie mogą jeździć w zimie po ulicach naszego miasta bo.... śnieg/ślisko/niska temperatura/wysypali sól na drogi/podróżujący pczekują włączenia ogrzewania w pojazdach/władza i tak nie jeździ MPKiem/nikomu transport publiczny nie jest potrzebny /wybrać odpowiednie/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: _krakus Pyclik IP: 94.42.88.* 29.01.13, 09:45 w normalnej firmie, w normalnym kraju ktos taki jak Pyclik by wylecial z roboty od razu. Co to za tlumaczenie, ten gosc pracuje w przedszkolu i ma 8 lat? Czlowieku ogarnij sie, jestes urzednikiem, my Cie zarudniamy, za nasze pieniadze udajesz ze pracujesz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: psiara z Bronowic Bronowicki wybieg dla psów zamknięty. Z powodu ... IP: *.dynamic.chello.pl 29.01.13, 10:38 ZIKIT powinien miec "panowanie" nad firmą którą zatrudnia i jej płaci !!! Może troszkę wiecej chęci i wybieg będzie odebrany np. jutro? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sowa Re: Bronowicki wybieg dla psów zamknięty. Z powod IP: 94.42.92.* 31.01.13, 16:29 Wybieg nie spełnia żadnych przepisów. Nie podchodzi pod żadne. To jest właśnie uleganie przez ZIKiT idiotycznym modom. Nie wszystko z zachodu musimy małpować. Małpujmy rzeczy dobre, a nie wynaturzenia! Odpowiedz Link Zgłoś
nick_othem Bronowicki wybieg dla psów zamknięty. Z powodu ... 29.01.13, 10:58 40 tysięcy zł wyrzucone na fanaberię promila mieszkańców Krakowa. Myślę, że są pilniejsze wydatki w naszym biednym mieście. Odpowiedz Link Zgłoś
portobello_belle Re: Bronowicki wybieg dla psów zamknięty. Z powod 29.01.13, 11:49 Rownie dobrze fanaberią można by nazwać na przykład teatry - bo one też przecież służą promilowi społeczeństwa; pokuszę się o tezę, że jeszcze mniejszemu, niż wybiegi dla psów. Jakże fantastycznie żyłoby się w mieście, w którym nie byłoby nic ponad to, co jest absolutnie niezbędne do życia! Żadnej kultury, żadnych parków, żadnych społecznych inicjatyw - to wszystko przecież oznacza pieniądze wydane na fanaberie... :/ Poza tym, te 40tys zostało już wydane, więc nie masz co płakać nad rozlanym mlekiem. Teraz trzeba by sprawić, żeby to 40tys zaczęło komukolwiek (a zapewniam cię, że psiarzy na Bronowicach jest bardzo wielu) służyć. A tłumaczenie ZIKITu jest faktycznie żałosne. Odpowiedz Link Zgłoś
nick_othem Re: Bronowicki wybieg dla psów zamknięty. Z powod 29.01.13, 13:23 sorki, ale porównanie teatru do miejsca, gdzie pies może zrobić kupę oraz "zaprzyjaźnić się" z innym psem, jest średnio trafione. fakt faktem, że to żałosne, żeby coś, co już istnieje, nie działało przez absurdalną opieszałość ZIKiTu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sowa Re: Bronowicki wybieg dla psów zamknięty. Z powod IP: 94.42.92.* 29.01.13, 15:37 Cóż, plac dla psów jest z założenia niebezpieczny. Teatr nie. Całe szczęście, że jak na razie jest zamknięty - i będzie. Ponieważ takie place nie mieszczą się w ramach przepisów budowlanych. Koniec. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: raj Re: Bronowicki wybieg dla psów zamknięty. Z powod IP: *.motorola-solutions.com 29.01.13, 17:12 To w takim razie proponuję, aby właściciele wszystkich psów, które korzystały z tego wybiegu, wyprowadzali je pod twoim domem i niech ci tam srają, to zobaczysz czy wybieg dla psów to taka fanaberia... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sowa Re: Bronowicki wybieg dla psów zamknięty. Z powod IP: 94.42.92.* 31.01.13, 16:25 To byłoby chamstwo. Niech wyprowadzają, tylko niech sprzątają. A jak nie sprzątają - są zwyczajnymi chamami. Zresztą taki wybieg dla psów to nie sralnia, tam też obowiązuje cie sprzątanie po twoim pupilku! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sowa Wybieg niezgodny z przepisami. IP: 94.42.92.* 29.01.13, 15:28 Znam dokładnie ten wybieg. Teren ogrodzony, kilka palików, huśtawka i ławeczki. Wygląda w sumie jak plac zabaw dla dzieci, park. Ale zero informacji, że to jest wybieg dla psów. Brak jakiegoś regulaminu miejsca. Że mogą wchodzić tam tylko ludzie z psami. No bo wyobraźmy sobie, wchodzi tam np. babcia z wnuczką, a tu psy się na nich rzucają, wszystkie bowiem mogą być ponoć spuszczone na takim placu. A niby z jakiej racji? Jakie przepisy o tym mówią, że wybieg upoważnia do puszczania psa ze smyczy? Takie miejsce powinno być pod specjalnym nadzorem. Mogą tam przebywać bowiem psy agresywne i to spuszczone ze smyczy! Jest to zagrożenie dla przechodniów! Odpowiedz Link Zgłoś
portobello_belle Re: Wybieg niezgodny z przepisami. 29.01.13, 15:51 Naprawdę uważasz za szczęście fakt, że wybieg powstał i teraz jest zamknięty? Naprawdę cię to cieszy? Ja właśnie najbardziej nie mogę pojąć jednej rzeczy: wybieg powstał na totalnym nieużytku. Nie było na tym placu zupełnie nic, z uwagi na położenie nie mógł w żaden sposób być atrakcyjny ani przydatny dla kogokolwiek. Jakoś nie widzę, żeby po przeciwnej stronie AK - na identycznym placu - ktoś sobie urządzał pikniki czy choćby spacery. Dlaczego więc wam przeszkadza, że teraz coś - cokolwiek - tam jest? Dlatego, bo WY z tego nie korzystacie i przez to czujecie się wielce pokrzywdzeni, że ktoś coś dostał, a wy nie? Równie niepojęte jest to, jak strasznie dużo jest wśród ludzi hejterstwa - skoro to coś im akurat nie służy, to znaczy, że trzeba to zniszczyć, zgnieść, sabotować i cieszyć się z porażki tej jakże fajnej i niezaściankowej inicjatywy. A co jest takiego niebezpiecznego w placu? One istnieją w całej (podkreślam, cywilizowanej) Europie, to nie produkt rodem z trzeciego świata. Obowiązek kontrolowania psa nadal spoczywa na właścicielu, czy jest on na smyczy czy też biega luzem. Poza tym zauważ, że ludzie i tak puszczają psy - z tym, że właśnie na nieogrodzonych placykach i to dopiero potrafi być niebezpieczne. Wybieg z założenia ma właśnie to bezpieczeństwo zwiększyć - żeby ludzie z psami puszczali je tam, a nie pod blokiem. Zapewniam cię, że o ile byłby otwarty, to faktycznie tak by się działo - bo kiedy był otwarty, to cieszył się sporą popularnością, o ironio szczególnie wtedy, kiedy spadł śnieg. Zgadzam się jedynie w kwestii odpowiedniego oznaczenia, i.e. tabliczka z napisem 'wybieg dla psów' na pewno nie zaszkodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jola40 Bronowicki wybieg dla psów zamknięty. Z powodu ... IP: *.noc.fibertech.net.pl 29.01.13, 17:10 Tydzień temu byłam w Wiedniu, tam nikomu nie przeszkadza fakt, że idąc na zakupy do centrum handlowego zabiera się swojego pupilka - mnijeszgo , wiekszego. Piesek jest na szmyczy i szelkach ( nie obroży) .... bez żadnego kagańca. Nikomu to nie przeszkadza, nikt nikomu nie zwraca uwagi i nie ma publicznej debaty na ten temat. To wszystko tylko kwestia naszej kultury, i to kultury człowieka (właściciela pieska) , nie pieska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dres nie tylko w Wiedniu! IP: *.adsl.inetia.pl 30.01.13, 01:10 Jola - zgadzam się z Tobą! Za zachowanie psów odpowiada i winę ponosi Jego właścicielka/właściciel a nie pies! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sowa Re: Bronowicki wybieg dla psów zamknięty. Z powod IP: 94.42.92.* 31.01.13, 16:26 No a co, gdy do takiego centrum zabiera się amstafa. Co z tego, że na smyczy, jest to rasa niebezpieczna i w każdej chwili, nawet na smyczy może się na kogoś rzucić! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nina Re: Bronowicki wybieg dla psów zamknięty. Z powod IP: *.dynamic.chello.pl 02.02.13, 16:06 to jaki amstaf jest zależy też od Pana. Twój pewnie by cię zjadł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anna Bronowicki wybieg dla psów zamknięty. Z powodu ... IP: *.ghnet.pl 30.01.13, 10:25 ja kontaktowalam sie z radnymi z bronowic i rzeczywiscie , powodem zamkniecia jest to,ze obiekt nei zostal odebrany. Nie do konca rozumiem, dlaczwego w takim razie w ogoel zostal otwarty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sowa Re: Bronowicki wybieg dla psów zamknięty. Z powod IP: 94.42.92.* 31.01.13, 16:27 Prawdopodobnie został zamknięty - bo nie spełnia przepisów. Brak regulaminu, brak norm odnośnie takiego tworu jakim jest wybieg dla psów! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Magda Bronowicki wybieg dla psów zamknięty. Z powodu ... IP: 193.24.32.* 14.02.13, 15:08 Regulamin wybiegu powinien znajdować się w widocznym miejscu, czyli to kolejny błąd wykonawcy/ zamawiającego. Drugim nowopowstałym wybiegiem jest wybieg na os. Dywizjonu 303. Tam regulamin jest - można na nim przeczytać m.in., że właściciele mogą puszczać psy luzem. Wybieg ten także jest zasypany śniegiem. I co z tego, skoro z wybiegu i tak nie można korzystać - nie zamyka się jedna z bramek, a poza tym siatka będąca ogrodzeniem nie dochodzi do gleby, czyli pies może sobie uciec przechodząc pod nią. Zapraszam do lektury i obejrzenia moich zdjęć: gluchypies.pl/2013/02/08/wybieg-dla-psow-krakow-os-dywizjonu-303/ Zdjęcia bardzo wyraźnie pokazują, w jaki sposób my-właściciele psów jesteśmy traktowani przez ZIKiT. Niby robią wybieg, ale potem się już nie interesują. Zamknięcie wybiegu na Bronowicach jest tego dowodem. Nie działająca furtka i złe ogrodzenie na os.Dywizjonu 303 także. Natomiast autorkę tego artykułu bardzo proszę o poruszenie kwestii także tego wybiegu. Dla mnie to jest jakaś paranoja, aby budować wybieg, wydając nasze pieniądze, z którego później nie da się korzystać. Odpowiedz Link Zgłoś