Gość: gotka IP: *.autocom.pl 24.08.06, 11:21 Kto studiuje na tym kierunku i może coś na jego temat więcej powiedzieć? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
rosjanka18 Re: Ukrainoznawstwo UJ 24.08.06, 19:57 Witaj, ja nie jeszcze nie studiuje ukrainoznawstwa, ale zaczne od pazdziernika:) bardzo sie ciesze z tego powodu<hurra!!!!!> Ty tez zaczynasz od pazdziernika?? Pozdrawiam i tez przylanczam sie do pytania:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: minutka ja też zaczynam od pazdziernika :)))) IP: *.zetosa.krakow.pl / *.zetosa.krakow.pl 24.08.06, 20:22 P.S a kiedy odbior legitymacji?? Odpowiedz Link Zgłoś
rosjanka18 Re: ja też zaczynam od pazdziernika :)))) 24.08.06, 20:27 hej inutka:) jak milutko... Ja po legitymacje pojde w e wrzesniue, ale znajac zycie pewnie bedzie w pazdzierniku:D a Ty masz kogos znajomego na ukrainoznawstwie czy tak sama startujesz?? Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: minutka Re: ja też zaczynam od pazdziernika :)))) IP: *.zetosa.krakow.pl / *.zetosa.krakow.pl 24.08.06, 21:38 no własnie samiutka :( jak palec... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: minutka Re: ja też zaczynam od pazdziernika :)))) IP: *.zetosa.krakow.pl / *.zetosa.krakow.pl 24.08.06, 21:40 a jakbym pojechała tam na początku wrzesnia to myslisz ze będą juz legitymacj?? pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: spec Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.crowley.pl 24.08.06, 21:51 I z czego sie cieszysz matole. tez mi kierunek studiow. Myslisz ze bede pozniej z moich podatkow oplacac twoje bezrobocie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: minutka Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.zetosa.krakow.pl / *.zetosa.krakow.pl 24.08.06, 22:05 Tak,będziesz musiał łozyć na mnie do konca zycia! P.S jakby był rzeczywiście do dupy to w ogole po chu* by go uruchamiali cieciu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: spec Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.crowley.pl 25.08.06, 11:00 Po co uruchamiaja? Przeciez z ciebie inteligentna dziewczynka, bo przeciez pracownicy naukowi musza miec prace, co zrobia z tymi bezrobotnymi , ktorych juz wyksztalcili? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :/ Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.ists.pl / *.ists.pl 24.08.06, 22:06 nie, my (po studiach) ciebie z naszych podadktów... cytat z reklamy Peugeota: "Zazdrość - straszna rzecz" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gotka Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.autocom.pl 25.08.06, 01:29 Cześć wam :)a już myślalam że nikt nie napisze,tak ciężko złapać kogoś z tego kierunku...ja też miałam to szczęście że się dostałam na Ukrainoznawstwo...wiecie że jest forum UJ?poznałam tam jedną dziewczynę która będzie z nami studiować... pozdrawiam ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: google Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.zetosa.krakow.pl / *.zetosa.krakow.pl 25.08.06, 13:47 zapodaj link Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gotka Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.autocom.pl 25.08.06, 15:38 www.offuj.fora.pl/ ODSZUKAJMY SIĘ TAM :-)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gotka Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.autocom.pl 28.08.06, 02:16 no i temat zamarł :(...a szkoda Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: s Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.ghnet.pl 07.09.06, 14:20 Czesc, kilka lat temu studiowalam ukrainistyke, mam naprawde swietnie ksiazki, ktore moge niemal za bezcen przekazac obecnym studentom. Odpowiedz Link Zgłoś
rosjanka18 Re: Ukrainoznawstwo UJ 07.09.06, 16:42 witaj!! to ja jestem chetna:) To jest moj numer gadu:1649580. Odezwij sie jak dasz rade:) pozdrawaim Angelika Odpowiedz Link Zgłoś
dipi1 Re: Ukrainoznawstwo UJ 08.09.06, 09:42 Ukrainistyka to skrót od filol. ukraińskiej- Wydział Filologiczny, czyli nie to samo co ukrainoznawstwo- Wydział Studiów Miedzynarod i Polit. Więc możesz się podzielić ewentualnie Historią Ukrainy lub jakimś słownikiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meg Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.06, 14:15 ...a wykładowcy ukrainoznawstwa niedawno wykładali na ukrainistyce. Odpowiedz Link Zgłoś
rosjanka18 Re: Ukrainoznawstwo UJ 08.09.06, 16:14 Ja sadze ze "s" zna roznice miedzy filologia ukrainska a ukrainoznawstwem. Wedlug mnie dobrze ze tu trafila bo mi sie przyda wszystko co jest zwiazane z Ukraina poczawszy od slownika po tomy historii:) Pozdrawiam i czekam na kontakt od bylej studentki:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: s Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.ghnet.pl 08.09.06, 18:55 Kilka lat temu w Krakowie była tylko ukrainistyka (czyli filologia ukraińska ;- ), którą studiowałam, studiowałam też politologię, więc mam szeroką gamę książek przywiezionych wówczas z Ukrainy, ponadto wówczas chłonęło się niemal wszystko... Mogę skontaktować się na gadu gadu, a mogę też podać swój adres mail: dialogobywatelski@gazeta.pl Pozdrawiam :-). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: s Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.ghnet.pl 08.09.06, 18:58 No i oczywiście polskich ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aaa Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.09.06, 16:32 kierunek dla nieudacznikow, przyszlych bezrobotnych. powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mawka Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.devs.futuro.pl 15.09.06, 21:41 Po skończeniu fil. ukraińskiej stwierdzam, że nie warto jej było studiować. Tłukli nam do głowy na okrągło wszelkie możliwe gramatyki cerkiewnosłowiańskie, porównawcze. Dużo było zajęć z języka, i chyba jedynie to jest pozytyw tych studiów, poza tym niemal kompletny brak odniesienia do współczesnej wiedzy o Ukrainie. Szczerze odradzam kolejnym kandydatom. Bo na kurs języka można się gdzieś przecież zapisać, a pięć lat studiów warto zagospodarować w inny sposób. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zac Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.06, 23:06 a czego się mawko spodziewałaś po FILOLOGII ukraińskiej? Jak sama nazwa wskazuje, uczono literatury i języka. Szkoda, że zrozumiałaś to po skończeniu studiów... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ups Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.ghnet.pl 15.09.06, 23:16 Szczerze mówiąc wątpię mawka, czy umiałabyś/umiałbyś w ogóle zagospodarować sobie pięć lat studiów. Też studiowałam fil.ukr. i choć dziś niemal się tym nie zajmuję, to czasu studiów nie zmarnowałam. Jeździłam na Ukrainę, na stypendia i kwerendy, na wakacje i do znajomych, korespondowałam z Ukraińcami, nawiązałam przyjaźnie i znajomości, poznałam tam ciekawych ludzi, trochę pisałam, dużo się dowiedziałam o lit, historii, kulturze, miałam OK wykładowców, to był dla mnie czas intensywny, byłam aktywna, rozwijałam się intelektualnie, jasne że uczyłam się gramatyki, czemu nie? ale wszystko co napisałam powyżej umożliwiły mi właśnie studia na fil. ukr., natomiast to, co piszesz, świadczy o tym, że totalnie nie rozumiesz różnicy między studiami filologicznymi (STUDIAMI - zajrzyj do słownika, co oznacza to słowo) a kursem językowym, a jeśli masz wrażenie, że uczestniczyłaś/eś przez pięć lat w kursie na postawie tego, co dostałaś/eś na zajęciach, no to wystawiasz sobie najgorsze z możliwych świadectw! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: f Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.devs.futuro.pl 16.09.06, 11:25 UPS alez jestes przemadrzała. Przeciez to nie tajemnica, ze takie studia wybieraja miernoty, ludzie ktorzy nigdy nie mieliby szans na studiowanie czegos sensownego. Wiec przestan sie glupio tlumaczyc. To zenujace. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Ukrainoznawstwo UJ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.06, 12:08 ups i f - obie niestety jesteście niezbyt eleganckie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czekolada Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: 62.93.41.* 16.09.06, 23:45 Hej:) widze Andżelika ,że juz literature zakupujesz:P niezle niezle! Już nie mogę się doczekać planu zajęć :) (ludzkiego mam nadzieję). Pozatym nie wiem czemu ludzie tak się ekscytujecie tym,że będziemy studiować UKRAINOZNAWSTWO. Jeżeli wy skończyliście 8 klas i 3 korytarze to nie znaczy ,że inni też muszą. Pozatym Ukraina to nowy bardzo chłonny rynek,który będzie się szybko rozwijać. Możliwości jest wiele,tylko zaściankowe,przestraszone 'polaczki' tego nie widzą, ale tym lepiej dla naszej ekipy :). Pozdrawiam ukrainolubów! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mawka Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.devs.futuro.pl 17.09.06, 20:09 Racja, może i jestem nieudacznikiem, Trochę mnie jednak urażono, Chcę tylko przestrzec kolejnych przyszłych studentów, by mooooocno zastanowili się przed podjęciem tych studiów. Teraz funkcjonuję zupełnie dobrze choć mało kto wie jakie mam za sobą studia. Fakt, wyjazdy i imprezki na studiach a nawet podróże po całej Ukraine i mnóstwo kontaktów uprzyjemniło mi życie, ale teraz po kilku latach widzę, że nie o to powinno chodzić na studiach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czekolada Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: 62.93.41.* 18.09.06, 13:58 ale filologia to język:) my jesteśmy na kulturoznawstwie, więc moim zdaniem ciekawsze studia. Ja mam pewne wymagania co do tych akurat studiów :) pozatym za rok biorę drugi kierunek (prawdopodobnie na AE).Doskonale wiem co chce robić po studiach i jak zagospodarje sobie czas na nich.Wiadomo,że wiele się może zmienić ale wszystko zależy od osobowości. Napewno nie będę czekać ani błagać nikogo o pracę,szczególnie w tym chorym państwie..;P. Teraz zadenego kierunku nie można nazwać przyszłościowym (może poza telekomunikacją) więc grunt to kreatywność:)). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mawka Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.09.06, 16:44 Czekolada jesteś świetna!!! Powodzenia. Po zapoznaniu się z programem studiów na stronce Twej przyszłej katedry widzę spore różnice w programie, kierunek więc pewno ciekawszy niż omawiana wcześniej filologia ukraińska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czekolada Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: 62.93.41.* 18.09.06, 19:07 Dzięki :D. Chociaz barkuje programowi wiele wg mnie :) to też bardzo mi się podoba. Przydałoby się więcej przedmiotów bardziej na czasie,ale sporo u nas młodej kadry więc myślę,że napewno znajdziemy coś dla siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ruda Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.06, 15:03 :) Gratuluję tym, którzy się dostali :) I od razu kieruje moje pytanie- ciężko było się dostać? Chciałabym startować w przyszłym roku (na mat. zdaje WOS, historie i j. pol na poz. rozszerzonym oraz j. ang na podst.), wiec chciałabym trochę się rozeznać. Z góry dziękuję za odpowiedź :) Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paparapa Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.06, 16:34 Był konkurs świadectw i dwie osoby na miejsce, ale w tamtym roku prawie 6 os/m Nie wiem jak w przyszłym roku, ale pewnie tak samo. Pzdr, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: malwa Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.06, 18:29 zastanawiam się nad składaniem własnie na ten kierunek. ile mieliscie procent z matury?od ilu pr przyjmowali? ja będę zdawać-polski rozszerzony,ang raczej podst,hist rozsz i hist sztuki rozsz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ukrainozn. Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.devs.futuro.pl 20.09.06, 19:15 ze starej matury miałam 14 pkt (dodali trzy najlepsze oceny) z nową maturą dodawali procenty (np 75+80+100), ale nie wiem od ilu przyjmowali. No i się dostałam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ruda Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.06, 14:47 liczą się przedmioty zdane na poz. podstawowym czy rozszerzonym? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wrika Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.06, 15:30 Wejdź na forum ukrainoznawców i zapytaj może ci odpowiedzą - www.offuj.fora.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marko Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.devs.futuro.pl 30.09.06, 08:34 Forum znalezione, ale narazie mowa tam tylko o anielskim sekretariacie i bibkach w Starym Porcie, jakieś konkrety? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meg Re: Ukrainoznawstwo UJ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.06, 21:51 to proste - skoro w zeszłym roku było 6 na miejsce - to w tym roku, ci, którzy przeglądali informator UJ i szukali "łatwych" kierunków tam nie składali, bo mysleli, że w tym roku też będzie 6 więc się nie dostaną. I kiedy następny rocznik zobaczy w informatorze dane z tego roku - (2 osoby na miejsce) - to złożą w nadziei, że się dostaną. Wiem, bo brałam udział jako komisja w niejednej rekrutacji na UJ, i kandydaci pytali zaskoczeni "jak to się nie dostałem, skoro w zeszłym roku było 1,5 chętnego na miejsce. To czemu jest w tym roku 5?" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kl Do czekolady IP: *.devs.futuro.pl 30.09.06, 10:26 Ale walisz byki orograficzne. Oto przykłady:"poza tym", "na pewno". Zenada. Czyli potwierdza sie, ze to kierunek studiów dla matołów!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kl Re: Do czekolady IP: *.devs.futuro.pl 30.09.06, 15:46 Co czekoladka, zatkało Cię? Tak byłaś aktywna.Czytaj dziecko słownik ortograficzny, czytaj... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gotka Re: Do czekolady IP: *.autocom.pl 01.10.06, 00:50 Czekolada nie ma teraz internetu...a błędy każdemu mogą się zdarzyć jak szybko pisze...teraz na forum jest więcej konkretów...a jeśli ktoś ma jakieś inne pytania to najpierw je zadajcie :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kl Re: Do czekolady IP: *.devs.futuro.pl 01.10.06, 11:01 To nie sa błędy wynikające z szybkiego pisania, ale z matolstwa. Niestety, taka jest przykra prawda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cukierek Re: Do czekolady IP: *.devs.futuro.pl 02.10.06, 20:31 Wyluzuj. Trochę za niski poziom dla kl??? Proszę uprzejmie poszukać bardziej dystyngowanego forum. Nie błędy, nawet te ortograficzne, są tu najważniejsze. Uśmiechy ślę do ukrainoznawców i miłośników bez zadęcia.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antek - 3 rok W A ż N E I N F O IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.06, 21:00 Witam! Serdecznie polecam sajt www.tryzub.pl ze względu na ciekawe newsy i art. pomocnicze oraz oczywiście FORUM. Impreza integracyjna odbedzie się prawdopodobnie 19 X w Klubie Studenckim "Wernyhora", ale jak narazie pertraktacje trwają... P.S. Coś ten 1 rok licencjatu za bardzo sie nie ujawnia ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: I rok Re: W A ż N E I N F O IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.10.06, 19:43 ujawnimy sie na imprezie, pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leszczyna Re: W A ż N E I N F O IP: 62.121.136.* 19.10.06, 00:55 2 i 3 rok tez sie nie ujawnia:D za to 1 sobie całkiem niezle radzi.. szczególnie z integrowaniem się:D. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mim Re: W A ż N E I N F O IP: *.devs.futuro.pl 21.10.06, 06:59 głośno o tej integracji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: luk Re: help IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.06, 17:10 Witam ukrainoznawców:) Wybieram sie na ten kierunek na uzupełniające magisterskie. Obecnie kończę licencjat na politologii. Powiedzcie, jak wyglądają u Was zajęcia. Z informacji na stronie wydziału wynika, że na późniejszych latach wykłady (nie ćwiczenia z języka ukr.) są prowadzone po ukraińsku. Czy to prawda, czy może czegoś nie doczytałem? Pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kik Re: help IP: *.devs.futuro.pl 24.10.06, 18:19 jest jeden prof z Ukrainy,i wykłada po ukraińsku, poza tym reszta po polsku, albo dwujęzyczna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czekolada Re: help IP: 62.121.136.* 24.10.06, 23:57 pisz na gg:950364 albo na meila: leszczyna1@op.pl to pogadamy ;) a dlaczego akurat na sum ukrainoznawczy? nic nie mówie ale doszły do mnie słuchy,że sum jest lekko mówiąc niezorganizowany i troche olewany. Odpowiedz Link Zgłoś