Gość: ola IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 17.09.06, 20:50 Dell to wielki SUKCES prezydenta KROPIWNICKIEGO!!!!!! KROPA DZIAŁA jak MAGNES NA INWESTORÓW. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Albatros Władze Łodzi suktecznie pozyskują inwestorów. IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 17.09.06, 21:00 Współpraca z McKinseyem, da jeszcze większe efekty, i miasto będzie się coraz lepiej rozwijać. Po pierwsze miasto uzyskało najlepszą ocene w porównaniu z innymi miastami, uzyskało wszelkie certyfikaty gmina Fair Play. Miasto jest zarządzane sprawnie, jak nowoczesne zachodnie miasto. Po wprowadzeniu obsługi przez internet będzie to super urząd miasta, nr 1 w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Max Re: Władze Łodzi suktecznie pozyskują inwestorów. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.06, 21:06 Łódź jak zachodnie miasto? Dobrze zarządzane? Bzdura! Zapraszam do Wrocławia! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mario Łódź nie utonie, a Wrocław... IP: *.toya.net.pl 18.09.06, 09:00 Przyjdzie kolejna powódź i Wrocławia nie będzie. Łodzi powódź nie grozi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wrocławski Re: Łódź nie utonie, a Wrocław... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 18.09.06, 22:25 Gość portalu: Mario napisał(a): > Przyjdzie kolejna powódź i Wrocławia nie będzie. Łodzi powódź nie grozi. łódż umrze, przez takich debili jak ty Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Q Re: Władze Łodzi suktecznie pozyskują inwestorów. IP: 81.219.176.* 18.09.06, 10:55 Cóż, należy dziękować wszystkim młodym łodzianom, którzy pracując za granicą wyrobili Polakom tak świetną markę. Szkoda tylko, że gość, który całą kadencję spędził na wojażach i zajmowaniu się sprawami trzeciorzędnymi próbuje teraz przypisać sobie jakiekolwiek zasługi w tej kwestii. O ile mi wiadomo inwestycja Della powstaje głównie na terenach prywatnych, bo miasto nie ma praktycznie wolnych działek dla dużych inwestorów. Tym apologeci Kropy zupełnie się nie zajmują, a przecież w sytuacji gdy tylko 15% miasta objęte jest planem zagospodarowania przestrzennego inwestycje zaraz napotkają na wąskie gardło, którego nie będzie można przeskoczyć. Tak naprawdę w tej kwestii widać brak zarządzania strategicznego u Kropiwnickiego i jego ekipy. Odnoszone raz na jakiś czas sukcesy tego nie przykryją. Bez dobrego planu Łódź nigdy nie przeskoczy Wrocławia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tool Re: Władze Łodzi suktecznie pozyskują inwestorów. IP: 212.191.68.* 18.09.06, 11:19 Jedna drobna uwaga..... łódź(moje kochane miasto) została wybrana bo w delu myslą ze znajda pracowników za 600 zł na rekę. Poprostu traktuja nas jak wioske. Ale moze sie okazac ze bedzie problem z zapełnieniem tych nowych miejsc pracy za taką kase. Mogliby najpierw skozystac z doswiadczen z zatrudnieniem w firmie gillette. A pozatym większośc młodych ludzi z wykształceniem juz siedzi w Angli lub we Wrocławiu........ Ps. Pozdrawiam wszytskie wrocławianki:) Odpowiedz Link Zgłoś
skodabodzio Nie ma to jak wslanialy wroclaw.... 19.09.06, 11:06 Eldorado, to nic ze sie zarobi tam raptem 200 PLN wiecej za prace na podobnym stanowisku (np. centrum ksiegowe). Przeciez tam sa super pensje a u nas wyzysk. Bo pracowac za 2000 na reke to super robota a za 1700 w lodzi to juz wyzysk i syf. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Max Re: Dell już oficjalnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.06, 21:01 Dell to akurat zasługa rządów Millera i Belki. Kropiwnicki nie miał nic do tego. To zbyt duża inwestycja, aby były zaangażowane w nią władze samorządowe. Rozumiem, że jest kampania wyborcza, ale ludzie, błagam - myślcie trzeźwo!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dL Dobre kontakty Prezydenta Łodzi z USA, zaowocowały IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 17.09.06, 21:21 Kropiwnicki wiele zrobił aby nasze miasto było przyjazne dla inwestorów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adam Co ma Kropiwnicki do Della?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.06, 21:05 Z tego co słyszałem, to Kropiwnicki nie miał nic do gadania w sprawie Della. Do Kropiwnickiego zadzwonił premier Belka i powiedział mu, że jest szansa na taką inwestycję i że pewnie to załatwi. I udało się! Ojców sukcesu teraz będzie wielu, ale prawidziwym jest Marek Belka. I nikt inny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maxman Gdyby nie Kropiwnicki, rząd by nie dał dotacji. IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 17.09.06, 21:10 A poztym zaangażowanie władz, w szybkie przygotowanie biurokracji, terenów, skuteczne zachęcenie do inwestycji słasnie tutaj, mieli pełną obsługe. Kropiwnicki wielce się zasłużył tej inwestycji, negocjował do końca ze wszystkimi ministrami i amerykanami. I on podpisze umowe z inwestorem, która zmieni oblicze miasta. Zgadzam się To wielki sukces Prezydenta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łodziak niewazne kto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.06, 21:44 nieważnie kto jest odpowedzialny za to ze DELL wybuduje fabryke w Łodzi to jedno jest pewne to dla naszego miasta jest jedna z najwazniejszych jesli nie najważniejsza inwestycja która sprawi ze zmniejszy sie bezrobiocie i miasto zacznie sie rozwijac dynamicznie moze znowu bedziemy potega tym razem nie wlukiennicza ale zawsze potega Odpowiedz Link Zgłoś
maxxman Re: niewazne kto 17.09.06, 22:50 Do maxmana: jeszcze RAZ ośmielisz się pisać coś pod MOIM NICKNAM'em, a oberwiesz. Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. Pozdrawiam, oryginalny maxxman PS Oryginalny maxxman tylko po zalogowaniu!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Gdyby nie Kropiwnicki, rząd by nie dał dotacj IP: *.4web.pl 18.09.06, 07:50 Wielkim sukcesem byłby aktualny plan zagospodarowania przestrzennego dla miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sceptyk Dell już oficjalnie IP: *.4web.pl 17.09.06, 21:49 Warto poczytać w prasie fachowej w jak fatalnej kondycji finansowej jest nasz nowy inwestor. Miejmy nadzieję, że ta inwestycja będzie dla Della ratunkiem. Jeśli rację mają analitycy to "nasz" największy sukces może być największą porażką (ale już po wyborach). Dell zatrudni około 1000 osób (20% wysoko wykwalifikowanych) pozostałe 11000 to miejsca pracy, które mogą powstać w firmach współpracujących. Pozostaje pytanie czy firmy te będą z Łodzi, z regionu, czy z Krakowa lub Waqrszawy :) Kolejne pytanie dotyczy większości "montowni", które zagościły ostatnio w Łodzi, jak zachowają się inwestorzy po przyjęciu do UE Rumunii i Bułgarii w 2007 roku ? Mam nadzieję, że się mylę ale ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł Re: Dell już oficjalnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.06, 22:35 "Wikipedia" pisze tak: "Głównym motorem napędowym gospodarki w mieście jest fabryka Della. To dla niej powstało kilkanaście firm, które testują podzespoły, budują składowe komputera lub zajmują się opakowaniami do nich" ...wikipedia pisze także o wiwlekości tego miasta: 91 tys tu byłbym większym sceptykiem nie należy uważać że dell to recepta na całe zło w regionie ale mimo wszystko jest plusem. plusem dla ludzi bez pracy, plusem dla miasta w mediach... mniejmy nadzieje ze pociągnie to za sobą otwieranie siedzib firm i usłóg wymagających wykwalifikowanej kadry co do rumuni i bułgarii: wydaje mi się że daleko im jeszcze do UE... pozatym otwarcie nowych fabryk nie wiąże się z zamknięciem np tej w irlandii taką inwestycje planuje się na lata uwzględniając rzeczy które się dopiero pojawią lub są w fazie rozwoju (np infrastukture drogową) tu byłbym większym optymistą i przypominam tak jak ktoś wyżej: dell to robota belki, podobnie jak autostrady. nie wazne jest kto przecina wstegi w tym momencie, podobnie lublinek to zasługa wielu osób które siedziały w temacie... więc uwzględniając "osiągnięcia" prezydenta weźcie pod uwagę to jak bardzo beznadziejni by nie byli poprzednicy to jednak nie mieli tak sprzyjających warunków (UE) bierzcie też pod uwagę (patrząc na dobre przykłady innych miast) co jeszcze dało się w tym czasie osiągnąć a jednak nie zostało zrobione! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Dell już oficjalnie IP: *.leom.ec-lyon.fr 18.09.06, 12:18 To jest wlasnie podstawowe pytanie - czy to jest inwestycja na lata? Jesli bowiem jest to tylko prymitywny montaz, to bez wiekszego problemu mozna go w krotkim czasie przeniesc gdziekolwiek. To, czy Rumunia albo Bulgaria sa w UE, czy nie - nie ma najmniejszego znaczenia. A zapewniam cie, ze pod wzgledem zaawansowania technologiczego (a zatem i wyksztalcenia sily roboczej) te kraje wcale nie odbiegaja od Polski. Czas pokaze... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marta Dell już oficjalnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.06, 22:28 Della zalatwil kropiwnicki jak Kaczynski zbudowal autostrade. Nawet male dzieci widza, ze jedno i drugie jest dzieki Markowi Belce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: Dell już oficjalnie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.09.06, 22:52 Kropiwnickiemu udało się inicjatywy tej i wysiłku Balki nie spaprać. I za to mu chwała. W 12 tys. zatrudnionych u Della i u kooperantów pozwalam sobie nie wierzyć. 3 tys to będzie już nieźle, a za 7 tys. Belce i Kropiwnickiemu powinniśmy pomnik postawić. Odpowiedz Link Zgłoś
maxxman Re: Dell już oficjalnie 17.09.06, 22:56 Ja też gratuluję sukcesu. Polskiej dyplomacji w Waszyngtonie. Pozdrawiam, maxxman Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: precyzja Re: Dell już oficjalnie IP: *.toya.net.pl 17.09.06, 23:02 "Amerykanów podejmą prezydenci miasta oraz władze województwa." Zdaje się, że jest tylko jeden prezydent miasta. Pozostali to tylko zastępcy, zwykli urzędnicy z powołania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ert Gratuluje Lodzi!!!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.hlrn.qwest.net 18.09.06, 02:01 . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Łodzianin Re: Magnes ale w którą stronę???? IP: *.toya.net.pl 18.09.06, 06:52 bo według mnie nie przyciąga a odpycha... ten prezydent to najwieksza porażka, nie dość że nic nie robi jak jego poprzednicy to jeszcze spaprał mnóstwo innych rzeczy!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: USA Cieszyc sie z zachet dawanych Dellowi i niszczyc IP: *.sttlwa.dsl-w.verizon.net 18.09.06, 08:56 podatkami rodzima przedsiebiorczosc. Nic dziwnego ze tyle polish-jokes w Ameryce !!! Odpowiedz Link Zgłoś
maxxman Re: Cieszyc sie z zachet dawanych Dellowi i niszc 18.09.06, 11:51 Gadasz głupoty. Spójrz jak walczą o amerykańskie inwestycje Brytyjczycy którzy są o wiele lepiej uzbrojeni w kapitał niż Polacy. Poza tym komputery Dell'a i tak byłyby produkowane, ale dzięki tej inwestycji będą produkowane w Łodzi. Czyli spory transfer kasy dla łódzkich pracowników. maxxman Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: neex Lotnisko. IP: *.12e.piotrkow.pilicka.pl 18.09.06, 09:01 Może dla niewiarków dotrze nareszcie jak ważne dla Łodzi jest lotnisko. Bez niego nie było by tej inwestycji!!! Odpowiedz Link Zgłoś
jimmy_twister Yaa great :-/ 18.09.06, 09:02 Ale jeśli ja mam zasuwać w delu za 1200 na miesiąc, to ja stąd wyjeżdżam, bo w każdym innym dużym mieście zarabia się ze 3 x tyle... a najlepsza robota jest w tesco na Galerii Łódzkiej - polecam prawdziwym twardzielom... Odpowiedz Link Zgłoś
protz Yeah super 18.09.06, 09:56 Bo rynek pracy to tez wolny rynek, i gdy pracy przybywa to wynagrodzenie za nią też. Ja jestem szczesliwy, w koncu nasza Łodz ruszyła do przodu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: al man ach O nie szukają ludzi znających Oracle database IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.09.06, 09:49 ... tylko ludzi znających Oracle Services zupełnie inna aplikacja ! Jak się ktoś nie zna to niech nie pisze a autor tego artykuły nie ma pojęcia o IT i pisze farmazony. Odpowiedz Link Zgłoś
hubar Skończcie z tą kampanią Kropiwnickiego! 18.09.06, 21:13 Już ktoś oddelegowany do wypisywania na forum tych głupot, że wszystkie zasługi to dzięki Kropiwnickiemu? A skoro Kropiwnicki jest taki super, a ktoś tu tak agituje, to zapraszam do odpowiedzi na tym wątku: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=674&w=44507964 Dell jest w Łodzi, trzeba się cieszyć i myśleć jak ściągnąć nastepnych, a nie hłócić się dzięki komu to. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znawca ciekawe jakie place IP: *.uk.ibm.com 19.09.06, 04:13 Dell w IRL placi 12e na reke za godzine pracy, u nas pewnie bedzie z 7zl :( Odpowiedz Link Zgłoś
skodabodzio Jaki sukces Kropiwnickiego? 19.09.06, 11:02 nie badzmy smieszni. W jakim stopniu Kropiwnicki sie do tego przyczynil? dwa lata temu dell zamierzal juz stawiac ten zaklad. Wstepna lokalizacja byla w Goleniowie pod Szczecinem. I rzad Belki wtedy zaproponowal Lodz wiec jest to owoc rzadu Belki i SLD. A Kropiwnickiemu mozemy jedynie zawdzieczac ze tego nie zmarnowal i przygotowal dzialke z rocznym opoznieniem pod inwestycje. A ja mam takie pytanie do naszego wspanialego proezydenta? Wielki geniusz mazowsza, nasz premier stwierdzil ze w najblizszym czasie bedzie jeszcze kilkanascie takich inwestorow jak dell. Pewnie geniusz sie przejezyczyl ale kilka bedzie. MAM PYTANIE DO PREZYDENTA LODZI, CZY SA JAKIES DUZE WOLNE UZBROJONE DZIALKI W LODZI KTORE MOZNA ZAPROPONOWAC INWESTOROM? Bo cos czuje ze nei ma. Ze sa, ale we wroclawiu.... Odpowiedz Link Zgłoś
tomasz.bu Re: Dell już oficjalnie 19.09.06, 15:58 Eeech. Naprawdę nie mogę odżałować, że zamiast rządu Belki - chyba najlepszego od '89 roku mamy teraz ten kaczy dołek, a w miejsce prof. Krajewskiego - nawiedzoną babę z kółka różańcowego. Ale to tak BTW. Natomiast chciałem zauważyć jedną rzecz - jak by na to nie patrzeć, ta fabryka, to tylko jakaśtam montownia. Daje pracę, ale to nie montownie są motorem rozwoju w dzisiejszych czasach. Tak więc zadaniem dla Łodzi jest wykorzystać to, że ten dell przez kilkanaście lat będzia miał tu swoją fabrykę i przekuć płynące z tego profity na rzeczywisty rozwój miasta. Bo inaczej za 10 lat okaże się, że fabrykę opłaca się przenieść do Rumunii, na Ukrainę albo na Tajwan i Łódź z łapką w nocniku będzie wspominać jak to było fajnie, jak była u nas montownia komputerów. Trzeba mieć świadomość, ze to nie te czasy, gdy takie inwestycje były raz na zawsze. Doskonałym przykładem jest pogranicze czesko- niemieckie. Po otwarciu granicy było tam eldorado, rozwijało się wszystko, aż ceny tak poszły w górę, że fabryki przeniosły się dalej - wgłąb Czech, na Słowację, do Rumunii, a region ma teraz niemałe bezrobocie, bo właśnie wszyscy myśleli, że teraz to już będzie pięknie. To samo będzie w Łodzi, więc zawczasu trzeba myśleć o perspektywach dla tego miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mark Ciekawe jak ludzie dojadą do pracy? IP: *.astral.lodz.pl 19.09.06, 16:48 Olechów to jedna wielka dziura zabita dechami. Ciekawe jak ludzie dojadą do pracy, bo w miejscu gdzie ma powstać fabryka nie kursuje żaden autobus (nie wspominając tramwaju który już dawno miał kursować tzn. miała być zbudowana linia tramwajowa) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiciu Re: Ciekawe jak ludzie dojadą do pracy? IP: 212.191.162.* 19.09.06, 19:43 sam jesteś "dziura"... obecnie ul. OLechowską kursuje "72"... mają byc dodatkowo 2-3 linie autobusowe... i ul. Śląska, pomiędzy Tomaszowską-Zakładową-Rokicińską(?) - jako główny dojazd do Dell'a przy Rokicińskiej jest zajezdnia autobusowa (5-8 linii autobusowych)... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mark Re: Ciekawe jak ludzie dojadą do pracy? IP: *.astral.lodz.pl 19.09.06, 20:02 > sam jesteś "dziura"... dziura istna wieś > obecnie ul. OLechowską kursuje "72"... fakt kursuje a co potem na pieszo niecały kilometr > mają byc dodatkowo 2-3 linie autobusowe... aż tyle? jakie? > i ul. Śląska, pomiędzy Tomaszowską-Zakładową-Rokicińską(?) - jako główny dojazd > do Dell'a drogi się nie zbuduje się w tydzień > przy Rokicińskiej jest zajezdnia autobusowa (5-8 linii autobusowych)... I? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomasz.bu Re: Ciekawe jak ludzie dojadą do pracy? IP: *.joensuunelli.fi 19.09.06, 21:13 > drogi się nie zbuduje się w tydzień Fabryki też nie. Poradzono sobie z Żyletą, to i poradzą sobie z Dellem. Może w końcu ZDiT przestanie ciągle dorabiać autobusowe prowizorki, a podejdzie do sprawy jakoś sensowniej. Ale nawet jeśli nie - to "jako taki" dojazd będzie na pewno - nakwyżej przepłacony - tak jak do Gilette. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ;) A gdyby o Della Łódź konkurowała z Wrockiem? IP: *.lodz.dialog.net.pl 19.09.06, 21:34 To kto by wygrał? Odpowiedz Link Zgłoś