teufel 24.05.05, 23:25 >Blisko 40 proc. wszystkich łódzkich autobusów ma więcej niż 10 lat. A nie dawno pani Popoff mówiła, że średnia autobusów to 8 lat:> > najstarsze to 17 jelczy M 11, wyprodukowanych ponad 15 lat temu. A Ikarusy?? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
teufel Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy 24.05.05, 23:26 BTW: Oby tylko nie Jelcze. Odpowiedz Link Zgłoś
mamadoo Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy 25.05.05, 00:32 Oby miały szerokie, przesuwane okna! Po przedwczorajszej jeździe autobusem Volvo z placu Dąbrowskiego na Doły, przy rondzie Waryńskiego wybrałem pieszą przechadzkę przeżywszy w autobusie, pod wpływem gorąca, małą przerwę w życiorysie. Odpowiedz Link Zgłoś
teufel Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy 25.05.05, 07:52 Może przesiadka na rower?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hanka nowe autobusy IP: *.p.lodz.pl 25.05.05, 09:49 jednoczłonowe autobusy - czyli czeka nas w ładnym autobusie tłok. to żadna inwestycja bo w godzinach szczytu są one nieprzydatne. Odpowiedz Link Zgłoś
lugal Re: nowe autobusy 25.05.05, 10:22 Ale Wąsowicz prawi jak zwykle głupoty. MPK nie było zadłużone za poprzedników. Zaś najpierw naprawcie tabor który jeszcze da się uratować (Mercedesy i Volvo) a nie uprawiacie politykę hurraoptymizmu. Do Mercedesów i Volvo nie ma części, olejów, nie są robione przeglądy, a mpk chce kupić nowe autobusy??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.S. Re: nowe autobusy IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 25.05.05, 10:25 > MPK nie było zadłużone za poprzedników. Dlaczego? Bo wykazywalo zysk? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: luki Re: nowe autobusy IP: *.toya.net.pl 25.05.05, 14:52 lugal napisał: > Ale Wąsowicz prawi jak zwykle głupoty. MPK nie było zadłużone za poprzedników. Obawiam się, że Ty gadasz głupoty. Zadłużone było na niebotyczne kwoty, a wszystko pozornie się kupy trzymało, bo na spłatę kredytów brano kolejne kredyty. To błędne koło trzeba było w końcu przerwać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: nowe autobusy IP: *.devs.futuro.pl 25.05.05, 16:40 W tzw. międzyczasie miasto obcięło dotacje dla komunikacji miejskiej - czyli de facto dla MPK. Odpowiedz Link Zgłoś
lugal Re: nowe autobusy 25.05.05, 18:32 Prawda jest taka. Za poprzedników były pieniądze dla mpk i perspektywy. Miał powstać projekt szybkiego tramwaju dla Łodzi (Cittyrunner). MPK nie wykazywało strat. Przyszła nowa władza, stary zarząd wywaliła i wprowadziła swoich kolesi (którzy znali się na prowadzeniu spółki komunikacyjnej jak ja na nauczaniu języka chińskiego ;)). Potem przybył "uzdrowiciel" Wąsowicz- a jego numery już znamy (oszczędności, wyrzucanie pracowników, kupowanie dla siebie i kolegi luksusowych limuzyn itp.). Wąsowicz sprzedał Cittyrunnery i wziął je w leasing - i to długoterminowy - czyli de facto wziął potężny kredyt-będziemy to spłacać do 2015 r! Za te pieniądze pewno kupi znów super limuzynę ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.S. Re: nowe autobusy IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 25.05.05, 21:28 Mozna wykazywac zysk i jednoczesnie byc zadluzonym. Odpowiedz Link Zgłoś
sluzbowo Re: nowe autobusy 26.05.05, 03:11 Istnieją 3 rodzaje prawdy: a) święta prawda b) też prawda c) gó.. prawda To, co piszesz, to jest akurat rodzaj c) Bez obrazy, ale merytorycznie bez uzasadnienia. Odpowiedz Link Zgłoś
sluzbowo Re: nowe autobusy 26.05.05, 03:13 [ot] Nie wiedziałem, że na Forum działa automat cenzurujący. Miało być: c) g-ó-w-n-o prawda a nie jakieś tam gó.. prawda sorki za [ot] (*) (*) właściwie za co? przecież to nie pmk Odpowiedz Link Zgłoś
michal.ch Re: nowe autobusy 26.05.05, 13:57 Gość portalu: luki napisał(a): > lugal napisał: > > > Ale Wąsowicz prawi jak zwykle głupoty. MPK nie było zadłużone za > poprzedników. > > Obawiam się, że Ty gadasz głupoty. Zadłużone było na niebotyczne kwoty, a > wszystko pozornie się kupy trzymało, bo na spłatę kredytów brano kolejne > kredyty. To błędne koło trzeba było w końcu przerwać. Bo Rydecki był specjalistą od taboru i tego typu spraw, ale za przeproszeniem, dupa z niego nie ekonomista. Zdawał sobie sprawę, że stare wozy wkrótce zaczną się sypać, więc inwestował w nowe pojazdy ile się dało (co w sumie złe nie było, bo inaczej ilość truposzów kursujących po mieście byłaby większa). Chciał dobrze, ale zbyt szybko (miał cechy wizjonera). Wąsowicz z kolei to czysty ekonomista. Robi wszystko, żeby zaoszczędzić, ale czasami sprawia wrażenie jakby kompletnie nie zdawał sobie sprawy, iż za liczbami na papierze stoją konkretne maszyny i ludzie. A to już poważny błąd menadżerski. Efekty widzieliśmy. Na szczęście ostatnio idzie to wszystko znów w dobrym kierunku. Odpowiedz Link Zgłoś
czciciel_cebuli Re: nowe autobusy 26.05.05, 14:04 Na > szczęście ostatnio idzie to wszystko znów w dobrym kierunku. Gdzie idzie?? forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=391&w=24302793 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.S. Re: nowe autobusy IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 26.05.05, 14:45 Czy masz jakies dane statystyczne dziennej ilosci wykolejen sprzed nagonki Expressu, tudziez z okresu panowania poprzednich prezesow? W szczegolnosci interesowala by mnie dominanta Odpowiedz Link Zgłoś
czciciel_cebuli Re: nowe autobusy 26.05.05, 15:07 Danych nie ma, ale widać GOŁYM OKIEM, że teraz jest więcej takich przypadków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.S. Re: nowe autobusy IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 26.05.05, 17:45 Awarie kiedys tez byly tylko sie nie pisalo o kazdej. A golym okiem chyba trudno ogarnac cale miasto... Odpowiedz Link Zgłoś
michal.ch Re: nowe autobusy 26.05.05, 17:48 Gość portalu: J.S. napisał(a): > Awarie kiedys tez byly tylko sie nie pisalo o kazdej. No fakt. Pisało się tylko o wykolejeniach Cityrunnera i w ogóle jaki to zły tramwaj jest. Odpowiedz Link Zgłoś
michal.ch Re: nowe autobusy 26.05.05, 15:01 > > Gdzie idzie?? forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=391&w=24302793 Zapewne prosto przed siebie. :P Tramwaje się wykolejały i będa się wykolejać. Problem Łodzi leży w tym, że u nas tory od dawna są w kiepskim stanie. Niestety, o ile kiedyś było widać, że MPK dłubie przy torach, o tyle teraz, kiedy powstał ZDiT, tego dłubania nie widać. Zarząd DRÓG i Transportu widać, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się drogami, a tory ma w czterech literach na końcu pleców. Odpowiedz Link Zgłoś
michal.ch Re: nowe autobusy 26.05.05, 15:09 Ważne, że w ogóle jeszcze jakoś jedzie. :) Odpowiedz Link Zgłoś
ukalo Re: nowe autobusy 27.05.05, 07:19 czciciel_cebuli napisała: > Czyli NIE idzie. Taaaa, problem tylko taki, że mówimy o tym że idzie lepsze w MPK, które paradoksalnie ze stanem torów niewiele ma wspólnego. Odpowiedz Link Zgłoś
czciciel_cebuli Re: nowe autobusy 27.05.05, 09:12 Sa tory które MPK remontuje za własne pieniądze, bez przetargu ---> patrz Kilińskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
ukalo Re: nowe autobusy 27.05.05, 09:22 czciciel_cebuli napisała: > Sa tory które MPK remontuje za własne pieniądze, bez przetargu ---> patrz K > ilińskiego. I uważasz to za normalne? Odpowiedz Link Zgłoś
czciciel_cebuli Re: nowe autobusy 27.05.05, 09:25 No właśnie nie, więc nie idzie w dobrym kierunku. Odpowiedz Link Zgłoś
ukalo Re: nowe autobusy 27.05.05, 09:43 czciciel_cebuli napisała: > No właśnie nie, więc nie idzie w dobrym kierunku. No zdecydowanie nie idzie w dobrym kierunku, jeśli MPK musi za ZDiT robotę odwalać ... tylko że to raczej w ZDiT idzie w złym kierunku, a nie w MPK. No chyba, że chodzi Ci o to, że MPK niepotrzebnie wyremontowało Kilińskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
czciciel_cebuli Re: nowe autobusy 27.05.05, 09:50 Myślę, że w złym kierunku idą: -Kropiwnicki -MPK -ZDiT. Odpowiedz Link Zgłoś
ukalo Re: nowe autobusy 27.05.05, 10:39 Oraz rowerzyści, Balcerowicz i Gazeta Wyborcza. Odpowiedz Link Zgłoś
czciciel_cebuli Re: nowe autobusy 27.05.05, 11:33 Kolego!! Jeśli chcesz zrobić na złość Lepperowi zaśpiewaj: "Niech żyje BALcerowicz" A na serio: Kropiwnicki bo on zarządza kasą. MPK za niepotrzebne remonty torowisk i puszczanie przegubów na 68 i 61 ZDiT - za złe opłacanie autobusów - czyt. za dopuszczenie do sytuacji, że na 57 i 85 jeżdzą krótkie wozy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gm Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy IP: *.net / 83.16.165.* 25.05.05, 12:22 Czy przedstawione warunki przetargu sugerują ,że juz wiadomo kto wygra ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: luki Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy IP: *.toya.net.pl 25.05.05, 14:56 teufel napisał: > >Blisko 40 proc. wszystkich łódzkich autobusów ma więcej niż 10 lat. > > A nie dawno pani Popoff mówiła, że średnia autobusów to 8 lat:> No tak, ale przecież stwierdzenie, które cytujesz tego nie wyklucza. > > > najstarsze to 17 jelczy M 11, wyprodukowanych ponad 15 lat temu. > > A Ikarusy?? To rzeczywiście nieścisłość. Jest jeszcze co najmniej kilkanaście Ikarusów z lat 1986-98. Nie wiem czy dycha jeszcze rodzynek z 1982 roku. :) Odpowiedz Link Zgłoś
teufel Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy 26.05.05, 08:21 Gość portalu: luki napisał(a): > teufel napisał: > > > >Blisko 40 proc. wszystkich łódzkich autobusów ma więcej niż 10 lat. > > > > A nie dawno pani Popoff mówiła, że średnia autobusów to 8 lat:> > > No tak, ale przecież stwierdzenie, które cytujesz tego nie wyklucza. Ja źle napisałem, Popoff powiedziała, że średnia autobusów, kiedy są kasowane to 8 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: luki Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy IP: *.toya.net.pl 26.05.05, 12:15 > Ja źle napisałem, Popoff powiedziała, że średnia autobusów, kiedy są kasowane t > o 8 lat. Nie odniosę się do wypowiedzi, o której mówisz, bo jej nie widziałem, ale na zdrowy rozum kasowanie 8-letnich autobusów od razu wydaje się irracjonalne. Dość powiedzieć, że O 405N2 mają już 10 lat. Nie licząc jelczańskich podróbek, w których sypie się blacha, trzymają się całkiem nieźle. :) Odpowiedz Link Zgłoś
michal.ch Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy 26.05.05, 15:07 > Nie licząc jelczańskich podróbek, > w których sypie się blacha, trzymają się całkiem nieźle. :) Z tymi jelczami to jedna rzecz mnie zastanawia i jest to swoisty fenomen. Mianowicie jak oni (jelcz) tego dokonali, że starsze stodwudziestki trzymają się lepiej niż nowsze "gnioty". Blacharka już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie lepszej niż w nowszym autobusach tej marki. :) Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy 25.05.05, 15:22 No to zamiast długich Ikarusów będziemy się cieszyć krótkimi wozami. Ale za to nowymi! Nie lepiej było kupić mniej, ale dłuższych? Najwidoczniej nie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lukasz Re: Łódzkie MPK kupuje nowe autobusy IP: *.devs.futuro.pl 31.05.05, 19:10 moim zdaniem kupowanie kikutow to czysty kretynizm.ale czy oby na pewno ta decyzja zapadla?czy to ejst w ogole mowa o tych autobusach na gaz?czy tych 12 sztukach co dawno temu byl przetarg juz wystawiony (chyba 2 miechy temu).czy ma ktos cos ciekawego o tych autobusach na gaz? a tak swoja droga to kazde przesiebiorstwo komunikacyjne boryka sie z problemami.nawet transport of london ma spore walki z metrem nie mowiac o cioterskich autobusach.nie wymagajmy w polsce cudow. pozdr Odpowiedz Link Zgłoś