Dodaj do ulubionych

Co z "Camerimage Łódź Center"?

IP: *.24.rev.vline.pl 18.12.09, 21:41
Głupia gra polityczna może zaprzepaścić taką szansę dla Łodzi. Zachowanie PO w
ostatnich tygodniach to jakiś koszmar, tracę dla nich szacunek. Lewica mnie
nie zaskakuje oni ciągle z definicji są "na nie" ale platforma i jej walka o
wygraną z Kropiwnickim za wszelką cenę jest żałosna. Idiotyczne referendum
hamuje już coraz więcej inicjatyw i działań w Łodzi i boję się pomyśleć, że
najgorsze np. komisarz dopiero może być przed nami. Naprawdę nie jest teraz
najważniejsze dokopanie Kropiwnickiemu, wszyscy jego przeciwnicy mogą się
jeszcze przemęczyć te kilka miesięcy. NIE dla traconych szans!!
Obserwuj wątek
    • obamabarak radni Platformy i SLD niszczą Łódź,będziemy wsią 18.12.09, 21:54
      radni Platformy i SLD niszczą Łódź, będziemy zaściankiem Warszawy,
      zniszczonym miastem przez radnych Platformy i SLD, to niepoważni
      ludzie, grupa karierowiczów, którzy nie myślą w interesie miasta,
      a o swoich partyjnych gierkach.
      • Gość: Gość Re: radni Platformy i SLD niszczą Łódź,będziemy w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.09, 22:03
        Na SLD nie głosuję bo to palanty, od teraz nie będę głosował na PO
        bo to łajzy. Czekam na ludzi młodych, którzy będą myśleli nie tylko
        korytem i stołkiem. Możę dożyję...
        • Gość: Yeti Re: radni Platformy i SLD niszczą Łódź,będziemy w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.09, 22:39
          Zawsze głosowałem na PO ale jeśli projekt przepadnie przez tych głąbów to nigdy
          więcej na nich nie zagłosuję!!!

          Y
    • Gość: Kuba Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: 188.33.93.* 18.12.09, 22:14
      Trudno mi zrozumieć, skąd nagle, w przede dniu sfinalizowania całego projektu
      pojawiły się takie wątpliwości. Jeżeli były wątpliwości co do możliwego
      finansowania, powinny być rozwiane dużo wcześniej. Nie wierzę, żeby magistrat,
      czy też radni z PO nie mogli nawet nieformalnie ustalić zakresu finansowania
      ze strony województwa. Opieranie się na oficjalnych deklaracjach jest dość naiwne.
      Skoro w maju powiedziało się "A" to teraz wypada powiedzieć "B".
      W społecznej świadomości Łódź jest liderem wśród miast walczących o ESK 2016.
      Do tej pory włożono mnóstwo energii i środków (w tym także finansowych - z
      budżetu miasta) w to, by Łódź została zauważona na polskiej scenie kandydatów
      do ESK 2016. W tym momencie wszytko się rozsypuje, bo nagle radni nabrali
      "wątpliwości". Czyżby do tej pory byli pozbawieni wystarczającej informacji?
      Czy jest to niestety gra polityczna, która może pogrążyć Łódź w staraniach nie
      tylko o tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, a poza tym w realizacji tak
      wielkiego projektu jakim ma być "Nowe Centrum Łodzi."
      Podpisałem wniosek o refernedum w sprawie odwołania prezydenta Kropiwnickiego,
      ale w tej chwili zaczynam tego żałować. Wolę, ażeby Pan Kropiwnicki pozostał
      na stanowisku do końca kadencji, niż Łódź miałaby stracić szansę na wielką
      inwestycję w ramach projektu "Nowego Centrum Łodzi" i ESK 2016 przez żałosne
      przymiarki do kampanii wyborczej. Myślę, że żadnej z walczących formacji
      potencjalni wyborcy nie wybaczą tego, żeby przez ich głupie kłótnie i spory
      związane z tym prokektem Łódź straciła swoją wielką szansę. Dotyczy to w takim
      samym stopniu stronnictwa prezydenta Kropiwnickiego, PO i Lewicy.
      Inne miast nie przegapią tego potknięcia, które może Łódź bardzo drogo
      kosztować.
    • Gość: pp Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.toya.net.pl 18.12.09, 22:14
      Skoro makieta porozwalanych pudełek kosztowała 5 mln zł to wykonanie
      rzeczywistego budynku będzie kosztowac grubo ponad miliard złotych.
      Taki budynek trzeba też utrzymać przez cały rok aby mógł
      funkcjonować przez tydzień ( festiwal Camerimage).
      Ja mieszkaniec Łodzi nie chcę za to płacić, wole jeżdzić po
      normalnych ulicach i czuć się bezpiecznie w moim mieście a wiem że ,
      pieniędzy nie starczy nawet na uporządkowanie Piotrkowskiej.
      Pamiętam jak jeżdziłem do Bukowiny i gospodarze mieli duży gościnny
      pokój do którego nie wchodzili a dywan pokryty był folią- tylko na
      pokaz. Sami mieszkali w suterenie.
      • Gość: tomek Albo wóz albo nic IP: *.toya.net.pl 18.12.09, 23:09
        Do MR PP: błąd myślenia to nie jest tak że jak się nie wybuduje
        centrum kongresowego to bedą pieniadze na co innego na ulice
        trawniki zieleń czy inne przyziemne rzeczy nie, nie będzie, bo tych
        pieniędzy nikt nie da albo dadzą na centrum( Unia , minister
        Zdrojewski od kultury itp) albo wcale ich nie będzie, nikt ich nie
        zobaczy w mieście.
        Więc albo centrum kongresowe albo nic.
        Więc gadanie ,że ja jako mieszkaniec nie chcę za to płacić i że wolę
        jeździć po normalnych ulicach jest bezsensownym myśleniem.
      • nbs_r Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? 19.12.09, 07:55
        Czasem mam wrazenie, ze lodzianie nie znaja liczb wiekszych od 100000. Wszystko
        co powyzej 1mln to "mnostwo".

        Gazeto, nastepnym razem podawaj prosze koszty przedsiewziec przeliczone na
        lodzkiego platnika podatkow. Np:
        - referendum - 4zl/glowe, (1mln/250tys)
        - fontanna - 50zl/glowe,
        - wykup i splata dlugow Fali - 250zl/glowe
        - hala Arena - 1200zl/glowe (planowo 350zl/glowe)
        - Camerimage Lodz Center - 2000zl/glowe (docelowo pewnie 5000zl/glowe).

        Pytanie ilu podatnikow bedzie mialo okazje skorzystac z Camerimage Lodz Center.
        2%? Lepiej i taniej wyszloby gdyby wszyscy chetni raz w roku polecieli do Cannes.

        Czy chcemy miec centrum festiwalowe? Tak, chcemy (co widac na tym forum). Czy
        nas na to stac? Gdyby koszty zamknelyby sie w 500zl/glowe (ok. 100mln zl)
        cala inwestycja mialaby sens, pod warunkiem jednak, ze w centrum odbywalyby sie
        rowniez inne imprezy, targi, konferecje itp.
        • Gość: Łodzianin Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: 188.33.86.* 19.12.09, 09:03
          A ja czasem mam wrażenie że niektórzy nie wiedzą, że niektóre inwestycje mogą
          się zwrócić a niektóre nie. Inwestycja Gehrego, biorąc pod uwagę przykłady
          podobnych inwestycji z innych miast, zwróci się w kilka lat. Ale lepiej wtopić
          te pieniądze w socjal, stocznie, "głodne dzieci" itp.
          • Gość: Kaczus (Tomek) Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: 78.8.192.* 19.12.09, 09:57
            Zgadza się. Ale dużo zależy też od tego jakim kosztem i w jaki sposób
            zrealizuje się daną inwestycję. Podałem przykład basenów w Popradzie i
            naszej Fali. Tam kąpielisko się zwraca. U nas, tak nie bardzo. I nie
            chodzi tylko o niedostosowaniu jakości do mieszkańców, ale również, że
            nienajlepiej jest zaprojektowany. Dodatkowo, przekręty przy
            podpisywaniu umów, spowodowały, że z kasy miejskiej wypłynęło dużo
            więcej pieniędzy niż powinno.
            • iluminacja256 Co ty na Boga porównujesz? 19.12.09, 20:10
              No dobra, widze, z e musze ci cos wyjasnic, bo nie rozumiesz...

              Poprad ma po pierwsze : wody termalne, których Łódz nie ma , a po
              drugie Poprad lezy na Słowacji u podnóza Tatr, najlepsze miejsce
              wypadowe w Wysokie Tatry Słowackie - nie mozna sobie wyobrazić
              lepszej lokalizacji dla takiego basenu , bo sciąga tam kupa turystów
              i zimą i latem - wokól sa wyciagi narciarskie. Czy Łódz ma
              cokolwiek z tych dwóch/trzech rzeczy? Nie, wiec porownujesz z
              definicji nieporównywalne - spore turystyczne miasto w idealnym
              połozeniu i miasto w centum Polski, gdzie turysci wpadaja jak po
              ogień na dwa dni góra. Sens to by miało, jakbyś porównywał basen w
              Zakopanem, czy w Nowym Targu i Poprad.
              • Gość: Kaczus (Tomek) Re: Co ty na Boga porównujesz? IP: 78.8.192.* 19.12.09, 20:56
                Z popradu to góry dopiero widzisz. Żeby udać się na narty, czy też
                wycieczkę w góry, najpierw trzeba podjechać trochę. Dlatego porównanie
                do Zakopanego, nie pasuje. Nikt rozsądny, jesli jedzie do popradu, nie
                jedzie jednocześnie na narty. To raczej będzie dojeżdżał ze Smokowca,
                albo innych miejscowości na basen. Natomiast w Popradzie jednak jest
                nie jest łatwo znaleźć w niektórych terminach pokój do wynajęcia (choć
                różnego rodzaju pensjonatów i hoteli tam jest). Jeśli chodzi natomiast
                o wody termalne, to akurat (pomijając ciepłe, które mamy na miejscu)
                tuż pod Łodzią w Rogoźnie są o bardzo wysokiej temperaturze, tyle, że
                ktoś chce tam kopalnie odkrywkową zrobić...


                Jeśli chodzi zaś o Aquaparki - to polecam wizytę w Budapeszcie - tam
                jest kilkanaście i co ciekawe wszystkie przynoszą zysk, a nie
                straty... Czyli można. Jest tylko jeden problem - fala np jest niczego
                sobie, pod warunkiem, że pojawi sie tam mało osób, bo ilość
                sanitariatów oraz prysznicy nie pozwoli na wygodne korzystanie z
                tychże. Basen z falami - to jedna wielka pomyłka. Rozumiem, że ze
                względów technologiocznych, przestrzennych ect nie będzie to taki sam
                jak był na starej Fali, ale ten jest za mały, przez co zabawy z falami
                nie ma w zasadzie. Taki sam (tylko większy) widziałem w Garmisch-
                Partenkirchen i tam rzeczywiście to działa. Ogólnie, tak jak pisałem,
                jeśli chodzi o Polskie ealia, to jest w czołówce to kompielisko, ale
                nie zachwyca, bo ta czołówka w Polsce wynika z tego, że nie ma tu w
                zasadzie konkurencji. A jak było z przekrętami i szantażowaniem
                miasta, oraz z niedopowiedzeniami przy głosowaniach na początku (przez
                co wogóle pojawił się problem) chyba nie musze przypominać. Wolałbym,
                aby tu nie było tylu przekrętów. Aby wybudowano rzeczywiście to
                centrum, ale najpiierw policzono wszystkie koszty rzetelnie, a
                następnie spisano korzystną dla miasta umowę.
            • Gość: Łodzianin Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: 188.33.7.* 19.12.09, 20:35
              A czemu z góry zakładasz, że ta inwestycja będzie źle poprowadzona? Dla zasady?
              • Gość: Kaczus (Tomek) Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: 78.8.192.* 19.12.09, 21:14
                Nie. Z tego, że jest kilka nieustalonych rzeczy. Wiemy, że:
                11. Spólka bdzie się ubiegać o dostpne środki na realizacj
                inwestycji i eksploatacj Centrum Festiwalowo ­ Kongresowego Camerimage
                Lódź Center oraz poszukiwa inwestora strategicznego.


                Czyli jest on nieznany na dzień dzisiejszy.

                12. Szacunkowy koszt budowy Centrum Festiwalowo ­ Kongresowego
                Camerimage Lódź Center wynosi okolo 500 000 000 zl, w tym polowa ma
                pochodzić z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa
                Narodowego
                , a pozostala kwota ze środków prywatnych i
                samorzdowych.


                Z tego co wiem inwestycja ta jest na liście rezerwowej w
                ministerstwie, więc ta połowa środków jest palcem na wodzie pisana. Po
                wtóre znów sie pojawiaja środki prywatne. O ile fundacje powiązane z
                panem Żydowiczem mają ustaloną wielkość udziałów odgórnie (nie
                ryzykując nic, miasto ryzykuje konieczność pokrycia całości kosztów,
                bo jak czytając resztę dokumentu - pozostałe miejsca, gdzie można
                pozyskac pieniądze sa niepewne). Nie mówię, że nie można nad
                dokumentem popracować by go poprawić (i tego bym oczekiwał od
                samorządowców), ale przyjęcie go w tej postaci mogłoby być groźne dla
                finansów miejskich. To co zostalo przyniesione przez pana Żydowicza
                możesz znaleźć tu: bip.uml.lodz.pl/_plik.php?id=22184.


                • jureczek99 Projekt finans. Gehryego jak za Gomułki! 21.12.09, 10:02
                  No wiesz, Gomułka Władysław - gensek z klat 60 miał takie (anegdota)
                  przmeówienie raz:
                  Gdybyśmy, towarzysze, produkowali odpowiednią ilość blachy stalowej
                  cienkowalcowanej, robilibyśmy najlepsze na swiecie konserwy mięsne.
                  Ale nie mamy mięsa.

                  I ten projekt finansowania centrum projektu Gehryego tak samo brzmi:
                  Jak dostaniemy finansowanie z ministerstwa, to resztę zdobędziemy dzięki
                  inwestorom prywatnym
                  A wiadomio, że I TAK ZA WSZYSTKO MAJĄ ZAPŁACIĆ ŁODZIANIE.
                  Gratuluję przeliczenia - dokładnie tak! 5 tysięcy na KAŻDEGO łódzkiego podatnika.
                  He he, idą święta, trza prezencik paru prywatnym osobom zrobić, no nie?
                  Łodzienie dobrzy, głupi, łodzianie dadzą. Dróg nie będą mieli, do szkół dzieci
                  nie poślą, leczyć się zaczną u znachora, miasto będzie się im na głowy waliło,
                  ale na Żydowicza i chory skrajnie niueodpowiedzialny finansowo pomysł popierany
                  przez p. Tomaszewskiego - no pewnie - dadzą - 5 tysięcy na łba!
                  Nie, nie dadzą, raczej powiedzą: A paszli ... wydrwqigrosze!!!
              • nbs_r Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? 20.12.09, 04:22
                Przeciez ona juz jest zle prowadzona. Nie ma kosztorysu za to jest kilku
                "inwestorow", z ktorych zaden z nich nie chce wylozyc pieniedzy wlasnych
                pieniedzy. Przypadek? Nie, ryzyko. Skonczy sie jak zwykle - pieniadze na koniec
                wyloza lodzianie, kosztem innych pilniejszych potrzeb. I nie bedzie to
                paredziesiat mln zl, ktore mozna upchnac w budzecie jak w przypadku Fali tylko
                grube kilkaset milionow.

                Jak dotad kazda wieksza miejska inwestycja (Fala, Hala, Tramwaj) przekraczala
                budzet nawet kilkukrotnie. Dlaczego uwazasz, ze z Centrum mialoby byc inaczej?
                Jesli juz to bedzie gorzej bo balagan jest porownywalny tylko z tym z Fali.
          • Gość: gm Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.cdma.centertel.pl 19.12.09, 11:04
            To centrum jest tylko jednym z kilku celów inwestycyjnych miasta.Pytanie , czy
            ktos planuje wydatki miasta w perspektywie dłuższej niz rok.Jeżeli wynikałoby z
            tego ,że nie stać nas na wszystko to należałoby określic priorytety i wtedy je
            realizować . Wszystkie inwestycje sa w jakis sposób uzasadnione tylko czy na
            wszystkie mieszkańców stać
          • nbs_r Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? 19.12.09, 11:37
            Policz wszystkie mozliwe wplywy dokladnie, taki wydatek nie zwroci sie ani w 5
            ani w 50 lat. Gdyby calkowity koszt wyniosl do 100mln zlotych to masz racje,
            mozna by to przedsiewziecie traktowac jako inwestycje.

            To przedsiewziecie jest zreszta na prostej drodze by powtorzyc historie Fali
            (bynajmniej nie Manufaktury) bo nie ma ani jednego prywatnego inwestora, ktory
            wzialby na siebie chocby czesc ryzyka.

            Spojrzmy zatem na inwestorow:
            - Fundacje Tumult i Sztuki Swiata. Ile pieniedzy mozemy sie po nich spodziewac?
            Dokladnie 0zl, wnosza do spolki nazwe festiwalu (przez 19 lat) i
            kontakty. Docelowo te fundacje przejma 10% wartosci spolki wiec w ich interesie
            jest by centrum festiwalowe bylo jak najdrozsze.
            - Miasto Lodz, wojewoda. W/g obecnych rachunkow maja pokryc wszystkie koszty
            minus 250mln dofinansowania z Unii. Udzial w spolce poczatkowo 45%, docelowo 90%.
            - Unia - "dobry wujek". Daje 250mln (50% planowanych kosztow) za friko, ale
            tylko wtedy gdy nie dojdzie do przekretow przy realizacji przedsiewziecia. Nie
            odpowiada tez za przekroczenie kosztow.

            Czyli "na dzien dobry" miasto i wojewodztwo wykladaja 250mln zl ale bardzo latwo
            moze okazac sie, ze bedzie nas to kosztowalo nawet kilka razy wiecej. Prywatny
            inwestor ma to wszystko gdzies - jesli spolka zbankrutuje przeniesie festiwal
            gdzie indziej przy praktycznie zerowych stratach. Jesli nie - zgarnie 10%
            wartosci gotowego centrum (minus koszty).
            • zue2 Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? 19.12.09, 17:36


              > Spojrzmy zatem na inwestorow:
              > - Fundacje Tumult i Sztuki Swiata. Ile pieniedzy mozemy sie po nich spodziewac?Dokladnie 0zl, wnosza do spolki nazwe festiwalu (przez 19 lat) i kontakty.

              Niby racja ale wartość fabryk Coca -coli w porównaniu z wartością Firmy Coca - cola to znikomy procent. W Coca -coli najbardziej wartościowy jest znaczek , później receptura, budynki poszczególnych fabryk nie mają praktycznie znaczenia. Może to głupie , możemy się na to obrażać ,ale tak to funkcjonuje.


              > Czyli "na dzien dobry" miasto i wojewodztwo wykladaja 250mln zl ale bardzo latw o moze okazac sie, ze bedzie nas to kosztowalo nawet kilka razy wiecej.

              Na dzień dobry miasto nie wykłada nic . Ma mieć zabezpieczone 250 mln. Wyłoży tyle ile wynegocjuje z wykonawcą

              >Prywatnyinwestor ma to wszystko gdzies - jesli spolka zbankrutuje przeniesie festiwal gdzie indziej przy praktycznie zerowych stratach.

              Nie, wystarczy zawrzeć w umowie że przez 19 lat festiwal Camerimage musi odbywac się w Łodzi. Jeżeli przeniesie go gdzie indziej musi zmienić nazwę.


            • Gość: Łodzianin Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: 188.33.7.* 19.12.09, 20:39
              No wiesz, policzyłem ile wychodzi na mieszkańca, przy założeniu ceny 500 mln i
              dofinansowaniu z ministerstwa, UE itp. przynajmniej połowy. 1000 zł na osobę a
              nie 2000 tysiące. Czy ty czasem nie jesteś radnym, który się rozpaczliwie broni,
              bo zauważył że się zakiwał na śmierć?

              I jedyne wyjście to "udowodnić", że inwestycja nie ma sensu. Nie da się. Aż tak
              ciemni Łodzianie nie są. Poza tym już jeden politykier, lubujący się w kiwkach
              był. I też się zakiwał.
              • nbs_r Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? 20.12.09, 04:10
                Te 250mln zl to tez publiczne pieniadze, na dodatek niezbyt pewne. Ale fakt,
                przy (bardzo) dobrych wiatrach wydatki miasta moga zamknac sie w 250mln zl. Dalo
                by to 1000zl/osobe (wariant optymistyczny).

                Jest tylko drobny problem. Jesli miasto dostanie srodki na centrum, to
                nie dostanie ich na inne inwestycje. Jak by nie czarowalo nie zdola
                uzasadnic przyznania kolejnych 250mln bo inne miasta tez czekaja na pieniadze.

                Nie jestem z urzedu miasta ale ciesze sie ze opinia radnych jest w tej sprawie
                zblizona do mojej.
                • Gość: no name Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.4web.pl 21.12.09, 15:51
                  A niby na co miasto ma dostawać z Unii kolejne 250 tysiaków? Na
                  podróze prezydenta? Na stołki radnych? A moze na te mityczne szkoły
                  przy zerowym przyroscie naturalnym i wymieraniu mieszkańców. A moze
                  jeszcze na bezdomnych? To ja zdecydowanie wole centrum -
                  przynajmniej moz ewreszcie Łódz bedzie miała jakies TARGI z
                  prawdziwego zdarzenia, bo w parku sie ich nie zrobi.
      • Gość: gosc Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.smrw.lodz.pl 19.12.09, 16:02
        to sie tam wyprowac i zrob sobie 1 duzy pokoj gdzie nie bedziesz wchodzil
        to ze festiwal trwa tydzien to nie znaczy ze sale beda puste
        bedzie nowa przestrzen do wykorzystania przez caly rok
        juz dzisiaj wiele wystaw nie mozna sciagnac do Lodzi tylko z powodu braku
        odpowiedniej przestrzeni
    • Gość: goniec Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.toya.net.pl 18.12.09, 22:35
      Można odrestaurować wszystkie kamienice na Piotrkowskiej i w okolicy, można wyremontowac kazdą ulicę, można posadzić piękne drzewa i krzewy, można nawet wywalić meneli z centrum...to i tak nic nie zmieni w pozycji Łodzi, zawsze będziemy za Krakowem, Wrocławiem, Gdańskiem. Tylko odważne, ryzykowne działania mogą zwrócić uwagę na nasze miasto. Dobrym przykladem, choć w mniejszej skali jest Manufaktura, ponieważ jest najoryginalniejszym centrum handlowym w kraju, przyjeżdżają do niej wycieczki z całej Polski.(Gdy ją
      budowano, też odzywały się głosy, ze może lepiej remontować drogi i kamienice)Podobny efekt w dużo większej skali może dać fantastyczny budynek wg projektu światowej sławy architekta. Jak powstanie to zapracuje na drogi, skwery i kamienice przy Piotrkowskiej, jeśli nie - pozostaniemy w swoim ciepłym smrodku, utyskując, że nic się nie zmienia a turyści omijają nasze ponure miasteczko. Pamiętacie kto zbudował to miasto, sięgnijcie do Ziemi Obiecanej, czasami trzeba podjąć odważne decyzje.
      Do szewskiej pasji doprowadzają mnie te durne wpisy o tym jak to radni zachowali zdrowy rozsądek i zadbali o publiczne pieniądze, nie ma w tym nic ponad cyniczną polityczną grę. Na "rurę" i inne fanaberyczne pomysły była kasa a teraz nagle rozsądek i odpowiedzialnosć... śmiechu warte. Cała przyczyna tej maskarady to 17 stycznia i referendum. Ponoć nawet wymyślono logo referendum i
      hasło: "Dzień bez czapki" - oto prawdziwe marnowanie czasu i pieniedzy. Sprawa Centrum to miara ambicji, aspiracji Łodzi,ludzi, którzy kierują miastem ale także nas, jego mieszkańców. Odpowiedzmy sobie, w jakim mieście chcemy mieszkać, za kilka lat sumenie zapuka i zapyta po której stronie byliśmy gdydecydowała się sprawa projektu Gehrego. Spróbujmy dorównać formatowi ojców miasta, nie zadowalajmy się byle czym.
      • Gość: Marcin Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: 188.33.64.* 18.12.09, 23:21
        Apel do sumień radnych nie ma sensu. Oni są po prostu marionetkami swoich
        liderów politycznych. A polityka ich polega nie na realizacji jakichś celów lecz
        eliminacji konkurencji. Radni PO i Lewicy są przerażeni, że ich konkurencja może
        zrealizować ten projekt a to zaprocentowałoby u wyborców. A projekt jest tak
        "wystrzałowy", że nie da się go w przyszłości przebić. Dlatego każdy inny
        niewyróżniający się obiekt ma szansę realizacji. A ten nie.
        • Gość: OPERATOR Idźmy spać... IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.12.09, 23:50
          Ja też nie lubię posTkomuny, ale niestety chyba tutaj mają rację
          (chociaż nie mówią tego głośno)
        • Gość: miś Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.09, 12:58
          Marcin trafnie definiuje problem. Politycy zawłaszczyli sobie naszą
          uwagę. Liczy się tylko bieżący interes. Ich troska dobrze wygląda
          jedynie przed kamerami. Prawdziwym (może nawet nieuświadomionym)
          celem jest przetrwać. Nie widzę w nich animatorów społecznego
          zapału. Są gośćmi w krawatach, a wymachują drewnianą pałą.
    • Gość: X X IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.09, 22:36
      Nasuwa mi się jeden komentarz. „Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle.”
    • Gość: OPERATOR Co z "Camerimage - g..no! IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.12.09, 23:15
      Widzę, że Włodzio wypuścił swoje pieski (może pieska lub suczkę)
      żeby popierrać szemrane interesy spółki "kinowo-operatorskiej".
      Proszę rozważyć:
      - 99% łodzian ma głęboko w d...e festiwal Camerimage
      - nikt nie wie co będzie w tym wielkim , D.Lyncha i całe to
      towarzystwo - dlaczego ma płacić za ich zabawy?
      - same pieniądze na utworzenie spółki i genialne "projekty" stanowią
      20 letni budżet na dotacje dla zabytków w naszym mieście
      - pan Marek Ż. nie od dzisiaj szantażuje i tych mądrzejszych i tych
      głupszych radnych oraz łodzian, że "sobie pójdzie" - i ch..j mu w
      d..ę, za przeproszeniem. NIestety radni boją się publicznie
      powiedzieć to co mówia prywatnie...
      Proszę o rozsądna dyskusję na ten temat.
      OPERATOR
      • Gość: autor Re: Co z "Camerimage - g..no! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.12.09, 23:30
        Z takim prymitywem jak OPERATOR nie da sie rozmawiac konstruktywnie.
        Jedyne co Lodz moze wypromowac to Centrum Gehrego i Festiwal
        Zydowicza.No poza aferami politycznymi ale to czarny PiaR
      • Gość: Magda Re: Co z "Camerimage - g..no! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.09, 00:13
        > - 99% łodzian ma głęboko w d...e festiwal Camerimage

        Pewnie niewiele mniej nie czyta książek, nie chodzi do teatru i spędza po kilka godzin dziennie przed telewizorem. I co, zlikwidować biblioteki publiczne, teatry, a w TV wszystko oprócz telenowel, sportu i teleturniejów?
    • pioste71 Radni pogłupieli "Camerimage Łódź Center"? 18.12.09, 23:31
      Jest świetny projekt, jest koncepcja która pchnąć mogła by nowy wiatr w żagle
      naszej Łodzi, nadać jej nowy nurt i jest niestety zaścianek to blokujący
      (radni PO I LEWICY)liczą się dla nich drobne ambicje polityczne a nie dobro
      miasta, liczy się dla nich 30 srebrników, niż późniejsze wpływy do budżetu z
      tak wspaniałego projektu.Pozostanie nam tylko żal i szarość otaczającej nas
      rzeczywistości.
    • Gość: goniec Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.toya.net.pl 18.12.09, 23:34
      Widać pan Operator mierzy własną miarą o szemranych interesach mówiąc.
      Oto czysty przykład miernoty, co to sama niczego nie jest w stanie wykreowac,
      za to pierwsza w chórze zawistnych krytyków gardło zdziera.
      Tyle twego Operatorze co sobie pokrzyczysz i za nogawki poszarpiesz.
      • Gość: OPERATOR Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.12.09, 23:48
        Odpowiedz kolego troszkę bardziej rzeczowo, nie irytuj się. Co
        argumentów brakuje?
        nie jestm artystą, nie "kreuję" :)
        • Gość: goniec Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.toya.net.pl 19.12.09, 00:21
          Rad bym najpierw jakieś argumenty w twojej opinii dostrzec. A widzę tylko jad i
          małość ducha. Powiedz dlaczego projekt Gehrego nie powinien powstać w Łodzi,
          powiedz dlaczego najlepszy filmowy festiwal w Polsce nie ma prawa się rozwijać
          bo sakzuje się go na wegetacje w starym, nie przystosowanym do nowych czasów
          obiekcie. Dlaczego gnijące od lat EC1 nie doczekało się takiego projektu dzięki
          miejskim rajcom, a teraz kiedy przychodzi z takim pomyslem ktos spoza Łodzi,
          nagle wszyscy mają coś do powiedzenia.Dlaczego radni lekką ręka wyasygnowali 100
          baniek na leżącą rurę, o której kompletnie nic ale to nic nie wiadomo a teraz
          nagle mają problem z projektem Centrum Camerimage? W Łodzi mamy wielu
          producentów mgły,pamiętam opowieści jakie wielkie gwiazdy bedą grac koncerty w
          Łodzi, promując ją do tytłu ESK(Neil Young, Blur, ZZ Top, Led Zeppelin)-gazety o
          tym pisały.
          Prawda jest taka, i wielu to boli, że jedyną imprezą przynoszącą Łodzi jakiś
          rozgłos, nie związany z pitawalem, jest Cameriamge, a Żydowicz jednym z niewielu
          skutecznych organizatorów.
          Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak reagują ludzie z Berlina czy Pragi jak
          dowiadują się, ze David Lynch planują tu budowę studia.
          Mamy ogromną szansę i jak zwykle ją zmarnujemy bo jak zwykle zwycięży mentalność
          politykiera, doraźny interes stawiająca ponad wszystko.
          Słyszałem ostatnio rozmowę młodych ludzi, kończących w Łodzi studia, wszyscy
          mieli jeden cel - wyjechać. Wyjadą, bez dwóch zdań wyjadą.
          • Gość: OPERATOR Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.12.09, 18:01
            Nie chodzi o Gherego, chodzi o wyłudzanie pieniędzy na
            niedopracowane (jak powstał kosztorys?) przedsięwzięcie. To samo
            uważam na temat szklanej rury (podobno niektórzy mówią: "wał"), więc
            w tym przynajmniej się zgadzamy. Natomiast uważam, że pieniądze
            publiczne powinny być wydawane trochę bardziej rozsądnie - nie na
            zasadzie pana Ż. "radni gdzie jest k....wa moje 300 baniek."
            Chyba nie sądzisz, że studenci nie wyjadą z Łodzi gdy powstanie CŁC?
      • Gość: Łodzianin Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: 188.33.7.* 19.12.09, 20:41
        A może OPERATOR to jeden z tych żałosnych radnych? I kiwa teraz na forum?
    • krzaki-ciernistych-krzewow Co z "Camerimage Łódź Center"? 18.12.09, 23:36
      Łódź zasługuje na to centrum. Panowie radni czas na odważne decyzje
      i zgodę. Pchnijcie razem ten projekt bo inaczej Wam nie wybaczymy.
      • Gość: naród Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.12.09, 23:51
        "nie wybaczymy" - "My" naród? Czy młodzieżówka pewnej partii?
        • Gość: gosc Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.smrw.lodz.pl 19.12.09, 16:09
          nie my narod
          tylko my obywatele tego miasta ktorzy widza troche dalej jak czubek swojego nosa
          i prosba do prasy
          ujawnijcie nazwiska osob bioracych w glosowaniu na tak i na nie
          • Gość: Łodzianin No właśnie! Łodzianie mają prawo to wiedzieć IP: 188.33.7.* 19.12.09, 20:42
            Nazwiska radnych którzy głosowali przeciw!
      • Gość: vulperus Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.b-ras2.chf.cork.eircom.net 20.12.09, 23:07
        ŁÓdź zasługuje na najedzone dzieci na Bałutach, Polesiu, Górnej, Retkini,
        Widzewie, Śródmieściu itepe itede...a pejsy niech sobie centra rozrywki budują w
        Hajfie.My chcemy miasto dla nas, nie dla bandytów strzelających w Libanie do
        niewinnych dzieci.
    • mkub2 Co z "Camerimage Łódź Center"? 18.12.09, 23:49
      Ta inwestycja jest potrzebna Lodzi. Wiem, ze nie tylko ta, ale ta
      jako nieliczna moze zawazyc na przyszlym obliczu tego miasta. Jestem
      przekonany, ze politycy zdaja sobie z tego sprawe i dziwie sie, ze w
      momencie kiedy trzeba wznies sie ponad podzialy, najwazniejsze
      jest "politykierstwo". Tandentne gierki politykow moga pozbawic
      szansy na duzy krok do przodu naszego miasta. A kolejna taka szansa
      moze sie juz nie powtorzyc...... Pan Zydowicz jaki jest taki jest,
      (mi tez nie zawsze sie podoba jak sie zachowuje), ale dzieki jego
      determinacji jestesmy o krok od wielkiej szansy. Drodzy politycy,
      opanujcie sie. Zwolajcie nadzwyczajna sesje rady miasta i
      perzglosujcie ta uchwale. Please!!!
      Trzymam kciuki za Centrum Festiwalowo-Kongresowego "Camerimage Łódź
      Center"
      • Gość: Matias Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: 212.191.1.* 19.12.09, 00:01
        Piszecie: "Łódź zasługuje na to centrum", albo że "jest Łodzi potrzebne". Ja nie mam złudzeń, że jest ono przede wszystkim potrzebne panu Żydowiczowi i jego fundacjom dla zapewnienia bytu, ale też nie mam mu tego za złe - "każdy orze jak może". Osobiście zazdroszczę mu umiejętności skutecznego sięgania głęboko do kieszeni podatników i zarażania urzędników swoimi wizjami. A, i też chciałbym dostać od miasta taki ładny kawałek ziemi w samym centrum... :)
        • Gość: eryk Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.toya.net.pl 19.12.09, 00:23
          Jakie dostać, przecież spółka i obiekt bedą własnością miasta. Kolejny
          niedoinformowany.
    • Gość: pawel Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: 89.204.194.* 19.12.09, 01:31
      pracowalem z p. Markiem Żydowiczem i p. Kazimierzem Suwałą kilkukrotnie przy
      okazji organizacji Camerimage. Entuzjazm tych ludzi i ich wkład w reklamę
      miasta jaką jest Festiwal jest nie do przecenienia. Dlaczego RMŁ ma to
      wszystko w dupie?! Ktos odwala za was robotę panowie "rajcy", wiec może raz
      chociaż przedłożycie interes miasta i jego mieszkańców nad interes polityczny,
      hę? Pozwolcie im działać!!!!!!!!!!!!1
      • Gość: Filmowiec Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.09, 12:09
        Jeżeli pracowałeś z nimi to powinieneś zdawać sobie sprawę jak wielką
        amatorszczyzną i brakiem profesjonalizmu jest organizacja festiwalu. Samym
        entuzjazmem i deptaniem współpracowników daleko się nie zajedzie. Popatrz sobie
        chociażby jakie zainteresowanie jest festiwalem wśród patronów medialnych. Nikt
        nie traktuje tej grupy amatorów poważnie. Opiniotwórcze media zajmujące się
        kulturą (w szerokim tego słowa znaczeniu) nie interesują się Camerimage.
        Dlaczego? Bo z amatorami nie warto współpracować. Zadufani w sobie, wszystkich
        innych traktując jak śmieci. Przypomnij sobie jaką opinię wydają oni o swoich
        byłych współpracownikach. Posuwają się do tego, że kolportują jakieś płyty z
        nagraniami mającymi ich skompromitować. To są profesjonaliści?
        Jakie metody stosują? Szantaż?
        Jak nie dostanę tego co chcę to zabieram zabawki?
        Jeżeli teraz się ich żądań nie ukróci to Łódź obudzi się z utopionymi 250mln zł.
        Takich ludzi trzeba kontrolować na każdym kroku i mocno patrzeć im na ręce.
        Kontakty i nazwiska to jeszcze nie wszystko.
      • Gość: Filmowiec Amatorzy od Żydowicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.09, 12:26
        Jeżeli pracowałeś z nimi to powinieneś zdawać sobie sprawę jak wielką
        amatorszczyzną i brakiem profesjonalizmu jest organizacja festiwalu. Samym
        entuzjazmem i deptaniem współpracowników daleko się nie zajedzie. Popatrz sobie
        chociażby jakie zainteresowanie jest festiwalem wśród patronów medialnych. Nikt
        nie traktuje tej grupy amatorów poważnie. Opiniotwórcze media zajmujące się
        kulturą (w szerokim tego słowa znaczeniu) nie interesują się Camerimage.
        Dlaczego? Bo z amatorami nie warto współpracować. Zadufani w sobie, wszystkich
        innych traktując jak śmieci. Przypomnij sobie jaką opinię wydają oni o swoich
        byłych współpracownikach. Posuwają się do tego, że kolportują jakieś płyty z
        nagraniami mającymi ich skompromitować. To są profesjonaliści?
        Jakie metody stosują? Szantaż?
        Jak nie dostanę tego co chcę to zabieram zabawki?
        Jeżeli teraz się ich żądań nie ukróci to Łódź obudzi się z utopionymi 250mln zł.
        Takich ludzi trzeba kontrolować na każdym kroku i mocno patrzeć im na ręce.
        Kontakty i nazwiska to jeszcze nie wszystko.
    • Gość: Michał Gilotyna 2010 IP: 188.33.64.* 19.12.09, 02:50
      Przez całą kadencję rajcy rajcują. Tylko raz na 4 lata mają coś do powiedzenia
      mieszkańcy miasta. W 2010 roku są wybory samorządowe. Głosy wyborców mają moc
      gilotyny. Niektóre formacje polityczne w całości mogą nie odnaleźć się na
      liście radnych Łodzi. Rajcy! Już zaczynajcie podlizywać się wyborcom.
    • Gość: vulperus Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.b-ras2.chf.cork.eircom.net 19.12.09, 02:53
      PŁ buduje swoje centrum sportowe za 135mln złociszy a my, czyli miasto mamy
      sfinansować pejsiatym kolejne mauzoleum za 500mln złociszy....czy nie czas na
      opamiętanie się?????i jeszcze te 45 milioników dla cieniasa Gehry'ego (nikt na
      świecie już nie chce projektów tego chałturnika) za projekt...za chłam...za
      kilka krzywo postawionych budynków wyglądających jak scenografia do kolejnego,
      6-klasowego filmiku z judewoodu...przy tym kiciarzu Andzia Warhol to rywal
      Michała Anioła...a świat się śmieje>>>>i słychać szyderczy śmiech IX Zjazdu
      • Gość: xmen Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.12.09, 10:31
        Ty sie vulgarus powinienes nazywac.Jestes chamem obrazajacym ludzi.
        Won za Don.
        • Gość: vulperus Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.b-ras2.chf.cork.eircom.net 20.12.09, 23:01
          czego nie zrozumiałeś w mojej wypowiedzi?w której części jest ona wulgarna?w
          tej, w której wspominam o IX Zjeździe i jego sardoniczno-ironicznym śmiechu? czy
          może pejsy uraziły Twój smak?trafiłem?żydolubek?ok, ale merytorycznie-obal moje
          tezy a ja zmienię nick na vulgarusa...a za Don kierunku nie muszę
          wskazywać-mniemam,że jest doskonale Tobie znany...
    • Gość: pawel Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: 89.204.194.* 19.12.09, 03:49
      www.facebook.com/group.php?gid=208223546027&ref=mf
    • Gość: kropa Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.toya.net.pl 19.12.09, 07:36

      ZYDOWICZ! ZYDOWICZ! ZYDOWICZ!
    • Gość: Łodzianin Miałem iść na referendum IP: 188.33.144.* 19.12.09, 09:10
      Ale po tej kompromitacji radnych nie idę. Tylko niech oni ze mnie i Łodzian
      kretynów nie robią, mówiąc że "nie wiedzieli" albo że "za późno" otrzymali
      projekt. Mieli kupę czasu by dogadać to wszystko wcześniej, ale woleli czekać
      do ostatniej chwili, by na koniec powiedzieć, "że się nie da" i że "to nie ich
      wina". 99% to wina miernych dietetyków, politykierów zasiadających w radzie
      miasta, którzy nawet tak ważne inwestycje dla miasta jak ta, kładą na drugim
      miejscu, a na pierwszym własne interesiki polityczne. Trzeba było się
      dyrdymałami nie zajmować. Nie idę na referendum, będę głosował na
      Tomaszewskiego, by dać nauczkę tym "Dyzmom" z PO i SLD. Tak samo będę głosował
      przeciw PO i SLD do rady miasta i sejmiku. Tak jak 3 lata temu głosowałem
      przeciw Kropiwnickiemu, tak jak 2 lata temu głosowałem przeciw PiS. Takie
      chwasty jak ci radni trzeba wyrywać i to z korzeniami!
    • Gość: maxxx Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: 94.254.149.* 19.12.09, 09:40
      Łodzią rządzą ludzie pokroju PZPR-owskich aparatczyków. Nie są od budowania,
      tylko od burzenia, lub ustawiania przetargów. Gehry, Libeskind i inni nie maja
      w tym mieście najmniejszych szans
    • Gość: pp Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.toya.net.pl 19.12.09, 10:09
      1.Nie wiem skąd u niektórych forumowiczy pewność że, będą
      przyjeżdżac tłumy bogatych turystów tylko po to by zobaczyc jeden z
      wielu budynków Gehrego. Może przyjedzie 100 entuzjastów ale na tłumy
      bym nie liczył. Bilbao se nevrati. Tam była tytanowa blacha , woda,
      i dzieła sztuki- tutaj będzie jednotygodniowa impreza.
      2.Forumowicze piszą że, budynek nic albo mało będzie kosztował
      łodzian. Na razie za makietę ( 5 milionów zl) zaplaciła Łódź. Z UE
      może dostaniemy jakąś część ( powiedzmy 200 mln) . Jeśli jednak z
      Urzedu Wojewódzkiego będą dopłaty ( 18 mln) to znaczy że mniej
      zainwestują w drogi np. koło Poddębic. Restę około 300 mln będzie
      musiało wylozyc Miasto i prywatni. Co to znaczy prywatni? Czy bezie
      tak samo jak z Falą gdzie i tak na końcu wszystkie rachunki
      zapłaciło Miasto
      3. Marką Fundacji Tumult jest David Lynch. Na razie się w to bawi
      ale może pewnego dnia tak jak Pan A. Walczak powiedziec: ja się już
      w to nie bawię mam lepszą oferte np. na Wyspach Kanaryjskich. I
      chodx mu tego nie życzę jest zwykłym czlowiekiem któremu w kazdej
      chwili może się coś stać. Opieranie planu biznesowego na jednym
      nazwisku jest dziwne z punktu ekonomicznego.
      4. Camerimage jest mało znanym festiwalem na świecie ( na pewno nie
      z pierwszych stron gazet) Przyjeżdza na niego powiedzmy 3000 gości.
      Średnio dziennie kazdy zostawi maksymalnie po 200 euro. To jest
      około 4mln 200 tys euro. Powiedzmy że zysk z tego będzie jakieś 30%
      ( bo i hotele i restauracje ,organizatorzy też mają koszty) Czyli do
      mieszkańców Miasta w najlepszym razie wróci 1.26 mmln euro.
      Najwięcej zarobią - a. organizatorzy ( czyt. Żydowicz) b. Hotele, C.
      restauratorzy d. taksówkarze, e. kolej i linie lotnicze.
      Pozostali mieszkańcy łodzi z których podatków ma byc wybudowane
      Centrum dostaną figę.
      • Gość: lokomotywa Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.12.09, 10:28
        Co za idiotyzmy wypisujesz pp! A same pieniadze ktore Festiwal tu
        inwestuje. Jego budzet to ok 4 mln zl. Wiekszosc tej kasy trafia do
        Lodzkich instytucji.Gosci 3000 tys? Stuknij sie w glowe
        akredytowanych jest ok 5000 tys. A ci wszyscy na bilety. A ci co
        prz\yjezdzaja na jeden dwa trzy dni?
        Porownaj sobie z Vena! Zalosne puste sale i pijacki komentarz
        obrazajacy Lodzian z ust dyrektora Hetmana. Miast daje ogreomna kase
        na takie kompromitacje jak Vena.

        Piszesz ze Lynch jak Waiczak moze odejsc! Wiec wiedz ze Walczak
        chcial wykiwac Lyncha i Zydowicza proponujac jakis pseudo projekt
        pseudo studia w EC1. To Lynch i Zydowicz nie zgodzili sie na
        oszukanie Mieszkancow Lodzi.Lynch nie zostawi Lodzi, podobnia jak
        Gehry (ktorego Walczak tak obrazil ze nie chcial wracac do Lodzi!)
        jesli bedzie tu Camerimage i Zydowicz.
        Zapytaj tez Kriera kto pokreslil jego projekt? Kto wykreslil
        idiotyczny ksztalt dzialki na ktorej ma stanac rura szklana?
        Otoz Walczak! Tak Walczak poprawial i narzucal Krierowi zmiany w
        jego projekcie powolujac sie na wole Miasta!

        A nie zapominaj o tym ze turystow ktorzy beda przyjezdzac by
        zobaczyc budynek Gehrego beda tysiace.

        Wiec nie stosuj populistycznych chwytow i ekonomii.Festiwal i
        Centrum sa jak swizy oddech dla tego miasta, ktory zwroci sie
        wielokrotnie, czego nie mozna powiedziec o szklanej rurze!
        • Gość: pp Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.toya.net.pl 19.12.09, 10:57
          1."Gosci 3000 tys? Stuknij sie w glowe
          akredytowanych jest ok 5000 tys."
          Nigdy nie pisałem że bedzie 300.000 gości a już napewno nie będzie
          500.000 jak piszesz. A więc ty się stukni w głowę.
          Policzyłem że, każdy z 3000 gości wyda 200 euro x 7 dni . Wg mnie
          to już tutaj potraktowałem wszystko bardzo optymistycznie.
          Czy myślisz że organizatorzy robią to społecznie. Że Zydowicz z
          własnej kasy wykłada 4 mln zł.
          2.Lynch nie ma żadnych zoobowiązań w stosunku do Łodzi . Może tu byc
          ale nie musi. Może mieć np. problemy rodzinne , zdrowotne lub może
          się to mu znudzić. Pisałem tylko że , operanie biznes planu na
          jednym zananym nazwisku jest bardzo ryzykowne
          3. Budynków Gehrego w Europie jest już wiele. Ten łódzki
          przynajmniej na makiecie wyglada kiepsko. Moze gdyby był zbudowany z
          nowoczesnych ( czytaj drogich) materiałów budowlanych to sama bryła
          byłaby mniej widoczna i zwracałoby się uwagę np na balchę tytanowa (
          jak w Bilbao) . Ale teraz blacha tytanowa jest bardzo droga ( w
          Bilbao wykorzystano ruska blachę która akurat była w dużej ilości na
          rynku).
          4. A. Walczak ma pieniadze i jeśli on cos chce zrobic to
          rzeczywiście nie dla swojej kasy ( tj Atlas Sztuki do którego co
          roku dokłada). Zydowicz dopiero chce zdobyc kase więc działa tak by
          się dorobić . Ma prawo, ale ja mam też prawo zastanowić się czy mu
          się taka kasa należy .
          • Gość: rr Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.12.09, 18:14
            Walczak nie dla kasy robi cos przy Szklanej Rurze? Doprawdy?
            A kto realizuje ten projekt po stronie Lodzi? Ukryty za swoim
            wspolnikiem niejaki Wycichowski architekt nadworny pana Walczaka.
            A zespol niemieckich architektow jakims dziwnym zbiegiem
            okolicznosci pochodza z tego samego malego niemieckiego miasteczka
            Huttfeld z ktorego pochodzi jego bliski kolega, galernik Blum-
            Kwiatkowski, ktorego Walczak wprowadzil do jury zespolu konkursowego
            ktory ten projekt wybral.
            Wiec Walczak bawi sie za publiczne pieniadze! Ale po co? Po co?
            Otoz po to ze majac pieniadze nie jest ARTYSTA! A tak o tym marzy by
            byc tak postrzeganym! Wiec kupuje sobie za swoje lub publiczne
            pieniadze media i promocje.
            To zalosne jak sie widzi jak on sie rzuca na szklo, jak go wkurza ze
            Zydowicz nie musi tego robic bo media same do niego przychodaza.
            Prawda jest taka ze to co Walczak osiagnal w biznesie to Zydowicz w
            sztuce, w managmencie. Walczak mu zazdrosci i chce kupic sobie to
            samo, ale to sie nie da. Bo artysci biora od niego kase, nie sa
            szczerzy i mysla o nim a czasem mowia rzeczy ktore gdyby uslyszal to
            by go to zabilo.
            Szkoda ze Walczak nie potrafi wspolpracowac z artystami tylko ich
            probuje brac na pasek i co gorsza ze nie potrafi z Zydowiczem
            wspolpracowac, bylyby z tego naprawde wielkie korzysci dla Lodzi.
        • Gość: pp Do Lokomotywy IP: *.toya.net.pl 19.12.09, 11:01
          "Festiwal i Centrum sa jak swizy oddech dla tego miasta, ktory
          zwroci sie wielokrotnie"
          Tu masz rację :ten swizy oddech się zwróci czkawką wielokrotnie.
      • wirusx Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? 20.12.09, 00:28
        pp napisał(a): Najwięcej zarobią - a. organizatorzy ( czyt.
        Żydowicz) b. Hotele, C.
        > restauratorzy d. taksówkarze, e. kolej i linie lotnicze.
        > Pozostali mieszkańcy łodzi z których podatków ma byc wybudowane
        > Centrum dostaną figę.
        -----------------------------------------
        Jeśli aż tyle podmiotów zarobi, to źle?! Niech sobie "pozostali
        mieszkańcy" zarabiają na czymć innym. Czy cała Łódź musi wisieć u
        klamki tego jednego festiwalu?

    • lew_konia Muzeum Sztuki w Łodzi jest drugim... 19.12.09, 11:21
      ... po nowojorskim muzeum sztuki nowoczesnej na świecie. Wrocław i
      Warszawa dopiero planują swoje muzea. Po co? Po co wyrzucają
      pieniądze, zamiast dać biedazupki bezdomnym menelom?

      To Łódx posida światowej sławy zbiory, ktore mimo powstania ms2
      nadal tkwią w magazynach - tu jest nasze bogactwo.

      Obok centrum festiwalowego ma powstać specjalna strefa sztuki, gdzie
      te zbiory będa eksponowane. To jest magnes przyciągający turystów i
      kapitał - bo Łódź nigdy już nie będzie anonimowa.


      Przeciw temu projektowi byli radni PO i SLD, bo chca przeciągnąć
      decyzję w czasie na "po referendum" i wtedy zgarnąć polityczny
      kapitał dla siebie. Obawiam się, że PO przedryblowało tę piłkę!


      • Gość: pp Re: Muzeum Sztuki w Łodzi jest drugim... IP: *.toya.net.pl 19.12.09, 11:32
        O czym ty piszesz? Czy pochodzisz z Łodzi i wiesz co się tu dzieje ?
        Camerimage Centrum to nie muzeum sztuki. Tzw Szklana Rura będzie
        realizowana bo to jest projekt ktoremu patronuje Andrzej Walczak (
        ten który jestwspólwlaścicielem Atalas oraz sponsorem Atlasu Sztuki
        na Piotrkowskiej).
        jeśli nie znasz podstawowych spraw "to wykorzystaj szansę zachowania
        milczenia"
        • lew_konia Re: Muzeum Sztuki w Łodzi jest drugim... 19.12.09, 13:04
          Informacje w moim poście są odpowiedzią na pauperystyczne okrzyki,
          aby dać pieniądze biednym, a sztuka jest fanaberią i budowa centrum
          festiwalowego to zbędny wydatek. Otóż nie zbędny, ale konieczny.
          Dlaczego obok centrum festiwalowego zaplanowano SSS? Dlatego, żeby
          wzmocnić markę Camerimage, a nie odwrotnie.
          Dzieki takiemu sąsiedztwu cetrum festiwalowe będzie gościć nie tylko
          Camerimage, ale tez inne wydarzenia kulturalne. Cieszy na przykład
          supernowoczesna scena musicalowa. Musical jest przecież bardzo
          chętnie przenoszony na taśmę filmową. Mamy kolejną szanse na ciekawą
          imprezę. Poza tym położenie centrum tuż przy dworcu spowoduje, że to
          miejsce stanie się niezwykle atrakcyjne dla organizowania imprez
          kulturalnych o zasięgu nie tylko europejskim ale też światowym. O
          wartości tego przedsięwzięcia decyzuję właśnie połączenie wielu
          istotnych funkcji. Od studia Lyncha przez SSS, czy też centrum
          festiwalowe - a to wszystko w pobliżu nowoczesnego dworca.
          W te budynki trzeba teraz tchnąć zycie. A w SSS z tym nie będzie
          njmniejszych problemów, bo zbiory przebogate i arcyciekawe.
          • Gość: lew_bez_konia Muzeum sztuki naistarsze na świecie ... IP: 188.33.77.* 19.12.09, 13:26
            Muzeum sztuki w Łodzi jest najstarszym muzeum sztuki nowoczesnej na świecie.
            Umowę z miastem podpisano kilka miesiecy wcześniej niż w Nowym Jorku, choć
            pierwszą wystawę wcześniej zorganizowało nowojorskie muzeum.
    • mineyko Co z "Camerimage Łódź Center"? 19.12.09, 11:22
      Proponuję dla zachowania proporcji, zamiast Camerimage zorganizować na ul.
      Łąkowej:
      Rekwizytorimage albo Wózkarzimage!
      Bo te postaci też w spisach twórców występują.
      • Gość: rr Re: Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.12.09, 18:04
        Michal? Michal Stopowski? Wracaj do rozwozenia przypraw do
        Sfinksa.Ale chlopie upadles. Wstyd z kierowcy Lyncha na dostawce
        przypraw: Bielsko-Biala, Wloszczowa, Zielona Gora, a bylo tak fajnie
        Los Angeles, Londyn,Cannes,Berlin, Paryz, Rzym, NiuJork,Chicago.
        Ups ale awans podobnie jak Hetman wiszacy na klamce Morawskiego i
        Walczaka.
        Ha ha ha trudno sie dziwic ze zyczycie tego samego Zydowiczowi i
        jego ekipie.A tu Camerimage sie rozwija, przynosi Miastu korzysci i
        kase.
        Vena siegnela dna tak jak Hetman wykrzykujac po pijaku jaki jest
        biedny w tej Lodzi. Zalosne.Przynajmniej sie zamknijcie i wezcie do
        roboty o ile bedzie za co? Bo moze Walczak nie bedzie chcial
        zaryzykowac kolejnej pijackiej wypowiedzi swego przyjaciela Hetmana.
        Ciekawe co na wybryk Hetmana powie Miasto i Marszalek? Co PEPSI?
        Dlatego na reke byloby pozbyc sie tych co zawyzaja poprzeczke jak
        Camerimage?
        Sorybatory.Do roboty chlopaki.
    • Gość: grajdołek Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.09, 11:39
      co tam Camerimage, ważne by Kropiwnicki za kasę z budżetu miasta kupił sobie
      głosy kiboli ŁKS-u i mógł dalej niszczyć tradycje naszego miasta
    • Gość: mer 500 mln na gruszki na wierzbie IP: *.wroclaw.mm.pl 19.12.09, 11:45
      oglądajcie kazdą zł dokladnie
    • Gość: antek z bałut Co z "Camerimage Łódź Center"? IP: *.toya.net.pl 19.12.09, 12:52
      jak kto myśli, że radni kierowali się dbałością o stan kasy miasta, gratuluję
      naiwności. Cała sprawa ma tylko jedną przyczynę- referendum. Do 17 stycznia
      nie zapadnie ani jedna decyzja, która może być piarowym sukcesem obecnej
      ekipy. Jednak mam wrażenie , ze właśnie ostatnią akcją PO i SLD zdecydowaly o
      tym, ze Kropek zostanie. I dobrze im tak, skoro przycwaniakowali.
    • minigry.amor.pl Czy festiwal Cameraimage jest potrzebny Łodzi? 19.12.09, 15:21
      "Niby jest, a niby nie, bo za drogi" - tak się zazwyczaj słyszy. Dlaczego?
      Dlaczego festiwal nie przekonuje ludzi w mieście i tym samym nie mobilizuje
      polityków do szacunku dla imprezy? Ewidentna wina organizatorów Cameraimage!
      • Gość: pp Re: Czy festiwal Cameraimage jest potrzebny Łodzi IP: *.toya.net.pl 19.12.09, 16:09
        Festiwal to fajna zabawa operatorów. Niech sie bawią , na zdrowie.
        Byleby nie za moja kasę.
        • Gość: Marcin Festiwal im. Kwaśniewskiego Majteczki w kropeczki? IP: 188.33.77.* 19.12.09, 17:13
          Lewica zaproponuje na najbliższym posiedzeniu Rady Miejskiej konkurencyjny
          projekt w stosunku do centrum Camerimage Gehry'ego. Ma powstać obiekt na wzór
          warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki, w którym będzie odbywał się coroczny
          festiwal im. Aleksandra Kwaśniewskiego "Majteczki w kropeczki" mieszczący się w
          głównym nurcie sztuki "Disco Polo rządzi". Zainteresowanie tym nurtem jest tak
          wielkie, że ambasada Chińskiej Republiki Ludowej już zwróciła się do polskiej
          strony aby pierwsza edycja tego festiwalu odbyła się w 2010 roku na światowej
          wystawie EXPO w Szanghaju. Lewica proponuje budowę obiektu tanio w czynie
          społecznym z materiałów rozbiórkowych. Pierwszym na liście rozbiórkowej jest
          Pałac Poznańskiego jako relikt kapitalizmu, drugim katedra - relikt zabobonu.
          Festiwalowy Superpałac poza funkcjami rozrywkowymi ma pełnić również naukowe.
          Będą organizowane międzynarodowe kongresy nauk społecznych nt. Od Komunizmu
          przez socjalizm do Disco Polo. Przewidywana jest daleko idąca współpraca ze
          stroną chińską, która chce w samym centrum Europy prezentować wkład państwa
          środka jaki wniosły do światowych osiągnięć nauki Mao. To się nazywa rozmach. Na
          takim festiwalu to z pewnością nie można się nudzić jak u operatorów filmowych,
          tym bardziej, że podczas festiwalu piwo ma być darmowe. Zagrożeniem dla tych
          planów jest warunek radnych PO, że póki obok Superpałacu nie zmieści się dobrze
          "wypasiony" Orlik to oni się na to nie zgodzą, bo ich koronnym hobby to piłka
          nożna a nie disco polo. Tylko, że Superpałac ma być tak wielki, że na Orlika nie
          ma miejsca. Trzymaj kciuki, żeby doszli do ugody. Coroczną dobrą zabawę masz
          zagwarantowaną ... i to piwo :-)
          • Gość: pp Re: Festiwal im. Kwaśniewskiego Majteczki w krope IP: *.toya.net.pl 19.12.09, 17:23
            Mnie się podoba.
          • Gość: Maniuś Dla samego piwa warto rozebrać katedrę IP: 188.33.77.* 19.12.09, 17:27
            Przy tak wszechstronnym projekcie to Frank Gehry ze swoimi pudełkami powinien
            się schować w mysią dziurę. A już dla samej idei darmowego piwa na festiwalu
            warto rozebrać katedrę.
            • Gość: robol Mnie fascynuje Mao IP: 188.33.77.* 19.12.09, 17:33
              Mnie fascynuje sam Mao, bo dopiero jak wypleni się złą kulturę i sztukę i
              doprowadzi kraj na skraj głodu to można się dalej fantastycznie rozwijać.
              • Gość: olośniony Idźmy tą drogą ... IP: 188.33.77.* 19.12.09, 17:36
                jak powiedziałby patron imprezki pan Aleksander Kwaśniewski
                • Gość: macedończyk Wiwat Aleksander Wielki IP: 188.33.77.* 19.12.09, 17:48
                  Od czasu inauguracji festiwalu Majteczki w Kropeczki to cały świat zapomni o
                  macedończyku a zapamięta Kwaśniewskiego. To dopiero będzie reklama dla Łodzi i
                  Polski.
                  • Gość: zmartwiony Może majteczki nie w kropeczki IP: 188.33.77.* 19.12.09, 17:56
                    Trzeba wymyślić inne logo festiwalu, bo Majteczki w Kropeczki to może
                    przypominać Kropiwnickiego, a tego nikt nie chce - z drugiej strony nie do
                    pomyślenia, żeby były w coś innego. Te kropeczki to już są kultowe nawet w Chinach
                    • Gość: disco Ale damy Europie czadu IP: 188.33.77.* 19.12.09, 18:15
                      Przecież do Łodzi na taki festiwal to będą się zjeżdżali z najdalszych wsi ...
                      całego kontynentu
                      • Gość: światowy W Europie? ... a Chiny? IP: 188.33.77.* 19.12.09, 18:19
                        Przecież na taki festiwal to i ze 100 milionów chińczyków może przyjechać
                        • Gość: Penderecki 100 milionów, to nawet 7 bram nie pomoże IP: 188.33.77.* 19.12.09, 18:38
                          Jeśliby wokół Łodzi wybudować 7 wielkich lotnisk to i tak nie zdołają przyjąć
                          100 milionów chińczyków na festiwal Majteczki w Kropeczki
                          • Gość: światowy Będą ich wozić szybką koleją IP: 188.33.77.* 19.12.09, 18:41
                            Wylądują gdzieś w Europie i będą ich przywozić szybką koleją
                            • Gość: Maniuś Protestuję! Wychlają roczny zapas piwa w 1 dzień IP: 188.33.77.* 19.12.09, 18:44
                              Ja się nie zgadzam. Idziemy protestować pod ambasadę chińską, żeby ich tu nie
                              puszczali, bo na festiwalu wypiją nam cały roczny zapas piwa. Łódź zbankrutuje
                              jeśli za nie ma zapłacić miasto.
          • Gość: Łodzianin Oni nawet tego by nie potrafili IP: 188.33.7.* 19.12.09, 20:46
            Oni tylko potrafią bezsensownie krytykować i blokować i walczyć o swoje stołki.
            Nic więcej. Dla stołków w TVP potrafili się nawet z PiS ułożyć.
          • Gość: Michał Zamiast Festiwalu Majteczki w Kropeczki - Menelowo IP: 188.33.77.* 19.12.09, 21:35
            W łonie Lewicy są rozbieżności i frakcja opowiadająca się za zbudowaniem
            Superpałacu dla festiwalu Majteczki w Kropeczki ponoć jest w mniejszości.
            Podobno przeważa pogląd, że jeszcze taniej można zbudować na terenie umownie
            nazwanym Nowym Centrum Łodzi dzielnicę mieszkaniową zabudowaną przez miasto
            budynkami socjalnymi - Menelowo. Tam można ściągać meneli z całej Polski. Inne
            miasta ponieważ nie posiadają własnych tego rodzaju osiedli będą pozbywały się
            kłopotu zasilając jednocześnie kasę miejską Łodzi. Interes może przynieść duże
            dochody, jednocześnie nie powodując wielkich kosztów, bo zamiast jakichś
            festiwali wystarczy raz do roku zorganizować Dzień Menela. Są rozbieżności co do
            daty, ale przeważa opinia, że najlepsza byłaby 22 lipca. Taki pomysł zmniejszy w
            mieście bezrobocie bo powstanie więcej etatów pracowników socjalnych przy
            urzędzie miasta, którzy roztoczą troskliwą opiekę nad mieszkańcami Menelowa.
            Oczywiście łatwiej będzie połączyć budowę Menelowa z Orlikiem (i to w tym
            wypadku wcale nie wypasionym) co z pewnością zapewni przychylność do takiego
            projektów radnych PO.
            • Gość: profesor Menelowo będzie polem dogłębnych badań IP: 188.33.77.* 19.12.09, 21:39
              Na takim pomyśle może skorzystać nauka polska. Można będzie pozyskiwać z Unii
              Europejskiej granty na prowadzenie badań na terenie Menelowa. Wyniki takich
              badań mogą rozsławić Łódź na cały świat.
              • Gość: troskliwy Na dworzec po piwo bedzie blisko IP: 188.33.77.* 19.12.09, 21:49
                A jaki wygodnie będzie dla mieszkańców skoczyć na piwo. Nowiuteńki dworzec w
                zasięgu ręki. Podobno w Zachodniopomorskim, to takie mieszkania socjalne
                Szczecin buduje aż w sąsiednim powiecie.
                • Gość: higieniczny I nie będzie obszczanego dworca bo pod ziemią IP: 188.33.77.* 19.12.09, 21:56
                  Radykalnie poprawi się stan higieny w Łodzi. Nowy dworzec będzie pod ziemią,
                  więc produkty uboczne z piwa będą odprowadzane grawitacyjnie w dół. Wystarczy
                  dobre odwodnienie terenu umieszczone na torach i jakaś mała fontanna na peronach
                  do spłukiwania.
                  • Gość: statystyk A jak populacja skoczy IP: 188.33.77.* 19.12.09, 22:59
                    Menelowo może tak radykalnie zwiększyć ilość mieszkańców Łodzi, że w krótkim
                    czasie Łódź przegoni Warszawę.
                    • Gość: stołeczny Stolica w Łodzi, w Warszawie prowincja IP: 188.33.77.* 19.12.09, 23:03
                      Jak tak szybko Łódź się rozrośnie to i stolicę przeniosą do Łodzi
                      • Gość: celebryta Uświetnić POmnikiem Menela IP: 188.33.77.* 19.12.09, 23:08
                        Taką uroczystość jak przenosiny stolicy z Warszawy do Łodzi warto by uświetnić w
                        jakiś szczególny sposób. Może z uwagi na przyczynę rozwoju Pomnikiem Menela?
                        • Gość: OPERATOR klony_wyp......ć! IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.12.09, 23:11
                          CELEBRYTA - do domu!!!
                          • Gość: celebryta Pierwszy chętny do Menelowa IP: 188.33.77.* 19.12.09, 23:34
                            Nie wiedziałem, ze tak szybko będzie odzew społeczny. Już jest pierwszy chętny
                            do zamieszkania w Menelowie
                            • Gość: spostrzegawczy Menelowo już jest w centrum Łodzi IP: 188.33.76.* 20.12.09, 10:57
                              Tak naprawdę to nie trzeba Menelowa budować w centrum Łodzi, ono już jest.
                              Wystarczy je trochę podmalować, aby było bardziej zadbane.
                              • Gość: Nalepa ... nic nam więcej nie potrzeba IP: 188.33.76.* 20.12.09, 11:04
                                Oprócz błękitnego nieba
                                nic nam więcej nie potrzeba
                                • Gość: oszcędny zaoszczedzone pieniądze na NFRS IP: 188.33.76.* 20.12.09, 11:08
                                  Zaoszczędzone pieniądze na inwestycji można przeznaczyć na Narodowy Fundusz
                                  Rozbudowy Stolicy. Warszawa strasznie się zapożycza. Trzeba im pomóc.
                                  • Gość: rozrzutny w nagrodę podwyżka radnym IP: 188.33.76.* 20.12.09, 11:12
                                    W nagrodę, że odkryli jak świetnie rozwija się idea Menelowa (nawet bez żadnych
                                    inwestycji), należy się radnym podwyżka wynagrodzeń.
                                    • Gość: spostrzegawczy Ile trzeba się naharować, aby nic nie zrobić IP: 188.33.76.* 20.12.09, 11:30
                                      To rajcowanie to strasznie ciężka praca. I w dodatku trudno tu o jakiekolwiek
                                      wynalazki. Wszystko już było. Ale ile się trzeba naharować, aby nic nie zrobić i
                                      żeby było to odkrywcze.
                    • Gość: OPERATOR Re: A jak populacja skoczy IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.12.09, 23:06
                      no i jeszcze "statystyk" - nie prościej napisać "kochający Włodzia"?
        • Gość: rr Re: Czy festiwal Cameraimage jest potrzebny Łodzi IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.12.09, 17:52
          Nikt od ciebie nic nie chce osle. Poza jednym bys przestal sie
          osmieszac i marnowac miejsce na Forum.
      • Gość: pewne info A ja slyszalem, IP: *.lodz.mm.pl 19.12.09, 23:24
        ze zydowicza podburzono i mial isc do warszawy. Natomiast David Lynch bedzie w
        Łodzi, bo tak zaplanował. Zydowicz dlatego nie chce uciec mimo namawiania
        warszawskich wiejskich filmowcow. Wprawdzie warszawa to filmowa wies , ale
        zydowicz moglby wiecej tam uzyskac pasozytniczej kasy. jednak bedzie walczyl o
        Łódź, ze wzgledu na Lyncha, ktory w Łodzi zostaje.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka