Gość: ja IP: *.feedback.pl / *.crowley.pl 15.09.04, 11:05 nawet nie chcę tego komentować Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ele.gancki Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły 15.09.04, 11:54 Obrońców zabytków do psychiatryka. A przy okazji remontu można wreszcie zrobić tam porządny parking, żeby turyści mogli zaparkować pod sukiennicami, a nie latać na piechotę. elegancki.blox.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paolo Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.04, 12:10 Idiotyzm. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły IP: *.nowy-sacz.sdi.tpnet.pl 15.09.04, 13:00 parking??idiotyczny pomysl. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Craig Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl 15.09.04, 15:17 Odnoszę wrażenie że pod względem poszanowania tradycji i kultury masz mózg gładki jak biceps kulturysty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erwu. Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły IP: *.wielopole.sdi.tpnet.pl 15.09.04, 19:10 To tytuł jest zły. Jeżeli remont jest potrzebny a potrzebny jest, to nie dobrze, że mówi się onim źle. Zwłaszcza, że konfliktują się autorytety z tytułami profesorskimi. Było źle, bo na spękanej nawierzchni kontuzji mógł doznać każdy, nawet dzieci nieznające jeszcze historii Krakowa. Natomiast co i jak zrobić aby było dobrze, to profesorowie wszelkich nauk, w tym gronie historycy i architekci wiedzę mają tę samą! Muszą wiedzieć i to, że swoje uwagi kompetentne, mogli zgłaszać przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. A teraz, w toku budowy, kto niechce pomagać niech nie przeszkadza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły IP: *.nowy-sacz.sdi.tpnet.pl 15.09.04, 12:56 To nieprawda, ze podziemia sukiennic czy kramow bogatych zainteresuja kilkadziesiat osob. Jesli tak to po co tworzono rezerwat archeologiczny na Wawelu, wystawe Wawel zaginiony czy odgruzowano podziemia ratusza. Tak sie skalda, ze Krakow jest miastem w ktorym wbrew pozorom slabo, znacznie gorzej niz np. w Toruniu czy Wroclawiu zachowaly sie sredniowieczne elementy. Dobrze przygotowana ekspozycja np. czesciowo wirtualna, uzupelniona o makiety i prezentowana w oryginalnych sredniowiecznych wnetrzach publicznych (a nie w XVIII wiecznym klasztorze jak teraz), z wykorzystaniem zachowanych detali i odkrytych zabytkow i w centralnym punkcie miasta, moglaby byc bardzo interesujaca nie tylko dla Polakow. Odpowiedz Link Zgłoś
kserkses1 Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły 15.09.04, 13:56 Tylko tam nie było piwniec, więc rezerwat pokazywałby ściany fundamentowe. Bez sensu kompletnie. Lepiej zainteresować się np losem ROMAŃSKIEJ piwnicy przy ul Brackiej 3/5... Gdzie jest (jeszcze...)zachowana prwadziewa architekturaz z pięknych ciosów kamiennych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły IP: *.nowy-sacz.sdi.tpnet.pl 15.09.04, 14:16 Pod sukiennicami byly gotyckie piwnice, czy raczej sutereny, przynajmniej tak twierdzil prof. Zin: "Rynek ma dwie sfery: podziemna i nadziemna. Majac dwa punkty: poziom romanski kosciola Mariackiego i poziom kosciola sw. Wojciecha, zauwazylem, ze cos tu nie pasuje z poziomem Sukiennic. To nie byl w sredniowieczu w calym slowa tego znaczeniu plac. On mial wytyczone cztery cwiartki stworzone przez osie. Na srodku stanely Sukiennice, nie te dzisiejsze, tylko te, ktore znalezlismy ponizej na dawnym poziomie uzytkowym. Pomiedzy fundamenty Sukiennic sa wplecione pierwsze kramy polokacyjne Boleslawa Wstydliwego - - pisze o tym ksiazke. Na poziomie XIV-wiecznej hali Sukiennic sa przepiekne portale, okienka, wneki, nisze - to wszystko jest z kamienia, czesciowo z cegly, obecnie zagruzowane. (...) My powinnismy miec swiadomosc faktu. W Sukiennicach w hali srodkowej istnieje siedmiometrowej wysokosci zagruzowana przestrzen. Mozliwe jest zbudowanie przepony z kratownicy z wysokogatunkowej stali - niemal lotnicza konstrukcje skrzydla Boeninga. Odkad wynaleziono zelbet i sprezone zbrojenia, sprawa konstruktorow jest, jak sobie dadza z tym rade. Oplaci sie. Na mily Bog! Wyobrazmy sobie: u gory jest galeria malarstwa historycznego, nizej handel, a tu w piwnicach przykladowo galeria malarstwa wspolczesnego. Przeciez to mozna wynajac. Pod plyta jest olbrzymi obiekt, gdzie na scianie mozna zobaczyc napisy owczesnej gawiedzi: "Sprawily to niecne plotki, zem smial chodzic do Dorotki", jakies wiersze. Ja tam bylem i to widzialem. Gorny poziom Sukiennic pozostaje bez najmniejszych zmian." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oko Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły IP: *.autocom.pl 15.09.04, 23:44 behemot ..w koncu jakis normalny glos posrod tego niezrozumialego belkotu ..znawcy , ktorzy nie maja pojecia co tak naprawde pod ziemia siedzi..brawo Odpowiedz Link Zgłoś
kserkses1 Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły 16.09.04, 09:42 Słonko. Wiedza profesora Z. do dziś wyje na licznych zabytkach Krakowa, że wymienię choćby koszmarne wykusze-walizki na Wieży ratuszowej, które wymyślił. I g. prawda, że pod Sukiennicami były "publiczne" piwnice, były owszem składziki. A "napisy gawiedzi" owszem były w piwnicach ratusza, gdzie mieściła się piwiarnia swidnicka. (Jakbyś nie wiedział/a - od piwa świdnickiego, najlepszego w średniowieczu, na które monopol miała Rada miejska). A piwnice ratusza na kolorowo zarżnął tenże autorytet prof. Z (poprzenosił portale etc.) I jeszcze dokumentacji nie zostawił lub co gorsza nie robił. Odpowiedz Link Zgłoś
kserkses1 Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły 16.09.04, 09:45 A gdzie ta książka profesora? Jego urocze gawędy zrobiły jakoś dziwnie wodę z mózgu nawet myślącym ludziom. I nie zauważają, że np. brak dokumentacji z badań architektoniczno- archeologicznych prowadzonych za "panowania prof. Z" na Rynku i wokół Ratusza i przy wieży Ratuszowej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły IP: *.nowy-sacz.sdi.tpnet.pl 16.09.04, 10:10 Coz -nie jestem specjalista (cytaty sa z wywiadu dla krakowskiej Wyborczej), ale mnie to zaciekawilo. A na krociotkich zajeciach z teorii konserwacji zabytkow (prowadzonych przez historyka sztuki z UJ) jakie mialem dowiedzialem sie podobnych (choc nie tak sensacyjnych) rzeczy o podziemiach sukiennic. Zreszta jakkolwiek sadzic o prof. Zinie i jego metodach sprzed 50 lat, nie wydaje mi sie zeby podziemne sukiennice mu sie przysnily..Zreszta byloby to o tyle logiczne, ze skoro podniosl sie poziom rynku to gotycka hala pierwszych sukiennic powinny sie znajdowac pod obecna gotycko-renesansowa. Zreszta tak generalny remont rynku jest chyba jedyna okazja na zbadanie i ewentualne udostepnienie podziemi i przekreslanie tego ot tak przez SKOZK jest chyba zbyt pochopne. Tym bardziej -ze jak juz pisalem -odslaniano znacznie mniej interesujace pozostalosci budowli (chocby na Wawelu, gdzie z calego rezerwatu teoretycznie interesujaca jest tylko rotunda NMP). A chyba nie ma lepszej przestrzeni do pokazania historii lokacyjnego Krakowa niz podziemia Rynku. BTW. Cos wiecej o romanskich (przedlokacyjnych?) piwnicach na Brackiej?? Odpowiedz Link Zgłoś
kserkses1 Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły 16.09.04, 12:12 Tylko, że SKOZK ma rację, iż lepiej potworne pieniądze które by na to poszły przeznaczyć na konserwację konkretnych obiektów. I jeszcze weź pod uwagę, że narażało by to statykę Sukiennic. Wystawa na Wawelu powstała w latach 60-tych, kiedy kasa akurat była a badania w tym miejscu były prowadzone z "błogosławieństwem" rządu, bo chodziło o przekrzyczenie imprez na okoliczność 1000-lecia chrztu Polski - mówić o 1000- leciu państwa polskiego. Jest praca o Brackiej 3/5 w Kwartalniku Architektury i Urbanistyki, z lat 80- tych. Jak znajdę namiar - to dopiszę jutro... Obecnie da się tam zajrzeć przez okienko ze stolika "ogródka" Nowej Prowincji (zaglądałam...) Ale coś tam się podejrzanego dzieje... (dyskoteka będzie czy coś) Odpowiedz Link Zgłoś
m_q Bracka 3/5 16.09.04, 13:29 kserkses1 napisała: > Jest praca o Brackiej 3/5 w Kwartalniku Architektury i Urbanistyki, z lat 80- > tych. Jak znajdę namiar - to dopiszę jutro... > Obecnie da się tam zajrzeć przez okienko ze stolika "ogródka" Nowej Prowincji > (zaglądałam...) Ale coś tam się podejrzanego dzieje... (dyskoteka będzie czy > coś) Poza tym, o ile pamiętam, to Bracka 3/5 to dawna Bursa Węgierska - chyba jedyna zachowana średniowieczna bursa dawnego UJ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: Bracka 3/5 IP: *.nowy-sacz.sdi.tpnet.pl 16.09.04, 13:32 O ile dobrze pamietam Burse wegierska zburzono i wybudowano na jej miejscu kamienice w XIX w. Ale piwnica tak czy owak starsza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły IP: *.nowy-sacz.sdi.tpnet.pl 16.09.04, 13:41 Jesli chodzi o pieniadze - niby racja- ale z drugiej strony ten sam SKOZK dofinansowuje budownaie ciagle sypiacych sie "murkow" i "nagrobkow" na Plantach -brzydkich, niefunkcjonalnych i dajacych mizerne (niewiele lepsze niz same Planty) pojecie o rozmiarach i przebiegu murow. Co prawda to nie te kwoty ale pewne "rozdwojenie jazni" w tym wypadku jest -bo jesli podziemia kramow nikogo nie interesuja a murki na plantach tak?ciekawe... Odpowiedz Link Zgłoś
kserkses1 Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły 16.09.04, 14:21 Murki już są - i jedyne co można to próbować je utrzymywać. Nie SKOZK wyburzył mury w XIXw. A generowanie takich piwnic - które a)dużo by kosztowały - gdzieś w tekstach na temat padają sumy na same badania archeologiczne... b)kosztowała by aranżacja, c) kosztowało by utrzymanie - wentylacja, ogrzewanaie etc... To naprawdę są INNE pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły IP: *.nowy-sacz.sdi.tpnet.pl 16.09.04, 14:51 zgoda, zgoda.. Ale jednak murki caly czas sie buduje -nawet tam gdzie ich nie ma, kosztem prawdziwej rewitalizacji plant (np. urzadzenia nigdy nie dokonczonej poludniowo-wschodniej czesci, przywrocenia zniszczonych pomnikow Szopena czy Rejtana, kandelabrow przy obelisku Straszewskiego itd...). Murow nie ma -ale jest zabytkowy, mocno przeksztalcony i zarosniety chaszczami park, ktory upieksza sie stawiajac kolejne nagrobki. I to jest OK ale Rynek nie?? Tym bardziej ze z podziemi Rynku moglaby byc konkretna korzysc, z nagrobkow nie ma i nie bedzie takowej nigdy. Odpowiedz Link Zgłoś
kserkses1 Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły 16.09.04, 15:33 SKOZK to Społeczny Komitet ODNOWY Zabytków Krakowa. Nie Rekonstrukcji, nie rewitalizacjie etc. ODNOWY ZABYTKÓW. Do parku SKOZKowi chyba nic... Jakie korzyści miałbyś z podziemi Rynku? Potężne koszty utrzymania - już nawet nie wspominając o poprzednich mrzonkach o szklanych płytach - pod którymi rosną grzyby, mury wilgotnieją, wydaje się krocie na mykologów, czyszczenie i konserwowanie. Murki na Wawelu Zaginionym są co roku okładane na miesiąc różnymi okładami, żeby ich diabli nie wzięli, osuszane etc. A tam są okna, których pod Sukiennicami nie zrobisz. I gdzie wyprowadzisz wentylację - na płytę Rynku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły IP: *.nowy-sacz.sdi.tpnet.pl 16.09.04, 15:55 Ja o murkach na Plantach nie na Wawelu. Ktore to Planty sa zabytkiem i jako taki powinny podlegac "odnowie" w calosci, prawda?.. Odnowy i owszem. To w takim razie co robia w Palacu Ciolka?BO tylko "odnowa" toto nie jest-kamieniarka, podobnie jak wiele obiektow w Krakowie i gdyby dobrze sie przyjrzec to termin "rekonstrukcja" swietnie do tego pasuje..zreszta odnowa to pojemne slowo. A gdzie jest wyprowadzona wentylacja z piwnic ratusza -czy jakichkolwiek innych piwnic (takze w przedprozach) wkolo rynku? Szyby to kiepski pomysl i dawno z niego zrezygnowano, podobnie jak z kramow bogatych i tworzenia podziemnej hali. zostaly tylko piwnice sukiennic.. Odpowiedz Link Zgłoś
kserkses1 Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły 17.09.04, 10:02 Pałac Ciołka był okazałym pałacem miejskim, zdewastowanym - ostatecznie przez - bodaj przychodnię wenerologiczną w okresie PRL-u. I jego odnowa, odkrywające fantastyczne fragmenty architektury (nie "strych murów", tylko ARCHITEKTURY) była konieczna. A piwnice Sukiennic nigdy nie były użytkowane "publicznie". TO jest ta różnica. Na piwnice Ratusza radzę się nie powoływać, bo jednak większa ich część jest zasypana, a lata 60-te, kiedy je aranżowano nie przejmowały się pleśnia, grzybem i wentylacją. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły IP: *.nowy-sacz.sdi.tpnet.pl 17.09.04, 10:57 Zobaczymy co z tego bedzie, zanjac wraunki -NIC (chyba ze wielki skandal- w koncu krakowska specjalnosc od z gora 100 lat ;) ) W kazdym razie zgodze sie, ze SKOZK nie powinno lozyc pieniedzy na takie inwestycje ( w tym takze na remont nawierzchni)-to zadanie miasta, a 30 mln z Funduszu i tak "wsiaka" jak kropla. Ale jesli miasto znajdzie sponsorow...byloby to idealne miejsce na makiety/wirtualne rekonstrukcje (pogladowe nie stricte naukowe) Krakowa z czasow najwiekszej swietnosci (zareczam, ze takie rzeczy -byle dobrze zrobione -sa bardzo interesujace dla tzw. przecietnego turysty) Co do Palacu Ciolka -przeciez nie neguje potrzeby rekonstrukcji, ale "murki" ciagle budowane na Plantach (i rozpadajace sie po roku-dwoch) irytuaja mnie strasznie. Dzieki za namiary na "piwnice" ;) Odpowiedz Link Zgłoś
kserkses1 Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły 17.09.04, 10:05 Służe bibliografią do Brackiej 3/5 - nie do końca już aktualną, ale z architektonicznego punktu widzenia to bez znaczenia... T. Liniecki, Dom wójta Henryka z XIII w., Kwartalnik Architektury i Urbanistyki nr 33, 1988. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m szybko sobie przypomnieli IP: *.phils.uj.edu.pl 15.09.04, 14:22 Nienajlepiej to świadczy o SKOZK, że z krytycznymi uwagami dotyczącymi remontu Rynku wystąpili teraz, kiedy prace są już w toku. Odpowiedz Link Zgłoś
kasiaprim Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły 15.09.04, 14:44 Zobaczcie projekt płyty Rynku zrobiony przez Kadłuczke- miasta.gazeta.pl/krakow/1,44425,2236288.html Takiego kiczu jeszcze chyba w Krakowie nie bylo ! Ja sama dawno takiego bezguscia nie widzialam- przecudna rozetka kolo Mickiewicza no i rownie sliczne upstrzenie kwadratami, ktore czasem przechodza w prostokaty - na pozostalej powierzchni... Ile jeszcze rzeczy ten facet sknoci? I kiedy wreszcie wyleje sie na wierzch informacja o procesie sadowym , jaki sie przeciwko niemu toczy za powazne zarzuty ? -K' Odpowiedz Link Zgłoś
m_q O rozetce wokół M i profesorze K 15.09.04, 17:51 Akurat rozetka to rekonstrukcja przedwojennego otoczenia pomnika - kicz, nie kicz, ale taka wtedy obowiązywała estetyka i moize warto to przywrócić. Gorzej, że ten cały remont wygląda na typowo "panakadłuczkowe" przeoranie wszystkiego buldożerem :-( Przeszłość - Sheraton - podnóże Wawelu - koparki wjechały bez badań archeologicznych Teraźniejszość - Rynek - Koparki ryją po reliktach bo profesór ossłania fundamenty i przestawia tablice (zresztą bez sensu, jak kiedyś pisałem) Przyszłość (?)- Św. Benedykt - wyprucie wnętrza unikatu w skali kraju (fortu wieżowego zachowanego w stanie idealnym) i przeprucie buldożerem reliktów średniowiecznego kamieniołomu oraz ośrodka władzy plemienia Wiślan. Odpowiedz Link Zgłoś
kserkses1 Re: O rozetce wokół M i profesorze K 16.09.04, 09:47 Brawo. W pełni popieram "podsumowanie" panakadłuczkowej pseudo-architektury. / I jestem spełnionym historykiem sztuki, który nigdy nie chciał być architektem./ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dramat kasi Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły IP: *.autocom.pl 15.09.04, 20:30 najwyrazniej nie mozesz sie z tym pogodzic .moze jestes niespelnionym architektem ktory potrafi tylko krytykowac bo nic w zyciu sie nie udalo..pewnie bys chcial na rynku kostke betonowa jak na parkingach pod supermarketami ..stuknij sie w glowke biurwo. Odpowiedz Link Zgłoś
kserkses1 Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły 16.09.04, 09:48 Wiejskie upodobanie do ornamentu.....? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zrra Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.04, 17:29 SKOZK do remontu, wyprosić wreszcie do skansenu - czy trzeba przypomniec okropne decyzje, klumplowskie układy oparte na pezetperowskich koneksjach? Odpowiedz Link Zgłoś
kserkses1 Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły 16.09.04, 09:35 Jak byś poczytał/a trochę to byś wiedział/a, że gdyby nie SKOZK, to Kraków byłby jedną ruiną. Bo - zapewniam z dobrej woli warszawka przez ostatnie 50 lat złotówki na Kraków by nie dała. I nie obrażaj tych ludzi, bo większość z nich nie miała nic wspólnego z wzmiankowaną PZPR. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek z Poznania Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły IP: *.sk5.am.poznan.pl 16.09.04, 08:40 Typowy galicyjski bałaganik: najpierw ruszają buldożery, z potem są ostateczne uzgodnienia z archeologami i wzajemne pretensje. A już szczytem wszystkiego jest rozpoczęcie prac - i dopiero potem prośba o pieniądze z Funduszu. Bardzo mi to przypomina moje doświadczenia z lipcowego pobytu w Krakowie: godziny otwarcia muzeów w niewielkim stopniu zgadzają się z tym co podano w internecie, "Rydlówka" w Bronowicach w sezonie zamknięta na 4 spusty a wiadomość o tym ukryta w chaszczach (oczywiście nigdzie tego nie ogłoszono), Skałka - wtedy - w stanie fatalnym, pani pilnująca salę w Domu Jana Matejki wcina sałatkę przy zwiedających, a w Krzysztoforach pamiątki oferowane zwiedzającym przypominają odpust w Psiej Wólce. Samo życie. Ale Kraków i tak da się kochać! To urok owych "kamieni" jak pisał Wyspiański, tego nie da się przekreślić.Za to Wawel cudowny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: N.N. Jak zwykle (Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły IP: *.comarch.pl 16.09.04, 09:43 Jak zwykle w Krakowie - wszystko na łapu capu, nic nie jest dograne do końca, a fachowców pyta się o zdanie, kiedy remont już idzie pełną parą i jest za późno na zmianę koncepcji. Mam wrażenie, że w tym mieście faktycznie lepiej byłoby zamienić Rynek na parking, a na Błoniach postawić hipermarket. Byłby spokój - kto by nie zdzierżył, to by się wyniósł z tego miasta - zostali by kibole, dresy i bywalcy hipermarketów, którzy nie mogą na piechotę przejść 10 metrów i wszędzie muszą dojechać śmierdzącym samochodem. Odpowiedz Link Zgłoś
jurafo Re: SKOZK o Rynku: Ten remont jest zły 16.09.04, 18:40 Panie Majchrowski! Niech Pan wreszcie okaże się mądry i pomoże ARCHEOLOGOM. Przecież Firmom pracującym na Płycie Rynku można wypłacać tzw. częściówki aby mogły z kolei zadowolić swoich pracowników. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakowianka Znowu nie ma czasu ani pieniedzy dla Krakowa IP: *.sebastiana.ceti.pl 17.09.04, 02:11 Znowu nie ma czasu ani pieniędzy na ratowanie Krakowa!!! Czy najważniejsze jest terminowe położenie na Rynku nowych płytek? Wybór tych płytek, to inna sprawa. W komisji chyba byli daltoniści. Przecież one tam nie pasują! Można przerwać roboty, aby w spokoju nawet przez 2 lata prowadzić prace archeologiczne. To jest ważniejsze dla Krakowian i turystów. A co do pieniędzy. Nigdy ich dla Krakowa nie było. Jak ich sami nie zdobędziemy, to nikt ich nie da. Ile potrzeba - podobno 2 mln. OD KAŻDEGO MIESZKAŃCA KRAKOWA PO 1,00 PLN, A OD TURYSTY PO 1 EUR. I już będzie. Tylko niech władze Krakowa przyjmą do wiadomości, że zostaną z tych pieniędzy szczegółowo rozliczone!!! No to gdie ta skarbonka, bo czas ucieka. Odpowiedz Link Zgłoś
kserkses1 Re: Znowu nie ma czasu ani pieniedzy dla Krakowa 17.09.04, 10:08 Wszystko prawda, tylko przypominam, że rozdzierający teraz szaty prof. K i mgr Z. w zeszłym roku byli łaskawi po całym sezonie kopania nie zejść do calca na tymże Rynku - podstawowy błąd w sztuce ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Seidensticker Re: Znowu nie ma czasu ani pieniedzy dla Krakowa IP: *.stud.uni-goettingen.de 17.09.04, 20:35 Kopanie do calca w przypadku stanowisk niezagrozonych zniszczeniem nie jest konieczne, a w wielu wypadkach moze byc nawet niewskazane. Sugerowanie niekompetencji "mgr Z." w odniesieniu do archeologii miejskiej jest nie na miejscu. Odpowiedz Link Zgłoś