krzaki-ciernistych-krzewow 09.10.10, 08:20 A zatem do roboty. Dość kłótni. Czas na działania. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
graz.ka Re: Specjalna Strefa Sztuki: czy minister wesprze 09.10.10, 08:42 hop na forum Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: utiyt Re: Specjalna Strefa Sztuki: czy minister wesprze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.10, 09:39 architektonicznie projekt jest gów..ny. totalny badziew. i jest strasznie drogi (projekt architektoniczny). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MAciek Re: Specjalna Strefa Sztuki: czy minister wesprze IP: *.warszawa.mm.pl 09.10.10, 10:00 Lepsze klepisko w centrum prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
nandik Albo Zdrojewski wypowiada się mętnie, albo... 09.10.10, 10:13 Albo nam Bomanowska cos przekłamuje, albo Zdrojewski wypowiada sie mętnie. Bowiem czytamy, że SSS jest uzaleznona od budowy koleji, a potem zaraz końcówka, że wszystko będzie ok bo ma pozwolenie na budowe. Co z tego, że SSS ma pozwolenie na budowę, jak go nie ma przebudowa Dworca. Czy Zdrojewski o tym wie? Pewnie tak... Tylko nie chce kompromitowac PO i Grabarczyka, że budowa koleji sie slimaczy. Pani Bomanowska przestań juz mamić Mieszkańców, UMŁ, UM, ze SSS jest realna inwestycją! ta inwestycja jest uzależniona od budowy Dworca i dlatego nie będzie jej mozna rozliczyc do 2015 roku... Wróćmy do CŁC Gehrego, które od zadnej innej inwestycji nie jest uzależnione i jest firma Colliers, która na piśmie zobowiązała się przyprowadzic do Łodzi 250 mln,zł. Przestańmy takimi marzeniami pani Bomanowskiej i p. Walczaka spychać inne ważne inwestycje na pobocze. Wytrzeźwijcie wreszcie ludzie. SSS nie ma szansy powstac w terminie i tak, żeby skorzystać ze środków unijnych. Jeśli by Zdrojewski dał te pieniądze to one przepadną dla Łodzi i dla całej Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
wirusx Re: Albo Zdrojewski wypowiada się mętnie, albo... 09.10.10, 10:47 nandik napisała: Zdrojewski wypowiada sie mętnie. ważny jest dla mnie powrót do dobrej tradycji dużej zgody i sprawności realizacyjnej i organizacyjnej. ------------------------------------ Czyli Walczak ma się pogodzić z Zydowiczem? Mam nadzieję, że tak nie będzie i ta badziewna rura nie powstanie.... A Camerimage i tak kiedyś do Łodzi wróci! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cameraman CLC wroc!!!! IP: *.croy.cable.virginmedia.com 09.10.10, 14:17 Popieram! CLC Gehrego powinno powrocic, a obecne wladze zostac rozliczone z opoznienia projektu o ponad rok!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . nie mowmy juz o CLC blagam :)) IP: *.toya.net.pl 10.10.10, 01:09 nandik napisała: > Wróćmy do CŁC Gehrego, które od zadnej innej inwestycji nie jest uzależnione po 1) CŁC jest już trupem i nie ma o czym mówić po 2) był to wielki przekręt a nie projekt kulturalny, obliczony na pozbawienie miasta kontroli nad atrakcyjnymi działkami; finał zapewne byłby taki że zamiast CŁC powstałyby tam apartamentowce ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Fabian CLC to rewelacja!!!!!!!!!!!!!!!!1111 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.10, 03:29 Gość portalu: . napisał(a): > nandik napisała: > > Wróćmy do CŁC Gehrego, które od zadnej innej inwestycji nie jest uzależni > one > > po 1) CŁC jest już trupem i nie ma o czym mówić > po 2) był to wielki przekręt a nie projekt kulturalny, obliczony na pozbawienie > miasta kontroli nad atrakcyjnymi działkami; finał zapewne byłby taki że zamia > st CŁC powstałyby tam apartamentowce Pieprzysz jak potargany. Nandik ma racje, jak zwykle. CŁC to rewelacja, która musi powstać. I przestań chrzanic o apartamentowcach na terenie CŁC, nie ośmieszaj się oszołomie!!! Tacy jak ty to zmora tego miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: darecki Specjalna Strefa Sztuki: czy minister wesprze p... IP: *.xdsl.centertel.pl 09.10.10, 10:53 Dobra współpraca na lini Prezydent Miasta a Rząd jest podstawą rozwoju Łodzi. Jeżeli przyszły Prezydent będzie skonfliktowany z Rządem wiele projektów , dużych i ważnych dla Łodzi upadnie. Niektórzy mogą uważać slogan , zgoda buduje za truizm ale taka zgoda przyniesie Łodzi niepodważalne korzyści. Odpowiedz Link Zgłoś
graz.ka Czy stać na takie inwestycje? 09.10.10, 11:03 Nie budowę - ale utrzymanie w przysżłości. [i]...nawet jeśli miasto ma dziś zdolność kredytową, by sfinansować ekscentryczny kaprys – budowę wielkiej hali widowiskowej, opery, muzeum, stadionu, to w przyszłości może nie udźwignąć utrzymania tych obiektów, bo nie mają one szans, by na siebie zarobić.[.../i] Odpowiedz Link Zgłoś
nandik Re: Czy stać na takie inwestycje? 09.10.10, 11:16 graz.ka napisała: > Nie budowę - ale utrzymanie w przysżłości. > > [i].. > .nawet jeśli miasto ma dziś zdolność kredytową, by sfinansować ekscentryczny ka > prys – budowę wielkiej hali widowiskowej, opery, muzeum, stadionu, to w p > rzyszłości może nie udźwignąć utrzymania tych obiektów, bo nie mają one szans, > by na siebie zarobić.[.../i] > Na budowe muzeum (SSS) za 500 mln.zł na pewno w tej chwili nas nie stać, bo muzea nie sa dochodowe, a w tym przypadku mamy szklany ogromny obiekt, który bedzie energochłonny i ksztowny. Natomiast gdyby wybudować CŁC Geherego czyli Centrum Kongresowo - festiwalowe to by ono zarabiało i było splendorem dla miasta. Nie tracilibysmy takich imprez jak camerimage, "prezydencja w Łodzi" i innych prestizowych o których zwykłym łodzianom sie nie sni, a które by przyciagały miliony do Łodzi. Wybudować nie jest łatwo, jak to widać na przykładzie Atlas Areny czy SSS lub niedocenianego CŁC, ale jeszcze trudniej umiescic tam zdolnego, operatywnego zarządcę, który będzie potrafił prężnie działać i zarabiać przyciągając do Łodzi ciekawe imprezy... Tym bardziej, ze w Łodzi nie rządzą profesjonaliści, ale politycy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maciek Re: Czy stać na takie inwestycje? IP: *.warszawa.mm.pl 09.10.10, 12:15 Z tym CŁC to czysta prawda. Jego wybudowanie otworzyłoby ogromne możliwości przyciagania do Łodzi kongresów, imprez biznesowych i waznych wydarzeń. SSS jest fajnym projektem warto go realizować ale faktycznie daje mniejsze możliwosci mnożenia kapitału. Warto jednak walczyc o obie inwestycje CŁC i SSS razem tworzyłyby interesującą przestrzeń czyniąc siebie nawzajem oraz centrum Łodzi atrsakcyjniejszym. Miejmy nadzieję, ze po wyborach przyjdzie włądza myśląca logicznie i podniesie na nowo temat CŁC. Warto oto walczyć bo w Polsce nie ma centrów kongresowych z prawdziwego zdarzenia. Gdybyśmy byli pierwsi nasza przewaga byłaby zdecydowana. A mając projekt ciekawy i unikalny tym bardziej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nandi Re: Czy stać na takie inwestycje? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.10, 13:01 Problem lezy w tym, ze o obie inwestycje nie dawało rady powalczyć w przypadku kasy unijnej. O tym wiedział Walczak, dlatego zrobił wszystko, aby zdeprecjonowac i wyeliminować CŁC. Kasa unijna dla Łodzi była jedna,a prestiżowe inwestycje dwie : CŁC i SSS. I pomimo tego, ze CŁC miało juz koncepcje i, ze wydano na nią ok. 5 mln. zł wyrzucono do kosza to wszystko, a praktycznie od zera zaczęto inwestować w nierealną jesli idzie o zdobycie kasy unijnej SSS. W ten sposób tracimy wszystko bo : SSS ( z wiadomych względów), CŁC ( bo zostało siłowo i bez logicznych argumentów przez polityków PO i SLD wyeliminowane ) Camerimage ( bo M.Zydowicz słusznie pozegnał sie z władzami, które nie dotrzymują zawartych umów i postanowień), Studio Lyncha ( ciąg dalszy rozgrywek Bomanowskiej i walczaka przeciw M. Żydowiczowi..).... cały splendor wynikajacy z powyższych przedsięwzięć. Realizowanie drogiej SSS w pierwszym rzędzie jest dla Łodzi zabójcze, tym bardziej, ze jest to inwestycja nierentowna i nie zawierająca w swoim programie funkcjonalno - uzytkowym rozwiązań, które by przyciagały ciekawe imprezy i były potrzebne miastu. Realizacja SSS łączy sie z ogromnym wydatkiem dla Miasta i przyhamuje realizację chociazby CŁC Gehrego, na którego nie będzie już kasy. W ten sposób zatkamy się rurą, która stanie na pustym obszarze, na dodatek zagłębionym wokół na głębokość -8 metrów ( pewnie też nikt o tym nie wie, że ma mieć taki absurd, że dookoła będzie wywieziona ziemia, z terenu, który będzie oczekiwał na obiekty związane z komercją czyli cd. SSK - ale to juz jest osobny rozdział tej nieciekawej układanki..) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sten Re: Czy stać na takie inwestycje? IP: *.toya.net.pl 09.10.10, 15:13 Ale jeśli nie powstanie SSS to czy Niemcy oddadzą 48 mln. zł za projekt ? A ile kosztują urzędnicy którzy od kilku lat zajmują się tylko tym projektem ? Jeśli SSS nie powstanie to cała ta kasa pójdzie w błoto i makulaturę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nandi Re: Czy stać na takie inwestycje? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.10, 16:07 Gość portalu: sten napisał(a): > Ale jeśli nie powstanie SSS to czy Niemcy oddadzą 48 mln. zł za projekt ? > A ile kosztują urzędnicy którzy od kilku lat zajmują się tylko tym projektem ? > Jeśli SSS nie powstanie to cała ta kasa pójdzie w błoto i makulaturę. Po pierwsze to nie wiem skąd ta kwota 48 mln. zł, chyba autor nie uwzglednił tutaj 9 mln, których niemieccy architekci nigdy nie dostaną, bo wykonywali umowę ryczałtową. Po drugie - To niech pan Walczak szuka prywatnego inwestora na muzeum, które jest zbyt kosztowną inwestycja dla Łodzi - miasta, które potrzebuje innych realizacji - nie takich które podczas eksploatacji bez końca zjadałyby jego fundusze, ale takich, które by przyciągały ludzi, biznes i kase do miasta, które by były kołem zamachowym NCŁ! Marek Zydowicz oprócz tego, ze przekonał Gehrego, żeby zaprojektował dla Łodzi CŁC, przyciągnął prywatnego inwestora. Natomiast bogaty i ustosunkowany w swiecie biznesu pan Walczak ( atlas) nie zrobił nic. Nie tylko nie sprowadził inwestora, ale swoimi rozgrywkami i rywalizacją z M. Żydowiczem doprowadził do utraty Camerimage, CŁC, Gehrego, Lyncha... Dlaczego? Czy Pan Walczak potrafi tylko brać.... niszcząc przy okazji innych??? Chyba lepiej teraz przerwać ten bezsensowny taniec z Nierentowną SSS, żeby już całkowicie nie wpakować w jej realizacje wszystkich funduszy, które Łódź jeszcze posiada plus kredyty...aby nie doprowadzic miasta już do całkowitej ruiny i groteskowej sytuacji, kiedy wśród zastoju ekonomicznego i biedy, będzie spoczywać ekskluzywna, osamotniona i niepotrzebna nikomu - oprócz paru osób, szklana rura. Nie stac nas na coś co zablokuje nasz rozwój ( tj. realizację inwestycji naprawde potrzebnych miastu). Nie w tej kolejności. SSS tak, ale nie teraz, nie w sytuacji, kiedy kasa miasta jest prawie pusta...! Trzeba nakręcić koniunkturę w Łodzi. Trzeba szukac rozwiązań, które by podnisły nie tylko rangę naszego miasta, ale i przyciągnęłyby innych do naszego miasta, a mieszkańcom dały pracę. Jeśli Minister Zdrojewski nie przyzna pieniędzy unijnych, to Urząd Marszałkowski oficjalnie wycofa się ze współfinansowania ( zresztą UM cały czas na to czekał) tym samym miasto będzie musiało samo przejąć na siebie finansowanie tej inwestycji w wysokośći co najmniej 500 mln. a jak pogłoski krążą nawet 600 mln. Tutaj chyba nikt nie ma watpliwośći, że z tego absurdu nalezy sie wycofać jak najszybciej i wesprzeć Spółkę CŁC, (której notabene udziałowcem jest miasto) w realizacji CŁC Gherego, dokładając w przeciągu kilku lat do tej realizacji, dużo mniejszą kwotę. Pragnę podkreslić, że miasto jest udziałowcem spółki CŁC, której zadaniem jest wybudowanie CŁC! I zgrozę budzi fakt, ze miasto ( radni, komisarze ) działają cały czas na jej niekorzyść...?! Czy to nie jest niegospodarność?! Czy to nie jest karalne?! Natomiast jest dziwna tendencja, aby wspierać inwestycję kosztowną, nierentowną i martwą (SSS), w którą miasto pod względem formalno - prawnym sie nie angazowało tak jak w przypadku CŁC...? Trzeba umieć sie przyznać do błędu, że lansowano absurdalny projekt, aby nie pogrążać miasta bardziej. Już najwyższy, czas, aby dla dobra Łodzi, z tej złej drogi zejść. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sten Re: Czy stać na takie inwestycje? IP: *.toya.net.pl 09.10.10, 18:48 Trzeba umieć sie przyznać do błędu, że lansowano absurdalny projekt, aby nie p > ogrążać miasta bardziej. Już najwyższy, czas, aby dla dobra Łodzi, z tej złej > drogi zejść. Czyli proponujesz żebyśmy 48+ x milionów wyrzucili w błoto, bo za projekt i za pracę urzędników i tak trzeba zaplacić. A przecież to będzie kosztem innych inwestycji. Niedawno czytałem ze brak 1,5 mln na renowacje kamienic w centrum a tu lekka rączką chcesz wyrzucić sporą sume. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nandi Re: Czy stać na takie inwestycje? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.10, 19:19 Gość portalu: sten napisał(a): > Trzeba umieć sie przyznać do błędu, że lansowano absurdalny projekt, aby nie p > > ogrążać miasta bardziej. Już najwyższy, czas, aby dla dobra Łodzi, z tej > złej > > drogi zejść. > Czyli proponujesz żebyśmy 48+ x milionów wyrzucili w błoto, bo za projekt i za > pracę urzędników i tak trzeba zaplacić. A przecież to będzie kosztem innych inw > estycji. > Niedawno czytałem ze brak 1,5 mln na renowacje kamienic w centrum a tu lekka rą > czką chcesz wyrzucić sporą sume Nie tłumaczysz skąd te 48 mln. zl? Twierdzę, że lepiej wydać na realne i potrzebne Łodzi CŁC Gehrego, mniej niż 200 mln( w najgorszym wypadku, gdyby nie było pieniędzy unijnych). Niz na niepotrzebna miastu, martwą SSS jeszcze 500 czy 600 baniek. Logiczne?! Rozumiem, ze jestes jedną z osób, które niby pracuja przy tym projekcie i chca sie kurczowo trzymac swoich pensyjek. Uwazam, ze dość juz wywalania pieniędzy na SSS. ten zespół z kierownikiem Faliczem jest i był nikomu niepotrzebny, bo głupich dokumentów, nie potrafili dopilnowac. To zenujące, ze teraz ich nie widać i gdzieś chowaja sie po kątach. Chciałbym wiedzieć, za co ten zespół z kierownikiem projektu Faliczem odpowiada...? Za co..? To są rzeczywiście nienormalne koszty ponoszone co miesiąc na ludzi, którzy nic nie potrafia i nic nie robią. Falicz jest znany z tego, ze chodzi i tylko wszędzie dyrdymały i opowiastki plecie - tzw. przyjemniaczek, a inni ludzie są bezdomni, albo głodują... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cameraman Re: Czy stać na takie inwestycje? IP: *.croy.cable.virginmedia.com 09.10.10, 14:29 W zupelnosci sie zgadzam - CLC to biznes a nie muzeum. Poza tym jet magnesem dla fanow filmu z calego swiata, ktorzy przyjezdzaliby do Lodzi w celach turystyczneych nie tylko raz do roku podczas festiwalu Camerimage. No i oczywiscie takie centrum wybudowane przez swiatowej slawy architekta i powiazane ze slynnym nazwiskiem Lyncha byloby swietnym miejscem dla gosci duzego kalibru z calego swiata. Czyli inwestycja, ktora zwracalaby sie przez lata! A do tego budowe mozna bylo zaczac w kazdej chwili, od razu. A jak do tego porownuje sie podobnie drogie muzeum, ktore jest uzaleznione od innego projektu? I archtektoniicznie zupelnie nie z tej samej bajki, jak rowniez nie oferujace niczego co przyciagneloby turystow i ludzi do Lodzi? Ano nijak! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cameraman Re: Specjalna Strefa Sztuki: czy minister wesprze IP: *.croy.cable.virginmedia.com 09.10.10, 14:23 Tylko ktora partia stworzy nastepny rzad? Bo ja watpie w kolejna wygrana PO.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Observer Specjalna Strefa Sztuki: czy minister wesprze p... IP: *.ghnet.pl 09.10.10, 11:07 Pan minister Zdrojewski tak jak jego kolega Schetyna są z Wrocławia więc wiadomo, że wszystkie inwestycje, na które rząd ma wpływ, są tam realizowane bez problemu. Inne miasta to dla Pana Tuska z Gdańska i kolegów j.w. z Wrocławia to piąty priorytet niestety... Odpowiedz Link Zgłoś
jakub.hubert Wypowiedzi Pana ministra... 09.10.10, 11:13 ... wygladaja troche jakby dostal prosbe od lokalnego PO: "Chlopie, wybory ida, nie bedzie to nie bedzie, ale powiedz to tak zeby wszyscy sie ucieszyli.". Bo jesli dofinansowanie ma byc uzaleznione od dworca PKP, ktory bedzie dopiero za pre lat... ? A poki co tylko projekty ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: urzędas Nic dziwnego, ze wszystko pada. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.10, 11:36 Wystarczy spojrzec na zdjecie na tego Magina z jego przyjacielem dyrektorkiem po. Mackowiakiem ( cielakiem), a jeszcze jak sie ich posłucha:) Dyletanci, dyletanci na stołkach - tak nie powinno być. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z lawki Bomanowska nie jest wairygodna! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.10.10, 12:07 Bomanowska jest kandydatem na Hiene Roku za brak etyki zawodpwej w sprawie artykulow dt EC1, CŁC, Lyncha, Żydowicza, Gehrego i SSS. Jej koleżeński układ z Walczakiem nie pozostawał bez wpływu na to że pomijała ważne sygnały dotyczące nieprawidłowości przy przygotowywaniu dokumentacji SSS - pezez zespoł nad ktorym miał piecze Walczak . Nadal ta panna nie raczy wyegzekwowac dla nas podatnikow informacji ile koszowac ma realizacja SSS po powiekszeniu projektu dokonanym juz po rozstrzygnieciu przetargu! Jest kosztorys ktory mowi, ze koszt bedzie siegal 600 mln zlotych! pani Bomanowska niech pani zacznie sie zachowywac uczciwie wobec podatnikow, niech pani nie pograza projektu ktory zszedl na dno z powodu ambicji i braku profesjonalizmu Wlaczaka! Prywatny pani kontyakt z Walczakiem nie moze rzutowac na nasze kieszenie. jak Walczak chce pwoiekszonego projektu nie wylozy kase, niech przyprowadzi inwestorow. Zydopwicz przyprowadzil Cooliersa ktory publicznie portwierdzil ze sfinansuje polowe CŁC! Jak pani nie wstyd? Jak panu panie Walczak nie wstyd! Powiazania pana z politykami PO rzadzacymi Łodzia, pana z Bomanowska wymagają interwencji Centarlnego Biura Śledczego, bo kto panu pozwolil na takie sterowanie proejktem.Teraz winni sa ludzie ktorzy pana sluchali! Pani Bomanowska niech pani zacznie naprawiac świat naprade a nie pod pozorem takiego dziłania wspiera swego kolege! Od siebie trzeba zacząć. Pani Boamnowska! Od siebie. spojrzec w lustro i zrozumiec że jest pani przejrzysta, że ludzie sie z pani śmieja jak pani może tak prymitywnie trwać w postawie popierania mega chorych ambicji walczaka za ktore my mieszkancy Łodzi mamy zapłacic? Co pani z tego ma? Co panie z tego ma? Co ma pani z tego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maciek Re: Bomanowska nie jest wairygodna! IP: *.warszawa.mm.pl 09.10.10, 12:19 Jestem za. Bomanowska powinna zostać dyscyplinarnie wyrzucona z pracy za brak rzetelności dziennikarskiej. Jej tendencyjne artykuły i manipulacje były wręcz obrzydliwe. Tolerując to również naczelni GŁ i GW uczestniczą w tej hucpie. Ale jak widac czytelnicy nie są idiotami i swoje wiedzą. To cieszy. PAni Bomanowska wbrew PAni obrzydliwej działalności CŁC powstanie. Odpowiedz Link Zgłoś
mineyko Specjalna Strefa Sztuki: czy minister wesprze p... 09.10.10, 12:33 Jak wesprze, to leżymy. Strefa Sztuki i Rura powstaną, natomiast reszta miasta się zawali. Do hali "Arena" już dopłacamy!! W tej sytuacji, przeprowadzamy się do Strefy Sztuki, bo Rurze mieszkać troszeczkę niewygodnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fddss Re: Specjalna Strefa Sztuki: czy minister wesprze IP: *.toya.net.pl 09.10.10, 13:17 Twój komentarz jaki reszty osób twojego pokroju. Dobitnie pokazuje że z tego miasta należy spier...ać czym prędzej. Bowiem tylko infrastruktura kulturalno-sportowa daje jakikolwiek impuls rozwojowy miast! Bo takie inwestycje ściągają inne inwestycje - bankowe, usługowe, handlowe itd. Łódź dostała na razie kilka zakładów produkcyjnych gdzie ludzie zarabiają od 900 do 2200 zł. I pracują jak zwykli robotnicy z przed 30 lat. Zero kwalifikacji i zero szans na jakikolwiek rozwój. Skoro chcesz żyć w takim mieście! To twój problem! Moim zdaniem miasto nie powinno dokładać ani złotówki do kamienic itp tylko je sprzedawać! Bo kapitalizm mamy a nie komunę! Chwała Bogu! Odpowiedz Link Zgłoś
mineyko Re: Specjalna Strefa Sztuki: czy minister wesprze 09.10.10, 20:15 Gość portalu: fddss napisał(a): > Twój komentarz jaki reszty osób twojego pokroju. Dobitnie pokazuje że z tego mi > asta należy spier...ać czym prędzej. Bowiem tylko infrastruktura kulturalno-spo > rtowa ...itd w tym stylu! Odpowiadam: Mamy w Łodzi: 1.Filharmonię. 2.Operę. 3.Ok.10-ciu muzeów 4.Kilka teatrów. 5.Dwa stadiony dla kiboli, na które strach się wybrać. 6.Skarbonkę pt: hala "Arena". W placówkach od 1 do 3 nie widać tłumów, a 6 cingiem ciemna i pusta. Więc pytam po żydowsku: "Moniek, o co ciebie idzie" ? Chociaż wiem, że szanowny to żaden Moniek. Ukłony Odpowiedz Link Zgłoś
minigry.amor.pl Zdrojewski to 09.10.10, 14:47 oszust i kłamca. "Szczurek" i "lizodupiec" z Wrocławia. Pytanie go o coś jest naiwnością. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Klara Re: Zdrojewski to IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.10, 14:59 Zdrojewski to rozsądny facet, który nie ma zamiaru stracić kasy na coś co nie jest realne. Tym bardziej, że nie nagina zdrowego rozsądku dla kolegów z tej samej partii. Tylko chwalić gościa. Najpierw Dworzec, a potem SSS... tylko budowa Dworca jeszcze sie nie rozpoczęła, a przetarg na Dworzec nie może się rozkręcić tak, żeby został wyłoniony wykonawca. Jak juz będzie wykonawca, to będzie musiał zrobić projekt budowlany na Dworzec, a potem będzie go zatwierdzał, zeby uzyskać pozwolenie na budowę. No i zacznie się realizacja inwestycji... Tylko kiedy rozpocznie sie budowa SSS?, która lezy na terenie tego wykonawcy? Oto jest pytanie...:) Odpowiedz Link Zgłoś
minigry.amor.pl Beton ze skyscrapercity.com 09.10.10, 15:27 To już tak nisko upadłeś, ze udajesz kobietę? A może to bliskość Raczka w Wa-wie tak działa? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Beton ze skyscrapercity.com IP: *.toya.net.pl 10.10.10, 08:23 Chlopcze, nizej niz ty ze swoimi animowanymi komiksami i tekstami o wehrmachcie to i tak sie upasc nie da. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do minigry-amor Jesteś camem! Nie obrażaj ministra! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.10.10, 16:18 Tchorzliwa gnido. podpisz się imieniem i nazwiskiem. jak to zrobisz założe ci sprawę. Prostaku. Odpowiedz Link Zgłoś
minigry.amor.pl Re: Jesteś camem! Nie obrażaj ministra! 09.10.10, 17:04 Jakby wszechświat miał dupę i miał cię w dupie, to i tak nie będzie cie miał tak, jak ja cię mam w dupie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Jesteś camem! Nie obrażaj ministra! IP: *.toya.net.pl 10.10.10, 08:24 minigry.amor.pl napisał: > Jakby wszechświat miał dupę i miał cię w dupie, to i tak nie będzie cie miał ta > k, jak ja cię mam w dupie. hoho, ale cieta riposta! a tak w ogole to czy DUPA to nie supersmieszna nazwa partii? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ju Re: Zdrojewski to IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.10, 16:43 Juz ci minigry nerwy puszczają, krótko byłes spokojny na forum! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ! Specjalna Strefa Sztuki: czy minister wesprze p... IP: *.pai.net.pl 09.10.10, 15:26 Rura górą ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja i po co? IP: *.adsl.inetia.pl 12.10.10, 12:47 po co nam szklana rura z pseudosztuką? Kiedy pół miasta wygląda jak ruiny. i kiedy na Piotrkowskiej śmierdzi moczem. Sztuka to wielka rzecz ale nam już nie potrzeba kolejnych śmiałych wizji tylko pracy u podstaw. Odpowiedz Link Zgłoś