Dodaj do ulubionych

Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca

IP: *.dynamic.mnet-online.de 21.10.09, 07:39
pisalem juz wielokrotnie
trzeba bylo uczyc sie niuansow lacinskiej grypsery
i zachowan jej apostolow
co moze oznaczac te serce i celownik

a to ze maja wykorzystac przeciwko wam wszystko co w czlowieku najlepsze jego naiwnosc i wiare w zabobon
ku chwale jezuickiego bozka rozdajacego kolorowe szkielka
chcacego zlota indian

widzicie jaki ten ksiomdz misiak&co nowoczesny i jaki przebiegly
zupelnie jak gangsterska holota z las vegas&co
ps
ksiomdz to tak dla tego misia
Obserwuj wątek
    • Gość: s Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.bredband.comhem.se 21.10.09, 08:05
      Umie przyznać się do błędu. To dobrze
      • unhappy Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca 21.10.09, 13:29
        Ciekawe czy mu ta szczerość pozostanie jak przyjdzie za każde serduszko zapłacić
        5 stów :D

        No - niechby 50 bo to w słusznej sprawie przecież (choć nie wiem jaki będzie
        koszt ich usunięcia).
      • Gość: Adaś Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: 193.138.241.* 22.10.09, 07:18
        Zobaczymy czy to usuną, dranie!
      • nomina Grzywna - 500 zł, darmowa reklama w Wyborczej... 22.10.09, 20:25
        Grzywna - 500 zł, darmowa reklama w Wyborczej i główna strona Gazety.pl - kwota
        pięciocyfrowa. Sprytnie to sobie ksiądz wykombinował...

        Szkoda tylko, że już nawet ksiądz musi uciekać się do skandalu...
    • mr.creosote Kolejny łódzki wandal 21.10.09, 08:26
      Najpierw "Kleksiarz", potem "Haiku-psychol".
      Teraz jakiś nawiedzony klecha. Ile w nim musi być pogardy dla łodzian, skoro wszystkim nam każe oglądać te swoje bohomazy?
      • Gość: m I jeszcze te litzmanstadt ghetto napisy IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 09:05
        Te bazgroły też by można w końcu usunąć z chodników i murów.
      • Gość: Rafi Re: Kolejny łódzki wandal IP: *.pai.net.pl 27.10.09, 21:57
        Nie obrażaj księdza
    • incipit Katolicka men.owatość jest u niektórych wrodzona 21.10.09, 08:41
      Katolicka men.owatość jest u niektórych wrodzona, ale czasem działa na
      innych jak płachta na byka. A po tej akcji widać. Id.ota robi
      antykatolicką akcją pod katolickim szyldem.
      • ulther ewangelizacja do kosciolow 21.10.09, 09:06
        Ech - ewangelizacja? w Lodzi? Boze, odpusc....Ta akcja ma jakis
        wymiar ideologiczny, nawracanie nieswiadomych grzesznikow przez
        laskawy kler....ksieza na dyskotece? Bezalkoholowej? Propaganda.
      • Gość: Mati Re: Katolicka men.owatość jest u niektórych wrodz IP: *.pai.net.pl 27.10.09, 21:54
        Nie obrażaj księdza.
    • alvitta Szkoda, ze nie poprosil o pozwolenie 21.10.09, 09:01
      Szkoda, ze ksiadz nie poprosil o zezwolenie - za to nalezaloby mu obnizyc
      ocene ze sprawowania. Mlodosc niczego nie tlumaczy. Gdyby akcja byla
      realizowana zgodnie z prawem, patrzylabym na nia zupelnie inaczej. Bo sama
      idea - docierania do ludzi w niestandardowej formie jest dobra - nawet jesli
      realizuje ja ksiadz katolicki.
      Zwrocilabym natomiast uwage na inna rzecz - bohater tekstu przyznal sie, ze o
      czyms nie pomyslal i popelnia bledy. To troche nowatorskie podejscie do sprawy
      - do tej pory kazdy polityk, dzialacz, artysta czy ksiadz, przylapany na czyms
      nagannym lub wstydliwym - probowal odwrocic kota ogonem. Ten ksiadz bije sie w
      piersi i obiecuje poprawe oraz naprawienie szkod. Mam nadzieje, ze ci, ktorzy
      malowali te serca, rownie ochoczo zabiora sie do ich wywabiania.
      A dyskoteka bez alkoholu i narkotykow - to swietna mysl. I na pewno nie
      nierealna - kiedy bylam mlodsza bralam udzial w kilku takich i bylo calkiem,
      calkiem. Przynajmniej nastepnego dnia rano glowa nie boli.
      • Gość: łodzianin ksiądz opowiada pierdoły IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.09, 09:16
        Ależ ten klecha opowiada bzdury. Skoro był w ZDiT i pytał o
        pozwolenie, to wiedział doskonale, że jest potrzebne. A więc z
        premedytacją naruszył prawo, a dzisiaj opowiada pierdoły, które
        wszyscy łykają i jeszcze zachwycają się, że "zrozumiał błąd".
        I jeszcze jedno - reklama w pasie drogi publicznej jest oczywiście
        dopuszczalna pod pewnymi warunkami. Jego reklamy były przez jakiś
        czas na chodnikach (i jak znam życie, będą nadal, bo temu pajacowi
        nie będzie chciało się usuwać reklam) i powinien za to zapłacić
        (korzystał z chodników bezumownie). Jeśli urzędnicy nie będą
        dochodzić od klechy należności, to sami podlegają odpowiedzialności
        karnej za niedopełnienie obowiązków (art. 231 kk). Proponuję GW,
        żeby się tym zainteresowała. Jeśli klecha zapłaci kasę i dostanie
        grzywnę (albo miasto będzie go ścigać za przestępstwo zniszczenia
        mienia, bo to w końcu jest mienie publiczne, czyli nasze), to
        znaczy, że jesteśmy równi wobec prawa.
        Ale nie mam złudzeń - gdyby przeleciał czterolatka (jak to klechy
        mają w zwyczaju), to może by dostał 2 lata w zawieszeniu na 5, ale
        za takie tam "głupotki" jak spowodowanie zniszczeń na mieniu
        publicznym o wartości szkody kilku tysięcy złotych włos mu z głowy
        nie spadnie. Co innego zwykły obywatel - o tak, ten by zapłacił (jak
        ta biedna emerytka, którą skarbówka ścigała o parę groszy). Ale to
        nie jest zwykły obywatel, tylko nadczłowiek, emisariusz mocarstwa
        watykańskiego, pan i władca ciał i dusz, kacyk jedynie słusznej
        partii bozi. Ksiądz może być spokojny - w tym kraju może nasr...
        komuś na głowę i nikt nawet nie piuknie.
        • Gość: m Re: ksiądz opowiada pierdoły IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 09:24
          Gość portalu: łodzianin napisał(a):

          > Ależ ten klecha opowiada bzdury. Skoro był w ZDiT i pytał o
          > pozwolenie, to wiedział doskonale, że jest potrzebne.

          To prawda. Ale kto tam wie tak naprawdę co mu w ZDiT odpowiedzieli.
          • Gość: pikaczu Re: ksiądz opowiada pierdoły IP: *.toya.net.pl 21.10.09, 20:31
            powiedzieli mu w ZDiT : dzień dobry, kawy, herbaty?;)))
        • Gość: t Re: ksiądz opowiada pierdoły IP: *.bremultibank.com.pl 21.10.09, 10:58
          ...mają w zwyczaju "przelecieć czterolatka"? Znasz to z autopsji? To
          chyba jednak widać...
        • Gość: odp Re: ksiądz opowiada pierdoły IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.09, 16:21
          skad wiesz, że bez umownie? dzialasz razem z nimi?
          • Gość: łodzianin Re: ksiądz opowiada pierdoły IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.09, 08:03
            Przeczytaj może artykuł ze zrozumieniem, to nie jest takie trudne...
    • Gość: ateista Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.09, 09:05
      Widze, że księża sięgają już po coraz bardziej desperackie kroki, dla szerzenia swoich bzdurnych wierzeń... ale wychodzi im to równie nieudolnie jak zaprzeczanie ewolucji czy walka z seksem przedmałżeńskim. Mam nadzieje, że jeszcze z dwa pokolenia i skończy sie ten religijny absurd...
      • Gość: m Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 09:26
        Ten może tak. Za karę będziesz miał ten koszerny. A uwierz mi, że on nie jest
        tak pokorny i nie pobłaża takim jego obrażaniom. Jeszcze zajęczysz.
      • Gość: uw Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.bremultibank.com.pl 21.10.09, 11:02
        ...taką nadzieją żywią się "racjonaliści"(?!) już od dwóch tysięcy
        lat, poczekasz jeszcze troche.... W ten sposób masz jeszcze szanse,
        by odrzucić sterereotyp uprzedzenia i coć starać się zrozumieć...
        • Gość: ateista Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.09, 14:56
          Przez ostatnie 100 lat świat sie zmienił bardziej niż przez te 2000, przez kolejne 50-100 zmieni sie jeszcze bardziej, odrzucenie bezsensownych wierzeń to tylko kwestia czasu.
          • Gość: m Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 15:45
            Gość portalu: ateista napisał(a):

            > Przez ostatnie 100 lat świat sie zmienił bardziej niż przez te 2000, przez kole
            > jne 50-100 zmieni sie jeszcze bardziej, odrzucenie bezsensownych wierzeń to tyl
            > ko kwestia czasu.

            Ale co Cię tak bolą te wierzenia? Potrafisz odpowiedzieć, czy jak inni Twoi
            kolesie w tym wątku zawarczą i tyle ich widać?
            • Gość: ateista Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.10.09, 15:45
              Religia jest przyczyną wojen, dyskryminacji (np. gejów i ateistów), zacofania społeczeństwa (kreacjonizm), rozprzestrzeniania sie chorób (walka z antykoncepcją), a czasami braku walki z nimi ("jeśli Bóg tak chciał to tak ma być") a co najważniejsze jest narzędziem do kontrolowania ludzi ("jak nie będziesz robił tego i tego to pójdziesz do piekła", itp). Wystarczająco? Lista jest jeszcze długa...
              • Gość: m Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.retsat1.com.pl 22.10.09, 15:48
                To mówisz Ty, a co mówią lekarze?
                • Gość: antytalib Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.09, 08:05
                  Typowy katol z ciebie, koleś. Nie umiesz wejść w polemikę w obronie
                  swoich śmiesznych bajdurzeń, więc obrażasz. Wolałbym wąchać Leppera
                  niż z tobą fagasie rozmawiać.
              • Gość: kaczoland atakuje Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.dhcp.embarqhsd.net 22.11.09, 02:44
                "Religia jest przyczyną wojen, dyskryminacji (np. gejów i ateistów), zacofania
                społeczeństwa (kreacjonizm), rozprzestrzeniania sie chorób (walka z antykoncepcją)"

                Problem w tym, ze 90% (a moze odrobine wiecej...) rzymskich katolikow, ktorych
                znam stosuje niedozwolone przez ich kosciol metody antykoncepcji... Hipokryzja i
                "rozdwojenie jazni" to
                cos zupelnie normalnego wsrod katolikow!
      • Gość: ewa Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.09, 16:23
        Masz zamiar dożyć przez dwa pokolenia?.. za jedno moze Cie juz tu nie byc!
        Wiec ! do dziela MILOSC czeka.
        A Bog wzywa i czeka! NA CIEBIE
        A seks pprzedmalzenski -fajna sprawa gdy sie go nie uprawia! -sama to praktykuje!
        • unhappy Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca 21.10.09, 16:44
          Gość portalu: ewa napisał(a):

          > Masz zamiar dożyć przez dwa pokolenia?.. za jedno moze Cie juz tu nie byc!
          > Wiec ! do dziela MILOSC czeka.

          MIŁOŚĆ DOPADA A NIE CZEKA

          > A Bog wzywa i czeka! NA CIEBIE

          Ale kim on jest i skąd wiadomo, że czeka?

          > A seks pprzedmalzenski -fajna sprawa gdy sie go nie uprawia! -sama to praktykuj
          > e!

          Ale fajniejsza jak się uprawia :D

          W ogóle nie ma porównania.
    • Gość: Mika Łódzka Wyborcza znów opluwa łódzkie pomysły IP: *.om.om.cox.net 21.10.09, 09:21
      Szkoda że tak aktywnie nie włącza się ostatnio w nagłaśnanie takich jak te dobrych akcji. Tylko pluje jaka to Łódź koszmarna i bez pomysłów.

      A pan ksiądz no cóż, dobrze, że się do błędy przyznał. Inni patrząc na stan ulic nie mają takiej odwagi - vide taki akuratny w tym temacie Zarząd Dróg.
      • unhappy Re: Łódzka Wyborcza znów opluwa łódzkie pomysły 21.10.09, 13:31
        > A pan ksiądz no cóż, dobrze, że się do błędy przyznał.

        No na pewno bardzo dobrze tylko te serduszka trzeba będzie jeszcze wyczyścić.
        Ciekawe czy ekipy wysłane przez księdza dadzą sobie z tym radę.
    • Gość: Mika Łódzka Wyborcza znów opluwa łódzkie pomysły IP: *.om.om.cox.net 21.10.09, 09:21
      Szkoda że tak aktywnie nie włącza się ostatnio w nagłaśnanie takich jak te dobrych akcji. Tylko pluje jaka to Łódź koszmarna i bez pomysłów.

      A pan ksiądz no cóż, dobrze, że się do błędy przyznał. Inni patrząc na stan ulic nie mają takiej odwagi - vide taki akuratny w tym temacie Zarząd Dróg.
    • grastep00 Znieśmy konkordat 21.10.09, 09:40
      Kiedy kler przestanie się wreszcie panoszyć?Jego poczynania zaczynają
      przekraczać granice zdrowego rozsądku.Niech zacznie robić porządki we własnych
      szeregach ,aby co chwilę nie wypływały gorszące ich sytuacje.
      • Gość: m Re: Znieśmy konkordat IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 09:59
        grastep00 napisała:

        > Kiedy kler przestanie się wreszcie panoszyć?Jego poczynania zaczynają
        > przekraczać granice zdrowego rozsądku.Niech zacznie robić porządki we własnych
        > szeregach ,aby co chwilę nie wypływały gorszące ich sytuacje.

        ROTFL
      • Gość: gosc Re: Znieśmy konkordat IP: *.bremultibank.com.pl 21.10.09, 11:07
        A ty uwazasz, ze w takim społeczeństwie, jakie jest (a każdy widzi)
        kler ma być święty i nie z tego świata? Dobrze by było, ale jednak
        pamietaj, ze oni mają konkretne korzenie, konkretne rodziny i
        środowiska mocno osadzone w społeczeństwie z jego rozlicznymi
        defektami...
    • Gość: ka czy ksiądz innego odłamu chrześcijaństwa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.09, 09:46
      byłby tak prostolinijny i szczery ?!
    • Gość: Ksiadz Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.toya.net.pl 21.10.09, 09:55
      Ukarać, bo choć wyszoruje to swoje osiągnął! Zdewastował chodniki, więc niech
      zapłaci jak każdy inny, oni myślą że są lepsi, mogą więcej? Niech miasto zleci
      wyczyszczenie na jego koszt, drugi raz pomyśli zanim coś zrobi.
      • Gość: m Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 10:01
        Gość portalu: Ksiadz napisał(a):

        > Ukarać, bo choć wyszoruje to swoje osiągnął! Zdewastował chodniki, więc niech
        > zapłaci jak każdy inny

        Obawiam się, że jakby zapłacił jak każdy inny to byś nie był zadowolony. Jak
        widać na ulicy ci inni nie płacą. Ba, nie czyszczą nawet tego co wymalowali na
        murach czy chodnikach.

        Niech zapłaci nie jak inni. Dając tym innym wzór, że należy płacić za
        niewłaściwy uczynek.
      • Gość: op Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.bremultibank.com.pl 21.10.09, 11:10
        - tak najlepiej niech miasto ogłosi przetarg na czyszczenie (na jego
        oczywiście koszt), niech wygra oczywiście najlepsze MPO i niech
        później wkroczy CBŚ; skądś to chyba znamy,,,
      • Gość: bartek Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.09, 16:24
        czujesz sie gorszy od chrzescijan?
        To zle znacyz ze masz niska samoocene.
        Dolacz do nich! podwzszy Ci sie!:)
        • unhappy Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca 21.10.09, 16:47
          Gość portalu: bartek napisał(a):

          > czujesz sie gorszy od chrzescijan?
          > To zle znacyz ze masz niska samoocene.
          > Dolacz do nich! podwzszy Ci sie!:)

          No ale konkretnie do których chrześcijan byś polecał?
        • Gość: kaczoland atakuje Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca, itd. IP: *.dhcp.embarqhsd.net 22.11.09, 02:48
          Moi dobrzy znajomi (metodysci) twierdza, ze rzymski katolicyzm to jest
          najwieksze wypaczenie chrzescijanstwa...
    • Gość: kolo Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.toya.net.pl 21.10.09, 10:16
      Polkomtel syfu po sobie nie posprzątał, ich wlepki 36,6 do dzisiaj można
      spotkać. Z Łodzią jak z domem - nie ma gospodarza to jest syf. Z drugiej strony
      nawet gdyby Kropiwnicki był tym gospodarzem to przecież i tak by się nie odezwał
      gdyż mamy do czynienia z kościółem (celowa literówka).

      Sama inicjatywa? Stare babki umierają, młodzi na msze nie chodzą a hajsik jest
      potrzebny. Taka to srewangelizacja.
      • Gość: m Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 10:24
        Gość portalu: kolo napisał(a):

        > Polkomtel syfu po sobie nie posprzątał, ich wlepki 36,6 do dzisiaj można
        > spotkać. Z Łodzią jak z domem - nie ma gospodarza to jest syf. Z drugiej strony
        > nawet gdyby Kropiwnicki był tym gospodarzem to przecież i tak by się nie odezwa
        > ł
        > gdyż mamy do czynienia z kościółem (celowa literówka).

        Możliwe. Ale akurat ten kościół to go najmniej obchodzi. Co innego goście z
        Izraela przecież.

        > Sama inicjatywa? Stare babki umierają, młodzi na msze nie chodzą a hajsik jest
        > potrzebny. Taka to srewangelizacja.

        A Ty kiedy ostatnio byłeś w kościele? Informacje masz ciut błędne. Owszem, stare
        babki jak to mówisz umierają, dziadki też. Ty też umrzesz.
        Ale z tym, że młodzi na msze nie chodzą to już się delikatnie mówiąc z prawdą
        mijasz. Wiem, bo ja akurat bywam w kościele w przeciwieństwie jak podejrzewam do
        Ciebie.
        • Gość: kolo Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.toya.net.pl 21.10.09, 10:49
          Kościół mam pod nosem i widzę kto chodzi, a kto nie chodzi. Pewnie, że młodzi
          też chodzą na msze.


          Spójrz jednak ilu młodych ludzi nie_chodzi.

          A do Kościoła, owszem, nie chodzę.
          • Gość: m Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 10:59
            Gość portalu: kolo napisał(a):

            > Kościół mam pod nosem i widzę kto chodzi, a kto nie chodzi. Pewnie, że młodzi
            > też chodzą na msze.
            >
            >
            > Spójrz jednak ilu młodych ludzi nie_chodzi.

            :-). Spójrz ilu ludzie _nie_jeździ_ samochodami (mam pod blokiem przystanek
            MPK). Ale co z tego :-)




            • Gość: kolo Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.toya.net.pl 21.10.09, 11:08
              A umiesz oceniać rzeczywistość? Uważam, że Twój kontrargument jest nietrafiony.

              Nie kwestionuję przynależności do Kościoła Katolickiego. Na podstawie ruchu,
              jaki dostrzegam w niedzielę pod kościołem i porównując z "potencjałem" (liczba
              bloków) śmiem twierdzić, że młodzi do kościoła nie chodzą. Obserwuję głównie
              małżeństwa, starsze panie (babki) i w dużo mniejszym procencie młodych (16-24
              lata, gdyż głównie w tym wieku łazi się po dyskotekach). Podejrzewam, że w
              śródmieściu procent młodych na mszy jest jeszcze niższy.
              • Gość: m Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 11:16
                Gość portalu: kolo napisał(a):

                > A umiesz oceniać rzeczywistość?

                Umiem. A bo co?

                >Uważam, że Twój kontrargument jest nietrafiony.

                I słusznie. Też tak uważam. Podobnie jak Twój argument.

                > Nie kwestionuję przynależności do Kościoła Katolickiego. Na podstawie ruchu,
                > jaki dostrzegam w niedzielę pod kościołem i porównując z "potencjałem" (liczba
                > bloków) śmiem twierdzić, że młodzi do kościoła nie chodzą. Obserwuję głównie
                > małżeństwa, starsze panie (babki) i w dużo mniejszym procencie młodych (16-24
                > lata, gdyż głównie w tym wieku łazi się po dyskotekach). Podejrzewam, że w
                > śródmieściu procent młodych na mszy jest jeszcze niższy.

                Hmmm. A ja znam wielu młodych ludzi, co i do kościoła idą i na dyskotekę też.
                Nie widzę tu sprzeczności.

                A co z tym śródmieściem? Skąd te podejrzenia, na czym oparte?

                • Gość: kolo Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.toya.net.pl 21.10.09, 11:20
                  Nie umiesz.

                  Wiesz co to jest wskaźnik struktury?

                  1. Pięć na osiem piłeczek w koszyczku jest czarna
                  2. 99 osób na 100 zdaje maturę

                  Dzieląc pierwszą liczbę przez drugą, a następnie otrzymany iloraz mnożąc przez
                  100 otrzymasz procent.

                  Na moje (i nie tylko moje) oko, 20-25% młodych chodzi do Kościoła. Mówię o
                  mieście a nie o wsi.
                  • Gość: m Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 11:28
                    Gość portalu: kolo napisał(a):

                    > Nie umiesz.

                    Aha. Dobrze, że Ty umiesz i wiesz...

                    > Wiesz co to jest wskaźnik struktury?

                    Jak ci ludzie wszyscy żyli przez tysiące lat tylko z patykiem, kawałkiem sznurka
                    i linijką...

                    > Na moje (i nie tylko moje) oko, 20-25% młodych chodzi do Kościoła. Mówię o
                    > mieście a nie o wsi.

                    A czyje jeszcze (oko)? A poza tym - no i? To chyba jeśli nawet to tym lepiej i
                    nie wiem po co kruszycie kopie. Na moje oko znikoma ilość młodych ludzi chodzi
                    do mojej rejonowej biblioteki (w porównaniu z babciami co umrą), ale co z tego?
                    Mam opluć bibliotekę?

                    No i najważniejsze - co z tym śródmieściem.

                • Gość: ateista Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.09, 08:09
                  "> Hmmm. A ja znam wielu młodych ludzi, co i do kościoła idą i na
                  dyskotekę też.
                  > Nie widzę tu sprzeczności."

                  A ja widzę sprzeczność. Co to za przyjemność bawić się z wąsatą
                  dziewicą lat 37 z nieogolonymi pachami, ubraną w spódnicę po matce i
                  pie...cą non-stop o jej poczuciu winy, że się nie modli, tylko
                  bawi.

                  Koleś, kościół katolicki to przeżytek, archaizm i jest nadzieja, że
                  jeszcze trochę pokradnie i pomolestuje dzieci i wreszcie zdechnie.
    • Gość: Lucky Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.09, 10:45
      Święta Inkwizycja v. 2.0.1
      Nie wierze w to poprostu, kościół się wpiepsza już we wszystko.
      Wszystko na siłę.
      ;|
      • Gość: m Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 10:54
        Gość portalu: Lucky napisał(a):

        > Święta Inkwizycja v. 2.0.1
        > Nie wierze w to poprostu, kościół się wpiepsza już we wszystko.
        > Wszystko na siłę.
        > ;|

        We wszystko czyli w co? W co tak Ci się kościół wpieprzył?
        • Gość: Rafał Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.pai.net.pl 27.10.09, 21:51
          Matko, iść Ci raczej nie karzą. Daj kościołowi spokój.
      • Gość: op Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.bremultibank.com.pl 21.10.09, 11:15
        ... jak się do Twojego życia wpieprza, to nie pozwalaj i szukaj w
        życiu głównie przyjemności (bo sensu wiele w tym nie znajdziesz); a
        poza tym proponuję kupić słownik ortograficzny lub poprawić pałę z
        polskiego...
    • wirusx Przy ołtarzu piją wino... 21.10.09, 10:47
      ... a dyskoteka bez alkoholu?! Hipokryzja do kwadratu! Najlepiej
      byłoby urządzić disco w kościele bo możnaby się legalnie napić.
      Misiak, odwagi, alleluja i do przodu, może na początek w katedrze?
      • Gość: m Re: Przy ołtarzu piją wino... IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 10:53
        wirusx napisał:

        > ... a dyskoteka bez alkoholu?! Hipokryzja do kwadratu! Najlepiej
        > byłoby urządzić disco w kościele bo możnaby się legalnie napić.
        > Misiak, odwagi, alleluja i do przodu, może na początek w katedrze?

        Ale czy ktoś Ci karze tam iść?
        • Gość: kolo Re: Przy ołtarzu piją wino... IP: *.toya.net.pl 21.10.09, 11:11
          Drogie m,

          Nikt nie każe tam iść. Nie mniej jednak do promowania imprez służą
          bezpłatne słupy i tablice ogłoszeniowe a nie chodniki. Jeśli komuś mało, zawsze
          może zamieścićć reklamę w mediach ewentualnie wykupić ogłoszenie duszpasterskie :P
          • Gość: m Re: Przy ołtarzu piją wino... IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 11:21
            Gość portalu: kolo napisał(a):

            > Drogie m,
            >
            > Nikt nie każe tam iść

            Słusznie. Podobnie jak pan ksiądz z pokorą pochylam głowę nad swoim błędem :-).
            Nie będę się zasłaniał, że przecież to forum, więc można pisać jak się chce i
            jest wolność ;-)

            > Nie mniej jednak do promowania imprez służ
            > ą
            > bezpłatne słupy i tablice ogłoszeniowe a nie chodniki. Jeśli komuś mało, zawsze
            > może zamieścićć reklamę w mediach ewentualnie wykupić ogłoszenie duszpasterskie
            > :P


            Drogi kolo: sjp.pwn.pl/lista.php?co=niemniej :-P

            Chodniki od czego służą to bym się kłócił. Bo i reklamy na chodnikach widziałem,
            i codziennie niestety kupy śmieci i kupy kup.

            Jeśli pan ksiądz nie dostał zgody, to jego błąd. Postąpił źle, podobnie jak inni
            śmieciarze. Ale do błędu się przyznał. To chcemy czy nie w obecnych czasach jest
            sztuka niestety.

            Dyskusja jednak zaczęła się toczyć na ten temat, że to źle że są takie dyskoteki
            organizowane. A w tym naprawdę chyba nic złego nie ma. Chyba, że na zasadzie, że
            złodziejowi nie podobają się działania policjanta, to tak samo diabłu działania
            księdza :-)
            • Gość: kolo Re: Przy ołtarzu piją wino... IP: *.toya.net.pl 21.10.09, 11:30
              No tak się podłożyć z tym "nie mniej" ;]

              Ja na dyskoteki nie chodzę, na tą też nie pójdę. W całej sprawie irytuje mnie
              nie to, że to Kościół ją organizuje, tylko to, że dyskoteka się odbędzie a
              rysunki zostaną. Nie wierzę, że wszystkie zostaną usunięte. Nie wierzę, że nawet
              połowa zostanie usunięta.
              • Gość: m Re: Przy ołtarzu piją wino... IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 11:33
                Gość portalu: kolo napisał(a):

                > No tak się podłożyć z tym "nie mniej" ;]

                Zdarza się nawet najbardziej uważnym ;-)

                > Ja na dyskoteki nie chodzę, na tą też nie pójdę. W całej sprawie irytuje mnie
                > nie to, że to Kościół ją organizuje, tylko to, że dyskoteka się odbędzie a
                > rysunki zostaną. Nie wierzę, że wszystkie zostaną usunięte. Nie wierzę, że nawe
                > t
                > połowa zostanie usunięta.

                O! I to jest problem, którym należy się zająć. I tu się zgadzam, że jeśli nie
                zostaną usunięte, to trzeba skutecznie to rozliczyć.

                Ale nie mniej surowo i nie więcej niż innych śmieciarzy. Tu zgoda.
              • Gość: zyndarm Re: Przy ołtarzu piją wino... IP: 212.160.172.* 21.10.09, 12:19
                Jeśli ten klecha nie uprzątnie po sobie tego syfu, wezmę go na smycz i będzie to
                zlizywał!!!
                • Gość: m Stefek Burczymucha IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 12:22
                  Gość portalu: zyndarm napisał(a):

                  > Jeśli ten klecha nie uprzątnie po sobie tego syfu, wezmę go na smycz i będzie t
                  > o
                  > zlizywał!!!

                  E tam, pewnie tylko tak straszysz, a jak przyjdzie co do czego to zapomnisz o
                  swoich groźbach.
                  • Gość: Rafi Re: Stefek Burczymucha IP: *.pai.net.pl 27.10.09, 22:01
                    Nie obrazaj Księdza
              • Gość: xyz Re: Przy ołtarzu piją wino... IP: 77.255.219.* 21.10.09, 16:05
                gdybyście pilni uczyli sie na chemii, fizyce a nawet geografii to wiedzielibyście że to zejdzie samo ... fak że po czasie ale zejdzie ... warunki atmosferyczne na pewno będą sprzyjać księdzu. Swiatło słoneczne, wiatr, deszcz, mróz śnieg i co więcej sami ludzie :)
      • Gość: bakteriax Re: Przy ołtarzu piją wino... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.09, 16:26
        Z tego co wiem na Msyz pije sie krew Chrystusa. ale okej....
    • Gość: Enon Kiedy ewangelizacyjny burdel, knajpa. sklep z wódą IP: *.chello.pl 21.10.09, 11:14
      • Gość: m Re: Kiedy ewangelizacyjny burdel, knajpa. sklep z IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 11:23
        A tam byś poszedł / poszła? Nie będzie przeszkadzać, że klecha może Cię tam
        chcieć nawracać?
      • Gość: t Re: Kiedy ewangelizacyjny burdel, knajpa. sklep z IP: *.bremultibank.com.pl 21.10.09, 11:24
        Szanowny Enonie - toś dużo powiedział, widać, że masz wyraziste,
        nietuzinkowe poglądy... gratulacje!
    • Gość: maniek Stypa z tańcami i muzyką IP: *.lodz.mm.pl 21.10.09, 11:28
      To dyskoteka dla chorych.
      • Gość: m Re: Stypa z tańcami i muzyką IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 11:34
        Gość portalu: maniek napisał(a):

        > To dyskoteka dla chorych.

        Dlaczego tak uważasz? Byłeś na już na takiej? Opowiedz, może przekonasz mnie i
        innych, że nie warto iść bo nie będzie się można dobrze bawić.

        PS To chyba dobrze, że także chore osoby mają prawo do życia, nie?
      • Gość: ktos Re: Stypa z tańcami i muzyką IP: 91.189.0.* 23.10.09, 15:19
        wszyscy wypisujecie takie rozne dziwne rzeczy, ale tak naprawde to kto z was kiedy kolwiek probowal cos zorganizowac dla innych ludzi... to nie jest latwe, a tym bardziej jezeli chodzi o wiare... to czy ktos wierzy czy nie, w Boga czy inne dziwne stworzenia, to jego prywatna sprawa, ale niech nie wtraca sie w to jak ktos probuje wyrazac siebie i w to co wierzy... jakos gdy jechowi chodza po domach nikt nie robi ogromnej afery... a ks.Misiak nawet nie zapukal do waszych drzwi...
        niech Bog Was blogoslawi... ;]
    • Gość: Klaudia Gazeta staje się Faktem IP: 78.142.140.* 21.10.09, 11:41
      forum.gazeta.pl/forum/w,755,101344553,101345187,Gazeta_staje_sie_Faktem.html
    • Gość: ateistka Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: 212.191.0.* 21.10.09, 11:53
      Może zajmijmy się najpierw tym czy to co jest napisane w tym
      artykule jest calkiem prawdziwe? Chyba sobie wszyscy zdajemy sprawe
      z tego, że MEDIA to nie jest dobre źródlo naszej wiedzy. I
      dowiadywania się prawdy. Jestem ateistka wiec nie mam zwiazku z
      kosciolem, ale co do informacji podawanych w mediach podchodzilabym
      z dystansem, fakt sprawa jest troche kontrowersyjna. Zawsze cos
      przekreca, wyjma jakies slowo,zeby zmienic kontekst. Poza tym co tu
      takiego wielkiego, lodz obsmarowana po murach,aa tu tylko na pare
      dni zostalismy zasypani pieknymi sercami-ktore niedlugo znikna przez
      snieg. Przeciez serce to symbol milosci. ! Moim zdaniem bardzo fajny
      pomysl, nareszcie mlodiz wychodza z jakas inicjatywa, bo anrazie
      nasze miasto jest totalnie leniwe. ! Spadnie snieg i juz nikt nie
      bedzie widzial serc. Czy robia komus krzywde? Moze pozostawmy sprawe
      temu ksiedzu i ludzi, ktorzy sie tym zajmuja. Jeżeli był cos
      zalatwiac, znacyz ze byl, a informacje ktore otrzymal nie byly
      rzetelne. Mysle ze bez calkowitego pozwolenia, nie robil by czegos
      tak kontrowersyjnego-po to zeby narobic sobie klopotu? nie tedy
      droga... sami wiemy jakie sa urzedy, jak tam mozna sie wszystkiego
      dowiedziec. Idziemy i wychodizmy jeszcze glupsi niz bylismy przed
      wejsciem. Poza tym co oznaczał :kazał zrobic" ludize wspolpracujacy
      z tym ksiedzem chyba maja rozume, i robili to ze swiadomoscia -sami
      sie zgodizli. Ludzie, prosze was nie djacie sie mediom! ..- miejcie
      wlasny rozum... iczasem nim ruszcie.
      Dla mnie jest to gra warta swieczki. Niech sie mlodziez bawi ! :)
      • wgk_uml Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca 21.10.09, 13:07
        Szanowny Panie
        Sprawa opisywana w tym artykule jest zgodna z prawdą. Organizatorzy tej akcji
        przyszli do Zarządu Dróg i Transportu i spytali się co mają zrobić aby uzyskać
        zgodę. Po czym zniknęli i więcej się już nie pojawili aby dopełnić formalności.
        Malunki pojawiły się w wielu częściach Łodzi, także na terenach którymi nie
        zarządza ZDiT. Tamtych zarządców już nikt nie pytał.
        Gdyby organizatorzy wystąpili o zgodę, dostaliby wytyczne gdzie ewentualnie mogą
        pojawić się takie napisy i w jakich ilościach. Sprawa jest na tyle poważna, że
        serca zostały namalowane także na pasach przejść dla pieszych. Malunki pojawiły
        się również na ulicy Piotrkowskiej, przy pomnikach itd.
        Największy problem stanowi jednak to, że nastąpiło zniszczenie mienia
        publicznego na szeroką skalę. Brak reakcji w tej sprawie, dałby znak innym,
        którzy chcieliby wykorzystać tę przestrzeń do celów komercyjnych - ostatnio
        pojawiające się reklamowe napisy firmy ubezpieczeniowej są już katalogowane i
        zostaną naliczone karne odsetki (sprawą zajmuje się ZDiT).
        • Gość: m Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 13:17
          I słusznie. Samowolę należy karać. Cieszy, że UMŁ ostro ruszył do pracy.

          PS Czy w przypadku innych, dodatkowo wulgarnych, malunków działają Państwo
          równie żwawo i starannie?
        • Gość: JuliaN Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: 87.118.104.* 21.10.09, 13:21
          Są i pretorianie pana Kropiwnickiego.Zawsze tak pilnujecie porządku?Czy tylko jak chcecie się przypodobać koszernemu prezydentowi?
          • unhappy Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca 21.10.09, 13:34
            Ale co to ma za znaczenie komu chcą się przypodobać? W tej konkretnej sprawie
            wandale albo usuną swoje malunki albo zapłacą za ich usunięcie. Oczywiście
            niekoszernie by było nie ponarzekać na koszernych :D
          • skunk Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca 21.10.09, 14:57
            Gdybyś tylko wiedział jak bardzo się mylisz...
            ale pozostań takim głuptaskiem, nic więcej raczej nie osiągniesz.
        • Gość: Katka Ukarać jego tak samo jak GPO! IP: *.dyndns.org 21.10.09, 13:39
          Powinna być kara taka sama jak dla GPO, kórzy swojego czasu bez zezwoleń prowadzili roboty w pasie drogowym modelując krawężnik. Nie było zezwolenia,nie było projektu organizacji robót, nie było wymaganego zabezpieczenia miejsca robót itd.

          Przypomnijcie - jaka była kara? Ide dostali odsetek karnych itp?
          • skunk Re: Ukarać jego tak samo jak GPO! 21.10.09, 15:01
            Widzę, że powinniśmy wtedy autostradę postawić to byście mieli się
            czym podniecać a tak odgrzewacie tego marnego kotleta z wylaniem
            litra gipsu. Widywałem większe śmieci w tym całym pasie drogowym.

            Nie nudne to już? Może zróbcie plakaty "niszcz gpo" i klejcie po
            tablicach jak macie taką potrzebę, tylko czym jest ona powodowana...
            to ciekawy temat.
            • Gość: m Ulalala. Moralność Kalego? IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 15:41
              Widzę że kolega się mocno jak na razie podniecił. Jak się wymaga od innych to
              dla siebie też nie można szukać usprawiedliwień. I tyle.

              > Widywałem większe śmieci w tym całym pasie drogowym.

              Heheh, zapewne tak samo się tłumaczy ten co po psie nie sprzątnął, peta na
              przystanku wypalił i cisnął, zaparkował na trawniku. Ech Wy...
            • Gość: Pika Ale o tym GW tak nie pisała! IP: 66.230.230.* 23.10.09, 08:55
              skunk napisał:

              > Widzę, że powinniśmy wtedy autostradę postawić to byście mieli się
              > czym podniecać a tak odgrzewacie tego marnego kotleta z wylaniem
              > litra gipsu. Widywałem większe śmieci w tym całym pasie drogowym.

              Nie płacz. Zrobiliście źle - zdarza się.Przykre tylko,że jednych gazeta obsmaruje innym milcząco daruje.Podobnie z resztą urząd.

              Kotlet ten faktycznie w Waszym wykonaniu marny ale odgrzewać warto. By pokazać że takich rzeczy w dobrej wierze zdarza się wiele ale media nie wszystkie mają cheć/interes pokaząć.

              Czy tak ma wyglądać opiniotwórczość gazet? Że po prostu powiedzą o jednym udając,że komuś innemu się nie zdarza? Chyba nie.
        • Gość: m Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.retsat1.com.pl 22.10.09, 15:51
          Bardzo proszę o dopilnowanie, aby bardzo wulgarny napis zgłoszony blisko rok
          temu na Państwa forum wreszcie zniknął. Wisi on już tam z resztą dużo dłużej, co
          jest jawnym dowodem Państwa niekompetencji.
      • Gość: ania Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.09, 16:35
        Zgadzam się z Tobą. Media szukają przede wszystkim sensacji.A, żze pod galerią, pod ich redkcją znaleźli gotowy temat- to go wykorzystali.
        Cieszmy się, ze jest jeszcze młodzież, która ma ambicje i cele w życiu.
    • Gość: Grzech Ale tytuł! IP: 91.198.227.* 21.10.09, 11:59
      Musieli się redaktorzy z Wyborczej mocno wytęrzyć.
    • Gość: zdzisław Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: 212.160.172.* 21.10.09, 12:17
      A nasranie kilkadziesiąt razy koło siebie "Litzmannstadt ghetto" przy Starym
      Rynku to już Gazety nie zainteresuje? Tam chodnik wygląda jakby szedł wielki
      gołąb z rozwolnieniem. I kto za tamto odpowiada??
      • Gość: zzz pomalował niech placi za czyszczenie IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.10.09, 12:23
        Kurcze a jeszcze dziś rano idąc do pracy zastanawialem się co to za dureń taką
        akcje zrobił. No i już jest jasne. Moim zdaniem teraz miasto powinno wystawić
        księżulkowi rachunek za czyszczenie tego g...a.
    • Gość: m To prowokacja! IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 13:36
      Ciekawe ilu zajadłych przeciwników katolików ruszy w nocy na miasto żeby jeszcze
      więcej tych znaków nanieść... :-)
      • Gość: abc Re: To prowokacja! IP: 77.255.219.* 21.10.09, 16:14
        ciekawe ... właśnie ... ale przeciez łodzianie którzy kochają Łódź powinni wyjść na miasto i posprzątać
        • unhappy Re: To prowokacja! 21.10.09, 16:49
          Gość portalu: abc napisał(a):

          > ciekawe ... właśnie ... ale przeciez łodzianie którzy kochają Łódź powinni wyjś
          > ć na miasto i posprzątać

          Co??? Dlaczego mają odebrać pracę ekipie która na tym zarobi? Ksiądz płaci :D
      • Gość: ktos Re: To prowokacja! IP: 91.189.0.* 23.10.09, 15:28
        ale to sa katolicy... chyba nie wiele wiesz o tym co... ?? ;)
    • Gość: Melon Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.smrw.lodz.pl 21.10.09, 13:51
      Zgoda była tylko przez biurorkracje urząd nie dostal jej na czas! nie robcie z
      tego powod dramatu!:)
    • Gość: Justyna Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: 204.52.187.* 21.10.09, 13:53
      Bardzo dobry pomysł. Podziwiam księdza za odwagę łamania religijnych
      schematów w życiu ludzi i chęć pokazani im prawdziwego Boga. A
      ludzka krytyka jest najlepszym dowodem na to, że cała akcje jest
      świetnym pomysłem :)
      • Gość: sandra Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: 77.255.219.* 21.10.09, 16:16
        myślę że dzięki temu artykółowi i takiego zainteresowania na dyskotekę ( trzecią a nie drugą jak to jest napisane w artykule) przyjdzie więcej osób niż by się spodziewano
    • Gość: Piotr Michal Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.09, 14:27
      Brawo Księże! SUPER POMYSŁ!
      takie akcje są potrzebne, z Urzędu Miasta zgodę by ksiądz otrzymał, ale to
      wymagałoby czasu - Urzędy pracują tak jak im płacą. Jeszcze raz brawo Księże!
      • 1skowronek Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca 21.10.09, 14:43
        Tak brzydko, brudno i bez klasy w tym mieście! I jeszcze bazgranie po
        chodnikach! Kulturę osobistą wynosi się z domu albo trzeba samemu się
        wychowywać. Co ma do tego Seminarium? Wstyd księże, wstyd. To kiedy to usuniecie?
      • unhappy Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca 21.10.09, 16:51
        Gość portalu: Piotr Michal napisał(a):

        > Brawo Księże! SUPER POMYSŁ!
        > takie akcje są potrzebne, z Urzędu Miasta zgodę by ksiądz otrzymał, ale to
        > wymagałoby czasu - Urzędy pracują tak jak im płacą. Jeszcze raz brawo Księże!

        Czy gdyby ktoś organizował satanistyczne disco i na chodnikach malował (no nie
        wiem co tam sataniści malują, pewnie kozie gęby) też byś klaskał? A wiesz, już
        po imprezie efekt będzie ten sam - zapaskudzone chodniki.
    • Gość: czytelnik Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.zgora.dialog.net.pl 21.10.09, 14:47
      Jak by to były pedały do by dostały!
      • Gość: Ula Re: Jak ksiądz bezprawnie miasto nawraca IP: *.4web.pl 26.11.09, 15:14
        Jakby ksiądz wystąpil o pozwolenie, też by dostał. Ale on tego nie zrobił, bo
        (niepotrzebne skreślić)...
        - olał bo tak
        - nie miał czasu
        - koledzy mu powiedzieli, ze księdza nikt nie ruszy
        - dogadał się z prezydentem , ale ten zapomniał (bo odlatywał) przekazać
        urzędnikom, że sami mają napisać podanie o pozwolenie w imieniu księdza
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka