Gość: micin
IP: *.zelow.sdi.tpnet.pl
15.04.03, 22:28
Zaczerpnięte z Joe Monstera:-))))
Reforma szkolnictwa prowadzi także do zmian pewnych zasad w języku polskim.
Obecnie znana deklinacja poszerzona została o dodatkowe trzy przypadki, czyli
mamy teraz:
1. Mianownik - kto?, co?
2. Dopelniacz - kogo?, czego?
3. Celownik - komu?, czemu?
4. Biernik - kogo?, co?
5. Narzędnik - z kim?, z czym?
6. Miejscownik - o kim?, o czym?
7. Wołacz - o!
i nowo dodane:
8. Intymnik - kto z kim?
9. Wygryźnik - kto kogo i dlaczego?
10. Łapownik - kto komu i ile?
Może macie jakieś inne propozycje?
pzdr
m