Dodaj do ulubionych

Okradają mieszkania po remoncie

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.10.08, 23:35
to jest tzw "czeska" metoda - kogos znajomego tak okradli i tak to nazwali
policjanci - wystarczy kupic odpowiedni szyldzik na zamek aby wkladka nie
wystawała i po sprawie - w metalowym sklepie to sie kupi ale wybor jest
niewielki i trzeba się naszukać - ja kupiłem zabezpieczenie fimy "lob", ale
może sa inne - problem w tym że 99% szyldzików które są w handlu nie
zabezpiecza właściwie wkładki - a okazja czyni złodzieja.
Obserwuj wątek
    • Gość: gosc Brawa dla dziennikarki IP: 195.150.62.* 15.10.08, 07:33
      Artykuł bez lukru z ust Dariusza Nowaka - Brawo !
    • Gość: Krzysiek O jaką firmę chodzi? IP: 149.156.121.* 15.10.08, 08:29
      Rozumiem ze dziennikarka nie chciała umieścić nazwy firmy.
      Mógłby ktoś z forumowiczów to uczynić? Moja wkładka wystaje z drzwi, chociaż
      jest renomowanej firmy. Teraz nie wiem czy trzeba ją wymienić czy nie.
    • Gość: ziutek Okradają mieszkania po remoncie IP: *.centertel.pl 15.10.08, 09:15
      trzeba, jedyna wkładka jakiej sie nie da w ten sposób złamać, to z częściowo "gumowymi" wnętrznościami, które się ugną przy majstrowaniu ale nie złamią. polecam jednak jakiś dodatkowy zamek
    • m-garfield Okradają mieszkania po remoncie 15.10.08, 10:06
      Jest jeszcze jedna metoda - reagowanie na podejrzane obce osoby na klatce
      schodowej... Nie wiadomo czy czasem sie nie wyploszy podejrzanych gosci.
      • Gość: Brodkins Re: Okradają mieszkania po remoncie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.08, 10:33
        zwłaszcza że takie czasy mamy że zawsze ktoś sie może włóczyć po klatkach i
        bezkarnie "roznosi ulotki" szarpiąc za klamki. zona była w domu, akurat na
        macierzyńskim... ktos majstruje przy klamce(mamy zamknięte drzwi zwykle)
        otwiera, a tu pani właśnie odchodzi , uśmiecha się , " ja ulotki roznoszę" i
        uciekła ... nie zostawiając żadnej ulotki...
        NIE WPUSZCZAJCIE NIGDY DO KLATKI KOGOŚ TAKIEGO - raz że to niebezpieczne, dwa
        śmiecenie z tego tylko, trzy że taka forma śmietnikowej reklamy musi umrzeć
        • kik-ki Re: Okradają mieszkania po remoncie 15.10.08, 20:43
          To poradzcie co zrobic z firma , ktora otworzyla hostel , na
          ostatnim pietrze budynku . Przez cala klatke schodowa chodza
          ludzie , ktorzy wynajmuja " tanie " noclegi po 480 zl od lepka .
          Lokal miejski , poszedl na przetargu na wynajem , wynajmujacy
          otworzyl hostel . Ze stalymi mieszkancami nikt sie nie liczy i nikt
          ich nie pytal o zgode . A skutki sa fantastyczne . Nocne dzwonki
          domofonem , palenie na klatce schodowej i co najgorsze proby
          wejscia do mieszkan ! Jak nie wpuszczac pijanego bydla do budynku
          skoro wlasciciel hostelu daje kazdemu z gosci klucz od bramy
          wejsciowej do budynku i smieje sie w twarz ? On ma wieksze prawa niz
          mieszkancy stali budynku .
          Mogl to zrobic u siebie , gdzie mieszka , przedsiebiorca za dyche .
    • Gość: Gość Okradają mieszkania po remoncie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.08, 10:37
      Nieważne jakiej firmy jest wkładka - jeżeli wystaje ona poza szyld
      więcej niż na 1mm można ją łatwo złamać. Ponadto szyld musi być
      antywłamaniowy ponieważ zwykły szyld można łatwo zerwać odsłaniając
      w ten sposób wkładkę. Najprostrzym sposobem jest założenie
      dodatkowego, nawierzchniowego zamka w antywłamaniowej klasie C
      (najlepiej renomowanej polskiej firmy , której salonów pełno jest w
      Krakowie)
      • Gość: M Re: Okradają mieszkania po remoncie IP: *.zax.pl 15.10.08, 11:40
        Napiszcie prosze jaśniej, bo ja jestem laikiem w sprawie zamków, czy G...a, taki na podwójną zasuwkę jest ok?
        • Gość: ziutek Re: Okradają mieszkania po remoncie IP: *.centertel.pl 15.10.08, 12:46
          zamontuj sobie taką gerdę dodatko i bedziesz mógł spać spokojniej, pojdą do sąsiada który ma tylko wsuwkę ;) prawda jest taka, że jak ktoś będzie chciał, to go żadne zamki, alarmy, ani pancerne drzwi nie powstrzymają, ale na tych amatorów powinno wystarczyć, pzdr
          • Gość: M Re: Okradają mieszkania po remoncie IP: *.zax.pl 15.10.08, 13:16
            Dziękuje. To mi wystarczy :)
    • Gość: Radny Okradają mieszkania po remoncie IP: 212.160.153.* 15.10.08, 11:38
      Jaka kwote pieniedzy maja obiecani prezydent Majchrowski i
      wiceprezndecni Starowicz i Trzmiel za przepychanie spalarni odpadow
      komunalnych w Krakowie, ktora chca zloklaliwac na terenie miasta?
    • Gość: krakós 2 Pułku! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.08, 13:21
      Nieuki z gazety, nauczcie się wreszcie, że pisze się "2 Pułku", nie "II Pułku". Pułki lotnicze numeruje się cyframi arabskimi!
    • Gość: gość Re: Okradają mieszkania po remoncie IP: *.krakow.agora.pl 15.10.08, 13:56
      Chodzi prawdopodobnie o zamki typu Gerda. One sa konstruowane w ten
      sposób.
    • Gość: michal Inne sposoby okradania mieszkań przez złodzieji ! IP: *.ver.airbites.pl 15.10.08, 15:51
      Mieszkam w Nowej Hucie w tym samym rejonie. Inne metody, których doświadczyłem
      na swoim przykładzie.
      1)Sylwester, próba włamania przez okno balkonowe, drzwi nie puściły więc została
      wybita szyba, złodzieje zostali spłoszeni wcześniejszym powrotem z imprezy.
      Sąsiedzi oczywiście nic nie słyszeli, policja standardowo umorzyła śledztwo, z
      braku wykrycia sprawcy. Policjanci, którzy przyjechali zatarli ślady i rano nie
      dało się już ich pobrać :(
      2)Normalny jesienny dzień, popołudnie wszyscy domownicy udali się na zakupy,
      lufcik został uchylony. Włamywacz/e po piorunochronie wdrapali się na poziom
      parapetu, otworzyli okno, zrzucając wszystkie kwiatki, łupem padła pamiątkowa i
      cenna biżuteria jak i galanteria skórzana. Sąsiedzi coś słyszeli ale nikt nie
      zareagował. Sprawców nie wykryto.

      Jakbym dorwał takich włamywaczy w mieszkaniu to nie czekałbym na policje tylko
      przetracił ręce i nogi i niech żyje takie ścierwo dalej.
      Nawet najwymyślniejsze zabezpieczenia niewiele pomogą(u mnie zamki atestowane,
      zamek gerda z alarmem, zawsze na 2 razy zamykane by nikt od wewnątrz, na wypadek
      nieobecności domowników nie mógł otworzyć,balkon zabezpieczony przez kraty
      rozsuwane, kraty przy lufciku jak i zamykanie go nawet gdy wychodzi ktoś na 5
      minut i mieszkanie zostaje samo), bo każde można obejść złamać i to tylko
      kwestia czasu.

      Podam przykład znajomego jak okradli, wyjechał na weekend służbowo, złodzieje w
      biały dzień normalnie klatką schodową wynosili wszystko łącznie z meblami,
      sąsiedzi myśleli że się wyprowadził. Po powrocie zastał puste mieszkanie
      dosłownie, aż dziwne, że jeszcze kibla nie wymontowali.

      • Gość: wika Re: Inne sposoby okradania mieszkań przez złodzie IP: *.236.spine.pl 16.10.08, 21:23
        Złodzieje mają raj na nowowybudowanych osiedlach, tuż po
        wprowadzeniu sie lokatorów. Ludzie sie tam jeszcze nie znają, jest
        ciągły hałas, bo przecież nie wszyscy wykańczają mieszkania w jednym
        terminie. Trudno wtedy reagować na jakieś stukania, łomoty, bo skąd
        ma się wiedzieć, czy to któryś z lokatorów akurat nie robi czegoś w
        swoim mieszkaniu.
        Mieszkam na oś. Górka Narodowa-Wschód.
        Dwa lata temu w listopadzie, tuż przed powrotem sąsiada z pracy ,
        zlodzieje weszli do mieszkania przez okno balkonowe na 1 piętrze,
        podważając skrzydło okienne. Najgorsze jest to,że ja byłam wtedy w
        mieszkaniu obok. Słyszałam hałasy, ale to była pora kiedy sąsiad
        wracał z pracy. Więc byłam przekonana, że te hałasy, to jego
        sprawka. Widac mieszkanie sąsiada było dobrze obserwowane. Złodzieje
        wiedzieli kiedy wychodzi i kiedy przychodzi z pracy.
        W ciągu chyba półgodziny włamali się przez okna balkonowe do sąsiada
        na 1 piętrze i ..... sąsiadki pod nim na parterze.
        Sąsiadka z parteru była w domu popołudniu , wyszła tylko na chwilę z
        mieszkania, jak wróciła, było po wszystkim.
        2 mieszkania w ciągu półgodziny!
        Mieszkańcy nowych osiedli! Uważajcie szczególnie na Wasze
        mieszkania. Zabezpieczajcie je odrazu, Lepiej sobie kupić nowy
        telewizor później, a pieniądze wydać na dobre zabezpieczenia.

    • Gość: student KSW Krakowskie uczelnie prywatnie też okradają student IP: *.kolornet.pl 15.10.08, 19:41
      zapewniają niekorzystne umowy!
    • Gość: pow Okradają mieszkania po remoncie IP: *.chello.pl 15.10.08, 22:45
      zabezpieczać sie trzeba na różne sposoby. W tych przypadkach opisanych wyżej
      pomógłby dobry alarm. Wycie syreny zwróciłoby uwage sąsiadów i spowodowałoby
      paniczną ucieczkę włamywaczy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka