Dodaj do ulubionych

Myto wróci na rogatki II obwodnicy

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 21:44
Wreszcie dobry pomysł! Jak w Londynie!
Obserwuj wątek
    • Gość: borewicz o matko dlaczego matoly rzadza tym miastem ??? IP: *.autocom.pl 19.11.08, 22:16
      a porownywanie sie do londynu czyli miasta, ktore ma metro to juz
      wyjatkowy kretynizm... tam moga se pozwolic, bo metro jest czesciej
      uzywane jakby u nas stawiali na budowe metra a nie zasranych
      tramwajow to bym sie cieszyl i tez z niego korzystal, ale nasi
      madrale mysla jak dzieci i nie patzra w przysclo tzn., ze metro jest
      i zawsze bedzie najlepszym srodkiem transportu a nie jakies zasrane
      tramwaje, ktore zawsze beda staly w korkach jakiekolwiek by byly te
      tramwaje - szybkei czy wolne

      na cale szczescie za kilka lat sie wyprowadzam z tego durnego miasta
      • Gość: megas1 Re: o matko dlaczego matoly rzadza tym miastem ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 22:31
        Fantastyczne rozwiązanie!!! wjazd - pobranie biletu - pólgodziny za friko a za dłuższy pobyt w strefie pobranie opłaty na wyjeżdzie - na wyjeździe słupki chowane w jezdnie i kamera żeby filmowac cwaniaków którzy usiłują wyjechac po nich :D

        pl.youtube.com/watch?v=zUNyInW3K6Q
        • Gość: mmm taaaa... jasne ! - tylko w imię czego ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.08, 11:29
          bo napewno nie posłuży to :
          1) zmniejszaniu ruchu w centrum, likwidacji korków
          2) inwestowaniu w transport zbiorowy - nadal nikt nim nie będzie
          jeździł jeśli do wyboru będzie miał pół godziny w korku w swoim
          ciepłym aucie z muzyczką czy w zimnym tramwaju w ścisku !
          a pieniążki pójdą "Bóg wie na co" !!! zakład ?...

          poza tym, jak sobie wyobrażasz to "pobieranie opłat" oraz "kontrolę
          wyjazdu" ???!!! <szok>
          1) dodatkowe korki utworzą się na ulicach dojazdowych do centrum
          (niestety ale każdy pojazd będzie musiał się zatrzymać przed wjazdem
          do centrum) co sparaliżuje również dzielnice przyległe !
          2) samo centrum zostanie zakorkowane jeszcze bardziej niż obecnie,
          gdyż pomimo, że samochodów będzie wjeżdżało do niego mniej, ale...
          będą musiały przejść przez "kontrolę wyjazdu" ze strefy, a więc ruch
          nie będzie płynny !

          co do Twojej propozycji "pół godziny za friko" - założę się, że
          przez korki, dłużej zajmie przejazd z jednego krańca strefy na
          drugi, bez parkowania (!) a więc kierowca będzie zmuszony do
          opłaty "postojowej" mimo, że stał w korku a nie na parkingu w
          strefie !!!
          sprawiedliwe ?!
          moim zdaniem - durne...

          najlepsze rozwiązanie - takie jak teraz (po co wyważać otwarte
          drzwi ?) : chcesz postać autem w centrum - płać, tak dużo jak długo
          stoisz...
          a za sam wjazd ? - po co płacić ? i po co utrudniac zycie kierowcom !

          tak naprawdę : kto nie ma potrzeby ten nie pędzi autem do centrum...
          coraz mniej firm ma tam lokalizację... wyprowadzić tylko URZĘDY poza
          centrum i ilość aut spadnie, zakład ?
          a ten kto wtedy wjedzie - i tak zapłaci za postój - bo po co
          wjeżdżać skoro tylko dla tranzytu między dzielnicami nie ma to
          sensu ? szybciej i wygodniej objechać centrum obwodnicami...
          • Gość: zzz Re: taaaa... jasne ! - tylko w imię czego ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.08, 15:47
            Bredzisz, nie byłoby żadnych punktów kontrolnych. Rejestracja by się odbywała
            automatycznie przez kamery umieszczone na granicach strefy, tak jak w Londynie.
          • Gość: smif Re: taaaa... jasne ! - tylko w imię czego ? IP: *.ghnet.pl 20.11.08, 21:23
            Osmiele sie stwierdzic, ze nie sadze zebys jezdzil po srodmiesciu samochodem.
            Przejazd przez scisle centrum jest najczesciej najszybszy. Bo jak jade z
            Krowodrzy do Starego Podgorza na przyklad to moze bede stac w korku na stradomiu
            przez 10 minut ale ostatecznie bede znacznie szybciej, niz ten, kto pojechalby
            alejami albo powstania.

            Poza tym, chyba opacznie zrozumiales ten artykol: miasto nie chce budowac bramek
            na karmelickiej i czarnowiejskiej tak ze auta beda sie musialy zatrzymac. BYloby
            to niewatpliwie taki system jak w Londynie czy Sztokholmie - kamery. System
            wychwytuje auta, ktore nie maja identyfikatorow (oplaconego dnia w miescie) i po
            tygodniu (chyba, dokladnie nie pamietam) dostajesz mandacik, jak nie zaplacisz.
            Nikt nie musi zwalniac a mysz sie nie przemknie.
            To jest absolutnie realne technicznie.
            Obawiam sie jednak ze nie dokonca z prawnego pktu widzenia...
          • Gość: turysta Re: taaaa... jasne ! - tylko w imię czego ? IP: *.szczecin.mm.pl 21.11.08, 15:07
            > tak naprawdę : kto nie ma potrzeby ten nie pędzi autem do centrum...
            > coraz mniej firm ma tam lokalizację... wyprowadzić tylko URZĘDY poza
            > centrum i ilość aut spadnie, zakład ?

            I ja, zamiast dojechać sobie rowerem, będę musiał wsadzać dupę w samochód, bo będzie za daleko na rower.. Tak.. Napewno to zmniejszy ilość aut..
            • Gość: życzliwy Re: taaaa... jasne ! - tylko w imię czego ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.08, 19:46
              > I ja, zamiast dojechać sobie rowerem, będę musiał wsadzać dupę w
              samochód, bo b
              > ędzie za daleko na rower.. Tak.. Napewno to zmniejszy ilość aut..

              Pojedziesz rowerem te 3 km dalej i wyjdzie Ci to tylko na zdrowie. O
              ile, oczywiście, lubisz wozić rowerem ważne dokumenty, segregatory,
              laptopy itp.
      • Gość: user2 londyn dla blondynów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 22:36
        Metro londyńskie w godzinach szczytu nie spełnia unijnych norm weterynaryjnych
        dla transportu bydła do rzeźni. Gorąc, duchota, tłum i ścisk.

        W Londynie teraz dopiero zaczęli budować tramwaje po 50 latach przerwy -
        Tramlink w Croydon. Też bombardiery mają ale inne niż w Krakowie.
      • Gość: Zdrowy Rozsądek rządzą matoły i nie chcą zmądrzeć IP: 213.134.182.* 20.11.08, 15:09
        "Projekt polityki transportowej dla miasta przygotowywali eksperci Janusz
        Friedberg i Mariusz Szubra"

        jacy eksperci ??? ciekawe jakie maja IQ ?? max 80 ...

        jak przeżywam na drodze to co nam zgotowali to siwieję

        staram się używać auta tylko jak muszę ale jak patrzę na beznadziejność
        komunikacyjną w Krakowie to mnie trafia szlag

        a tu jeszcze chcą cofnąć nas do średniowiecza - kto takim ludzikom pozwala na
        takie nonsense??

        jak chcą lepszej komunikacji zbiorowej to niech ją przygotują i zachęcą ludzi do
        korzystania:
        - wieksza częstotliwość
        - rozbudowana siatka polaczen
        - praca do 24
        - duzo nizsza cena
        - brak wielgachnych sklepow w centrum

        Wtedy nie trzeba bedzie zmuszac ludzi do niej wprowadzaniem myta.
        • Gość: ex pert drukowanymi literami dla matoła IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.08, 14:12
          Gość portalu: Zdrowy Rozsądek napisał(a):

          > a tu jeszcze chcą cofnąć nas do średniowiecza - kto takim ludzikom > pozwala
          na takie nonsense??

          Londyn, Trondheim, Oslo, Sztokholm, Singapur - to jest "średniowiecze" ? Nie, to
          jest XXI wiek.

          > jak chcą lepszej komunikacji zbiorowej to niech ją przygotują i
          > zachęcą ludzi do korzystania:
          > - wieksza częstotliwość

          To właśnie wymaga wywalenia samochodów z centrum, bo na Karmelickiej, Długiej,
          Zwierzynieckiej, Lubicz wydzielonego torowiska nie da się zrobić obok jezdni.

          > Wtedy nie trzeba bedzie zmuszac ludzi do niej wprowadzaniem myta.

          Myto jest dużo lepsze, niż zakaz. Wtedy wjeżdżają tylko ci, ktorzy rzeczywiście
          muszą. Elastyczność cenowa popytu się kłania.
      • tomko71 pobierać myto od wszystkich aut innych niż KR .... 20.11.08, 17:55
        zaprawdę to będzie godne i sprawiedliwe i myślę, że wszyscy STALI mieszkańcy są za.
        • Gość: kibic Re: pobierać myto od wszystkich aut innych niż KR IP: *.n4u.airbites.pl 20.11.08, 19:45
          Tak jest.Co trzeci samochód jest spoza Krakowa.Niech włościanie przerejestrują
          aby opłaty wpływały na konto miasta,jak nie,to płacić.
      • Gość: jkl Re: o matko dlaczego matoly rzadza tym miastem ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.08, 09:08
        borewicz napisał- "na cale szczescie za kilka lat sie wyprowadzam z
        tego durnego miasta " I bardzo cie proszę nie wracaj!!!
    • Gość: aleja majchra Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.chello.pl 19.11.08, 22:31
      a może kur.a za poprawę dróg się weźmiecie a nie zakazy zapomnieli o podatkach??
      a szybkim autobusem niech jeżdżą nieporadni i Majchrowski!!
      • Gość: krakow.bicycles Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.ghnet.pl 19.11.08, 22:38
        Powyzszy komentaz, jak i postawa pana Sularza swiadcza o tym, ze w naszym
        miescie i kraju sa osoby ktore mysla ze sa w latach '70 XX wieku.

        Wprowadzenie oplat to bedzie bardzo odwazna, ale POTRZEBNA decyzja.
        Politycy ktorzy sie za tym opowiedza moga liczyc na moj glos w nastepnych wyborach.

        Ukróćmy w końcu terror samochodowy. W centrum Krakowa prawdopodobnie 10 % ludzi
        porusza się prywatnymi samochodami, dlaczego 90% ma cierpieć z powodu mniejszości??
        • Gość: JarMark Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.ramtel.pl 19.11.08, 22:43
          Podpisuję się obydwiema rękami pod tym ograniczeniem dla samochodów.
          Agresja komunikacyjna i wpychanie się wszędzie wygodnych kierowców samochodów
          jest już nie do zniesienia.

          PS. Będę głosował i chwalił wszędzie gdzie się da odważnych polityków, którzy
          zaczną myśleć w kategoriach ogółu mieszkańców, a ograniczenia dla samochodów to
          konieczność, która wszystkim wyjdzie na dobre łącznie z samochodziarzami!!

          A takie kreatury, które zostały wybrane (mam nadzieję, że ostatni raz) na
          radnych: jak niejaki Paweł SULARZ i Łukasz OsMENDA się tylko ośmieszają. Żal, że
          Kraków ma obecnie wśród radnych takich imbecyli i prymitywów jak Ci dwaj :(((
        • Gość: blee Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.chello.pl 19.11.08, 22:48
          Odezwał się Olaf co całe życie pedałuje
        • Gość: user3 Sularz sio! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 22:49
          Gość portalu: krakow.bicycles napisał(a):

          > Powyzszy komentaz, jak i postawa pana Sularza swiadcza o tym, ze w
          > naszym miescie i kraju sa osoby ktore mysla ze sa w latach '70 XX
          > wieku.

          Panu Sularzowi już dziękujemy. Ten facet jest wyjątkowo ociężały umysłowo.
          Niczego nie rozumie i holuje krakowską platformę na dno.
        • Gość: ja mafia rowerkowa sie odezwala IP: *.autocom.pl 19.11.08, 23:16
          .
        • Gość: amatorski_analityk Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.chello.pl 20.11.08, 10:42
          Gość portalu: krakow.bicycles napisał(a):

          > Powyzszy komentaz, jak i postawa pana Sularza swiadcza o tym, ze w
          > naszym miescie i kraju sa osoby ktore mysla ze sa w latach '70 XX wieku.


          Wtedy byli młodzi i na tym etapie swojego szeroko rozumianego rozwoju życiowego
          się zatrzymali.


        • Gość: pieszy Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.ericsson.net 20.11.08, 11:58
          Gość portalu: krakow.bicycles napisał(a):

          > Powyzszy komentaz, jak i postawa pana Sularza swiadcza o tym, ze w naszym
          > miescie i kraju sa osoby ktore mysla ze sa w latach '70 XX wieku.
          >
          > Wprowadzenie oplat to bedzie bardzo odwazna, ale POTRZEBNA decyzja.
          > Politycy ktorzy sie za tym opowiedza moga liczyc na moj glos w nastepnych wybor
          > ach.
          >
          > Ukróćmy w końcu terror samochodowy. W centrum Krakowa prawdopodobnie 10 % ludzi
          > porusza się prywatnymi samochodami, dlaczego 90% ma cierpieć z powodu mniejszoś
          > ci??

          W pelni sie zgadzam z powyzszym, pod warunkiem, ze oplaty obejma rowniez terrorystow pedalarzy, ktorzy pedzac chodnikami i ulicami narazaja pieszych na powazne w skotkach wypadki, a wlascicieli samochodow na bolesne otarcia lakieru czy nawet urwane lusterka i rozbite szyby. Miasto dla pieszych! I golebi. Nie zyczymy sobie halasliwych dzwonkow rowerowych i pobrzekiwania lancuchow pod oknami! domagamy sie zakazu ruchu przez centrum miasta, wymusic bedzie to najlatwiej przeciagnieciem lancuchow w poprzek kazdej wiekszej ulicy.
          z szacunkiem
          Pieszy
          • Gość: gość Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.chello.pl 20.11.08, 12:12
            I jeszcze zakaz stukania laskami przez emerytów oraz obcasami
            przez kobiety
          • Gość: krakow.bicycles Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.ghnet.pl 20.11.08, 17:10
            Niestetyu moge tylko spuscic glowe i przyznac racje, wszak czesc rowerzstow
            wlasnie tak sie zachowuje: jazda po chodniku, bardzo szybka jazda po
            zatloczonych uliczkach w ST. Miescie, jezdzenie po przejsciach dla pieszych...
            Mam jednak nadzieje, ze z biegiem lat (dekad?) ludzie zmadrzeja i zaczna
            szanowac slabszych urzytkownikow ulic...
            • wujekmik Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy 28.11.08, 21:06
              Tylko dziwne że 82% ( dane komendy głównej policji) wypadków z udziałem
              rowerzystów jest z winy kierowców samochodów pajacu który zapłaciłeś za prawo jazdy
      • Gość: Koko Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.ghnet.pl 20.11.08, 08:02
        Jak to nie wiesz ?Jakie remonty dróg ?
        Najłatwiej na papierze układać rozwiązania i brać za to grubą kasę .
        Niech radni sprawdzą ile opracowań leży zakurzonych i nigdy nie
        wdrożonych.
        Kraków zapłacił kolosalne pieniądza na opracowanie koncepcji
        organizacji ruchu w centrum firmie z Poznania i co z tego? Teraz
        znów kolejny raz ktoś odkrywa na nowo Amerykę ?
        Ciekawe czy są już mozliwości prawne do wprowadzenia opłat za wjazd
        oraz czy spełnione warunki do takiego systemu czyli drogi
        alternatywne itp. To nie jest pierwsza próba z opłatami na wjazd
        tylko kiedyś pomysłodawcy wystrzelili z torebki , gdyż regulacje
        prawne na to nie zezwalały.
    • Gość: Marcin Brawo! IP: *.chello.pl 19.11.08, 22:54
      Super! Czas najwyższy ograniczyć ruch samochodowy w centrum!
      • Gość: dzana Re: Brawo! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.08, 15:01
        Ok.Pomysl calkiem dobry. Ruch samochodow trzeba ograniczyc, ale to musi sie
        takze wiazac z powstaniem parkingow wokol centrum. Tak zeby mozna bylo sobie
        podjechac samochodem, zostawic auto na parkingu i spokojnie podjechac na rynke
        tramwajem.
    • Gość: nick radni dadzą przykład IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 22:57
      zapewne wprowadzą opłaty za wjazd w strefę i oczywiście zapiszą że nie
      obowiązuje ona radnych miasta krakowa, albo że płacą oni ulgowo 10zł za rok
      czy coś podobnego, zupełnie jak ze strefą parkowania, oczywiście nasi
      troskliwi radni mają ulgę i w ramach ograniczania ruchu w ścisłym centrum
      pędzą autami do magistratu.
      • Gość: krakow.bicycles Re: radni dadzą przykład IP: *.ghnet.pl 19.11.08, 23:13
        Dokladnie.
        Wystarczy przejsc sie na ul. Poselska podczas pracy UM, by sie przekonac. 90%
        samochodow ma świstki z pieczatka magistratu, chodniki zastawione, przejsc sie
        nie da...
        Moze kiedys sie pokusze i zglosze to do SM. Poczekam grzecznie z ksiazka dopoki
        nie przyjada i zobacze co powiedza. Juz to widze: "Panie, to przeciez z UM!" etc...

        W cywilizowanych krajach urzednicy miejscy, radni i prezesi korporacji jezdza
        komunikacja miejska czy rowerami.
        • Gość: Koko Re: radni dadzą przykład IP: *.ghnet.pl 20.11.08, 08:22
          Radni nie mają żadnych ulg w opłatach za strefę .
          Powydawano im , oraz różnym kolesiom władzy jakieś identyfikatory ,
          które do niczego nie uprawniają . Jak jest napis ,że dotyczą
          ul.Poselskiej to dotyczą maleńkiego parkingu przeznaczonego dla
          pojazdów UMK , który jest poza drogą publiczną .W każdym innym
          miejscu wszyscy inni powinni płacić za parkowanie na ul.Poselskiej.
          Identyfikatory są prawdopodobnie po to ,żeby służby nie karały ich
          posiadaczy i udawały że nie widzą tych pojazdów co jest działaniem
          przestępczym .Przepisy nie zezwalają na parkowanie bezpłatne
          posiadaczom identyfikatorów .Mało tego , urząd nie ma prawa zwalniać
          z opłat za parkowanie kogokolwiek , pomimo ,że wiem o co najmniej
          jednym kretynie który był przekonany ,że taki identyfikator zapewnia
          nietykalność. W pewnym sensie tak ,skoro służby , zapewne po cichu
          mają zakaz karania takich co mają identyfikatory .
          Twój pomysł jest dobry .
          Radziłbym zrobić zdjęcia aparatem cyfrowym z data i godziną
          samochodom bez opłat za parkowanie , zadzwonić do Straży Miejskiej a
          gdy odmówią , co bardzo prawdopodobne , interwencji to wezwać
          Policję .Osoba nie płacąca za parkowanie nie stosuje się do znaku
          drogowego D-44 , czyli popełnia wykroczenie , jest więć podstawa
          prawna do interwencji Policji .
          • Gość: nick bzdury piszesz nieuku IP: *.technika.net.pl 20.11.08, 12:50
            Cytat:
            "abonament postojowy roczny dla pojazdów Radnych Miasta Krakowa i
            Przewodniczących Rad Dzielnic, urzędującego Prezydenta Miasta Krakowa, jego
            zastępców oraz Prezydentów, którzy sprawowali funkcję począwszy od lipca 1990
            r., Radnych Województwa Małopolskiego, członków Zarządu Województwa
            Małopolskiego, członków Zarządu Powiatu Krakowskiego, Posłów i Senatorów z
            terenu Województwa Małopolskiego, organizacji określonych w ustawie z dnia 7
            kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach /Dz. U. Nr 20 poz. 104 z późn. zm./,
            ustawie z dnia 22 marca 1989 r. o rzemiośle /Dz. U. Nr 17 poz. 92/, ustawie z
            dnia 30 maja 1989 r. o samorządzie zawodowym niektórych przedsiębiorców /Dz. U.
            Nr 35 poz. 194 z późn. zm./, ustawie z dnia 23 maja 1991 r. o związkach
            zawodowych /Dz. U. Nr 55 poz. 234 z późn. zm./, której siedziba jest hipoteczną
            własnością i mieści się na obszarze określonym w załączniku Nr 1 do uchwały Nr
            XXXII/268/03 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 listopada 2003 r. na pojazdy będące
            ich własnością
            stawka opłaty na pojazd wynosi 25,00 zł"

            Link do uchwały:
            www.bip.krakow.pl/_inc/rada/uchwaly/show_pdf.php?id=17657
            Na drugi raz zanim zaczniesz wprowadzać ludzi w błąd poczytaj.
            • Gość: gniewko_syn_ryba A nie przyszło ci do głowy, że ta uchwała IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.08, 15:29
              może być niezgodna z obowiązującym w RP prawem ?... Podobnie jak inna,
              wprowadzona kilka lat temu, a odbierająca studentom powyżej 26 roku prawo do
              ulgowych przejazdów MPK. Później miasto musiało się ze wstydem wycofywać... ;)))
              Podaj USTAWY, na podstawie których ta uchwała powstała, to może ci uwierzę...
              • Gość: zzz Re: A nie przyszło ci do głowy, że ta uchwała IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.08, 15:52
                Ślepy jesteś? W pierwszym akapicie tej uchwały jest wymienione na podstawie
                jakich ustaw ta uchwała została wydana. Dla ułatwienia: ustawa o samorządzie
                gminnym, ustawa o drogach publicznych i ustawa o ogłoszeniu aktów normatywnych i
                niektórych innych aktów prawnych.

                Dopóki nie zostanie odwołana przez inną ustawę, lub Trybunał Konstytucyjny nie
                uzna jej za sprzeczną z obowiązującym prawem obawiam się, że jest to dobre prawo
                i nic na ten temat nie poradzisz.
                • Gość: gniewko_syn_ryba OK ale to jeszcze nie dowód, że uchwała jest IP: *.autocom.pl 20.11.08, 18:49
                  z tymi ustawami (i innymi, w tym z zasadniczą) zgodna...
            • Gość: Koko Re: bzdury piszesz nieuku IP: *.ghnet.pl 20.11.08, 18:23
              Ten przepis został uznany za niezgodny z prawem i unieważniony w
              ramach rozstrzygnięcia nadzorczego przez wojewodę .Rozstrzygnięcie
              nadzorcze Wojewody Małopolskiego stwierdzało nieważność uchwały w
              tej części określonej pkt 3. 9 załącznika nr 2.
              Wiem dobrze o czym mówię .

              Na drugi raz zamiast się mądrzyć i udawać prawnika dokładnie sprawdź
              przepisy .
              • Gość: nick Re: bzdury piszesz nieuku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.08, 18:37
                podaj numer dziennika urzedowego...
                • Gość: Koko Re: bzdury piszesz nieuku IP: *.ghnet.pl 20.11.08, 21:02
                  Nie pamiętam , lecz mam go w swoim biurze , bo to już stara sprawa z
                  2004r. Możesz być pewien ,że tak jest .
        • Gość: dex Re: radni dadzą przykład IP: *.ksknet.pl 21.11.08, 00:05
          Sularz jezdzi autobusami. Czasami go widuje w autobusie linii 159
      • Gość: lol Re: radni dadzą przykład IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 23:15
        no k.. straszne, 50 radnych..

        swoja droga pomysl z oplatami jest swietnym rozwiazaniem. mam nadzieje ze uda
        sie go przeforsowac!!
        • Gość: Antek Re: może być ich nawet 10 IP: *.chello.pl 19.11.08, 23:24
          co z tego, że tylko 50 radnych, jeśli coś chcą zmieniać zasady niech zaczną od siebie, dadzą dobry przykład, przecież nie różnią się niczym od innych pracujacych w tym rejonie, no chyba, że się różnią, to przepraszam
          • Gość: wqrwiony Re: może być ich nawet 10 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 23:42
            Radni? Urzędnicy z magistratu? Ależ te świnie zamykają ruch w centum
            Krakowa głównie po to, żeby IM się wygodnie dojeżdżało. Może gdyby
            mieszkańcy zaczęli im regularnie przebijać opony, rysować karoserie
            itp., to coś by do nich dotarło.
            • Gość: jojo Re: może być ich nawet 10 IP: *.chello.pl 21.11.08, 11:15
              Mam nieco inne obserwacje - radni i urzędasy stają owszem, na
              Poselskiej i niech stoją. Zauważcie, że na pozostałych uliczkach w
              obrębie I obwodnicy stoją głównie inni użytkownicy - mnóstwo
              inwalidów (ilu ich jest??? i czemu wszyscy mają ważne interesy w
              centrum? na pewno inwalidzi?), czarne beemki, mercedesy i leksusy
              (kto to? ani identyfikatora, ani opłaty), różnego
              rodzaju "zaopatrzenia" równie luksusowymi samochodami. Kto to do
              cholery jest i czego szuka na starym mieście? Zacznijmy od siebie
              wymagać poszanowania prawa - jest zakaz, nie wolno - to NIE WOLNO!

              Żeby nie wspomneć o innych, wszelakiej maści kombinatorah,
              którzy "skracają" sobie drogę - a SM ani widu, ani słychu...

              Egzekwować to co jest - na pewno będzie lepiej. I uderzmy sie sami w
              piersi - a jeśli nie sami - popatrzmy na znajomych, kolegów,
              sąsiadów - ilu wśród nich cwaniaków, którzy dumni są z tego że
              przechytrzyli innych?
              • Gość: wqrwiony Re: może być ich nawet 10 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.08, 19:44
                > Mam nieco inne obserwacje - radni i urzędasy stają owszem, na
                > Poselskiej i niech stoją. Zauważcie, że na pozostałych uliczkach w
                > obrębie I obwodnicy stoją głównie inni użytkownicy - mnóstwo
                > inwalidów (ilu ich jest??? i czemu wszyscy mają ważne interesy w
                > centrum? na pewno inwalidzi?),

                Radni i urzędasy niewinni? A kto przyznaje oszustom identyfikatory
                inwalidzkie?
        • Gość: nick Re: radni dadzą przykład IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 23:43
          no k..wa jest jeszcze ze 30 kioskarzy, 20 sprzedawców precli, kilku mimów,
          kilkudziesięciu prawników pracujących w kancelariach w centrum... itd, w czym
          radny jest lepszy od nich?
          Jak mają wizję to kupić sobie KKM i zapylać zatłoczonymi autobusami (o ile się
          człowiek zmieści na przystanku).
    • Gość: Antoni Oczywiście radni jako rasa wybran wjazd do strefy IP: *.chello.pl 19.11.08, 23:21
      radni jako rasa wybrana wjazd do strefy mają i będą mieli za darmo.

      Miałbym taki apel panowie Radni i kierownicy tego i owego może zacznijcie wprowadzać swoje pomysły od siebie, bo niby czym różnicie się od innych pracujących w obrębie Starego Miasta ludzi?

      Plebs chcecie upchać po komunikacji miejskiej i płatnych parkingach a sami parkujecie przy Pl. Wszystkich Świętych, niby z jakiej racji?
    • Gość: pal Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.net.autocom.pl 19.11.08, 23:21
      Znowu wielki duet... Dówch wszechwiedzących Panów Radnych S. i O.!
      Ekologia, odpady, kultura, komunikacja - zazdroszczę tej rzetelnej
      wiedzy w tych wszystkich tematach. A może to po prostu
      krytykanctwo???
    • Gość: gość Złe zarządzanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.08, 00:27
      Byłem za to,żeby wprowadzić obowiązek zezwolenia dla krakowskich gangów
      oszołomów na wjazd do innych rejonów kraju.Kraków nie zapewnia ochrony
      młodzieży,środowiska,samochodów,bezpieczeństwa.Samochody są niszczone a sprawcy
      nie wykrywani.Młodzież napadana w centrum bez powodu.Znany mi dawny przypadek
      obrzucenia nastolatka kamieniami na drodze wiodącej do Lasku Wolskiego w pobliżu
      "Baby Jagi".W sobotni słoneczny dzień kibice potrafią zabić kibica na zwykłej
      ulicy w pobliżu bloków.Z dala od jakichkolwiek wydarzeń _sportowych_.
    • olek Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy 20.11.08, 00:27
      ...Londyn zarabia na tym mnóstwo pieniędzy, które przeznacza na
      inwestycje - pleplepleple - udowadnia Friedberg. - Kraków miałby na
      co wydawać takie pieniądze...
      Na nowe fury dla urzędasów? Którą nastęną ulicę zajmiecie na parking
      dla umk?
    • Gość: gosc Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.adsl.inetia.pl 20.11.08, 00:35
      Pobieranie opłat za wjazd do centrum przypomina mi XIX w., kiedy na rogatkach
      pobierano myto - krytykował Sularz. - ale sie gosc skompromitowal... co tacy
      robia w RMK???
    • alex-alexander Kraków chce pobierać myto na rogatkach 20.11.08, 00:36
      Czyli jak ktos bedzie wracac spoza Krakowa do domu, to bedzie musial
      placic myto. A czy przy wejsciu do budynku czy windy tez bedzie
      pobierana oplata?
    • Gość: Michał Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.chello.pl 20.11.08, 00:37
      To Skandal. Dlaczego nieudacznicy życiowi których nie stać na auto, mają szybciej jechać niż my. Przecież tylko blepsu nie stać na auto, a jak ich nie stać to płacą najmniejsze podatki. Natomiast ludzie których stać płacą ich dużo wiecej. Oczywiście pomijam uczniów jadących do szkoły, ale przecież im się nie spieszy. Dlatego to własnie auta powinny mieć pierwszeństwo nad śmierdzącymi tramwajami i autobusami. Szkoda tylko, że nasze władze są tak zacofane i wywalają kupę kasy na biedotę, a na 3 obowdnice nie ma kasy. Brawo rady Osmeda, ma pan mój głos w następnych wyborach.
      • Gość: user4 Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.08, 00:42
        Gość portalu: Michał napisał(a):

        > Brawo rady Osmeda, ma pan mój głos w następnych wyborach.

        Czyli mądry głosuje na mądrego, głupi na głupiego itp.

        Ciekawe, których jest więcej.
      • Gość: bleps ;) odpowiedz na twoje pytanie jest prosta.. IP: *.limes.com.pl 20.11.08, 09:40
        w ruchu miejskim pasazer komunikacji zbiorowej zuzywa ok 1,5 m2 powierzchni,
        rowerzysta ok 3 m2, kierowca samochodu osobowego ok 100 m2. Teraz przemnoz te
        liczby przez ilosc "udacznikow" takich jak ty, ktorzy w pocie czola uzbierali na
        kilka rat za cienkiego albo na 15 letniego golfa "niebitego" z rajchu, a ktorzy
        koniecznie i niezbednie chca codziennie wjechac do centrum swoim zlomem ;), a
        zrozumiesz, DLACZEGO dla was wszystkich NIE ma tam miejsca (i zadne drogi ani
        obwodnice tego nie zmienia). Osobiscie mam dobre auto ale do centrum chce
        dojezdzac czysta szybka i sprawna komunikacja zbiorowa. Na razie nie moge.
        Dlaczego? Bo tramwaje stoja w korkach! I sa czesto niezadbane. Ale wyobraz sobie
        ze w przecietnym miescie na zachodzie Europy jest dokladnie na odwrot - oplaty
        za parkowanie w centrum sa tak duze, a komunikacja zbiorowa tak dobra, ze
        wiekszosc ludzi wybiera to drugie. I zapewniam cie, ze nie jest to zaden "bleps"
        ani tez plebs ;) Pozdrawiam, Marek (Wieden/Krakow, 3 letni Nissan Almera)
        • niewygodny Re: Zgadzam sie ale ... 20.11.08, 10:39
          Komunikacja publiczna musi dzialac sprawnie i nie budzic odruchow
          wymiotnych (masz doswiadczenia z Wiednia to wiesz, ja tez do pracy
          jezdzilem metrem - bo mimo ze czasami zapchane, to zajmowalo mi to
          15 min a samochodem jakies 45min) Obawiam sie ze u nas jednak to
          bedzie tak ze najpierw restrykcje, ograniczenia i "myto" a
          komunikacja miejska dlugo dlugo sie nie zmieni.

          Poza tym sa kraje w Europie gdzie samochod pelni niemalze role
          fetyszu i nawet mimo dobrze dzalaljacej komunikacji zbiorowej
          wszyscy i tak wsiadaja do samochodu. Myslalem ze to tylko mentalnosc
          balkanska jest taka, ale zdaje sie ze nasza polska tez
        • Gość: mmm jak wyliczyłeś te 100m2 dla kierowcy ??? <szok> IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.08, 11:46
          po drugie - dlaczego nie zakładasz że w samochodzie jedzie więcej
          niż jedna osoba - założę się, o co tylko zechcesz, że średnia
          podróżujących autem osobowym jest wyższa niż 1,0...

          po trzecie - w centrum rzadko spotyka się zdezelowane golfy czy
          cieniasy...

          po czwarte - należy wypchnąć urzędy z centrum na obrzeża miasta !
          wtedy się okaże jak bardzo ruch spadnie wewnątrz II obwodnicy !
          większość firm ma przecież swe siedziby poza centrum (zauważ gdzie
          ostatnio lokuje się biurowce !) - i tam dojeżdżają pracownicy, a do
          centrum jeździ się przede wszystkim po to, by załatwiać jakieś
          sprawy urzędowe - jak sobie wyobrażasz prezesów, właścicieli firm
          czy księgowe jadące tramwajem do urzędu z segregatorami i/lub
          laptopami w siatkach i/lub pod pachami ?! <rotfl>

          pomyśl człowieku czasami - myślenie nie boli !

          pozdrawiam (właściciel nowszego i lepszego auta rzadziutko
          wjeżdżający nim do centrum)
          • Gość: ojapierdziu Re: jak wyliczyłeś te 100m2 dla kierowcy ??? < IP: *.net.autocom.pl 20.11.08, 15:10
            Tak, jest wyższa. Wynosi jakieś 1,2 człowieka na auto.

            Bajkę o tym jak to tata odwozi dzieci do szkoły i żonę do pracy proszę wsadzić
            na odpowiednią półkę. Mało kto ma wszystko na jednej sensownej trasie, a tak to
            musiałby te dzieci o 6 rano zawozić, zeby samemu zdążyć do pracy (i jeszcze żonę
            podrzucić).
      • Gość: gość Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.chello.pl 20.11.08, 11:05
        - A co to jest bleps?
        - Śmierdzi to twój samochód, a nie tramwaj
        - Zastanów się czy chcesz II obwodnicę czy radnego Osmendę, bo on
        cały czas wystepuje przeciwko jej budowie
    • Gość: moro Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.chello.pl 20.11.08, 01:09
      Tylko zobacz ile londyn ma lini metra, a my mamy 2 przystanki szybkiego tramwaju i nie mozemy ich otworzyc od 34 lat.
    • Gość: FRANCUZ Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.112.67-86.rev.gaoland.net 20.11.08, 01:12
      Oczywiscie ze to jest bardzo dobry pomysl !
      Bardzo prawdopodobnie ze Osmenda i Sularz nie znaja sie na
      urbanistyce i chyba jeszcze mniej na urbanistyce transportowej.
    • Gość: MD Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.hsd1.va.comcast.net 20.11.08, 05:19
      Brawa za odważne decyzje- teraz tylko trzeba spróbować je wdrożyć i egzekwować -
      a z tym Kraków ma spory problem :(

      A dla "udacznika" z samochodem - już współczuję, gdyby milion ludzi z Krakowa i
      okolic zaczął tymi samochodami dojeżdżać - mielibyśmy obrazki, jak z LA - 4
      godziny do pracy, 8 w pracy, 4 do domu i 8 na sen - jeśli ma Pan na to ochotę,
      to życzę powodzenia.
    • Gość: Ufo Kraków chce pobierać myto na rogatkach IP: 195.150.133.* 20.11.08, 07:44
      Codziennie jeżdżę po granicy stref, tj Alejami. By ominąć
      gigantyczne, stojące korki często wjeżdżam do strefy. Za to mam
      płacić? Chyba ktoś oszalał! Jestem obywatelem tego miasta, płacę
      podatki i nie widzę powodu, by tylko dlatego, ze mieszkam w bloku
      poza centrum miał być traktowany inaczej niż mieszkaniec kamienicy
      przy Michałowskiego czy Wielopolu!
    • Gość: Jazz Kraków chce pobierać myto na rogatkach IP: 91.198.177.* 20.11.08, 08:21
      A fe. Friedberg nigdy nie był Vickiem u Gołasia.
    • Gość: LO Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: 149.156.57.* 20.11.08, 08:26
      1) I najważniejsze... nie róbmy z Krakowa na siłę wielkiej metropoli - tracimy na tym najbardziej my mieszkający tutaj. Kraków żadną miarą nie jest przygotowany na tyle samochodów co po nim jeździ - a będzie jeżdziło prawdopodobnie więcej. Dla komfortu życia połowa mieszkańców mniej była by optymalna. Tak niestety nie jest, po za tym njawiększy ruch to dojazdy do i z pracy. Rozwiązaniem jet przeniesienie siedzib pracodawców na obrzeża. Ale znów tu pojawia się problem szybkich i wygodnych obwodnic...itd
      2)Porównanie Krakowa do Londynu - pozostawiam bez komentarzaa..a moze jednak powiem - tam mimio wszystkich udogodnień są gigantyczne korki.
      3) Jeśli wprowadzi się takie obostrzenia w ruchu w centrum miasta to powinny one dotyczyć również urzędników, bo jak ktoś zauważył z poprzedników (na forum) Radni być może chcą sobie tym przepisem ułatwić nieco dojazd do pracy. Ot taka normalna u nas prywata.

      Pozdsumowując problem jest niełatwy. Ja to bym proponował lepsze rozwiązanie wogóle do KRAKOWA nie wpuszczać samochodów z obcą rejestracją. Zrobić parkingi na obrzżach miasta i z każdego parkingu do centrum co 5-10 minut szybki tramwaj (ale na prawdę szybki)...w ramach opłaty za parkowanie dawać darmowy przejazd dla 1 osoby...Tu też się pojawia mnóstwo problemów. Ale nikt nie mówi że łatwe to zagadnienie.
      • Gość: Katana Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: 62.233.164.* 20.11.08, 08:41
        A dlaczego darmowy przejazd tym szybkim tramwajem ma byc tylko dla jednej osoby?
      • Gość: stan Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.adsl.inetia.pl 20.11.08, 15:01
        A ja bym proponował dla wszystkich aut na krakowskich numerach w całym kraju
        stawkę wjazdową na rogatkach wjazdowych do miast 100 zł. A czemu nie?
    • Gość: gniewko_syn_ryba Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.08, 08:44
      W porównaniu z Londynem Kraków to mały grajdołek, a poza tym Londyn ma METRO,
      więc niech szanowni faHoFcy się nie kompromitują !...
    • Gość: Max Krakus Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.gprs.plus.pl 20.11.08, 09:13
      Nooo! To się Panowie POPiSali. To już lepiej ustawcie rogatki przy wjazdach do
      Krakowa i tam pobierajcie opłaty od wszystkich wjeżdżających a od ciężarowych
      x4! I dochód będzie wyższy, i luźniej w CAŁYM Krakowie! No i więcej powietrza w
      spalinach!
    • barnacle.bill.the.sailor Myto wróci na rogatki II obwodnicy 20.11.08, 09:34
      Interesuje mnie jeszcze, czy za dojazd do Dworca PKP lub do Galerii Krakowskiej
      też będą pobierane opłaty (są jakby nie było w strefie C) ?...
      • Gość: piotrek Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.08, 17:23
        > Interesuje mnie jeszcze, czy za dojazd do Dworca PKP lub do Galerii Krakowskiej
        > też będą pobierane opłaty (są jakby nie było w strefie C) ?...
        Jakby nie było, można dojechać na dworzec (a co za tym idzie, do galerii też), nie wjeżdżając w strefę.
        • Gość: gniewko_syn_ryba A w jaki sposób ? IP: *.autocom.pl 20.11.08, 18:53
          Skoro oba obiekty znajdują się w strefie ???
          • Gość: Piotrek Re: A w jaki sposób ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.08, 19:30
            No właśnie, że się nie znajdują. Zerknij na tę mapkę:
            bi.gazeta.pl/im/5/5449/m5449305.jpg
            Wystarczy wjechać od Stwosza, żeby przez strefę nie przejeżdżać.
            • barnacle.bill.the.sailor A jakim cudem mogą się nie znajdować 21.11.08, 22:10
              skoro granica strefy od wschodu są tory kolejowe, a od północy "aleje" ???...
              • Gość: piotrek Re: A jakim cudem mogą się nie znajdować IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.08, 23:04
                Po pierwsze strefa nie dotyczy pewnego obszaru miasta tylko konkretnych ulic, ograniczonych mniej więcej tak, jak pisałeś. Galeria Krakowska nie leży w strefie bo jest budynkiem a nie ulicą. Ale to tak na marginesie.
                Po drugie pytanie o to, co z dojazdem do Galerii miałoby sens, gdyby nie dało się do Galerii dojechać nie wjeżdżając na ulicę objętą strefą. A da się. Wjeżdżasz od Stwosza, która strefą objęta nie jest. I tyle.
                • Gość: gniewko_syn_ryba Re: A jakim cudem mogą się nie znajdować IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.11.08, 11:02
                  Gość portalu: piotrek napisał(a):

                  > Po pierwsze strefa nie dotyczy pewnego obszaru miasta tylko konkretnych ulic,
                  ograniczonych mniej więcej tak, jak pisałeś. Galeria Krakowska nie leży w
                  strefie bo jest budynkiem a nie ulicą.

                  Czyli Sukiennice nie leżą w strefie A bo są budynkiem ???... :))) Ciekawa
                  logika... ;)))))

                  > Po drugie pytanie o to, co z dojazdem do Galerii miałoby sens, gdyby nie dało
                  się do Galerii dojechać nie wjeżdżając na ulicę objętą strefą. A da się.
                  Wjeżdżasz od Stwosza, która strefą objęta nie jest. I tyle.

                  Na ul. Św. Sebastiana też da się dojechać ul. Dietla, która ne jest w strefie
                  ale czy to ozbnacza, że ul. Św. Sebastiana także nie jest w strefie ?... ;)))
                  Chodzi o to, że galeria znajduje się na terenie, który jest (a przynajmniej był,
                  gdy galerii jeszcze nie było) objęty strefą, zatem za sam wjazd do niej też
                  powinna być pobierana opłata...
                  • Gość: piotrek Re: A jakim cudem mogą się nie znajdować IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.08, 16:06
                    >Na ul. Św. Sebastiana też da się dojechać ul. Dietla, która ne jest w strefie

                    Podstawowa różnica - Sebastiana jest ulicą. Jeśli jest objęta strefą, to przy wjeździe na nią stoi zapewne stosowny znak (chyba, że go ktoś zdewastował). Dworzec i Galeria to teren prywatny, na który można wjechać z ulicy nie objętej strefą. Wjeżdżając od Stwosza na parking dworca znaku strefy nie mijamy (no chyba, że mijamy, to niech ktoś sprostuje). Dopóki nie minę znaku, nie jestem w żadnej strefie. Przejeżdżając tamtędy następnym razem rozejrzę się, gdzie dokładnie stoją znaki strefy, ale przypuszczam, że gdzieś przy wjeździe na Pawią.
                    • Gość: gniewko_syn_ryba Re: A jakim cudem mogą się nie znajdować IP: *.autocom.pl 25.11.08, 18:37
                      Gość portalu: piotrek napisał(a):

                      > Podstawowa różnica - Sebastiana jest ulicą. Jeśli jest objęta strefą, to przy
                      wjeździe na nią stoi zapewne stosowny znak (chyba, że go ktoś zdewastował).
                      Dworzec i Galeria to teren prywatny, na który można wjechać z ulicy nie objętej
                      strefą.

                      Dworzec PKP znajduje się na terenie PRYWATNYM ??? Czyżbym przeoczył zakup PKP
                      przez jakiegoś byznesmena ???... ;)))

                      Wjeżdżając od Stwosza na parking dworca znaku strefy nie mijamy (no chyba, że
                      mijamy, to niech ktoś sprostuje). Dopóki nie minę znaku, nie jestem w żadnej
                      strefie.

                      Nie neguję, że jest tak jak piszesz, sprawdź sobie jednak jak to wyglądało PRZED
                      powstaniem galerii (na pewno są jakieś stare mapki z oznaczeniem stref)... Nawet
                      na zalinkowanej mapce widać, że wylot Pawiej w Aleje jest objęty strefą,
                      natomiast bliżej galerii (a więc i centrum) już nie (!). Innymi słowy, dla
                      prywaciarza (właściciela galerii) wyłączono część obszaru objętego dawniej
                      strefą z tej strefy, co dowodzi, że dla władz miasta są równi i równiejsi...

                      > Przejeżdżając tamtędy następnym razem rozejrzę się, gdzie dokładnie
                      > stoją znaki strefy, ale przypuszczam, że gdzieś przy wjeździe na Pawią.

                      Nie kłopocz się... Ja i tak do GK jeździć nie zamierzam... ;)
                      • Gość: piotrek Re: A jakim cudem mogą się nie znajdować IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.08, 21:02
                        > Dworzec i Galeria to teren prywatny, na który można wjechać z ulicy nie objętej
                        > strefą.
                        >
                        > Dworzec PKP znajduje się na terenie PRYWATNYM ??? Czyżbym przeoczył zakup PKP
                        > przez jakiegoś byznesmena ???... ;)))


                        Chodziło mi o to, że nie jest to droga publiczna. Nie jest zarządzana przez miasto, gminę itp., tylko przez inny podmiot. Na jedno wychodzi czy prywatny, czy państwowy.


                        > na zalinkowanej mapce widać, że wylot Pawiej w Aleje jest objęty strefą,
                        > natomiast bliżej galerii (a więc i centrum) już nie (!). Innymi słowy, dla
                        > prywaciarza (właściciela galerii) wyłączono część obszaru objętego dawniej
                        > strefą z tej strefy,

                        Akurat ta część Pawiej, która według mapki nie jest objęta strefą, nie leży pod Galerią. Galeria jest przy odcinku Pawiej między Worcella a Ogrodową (ciągnie się kawałek dalej niż Ogrodowa, dokładnie rzecz ujmując). Nie wiem, jak prywatny właściciel Galerii miałby skorzystać na tym, że w strefie nie leży fragment ulicy położony kawałek dalej. Zwłaszcza, że na rzeczonym fragmencie chyba i tak nie ma gdzie parkować. Po drugie, jeśli ten fragment rzeczywiście nie jest objęty strefą (bo mapka może się mylić), to nie można powiedzieć, że dawniej był, bo przed powstaniem Galerii po prostu nie istniał. Pawia kończyła się skrzyżowaniem z Ogrodową (które wówczas nie było oczywiście skrzyżowaniem, a zakrętem).

    • adamm5 Fridberg narobił tyle szkód, że lepiej, by się nie 20.11.08, 09:45
      Jeśli ktoś odpowiada za to, że ul. Karmelicka jest nieprzejezdna, to
      własnie Friedberg! To jego koncepcja, by oba jej końce tak
      zagospodarować, by trzeba było samochodami jeździc po torach
      tramwajowych. To on wymyślił, że "szybki tramwaj" ma jeździć po
      torach normalnego tramwaju! To za czasów, gdy on był wiceprezydentem
      sparaliżowano komunikację wokół centrum (w imię ekologii samochody
      pokonują dwukrotnie dłuższą trasę niż powinny, by dojechac do
      celu!)! Czas najwyższy szkodnictwo gospodarcze i ekologiczne nazwać
      po imieniu i pozbawić tego pana wpływu na polityke transportowa
      miasta!
      • bess5 Re: Fridberg narobił tyle szkód, że lepiej, by si 20.11.08, 11:27
        Święte słowa. TO co tu zrobiono to nawet szkoda słów . Temu panu juz
        podziekujemy
    • Gość: JAzda Kraków chce pobierać myto na rogatkach IP: *.ghnet.pl 20.11.08, 10:08
      To jakieś bzdury . Co to za eksperci ?
      Na podstawie jakich przepisów chcą wprowadzić opłatę za wjazd do
      centrum ? Według mojej wiedzy nie ma obecnie możliwości prawnych na
      wprowadzenie takich opłat . Opłaty można wprowadzać tylko na
      podstawie ustawy.Jaka więc ustawa daje tytuł prawny do pobierania
      opłat za wjazd .Jak dotąd opłaty na podstawie ustawy o drogach
      publicznych mogą być pobierane za parkowanie ,przejazdy pojazdów ,
      przejazdy przez obiekty mostowe i tunele , przeprawy promowe .
      Kiedyś były przepisy o strefie śródmiejskiej lecz zostały uchylone i
      nigdy nie zostały wprowadzone gdziekolwiek w życie .
      Na jakiej więc podstawie prawnej eksperci opierają swoją koncepcję ?
      Bez urazy ,nie zarzucam nic kompetencji ekspertów , ale jeżeli
      miasto zamawia opracownaie u jakiś ekspertów to nie powinno ono być
      oderwane od rzeczywistości lecz powinno odnosić się do istniejących
      możliwości prawnych do jego wdrożenia .Jak jest w Londynie wszyscy
      wiedzą i nie trzeba zlecać ekspertom napisania tekstu na ten temat .
      To wszystko wydaje mi się jakieś dziwne tym bardziej ,że Pan
      Kośmider to człowiek który wie do czego służy głowa i potrafi z niej
      korzystać .A tu słyszę ,że po wysłuchaniu ekspertów radni się
      szykują do wprowadzania tzw. myta.
      Może ktoś odniesie się do tematyki i wyjaśni sprawę , najlepiej
      jakiś prawnik , chociaż nie sądzę abym sie myliła .
      • Gość: zzz Re: Kraków chce pobierać myto na rogatkach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.08, 15:56
        Na podstawie ustawy o samorządzie gminnym panie złoty.
    • Gość: mar Kraków chce pobierać myto na rogatkach IP: *.ists.pl 20.11.08, 10:34
      Jeżeli panowie radni chcą mieć więcej kasy w budżecie, to niech
      zapędzą panów policjantów do roboty, na samej Karmelickiej na
      mandatach w dzień roboczy zarobiliby na 10 nowych radiowozów. Trzeba
      tylko pomyśleć, ale w przypadku administracji krakowskiej to często
      ponad siły...
    • Gość: gość tak, tak, tak IP: *.chello.pl 20.11.08, 10:53
      Tak, tak i jeszcze raz tak. Tylko opłata powinna byc tak wysoka aby
      nie opłacało się wjeżdżać bez absolutnej konieczności.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka