Gość: lojer Ofiary powinny wytaczać sprawcom procesy! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.07, 20:32 Z powództwa cywilnego o wielomilionowe odszkodowania. Sprawa karna niech się toczy swoja drogą, a równolegle w sądzie cywilnym o zadośćuczynienie za spowodowane szkody. Polskie prawo jak najbardziej to umożliwia, tylko jakoś nikomu sie nie chce. Czy nie byłoby miło zażądac paru milionów i puścic z torbami rodzine takiego chwasta? To byłoby dopiero wyrwanie z korzeniami i założę się, że byłoby znacznie skuteczniejszym straszakiem, niz perspektywa wyroku. Do swiadomości prymitywów przemawia tylko KASA. Odpowiedz Link Zgłoś
lienka84 Szkoda tylko... 04.02.07, 23:10 Szkoda tylko , że nikt nie żąda takich surowych kar, kiedy mężowie prawie zakatowują na śmierć żony, kiedy rodzice znęcają się nad dziećmi, kiedy uczniowie znęcają sięnad innymi uczniami, czy nawet nauczycielami... Kurde zabijać to bym nei zabijała, bo to niskie i nie uczy się ludzi , ze nie wolno zabijać zabijając... Ale żeby wszyscy przestępcy mieli sobie siedzieć w więzieniach za pieniądze podatników??? Prace społeczne, najgorsze roboty neich wykonują, niech zajmują się pod okiem ochrony umierającymi w szpitalach, niech opiekują się starszymi ludźmi z warunkiem, że jeśli spadnie takiemu starszemu człowiekowi włos z głowy to kamieniołomy. Rząd nazywa kobiety żyjące w nieludzkich warunkach, poniżej minimum socjalengo i nie chcące rodzić kolejnych dzieci przestępczyniami a prawdziwi przestępcy unikają kar! I w ogóle co jest takiego niehumanitarnego w karach cielesnych??? Czemu nie kastrować brutalnych gwałcicieli, czy sprawców okrutnych pobić?? Agresja po tym spada. I nie będzie ich więcej i nie odchowają nikogo na godnych następców. Albo czemu nie chłosta?? WRRRRRR. Ech ponosi mnie już. :( Odpowiedz Link Zgłoś
lienka84 Re: Szkoda tylko... 04.02.07, 23:17 Tacy eunuchowie bardzo by się przydali - możnaby ich szkolić do pomagania najbedniejszym rodzinom, wykonywania najcięższych prac domowych, odbudowywania miejsc zniszczonych przez kataklizmy, pilnowania młodocianych przestępców w poprawczakach, żeby tamci widzieli co ich czeka za recydywę. Nie byliby już po kastracji już agresywni, a za to bardzo karni po odpowiednm treningu. Ot co. Wrrrr, wciąż wściekła. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Irek Re: Ofiary powinny wytaczać sprawcom procesy! IP: *.chello.pl 05.02.07, 08:05 No właśnie! To byłby jakiś cywilizowany sposób zadośćuczyniania. Nie zemsta czy odwet, lecz namiastka. Nic zresztą nowego. Dawniej mówiono na to "nawiązka". Tylko że bardzo często rodziny takich osobników niczego nie mają. Musiałoby się tę "zbiorową odpowiedzialność" rozciągnąć na dalszą rodzinę (potem na szkołę, gminę, kościół - jednym słowem dochodzimy do nas samych) i tu pojawia się kolejna trudność nie do przezwyciężenia. Dlatego też należy moim zdaniem szukać również po mózgu, czy tam nie ma jakiegoś feleru. Tam prędzej coś się znajdzie. Już są pewne sukcesy na tym polu. Po czym uchwalić - tak jak uchwalono obrączkowanie - możliwość "wyłączania" lub "przełączania" takiemu osobnikowi żądzy mordu na zapał dobroczynny. To brzmi - w tej chwili - trochę groteskowo, lecz to tylko kwestia oswojenia się. Już się prawie oswoiliśmy przecież z myślą, że wielu z nas kiedyś będzie nosiło w piersiach świńskie serce, jak własne nawali. Trudniej będzie pobożnym starozakonnym, ale w sytuacji wyższej konieczności pewnie się doraźnie zlaicyzują ile będzie trzeba. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ABC Re: Ofiary powinny wytaczać sprawcom procesy! IP: 149.156.60.* 05.02.07, 09:59 > Tylko że bardzo często rodziny takich osobników niczego nie mają. Wbrew pozorom często jest na odwrót - rodziny takich są zamożne i demoralizacja wynika z zasady "ochrony" delikwenta: - dziecko rozrabia - pójdę do poradni i "załatwię" zaświadczenie o zespole nadpobudliwego dziecka; - dziecko wybiło szybę - zapłacę za nią, a dziecku nie potrącę z kieszonkowego; - dziecko się szlaja z dresiarstwem - to potwarz; - dziecko napuściło dresiarzy z nożami na kogoś - to niemożliwe, ona jest taka grzeczna. I akurat na tych dość efektywnym batem będzie nawiązka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Slawek73 [...] IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.02.07, 10:25 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ralf.go.pl Nina P IP: 195.136.67.* 04.02.07, 23:11 Powinni ją wrzucić do studni i obrzucić cegłami, a jak to nie pomoże to granatem. Takie dzieci to wrzód na tyłku społeczeństwa! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Irek Re: Nina P IP: *.chello.pl 05.02.07, 08:08 Jeśli to żart - Ralfie - to w złym guście, uważam. Porównywanie dzieci do czyraków świadczy o twoim pokrewieństwie mentalnym ze złoczyńcami. Niestety. Odpowiedz Link Zgłoś
kasia19712 nina 05.02.07, 08:52 moim zdaniem to co zrobiła klaudii!!-powinna siedzieć w więzieniu pomimo wieku- jeżeli sąd teraz jej nie usadzi-co będzie za 10 lat?-za bardzo sąd się z nią pieści Odpowiedz Link Zgłoś
pionier630 Odizolować od społeczeństwa toporem katowskim , 05.02.07, 11:58 albo gilotyną Odpowiedz Link Zgłoś