Dodaj do ulubionych

50 fajnych rzeczy na wesele

13.01.10, 23:45
Tak jak już pisałam nie mam złudzeń, że większość osób czyta mojego
bloga, a ten artykuł który dzisiaj dodałam jest naprawdę fajny więc
pisze też tutaj. wink
50 fajnych rzeczy na Twoje wesele

Swoją drogą to tak niedużo tekstu a zajęło nam z narzeczonym prawie 2
godziny zrobienie tego, a tłumaczyło się płynnie.
Obserwuj wątek
    • misself Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 13.01.10, 23:55
      Zia, ale jak tłumaczysz czyjś tekst i go okraszasz jego zdjęciami, wypadałoby
      podpisać autora.

      Spodobały mi się te okrągłe menu smile Bardzo fajny pomysł. Ja bym to jeszcze
      zrobiła tak, żeby kartka była kolorowa i ażurowa - żeby było widać biały talerz
      spod spodu.

      Poza tym "buttons" to nie są guziki, tylko plakietki (takie z agrafką na
      spodzie). No i poćwiczcie użycie imiesłowów, bo często Ci się zdarzają
      potknięcia w tej kwestii.
      • monikapers Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 13.01.10, 23:57
        alesmy sie Miss zsynchronizowaly... smile
        a tak apropos ja nic nie wiem o Twoim slubie, oprocz tego, ze ma byc mieszany, a
        gdzie, jak i co? poprosze o linka archiwalnego
        • misself Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 00:07
          Nie wiesz, bo na razie jeszcze nie ma żadnych linków ani ustaleń. Poza tym, że
          nadal szukamy kościoła smile
    • monikapers Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 13.01.10, 23:56
      plakietki zamiast winietek BOSKIE - no toz mowie, ze teraz to ja bym
      sobie zrobila wedding party .....
      moglyby byc np z jakims usmieszkiem, serduszkiem itp i stanowic jednoczesnie
      alternatywe dla oklepanego do granic slodkiego podziekowania dla Gosci

      pozatym super sa:

      menu na talerzu
      zdjecie Pary z numerem stolu
      butelka wina z n-rem stolu

      ale nade wszystko rządzi... łyk zupy
    • zia86 Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 00:02
      Jest na końcu podany autor. smile
      To jest dopiero 25, jutro druga część. Ale jak chwilę odpocznę, to mam
      jeszcze dwa fajne artykuły.
      Menu okrągłe i mnie się bardzo spodobało i ten łyk zupy też. wink
      • misself Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 00:09
        zia86 napisała:

        > Jest na końcu podany autor. smile

        Edytowałaś notkę, szelmo tongue_out
        Łyk zupy faktycznie jest fajny, ja w ogóle ostatnio mam fioła na punkcie takich
        małych przekąsek na gryz, uwielbiam przygotowywać takie maleństwa. I uwielbiam
        je pożerać.
        • zia86 Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 00:14
          Ale zanim zobaczyłam wasze wpisy, musiałam po prostu sprawdzić jak
          nazywa się dokładnie artykuł.
          • misself Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 00:19
            zia86 napisała:

            > Ale zanim zobaczyłam wasze wpisy, musiałam po prostu sprawdzić jak
            > nazywa się dokładnie artykuł.

            Prosta rzecz - publikuj tekst skończony. Poprawianie jest nieprofesjonalne.
            Mówię Ci to ja, prowadząca bloga piąty rok smile
      • k.l2 Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 00:12
        Wiekszosc bardzo fajna!
        Bez sensu wydaja mi sie te winietki,ktore goscie sami rozkladaja (to po
        co je robic?). I nie do konca lapie cel robienia etykietek na krzesla.
        I troche niesmaczne, choc pewnie praktyczne, sa te plastry...

        Menu genialne smile I zdjecia slubne rodziny tez o ile nie ma w rodzinie
        rozwodow...
        • monikapers Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 00:19
          Miss, a jaka data? a jaka suknia lub chocby preferowany styl panny mlodej? a ile
          Gosci? a wesele czy przyjecie?
          • misself Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 00:21
            monikapers napisał:

            > Miss, a jaka data? a jaka suknia lub chocby preferowany styl panny mlodej? a il
            > e
            > Gosci? a wesele czy przyjecie?

            Może ja Ci na priv odpiszę, nie chcę prywaty robić w wątku Zia, a chyba za
            wcześnie na własny wątek smile
            • monikapers Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 00:24
              to czekam smile
        • misself Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 00:20
          Etykietki na krzesła są chyba odpowiednikiem tego, co na tym forum uparcie
          nazywa się winietkami: wizytówek.
    • lili-2008 Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 08:38
      Ja nie czytam Twojego blogatongue_out
      • sajolina Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 09:34
        A mnie urzekły ciasteczka z wróżbą - lubię wróżby i smak tych ciasteczeksmile

        Co do plakietek - fajny bajer, ale może zniszczyć zamierzony wygląd niejednej
        kreacji weselnej. Nie mówiąc o tym, że szpilka może zrobić dziurkę w materiale.
        • misself Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 09:46
          Podejrzewam, że właśnie dlatego te plakietki są czarno-białe - żeby każdemu
          pasowały smile A dziura w materiale... Nie rozumiem. Każdy materiał się przed
          szyciem szpilkuje, nic się nie uszkadza - wbija się po prostu pomiędzy włókna
          tkaniny, a po wyjęciu szpileczki i praniu nic nie widać.
    • ika20031 Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 10:07
      a mi (biorąc pod uwagę fakt, że moje wesele będzie zupełnie "proste" i bez
      żadnych nowoczesnych udziwnień - nie żebym miała coś przeciwko nim, ale po
      prostu nie mam czasu żeby się tymi wszystkim drobiazgami zajmować) najbardziej
      spodobały się ciacha na kawę. Takie to praktyczne i fajne.
      • misself Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 10:40
        Ja się bardzo ucieszyłam, że w Anglii znają te wafle.
        I też mi się ten pomysł spodobał. Szkoda, że tak trudno je dostać sad
        • monikapers Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 11:04
          wlasnie wypuscil takie producent princepolo
          smile
          smacznego
          • misself Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 11:14
            No wiem, Princessa CarmeLove.
            I TAGO to produkuje, nazywa się to Tofinek.

            Ale mimo wszystko ciężko dostać smile Reklamy są, ale tak jak z czekoladą malajską
            - w sklepach brak.
            • zia86 Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 14:27
              O tak taki tofinek jest super. smile Ja go bardzo lubię. Ale myślę, że
              można go dostać w jakimś Makro w hurtowej ilości i dać na sale. smile
            • afortunada Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 16:34
              Princessy są w Lewiatanach wink
              • dorothy_mills Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 19:22
                Mnie też bardzo spodobały się te tofinki smile chce je u siebie na
                weselu
        • ika20031 Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 11:11
          trudno? jestem pewna, że gdzieś takie już widziałam i to od dawna. bodajże firma
          tago (choć nie jestem tego pewna) ma takie w swojej ofercie.
          • ika20031 Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 11:13
            znalazłam: "tofinek z karmelem" smile
            • misself Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 11:14
              ika20031 napisała:

              > znalazłam: "tofinek z karmelem" smile

              To, że firma TAGO ma to w ofercie nie znaczy, że możesz iść do sklepu i to
              kupić. Widziałaś Tofinki w sklepie? Jak ja widzę, to cały karton kupuję, a nie
              mogę do Makro jeździć co tydzień wink
              • ika20031 Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 11:19
                dobrze wiedzieć, że w makro są dostępne wink
                w sumie to rzeczywiście nie wiem, czy je w sklepie widziałam, zresztą jakoś
                specjalnie się nie rozglądałam. No i z reguły przywoziła mi je koleżanka, ale
                skąd ona je brała - tego nie wiem. Możliwe, że faktycznie z makro.
                • misself Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 11:42
                  Korekta: to był Selgros smile W Makro nie sprawdzałam.
                  Podejrzewam, że jakby się uprzeć, to w cukierni zrobią - to w końcu nic
                  skomplikowanego.
                  • monikapers Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 12:09
                    ale te wafelki na przyjecie slubne to nie jest dobry pomysl...
                    bardziej na domowy wieczor przy kominku, pod kocem
                    smile
                  • e.milia Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 21:27
                    Ja je na 100 % widziałam w jakimś moim sklepie osiedlowym, były na półce ze
                    słodyczami tuż przy kasie. Zwróciłam uwagę przelotnie, ale nigdy nie jadłam, nie
                    wiedziałam, że to można tak fajnie wykorzystać razem z kawą wink Zaciekawiłyście
                    mnie, aż przy okazji sprawdzę, czy jeszcze można je tam dostać smile
    • na_szpilkach Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 10:37
      Mi się bardzo podobają:
      -szklanki dla druhen w prezencie (albo jakieś inne podziękowanie)
      -podziękowanie dla gości w formie notesu
      -pomysł z karmelowymi ciasteczkami
      -zdjęcia rodzinne (myślałam o tym wcześniej, chciałam przywiesić
      zdjęcia na sznurkach, takimi klamerkami jak przywiesza się pranie - w
      naszej sali chyba by pasował taki styl)
      -zakładki jako save the date
      • sajolina Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 11:25
        I TAGO to produkuje, nazywa się to Tofinek.

        Jadłam, nic specjalnego, nie polecam.

        Wydaje mi się, że te ciasteczka mogą się z lekka podtopić i obkleić filiżankę z
        kawą. Trochę to dla mnie mało apetyczny wygląd i może się też zrobić kłopotliwe
        jak armia ludzi upaprze sobie łapki w toffitongue_out

        Co do plakietek - wiem Misself, że są biało - czarne, tym niemniej jednak, jak
        mam zaplanowaną kieckę, do niej biżuterię i inne dodatki w dobranych kolorach,
        to dopinanie na siłę takiej plakietki mi się średnio podoba. Zwłaszcza, że
        dorośli ludzie potrafią się sobie po prostu przedstawićsmile
        • misself Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 12:29
          Sajolina, te ciasteczka nie obklejają filiżanki. Wielokrotnie
          wypróbowałam sposób z przykrywaniem gorącej kawy tofinkiem - lekko rozpuszcza
          się tylko nadzienie, nic nie wypływa po bokach. Przecież kawa nie ma 100 stopni.

          Faktycznie, plakietki do przedstawiania nie służą dorosłym ludziom smile
          • na_szpilkach Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 14:02
            Ja też je jadłam, są bardzo dobre. U mnie w sklepie sprzedają też w
            takim dużym opakowaniu jakiejś włoskiej firmy, teraz nie pamiętam, ale
            są chyba nawet lepsze, karmel w środku jest jakiś smaczniejszy, a
            przynajmniej tak mi sie wydaje.
    • e.milia Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 13:47
      Podobają mi się numery stołów na butelkach od wina, rewelacja smile
      Poza tym, sympatyczne są zakładki jako save the date i podziękowanie w formie
      notesu. Łyk zupy i te wafelki na filiżankę kawy też jest ciekawe, ale menu
      dopasowane do talerzy to rewelacja smile

      Nie przekonują mnie te plakietki, nie przypięłabym sobie tego, bo nie lubię
      dodawać do stroju nieplanowanych i często nie pasujących elementów, poza tym,
      nie lubię, jak komuś się coś narzuca, no i dla mnie trochę śmiesznie wygląda,
      jak każdy musi sobie przyczepić niemal taki sam element. Ponadto, kojarzy mi się
      to z różnymi warsztatami czy nawet zajęciami na studiach, gdzie często
      przypinało się takie wizytówki, żeby nie mylić imion. No i z zabawami dla dzieci wink
    • szampanna Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 14.01.10, 21:31
      Podoba mi się numerek stołu trzymany na zdjęciu przez PM i na
      butelce. Notes - adresarz jako prezent. Natomiast te przypinki, mimo
      że w moich ulubionych kolorach, koszmarne - nie wizualnie, tylko
      jako "obowiązek" gościa. Chyba by mnie trafiło, gdybym do starannie
      wybranej kreacji musiała przypiąć to cudo uncertain Na ostatnim weselu
      miałam przy sukni broszkę do kompletu z kolczykami - wymiana
      srebrnej biżuterii na takie cuś nie wchodziłaby absolutnie w grę.
    • zia86 Część 2 25.01.10, 19:51
      Na blogu część druga. smile
      • misself Re: Część 2 25.01.10, 20:53
        zia86 napisała:

        > Na blogu część druga. smile

        Sesja, co? wink

        Fajny jest numer 29 - na mniej formalne wesele, ale wygląda uroczo. Ja w ogóle
        lubię papier śniadaniowy i szary papier, są bardzo uniwersalne i
        bezpretensjonalne. Można w takie torebki "ubrać" też słoiczki ze świecami.

        33 - początki zdań - ŚWIETNE! Aż zaczęłam się zastanawiać nad taką wizytówkową
        księgą smile

        35 - śliczny i oryginalny plan stołów. Lubię takie kompozycje z różnych ramek,
        które łączy wspólny motyw.

        45 - dekoracja butelek - bardzo ciekawa, nie tylko na wesele.

        46 - genialny w swej prostocie pomysł! I jak uroczo to wygląda.

        Dobiły mnie dzwoneczki dla druhenek (31). Jak dla kota, i to takiego w filmie
        rysunkowym. Wstążka z przysięgą (41) kojarzy mi się z wieńcami pogrzebowymi.

        A czego nie dało się przenieść na polski grunt?
    • alunia.87 Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 25.01.10, 20:36
      Świetny jest pomysł na gotowe początki zdań do księgi gości!
    • inka323f Re: 50 fajnych rzeczy na wesele 25.01.10, 20:51
      Podobały mi się:
      - butelki wina jako numeracja stolików
      - okrągłe menu
      - zakładki i
      - znaczki. Myśmy mieli personalizowane znaczki na podziękowaniach: nasz zdjęcie
      ślubne a obok właściwy znaczek z napisem 'thank you' (jak na zdjeciu - lewy
      górny znaczek), na przezroczystej kopercie. Na odwrocie logo z polskim albo
      angielskim dziękuję, zależnie do kogo wysyłaliśmy.

      https://www.royalmail.com/images/ctf/includes/rm/Smilers_Intro/img/frame1.jpg
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka