Dodaj do ulubionych

Krakowski Kazimierz

22.07.04, 12:44
Kultowe miejsce czy po prostu chwilowa moda?
Obserwuj wątek
    • peteen Re: Krakowski Kazimierz 22.07.04, 13:03
      a ile masz lat ?
      od tego ależy moja odpowiedź...
      • kamasia Re: Krakowski Kazimierz 22.07.04, 13:43
        przekroczylam magiczne 35
        dzieki za zdres, zaraz pobuszuje po stronie
        wiem,ze sa na K.magiczne miejsca, ale jakos ostatnio sie wkurzylam kiedy to
        chodzilam pol wieczoru po K. szukajac miejsca w jakims sympatycznym ogródku
        (szanse niemalze zerowe), ale za to ciemno jak ....(miasto chyba oszczedza na
        tych kilku latarniach), krzywe chodniki i dziurawe jezdnie.Jezeli to miejsce ma
        przyciagnac i zachwycic jeszcze kogos po za mlodzieza chcaca napic sie taniego
        piwa i tymi, ktorzy przyjezdzaja tam wracajac do korzeni to chyba "ktos
        poinien zrobic cos".
        Wydaje mi sie ze narazie to jest modne bo modne ale moda na puby kiedys
        przeminie.
        • peteen Re: Krakowski Kazimierz 22.07.04, 15:06
          skoros nie dziecię, nie pacholę, to już wiesz, że nie jest to jedno-dwusezonowa
          moda, jeno stan trwały od 10 lat...
          i tak już będzie trwał !

          ps. a dziury są niemal wszędzie, nasi włodarze miesjcy mają snadź inne
          priorytety...
          • Gość: Oozie Re: Krakowski Kazimierz IP: *.sth.shb.se / *.handelsbanken.se 23.07.04, 12:20
            peteen napisał:

            >www.kazimierz.com

            Mam uwagę - dlaczego na w/w stronie nie ma ani śladu po Klezmer Hois?

            • peteen Re: Krakowski Kazimierz 23.07.04, 12:21
              pewnie jakieś powody są (nota bene na stronie klezmer hois nie ma ani śaldu
              naszego)...
    • ktos281 Re: Krakowski Kazimierz 22.07.04, 14:48
      przestancie gadac o jakichs miejscach kultowych na Kazimierzu - to miejsce to
      jak wielki grobowiec tych, ktorych wymordowan z tak glupiego powodu!
      • Gość: greta Re: Krakowski Kazimierz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.04, 15:26
        a kysz..
    • Gość: Miszczu Re: Krakowski Kazimierz IP: *.mentorg.com 23.07.04, 13:02
      tiaaaa. Na rynku dresiarze... Na Kazimierzu snoby i klony warszawskiej
      mlodziezy bananowej.

      Nie ma juz w moim Krakowie gdzie sie piwa napic...
      • Gość: greta Re: Krakowski Kazimierz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.04, 13:05
        ..do stalowych magnolii..
        • peteen Re: Krakowski Kazimierz 23.07.04, 13:06
          to "warszawska" knajpa...
          proponuję coś na cichym kąciku...
          • Gość: greta Re: Krakowski Kazimierz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.04, 13:35
            czyli..??
            • Gość: wojo Re: Krakowski Kazimierz IP: *.pl / *.77.classcom.pl 23.07.04, 13:46
              na cichym nie ma już Kasztanów odebranych przez Panią Penderecką pod budowę
              czegośtamniezbudowanegoodtrzechlat.
              Ale jest knajpka Zacisze, kilka kroków za Blachą przy Mydlnickiej, nieco
              czystsza od Kasztanów, równie mało urocza ale dla tych co nie lubia sztucznie
              patynowanych murów i strzech, jak znalazł.
          • peteen Re: Krakowski Kazimierz 23.07.04, 13:41
            czyli w miejscu wolnym od dresów, warszawki i innych elementów odbierających
            przyjemność spożywania pyfa...
            • Gość: greta Re: Krakowski Kazimierz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.04, 13:43
              czy to sie tyczy mnie i magnoli..?
              • peteen Re: Krakowski Kazimierz 23.07.04, 13:47
                magnolii -oczywiście !
                jakże mógłbym grubym słowem damę potraktować...
                ;c)
                • Gość: greta Re: Krakowski Kazimierz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.04, 14:00
                  miły i niemiły..
    • Gość: greta Re: Krakowski Kazimierz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.04, 22:08
      moze tu mi ktos powie co to ma byc ta galeria kazimierz? ..jakies zdjecia
      plenerowe,czy muzeum..???
      • Gość: wojo Re: Krakowski Kazimierz IP: *.pl / *.77.classcom.pl 23.07.04, 22:58
        jak narazie to powstaje kolejny market, ne ważne czy super czy hiper. Ale nie
        wiązałbym tego obiektu z Kazimierzem, ponieważ powstaje poza granicami tej
        dzielnicy. Na temat niesłusznie zagarniętej nazwy toczyła się tu już zażarta
        dyskusja.
        • Gość: greta Re: Krakowski Kazimierz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.04, 11:24
          ..oj to smutne, ale dobrze ze nie z kazimierzem..
    • zielonki Re: Krakowski Kazimierz - chwilowa moda 25.07.04, 17:43
      Gdy do krakowa zjeżdzają moi goście to zawsze słyszę, że chcą zwiedzić
      koniecznie Kazimierz. Toteż łażę z nimi po tym kazimierzu i po twarzy widzę, że
      ostatni raz. Temat przereklanowany zdecydowanie ponad miarę.
      Pamiętać musimy, że kazimierz to było siedlisko nędzy największej w ubiegłych
      wiekach. Nędzy szczególnej na tle bardzo ubogiej przecież Galicji szczególnie
      podupadłej na początku XIX wieku.
      Jedynym ratunkiem dla upadającego Krakowa były inwestycje w twierdzę kraków
      czynine w drugiej połowie XIX w.
      Podobnie wbrew pozorom Kraków odżył po powstaniu "za karę" Nowej Huty na
      początku komuny. Gdyby nie to gród kraka niewiele różnił by się i wielkością i
      mentalnie od pobliskiego Tarnowa. Tam przynalmniej wracając do Kazimierza
      mieszkały większe kolonie żydów niż na Kazimierzu. Zresztą ten temat też uważam
      za przerysowany, gdyż w XIX w. w Galicji mieszkało jedynie 6% (sześć procent)
      żydów. Większość zresztą i tak mieszkała na wsi.
      -
      • peteen niby cos wiesz, ale... 25.07.04, 18:43
        masz zupełnie niepoukładana wiedzę...
        wielkość Kaźmierza to nie ilość żydów, a JAKOŚĆ, to tu znajdowały sie najlepsze
        szkoły żydowski, to tu mieszkali najwieksi mędrcy - talmudyści i kabaliści...
        poza wszystkim zapominasz o liczącej ponad 60% powierzchni częsci polskiej tej
        dzielnicy i znajdujacych sie tamże wspaniałych kościołów...

        ta, jak to określasz "chwilowa moda" trwa w najlepsze i pewnie przyjdzie ci za
        jakiś czas zrewidowac swoje poglądy...
        • zielonki Re: Niewykluczone 25.07.04, 19:17
          ponoć tylko krowa ...
        • Gość: Oozie Re: niby cos wiesz, ale... IP: *.sth.shb.se / *.handelsbanken.se 28.07.04, 14:19
          peteen napisał:

          > to tu mieszkali najwieksi mędrcy - talmudyści i kabaliści...
          No jeden Spira to nie od razu najwięksi.
          A co z Bełżcem? Rebbe Dow to nikt?
          A Bobowa i dynastia Halberstamów z Sącza?
          A Baal Szem Tow - było nie było
      • Gość: Kolorowe Re: Krakowski Kazimierz - chwilowa moda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.04, 11:19
        jasne, jasne gdyby nie Nowa Huta to Krakówek byłby niczym.
      • malykrakusek Krakowski Kazimierz - do zielonek 28.07.04, 15:05
        zielonki napisał:

        > Gdy do krakowa zjeżdzają moi goście to zawsze słyszę, że chcą zwiedzić
        > koniecznie Kazimierz. Toteż łażę z nimi po tym kazimierzu i po twarzy widzę, że
        > ostatni raz. Temat przereklanowany zdecydowanie ponad miarę.
        > Pamiętać musimy, że kazimierz to było siedlisko nędzy największej w ubiegłych
        > wiekach. Nędzy szczególnej na tle bardzo ubogiej przecież Galicji szczególnie
        > podupadłej na początku XIX wieku.
        > Jedynym ratunkiem dla upadającego Krakowa były inwestycje w twierdzę kraków
        > czynine w drugiej połowie XIX w.
        > Podobnie wbrew pozorom Kraków odżył po powstaniu "za karę" Nowej Huty na
        > początku komuny. Gdyby nie to gród kraka niewiele różnił by się i wielkością i
        > mentalnie od pobliskiego Tarnowa. Tam przynalmniej wracając do Kazimierza
        > mieszkały większe kolonie żydów niż na Kazimierzu. Zresztą ten temat też uważam
        >
        > za przerysowany, gdyż w XIX w. w Galicji mieszkało jedynie 6% (sześć procent)
        > żydów. Większość zresztą i tak mieszkała na wsi.
        > -
        • Gość: eeeee Re: Krakowski Kazimierz - do zielonek IP: *.queens.ox.ac.uk 08.08.04, 11:25
          a moim zdaniem stronki ktpore podales zawieraja nieprawdziwe informacje chocby
          takie ze kazimierz zostal zalozony przez wielkiego specjalnie dla zydow i byl
          zydowskim miastem; to bzdura; kazimierz nigdy nie zostal zalozony dla zydow
          tylko zydzi sie do niego przeniesli z ulicy swietej anny (dawniej zydowskiej)
          juz dluzo po zalozeniu kazimierza na skutek incydentow ze studentami i nie
          tylko; takie bledy merytoryczne swiadczą tylko o niewielkiej wartosci podanego
          linku; kazdy moze sobie zalozyc websajta i napisac na nim co chce;
          • zielonki Re: Krakowski Kazimierz - do ... 08.08.04, 11:49
            Mało tego, że nieprawdziwe to są to typowo antypolskie treści. Nie odpowiadałem na ten post bo mam dość uprawiania tego marketingu zwanego antysemityzmem.
            Ważna tu uwaga. Nigdy nie miałem żadnych uprzedzeń o których mowa na tych stronach, moja rodzina (babcia i ciotka) podczas II wojny przechowała w swoją koleżankę żydówkę w Warszawie. Wylądowały obie po powstaniu warszawskim w obozach - udało im się przeżyć choć babcia pozostała do końca życia inwalidką. Mam przyjaciół Żydów, rozmawiamy na wiele tematów, ale ani mnie ani im do głowy by nie przyszło stawiane tak sprawy jak na jednej z tych szowinistycznych stron.
            Dodam, że szanuje i podziwiam ten naród, co nie oznacza, że wszystko co robią znajduje moją akceptację.
            Zwrócę na jedno tylko uwagę: Im więcej będzie się Polakom wmawiać ich wrodzony antysemityzm tym sprowokuje się właśnie taką sytucję. Skąd do diaska w Polsce znalazło tak duża populacja żydowska, skoro Polacy są takimi antysemitami. Przecież to nielogiczne! Francja, Niemcy, Rosja to były niby oazy spokoju?
            Sorry, ale zostałem poirytowany.
            --
    • herr_bart_nick Re: Krakowski Kazimierz 26.07.04, 14:56
      napisałaś, że to jest moda (i to na puby) i że wkrótce przeminie. no z tym to
      się zgodzić nie mogę, bo pubów w Krakowie to raczej przybywa niż ubywa, a jak
      sama zauważyłaś miejsca w nich ze świeczką szukać (dotyczy to zarówno Rynku,
      jak i okolic); jeśli chodzi o ewentualny zawód wyglądem Kazimierza, to nigdzie
      nie jest napisane, że każdemu będzie się On podobał; dla mnie zawsze będzie
      magiczny, bo pamiętam jak wyglądała ta część Krakowa ponad 25 lat temu;
      przewodnik Pascala nie może spowodować zauroczenia tym miejscem nikogo - to
      może tylko ktoś kto odbiera to miejsce nie tylko rozumem; na Kazimierzu trzeba
      zauważać to co jest prawie niewidoczne.

      pzdr. - herr_bart_nick
      • m.in Re: Krakowski Kazimierz 26.07.04, 16:08
        herr_bart_nick napisał:
        > na Kazimierzu trzeba zauważać to co jest prawie niewidoczne.

        100% racji
        ale jak sie idzie wiczorem na piwo to co, poza barem, mozna zobaczyć?
        dzisiaj wieczorem wrzuce na bloga kazimierskiego fotki tego, co nie widać :)
        • zielonki Re: Krakowski Kazimierz 26.07.04, 23:30
          Faktycznie. Super fotki wrzuciłeś (te lipcowe) - nic nie widać.
          • zielonki Re: Krakowski Kazimierz ! 27.07.04, 00:06
            Zwracam honor. Bardzo ładne i z opisem.

            --
            kazimierz.blox.pl/resource/wirydarz1.jpg
            • m.in Re: Krakowski Kazimierz ! 27.07.04, 11:44
              36 minut Ci sie ładowały? na archaicznym modemie ciągniesz?? :))
              • zielonki Re: TPSA 28.07.04, 01:24
                Tu Pogrywają Sami Amatorzy.
                www.tpsa-clan.prv.pl/
                • Gość: m.in taaaa, ale powoli przyzwyczajajmy sie do nazwy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.04, 13:58
                  France Telecom

                  logo TP: www.tp.pl/
                  logo FT: www.francetelecom.com/en/
                  • zielonki Re: LOGO - blebleble 28.07.04, 17:33
                    Nowy znak Telekomunikacji Polskiej to drzwi do nowej marki TP, która w centrum
                    swojego świata postawiła trzy podstawowe wartości: bliskość, solidność,
                    innowacyjność.
                    Opierając się na swoim doświadczeniu TP chce oferować możliwości komunikacji na
                    odległość, dzięki którym Klienci mogą być blisko ludzi i spraw dla nich
                    ważnych. "&" jest przecież uniwersalnym, rozumianym w każdym języku komunikatem
                    oznaczającym "łączenie". Pomaga nam lepiej wyrazić esencję tego, co oferujemy ­
                    zbliżanie.
    • malykrakusek Re: Krakowski Kazimierz 28.07.04, 15:20
      Warto poznac historię Zydów polskich:

      motlc.wiesenthal.org/pages/t036/t03605.html
      www.shtetlinks.jewishgen.org/Poland.html
      • Gość: krakauer Re: Krakowski Kazimierz IP: *.g.pppool.de 28.07.04, 17:55
        malykrakusek napisał:

        > Warto poznac historię Zydów polskich:
        >

        Myslisz ze niedlugo bedzie obowiazkowa na maturze.....

        P:S:Ja nie nie jestem antysemita...
    • zielonki Re: Bomby i namioty na Kazimierzu 06.08.04, 01:25
      ul. Józefa 11 na Kazimierzu.
      Od kilku dni sensację wzbudza namiot, który Grażyna i Henryk, konkubenci z dwudziestoletnim stażem, rozbili na skwerku obok jednej z kamienic na Kazimierzu. Zamieszkali w nim, bo sąsiedzi, którzy po eksmisji, czyli od czterech lat, udzielali im dachu nad głową, wypowiedzieli im gościnę.
      Bożena Urbańska-Smoląg, administratorka budynku, twierdzi, że nikt nikogo nagle na bruk nie wyrzucał. Sprawa eksmisji ciągnęła się kilka lat, ale Grażyna (tylko ona miała meldunek) nie zjawiła się w sądzie, żeby się bronić. Przez 10 lat nie zapłaciła za lokal ani złotówki, choć przez pewien czas pracowała przy produkcji bombek choinkowych.
      • Gość: wojo Re: Bomby i namioty na Kazimierzu IP: *.pl / *.77.classcom.pl 06.08.04, 10:27
        wielkie poruszenie z powodu dwóch nierobów, którym nie chciało się nawet iść po
        zasiłek. Mają natomiast wiele do powiedzenia na temat niesprawiedliwości
        społecznej i ucisku biednego ludu przez rząd, kler, sąsiadów i wszystkich
        którzy nie chcą im sponsorować patykiem pisanych przyjemności.
        • peteen nihil novi sub sole... 06.08.04, 10:30
          ale ulica będzie miała o czym przez tydzień gadać
          i tyle...
    • Gość: greta Re: Krakowski Kazimierz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.04, 21:10
      malo ludzi teraz chodzi do knajp na rynek, bo wiekszosc chodzi na Kazimierz
      przez co juz nie jest tam tak tajemniczo, a stało sie normalnie..

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka