Dodaj do ulubionych

Ukrainoznawstwo UJ

IP: *.autocom.pl 24.08.06, 11:21
Kto studiuje na tym kierunku i może coś na jego temat więcej powiedzieć?
Obserwuj wątek
    • rosjanka18 Re: Ukrainoznawstwo UJ 24.08.06, 19:57
      Witaj, ja nie jeszcze nie studiuje ukrainoznawstwa, ale zaczne od pazdziernika:)
      bardzo sie ciesze z tego powodu<hurra!!!!!> Ty tez zaczynasz od pazdziernika??
      Pozdrawiam i tez przylanczam sie do pytania:)
      • Gość: minutka ja też zaczynam od pazdziernika :)))) IP: *.zetosa.krakow.pl / *.zetosa.krakow.pl 24.08.06, 20:22
        P.S a kiedy odbior legitymacji??
        • rosjanka18 Re: ja też zaczynam od pazdziernika :)))) 24.08.06, 20:27
          hej inutka:) jak milutko... Ja po legitymacje pojde w e wrzesniue, ale znajac
          zycie pewnie bedzie w pazdzierniku:D a Ty masz kogos znajomego na
          ukrainoznawstwie czy tak sama startujesz?? Pozdrawiam
          • Gość: minutka Re: ja też zaczynam od pazdziernika :)))) IP: *.zetosa.krakow.pl / *.zetosa.krakow.pl 24.08.06, 21:38
            no własnie samiutka :( jak palec...
          • Gość: minutka Re: ja też zaczynam od pazdziernika :)))) IP: *.zetosa.krakow.pl / *.zetosa.krakow.pl 24.08.06, 21:40
            a jakbym pojechała tam na początku wrzesnia to myslisz ze będą juz legitymacj??
            pozdro
      • Gość: spec Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.crowley.pl 24.08.06, 21:51
        I z czego sie cieszysz matole. tez mi kierunek studiow. Myslisz ze bede pozniej
        z moich podatkow oplacac twoje bezrobocie?
        • Gość: minutka Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.zetosa.krakow.pl / *.zetosa.krakow.pl 24.08.06, 22:05
          Tak,będziesz musiał łozyć na mnie do konca zycia!
          P.S jakby był rzeczywiście do dupy to w ogole po chu* by go uruchamiali cieciu!
          • Gość: spec Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.crowley.pl 25.08.06, 11:00
            Po co uruchamiaja? Przeciez z ciebie inteligentna dziewczynka, bo przeciez
            pracownicy naukowi musza miec prace, co zrobia z tymi bezrobotnymi , ktorych juz
            wyksztalcili?
        • Gość: :/ Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.ists.pl / *.ists.pl 24.08.06, 22:06
          nie, my (po studiach) ciebie z naszych podadktów...

          cytat z reklamy Peugeota: "Zazdrość - straszna rzecz"
    • Gość: gotka Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.autocom.pl 25.08.06, 01:29
      Cześć wam :)a już myślalam że nikt nie napisze,tak ciężko złapać kogoś z tego
      kierunku...ja też miałam to szczęście że się dostałam na
      Ukrainoznawstwo...wiecie że jest forum UJ?poznałam tam jedną dziewczynę która
      będzie z nami studiować...

      pozdrawiam ;)
      • Gość: google Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.zetosa.krakow.pl / *.zetosa.krakow.pl 25.08.06, 13:47
        zapodaj link
        • Gość: gotka Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.autocom.pl 25.08.06, 15:38
          www.offuj.fora.pl/ ODSZUKAJMY SIĘ TAM :-))
          • Gość: gotka Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.autocom.pl 28.08.06, 02:16
            no i temat zamarł :(...a szkoda
            • Gość: s Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.ghnet.pl 07.09.06, 14:20
              Czesc, kilka lat temu studiowalam ukrainistyke, mam naprawde swietnie ksiazki,
              ktore moge niemal za bezcen przekazac obecnym studentom.
              • rosjanka18 Re: Ukrainoznawstwo UJ 07.09.06, 16:42
                witaj!! to ja jestem chetna:) To jest moj numer gadu:1649580. Odezwij sie jak
                dasz rade:) pozdrawaim Angelika
                • dipi1 Re: Ukrainoznawstwo UJ 08.09.06, 09:42
                  Ukrainistyka to skrót od filol. ukraińskiej- Wydział Filologiczny, czyli nie
                  to samo co ukrainoznawstwo- Wydział Studiów Miedzynarod i Polit. Więc możesz
                  się podzielić ewentualnie Historią Ukrainy lub jakimś słownikiem.

                  • Gość: meg Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.06, 14:15
                    ...a wykładowcy ukrainoznawstwa niedawno wykładali na ukrainistyce.
              • rosjanka18 Re: Ukrainoznawstwo UJ 08.09.06, 16:14
                Ja sadze ze "s" zna roznice miedzy filologia ukrainska a ukrainoznawstwem.
                Wedlug mnie dobrze ze tu trafila bo mi sie przyda wszystko co jest zwiazane z
                Ukraina poczawszy od slownika po tomy historii:) Pozdrawiam i czekam na kontakt
                od bylej studentki:)
                • Gość: s Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.ghnet.pl 08.09.06, 18:55
                  Kilka lat temu w Krakowie była tylko ukrainistyka (czyli filologia ukraińska ;-
                  ), którą studiowałam, studiowałam też politologię, więc mam szeroką gamę
                  książek przywiezionych wówczas z Ukrainy, ponadto wówczas chłonęło się niemal
                  wszystko... Mogę skontaktować się na gadu gadu, a mogę też podać swój adres
                  mail: dialogobywatelski@gazeta.pl Pozdrawiam :-).
                  • Gość: s Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.ghnet.pl 08.09.06, 18:58
                    No i oczywiście polskich ;-)
    • Gość: aaa Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.09.06, 16:32
      kierunek dla nieudacznikow, przyszlych bezrobotnych. powodzenia
      • Gość: mawka Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.devs.futuro.pl 15.09.06, 21:41
        Po skończeniu fil. ukraińskiej stwierdzam, że nie warto jej było studiować.
        Tłukli nam do głowy na okrągło wszelkie możliwe gramatyki cerkiewnosłowiańskie,
        porównawcze. Dużo było zajęć z języka, i chyba jedynie to jest pozytyw tych
        studiów, poza tym niemal kompletny brak odniesienia do współczesnej wiedzy o
        Ukrainie.
        Szczerze odradzam kolejnym kandydatom.
        Bo na kurs języka można się gdzieś przecież zapisać, a pięć lat studiów warto
        zagospodarować w inny sposób.
        • Gość: zac Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.06, 23:06
          a czego się mawko spodziewałaś po FILOLOGII ukraińskiej? Jak sama nazwa
          wskazuje, uczono literatury i języka. Szkoda, że zrozumiałaś to po skończeniu
          studiów...
        • Gość: ups Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.ghnet.pl 15.09.06, 23:16
          Szczerze mówiąc wątpię mawka, czy umiałabyś/umiałbyś w ogóle zagospodarować
          sobie pięć lat studiów. Też studiowałam fil.ukr. i choć dziś niemal się tym nie
          zajmuję, to czasu studiów nie zmarnowałam. Jeździłam na Ukrainę, na stypendia i
          kwerendy, na wakacje i do znajomych, korespondowałam z Ukraińcami, nawiązałam
          przyjaźnie i znajomości, poznałam tam ciekawych ludzi, trochę pisałam, dużo się
          dowiedziałam o lit, historii, kulturze, miałam OK wykładowców, to był dla mnie
          czas intensywny, byłam aktywna, rozwijałam się intelektualnie, jasne że uczyłam
          się gramatyki, czemu nie? ale wszystko co napisałam powyżej umożliwiły mi
          właśnie studia na fil. ukr., natomiast to, co piszesz, świadczy o tym, że
          totalnie nie rozumiesz różnicy między studiami filologicznymi (STUDIAMI -
          zajrzyj do słownika, co oznacza to słowo) a kursem językowym, a jeśli masz
          wrażenie, że uczestniczyłaś/eś przez pięć lat w kursie na postawie tego, co
          dostałaś/eś na zajęciach, no to wystawiasz sobie najgorsze z możliwych
          świadectw!
          • Gość: f Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.devs.futuro.pl 16.09.06, 11:25
            UPS alez jestes przemadrzała. Przeciez to nie tajemnica, ze takie studia
            wybieraja miernoty, ludzie ktorzy nigdy nie mieliby szans na studiowanie
            czegos sensownego. Wiec przestan sie glupio tlumaczyc. To zenujace.
            • Gość: ja Ukrainoznawstwo UJ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.06, 12:08
              ups i f - obie niestety jesteście niezbyt eleganckie...
              • Gość: czekolada Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: 62.93.41.* 16.09.06, 23:45
                Hej:) widze Andżelika ,że juz literature zakupujesz:P niezle niezle!
                Już nie mogę się doczekać planu zajęć :) (ludzkiego mam nadzieję).
                Pozatym nie wiem czemu ludzie tak się ekscytujecie tym,że będziemy studiować
                UKRAINOZNAWSTWO. Jeżeli wy skończyliście 8 klas i 3 korytarze to nie znaczy ,że
                inni też muszą. Pozatym Ukraina to nowy bardzo chłonny rynek,który będzie się
                szybko rozwijać. Możliwości jest wiele,tylko
                zaściankowe,przestraszone 'polaczki' tego nie widzą, ale tym lepiej dla naszej
                ekipy :). Pozdrawiam ukrainolubów!
          • Gość: mawka Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.devs.futuro.pl 17.09.06, 20:09
            Racja, może i jestem nieudacznikiem,
            Trochę mnie jednak urażono,
            Chcę tylko przestrzec kolejnych przyszłych studentów, by mooooocno zastanowili
            się przed podjęciem tych studiów.
            Teraz funkcjonuję zupełnie dobrze choć mało kto wie jakie mam za sobą studia.
            Fakt, wyjazdy i imprezki na studiach a nawet podróże po całej Ukraine i mnóstwo
            kontaktów uprzyjemniło mi życie, ale teraz po kilku latach widzę, że nie o to
            powinno chodzić na studiach.
            • Gość: czekolada Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: 62.93.41.* 18.09.06, 13:58
              ale filologia to język:) my jesteśmy na kulturoznawstwie, więc moim zdaniem
              ciekawsze studia. Ja mam pewne wymagania co do tych akurat studiów :) pozatym
              za rok biorę drugi kierunek (prawdopodobnie na AE).Doskonale wiem co chce robić
              po studiach i jak zagospodarje sobie czas na nich.Wiadomo,że wiele się może
              zmienić ale wszystko zależy od osobowości. Napewno nie będę czekać ani błagać
              nikogo o pracę,szczególnie w tym chorym państwie..;P.
              Teraz zadenego kierunku nie można nazwać przyszłościowym (może poza
              telekomunikacją) więc grunt to kreatywność:)).
              • Gość: mawka Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.09.06, 16:44
                Czekolada jesteś świetna!!! Powodzenia.
                Po zapoznaniu się z programem studiów na stronce Twej przyszłej katedry widzę
                spore różnice w programie, kierunek więc pewno ciekawszy niż omawiana wcześniej
                filologia ukraińska.
                • Gość: czekolada Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: 62.93.41.* 18.09.06, 19:07
                  Dzięki :D.
                  Chociaz barkuje programowi wiele wg mnie :) to też bardzo mi się podoba.
                  Przydałoby się więcej przedmiotów bardziej na czasie,ale sporo u nas młodej
                  kadry więc myślę,że napewno znajdziemy coś dla siebie.

                  • Gość: Ruda Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.06, 15:03
                    :)
                    Gratuluję tym, którzy się dostali :) I od razu kieruje moje pytanie- ciężko
                    było się dostać? Chciałabym startować w przyszłym roku (na mat. zdaje WOS,
                    historie i j. pol na poz. rozszerzonym oraz j. ang na podst.), wiec chciałabym
                    trochę się rozeznać.
                    Z góry dziękuję za odpowiedź :)
                    Pozdrawiam!
                    • Gość: Paparapa Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.06, 16:34
                      Był konkurs świadectw i dwie osoby na miejsce, ale w tamtym roku prawie 6 os/m
                      Nie wiem jak w przyszłym roku, ale pewnie tak samo.

                      Pzdr,
                      • Gość: malwa Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.06, 18:29
                        zastanawiam się nad składaniem własnie na ten kierunek. ile mieliscie procent z
                        matury?od ilu pr przyjmowali?
                        ja będę zdawać-polski rozszerzony,ang raczej podst,hist rozsz i hist sztuki rozsz
                        • Gość: ukrainozn. Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.devs.futuro.pl 20.09.06, 19:15
                          ze starej matury miałam 14 pkt (dodali trzy najlepsze oceny) z nową maturą
                          dodawali procenty (np 75+80+100), ale nie wiem od ilu przyjmowali.
                          No i się dostałam
                          • Gość: Ruda Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.06, 14:47
                            liczą się przedmioty zdane na poz. podstawowym czy rozszerzonym?
                            • Gość: Wrika Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.06, 15:30
                              Wejdź na forum ukrainoznawców i zapytaj może ci odpowiedzą - www.offuj.fora.pl/
                              • Gość: Marko Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.devs.futuro.pl 30.09.06, 08:34
                                Forum znalezione, ale narazie mowa tam tylko o anielskim sekretariacie i
                                bibkach w Starym Porcie, jakieś konkrety?
                      • Gość: meg Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.06, 21:51
                        to proste - skoro w zeszłym roku było 6 na miejsce - to w tym roku, ci, którzy
                        przeglądali informator UJ i szukali "łatwych" kierunków tam nie składali, bo
                        mysleli, że w tym roku też będzie 6 więc się nie dostaną. I kiedy następny
                        rocznik zobaczy w informatorze dane z tego roku - (2 osoby na miejsce) - to
                        złożą w nadziei, że się dostaną. Wiem, bo brałam udział jako komisja w niejednej
                        rekrutacji na UJ, i kandydaci pytali zaskoczeni "jak to się nie dostałem, skoro
                        w zeszłym roku było 1,5 chętnego na miejsce. To czemu jest w tym roku 5?"
              • Gość: kl Do czekolady IP: *.devs.futuro.pl 30.09.06, 10:26
                Ale walisz byki orograficzne. Oto przykłady:"poza tym", "na pewno". Zenada.
                Czyli potwierdza sie, ze to kierunek studiów dla matołów!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                • Gość: kl Re: Do czekolady IP: *.devs.futuro.pl 30.09.06, 15:46
                  Co czekoladka, zatkało Cię? Tak byłaś aktywna.Czytaj dziecko słownik
                  ortograficzny, czytaj...
                  • Gość: gotka Re: Do czekolady IP: *.autocom.pl 01.10.06, 00:50
                    Czekolada nie ma teraz internetu...a błędy każdemu mogą się zdarzyć jak szybko
                    pisze...teraz na forum jest więcej konkretów...a jeśli ktoś ma jakieś inne
                    pytania to najpierw je zadajcie :)
                    • Gość: kl Re: Do czekolady IP: *.devs.futuro.pl 01.10.06, 11:01
                      To nie sa błędy wynikające z szybkiego pisania, ale z matolstwa. Niestety, taka
                      jest przykra prawda.
                      • Gość: cukierek Re: Do czekolady IP: *.devs.futuro.pl 02.10.06, 20:31
                        Wyluzuj.
                        Trochę za niski poziom dla kl???
                        Proszę uprzejmie poszukać bardziej dystyngowanego forum.
                        Nie błędy, nawet te ortograficzne, są tu najważniejsze.
                        Uśmiechy ślę do ukrainoznawców i miłośników bez zadęcia....
                        • Gość: Antek - 3 rok W A ż N E I N F O IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.06, 21:00
                          Witam!
                          Serdecznie polecam sajt www.tryzub.pl ze względu na ciekawe newsy i art.
                          pomocnicze oraz oczywiście FORUM.
                          Impreza integracyjna odbedzie się prawdopodobnie 19 X w Klubie Studenckim
                          "Wernyhora", ale jak narazie pertraktacje trwają...

                          P.S. Coś ten 1 rok licencjatu za bardzo sie nie ujawnia ;)
                          • Gość: I rok Re: W A ż N E I N F O IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.10.06, 19:43
                            ujawnimy sie na imprezie, pozdrowienia
                            • Gość: leszczyna Re: W A ż N E I N F O IP: 62.121.136.* 19.10.06, 00:55
                              2 i 3 rok tez sie nie ujawnia:D za to 1 sobie całkiem niezle radzi..
                              szczególnie z integrowaniem się:D.
                              • Gość: mim Re: W A ż N E I N F O IP: *.devs.futuro.pl 21.10.06, 06:59
                                głośno o tej integracji.
                                • Gość: luk Re: help IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.06, 17:10
                                  Witam ukrainoznawców:)
                                  Wybieram sie na ten kierunek na uzupełniające magisterskie. Obecnie kończę
                                  licencjat na politologii. Powiedzcie, jak wyglądają u Was zajęcia. Z informacji
                                  na stronie wydziału wynika, że na późniejszych latach wykłady (nie ćwiczenia z
                                  języka ukr.) są prowadzone po ukraińsku. Czy to prawda, czy może czegoś nie
                                  doczytałem?
                                  Pozdr
                                  • Gość: kik Re: help IP: *.devs.futuro.pl 24.10.06, 18:19
                                    jest jeden prof z Ukrainy,i wykłada po ukraińsku, poza tym reszta po polsku,
                                    albo dwujęzyczna
                                    • Gość: czekolada Re: help IP: 62.121.136.* 24.10.06, 23:57
                                      pisz na gg:950364 albo na meila: leszczyna1@op.pl to pogadamy ;)

                                      a dlaczego akurat na sum ukrainoznawczy? nic nie mówie ale doszły do mnie
                                      słuchy,że sum jest lekko mówiąc niezorganizowany i troche olewany.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka