Dodaj do ulubionych

Reforma języka polskiego

IP: *.zelow.sdi.tpnet.pl 15.04.03, 22:28
Zaczerpnięte z Joe Monstera:-))))

Reforma szkolnictwa prowadzi także do zmian pewnych zasad w języku polskim.
Obecnie znana deklinacja poszerzona została o dodatkowe trzy przypadki, czyli
mamy teraz:

1. Mianownik - kto?, co?
2. Dopelniacz - kogo?, czego?
3. Celownik - komu?, czemu?
4. Biernik - kogo?, co?
5. Narzędnik - z kim?, z czym?
6. Miejscownik - o kim?, o czym?
7. Wołacz - o!

i nowo dodane:

8. Intymnik - kto z kim?
9. Wygryźnik - kto kogo i dlaczego?
10. Łapownik - kto komu i ile?


Może macie jakieś inne propozycje?

pzdr
m
Obserwuj wątek
    • Gość: abs Re: Reforma języka polskiego IP: *.toya.net.pl / 10.0.215.* 15.04.03, 22:42
      Gość portalu: micin napisał(a):
      ?
      > 10. Łapownik - kto komu i ile?

      I dlaczego tak dużo
      • geograf Re: Reforma języka polskiego 15.04.03, 22:46
        Gość portalu: abs napisał(a):


        > I dlaczego tak dużo

        To będzie Pytajnik.
        Dopełnienie Łapownika;-)
        • srootootoo Re: Reforma języka polskiego 15.04.03, 23:42
          politycznik - a teraz kurwa kto?
          rywinnik - komu i poczemu?
          • Gość: Neochułan Re: Reforma języka polskiego IP: 212.191.74.* 16.04.03, 12:22
            Jeszcze Michnik: cccco? kkkkto? zzza ile? ryryryryrywwin? ;-P
            • srootootoo Re: Reforma języka polskiego 16.04.03, 15:03
              Gość portalu: Neochułan napisał(a):

              > Jeszcze Michnik: cccco? kkkkto? zzza ile? ryryryryrywwin? ;-P

              janmayyyyyyia yyyyookitnik - po kim? o czym? ;-))
    • zamek Jedenasty przypadek 16.04.03, 00:37
      Wykańczacz. Odpowiada na pytanie "kto kogo?".
    • keltoi Re: Reforma języka polskiego 16.04.03, 00:59
      Politycznik.
      "Po kiego grzyba?"
      :>
      • teufel Re: Reforma języka angielskiego 16.04.03, 06:36
        Trochę zmienię język na angielski. Ostatnio myślałem, że skoro pomagamy Ameryce
        w wojnie z Iraqiem to może zmienią coś w angielskim. Chodzi mi o słowo Polish.
        Nie którzy amerykanie nie wiedzą co to Polska i mówisz: "I am Polish" - to oni
        mogą pomyślec ja jestem polerownik albo polerowanie.
    • aard Przypadki 16.04.03, 10:24
      Niechętnik: komu? po co?
      Radośnik: z kim? kiedy?
    • srootootoo Re: Reforma języka polskiego 16.04.03, 14:59
      pijacznik - zzzzzz kym? gggdziiee? co? kto stawia?
      • Gość: Neochułan Opiumnik z przedawką IP: 212.191.74.* 16.04.03, 15:02
        ................................
        • aard Defibrylatornik z elektrowstrząsawką 16.04.03, 15:10
          .....^\/^........^\/^.........
          • Gość: Neochułan MNIAmnik (smacznego!) IP: 212.191.74.* 16.04.03, 15:15
            :-9 .:U--,,--------,,'
            • dwoch_mezczyzn I następny 16.04.03, 15:43
              Kurewnik: komu? Za ile?
        • Gość: Neochułan Re: Opiumnik z przedawką IP: 212.191.74.* 16.04.03, 17:42
          Albo raczej tak: + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +..............
    • srootootoo Re: Reforma języka polskiego 16.04.03, 15:49
      ichtrojennik - gdzie jesteś..? no powiedz gdzie jeesteś?????????
      • Gość: Neochułan Kajnegręcnik IP: 212.191.74.* 16.04.03, 15:51
        Powiedz, powiedz: Czemu? Komu?
    • hanya raz na wesoło ;) 17.04.03, 12:27
      urzędnik - ile jeszcze do 15.30?

      pozdrawiam, hanya
      • aard Celnik 17.04.03, 12:48
        Celnik - co? komu? wg akiej stawki?
        • hanya a może bardziej urzędowo 17.04.03, 12:55
          cennik - ile i dlaczego tak drogo?
          łapownik - kto widział? gdzie to teraz schować?
    • marjory_m Re: Reforma języka polskiego 17.04.03, 12:40
      Marudnik: noffffffu ?
      Malkontentnik: pooo cooo?????

      Ale się fajnie wyobraźnia gimnastykuje ;)
    • aric Re: Reforma języka polskiego 17.04.03, 13:49
      Targownik - po czemu? ile zważyć?
      Niedowiarnik - serio? naprawdę?

      Ale głupoty:)
      • srootootoo Re: Reforma języka polskiego 17.04.03, 14:56
        dupownik - gdzie? a w...
        pierdnik - sroo? gdzie? too? czy too?
        :-)))))
    • Gość: micin Re: Reforma języka polskiego IP: *.zelow.sdi.tpnet.pl 17.04.03, 17:06
      Rozpierdusznik: Komu? Gdzie? W co?

      pzdr
      m
      • szprota1 Re: Reforma języka polskiego 17.04.03, 17:18
        Żalnik: Kto? Po kim?
    • nauma Re: Reforma języka polskiego 17.04.03, 22:46
      Zacytuję Jacka Nawrota "A w Patafii nie bardzo":
      1) łomotnik - kogo? czym?
      2) opluskwiacz - z kim? o kim?
      3) smarownik - komu? ile?
      4) niechętnik - po co? dla kogo?
      5) wołacz - o, k!
      6) podkadzacz - komu? jak?
      7) kiblownik - za co? ile
      • aard Dawno miałem to tu wrzucić :-))) 18.04.03, 08:58
        Ale nie mogłem znaleźć książki. Dzięki :-))))))))))
    • aard Przypadek mnie tu sprowadza a konkretnie 18.04.03, 09:05
      Jajnik: z czego? z kogo?
      • Gość: piasia Re: Przypadek mnie tu sprowadza a konkretnie IP: diabel:* 23.04.03, 09:43
        Witajcie!

        Dorzucam następne przypadki:

        Sobnik - a co ja z tego będę miał?
        Spychalnik (zwany też dyrektornikiem) - kto to za mnie zrobi?
        Podatniko-afernik - kto i na ile nas skubnął?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka