Dodaj do ulubionych

Kardamon Malabarski

25.04.02, 20:45
Kardamon malabarski (Elettaria cardamomum), roślina z rodziny imbirowatych.
Pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej, obecnie szeroko uprawiany.

Jego nasiona są popularną przyprawą, jedną z najdroższych, używaną w
gospodarstwie domowym, jak również w przemyśle spożywczym, alkoholowym.
Stosowany też do produkcji kosmetyków. Ma znaczenie lecznicze oraz jako
roślina olejodajna.


Jak zwykle nie wiem po co ten watek, ale co tam. Mam zapalenie gardła, 38 na
termometrze, nie śpię od poniedziałku, ale co tam - jakoś się żyje:)


panBozia
Obserwuj wątek
    • tulka Re: Kardamon Malabarski 25.04.02, 21:00
      Zdrowiej szybko, Boziu :-)
      Widzę, że humor mimo choroby Cię nie opuszcza, ale może mimo wszystko przydadzą
      Ci się P.V.? :-)

      ^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v
      • Gość: kasiaprim Re: Kardamon Malabarski IP: *.pai.net.pl 25.04.02, 21:06
        Boziu, mniejsza, ze MALABARSKI...Ale ten KARDAMON !
        Ty tego lepiej nie zażywaj ... Taka nazwa, fuj...
    • gabi1 Re: Kardamon Malabarski 25.04.02, 21:15
      To może mi powiesz co to jest Angostura.Tylko nie mów,że dodaje się to to do
      drinków bo tyle to i ja wiem.
      Dużo zdrowia (taka choroba wiosną?)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka