Dodaj do ulubionych

Przepadną pieniądze na łatanie łódzkich dziur

IP: *.smrw.lodz.pl 01.09.11, 20:36
Ponad 10,8 mln zł zaoszczędził Zarząd Dróg i Transportu na rozstrzygniętych dotąd przetargach. Pieniądze mają być przeznaczone na łatanie dziur w jezdniach, ale radni nie zgodzili się na wprowadzenie tego punktu do porządku obrad. Nie uzasadnili jednak swojej decyzji.

Arkadiusz Banaszek, wiceprezydent Łodzi, prosił radnych, by wprowadzili projekt do porządku, bo im później zostanie uchwalona zmiana w budżecie, tym mniej czasu zostanie na roboty drogowe, a zimą ulic łatać się nie da. Radni zagłosowali przeciw, co oznacza, że pieniądze mogą zostać niewykorzystane.

lodz.naszemiasto.pl/artykul/1060015,przepadna-pieniadze-na-latanie-lodzkich-dziur,id,t.html?kategoria=660#6878e2a7e19f3aa3,1,3,60
P.S. możemy jeździć po dziurach, ważne żeby iść na wybory......
Obserwuj wątek
    • Gość: magik Re: Przepadną pieniądze na łatanie łódzkich dziur IP: *.retsat1.com.pl 01.09.11, 21:16
      Jak nie byli radnymi krzyczeli "Łódź miastem dziurawych ulic". Teraz jak maja wpływ na stan nawierzchni łódzkich jezdni mówią "NIE". Za miesiąc, jak się nasi radni namyślą, będzie za późno na rozpisanie przetargów i wszczęcie niezbędnych procedur. No chyba że świadomie chcą aby dziury były łatane w grudniu, czyli w okresie w którym jest wysoce prawdopodobieństwo wystąpienia mrozu czy opadów śniegu.
      Tak nawiasem pisząc. Rok temu nagły i nieoczekiwany śnieg zepsuł kampanię wyborczą jednemu z kandydatów. Natura też czasami potrafi się odgryźć.
      • Gość: obserwator_ka światełko w tunelu IP: *.smrw.lodz.pl 03.09.11, 22:02
        Na najbliższą środę Tomasz Kacprzak, przewodniczący rady miejskiej, zwołał nadzwyczajną sesję. Zrobił to na wniosek Arkadiusza Banaszka, wiceprezydenta Łodzi, który na ostatniej sesji nieskutecznie próbował wprowadzić uchwałę dotyczącą przeniesienia pieniędzy budżetowych na budowę dróg.

        Banaszek chciał, by radni zdjęli 10 mln zł z części inwestycji drogowych i przesunęli je na inne. M.in. pieniądze miały być zabrane z budowy ekranów akustycznych na al. Włókniarzy i dokumentacji projektowej na przebudowę ul. Aleksandrowskiej od ul. Szczecińskiej do granic miasta. A przeznaczone na modernizacje nawierzchni na ul. Zachodniej (od Limanowskiego do Zgierskiej), Sternfelda. al. Mickiewicza (od al. Jana Pawła II do Piotrkowskiej).

        Kiedy jednak wiceprezydent zgłosił projekt uchwały, sesja dobiegała końca i nie było wystarczającej liczby radnych, by zmienić porządek obrad. Ponieważ zaplanowane inwestycje za 10 mln zł muszą być zakończone przed zimą, nie można było czekać na planową sesję za dwa tygodnie. Radni spotkają się więc w środę o godz. 12, by przyjąć uchwałę.

        lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,10224450,10_mln_zl__Radni_zadecyduja_o_pieniadzach_na_drogi.html
        • Gość: bbb Re: światełko w tunelu IP: *.4web.pl 03.09.11, 22:12
          A ekrany akustyczne na Włókniarzy na odcinku Limanowskiego-Pojezierska są już w budowie.
        • Gość: magik Re: światełko w tunelu IP: *.retsat1.com.pl 04.09.11, 11:13
          No i przepadnie "dokumentacja projektowa na przebudowę ul. Aleksandrowskiej od ul. Szczecińskiej do granic miasta"
          • Gość: Obywatel Miś Re: światełko w tunelu IP: *.toya.net.pl 04.09.11, 11:41
            Tu mi łezka, o tu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka