koniepobetonie 09.02.14, 15:16 Macie jakiś skuteczny pomysł ? Mój balkon wygląda nieciekawie, a do wiosny jeszcze daleko ... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dobryzul Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 10.02.14, 10:12 Kota. Młodego, sprawnego, absolutnie nie rozleniwionego i zmanierowanego - żadnych rasowych kanapowców! Kota karmionego skromnie i absolutnie nie odżywkami. Musi być tzw. łowny, jak mawiało się dawniej w gospodarstwach. Tanio, ekologicznie, oprawa wokalno-instrumentalna (szczególnie w marcu) w pakiecie za darmo, podobnie jak miłość ze strony sąsiadów za wrzaski kocich amorów ;) Gołąbki nie siądą na dłużej niż parę sekund. No chyba, że przyleci ich cała brygada w liczbie 100 lub więcej (ale nie życzę Ci takiego kataklizmu - już pojedyncza parka tych szkodników to o dwa za dużo), wtedy jeden kot to za mało. Z metod klasycznych - szczelna siatka o drobnych "oczkach" (o ile da się ją zamontować, bo nie każdy balkon to "loggia"), albo... sprawna ruchowo babcia z mokrym ręcznikiem (tzw. marchewą, bywalcy kolonii letnich i zimowisk z epoki PRL jeszcze pamiętają jak ją przygotować), i tłuc bez miłosierdzia tak, żeby na parapecie zostawały same łapy i dziób. Niestety strzelać ani truć nie wolno, bo wystarczy jeden nawiedzony "miłośnik biednych ptaszków" i masz wizytę odpowiednich służb wyposażonych w pałki bojowe i bloczek z mandatami, a o grzywnę teraz bardzo łatwo, bo dziura w budżecie jest większa od dziur w moich butach. Metody pasywne (zostawianie różnych rzeczy, np. cuchnących czy cudacznych wiatraczków itp.) kompletnie mija się z celem, a jedynie budzi szyderstwo i kpiny ze strony sąsiadów czy gości. Ptaszyska po pewnym czasie przestają czuć zagrożenie i bezczelnie zaśmieją Ci się prosto w dziób, składając kolejne jaja na Twoim balkonie. Metoda "hardcore" polega na tym, że z kotem poczekasz, aż pojawią się młode ptaszyska. Wtedy go wypuścisz na balkon i... będzie, będzie się działo ;) ale musisz być odporny na sceny drastyczne. Odpowiedz Link Zgłoś
rita100 Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 11.02.14, 10:03 Ja zauważyłam na północy Polski, że oni tam na balkonach montują sztuczną wronę (można ją dostać w sklepach czy na aukcjach internetowych) do poręczy balkonu i zdaje to egzamin. Odpowiedz Link Zgłoś
dobryzul Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 11.02.14, 18:08 > i zdaje to egzamin. Tak, ale tylko do momentu, w którym głupie ptaszyska przestają być głupie ;) , i skapują się, że to jest nieruchoma imitacja, w następstwie czego w tych swoich pustych ptasich łbach zaświta im coś na kształt myśli, że znowu homo sapiens próbował je wydimać :) Odpowiedz Link Zgłoś
rita100 Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 20.02.14, 18:30 Witaj Dobryzulu Ja widziałam taki balkon ze sztucznym ptakiem i powiem, ze piąty rok tak sobie siedzi na tej barierce i żaden gołąb nie pociapciał balkonu łajnem. Odpowiedz Link Zgłoś
antygona72 Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 19.02.14, 20:32 też polecam kota, każdy jest dobry, nawet spasione i znudzone lenie kanapowe, wystarczy, że od czasu do czasu zademonstruje swoje tłuste kocie ciało w oknie na balkonie lub na parapecie i po sprawie Ja nie mam od paru lat problemu z gołębiami ... za to mam problem pt.''miaaaał.. jestem po niewłaściwej stronie drzwi" lub "miaaaał...trzecia rano to cudowna pora na spacer" lub " miaaał...monitor taki szkodliwy więc zasłonie go własnym ciałem.. ups skasowałem ?, ale nic to pomruczę". Czasami wydaje mi się, że taki gołąb to fajna rzecz :) Odpowiedz Link Zgłoś
rita100 Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 20.02.14, 18:33 Antygona, z tym kotem na balkonie to uważaj. Kiedyś taki kot z balkonu przechodził na drugi balkon sąsiedzki i wlazł do pokoju sąsiada gdzie narobił na pościel domowników. I tak powtarzał akcję, aż pewnego razu został złapany na gorącym uczynku. Właścicielka musiała odkupić nową pościel. Odpowiedz Link Zgłoś
redaktor.traktor Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 11.02.14, 10:12 może taki wynalazek odstraszacz ptaków uwaga, powyższy post nie wniósł wartości dodanej! Odpowiedz Link Zgłoś
redaktor.traktor Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 11.02.14, 10:19 albo taki, dużo tańszy :) Odpowiedz Link Zgłoś
rita100 Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 12.02.14, 20:43 Tak, o tego czarnego kruka mi chodziło. Przymocowany do balustrady balkonu ponoć dobrze odstrasza gołębie i mewy. Odpowiedz Link Zgłoś
ministrant1-pl Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 18.02.14, 19:31 Wystaw portret "ojca" Rydzyka. Zobaczysz coś, czego nigdy w życiu nie widziałeś. Nie uwierzysz własnym oczom, jak ptaki wpadają w popłoch, bardziej niż przed atakującym jastrzębiem. Odpowiedz Link Zgłoś
grafan Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 17.02.14, 14:36 temat rzeka :) najskuteczniejszy sposób to chyba wiatrówka :) ale za miękkie mam serce więc sobie poradziłem w inny sposób i chyba skutecznie po odpukać od 2 miesięcy nie budzi mnie gruchanie i rzadkich kup nie musze zeskrzybywać nożykiem z płytek na balkonie... u mnie siadały w dwóch miejscach - barierka i przestrzeń między dolną krawędzią barierki i podłogą... barierkę ogarnąłem w ten sposób, że na całej długości przewiązałem sznurek do prania (taki przezroczysty), dokładnie 3 sznurki jeden nad drugim i nie siadają bo nie mają gdzie - kilka razy prawdopodobnie probowały to znalazłem kawałek pióra :) na dole nastomiast przykleiłem silikonem sławetne druciki Odpowiedz Link Zgłoś
rita100 Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 18.02.14, 19:43 grafan napisał: na dole nastomiast przy > kleiłem silikonem sławetne druciki U mnie to nie zdało egzamin, bo druciki zachodziły brudem i ciężko było parapet utrzymać w czystości Ciekawe o co te sznurki zaczepiałeś nad barierką. Haki wbijałeś ? Odpowiedz Link Zgłoś
ministrant1-pl Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 18.02.14, 19:18 Puść im Radio Maryja trochę głośniej. Rozprysną się na wszystkie strony, jakby w nie piorun strzelił. Sprawdzone. Odpowiedz Link Zgłoś
wynick Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 20.02.14, 10:01 Gołębicę, która próbowała uwić sobie gniazdko w doniczce drzewka na moim balkonie, potraktowałem gazem pieprzowym. Uciekła i przez kilka miesięcy żaden gołąb nawet nie usiadł na parapecie. Pewnie plotka o sadyście rozeszła się w ptasim środowisku. Sprawdzają się też sznurki pod barierkami i szpikulce przyklejane na parapety. Odpowiedz Link Zgłoś
rita100 Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 20.02.14, 18:27 A ja uważam, ze najlepsze jest częste użytkowanie balkonu. Idzie wiosna , postawić tam fotel, roślinki, popielniczkę i relaksować się. Częste wychodzenie na balkon sprawi, że gołębie najpierw pomyślą za czym usadowią się na barierce. Odpowiedz Link Zgłoś
chlopiec37 Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 29.05.15, 08:10 Ja u siebie na balkonie postawiłam gumowego kruka. Wygląda bardzo realistycznie. Teraz gołębie i inne ptaki nie są moimi codziennymi gośćmi na balkonie :) Zakupiłam go za 25 zł na stronie telezakupy.tv Odpowiedz Link Zgłoś
krzychut Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 29.05.15, 12:59 A u mnie mają tego kruka w głębokim poważaniu, o mało na niego nie nasrały. Odpowiedz Link Zgłoś
isabellka1 Re: kota 16.06.15, 15:19 No są odstraszacze, są kolce, ale...gołębie są jednymi z tych zwierząt, którym nic nie straszne i zawsze znajdą rozwiązanie, żeby ominąć nasza "pułapkę". Można założyć siatkę na cały balkon, ale wtedy ty będziesz się czuła jak w klatce....:/ Odpowiedz Link Zgłoś
ty-mona Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 15.06.15, 07:53 sa takie odstraszacze... jednak ja nie do konca jestem za takimi rozwiazaniami Odpowiedz Link Zgłoś
iza1243 Re: Co proponujecie na gołębie na balkonie ??? 29.09.16, 16:05 Może kulki na mole bo śmierdzą. UWAGA GOŁĘBIE PRZENOSZĄ BORELIZĘ! Wszystko przez karmiących! Dokarmianie ptaków jest w świetle prawa prowadzeniem nielegalnej hodowli. Stałe rozsypywanie pożywienia ptakom jest wykroczeniem - łamie się w ten sposób przepisy porządkowe miasta zabraniające zanieczyszczania środowiska miejskiego.- Odpowiedz Link Zgłoś