Dodaj do ulubionych

Zmiany na forum

03.08.05, 18:09
Jak widzicie pojawiają się pewne zmiany na forum. Obecnie możliwość zakładania
wątków mają jedynie zalogowane osoby. W związku z tym mam do Was pewne
pytanie: Czy w razie konieczności godzicie się na całkowitą likwidacje
możliwości wpisów tworzonych z poziomu "gościa" forum?

Wprowadzenie takiego obostrzenia skutkowałoby obowiązkiem logowania również w
przypadku dopisywania się do istniejących już wątków.

Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • mali_bu Re: Zmiany na forum 03.08.05, 18:29
      Wystrczy się dobrze przyjrzeć, żeby zobaczyć że 95% wpisów pochodzi od
      uzytkowników niezalogowanych. I nie są to trollowate wpisy. Prezu się loguje, a
      i tak psuje forum. Zresztą nie tylko to.
    • 4gwiazdki Re: Zmiany na forum 03.08.05, 19:01
      Czy to coś da? Konto w Gazecie można założyć na poczekaniu.Ktoś,kto będzie
      chciał zas...ć Forum,wyrobi sobie konto i będzie się zabawiał tak,jak
      wielopostaciowiec prezu.A jego posty można poznać.
      Ale jeśli ma to wprowadzić porządek na Forum-nie protestuję.
    • zorbi1 Re: Zmiany na forum 03.08.05, 19:49
      Pytanie jaki miałby być tego cel ? Założenie konta trwa ok 5 min, z czego 4
      min. to proces myślowy prowadzący do wyboru fajnego nicka. Czy zalogowany czy
      nie równie dobrze można pisać na forum. Stąd pytanie: W jaki sposób logowanie
      miałoby przyczynić się do ucywilizowania forum ? Ja nie znam odpowiedzi...
    • Gość: H Re: Zmiany na forum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.05, 19:57
      Nie ma sensu - jak ktoś już pisal wyzej - logujący sie potrafią zaśmiecać
      bardziej niz goscie - zakładaniem wątków również - nie uważam, zeby obostrzenie
      zakładania wątków tylko przez zalogowanych było dobre i sensowne - wręcz
      przeciwnie - trolli to nie powstrzyma, a wielu ludiz, którzy mogli chcież
      powiedzieć ciekawe rzeczy - nie zrobi tego - bo nie założy wątku. Pewna
      anonimowość, jaką daje możliwośc bycia gościem jest moim zdaniem bardziej
      opłacalna dla całego forum i tego co się na nim mówi, niż takie usztywnienie
      zasad, jakie proponujesz. Niech zostanie jak było, bo inaczej forum powoli
      zdechnie.
      Pozdrawiam!
    • zo_h Re: Zmiany na forum 03.08.05, 20:49
      Ok. Propozycja zostanie propozycją :). Co do Waszej argumentacji to musze
      przyznać rację, zbytnie obostrzenia będą kłócić się z otwartością forum.

Pozdrawiam
    • dociek Re: Zmiany na forum 03.08.05, 21:17
      Wydaje mi się, że chwila (miesiąc) sanacji byłaby wskazana, tj. wymogów w
      zalogowaniu przy zakładaniu wątku. Należy to obzerwować i zdjąć szlaban jakby
      istotnie szkodził.
    • very_famous Re: Zmiany na forum 03.08.05, 21:27
      Na forum Warszawa też jest obowiązek logowania i jakoś dzięki temu jest nieco
      mniejszy syf. Nie szaleją tam nawet ci, którzy tu robią burdel znaczy się dom
      publiczny ;-)
      Jestem za. Poza tym z zakładaniem konta to owszem - szybka piłka - ale moze
      podczas tych 5 minut rejestracji co niektórzy ochłoną i zrezygnują z debilnych
      wątków.
    • mike79 Re: Zmiany na forum 04.08.05, 14:46
      ja chcialbym tylko pogratulowac dobrego wyboru opiekunow forum, wprawdzie nie
      znam '3' osobnika ale licze ze to celowy wybor aby byl to ktos spoza FL
      tymczasem pozdrawiam z london_luton w drodze do domu
      mike79
    • lucyfair2005 Re: Zmiany na forum 04.08.05, 21:12
      Jestem przeciw. Preziu i tak się loguje, jak ktoś go nie lubi, może sobie tego
      człowieczka wygasić. Znudzi mu się w końcu śmiecić. Z kolei trzech moderatorów
      jest już chyba w stanie zadbać, żeby w miarę na bieżąco wyrzucać wątki o
      genitaliach pakowane przez prezia z jakiegoś multiproxy czy innych wynalazków.
      Masę ludzi pewnie czyta portal "GW", czasem chce coś skomentować, a
      niekoniecznie ma czas i ochotę na zakładanie konta. Po co im to uniemożliwiać?
      Pozdrawiam
    • 4gwiazdki Re: Zmiany na forum 05.08.05, 08:43
      Moim zdaniem,na forum jest wiele wątków nie na temat oraz zdarzają się
      wątki "dublowane"
      Wydaje mi się,że takie wątki powinny być skasowane.Starzy Forumowicze to
      rozumieją,natomiast powinno to zniechęcić potencjalnych trolli do umieszczania
      swego wątku jako priorytetu (czyli podbijania).Trochę to denerwujące,że obok
      siebie są 2 identyczne,lub prawie o tej samej treści.Powinien więc pozostać
      wątek napisany jako pierwszy.Natomiast wątek późniejszy powinien być kasowany.
      Uważam,że również wątki typu:gdzie można w Lublinie kupić,gdzie najlepszy
      lekarza,to skandal... itp. powinny być bezwzględnie usuwane.
      Moze moje poglądy są zbyt rygorystyczne,ale w taki właśnie sposób można
      zaprowadzić na tym forum porządek.
      pzdr
      • lucyfair2005 Re: Zmiany na forum 05.08.05, 08:55
        4gwiazdki, a z kolegami w pracy nie wymieniasz się nigdy informacjami, gdzie
        jest dobry lekarz, sklep, mechanik samochodowy? Pozwólmy ludziom i tu o tym
        sobie pogadać. To tylko jakiś niewielki procent wątków. Jeśli stali forumowicze
        będą dbali o to, żeby było dużo "normalnych" i interesujących wątków, to nic się
        nnie stanie, kiedy pojawi się czasem pytanie o lekarza czy przedszkole. Pozdrawiam.
        • empi Re: Zmiany na forum 05.08.05, 09:00
          Rzeczywiście, jest to temat do rozmowy, pytania do ogółu, szukanie porady chyba
          można tu na ogólnym, wszystkie jakieś ogłoszenia typu kupię, oferuję, można
          zamieszczać na forum ogłoszenia.
          pzdr.
        • 4gwiazdki Re: Zmiany na forum 05.08.05, 09:05
          Zostałem źle zrozumiany.Nie będę komentował.Proponuję - przeczytaj na forum
          wątki o których wspomniałem.
          A czy w pracy rozmawiam na ten temat?.....
          Dodam jeszcze,że co chwila pojawiają się pytania o lekarza i in.
          No ale.Myślałem,że to nie tylko mój problem.
          • lucyfair2005 Re: Zmiany na forum 05.08.05, 09:17
            Wiem, o które wątki chodzi, ale sam spójrz, jest ich tylko osiem na stronie, w
            tym jeden to jakaś ściema preza. Niech sobie ludzie szukają dentysty, co za problem.
            Co innego wątki typu "skandal", to ewidentna robota słynnego trolla i tu się
            zgadzam, ciąć go w cholerę :).
          • empi Re: Zmiany na forum 05.08.05, 09:18
            nie martw się :), poczekajmy na opinie innych. Temat się rozwinie i
            demokratycznie ustalimy jakiś porządek. To naormalne, że nie wszyscy mają
            jednakowe zdanie. Dobre jest to że zaczynamy normalnie o wielu sprawach
            rozmawiać.
            pzdr.
    • tajnos.agentos Re: Zmiany na forum 05.08.05, 11:37
      Jestem kategorycznie przeciwny jakimkolwiek obostrzeniom i ograniczeniom
      (dopóki oczywiście wypowiedzi nie naruszają obowiązującego prawa oraz jasno
      chyba i prosto sformułowanego regulaminu forum). W końcu to jest ogólnodostępne
      forum a nie "towarzystwo wzajemnej adoracji"... Jeśli czyjeś wypowiedzi nie
      podobają mi się lub mnie nie interesują - po prostu je ignoruję (chyba że
      przyjdzie mi ochota trochę się podroczyć), czego życzę wszystkim
      zainteresowanym. Piszę to, gdyż od kilku dni mam wrażenie że jedynym motorem
      ingerencji jest "widzimisię" Państwa Moderatorów, którzy swe obowiązki wykonują
      z uporem oraz entuzjazmem neofitów.
      pzdr
      • empi Re: Zmiany na forum 05.08.05, 12:44
        tajnos.agentos tak trudno zrozumieć potrzebę poruszania się w otoczeniu w
        którym nie trzeba potykać się o jakieś g.... Jako moderator mam podgląd w to co
        ja bądź inni wycieli. Obsceniczne chamstwo, w którym elementy sodomii,
        pedofilii, i kazirodczych zachwytów stanowią jedyny temat. Nawet wchodząc do
        toalety wymagasz czystości a nie naturalnych warunków w postaci zapachów i
        ekstrementów na widoku. Najgorsze jest to, że po wycięciu takiego posta jego
        autor lamentuje na temat cenzury a inni go popierają w imieniu demokratycznych
        praw. Są w Gazecie fora tematyczne gdzie dyskutuja sobie ludzie o zbliżonych
        zamiłowaniach w swego rodzaju też i perwersjach. Normą jest tam brak
        zachamowań. Osoby które zakłócają spokój minn. for regionalnych maja potrzebę,
        nazwijmy to ekshibicjonistyczną. W domu, w szkole, pracy siedzi toto grzeczne.
        Anonimowo zaś wyskakuje zza krzaczka obnażony. Nigdy nie wytnę nikogo za to, że
        ma inne poglądy niż moje, na każdy temat. Mam propozycję dla preza, dużo tu
        miesza, w rózny dziwny sposób. Już chciał, nie chciał, zaczęliśmy do niego się
        przyzwyczajać. Niech skorzysta z anonimowości, jak wykorzystuje ja w swoich
        postach. Niech powie, robię tak, piszę tak i w ten sposób bo mam w tym jakiś
        cel. Nie mówię wyższy, ale prowokacja często jest metodą by zwrócić na coś
        uwagę.
        pzdr.
        • tajnos.agentos Re: Zmiany na forum 05.08.05, 14:23
          Chyba się nie zrozumieliśmy... Przecież wyraźnie napisałem: "dopóki oczywiście
          wypowiedzi nie naruszają obowiązującego prawa oraz jasno chyba i prosto
          sformułowanego regulaminu forum". Jest rzeczą oczywistą że spam, reklamy, różne
          obsceniczne, rasistowskie lub po prostu chamskie "wycieczki" itp., itd.,
          których celem jest jedynie narobienie zamieszania powinny być usuwane. Jednak,
          jak to wżyciu bywa, przesada w którąkolwiek stronę jest niewskazana. Forum, jak
          sama nazwa wskazuje jest miejscem przewidzianym dla zgromadzeń, publicznych
          występów, wypowiedzi, sądów... Jest po prostu odzwierciedleniem życia a w życiu
          niestety bywa różnie: obok pachnących kwiatków trafia się śmierdzące guwno (nie
          napiszę poprawnie, bo zaraz mi "wykropkuje:-)); na ulicy, w pracy, w ogóle
          wszędzie miewamy doczynienia z ludźmi mądrymi i głupimi, kulturalnymi i
          skończonymi chamami... Chyba nie ma potrzeby ani przede wszystkim możliwości
          izolować wszystkich "niewygodnych" wyłącznie po to, by pozostali poczuli
          większy komfort psychiczny.
    • mali_bu O co ta cała "awantura"? 05.08.05, 12:46
      O co chodzi tym pojawiającym się nie wiadomo skąd postaciom na forum? Mówią o
      jakiejś cenzurze, nie wiadomo na jakich podstawach. Od kilku dni nie zauważyłem,
      aby zniknął jakiś wpis o "treści niezgodnej polityką i oczekiwaniami Gazety".
      Widocznie osoby te wogóle nie śledzą tego co tu się dzieje.
      Jeśli dla nich cenzurą jest wycinanie postów z treścią typu: "morda w kubeł",
      "zamknij ryja", "ostry seks oralny" itp to widocznie sami są autorami tychże
      wpisów i nie za dobrze o nich to świadczy. No ale zasłonić się mogą pewną
      anonimowością.
      • zorbi1 Re: O co ta cała "awantura"? 05.08.05, 13:31
        Mam wrażenie, że jesteśmy świadkami robienia z igły wideł oraz burzy w szklance
        wody. Szaty są darte w sposób iście spektakularny, godny niestety lepszej
        sprawy. Ja jestem za usuwaniem wątków które gó.. znaczą lub gó.. wnoszą i
        coraz częściej klikam w czerwony kosz. Oczywiście jestem też za jak największą
        powszechnością forum więc posty typu "Skandal..." lub "Czyw wiecie gdzie
        jest..." mnie nie drażnią ale posty w stylu "?", "ZZZ" czy "sexxxxxxxxxxxxxxxx"
        chyba są bezsensu, prawda ? W każdym razie wytaczanie armat w postaci zarzutów o
        cenzurę z jednej strony albo argumentów o dbaniu o czystość forum z drugiej
        uważam za strzelanie z nich do komara...
      • tajnos.agentos Re: O co ta cała "awantura"? 05.08.05, 14:38
        ...I tu moim zdaniem leży błąd w rozumowaniu. Nie jestem fanem osobnika
        występującego pod ksywą prezu, choć czasem z nim się przekomarzam i zauważyłem
        że ma on swoją stałą, wierną "świtę", która nieraz i nie dwa wręcz prowokuje go
        do takich odzywek. Pomijając już zasady netykiety, która zaleca prowadzenie
        takich osobistych "wycieczek" poza forum, chyba uczciwe byłoby usuwanie także
        tych wypowiedzi lub, lepiej - pozostawianie wszystkich. Tak myślę...
        • kojako1979 Re: O co ta cała "awantura"? 06.08.05, 12:41
          Należy zauważyć, że nie jest to forum prywatne, gdzie logowanie sie jest w
          zasadzie normą. Uważam, że nie powinny być wprowadzane żadne istotne zmiany.
          Aha, założenie konta trwa mniej niz 5 minut więc jeśli ktoś chce to i tak
          będzie śmiecił nawet jako zalogowany.
    • Gość: adam Re: Zmiany na forum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.05, 00:54
      to sie mija z celem, to jest zawsze likwidacja forum
      wszedzie gdzie jest logowanie Forum jest martwe
      forum spełnia wazną role w nauce demokracji
      założyciele wiedza lepiej jakie cele założyli dla forum
      jeśli nie chodzi o likwidacje forum przed wyborami to proponuje szerzej
      popatrzecz i nie logować
      • joannabarska Re: Zmiany na forum 12.08.05, 11:00
        Dopiero teraz poznalam ten wątek. Dla mnie obojętne jest logowanie czy tez nie,
        ale juz bardziej wnerwia niż bawi, jesli internauci zmieniają jedną literke w
        czyims nicku i wypisuja brednie, a nie kazdy odrózni np. na pierwszy rzut
        oka ,ze to nie "joannabarska", ale "ioannabarska". Z tym cos warto zrobic, choc
        moge sobie wymyslec taki nick,ze odechce sie mym pseudowrogom podróbek. A sumie
        to i tak pewna forma relaksu, nie mniej dowcip nie stanowi odmiany chamstwa.
        I na szczescie są i inne mozliwosci publikacji. Z forum Lublin zawsze mozna sie
        rozstac, ale szkoda zostawiac pola do popisów jedynie półinteligentow. Nawet
        pod kontrolą "moderatorow".
    • zo_h Re: Zmiany na forum 17.08.05, 21:18
      Witam.

W związku z unormowaniem się sytuacji, wszystkie cechy forum wracają do
      poprzedniego stanu (przed zmasowanym atakiem trolli). Od dziś można zakładać
      wątki z poziomu "gość".

Pozdrawiam.
      • joannabarska Re: Zmiany na forum 18.08.05, 10:59
        zo_h napisał:

> Witam.
        >
        > W związku z unormowaniem się sytuacji, wszystkie cechy forum wracają do
        > poprzedniego stanu (przed zmasowanym atakiem trolli). Od dziś można zakładać
        > wątki z poziomu "gość".
        >
        > Pozdrawiam.

===================Roma locuta, causa finita? A ja jestem za logowaniem. Bez
        odbioru.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka