Dodaj do ulubionych

Pożegnanie z Unionteksem

25.10.06, 21:19
Szkoda tej historii...
Oby nowy inwestor nie dlatego zmienił zdanie, bo można jakoś obejść
ograniczenia spowodowane faktem, że są to zabytki na skalę Europejską!

Oby tylko Księży Młyn nie stał się zamkniętym rejonem dla zwykłych obywateli i
turystów.
Obserwuj wątek
    • Gość: barnaba Re: Pożegnanie z Unionteksem IP: *.lodz.msk.pl 25.10.06, 21:41
      Myślę, że zamknięcie rejonu nam nie grozi.
      Inwestor wyciągnął wnioski z sukcesu Manufaktury- który w 100% zalezy właśnie od
      dostępności obiektu. Zamknięcie tego terenu- to trochę tak, jak trzymanie Mony
      Lizy w sejfie- ogromne straty finansowe dla właściciela.

      Bardziej obawiam się dowolnej rewitalizacji. Manufaktura została niestety
      oszpecona gigantyczną szklarnią. Strach pomyśleć co może pokazać się w dawnym
      kompleksie Scheiblera.
      • Gość: Aga Re: Pożegnanie z Unionteksem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 22:37
        miejmy nadzieje, ze w d. Unionteks bedzie choc w 50% tak efektowny i ciekawy
        jak Manufaktura. Oby tylko pan konserwator nie utrudnil pracy inwestorowi do
        tego stopnia, ze ten zrezygnuje na jakis czas z projektu, a wtedy to co zostalo
        ulegnie dewastacji.
        • hubar Re: Pożegnanie z Unionteksem 25.10.06, 22:47
          Syndyk się już postarał, aby w Uniontexie było jak najmniej do niszczenia.

          Manufaktura byłaby wspaniała, gdyby nie ten blaszako-szklarniak kompletnie nie
          pasujący swoją falistą blachą do pofabrycznego kompleksu.
          • tomasz.bu Re: Pożegnanie z Unionteksem 27.10.06, 19:42
            Manufaktura w ogóle jest wykończona odpustowo - ławki, pseudoautobusy, mała
            architektura, altana jak z ruskiego parku, fontanna która udaje że tańczy w
            rytm melodyjki z przedpotopowego telefonu komórkowego - to wszystko sprawia, że
            centrum wyglada jak wesołe miasteczko, albo strefa bezcłowa na granicy (typu
            Znojmo), a nie gigantyczny poprzemysłowy kompleks.
            Do tego spartolono jedną z ciekawszym możliwych panoram - od strony wjazdu przy
            Gdańskiej - szarym parkingiem na pierwszym planie.
            Niektóre budynki wyglądają, jakby nadal były ruiną - poprzez "innowacje" w
            stylu wyburzenie kawałka ściany czy dachu. W ogóle parking to chyba najgorzej
            zniszczony spośród istniejących tam zabytkowych budynków.
            No i plastikowe okna. Dopełniają obrazu kiczu.
      • Gość: tomek Re: Pożegnanie z Unionteksem IP: *.toya.net.pl 25.10.06, 22:46
        Oby tylko cały ten kompleks był otwarty dla wszystkich to znaczy aby większość
        rewitalizowanych budynków posiadała funkcje użyteczności publicznej od galerii
        po kina kafejki itp.

        Ale najważniejsze by duże centralne wejście było od Pietryny wtedy wreszcie
        południowa część Pietryny nabierze życia.Nie jest to proste ale dałoby się
        takie zabytkowe wejście wtłoczyć od Tymienieckiego i Pietryny gdzie obecnie
        obok są szalety.
        Wtedy cała Pietryna będzie istnym cukierkiem lukrowym dla turystów z całęgo
        świata któzy od północy zwiedzą Manufakturę a od południa zrewitalizowany
        kompleks Scheiblera i wtedy dopiero będzie szansa by te dwa zabytkowe kompleksy
        połączyć zabytkowymi turystycznymi tramwajami np. piętrusami aby latem górny
        pokład nie miał dachu,coś na wzór londyńskich busów.Zdjęcia poszukam później.
        • Gość: belyall wejście IP: *.devs.futuro.pl 26.10.06, 08:20
          Lepszą lokalizacją wejścia jest teren na przeciw św. Mateusza. Otwarta
          przestrzeń w ciągłości pierzei przy Muzeum Włókiennictwa.
        • tomasz.bu Re: Pożegnanie z Unionteksem 27.10.06, 19:52
          Nie chcę psuć nastroju, ale Księży Młyn zrobiony tak jak Manufaktura nie
          przyciągnie turystów z całego świata. Nawet z całej Europy nie przyciągnie. Z
          Łodzi, okolic i Warszawy oraz może z okolicznych krajów dla których pozostajemy
          tanią alternatywa zakupową- to może.
          A i Piotrkowska daleka będzie od cukierka, jeśli w biały dzień można na niej
          zostać pobitym i okradzionym, w podwórkach śmierdzi moczem, na ławkach
          przesiadują bezdomni, na chodniku walają się psie odchody a na całej ulicy
          ostało się raptem kilka drzew. Betonowa brudna rynna, choćby i z piękną
          architekturą nie zrobi wrażenia (przynajmniej pozytywnego) na gościach z
          zachodu.
          Oczywiście Łódź wciąż jeszcze ma ogromny potencjał, ale zamiast zacząć mozolnie
          (bo to praca na lata - nie bójmy się tego powiedzieć) tworzyć atrakcyjne miasto
          otwarte na turystów robi się architektoniczno-urbanistyczno-estetyczny
          śmietnik, który nie wiadomo komu i na jakich zasadach ma służyć. A mogłoby być
          tak pięknie...
          • Gość: barnaba Re: Pożegnanie z Unionteksem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.10.06, 00:04
            Cóż, japońską wycieczkę w Manufakturze widziałem na własne oczy. Fotografowali
            wszystko dookoła.
            Może mimo wszystkich wad tej rewitalizacji nie jest tak źle?


            A jeśli chcesz zobaczyć prawdzwą tragedię- zapraszam na Złotą Uliczkę w Pradze
            Czeskiej. Nie odstrasza turystów. Powiedziałbym, że przeciwnie.
            Klimat i architekturę tego miejsca szlag trafił jednak bezpowrotnie.
            Manufaktura (nawet ze szklarnią i odpustowymi autobusami), to perełka, w
            porównaniu z tym co zrobili Czesi.
    • Gość: gość Re: Pożegnanie z Unionteksem - gratulacje dla WKZ IP: 212.2.99.* 25.10.06, 22:55
      Panie konserwatorze i dobrze.
      Jesli kangury są tak pazerne (nie oni dbają aby się nie zawaliło!!!!)to niech
      spełnią wszystkie najbardziej ostre wytyczne.

      Do tej pory to zrobili biuro sprzedaży (3 apartamenty) i naobiecywali ludziom
      bajek za 7 tys za m2.

      kangury skaczcie do roboty
      najłatwiej sprzedawać marzenia
      jak się obrazicie to pewnie dzisiaj już ktoś dokończy robotę za was




    • Gość: warszawiak jezu lodzianie broncie tego terenu-jest piekny IP: 193.122.47.* 26.10.06, 23:11
    • Gość: gość Re: Pożegnanie z Unionteksem IP: 212.2.99.* 27.10.06, 15:50
      należy się cieszyć i mieć nadzieję że inwestor podoła wyzwaniu jakiego się
      podjął, z drugiej strony jego dotychczasowe działania (forma i sposób) nakazauje
      zachować szczególną czujność.

      Chęć zysku jak najbardziej uzasadniona nie może doprowadzić do zniszczenia tego
      kompleksu. Szkoda że do tej pory nikt od kangurów nie zdecydował się na debate a
      były to raczej reklamowe slogany i komunikaty.

      Ale z kim tu rozmawiać???

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka