Dodaj do ulubionych

Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy

24.05.05, 23:25
>Blisko 40 proc. wszystkich łódzkich autobusów ma więcej niż 10 lat.

A nie dawno pani Popoff mówiła, że średnia autobusów to 8 lat:>

> najstarsze to 17 jelczy M 11, wyprodukowanych ponad 15 lat temu.

A Ikarusy??
Obserwuj wątek
    • teufel Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy 24.05.05, 23:26
      BTW: Oby tylko nie Jelcze.
      • mamadoo Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy 25.05.05, 00:32
        Oby miały szerokie, przesuwane okna!
        Po przedwczorajszej jeździe autobusem Volvo z placu Dąbrowskiego na Doły, przy
        rondzie Waryńskiego wybrałem pieszą przechadzkę przeżywszy w autobusie, pod
        wpływem gorąca, małą przerwę w życiorysie.
        • teufel Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy 25.05.05, 07:52
          Może przesiadka na rower??
    • Gość: hanka nowe autobusy IP: *.p.lodz.pl 25.05.05, 09:49
      jednoczłonowe autobusy - czyli czeka nas w ładnym autobusie tłok. to żadna
      inwestycja bo w godzinach szczytu są one nieprzydatne.
      • lugal Re: nowe autobusy 25.05.05, 10:22
        Ale Wąsowicz prawi jak zwykle głupoty. MPK nie było zadłużone za poprzedników.
        Zaś najpierw naprawcie tabor który jeszcze da się uratować (Mercedesy i Volvo)
        a nie uprawiacie politykę hurraoptymizmu. Do Mercedesów i Volvo nie ma części,
        olejów, nie są robione przeglądy, a mpk chce kupić nowe autobusy???
        • Gość: J.S. Re: nowe autobusy IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 25.05.05, 10:25
          > MPK nie było zadłużone za poprzedników.

          Dlaczego? Bo wykazywalo zysk?
        • Gość: luki Re: nowe autobusy IP: *.toya.net.pl 25.05.05, 14:52
          lugal napisał:

          > Ale Wąsowicz prawi jak zwykle głupoty. MPK nie było zadłużone za
          poprzedników.

          Obawiam się, że Ty gadasz głupoty. Zadłużone było na niebotyczne kwoty, a
          wszystko pozornie się kupy trzymało, bo na spłatę kredytów brano kolejne
          kredyty. To błędne koło trzeba było w końcu przerwać.
          • Gość: barnaba Re: nowe autobusy IP: *.devs.futuro.pl 25.05.05, 16:40
            W tzw. międzyczasie miasto obcięło dotacje dla komunikacji miejskiej - czyli de
            facto dla MPK.
          • lugal Re: nowe autobusy 25.05.05, 18:32
            Prawda jest taka. Za poprzedników były pieniądze dla mpk i perspektywy. Miał
            powstać projekt szybkiego tramwaju dla Łodzi (Cittyrunner). MPK nie wykazywało
            strat. Przyszła nowa władza, stary zarząd wywaliła i wprowadziła swoich kolesi
            (którzy znali się na prowadzeniu spółki komunikacyjnej jak ja na nauczaniu
            języka chińskiego ;)). Potem przybył "uzdrowiciel" Wąsowicz- a jego numery już
            znamy (oszczędności, wyrzucanie pracowników, kupowanie dla siebie i kolegi
            luksusowych limuzyn itp.). Wąsowicz sprzedał Cittyrunnery i wziął je w leasing -
            i to długoterminowy - czyli de facto wziął potężny kredyt-będziemy to spłacać
            do 2015 r! Za te pieniądze pewno kupi znów super limuzynę ;)
            • Gość: J.S. Re: nowe autobusy IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 25.05.05, 21:28
              Mozna wykazywac zysk i jednoczesnie byc zadluzonym.
            • sluzbowo Re: nowe autobusy 26.05.05, 03:11
              Istnieją 3 rodzaje prawdy:

              a) święta prawda

              b) też prawda

              c) gó.. prawda

              To, co piszesz, to jest akurat rodzaj c)

              Bez obrazy, ale merytorycznie bez uzasadnienia.
              • sluzbowo Re: nowe autobusy 26.05.05, 03:13
                [ot]

                Nie wiedziałem, że na Forum działa automat cenzurujący.

                Miało być:

                c) g-ó-w-n-o prawda


                a nie jakieś tam gó.. prawda

                sorki za [ot] (*)

                (*) właściwie za co? przecież to nie pmk
          • michal.ch Re: nowe autobusy 26.05.05, 13:57
            Gość portalu: luki napisał(a):

            > lugal napisał:
            >
            > > Ale Wąsowicz prawi jak zwykle głupoty. MPK nie było zadłużone za
            > poprzedników.
            >
            > Obawiam się, że Ty gadasz głupoty. Zadłużone było na niebotyczne kwoty, a
            > wszystko pozornie się kupy trzymało, bo na spłatę kredytów brano kolejne
            > kredyty. To błędne koło trzeba było w końcu przerwać.


            Bo Rydecki był specjalistą od taboru i tego typu spraw, ale za przeproszeniem,
            dupa z niego nie ekonomista. Zdawał sobie sprawę, że stare wozy wkrótce zaczną
            się sypać, więc inwestował w nowe pojazdy ile się dało (co w sumie złe nie było,
            bo inaczej ilość truposzów kursujących po mieście byłaby większa). Chciał
            dobrze, ale zbyt szybko (miał cechy wizjonera). Wąsowicz z kolei to czysty
            ekonomista. Robi wszystko, żeby zaoszczędzić, ale czasami sprawia wrażenie jakby
            kompletnie nie zdawał sobie sprawy, iż za liczbami na papierze stoją konkretne
            maszyny i ludzie. A to już poważny błąd menadżerski. Efekty widzieliśmy. Na
            szczęście ostatnio idzie to wszystko znów w dobrym kierunku.
            • czciciel_cebuli Re: nowe autobusy 26.05.05, 14:04
              Na
              > szczęście ostatnio idzie to wszystko znów w dobrym kierunku.


              Gdzie idzie?? forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=391&w=24302793
              • Gość: J.S. Re: nowe autobusy IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 26.05.05, 14:45
                Czy masz jakies dane statystyczne dziennej ilosci wykolejen sprzed nagonki
                Expressu, tudziez z okresu panowania poprzednich prezesow? W szczegolnosci
                interesowala by mnie dominanta
                • czciciel_cebuli Re: nowe autobusy 26.05.05, 15:07
                  Danych nie ma, ale widać GOŁYM OKIEM, że teraz jest więcej takich przypadków.
                  • Gość: J.S. Re: nowe autobusy IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 26.05.05, 17:45
                    Awarie kiedys tez byly tylko sie nie pisalo o kazdej. A golym okiem chyba
                    trudno ogarnac cale miasto...
                    • michal.ch Re: nowe autobusy 26.05.05, 17:48
                      Gość portalu: J.S. napisał(a):

                      > Awarie kiedys tez byly tylko sie nie pisalo o kazdej.


                      No fakt. Pisało się tylko o wykolejeniach Cityrunnera i w ogóle jaki to zły
                      tramwaj jest.
              • michal.ch Re: nowe autobusy 26.05.05, 15:01
                >
                > Gdzie idzie?? forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=391&w=24302793


                Zapewne prosto przed siebie. :P

                Tramwaje się wykolejały i będa się wykolejać. Problem Łodzi leży w tym, że u nas
                tory od dawna są w kiepskim stanie. Niestety, o ile kiedyś było widać, że MPK
                dłubie przy torach, o tyle teraz, kiedy powstał ZDiT, tego dłubania nie widać.
                Zarząd DRÓG i Transportu widać, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się drogami, a
                tory ma w czterech literach na końcu pleców.
                • czciciel_cebuli Re: nowe autobusy 26.05.05, 15:06
                  Czyli NIE idzie.
                  • michal.ch Re: nowe autobusy 26.05.05, 15:09
                    Ważne, że w ogóle jeszcze jakoś jedzie. :)
                    • czciciel_cebuli Re: nowe autobusy 26.05.05, 15:14
                      Ale w ZŁYM kierunku:(
                  • ukalo Re: nowe autobusy 27.05.05, 07:19
                    czciciel_cebuli napisała:

                    > Czyli NIE idzie.

                    Taaaa, problem tylko taki, że mówimy o tym że idzie lepsze w MPK, które
                    paradoksalnie ze stanem torów niewiele ma wspólnego.
                    • czciciel_cebuli Re: nowe autobusy 27.05.05, 09:12
                      Sa tory które MPK remontuje za własne pieniądze, bez przetargu ---> patrz Kilińskiego.
                      • ukalo Re: nowe autobusy 27.05.05, 09:22
                        czciciel_cebuli napisała:

                        > Sa tory które MPK remontuje za własne pieniądze, bez przetargu ---> patrz K
                        > ilińskiego.

                        I uważasz to za normalne?
                        • czciciel_cebuli Re: nowe autobusy 27.05.05, 09:25
                          No właśnie nie, więc nie idzie w dobrym kierunku.
                          • ukalo Re: nowe autobusy 27.05.05, 09:43
                            czciciel_cebuli napisała:

                            > No właśnie nie, więc nie idzie w dobrym kierunku.

                            No zdecydowanie nie idzie w dobrym kierunku, jeśli MPK musi za ZDiT robotę
                            odwalać ... tylko że to raczej w ZDiT idzie w złym kierunku, a nie w MPK. No
                            chyba, że chodzi Ci o to, że MPK niepotrzebnie wyremontowało Kilińskiego.
                            • czciciel_cebuli Re: nowe autobusy 27.05.05, 09:50
                              Myślę, że w złym kierunku idą:
                              -Kropiwnicki
                              -MPK
                              -ZDiT.
                              • ukalo Re: nowe autobusy 27.05.05, 10:39
                                Oraz rowerzyści, Balcerowicz i Gazeta Wyborcza.
                                • czciciel_cebuli Re: nowe autobusy 27.05.05, 11:33
                                  Kolego!! Jeśli chcesz zrobić na złość Lepperowi zaśpiewaj: "Niech żyje BALcerowicz"

                                  A na serio:
                                  Kropiwnicki bo on zarządza kasą.
                                  MPK za niepotrzebne remonty torowisk i puszczanie przegubów na 68 i 61
                                  ZDiT - za złe opłacanie autobusów - czyt. za dopuszczenie do sytuacji, że na 57 i 85 jeżdzą krótkie wozy.
    • Gość: gm Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy IP: *.net / 83.16.165.* 25.05.05, 12:22
      Czy przedstawione warunki przetargu sugerują ,że juz wiadomo kto wygra ?
      • michal.ch Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy 25.05.05, 13:08
        Volvo lub Jelcz.
    • Gość: luki Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy IP: *.toya.net.pl 25.05.05, 14:56
      teufel napisał:

      > >Blisko 40 proc. wszystkich łódzkich autobusów ma więcej niż 10 lat.
      >
      > A nie dawno pani Popoff mówiła, że średnia autobusów to 8 lat:>

      No tak, ale przecież stwierdzenie, które cytujesz tego nie wyklucza.

      >
      > > najstarsze to 17 jelczy M 11, wyprodukowanych ponad 15 lat temu.
      >
      > A Ikarusy??

      To rzeczywiście nieścisłość. Jest jeszcze co najmniej kilkanaście Ikarusów z
      lat 1986-98. Nie wiem czy dycha jeszcze rodzynek z 1982 roku. :)
      • teufel Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy 26.05.05, 08:21
        Gość portalu: luki napisał(a):

        > teufel napisał:
        >
        > > >Blisko 40 proc. wszystkich łódzkich autobusów ma więcej niż 10 lat.
        > >
        > > A nie dawno pani Popoff mówiła, że średnia autobusów to 8 lat:>
        >
        > No tak, ale przecież stwierdzenie, które cytujesz tego nie wyklucza.


        Ja źle napisałem, Popoff powiedziała, że średnia autobusów, kiedy są kasowane to 8 lat.
        • Gość: luki Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy IP: *.toya.net.pl 26.05.05, 12:15
          > Ja źle napisałem, Popoff powiedziała, że średnia autobusów, kiedy są kasowane
          t
          > o 8 lat.

          Nie odniosę się do wypowiedzi, o której mówisz, bo jej nie widziałem, ale na
          zdrowy rozum kasowanie 8-letnich autobusów od razu wydaje się irracjonalne.
          Dość powiedzieć, że O 405N2 mają już 10 lat. Nie licząc jelczańskich podróbek,
          w których sypie się blacha, trzymają się całkiem nieźle. :)
          • michal.ch Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy 26.05.05, 15:07
            > Nie licząc jelczańskich podróbek,
            > w których sypie się blacha, trzymają się całkiem nieźle. :)


            Z tymi jelczami to jedna rzecz mnie zastanawia i jest to swoisty fenomen.
            Mianowicie jak oni (jelcz) tego dokonali, że starsze stodwudziestki trzymają się
            lepiej niż nowsze "gnioty". Blacharka już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie
            lepszej niż w nowszym autobusach tej marki. :)
    • geograf Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy 25.05.05, 15:22
      No to zamiast długich Ikarusów będziemy się cieszyć krótkimi wozami. Ale za to nowymi!
      Nie lepiej było kupić mniej, ale dłuższych?
      Najwidoczniej nie.
      • Gość: lukasz Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy IP: *.devs.futuro.pl 31.05.05, 19:10
        moim zdaniem kupowanie kikutow to czysty kretynizm.ale czy oby na pewno ta
        decyzja zapadla?czy to ejst w ogole mowa o tych autobusach na gaz?czy tych 12
        sztukach co dawno temu byl przetarg juz wystawiony (chyba 2 miechy temu).czy ma
        ktos cos ciekawego o tych autobusach na gaz?
        a tak swoja droga to kazde przesiebiorstwo komunikacyjne boryka sie z
        problemami.nawet transport of london ma spore walki z metrem nie mowiac o
        cioterskich autobusach.nie wymagajmy w polsce cudow.
        pozdr

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka