Dodaj do ulubionych

Dell już oficjalnie

IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 17.09.06, 20:50
Dell to wielki SUKCES prezydenta KROPIWNICKIEGO!!!!!! KROPA DZIAŁA jak MAGNES
NA INWESTORÓW.
Obserwuj wątek
    • Gość: Albatros Władze Łodzi suktecznie pozyskują inwestorów. IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 17.09.06, 21:00
      Współpraca z McKinseyem, da jeszcze większe efekty, i miasto będzie się coraz
      lepiej rozwijać. Po pierwsze miasto uzyskało najlepszą ocene w porównaniu z
      innymi miastami, uzyskało wszelkie certyfikaty gmina Fair Play. Miasto jest
      zarządzane sprawnie, jak nowoczesne zachodnie miasto. Po wprowadzeniu obsługi
      przez internet będzie to super urząd miasta, nr 1 w Polsce.
      • Gość: Max Re: Władze Łodzi suktecznie pozyskują inwestorów. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.06, 21:06
        Łódź jak zachodnie miasto? Dobrze zarządzane? Bzdura! Zapraszam do Wrocławia!
        • Gość: Mario Łódź nie utonie, a Wrocław... IP: *.toya.net.pl 18.09.06, 09:00
          Przyjdzie kolejna powódź i Wrocławia nie będzie. Łodzi powódź nie grozi.
          • Gość: Wrocławski Re: Łódź nie utonie, a Wrocław... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 18.09.06, 22:25
            Gość portalu: Mario napisał(a):

            > Przyjdzie kolejna powódź i Wrocławia nie będzie. Łodzi powódź nie grozi.


            łódż umrze, przez takich debili jak ty
        • Gość: Q Re: Władze Łodzi suktecznie pozyskują inwestorów. IP: 81.219.176.* 18.09.06, 10:55
          Cóż, należy dziękować wszystkim młodym łodzianom, którzy pracując za granicą
          wyrobili Polakom tak świetną markę. Szkoda tylko, że gość, który całą kadencję
          spędził na wojażach i zajmowaniu się sprawami trzeciorzędnymi próbuje teraz
          przypisać sobie jakiekolwiek zasługi w tej kwestii. O ile mi wiadomo inwestycja
          Della powstaje głównie na terenach prywatnych, bo miasto nie ma praktycznie
          wolnych działek dla dużych inwestorów. Tym apologeci Kropy zupełnie się nie
          zajmują, a przecież w sytuacji gdy tylko 15% miasta objęte jest planem
          zagospodarowania przestrzennego inwestycje zaraz napotkają na wąskie gardło,
          którego nie będzie można przeskoczyć. Tak naprawdę w tej kwestii widać brak
          zarządzania strategicznego u Kropiwnickiego i jego ekipy. Odnoszone raz na
          jakiś czas sukcesy tego nie przykryją. Bez dobrego planu Łódź nigdy nie
          przeskoczy Wrocławia.
          • Gość: tool Re: Władze Łodzi suktecznie pozyskują inwestorów. IP: 212.191.68.* 18.09.06, 11:19
            Jedna drobna uwaga..... łódź(moje kochane miasto) została wybrana bo w delu
            myslą ze znajda pracowników za 600 zł na rekę. Poprostu traktuja nas jak wioske.
            Ale moze sie okazac ze bedzie problem z zapełnieniem tych nowych miejsc pracy za
            taką kase. Mogliby najpierw skozystac z doswiadczen z zatrudnieniem w firmie
            gillette. A pozatym większośc młodych ludzi z wykształceniem juz siedzi w Angli
            lub we Wrocławiu........ Ps. Pozdrawiam wszytskie wrocławianki:)
            • skodabodzio Nie ma to jak wslanialy wroclaw.... 19.09.06, 11:06
              Eldorado, to nic ze sie zarobi tam raptem 200 PLN wiecej za prace na podobnym
              stanowisku (np. centrum ksiegowe). Przeciez tam sa super pensje a u nas wyzysk.
              Bo pracowac za 2000 na reke to super robota a za 1700 w lodzi to juz wyzysk i
              syf.
    • Gość: Max Re: Dell już oficjalnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.06, 21:01
      Dell to akurat zasługa rządów Millera i Belki. Kropiwnicki nie miał nic do
      tego. To zbyt duża inwestycja, aby były zaangażowane w nią władze samorządowe.
      Rozumiem, że jest kampania wyborcza, ale ludzie, błagam - myślcie trzeźwo!!!
      • Gość: dL Dobre kontakty Prezydenta Łodzi z USA, zaowocowały IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 17.09.06, 21:21
        Kropiwnicki wiele zrobił aby nasze miasto było przyjazne dla inwestorów.
    • Gość: Adam Co ma Kropiwnicki do Della?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.06, 21:05
      Z tego co słyszałem, to Kropiwnicki nie miał nic do gadania w sprawie Della. Do
      Kropiwnickiego zadzwonił premier Belka i powiedział mu, że jest szansa na taką
      inwestycję i że pewnie to załatwi. I udało się! Ojców sukcesu teraz będzie
      wielu, ale prawidziwym jest Marek Belka. I nikt inny
      • Gość: maxman Gdyby nie Kropiwnicki, rząd by nie dał dotacji. IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 17.09.06, 21:10
        A poztym zaangażowanie władz, w szybkie przygotowanie biurokracji, terenów,
        skuteczne zachęcenie do inwestycji słasnie tutaj, mieli pełną obsługe.
        Kropiwnicki wielce się zasłużył tej inwestycji, negocjował do końca ze
        wszystkimi ministrami i amerykanami. I on podpisze umowe z inwestorem, która
        zmieni oblicze miasta. Zgadzam się To wielki sukces Prezydenta.
        • Gość: łodziak niewazne kto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.06, 21:44
          nieważnie kto jest odpowedzialny za to ze DELL wybuduje fabryke w Łodzi to jedno
          jest pewne to dla naszego miasta jest jedna z najwazniejszych jesli nie
          najważniejsza inwestycja która sprawi ze zmniejszy sie bezrobiocie i miasto
          zacznie sie rozwijac dynamicznie moze znowu bedziemy potega tym razem nie
          wlukiennicza ale zawsze potega
          • maxxman Re: niewazne kto 17.09.06, 22:50
            Do maxmana: jeszcze RAZ ośmielisz się pisać coś pod MOIM NICKNAM'em, a
            oberwiesz. Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.

            Pozdrawiam,
            oryginalny maxxman

            PS
            Oryginalny maxxman tylko po zalogowaniu!!!!
        • Gość: gość Re: Gdyby nie Kropiwnicki, rząd by nie dał dotacj IP: *.4web.pl 18.09.06, 07:50
          Wielkim sukcesem byłby aktualny plan zagospodarowania przestrzennego dla miasta.
    • Gość: sceptyk Dell już oficjalnie IP: *.4web.pl 17.09.06, 21:49
      Warto poczytać w prasie fachowej w jak fatalnej kondycji finansowej jest nasz
      nowy inwestor. Miejmy nadzieję, że ta inwestycja będzie dla Della ratunkiem.
      Jeśli rację mają analitycy to "nasz" największy sukces może być największą
      porażką (ale już po wyborach). Dell zatrudni około 1000 osób (20% wysoko
      wykwalifikowanych) pozostałe 11000 to miejsca pracy, które mogą powstać w
      firmach współpracujących. Pozostaje pytanie czy firmy te będą z Łodzi, z
      regionu, czy z Krakowa lub Waqrszawy :) Kolejne pytanie dotyczy
      większości "montowni", które zagościły ostatnio w Łodzi, jak zachowają się
      inwestorzy po przyjęciu do UE Rumunii i Bułgarii w 2007 roku ? Mam nadzieję, że
      się mylę ale ...
      • Gość: Paweł Re: Dell już oficjalnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.06, 22:35
        "Wikipedia" pisze tak: "Głównym motorem napędowym gospodarki w mieście jest
        fabryka Della. To dla niej powstało kilkanaście firm, które testują podzespoły,
        budują składowe komputera lub zajmują się opakowaniami do nich"

        ...wikipedia pisze także o wiwlekości tego miasta: 91 tys

        tu byłbym większym sceptykiem
        nie należy uważać że dell to recepta na całe zło w regionie ale mimo wszystko
        jest plusem. plusem dla ludzi bez pracy, plusem dla miasta w mediach...
        mniejmy nadzieje ze pociągnie to za sobą otwieranie siedzib firm i usłóg
        wymagających wykwalifikowanej kadry

        co do rumuni i bułgarii: wydaje mi się że daleko im jeszcze do UE...
        pozatym otwarcie nowych fabryk nie wiąże się z zamknięciem np tej w irlandii
        taką inwestycje planuje się na lata uwzględniając rzeczy które się dopiero
        pojawią lub są w fazie rozwoju (np infrastukture drogową)
        tu byłbym większym optymistą

        i przypominam tak jak ktoś wyżej:
        dell to robota belki, podobnie jak autostrady. nie wazne jest kto przecina
        wstegi w tym momencie, podobnie lublinek to zasługa wielu osób które siedziały w
        temacie...
        więc uwzględniając "osiągnięcia" prezydenta weźcie pod uwagę to jak bardzo
        beznadziejni by nie byli poprzednicy to jednak nie mieli tak sprzyjających
        warunków (UE)
        bierzcie też pod uwagę (patrząc na dobre przykłady innych miast) co jeszcze dało
        się w tym czasie osiągnąć a jednak nie zostało zrobione!
        • Gość: gosc Re: Dell już oficjalnie IP: *.leom.ec-lyon.fr 18.09.06, 12:18
          To jest wlasnie podstawowe pytanie - czy to jest inwestycja na lata? Jesli
          bowiem jest to tylko prymitywny montaz, to bez wiekszego problemu mozna go w
          krotkim czasie przeniesc gdziekolwiek. To, czy Rumunia albo Bulgaria sa w UE,
          czy nie - nie ma najmniejszego znaczenia. A zapewniam cie, ze pod wzgledem
          zaawansowania technologiczego (a zatem i wyksztalcenia sily roboczej) te kraje
          wcale nie odbiegaja od Polski. Czas pokaze...
    • Gość: Marta Dell już oficjalnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.06, 22:28
      Della zalatwil kropiwnicki jak Kaczynski zbudowal autostrade. Nawet male dzieci widza, ze jedno i
      drugie jest dzieki Markowi Belce.
      • Gość: barnaba Re: Dell już oficjalnie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.09.06, 22:52
        Kropiwnickiemu udało się inicjatywy tej i wysiłku Balki nie spaprać. I za to mu
        chwała.

        W 12 tys. zatrudnionych u Della i u kooperantów pozwalam sobie nie wierzyć. 3
        tys to będzie już nieźle, a za 7 tys. Belce i Kropiwnickiemu powinniśmy pomnik
        postawić.
    • maxxman Re: Dell już oficjalnie 17.09.06, 22:56
      Ja też gratuluję sukcesu. Polskiej dyplomacji w Waszyngtonie.

      Pozdrawiam,
      maxxman
    • Gość: precyzja Re: Dell już oficjalnie IP: *.toya.net.pl 17.09.06, 23:02
      "Amerykanów podejmą prezydenci miasta oraz władze województwa."

      Zdaje się, że jest tylko jeden prezydent miasta. Pozostali to tylko zastępcy,
      zwykli urzędnicy z powołania.
    • Gość: ert Gratuluje Lodzi!!!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.hlrn.qwest.net 18.09.06, 02:01
      .
    • Gość: Łodzianin Re: Magnes ale w którą stronę???? IP: *.toya.net.pl 18.09.06, 06:52
      bo według mnie nie przyciąga a odpycha... ten prezydent to najwieksza porażka,
      nie dość że nic nie robi jak jego poprzednicy to jeszcze spaprał mnóstwo innych
      rzeczy!!!!
    • Gość: USA Cieszyc sie z zachet dawanych Dellowi i niszczyc IP: *.sttlwa.dsl-w.verizon.net 18.09.06, 08:56
      podatkami rodzima przedsiebiorczosc. Nic dziwnego ze tyle polish-jokes w
      Ameryce !!!
      • maxxman Re: Cieszyc sie z zachet dawanych Dellowi i niszc 18.09.06, 11:51
        Gadasz głupoty. Spójrz jak walczą o amerykańskie inwestycje Brytyjczycy którzy
        są o wiele lepiej uzbrojeni w kapitał niż Polacy. Poza tym komputery Dell'a i
        tak byłyby produkowane, ale dzięki tej inwestycji będą produkowane w Łodzi.
        Czyli spory transfer kasy dla łódzkich pracowników.

        maxxman
    • Gość: neex Lotnisko. IP: *.12e.piotrkow.pilicka.pl 18.09.06, 09:01
      Może dla niewiarków dotrze nareszcie jak ważne dla Łodzi jest lotnisko. Bez
      niego nie było by tej inwestycji!!!
    • jimmy_twister Yaa great :-/ 18.09.06, 09:02
      Ale jeśli ja mam zasuwać w delu za 1200 na miesiąc, to ja stąd wyjeżdżam, bo w
      każdym innym dużym mieście zarabia się ze 3 x tyle... a najlepsza robota jest w
      tesco na Galerii Łódzkiej - polecam prawdziwym twardzielom...
      • protz Yeah super 18.09.06, 09:56

        Bo rynek pracy to tez wolny rynek, i gdy pracy przybywa to wynagrodzenie za nią też.

        Ja jestem szczesliwy, w koncu nasza Łodz ruszyła do przodu.
    • Gość: al man ach O nie szukają ludzi znających Oracle database IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.09.06, 09:49
      ... tylko ludzi znających Oracle Services zupełnie inna aplikacja !
      Jak się ktoś nie zna to niech nie pisze a autor tego artykuły nie ma pojęcia o IT i pisze farmazony.
    • hubar Skończcie z tą kampanią Kropiwnickiego! 18.09.06, 21:13
      Już ktoś oddelegowany do wypisywania na forum tych głupot, że wszystkie zasługi
      to dzięki Kropiwnickiemu?
      A skoro Kropiwnicki jest taki super, a ktoś tu tak agituje, to zapraszam do
      odpowiedzi na tym wątku: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=674&w=44507964


      Dell jest w Łodzi, trzeba się cieszyć i myśleć jak ściągnąć nastepnych, a nie
      hłócić się dzięki komu to.
    • Gość: znawca ciekawe jakie place IP: *.uk.ibm.com 19.09.06, 04:13
      Dell w IRL placi 12e na reke za godzine pracy, u nas pewnie bedzie z 7zl :(
    • skodabodzio Jaki sukces Kropiwnickiego? 19.09.06, 11:02
      nie badzmy smieszni. W jakim stopniu Kropiwnicki sie do tego przyczynil? dwa
      lata temu dell zamierzal juz stawiac ten zaklad. Wstepna lokalizacja byla w
      Goleniowie pod Szczecinem. I rzad Belki wtedy zaproponowal Lodz wiec jest to
      owoc rzadu Belki i SLD. A Kropiwnickiemu mozemy jedynie zawdzieczac ze tego nie
      zmarnowal i przygotowal dzialke z rocznym opoznieniem pod inwestycje.

      A ja mam takie pytanie do naszego wspanialego proezydenta? Wielki geniusz
      mazowsza, nasz premier stwierdzil ze w najblizszym czasie bedzie jeszcze
      kilkanascie takich inwestorow jak dell. Pewnie geniusz sie przejezyczyl ale
      kilka bedzie. MAM PYTANIE DO PREZYDENTA LODZI, CZY SA JAKIES DUZE WOLNE
      UZBROJONE DZIALKI W LODZI KTORE MOZNA ZAPROPONOWAC INWESTOROM? Bo cos czuje ze
      nei ma. Ze sa, ale we wroclawiu....
    • tomasz.bu Re: Dell już oficjalnie 19.09.06, 15:58
      Eeech. Naprawdę nie mogę odżałować, że zamiast rządu Belki - chyba najlepszego
      od '89 roku mamy teraz ten kaczy dołek, a w miejsce prof. Krajewskiego -
      nawiedzoną babę z kółka różańcowego. Ale to tak BTW.

      Natomiast chciałem zauważyć jedną rzecz - jak by na to nie patrzeć, ta fabryka,
      to tylko jakaśtam montownia. Daje pracę, ale to nie montownie są motorem
      rozwoju w dzisiejszych czasach. Tak więc zadaniem dla Łodzi jest wykorzystać
      to, że ten dell przez kilkanaście lat będzia miał tu swoją fabrykę i przekuć
      płynące z tego profity na rzeczywisty rozwój miasta. Bo inaczej za 10 lat okaże
      się, że fabrykę opłaca się przenieść do Rumunii, na Ukrainę albo na Tajwan i
      Łódź z łapką w nocniku będzie wspominać jak to było fajnie, jak była u nas
      montownia komputerów. Trzeba mieć świadomość, ze to nie te czasy, gdy takie
      inwestycje były raz na zawsze. Doskonałym przykładem jest pogranicze czesko-
      niemieckie. Po otwarciu granicy było tam eldorado, rozwijało się wszystko, aż
      ceny tak poszły w górę, że fabryki przeniosły się dalej - wgłąb Czech, na
      Słowację, do Rumunii, a region ma teraz niemałe bezrobocie, bo właśnie wszyscy
      myśleli, że teraz to już będzie pięknie. To samo będzie w Łodzi, więc zawczasu
      trzeba myśleć o perspektywach dla tego miasta.
    • Gość: Mark Ciekawe jak ludzie dojadą do pracy? IP: *.astral.lodz.pl 19.09.06, 16:48
      Olechów to jedna wielka dziura zabita dechami.
      Ciekawe jak ludzie dojadą do pracy, bo w miejscu gdzie ma powstać fabryka
      nie kursuje żaden autobus (nie wspominając tramwaju który już dawno miał
      kursować tzn. miała być zbudowana linia tramwajowa)
      • Gość: wiciu Re: Ciekawe jak ludzie dojadą do pracy? IP: 212.191.162.* 19.09.06, 19:43
        sam jesteś "dziura"...
        obecnie ul. OLechowską kursuje "72"...
        mają byc dodatkowo 2-3 linie autobusowe...
        i ul. Śląska, pomiędzy Tomaszowską-Zakładową-Rokicińską(?) - jako główny dojazd
        do Dell'a
        przy Rokicińskiej jest zajezdnia autobusowa (5-8 linii autobusowych)...
        • Gość: Mark Re: Ciekawe jak ludzie dojadą do pracy? IP: *.astral.lodz.pl 19.09.06, 20:02
          > sam jesteś "dziura"...

          dziura istna wieś

          > obecnie ul. OLechowską kursuje "72"...

          fakt kursuje a co potem na pieszo niecały kilometr

          > mają byc dodatkowo 2-3 linie autobusowe...

          aż tyle? jakie?

          > i ul. Śląska, pomiędzy Tomaszowską-Zakładową-Rokicińską(?) - jako główny dojazd
          > do Dell'a

          drogi się nie zbuduje się w tydzień

          > przy Rokicińskiej jest zajezdnia autobusowa (5-8 linii autobusowych)...

          I?
          • Gość: Tomasz.bu Re: Ciekawe jak ludzie dojadą do pracy? IP: *.joensuunelli.fi 19.09.06, 21:13
            > drogi się nie zbuduje się w tydzień

            Fabryki też nie. Poradzono sobie z Żyletą, to i poradzą sobie z Dellem. Może w
            końcu ZDiT przestanie ciągle dorabiać autobusowe prowizorki, a podejdzie do
            sprawy jakoś sensowniej. Ale nawet jeśli nie - to "jako taki" dojazd będzie na
            pewno - nakwyżej przepłacony - tak jak do Gilette.
            • Gość: ;) A gdyby o Della Łódź konkurowała z Wrockiem? IP: *.lodz.dialog.net.pl 19.09.06, 21:34
              To kto by wygrał?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka