Gość: user1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 21:44 Wreszcie dobry pomysł! Jak w Londynie! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: borewicz o matko dlaczego matoly rzadza tym miastem ??? IP: *.autocom.pl 19.11.08, 22:16 a porownywanie sie do londynu czyli miasta, ktore ma metro to juz wyjatkowy kretynizm... tam moga se pozwolic, bo metro jest czesciej uzywane jakby u nas stawiali na budowe metra a nie zasranych tramwajow to bym sie cieszyl i tez z niego korzystal, ale nasi madrale mysla jak dzieci i nie patzra w przysclo tzn., ze metro jest i zawsze bedzie najlepszym srodkiem transportu a nie jakies zasrane tramwaje, ktore zawsze beda staly w korkach jakiekolwiek by byly te tramwaje - szybkei czy wolne na cale szczescie za kilka lat sie wyprowadzam z tego durnego miasta Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: megas1 Re: o matko dlaczego matoly rzadza tym miastem ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 22:31 Fantastyczne rozwiązanie!!! wjazd - pobranie biletu - pólgodziny za friko a za dłuższy pobyt w strefie pobranie opłaty na wyjeżdzie - na wyjeździe słupki chowane w jezdnie i kamera żeby filmowac cwaniaków którzy usiłują wyjechac po nich :D pl.youtube.com/watch?v=zUNyInW3K6Q Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mmm taaaa... jasne ! - tylko w imię czego ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.08, 11:29 bo napewno nie posłuży to : 1) zmniejszaniu ruchu w centrum, likwidacji korków 2) inwestowaniu w transport zbiorowy - nadal nikt nim nie będzie jeździł jeśli do wyboru będzie miał pół godziny w korku w swoim ciepłym aucie z muzyczką czy w zimnym tramwaju w ścisku ! a pieniążki pójdą "Bóg wie na co" !!! zakład ?... poza tym, jak sobie wyobrażasz to "pobieranie opłat" oraz "kontrolę wyjazdu" ???!!! <szok> 1) dodatkowe korki utworzą się na ulicach dojazdowych do centrum (niestety ale każdy pojazd będzie musiał się zatrzymać przed wjazdem do centrum) co sparaliżuje również dzielnice przyległe ! 2) samo centrum zostanie zakorkowane jeszcze bardziej niż obecnie, gdyż pomimo, że samochodów będzie wjeżdżało do niego mniej, ale... będą musiały przejść przez "kontrolę wyjazdu" ze strefy, a więc ruch nie będzie płynny ! co do Twojej propozycji "pół godziny za friko" - założę się, że przez korki, dłużej zajmie przejazd z jednego krańca strefy na drugi, bez parkowania (!) a więc kierowca będzie zmuszony do opłaty "postojowej" mimo, że stał w korku a nie na parkingu w strefie !!! sprawiedliwe ?! moim zdaniem - durne... najlepsze rozwiązanie - takie jak teraz (po co wyważać otwarte drzwi ?) : chcesz postać autem w centrum - płać, tak dużo jak długo stoisz... a za sam wjazd ? - po co płacić ? i po co utrudniac zycie kierowcom ! tak naprawdę : kto nie ma potrzeby ten nie pędzi autem do centrum... coraz mniej firm ma tam lokalizację... wyprowadzić tylko URZĘDY poza centrum i ilość aut spadnie, zakład ? a ten kto wtedy wjedzie - i tak zapłaci za postój - bo po co wjeżdżać skoro tylko dla tranzytu między dzielnicami nie ma to sensu ? szybciej i wygodniej objechać centrum obwodnicami... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zzz Re: taaaa... jasne ! - tylko w imię czego ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.08, 15:47 Bredzisz, nie byłoby żadnych punktów kontrolnych. Rejestracja by się odbywała automatycznie przez kamery umieszczone na granicach strefy, tak jak w Londynie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smif Re: taaaa... jasne ! - tylko w imię czego ? IP: *.ghnet.pl 20.11.08, 21:23 Osmiele sie stwierdzic, ze nie sadze zebys jezdzil po srodmiesciu samochodem. Przejazd przez scisle centrum jest najczesciej najszybszy. Bo jak jade z Krowodrzy do Starego Podgorza na przyklad to moze bede stac w korku na stradomiu przez 10 minut ale ostatecznie bede znacznie szybciej, niz ten, kto pojechalby alejami albo powstania. Poza tym, chyba opacznie zrozumiales ten artykol: miasto nie chce budowac bramek na karmelickiej i czarnowiejskiej tak ze auta beda sie musialy zatrzymac. BYloby to niewatpliwie taki system jak w Londynie czy Sztokholmie - kamery. System wychwytuje auta, ktore nie maja identyfikatorow (oplaconego dnia w miescie) i po tygodniu (chyba, dokladnie nie pamietam) dostajesz mandacik, jak nie zaplacisz. Nikt nie musi zwalniac a mysz sie nie przemknie. To jest absolutnie realne technicznie. Obawiam sie jednak ze nie dokonca z prawnego pktu widzenia... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: turysta Re: taaaa... jasne ! - tylko w imię czego ? IP: *.szczecin.mm.pl 21.11.08, 15:07 > tak naprawdę : kto nie ma potrzeby ten nie pędzi autem do centrum... > coraz mniej firm ma tam lokalizację... wyprowadzić tylko URZĘDY poza > centrum i ilość aut spadnie, zakład ? I ja, zamiast dojechać sobie rowerem, będę musiał wsadzać dupę w samochód, bo będzie za daleko na rower.. Tak.. Napewno to zmniejszy ilość aut.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: życzliwy Re: taaaa... jasne ! - tylko w imię czego ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.08, 19:46 > I ja, zamiast dojechać sobie rowerem, będę musiał wsadzać dupę w samochód, bo b > ędzie za daleko na rower.. Tak.. Napewno to zmniejszy ilość aut.. Pojedziesz rowerem te 3 km dalej i wyjdzie Ci to tylko na zdrowie. O ile, oczywiście, lubisz wozić rowerem ważne dokumenty, segregatory, laptopy itp. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: user2 londyn dla blondynów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 22:36 Metro londyńskie w godzinach szczytu nie spełnia unijnych norm weterynaryjnych dla transportu bydła do rzeźni. Gorąc, duchota, tłum i ścisk. W Londynie teraz dopiero zaczęli budować tramwaje po 50 latach przerwy - Tramlink w Croydon. Też bombardiery mają ale inne niż w Krakowie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zdrowy Rozsądek rządzą matoły i nie chcą zmądrzeć IP: 213.134.182.* 20.11.08, 15:09 "Projekt polityki transportowej dla miasta przygotowywali eksperci Janusz Friedberg i Mariusz Szubra" jacy eksperci ??? ciekawe jakie maja IQ ?? max 80 ... jak przeżywam na drodze to co nam zgotowali to siwieję staram się używać auta tylko jak muszę ale jak patrzę na beznadziejność komunikacyjną w Krakowie to mnie trafia szlag a tu jeszcze chcą cofnąć nas do średniowiecza - kto takim ludzikom pozwala na takie nonsense?? jak chcą lepszej komunikacji zbiorowej to niech ją przygotują i zachęcą ludzi do korzystania: - wieksza częstotliwość - rozbudowana siatka polaczen - praca do 24 - duzo nizsza cena - brak wielgachnych sklepow w centrum Wtedy nie trzeba bedzie zmuszac ludzi do niej wprowadzaniem myta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ex pert drukowanymi literami dla matoła IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.08, 14:12 Gość portalu: Zdrowy Rozsądek napisał(a): > a tu jeszcze chcą cofnąć nas do średniowiecza - kto takim ludzikom > pozwala na takie nonsense?? Londyn, Trondheim, Oslo, Sztokholm, Singapur - to jest "średniowiecze" ? Nie, to jest XXI wiek. > jak chcą lepszej komunikacji zbiorowej to niech ją przygotują i > zachęcą ludzi do korzystania: > - wieksza częstotliwość To właśnie wymaga wywalenia samochodów z centrum, bo na Karmelickiej, Długiej, Zwierzynieckiej, Lubicz wydzielonego torowiska nie da się zrobić obok jezdni. > Wtedy nie trzeba bedzie zmuszac ludzi do niej wprowadzaniem myta. Myto jest dużo lepsze, niż zakaz. Wtedy wjeżdżają tylko ci, ktorzy rzeczywiście muszą. Elastyczność cenowa popytu się kłania. Odpowiedz Link Zgłoś
tomko71 pobierać myto od wszystkich aut innych niż KR .... 20.11.08, 17:55 zaprawdę to będzie godne i sprawiedliwe i myślę, że wszyscy STALI mieszkańcy są za. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kibic Re: pobierać myto od wszystkich aut innych niż KR IP: *.n4u.airbites.pl 20.11.08, 19:45 Tak jest.Co trzeci samochód jest spoza Krakowa.Niech włościanie przerejestrują aby opłaty wpływały na konto miasta,jak nie,to płacić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jkl Re: o matko dlaczego matoly rzadza tym miastem ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.08, 09:08 borewicz napisał- "na cale szczescie za kilka lat sie wyprowadzam z tego durnego miasta " I bardzo cie proszę nie wracaj!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aleja majchra Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.chello.pl 19.11.08, 22:31 a może kur.a za poprawę dróg się weźmiecie a nie zakazy zapomnieli o podatkach?? a szybkim autobusem niech jeżdżą nieporadni i Majchrowski!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakow.bicycles Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.ghnet.pl 19.11.08, 22:38 Powyzszy komentaz, jak i postawa pana Sularza swiadcza o tym, ze w naszym miescie i kraju sa osoby ktore mysla ze sa w latach '70 XX wieku. Wprowadzenie oplat to bedzie bardzo odwazna, ale POTRZEBNA decyzja. Politycy ktorzy sie za tym opowiedza moga liczyc na moj glos w nastepnych wyborach. Ukróćmy w końcu terror samochodowy. W centrum Krakowa prawdopodobnie 10 % ludzi porusza się prywatnymi samochodami, dlaczego 90% ma cierpieć z powodu mniejszości?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JarMark Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.ramtel.pl 19.11.08, 22:43 Podpisuję się obydwiema rękami pod tym ograniczeniem dla samochodów. Agresja komunikacyjna i wpychanie się wszędzie wygodnych kierowców samochodów jest już nie do zniesienia. PS. Będę głosował i chwalił wszędzie gdzie się da odważnych polityków, którzy zaczną myśleć w kategoriach ogółu mieszkańców, a ograniczenia dla samochodów to konieczność, która wszystkim wyjdzie na dobre łącznie z samochodziarzami!! A takie kreatury, które zostały wybrane (mam nadzieję, że ostatni raz) na radnych: jak niejaki Paweł SULARZ i Łukasz OsMENDA się tylko ośmieszają. Żal, że Kraków ma obecnie wśród radnych takich imbecyli i prymitywów jak Ci dwaj :((( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: blee Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.chello.pl 19.11.08, 22:48 Odezwał się Olaf co całe życie pedałuje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: user3 Sularz sio! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 22:49 Gość portalu: krakow.bicycles napisał(a): > Powyzszy komentaz, jak i postawa pana Sularza swiadcza o tym, ze w > naszym miescie i kraju sa osoby ktore mysla ze sa w latach '70 XX > wieku. Panu Sularzowi już dziękujemy. Ten facet jest wyjątkowo ociężały umysłowo. Niczego nie rozumie i holuje krakowską platformę na dno. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: amatorski_analityk Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.chello.pl 20.11.08, 10:42 Gość portalu: krakow.bicycles napisał(a): > Powyzszy komentaz, jak i postawa pana Sularza swiadcza o tym, ze w > naszym miescie i kraju sa osoby ktore mysla ze sa w latach '70 XX wieku. Wtedy byli młodzi i na tym etapie swojego szeroko rozumianego rozwoju życiowego się zatrzymali. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pieszy Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.ericsson.net 20.11.08, 11:58 Gość portalu: krakow.bicycles napisał(a): > Powyzszy komentaz, jak i postawa pana Sularza swiadcza o tym, ze w naszym > miescie i kraju sa osoby ktore mysla ze sa w latach '70 XX wieku. > > Wprowadzenie oplat to bedzie bardzo odwazna, ale POTRZEBNA decyzja. > Politycy ktorzy sie za tym opowiedza moga liczyc na moj glos w nastepnych wybor > ach. > > Ukróćmy w końcu terror samochodowy. W centrum Krakowa prawdopodobnie 10 % ludzi > porusza się prywatnymi samochodami, dlaczego 90% ma cierpieć z powodu mniejszoś > ci?? W pelni sie zgadzam z powyzszym, pod warunkiem, ze oplaty obejma rowniez terrorystow pedalarzy, ktorzy pedzac chodnikami i ulicami narazaja pieszych na powazne w skotkach wypadki, a wlascicieli samochodow na bolesne otarcia lakieru czy nawet urwane lusterka i rozbite szyby. Miasto dla pieszych! I golebi. Nie zyczymy sobie halasliwych dzwonkow rowerowych i pobrzekiwania lancuchow pod oknami! domagamy sie zakazu ruchu przez centrum miasta, wymusic bedzie to najlatwiej przeciagnieciem lancuchow w poprzek kazdej wiekszej ulicy. z szacunkiem Pieszy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.chello.pl 20.11.08, 12:12 I jeszcze zakaz stukania laskami przez emerytów oraz obcasami przez kobiety Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakow.bicycles Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.ghnet.pl 20.11.08, 17:10 Niestetyu moge tylko spuscic glowe i przyznac racje, wszak czesc rowerzstow wlasnie tak sie zachowuje: jazda po chodniku, bardzo szybka jazda po zatloczonych uliczkach w ST. Miescie, jezdzenie po przejsciach dla pieszych... Mam jednak nadzieje, ze z biegiem lat (dekad?) ludzie zmadrzeja i zaczna szanowac slabszych urzytkownikow ulic... Odpowiedz Link Zgłoś
wujekmik Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy 28.11.08, 21:06 Tylko dziwne że 82% ( dane komendy głównej policji) wypadków z udziałem rowerzystów jest z winy kierowców samochodów pajacu który zapłaciłeś za prawo jazdy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Koko Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.ghnet.pl 20.11.08, 08:02 Jak to nie wiesz ?Jakie remonty dróg ? Najłatwiej na papierze układać rozwiązania i brać za to grubą kasę . Niech radni sprawdzą ile opracowań leży zakurzonych i nigdy nie wdrożonych. Kraków zapłacił kolosalne pieniądza na opracowanie koncepcji organizacji ruchu w centrum firmie z Poznania i co z tego? Teraz znów kolejny raz ktoś odkrywa na nowo Amerykę ? Ciekawe czy są już mozliwości prawne do wprowadzenia opłat za wjazd oraz czy spełnione warunki do takiego systemu czyli drogi alternatywne itp. To nie jest pierwsza próba z opłatami na wjazd tylko kiedyś pomysłodawcy wystrzelili z torebki , gdyż regulacje prawne na to nie zezwalały. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin Brawo! IP: *.chello.pl 19.11.08, 22:54 Super! Czas najwyższy ograniczyć ruch samochodowy w centrum! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dzana Re: Brawo! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.08, 15:01 Ok.Pomysl calkiem dobry. Ruch samochodow trzeba ograniczyc, ale to musi sie takze wiazac z powstaniem parkingow wokol centrum. Tak zeby mozna bylo sobie podjechac samochodem, zostawic auto na parkingu i spokojnie podjechac na rynke tramwajem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nick radni dadzą przykład IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 22:57 zapewne wprowadzą opłaty za wjazd w strefę i oczywiście zapiszą że nie obowiązuje ona radnych miasta krakowa, albo że płacą oni ulgowo 10zł za rok czy coś podobnego, zupełnie jak ze strefą parkowania, oczywiście nasi troskliwi radni mają ulgę i w ramach ograniczania ruchu w ścisłym centrum pędzą autami do magistratu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakow.bicycles Re: radni dadzą przykład IP: *.ghnet.pl 19.11.08, 23:13 Dokladnie. Wystarczy przejsc sie na ul. Poselska podczas pracy UM, by sie przekonac. 90% samochodow ma świstki z pieczatka magistratu, chodniki zastawione, przejsc sie nie da... Moze kiedys sie pokusze i zglosze to do SM. Poczekam grzecznie z ksiazka dopoki nie przyjada i zobacze co powiedza. Juz to widze: "Panie, to przeciez z UM!" etc... W cywilizowanych krajach urzednicy miejscy, radni i prezesi korporacji jezdza komunikacja miejska czy rowerami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Koko Re: radni dadzą przykład IP: *.ghnet.pl 20.11.08, 08:22 Radni nie mają żadnych ulg w opłatach za strefę . Powydawano im , oraz różnym kolesiom władzy jakieś identyfikatory , które do niczego nie uprawniają . Jak jest napis ,że dotyczą ul.Poselskiej to dotyczą maleńkiego parkingu przeznaczonego dla pojazdów UMK , który jest poza drogą publiczną .W każdym innym miejscu wszyscy inni powinni płacić za parkowanie na ul.Poselskiej. Identyfikatory są prawdopodobnie po to ,żeby służby nie karały ich posiadaczy i udawały że nie widzą tych pojazdów co jest działaniem przestępczym .Przepisy nie zezwalają na parkowanie bezpłatne posiadaczom identyfikatorów .Mało tego , urząd nie ma prawa zwalniać z opłat za parkowanie kogokolwiek , pomimo ,że wiem o co najmniej jednym kretynie który był przekonany ,że taki identyfikator zapewnia nietykalność. W pewnym sensie tak ,skoro służby , zapewne po cichu mają zakaz karania takich co mają identyfikatory . Twój pomysł jest dobry . Radziłbym zrobić zdjęcia aparatem cyfrowym z data i godziną samochodom bez opłat za parkowanie , zadzwonić do Straży Miejskiej a gdy odmówią , co bardzo prawdopodobne , interwencji to wezwać Policję .Osoba nie płacąca za parkowanie nie stosuje się do znaku drogowego D-44 , czyli popełnia wykroczenie , jest więć podstawa prawna do interwencji Policji . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nick bzdury piszesz nieuku IP: *.technika.net.pl 20.11.08, 12:50 Cytat: "abonament postojowy roczny dla pojazdów Radnych Miasta Krakowa i Przewodniczących Rad Dzielnic, urzędującego Prezydenta Miasta Krakowa, jego zastępców oraz Prezydentów, którzy sprawowali funkcję począwszy od lipca 1990 r., Radnych Województwa Małopolskiego, członków Zarządu Województwa Małopolskiego, członków Zarządu Powiatu Krakowskiego, Posłów i Senatorów z terenu Województwa Małopolskiego, organizacji określonych w ustawie z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach /Dz. U. Nr 20 poz. 104 z późn. zm./, ustawie z dnia 22 marca 1989 r. o rzemiośle /Dz. U. Nr 17 poz. 92/, ustawie z dnia 30 maja 1989 r. o samorządzie zawodowym niektórych przedsiębiorców /Dz. U. Nr 35 poz. 194 z późn. zm./, ustawie z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych /Dz. U. Nr 55 poz. 234 z późn. zm./, której siedziba jest hipoteczną własnością i mieści się na obszarze określonym w załączniku Nr 1 do uchwały Nr XXXII/268/03 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 listopada 2003 r. na pojazdy będące ich własnością stawka opłaty na pojazd wynosi 25,00 zł" Link do uchwały: www.bip.krakow.pl/_inc/rada/uchwaly/show_pdf.php?id=17657 Na drugi raz zanim zaczniesz wprowadzać ludzi w błąd poczytaj. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba A nie przyszło ci do głowy, że ta uchwała IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.08, 15:29 może być niezgodna z obowiązującym w RP prawem ?... Podobnie jak inna, wprowadzona kilka lat temu, a odbierająca studentom powyżej 26 roku prawo do ulgowych przejazdów MPK. Później miasto musiało się ze wstydem wycofywać... ;))) Podaj USTAWY, na podstawie których ta uchwała powstała, to może ci uwierzę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zzz Re: A nie przyszło ci do głowy, że ta uchwała IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.08, 15:52 Ślepy jesteś? W pierwszym akapicie tej uchwały jest wymienione na podstawie jakich ustaw ta uchwała została wydana. Dla ułatwienia: ustawa o samorządzie gminnym, ustawa o drogach publicznych i ustawa o ogłoszeniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych. Dopóki nie zostanie odwołana przez inną ustawę, lub Trybunał Konstytucyjny nie uzna jej za sprzeczną z obowiązującym prawem obawiam się, że jest to dobre prawo i nic na ten temat nie poradzisz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba OK ale to jeszcze nie dowód, że uchwała jest IP: *.autocom.pl 20.11.08, 18:49 z tymi ustawami (i innymi, w tym z zasadniczą) zgodna... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Koko Re: bzdury piszesz nieuku IP: *.ghnet.pl 20.11.08, 18:23 Ten przepis został uznany za niezgodny z prawem i unieważniony w ramach rozstrzygnięcia nadzorczego przez wojewodę .Rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Małopolskiego stwierdzało nieważność uchwały w tej części określonej pkt 3. 9 załącznika nr 2. Wiem dobrze o czym mówię . Na drugi raz zamiast się mądrzyć i udawać prawnika dokładnie sprawdź przepisy . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nick Re: bzdury piszesz nieuku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.08, 18:37 podaj numer dziennika urzedowego... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Koko Re: bzdury piszesz nieuku IP: *.ghnet.pl 20.11.08, 21:02 Nie pamiętam , lecz mam go w swoim biurze , bo to już stara sprawa z 2004r. Możesz być pewien ,że tak jest . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dex Re: radni dadzą przykład IP: *.ksknet.pl 21.11.08, 00:05 Sularz jezdzi autobusami. Czasami go widuje w autobusie linii 159 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lol Re: radni dadzą przykład IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 23:15 no k.. straszne, 50 radnych.. swoja droga pomysl z oplatami jest swietnym rozwiazaniem. mam nadzieje ze uda sie go przeforsowac!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antek Re: może być ich nawet 10 IP: *.chello.pl 19.11.08, 23:24 co z tego, że tylko 50 radnych, jeśli coś chcą zmieniać zasady niech zaczną od siebie, dadzą dobry przykład, przecież nie różnią się niczym od innych pracujacych w tym rejonie, no chyba, że się różnią, to przepraszam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wqrwiony Re: może być ich nawet 10 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 23:42 Radni? Urzędnicy z magistratu? Ależ te świnie zamykają ruch w centum Krakowa głównie po to, żeby IM się wygodnie dojeżdżało. Może gdyby mieszkańcy zaczęli im regularnie przebijać opony, rysować karoserie itp., to coś by do nich dotarło. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo Re: może być ich nawet 10 IP: *.chello.pl 21.11.08, 11:15 Mam nieco inne obserwacje - radni i urzędasy stają owszem, na Poselskiej i niech stoją. Zauważcie, że na pozostałych uliczkach w obrębie I obwodnicy stoją głównie inni użytkownicy - mnóstwo inwalidów (ilu ich jest??? i czemu wszyscy mają ważne interesy w centrum? na pewno inwalidzi?), czarne beemki, mercedesy i leksusy (kto to? ani identyfikatora, ani opłaty), różnego rodzaju "zaopatrzenia" równie luksusowymi samochodami. Kto to do cholery jest i czego szuka na starym mieście? Zacznijmy od siebie wymagać poszanowania prawa - jest zakaz, nie wolno - to NIE WOLNO! Żeby nie wspomneć o innych, wszelakiej maści kombinatorah, którzy "skracają" sobie drogę - a SM ani widu, ani słychu... Egzekwować to co jest - na pewno będzie lepiej. I uderzmy sie sami w piersi - a jeśli nie sami - popatrzmy na znajomych, kolegów, sąsiadów - ilu wśród nich cwaniaków, którzy dumni są z tego że przechytrzyli innych? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wqrwiony Re: może być ich nawet 10 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.08, 19:44 > Mam nieco inne obserwacje - radni i urzędasy stają owszem, na > Poselskiej i niech stoją. Zauważcie, że na pozostałych uliczkach w > obrębie I obwodnicy stoją głównie inni użytkownicy - mnóstwo > inwalidów (ilu ich jest??? i czemu wszyscy mają ważne interesy w > centrum? na pewno inwalidzi?), Radni i urzędasy niewinni? A kto przyznaje oszustom identyfikatory inwalidzkie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nick Re: radni dadzą przykład IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 23:43 no k..wa jest jeszcze ze 30 kioskarzy, 20 sprzedawców precli, kilku mimów, kilkudziesięciu prawników pracujących w kancelariach w centrum... itd, w czym radny jest lepszy od nich? Jak mają wizję to kupić sobie KKM i zapylać zatłoczonymi autobusami (o ile się człowiek zmieści na przystanku). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antoni Oczywiście radni jako rasa wybran wjazd do strefy IP: *.chello.pl 19.11.08, 23:21 radni jako rasa wybrana wjazd do strefy mają i będą mieli za darmo. Miałbym taki apel panowie Radni i kierownicy tego i owego może zacznijcie wprowadzać swoje pomysły od siebie, bo niby czym różnicie się od innych pracujących w obrębie Starego Miasta ludzi? Plebs chcecie upchać po komunikacji miejskiej i płatnych parkingach a sami parkujecie przy Pl. Wszystkich Świętych, niby z jakiej racji? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pal Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.net.autocom.pl 19.11.08, 23:21 Znowu wielki duet... Dówch wszechwiedzących Panów Radnych S. i O.! Ekologia, odpady, kultura, komunikacja - zazdroszczę tej rzetelnej wiedzy w tych wszystkich tematach. A może to po prostu krytykanctwo??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Złe zarządzanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.08, 00:27 Byłem za to,żeby wprowadzić obowiązek zezwolenia dla krakowskich gangów oszołomów na wjazd do innych rejonów kraju.Kraków nie zapewnia ochrony młodzieży,środowiska,samochodów,bezpieczeństwa.Samochody są niszczone a sprawcy nie wykrywani.Młodzież napadana w centrum bez powodu.Znany mi dawny przypadek obrzucenia nastolatka kamieniami na drodze wiodącej do Lasku Wolskiego w pobliżu "Baby Jagi".W sobotni słoneczny dzień kibice potrafią zabić kibica na zwykłej ulicy w pobliżu bloków.Z dala od jakichkolwiek wydarzeń _sportowych_. Odpowiedz Link Zgłoś
olek Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy 20.11.08, 00:27 ...Londyn zarabia na tym mnóstwo pieniędzy, które przeznacza na inwestycje - pleplepleple - udowadnia Friedberg. - Kraków miałby na co wydawać takie pieniądze... Na nowe fury dla urzędasów? Którą nastęną ulicę zajmiecie na parking dla umk? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.adsl.inetia.pl 20.11.08, 00:35 Pobieranie opłat za wjazd do centrum przypomina mi XIX w., kiedy na rogatkach pobierano myto - krytykował Sularz. - ale sie gosc skompromitowal... co tacy robia w RMK??? Odpowiedz Link Zgłoś
alex-alexander Kraków chce pobierać myto na rogatkach 20.11.08, 00:36 Czyli jak ktos bedzie wracac spoza Krakowa do domu, to bedzie musial placic myto. A czy przy wejsciu do budynku czy windy tez bedzie pobierana oplata? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.chello.pl 20.11.08, 00:37 To Skandal. Dlaczego nieudacznicy życiowi których nie stać na auto, mają szybciej jechać niż my. Przecież tylko blepsu nie stać na auto, a jak ich nie stać to płacą najmniejsze podatki. Natomiast ludzie których stać płacą ich dużo wiecej. Oczywiście pomijam uczniów jadących do szkoły, ale przecież im się nie spieszy. Dlatego to własnie auta powinny mieć pierwszeństwo nad śmierdzącymi tramwajami i autobusami. Szkoda tylko, że nasze władze są tak zacofane i wywalają kupę kasy na biedotę, a na 3 obowdnice nie ma kasy. Brawo rady Osmeda, ma pan mój głos w następnych wyborach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: user4 Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.08, 00:42 Gość portalu: Michał napisał(a): > Brawo rady Osmeda, ma pan mój głos w następnych wyborach. Czyli mądry głosuje na mądrego, głupi na głupiego itp. Ciekawe, których jest więcej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bleps ;) odpowiedz na twoje pytanie jest prosta.. IP: *.limes.com.pl 20.11.08, 09:40 w ruchu miejskim pasazer komunikacji zbiorowej zuzywa ok 1,5 m2 powierzchni, rowerzysta ok 3 m2, kierowca samochodu osobowego ok 100 m2. Teraz przemnoz te liczby przez ilosc "udacznikow" takich jak ty, ktorzy w pocie czola uzbierali na kilka rat za cienkiego albo na 15 letniego golfa "niebitego" z rajchu, a ktorzy koniecznie i niezbednie chca codziennie wjechac do centrum swoim zlomem ;), a zrozumiesz, DLACZEGO dla was wszystkich NIE ma tam miejsca (i zadne drogi ani obwodnice tego nie zmienia). Osobiscie mam dobre auto ale do centrum chce dojezdzac czysta szybka i sprawna komunikacja zbiorowa. Na razie nie moge. Dlaczego? Bo tramwaje stoja w korkach! I sa czesto niezadbane. Ale wyobraz sobie ze w przecietnym miescie na zachodzie Europy jest dokladnie na odwrot - oplaty za parkowanie w centrum sa tak duze, a komunikacja zbiorowa tak dobra, ze wiekszosc ludzi wybiera to drugie. I zapewniam cie, ze nie jest to zaden "bleps" ani tez plebs ;) Pozdrawiam, Marek (Wieden/Krakow, 3 letni Nissan Almera) Odpowiedz Link Zgłoś
niewygodny Re: Zgadzam sie ale ... 20.11.08, 10:39 Komunikacja publiczna musi dzialac sprawnie i nie budzic odruchow wymiotnych (masz doswiadczenia z Wiednia to wiesz, ja tez do pracy jezdzilem metrem - bo mimo ze czasami zapchane, to zajmowalo mi to 15 min a samochodem jakies 45min) Obawiam sie ze u nas jednak to bedzie tak ze najpierw restrykcje, ograniczenia i "myto" a komunikacja miejska dlugo dlugo sie nie zmieni. Poza tym sa kraje w Europie gdzie samochod pelni niemalze role fetyszu i nawet mimo dobrze dzalaljacej komunikacji zbiorowej wszyscy i tak wsiadaja do samochodu. Myslalem ze to tylko mentalnosc balkanska jest taka, ale zdaje sie ze nasza polska tez Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mmm jak wyliczyłeś te 100m2 dla kierowcy ??? <szok> IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.08, 11:46 po drugie - dlaczego nie zakładasz że w samochodzie jedzie więcej niż jedna osoba - założę się, o co tylko zechcesz, że średnia podróżujących autem osobowym jest wyższa niż 1,0... po trzecie - w centrum rzadko spotyka się zdezelowane golfy czy cieniasy... po czwarte - należy wypchnąć urzędy z centrum na obrzeża miasta ! wtedy się okaże jak bardzo ruch spadnie wewnątrz II obwodnicy ! większość firm ma przecież swe siedziby poza centrum (zauważ gdzie ostatnio lokuje się biurowce !) - i tam dojeżdżają pracownicy, a do centrum jeździ się przede wszystkim po to, by załatwiać jakieś sprawy urzędowe - jak sobie wyobrażasz prezesów, właścicieli firm czy księgowe jadące tramwajem do urzędu z segregatorami i/lub laptopami w siatkach i/lub pod pachami ?! <rotfl> pomyśl człowieku czasami - myślenie nie boli ! pozdrawiam (właściciel nowszego i lepszego auta rzadziutko wjeżdżający nim do centrum) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ojapierdziu Re: jak wyliczyłeś te 100m2 dla kierowcy ??? < IP: *.net.autocom.pl 20.11.08, 15:10 Tak, jest wyższa. Wynosi jakieś 1,2 człowieka na auto. Bajkę o tym jak to tata odwozi dzieci do szkoły i żonę do pracy proszę wsadzić na odpowiednią półkę. Mało kto ma wszystko na jednej sensownej trasie, a tak to musiałby te dzieci o 6 rano zawozić, zeby samemu zdążyć do pracy (i jeszcze żonę podrzucić). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.chello.pl 20.11.08, 11:05 - A co to jest bleps? - Śmierdzi to twój samochód, a nie tramwaj - Zastanów się czy chcesz II obwodnicę czy radnego Osmendę, bo on cały czas wystepuje przeciwko jej budowie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: moro Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.chello.pl 20.11.08, 01:09 Tylko zobacz ile londyn ma lini metra, a my mamy 2 przystanki szybkiego tramwaju i nie mozemy ich otworzyc od 34 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: FRANCUZ Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.112.67-86.rev.gaoland.net 20.11.08, 01:12 Oczywiscie ze to jest bardzo dobry pomysl ! Bardzo prawdopodobnie ze Osmenda i Sularz nie znaja sie na urbanistyce i chyba jeszcze mniej na urbanistyce transportowej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MD Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.hsd1.va.comcast.net 20.11.08, 05:19 Brawa za odważne decyzje- teraz tylko trzeba spróbować je wdrożyć i egzekwować - a z tym Kraków ma spory problem :( A dla "udacznika" z samochodem - już współczuję, gdyby milion ludzi z Krakowa i okolic zaczął tymi samochodami dojeżdżać - mielibyśmy obrazki, jak z LA - 4 godziny do pracy, 8 w pracy, 4 do domu i 8 na sen - jeśli ma Pan na to ochotę, to życzę powodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ufo Kraków chce pobierać myto na rogatkach IP: 195.150.133.* 20.11.08, 07:44 Codziennie jeżdżę po granicy stref, tj Alejami. By ominąć gigantyczne, stojące korki często wjeżdżam do strefy. Za to mam płacić? Chyba ktoś oszalał! Jestem obywatelem tego miasta, płacę podatki i nie widzę powodu, by tylko dlatego, ze mieszkam w bloku poza centrum miał być traktowany inaczej niż mieszkaniec kamienicy przy Michałowskiego czy Wielopolu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jazz Kraków chce pobierać myto na rogatkach IP: 91.198.177.* 20.11.08, 08:21 A fe. Friedberg nigdy nie był Vickiem u Gołasia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LO Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: 149.156.57.* 20.11.08, 08:26 1) I najważniejsze... nie róbmy z Krakowa na siłę wielkiej metropoli - tracimy na tym najbardziej my mieszkający tutaj. Kraków żadną miarą nie jest przygotowany na tyle samochodów co po nim jeździ - a będzie jeżdziło prawdopodobnie więcej. Dla komfortu życia połowa mieszkańców mniej była by optymalna. Tak niestety nie jest, po za tym njawiększy ruch to dojazdy do i z pracy. Rozwiązaniem jet przeniesienie siedzib pracodawców na obrzeża. Ale znów tu pojawia się problem szybkich i wygodnych obwodnic...itd 2)Porównanie Krakowa do Londynu - pozostawiam bez komentarzaa..a moze jednak powiem - tam mimio wszystkich udogodnień są gigantyczne korki. 3) Jeśli wprowadzi się takie obostrzenia w ruchu w centrum miasta to powinny one dotyczyć również urzędników, bo jak ktoś zauważył z poprzedników (na forum) Radni być może chcą sobie tym przepisem ułatwić nieco dojazd do pracy. Ot taka normalna u nas prywata. Pozdsumowując problem jest niełatwy. Ja to bym proponował lepsze rozwiązanie wogóle do KRAKOWA nie wpuszczać samochodów z obcą rejestracją. Zrobić parkingi na obrzżach miasta i z każdego parkingu do centrum co 5-10 minut szybki tramwaj (ale na prawdę szybki)...w ramach opłaty za parkowanie dawać darmowy przejazd dla 1 osoby...Tu też się pojawia mnóstwo problemów. Ale nikt nie mówi że łatwe to zagadnienie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Katana Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: 62.233.164.* 20.11.08, 08:41 A dlaczego darmowy przejazd tym szybkim tramwajem ma byc tylko dla jednej osoby? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stan Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.adsl.inetia.pl 20.11.08, 15:01 A ja bym proponował dla wszystkich aut na krakowskich numerach w całym kraju stawkę wjazdową na rogatkach wjazdowych do miast 100 zł. A czemu nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.08, 08:44 W porównaniu z Londynem Kraków to mały grajdołek, a poza tym Londyn ma METRO, więc niech szanowni faHoFcy się nie kompromitują !... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Max Krakus Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.gprs.plus.pl 20.11.08, 09:13 Nooo! To się Panowie POPiSali. To już lepiej ustawcie rogatki przy wjazdach do Krakowa i tam pobierajcie opłaty od wszystkich wjeżdżających a od ciężarowych x4! I dochód będzie wyższy, i luźniej w CAŁYM Krakowie! No i więcej powietrza w spalinach! Odpowiedz Link Zgłoś
barnacle.bill.the.sailor Myto wróci na rogatki II obwodnicy 20.11.08, 09:34 Interesuje mnie jeszcze, czy za dojazd do Dworca PKP lub do Galerii Krakowskiej też będą pobierane opłaty (są jakby nie było w strefie C) ?... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotrek Re: Myto wróci na rogatki II obwodnicy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.08, 17:23 > Interesuje mnie jeszcze, czy za dojazd do Dworca PKP lub do Galerii Krakowskiej > też będą pobierane opłaty (są jakby nie było w strefie C) ?... Jakby nie było, można dojechać na dworzec (a co za tym idzie, do galerii też), nie wjeżdżając w strefę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba A w jaki sposób ? IP: *.autocom.pl 20.11.08, 18:53 Skoro oba obiekty znajdują się w strefie ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotrek Re: A w jaki sposób ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.08, 19:30 No właśnie, że się nie znajdują. Zerknij na tę mapkę: bi.gazeta.pl/im/5/5449/m5449305.jpg Wystarczy wjechać od Stwosza, żeby przez strefę nie przejeżdżać. Odpowiedz Link Zgłoś
barnacle.bill.the.sailor A jakim cudem mogą się nie znajdować 21.11.08, 22:10 skoro granica strefy od wschodu są tory kolejowe, a od północy "aleje" ???... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotrek Re: A jakim cudem mogą się nie znajdować IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.08, 23:04 Po pierwsze strefa nie dotyczy pewnego obszaru miasta tylko konkretnych ulic, ograniczonych mniej więcej tak, jak pisałeś. Galeria Krakowska nie leży w strefie bo jest budynkiem a nie ulicą. Ale to tak na marginesie. Po drugie pytanie o to, co z dojazdem do Galerii miałoby sens, gdyby nie dało się do Galerii dojechać nie wjeżdżając na ulicę objętą strefą. A da się. Wjeżdżasz od Stwosza, która strefą objęta nie jest. I tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Re: A jakim cudem mogą się nie znajdować IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.11.08, 11:02 Gość portalu: piotrek napisał(a): > Po pierwsze strefa nie dotyczy pewnego obszaru miasta tylko konkretnych ulic, ograniczonych mniej więcej tak, jak pisałeś. Galeria Krakowska nie leży w strefie bo jest budynkiem a nie ulicą. Czyli Sukiennice nie leżą w strefie A bo są budynkiem ???... :))) Ciekawa logika... ;))))) > Po drugie pytanie o to, co z dojazdem do Galerii miałoby sens, gdyby nie dało się do Galerii dojechać nie wjeżdżając na ulicę objętą strefą. A da się. Wjeżdżasz od Stwosza, która strefą objęta nie jest. I tyle. Na ul. Św. Sebastiana też da się dojechać ul. Dietla, która ne jest w strefie ale czy to ozbnacza, że ul. Św. Sebastiana także nie jest w strefie ?... ;))) Chodzi o to, że galeria znajduje się na terenie, który jest (a przynajmniej był, gdy galerii jeszcze nie było) objęty strefą, zatem za sam wjazd do niej też powinna być pobierana opłata... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotrek Re: A jakim cudem mogą się nie znajdować IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.08, 16:06 >Na ul. Św. Sebastiana też da się dojechać ul. Dietla, która ne jest w strefie Podstawowa różnica - Sebastiana jest ulicą. Jeśli jest objęta strefą, to przy wjeździe na nią stoi zapewne stosowny znak (chyba, że go ktoś zdewastował). Dworzec i Galeria to teren prywatny, na który można wjechać z ulicy nie objętej strefą. Wjeżdżając od Stwosza na parking dworca znaku strefy nie mijamy (no chyba, że mijamy, to niech ktoś sprostuje). Dopóki nie minę znaku, nie jestem w żadnej strefie. Przejeżdżając tamtędy następnym razem rozejrzę się, gdzie dokładnie stoją znaki strefy, ale przypuszczam, że gdzieś przy wjeździe na Pawią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewko_syn_ryba Re: A jakim cudem mogą się nie znajdować IP: *.autocom.pl 25.11.08, 18:37 Gość portalu: piotrek napisał(a): > Podstawowa różnica - Sebastiana jest ulicą. Jeśli jest objęta strefą, to przy wjeździe na nią stoi zapewne stosowny znak (chyba, że go ktoś zdewastował). Dworzec i Galeria to teren prywatny, na który można wjechać z ulicy nie objętej strefą. Dworzec PKP znajduje się na terenie PRYWATNYM ??? Czyżbym przeoczył zakup PKP przez jakiegoś byznesmena ???... ;))) Wjeżdżając od Stwosza na parking dworca znaku strefy nie mijamy (no chyba, że mijamy, to niech ktoś sprostuje). Dopóki nie minę znaku, nie jestem w żadnej strefie. Nie neguję, że jest tak jak piszesz, sprawdź sobie jednak jak to wyglądało PRZED powstaniem galerii (na pewno są jakieś stare mapki z oznaczeniem stref)... Nawet na zalinkowanej mapce widać, że wylot Pawiej w Aleje jest objęty strefą, natomiast bliżej galerii (a więc i centrum) już nie (!). Innymi słowy, dla prywaciarza (właściciela galerii) wyłączono część obszaru objętego dawniej strefą z tej strefy, co dowodzi, że dla władz miasta są równi i równiejsi... > Przejeżdżając tamtędy następnym razem rozejrzę się, gdzie dokładnie > stoją znaki strefy, ale przypuszczam, że gdzieś przy wjeździe na Pawią. Nie kłopocz się... Ja i tak do GK jeździć nie zamierzam... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotrek Re: A jakim cudem mogą się nie znajdować IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.08, 21:02 > Dworzec i Galeria to teren prywatny, na który można wjechać z ulicy nie objętej > strefą. > > Dworzec PKP znajduje się na terenie PRYWATNYM ??? Czyżbym przeoczył zakup PKP > przez jakiegoś byznesmena ???... ;))) Chodziło mi o to, że nie jest to droga publiczna. Nie jest zarządzana przez miasto, gminę itp., tylko przez inny podmiot. Na jedno wychodzi czy prywatny, czy państwowy. > na zalinkowanej mapce widać, że wylot Pawiej w Aleje jest objęty strefą, > natomiast bliżej galerii (a więc i centrum) już nie (!). Innymi słowy, dla > prywaciarza (właściciela galerii) wyłączono część obszaru objętego dawniej > strefą z tej strefy, Akurat ta część Pawiej, która według mapki nie jest objęta strefą, nie leży pod Galerią. Galeria jest przy odcinku Pawiej między Worcella a Ogrodową (ciągnie się kawałek dalej niż Ogrodowa, dokładnie rzecz ujmując). Nie wiem, jak prywatny właściciel Galerii miałby skorzystać na tym, że w strefie nie leży fragment ulicy położony kawałek dalej. Zwłaszcza, że na rzeczonym fragmencie chyba i tak nie ma gdzie parkować. Po drugie, jeśli ten fragment rzeczywiście nie jest objęty strefą (bo mapka może się mylić), to nie można powiedzieć, że dawniej był, bo przed powstaniem Galerii po prostu nie istniał. Pawia kończyła się skrzyżowaniem z Ogrodową (które wówczas nie było oczywiście skrzyżowaniem, a zakrętem). Odpowiedz Link Zgłoś
adamm5 Fridberg narobił tyle szkód, że lepiej, by się nie 20.11.08, 09:45 Jeśli ktoś odpowiada za to, że ul. Karmelicka jest nieprzejezdna, to własnie Friedberg! To jego koncepcja, by oba jej końce tak zagospodarować, by trzeba było samochodami jeździc po torach tramwajowych. To on wymyślił, że "szybki tramwaj" ma jeździć po torach normalnego tramwaju! To za czasów, gdy on był wiceprezydentem sparaliżowano komunikację wokół centrum (w imię ekologii samochody pokonują dwukrotnie dłuższą trasę niż powinny, by dojechac do celu!)! Czas najwyższy szkodnictwo gospodarcze i ekologiczne nazwać po imieniu i pozbawić tego pana wpływu na polityke transportowa miasta! Odpowiedz Link Zgłoś
bess5 Re: Fridberg narobił tyle szkód, że lepiej, by si 20.11.08, 11:27 Święte słowa. TO co tu zrobiono to nawet szkoda słów . Temu panu juz podziekujemy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JAzda Kraków chce pobierać myto na rogatkach IP: *.ghnet.pl 20.11.08, 10:08 To jakieś bzdury . Co to za eksperci ? Na podstawie jakich przepisów chcą wprowadzić opłatę za wjazd do centrum ? Według mojej wiedzy nie ma obecnie możliwości prawnych na wprowadzenie takich opłat . Opłaty można wprowadzać tylko na podstawie ustawy.Jaka więc ustawa daje tytuł prawny do pobierania opłat za wjazd .Jak dotąd opłaty na podstawie ustawy o drogach publicznych mogą być pobierane za parkowanie ,przejazdy pojazdów , przejazdy przez obiekty mostowe i tunele , przeprawy promowe . Kiedyś były przepisy o strefie śródmiejskiej lecz zostały uchylone i nigdy nie zostały wprowadzone gdziekolwiek w życie . Na jakiej więc podstawie prawnej eksperci opierają swoją koncepcję ? Bez urazy ,nie zarzucam nic kompetencji ekspertów , ale jeżeli miasto zamawia opracownaie u jakiś ekspertów to nie powinno ono być oderwane od rzeczywistości lecz powinno odnosić się do istniejących możliwości prawnych do jego wdrożenia .Jak jest w Londynie wszyscy wiedzą i nie trzeba zlecać ekspertom napisania tekstu na ten temat . To wszystko wydaje mi się jakieś dziwne tym bardziej ,że Pan Kośmider to człowiek który wie do czego służy głowa i potrafi z niej korzystać .A tu słyszę ,że po wysłuchaniu ekspertów radni się szykują do wprowadzania tzw. myta. Może ktoś odniesie się do tematyki i wyjaśni sprawę , najlepiej jakiś prawnik , chociaż nie sądzę abym sie myliła . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zzz Re: Kraków chce pobierać myto na rogatkach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.08, 15:56 Na podstawie ustawy o samorządzie gminnym panie złoty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mar Kraków chce pobierać myto na rogatkach IP: *.ists.pl 20.11.08, 10:34 Jeżeli panowie radni chcą mieć więcej kasy w budżecie, to niech zapędzą panów policjantów do roboty, na samej Karmelickiej na mandatach w dzień roboczy zarobiliby na 10 nowych radiowozów. Trzeba tylko pomyśleć, ale w przypadku administracji krakowskiej to często ponad siły... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość tak, tak, tak IP: *.chello.pl 20.11.08, 10:53 Tak, tak i jeszcze raz tak. Tylko opłata powinna byc tak wysoka aby nie opłacało się wjeżdżać bez absolutnej konieczności. Odpowiedz Link Zgłoś