Gość: aaaaaaaaaa Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 13:26 Shrek 3 był do sciągnięcia z sieci z napisami juz jakiś miesiąc temu, w rewelacyjnej kopi, po co płacic piratowi 10 zł za jakąś marną kopię,jak można mieć dobrą za darmo !!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
llukiz Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł 28.06.07, 19:43 > Shrek 3 był do sciągnięcia z sieci z napisami juz jakiś miesiąc temu, w > rewelacyjnej kopi dla niektórych filmy nagrane na komórce w kinie mają rewelacyjną jakość, ale po co się chwalić swoją głupotą? Odpowiedz Link Zgłoś
tetlian Ale kicz nad kiczami 28.06.07, 20:36 Nie dość, że jakość obrazu kiepska, to jeszcze ten lektor... Można w ten sposób sobie obrzydzić dobry film. Dlatego nie uznaję kinówek. Wolę zapłacić, pójść do kina i obejrzeć film w dobrej jakości, niż takie badziewie zgrywane kamerą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mm Frajerzy IP: *.broker.com.pl 28.06.07, 21:04 Płacić 10 zł za takie g**no? Dokładam 4 zł i mogę iść do kina. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WW Re: Frajerzy IP: *.ozas.com.pl 29.06.07, 08:50 Dołóż jeszcze parę złotych i idź do opery. Jeszcze lepiej na tym wyjdziesz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pau Re: Frajerzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.07, 12:14 wersja operowa Shreka:-)???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mzb ROTFL!! Ten lektor jest debeściak!!! IP: *.crowley.pl 29.06.07, 17:00 Wszyscy w firmie umierają ze śmiechu :))) Facet chyba na co dzień to pornosy czyta Odpowiedz Link Zgłoś
lukask73 Tetlian? 29.06.07, 13:29 Aż nie chce się wierzyć, że tetlian napisał więcej niż pół linijki! Co prawda nie wiadomo, co to jest "kinówka", ale i tak namęczył się. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość portalu Kinówka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.07, 15:15 jest to prostytutka pracująca w kinie / obsługująca widzów lub pracowników kin (por. "tirówka") Odpowiedz Link Zgłoś
igraszka Re: Kinówka 29.06.07, 15:28 Same półmózgi na tym forum? To jeszcze pytanie co to są: reklamówka, czołówka, tyłówka, gipsówka, tygodniówka. Odpowiedz Link Zgłoś
kaleb9 Re: Kinówka 29.06.07, 16:16 igraszka napisała: > Same półmózgi na tym forum? > > To jeszcze pytanie co to są: > > reklamówka, czołówka, tyłówka, gipsówka, tygodniówka. a co to je igraszka? :0 Odpowiedz Link Zgłoś
tetlian Re: Tetlian? 30.06.07, 20:54 > Aż nie chce się wierzyć, że tetlian napisał więcej niż pół linijki! Widać mało czytasz to forum. > co prawda nie wiadomo, co to jest "kinówka" Kinówka to film nagrany kamerą w kinie. Jak można tego nie wiedzieć? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.ipartners.pl 29.06.07, 09:48 Dzieciaku - miesiąc temu to był telesync. dvdripa ani dvdr'a jak dotąd nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barum Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.chello.pl 29.06.07, 13:35 "Producenci filmowi nie mają pomysłu, jak się przed tym bronić." Obniżyć ceny płyt z filmami? Jakie to proste, prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosia Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: 212.2.165.* 29.06.07, 14:50 Nie zapominajmy jednak, ze w naszym pieknym kraju mieszka zbyt wiele ludzi ktorych niestety nie stac na kino (nie mowiac juz o kupieniu orginalnej plyty DVD). Dlatego zlosci mnie strasznie jak czytam jakie to piractwo jest fuj i be... Jak obniza ceny plyt to moze wiecej ludzi zacznie je kupowac i mniej zajmowac sie piractwem! Ci co narzucaja ceny niech sami postawia sie w sytuacji kiedy nie bedzie ich stac na nic i zobaczymy kto okaze sie piratem... Jak narazie to nie mam nic przeciwko kopiowaniu i sciaganiu, sama sukcesywnie to uprawiam:) Co do Shreka to jakosc jest fatalna, zalezy co kto woli... Ja poczekam na DVD i wtedy zdobede kopie dla siebie:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krytyk shrek ladniejszy od prezydenta kropka! IP: *.dolsat.pl 28.06.07, 13:31 i bardziej zaradny! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: shrek ladniejszy od prezydenta kropka! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 21:00 no ba! a jaką se du*e wyrwał ;) Odpowiedz Link Zgłoś
maxxman Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł 28.06.07, 13:35 A może gdyby za pół roku oryginalny Shrek 3 był dostępny na DVD za 20zł, to ludzie zastanowiliby się podwójnie przed zakupem lewej kopii w marnej jakości za 10zł? mx Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vim Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 13:52 a tak przecież nie można ... koncern woli stracić lub nawet wynieść się z polski niż obliżyć ceny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wl_ski Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: 195.205.192.* 28.06.07, 16:00 Gdyby cena biletu była o połowę niższa, pewnie przyszło by 4 x więcej widzów, którzy zjedli by 2 x więcej popkornu itp. Kino by wyszło na swoje, dzieciaki by się nie pętały po ulicach, a ludzie nie kupowaliby pirackich kopii (bo i po co) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Albin Siwak Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: 62.29.174.* 28.06.07, 19:16 Nie przyszłoby. Ci co kupują bootlegi po 10zł nie chodzą do kina, niezależnie od ceny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rgkk Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 23:16 Uhm. A do tego tych 4Xwidzów trzeba obsłużyć, posprzątać po, kontrolować. Nie przesadzajmy, 12-15 PLN za bilet to nie jest wielka kwota. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nikodem Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.chello.pl 28.06.07, 23:18 No to należy podnieść cenę do 50 zł za głowę - będzie mniej widzów, nie trzeba będzie ich obsługiwać ani kontrolować. Czysty zysk :> A pomyślałeś o tym, że zysk to zależy nie tylko od marży ale i poziomu obrotu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.07, 12:49 Nie doóki nie musisz zabrać całej rodziny! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: 83.13.74.* 29.06.07, 02:02 ta pewnie ;) pop corn, który wniesliby w kieszeniach... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zenio Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.acn.waw.pl 28.06.07, 20:14 To ze za 1/2 roku bedzie dostepny oryginalne DVD w dobrej cenie nie zniechcei ludzi do kupowania smieciowych kopii teraz. Teraz masz "wybór" albo kino albo bazar. To własnie z kinem bazar konkuruje. Jak film wyjdzie na DVD w polskiej wersji to wersja bazarowa tez automatycznie bedzie lepsza (dvd-rip). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obniżyć_ceny Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: 82.160.70.* 28.06.07, 14:12 "Kto kupi "pirata" nie pozna świetnego polskiego tłumaczenia i dubbingu, nie usłyszy Jerzego Stuhra, Zbigniewa Zamachowskiego i Wojciecha Malajkata - komentują u dystrybutora "Shreka", w firmie UIP." A założymy się. Ze dwa-trzy dni po premierze w Polsce, będzie już w sieci Shrek 3 z polskim dubbingiem. Też mi argument w walce z piractwem... Rozbawił mnie ten koleś z UIPu ;) Odpowiedz Link Zgłoś
artnow Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł 28.06.07, 14:33 Podziwiam ludzi, którzy chcą to oglądać. Pewnie ledwo można zobaczyć gdzie tam jest ekran... Na marginesie - ciekaw jestem zawsze skąd wypływają takie kopie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Ogladalem miesiac temu... IP: *.softretail.ru 28.06.07, 14:38 Nie trzeba daleko jechac:) Ja film kupilem za ok. 10 zl w sklepie spozywczym w Moskwie na paragon. Kopia kinowa, taka sobie ale plyta kupiona "legalnie w sklepie" Odpowiedz Link Zgłoś
ixtlilto Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł 28.06.07, 18:24 Amerykę odkryli! Szanowni Państwo Redaktorzy: każdy film w tym kraju można ściągnąć z sieci na długo przed pojawieniem się w kinach. Fakt tłumaczenie troszkę gorsze, ale przy większości filmów nie ma to większego znaczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
lukask73 Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł 29.06.07, 13:34 > Szanowni Państwo Redaktorzy: każdy film w tym kraju można ściągnąć z sieci na > długo przed pojawieniem się w kinach. Fakt tłumaczenie troszkę gorsze, ale > przy większości filmów nie ma to większego znaczenia. To chyba tylko pornografię oglądasz... Ja jestem zniesmaczony, jak są błędy ortograficzne, nie mówiąc o kiepskim tłumaczeniu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marcepan Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.toya.net.pl 28.06.07, 19:00 To może Polskie kina nie szłyby na łatwiznę i nie czekały tyle z premierą? Żal dupę ściska wykupić prawo do premiery wtedy gdy mają ją Hiszpanie, Francuzi, Anglicy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenek Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 23:06 I potem skutek jest taki, ze masa glupoli obejrzy badziewie i powie.... eeeee kiepski film. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: podatnik Potem się niektórzy dziwią, że giną im rowery, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 19:16 lusterka, kołpaki, komórki itp. elementy stanowiące ich własność skoro w tym kraju mieszka paser na paserze. Kradzione to zawsze kradzione. Niezależnie, czy jest to rzecz czy własność intelektualna. Niestety dożyliśmy czasów, kiedy złodziejstwo myli się z zaradnością. Odpowiedz Link Zgłoś
unhappy Re: Potem się niektórzy dziwią, że giną im rowery 28.06.07, 19:18 Gość portalu: podatnik napisał(a): > lusterka, kołpaki, komórki itp. elementy stanowiące ich własność skoro w tym > kraju mieszka paser na paserze. > Kradzione to zawsze kradzione. Niezależnie, czy jest to rzecz czy własność > intelektualna. Zależnie. Bardzo zależnie. Jak ktoś kradnie ci kołpaki to ich NIE MASZ. Jak by ci je SKOPIOWAŁ to bardzo byś płakał? > Niestety dożyliśmy czasów, kiedy złodziejstwo myli się z zaradnością. A niektórzy nie wiedzą, że piractwo to nie kradzież :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gekon Re: Potem się niektórzy dziwią, że giną im rowery IP: *.telkonet.pl 28.06.07, 20:24 > Jak ktoś kradnie ci kołpaki to ich NIE MASZ. Jak by > ci je SKOPIOWAŁ to bardzo byś płakał? Jeżeli ktoś skopiuje te kołpaki, to okrada PROJEKTANTA kołpaków. A więc jednak kradzież... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nikodem Re: Potem się niektórzy dziwią, że giną im rowery IP: *.chello.pl 28.06.07, 23:00 No. A jazda na gapę jest okradaniem MPK. Wniosek? Bilet na tramwaj powinien kosztować 50 zł (ulgowy dla studentów po 60tce w godzinach 23-4, 40 zł), a kanar powinien wypisywać mandat na 300 tys. zł (a tak sobie wziąłem przelicznik a'la RIAA, który mówi, że jedna mp3 na Twoim dysku to 150 tys. USD strat dla producenta). Odpowiedz Link Zgłoś
unhappy Re: Potem się niektórzy dziwią, że giną im rowery 29.06.07, 09:30 Gość portalu: Gekon napisał(a): > > Jak ktoś kradnie ci kołpaki to ich NIE MASZ. Jak by > > ci je SKOPIOWAŁ to bardzo byś płakał? > > Jeżeli ktoś skopiuje te kołpaki, to okrada PROJEKTANTA kołpaków. A więc jednak > kradzież... W jaki sposób go okrada? Co ten projektant traci? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cwok Re: Potem się niektórzy dziwią, że giną im rowery IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.06.07, 21:43 > Zależnie. Bardzo zależnie. Jak ktoś kradnie ci kołpaki to ich NIE MASZ. Jak by > ci je SKOPIOWAŁ to bardzo byś płakał? gdybym wylozyl pieniadze na stworzenie ich i jedynym zwrotem mojej inwestycji bylaby sprzedaz to bym plakal i to bardzo. a do tego nie stac byloby mnie na zaprojektowanie i stworzenie nowych lepszych. a wtedy ten biedny zaszczuty pirat tez by glodowal bo biedak nie mialby co kopiowac no bo przeciez sam nie stworzy bo ktos mu jeszcze ukranie... Odpowiedz Link Zgłoś
lukask73 Nie stworzy 29.06.07, 13:36 > biedak nie mialby co kopiowac no bo przeciez sam nie stworzy > bo ktos mu jeszcze ukranie... przede wszystkim dlatego, że sam nie umie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Thar Re: Potem się niektórzy dziwią, że giną im rowery IP: *.users.altanet.pl 28.06.07, 21:30 > Niestety dożyliśmy czasów, kiedy złodziejstwo myli się z zaradnością. Ja myslałem, ze nie tyle dożylismy co nie skończyły się one jeszcze. 45 lat komuny się kłania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adf Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.06.07, 19:33 powiem szczerze - tej wersji bym nie kupił. Ochyda... nie dosyć że kinowka to na dodatek lektor 'czytający'. To nie dubbing, to lektor :) Zdecydownie nie lubię aż takiego piractwa - panowie! róbicie to przynajmniej z klasą... :/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fgh Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 19:56 no cóż polscy piraci jeszcze nie robią dubbingowanych filmów, ale za kilka lat - kto wie:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: embart Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 28.06.07, 20:02 a czym się różni ten lektor od 90% lektorów z TV (publicznych jak i prywatnych) ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marian Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.spray.net.pl 28.06.07, 21:56 Chyba ci słoń nadepnął na ucho, skoro nie słyszysz różnicy :/ Odpowiedz Link Zgłoś
igraszka Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł 29.06.07, 16:01 Gość portalu: adf napisał(a): > Zdecydownie nie lubię aż takiego piractwa - panowie! róbicie to przynajmniej z > klasą... :/ "Klasa" kosztuje i to sporo. Odpowiedz Link Zgłoś
blq pomimo że zwyklę sympatyzuję z piratami... 28.06.07, 19:54 ... to jednak takie coś... trzeba odróżnić alterglobalistów od zwyczajnego plebsu. bo tylko plebs obejrzy taki "spektakl" bez grymasu obrzydzenia. ja bym za to 10gr nie dał, no ale jak ktoś już mądrze napisał, ten pirat jest skierowany do ludzi, co od wielu wielu lat w kinie nie byli i pewnie nigdy już nie będą. A shreka kupią tylko dlatego, bo jest szeroko reklamowany, i tak nic z niego nie zrozumiejąc... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kiepska trojka Re: pomimo że zwyklę sympatyzuję z piratami... IP: 218.17.171.* 28.06.07, 20:16 niezalzenie od cenny shrek 3 jest kiepski, baaaaaaaardzo kiepski. z poprzednimi nie ma sie co rownac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: beniak Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: 80.72.40.* 28.06.07, 20:15 Oglądanie Shreka z takim dubbingiem nie ma sensu. Film traci cały urok. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: editt zlodziejstwo IP: *.adsl.alicedsl.de 28.06.07, 20:55 zlodzieje jak was nie stac na film w kinie to nie kupujcie piratow mnie nie stac na niektore rzeczy to ich po prostu nie kupuje i nie kradne albo czekam az beda tansze ale w polsce 99% ludzi to zlodzieje i tacy co przyzwalaja na to policja sie powinna za to wziasc a potem polscy zlodzieje beda mowic ze policja jest zla bo filmy za drogie Odpowiedz Link Zgłoś
liber444 Re: zlodziejstwo 28.06.07, 21:17 nie nadymaj sie tak, bo ci żyłka w d... pęknie. Czy piractwo to polski wynalazek? Piraci sie na całym świecie. Niekoniecznie pochwalam, ale nie ma co pisać o polskich złodziejach, tak jakby piractwo było li tylko nasza specjalnością. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nikodem Re: zlodziejstwo IP: *.chello.pl 28.06.07, 23:03 ...i nigdy nie jechałem na gapę autobusem, a na imprezie to jak się składaliśmy na browar to jak mi zabrakło to nie wypiłem ani kropelki. Nie masz przypadkiem na imię Roman? Bo mógłbyś przestać... Odpowiedz Link Zgłoś
armagon Re: zlodziejstwo 29.06.07, 01:11 gdzie tu jest spisek? sciagajac film z sieci nie kradniesz go. Jesli sciagam film z siecie, tzn. ze i tak bym na niego nie poszedl do kina. Pozatym w kinach nie ma wielu filmow! Ja ogladam bardziej ambitne kino, skad mam brac te filmy? Filmy jakie ogladam sa np. w ambitniejszym kinie typu "żak" -> gdańsk. przez 2 tygodnie chyba bylk wyswietlany tylko "the fountain" aronofskyego! w ogole bzdury, w polskim prawie nie jest niedozwolone sciaganie ! free music! aha, i: -> wziąć pl.wiktionary.org/wiki/wziąć Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kudłaty Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 21:12 Ja np. Pójdę do Kina, bo chcę obejrzeć na duży ekranie io dobry dubbing, bo to cały urok tego filmu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cwok Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.06.07, 21:48 > Ja np. Pójdę do Kina, bo chcę obejrzeć na duży ekranie io dobry dubbing, bo to > cały urok tego filmu. do tego super naglosnienie, ciemno i mozna sie skupic, nikt ci nie lazi przed nosem albo nie brzeczy ze masz wyniesc smieci albo wyjsc z psem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kobita Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.07, 09:51 Gość portalu: cwok napisał(a): > do tego super naglosnienie, ciemno i mozna sie skupic, nikt ci nie lazi przed n > osem albo nie brzeczy ze masz wyniesc smieci albo wyjsc z psem no tego to akurat pewna bym nie byla:> pomijajac fakt piractwa i niewiadomo czego, to niestety, w domu mam spokoj cisze ogladam jak chce, w kinie jakies durne dziewuchy wbijaja mi obcasy w plecy, ciagle gadaja,i palaszuja tak glosno popcorn ze niewiele slychac:> nie wspominajac juz o rozmowach przez telefon.. ludzie w kinie juz sie w ogole nie krepuja. no, wiec ten argument byl kiepski;> oczywiscie, mimo wszystko na shreka pojde do kina:> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marian Amatorszczyzna , żenada i profanacja IP: *.spray.net.pl 28.06.07, 21:51 I niech ktoś mi teraz powie, że amatorskie tłumaczenia nie psują rynku. Przecież to żenada i profanacja kultowego filmu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: p4p2pc Re: Amatorszczyzna , żenada i profanacja IP: 195.116.23.* 29.06.07, 07:46 Mógłbyś mi wytłumaczyć jak się ma drętwy i beznamiętny lektor do bardzo wysokiego poziomu polskiej sceny napisowej? W wielu przypadkach tłumacze zawodowi mogą się sporo nauczyć o tłumaczeniu od "polskich napisowych piratów" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marian Re: Amatorszczyzna , żenada i profanacja IP: *.spray.net.pl 29.06.07, 15:11 Niestety mają się tak jak ten lektor do dubbingu Wierzbięty i nie wciskaj mi tu kitu, bo widziałem ten "wysoki poziom napisów" i jest to w 99% żenada. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał Trzeba być idiotą... IP: *.spray.net.pl 28.06.07, 22:18 żeby oszczędzając 10 złotych psuć sobie zabawę i kupować taki chłam. To jakby iść do burdelu i zamiast panienki za połowę ceny stuknąć gumową lalkę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaphis Re: Trzeba być idiotą... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.07, 08:47 Tyle, że tą gumową lalę masz na wynos i możesz ją "stukać" do woli, widzisz roznicę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XX Re: Trzeba być idiotą... IP: *.ozas.com.pl 29.06.07, 08:49 > To jakby iść do burdelu i zamiast panienki za połowę ceny stuknąć gumową lalkę. Albo zamiast iść do filharmonii, chodzić na jakieś głupie filmy do kina. Porównanie podobne, tylko w drugą stronę. ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
lukask73 Filharmonii 29.06.07, 13:40 Każdy celuje w swój poziom. Ty może byłeś, ale 99% piszących tu nie była w życiu ani razu i pewnie nie będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eugusto Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 22:36 i to co opisala gazeta to jest piractwo zgodze sie. zarabianie na sprzedawaniu takich plyt to piractwo. natomaist piractwem nie mozna nazwac przegrywania sobie plyt od znajomych czy sciagania z sieci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miszon porażka IP: *.chello.pl 28.06.07, 22:44 Nie wiem czy jest sens wydawać 10 zeta na coś takiego. Wystarczy dołożyć parę złotych i można iść do kina. Prawdopodobnie 2/3, o ile nie więcej, dowcipów w tej pirackiej wersji znikło. Ale głupi ci Rzymianie, chciałoby się rzec, o tych, którzy to kupią... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nikodem Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.chello.pl 28.06.07, 22:53 "- Tak długo, jak ludzie własność intelektualną będą traktować jako coś pośledniejszego niż własność prywatną, piractwo będzie nie do opanowania - mówi Mariusz Kaczmarek, dyrektor Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej "Fota". - Największe hity są sprzedawane na bazarach, bo bez względu na jakość wciąż znajdują nabywców." Drogi panie Mariuszu. Dopóki producenci będą traktować nas jak debili z których należy zedrzeć jak najwięcej to sytuacja będzie się utrzymywać. Parę faktów: - Shrek miał premierę 18 maja tego roku... W stanach. Najnormalniej w świecie NIE WIERZĘ, że polski dystrybutor musiał odczekać półtora miesiąca z polską premierą. - Ceny biletów i DVD (przede wszystkim DVD) są po prostu wzięte z księżyca. Nie dziwcie się, że ludzie wolą kupić "drewnianego" Shreka za 10 zł niż "mniej drewnianego" za 100. Tu już działa po prostu kwestia "psychologii ceny". To nie jest przebitka rzędu 2:1 to jest 10:1. I proszę bez kitu, że to "normalna cena". Normalna to może ona jest - w USA, gdzie 20-30 USD to w najgorszym wypadku pół dniówki, a nie pół tygodniówki. - Własność intelektualna nie jest pośledniejsza niż własność prywatna. To W OGÓLE nie jest własność w tradycyjnym rozumieniu. To WY byście chcieli abyśmy my myśleli, że to jest to samo. Szczerze polecam lekturę: www.mises.pl/255 Pisane przez ludzi dla których własność jest najwyższą wartością. PS. Chciałbym dodatkowo podziękować za to, że żyję w kraju w którym, dzięki pańskiej organizacji, pojawiło się pojęcie "nielegalne tłumaczenie". Teraz oczekuję, że pojawi się wkrótce pojęcie "nielegalna wypowiedź", bo pańska organizacja uzna, że ktoś podobne słowa już kiedyś użył. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mati Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.07, 03:14 > - Shrek miał premierę 18 maja tego roku... W stanach. Najnormalniej w świecie > NIE WIERZĘ, że polski dystrybutor musiał odczekać półtora miesiąca z polską > premierą. Nagrywanie dubbingu? > - Ceny biletów i DVD (przede wszystkim DVD) są po prostu wzięte z księżyca. Nie > dziwcie się, że ludzie wolą kupić "drewnianego" Shreka za 10 zł niż "mniej > drewnianego" za 100. Akurat pierwszego Shreka kupiłem bodaj za 30 złotych, oryginalnego, po obniżce na którą wcale nie trzeba było długo czekać. Śmieszy mnie, jak o cenach dvd wypowiadają się ludzie, co chyba od pieciu lat w sklepie nie byli. Jest mnóstwo świetnych filmów w cenach 10-40 złotych, tylko po co płacić, jak można za darmo ściągnąć, nie? > Tu już działa po prostu kwestia "psychologii ceny". To nie > jest przebitka rzędu 2:1 to jest 10:1. I proszę bez kitu, że to "normalna > cena" J.w. - polecam wizytę w sklepie. Oczywiście to tylko dowód na to, że niskie ceny nie ograniczą piractwa, bo dla kogoś, kto nie szanuje własności intelektualnej, zawsze taniej (lub darmo) = sprytnie i zaradnie, reszta to dopisywanie ideologii do swojego kradziejstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Egghead Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.07, 03:38 > Nagrywanie dubbingu? Nie sądzisz chyba, że film prosto od montażysty trafił do kina w USA? > Akurat pierwszego Shreka kupiłem bodaj za 30 złotych, oryginalnego Niestety wyjątek potwierdza regułę - ja chodzę po sklepach (choć rzadko) i widzę ceny z kosmosu, np. chłamowate filmy po 80-90 zł ponad rok po premierze. Perełki trafiają się rzadko - nie powinny być adresowane do fanatyków przetrząsających godzinami kosze z promocjami. > zawsze taniej (lub darmo) = sprytnie i zaradnie Uzasadnij więc, czemu cena DVD>>cena nośnika (ok. 1 zł)+cena opakowania (1 zł)+opłata dla twórcy (powiedzmy 10 zł). Różnicę zżerają pośrednicy, którzy na dodatek uważają, że przebitka rzędu 200-500% im się należy. I podnoszą krzyk, że ktoś śmie sprzedawać taniej. Ja uważam, że screener lub MP3 można pobrać z netu - jeżeli po przesłuchaniu stwierdzi się, że to chłam, należy skasować z dysku a jeśli się spodoa - zakupić oryginał. I tak właśnie robię. Mimo, iż wiem, że nabijam głównie kieszenie pośredników, a twórcy dostają grosze lub nic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nikodem Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.chello.pl 29.06.07, 08:39 1. Nie chcesz chyba powiedzieć, że dystrybutor w Polsce czekał na premierę w stanach, żeby rozpocząć pracę? To co - musieli czekać na amerykańskich piratów żeby dostać materiał do prac? 2. Kupiłem pierwszego Shreka za około 100 zł (i nie żałuję). Generalnie problem ceny mnie średnio dotyczy. Akurat jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że mnie stać na DROGIE (w Polsce) hobby pt. "Kolekcjonowanie filmów i muzyki". Mam około 300-350 filmów i blisko 1000 CD. Nie znaczy to jednak, że odcięło mnie od polskiej rzeczywistości. 3. Także proponuję wizytę w sklepie. I to także za granicą (w szczególności w USA). Może zorientujesz się wtedy, że filmy, które miały premierę >1 rok wcześniej możesz kupić mniej więcej w cenie kilku czystych nośników. I to w kraju, w którym klienci mają znacznie więcej pieniędzy do wydania na artykuły inne niż pierwszej potrzeby. 4. "Własność intelektualna" to termin wymyślony przez lobby wydawców. WŁAŚNIE po to aby ludziom wyrabiać kaca moralnego. Dzięki czemu łatwiej zgodzą się na dalsze ograniczanie swoich praw. Postępując zgodnie z ich logiką należałoby wprowadzić pojęcie "własności umownej" i mówić o "kradzieży własności umownej" w wypadku gdy ktoś jechał bez biletu autobusem. Policja powinna oczywiście robić naloty na autobusy i sprawdzać ludziom bilety. W wypadku gdyby ktoś nie miał biletu to powinna zarekwirować mu portfel i ubranie w celu przeprowadzenia ekspertyzy czy miały one prawo jechać tym pojazdem. Zaś sama jazda bez biletu powinna być zagrożona karą więzienia do lat 2. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 888emce Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.gemini.net.pl 01.07.07, 12:26 ty krezus, a weź spier-----alaj. kaca moralnego ? dobre sobie, moje i młodsze pokolenie nie wie co to jest i dobrze. nawet jesli mnie bedzie na to stac to i tak bede ściągł filmy z internetu póki będe mógł, nie mam zamiaru nabijac kasy cwaniakom i zwykłym debilom którzy potrafią płacic aktorom kilkadziesią mln$. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenek Dziwie sie ze ludzie to kupuja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 22:59 Tak spartolonego dialogu dawno nie widzialem. Ten film polega rowniez na tekstach i dubbingu. Bez tego jest jak brudna scierka, bez sensu i wyrazu. Ale skoro glupi kupuja to dranie produkuja. Prawo dzikiego rynku dla dzikich ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nikodem Re: Dziwie sie ze ludzie to kupuja IP: *.chello.pl 28.06.07, 23:13 Zaraz dla dzikich. Raczej słabych. Wiesz - są ludzie dla których wydanie 50 zeta na wybranie się z dzieciakami do kina to dużo pieniędzy. Wyobraź sobie sytuację - przez sad idzie sobie biedny koleś. Drzewa ciężkie od jabłek. Wie, że jego dzieci uwielbiają jabłka. Stoi teraz przed alternatywą sięgnąć i ukraść jedno jabłko (na nasze - ściągnąć film z sieci), kupić za dniówkę jabłko na "oficjalnym straganie sadownika" (na nasze - pójść do sklepu), kupić za parę groszy od kolesia za sadem (na nasze - od pirata na bazarze). A i zapomniałem dodać, że to magiczny sad, gdzie w miejsce zerwanego jabłka pojawia się nowe - identyczne. Ludzie pokroju tego pana z FOTA chcieliby, abyśmy wszyscy równo potępili tego kolesia jako wrednego złodzieja, co jest wg mnie co najmniej naciąganiem rzeczywistości na własne potrzeby. Odpowiedz Link Zgłoś
igraszka Re: Dziwie sie ze ludzie to kupuja 29.06.07, 15:57 Dlaczego wszystkich ma być po równo stać na te same rozrywki w tym samym czasie??? To już jedzie komunizmem - wszyscy mają równe prawa i szanse. Zawsze były i będą elity, ludzie których stać i nie stać. Nie stać cię, nie idź do kina w 5 dzieci, tylko poczekaj aż puszczą film za darmo w telewizorze, albo idź z dziećmi na seans do znajomych, kiedy kupią legalne DVD. Odpowiedz Link Zgłoś
brunschwick Świetnego polskiego tłumaczenia??? 28.06.07, 23:08 Znając jedynkę i dwójkę to wolę ściągnąć sobie pirata w orginale, niż oglądać wersję "tłumaczoną". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ylemai na mininovej shrek 3 w wersji telecine za darmo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 23:17 tylko po co ściągać te nudne bzdury? są setki lepszych bajek. Np FullMetalAlchemist. swoją drogą, od 7 lat płaczą nad "piractwem" producenci filmowi... a filmy nowe wciąż powstają. to jak to jest? mieli już dawno pomrzeć z głodu przecież, nieszczęśni... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marian Re: na mininovej shrek 3 w wersji telecine za dar IP: *.spray.net.pl 29.06.07, 15:13 Dlatego ceny nowych filmów nie idą w dół. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M. straty dystrybutorów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 23:23 Czy oni naprawdę są tacy naiwni i myślą, że jak ktoś nie miałby dostępu do płyt z bazaru, to poszedłby do kina? Co za ograniczone myślenie. Jestem studentem, staram się też byc kinomanem, ale zwyczjnie nie stac mnie na pójście do kina więcej niż 3-4 razy w miesiącu. Akurat Shrek jest dla mnie filmem, który byc moze ogladne z pirackiej kopii. Byc może też nie będę miał czasu żeby zrobić nawet tego. Czy naprawdę trudno zrozumieć, że ceny są za wysokie? Owszem, to nie jest towar pierwszej potrzeby. Ale jeżeli zlikwidowano by piractwo, to nie ma szans na te 380 mln, a co najwyżej 20procent tej kwoty. Kto ma iść do kina i tak to zrobi, resztwa poczeka na premiere w TV. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: frajerzy kupują Dorabiacie przestępców IP: *.aster.pl 29.06.07, 00:19 Dorabianie przestępców kupując pirackie kopie na bazarze . Policja powinna się tym zająć i takimi ludźmi którzy to sprzedają. Dlaczego gazecie udało się kupić a policja nie może takich ludzi złapać. Potem się dziwimy dlaczego pielegniarki i lekarze strajkują , bo pieniądze zamiast na podatki idą do kieszeni przestępców. Gdzie jest policja ??? Ostatnio prokuratura zajmuje się lekarzem który przyjął korzyść majątkową w postaci 3 kg wieprzowiny haha Niezłe tam numery odchodzą a piraci się cieszą z ich głupoty. Pacjenci sami dają prezenty a potem lekarz ma kłopoty bo ktoś podłożył mu świnie. Na każdym większym bazarze jest handel pirackimi płytami. Niech gazeta zgłosi na policję gdzie zakupiła piracką kopię filmu zamiast zajmować się drewnianym głosem lektora , przecież nie od dziś wiadomo że przestępcy sprzedają badziewie, a niech ktoś spróbuje zareklamować trefny towar , dostanie po łbie. Oczywiście takie osoby często nie mają internetu bo jakżeby inaczej , monopolista TPSA robi problemy z dostępem do internetu . Gdyby więcej osób miało dostęp do internetu nie byłoby takiego piractwa bo sami by sobie ściągneli i przestępców nie dorabiali a jedynie przedsiębiorców. www.partiapiratow.org.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marian Re: straty dystrybutorów IP: *.spray.net.pl 29.06.07, 15:14 Piratuj dalej, to ceny na pewno nie spadną. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barbie Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.cable.ubr03.donc.blueyonder.co.uk 29.06.07, 00:14 Roczne straty dystrybutorów z tytułu piractwa wynoszą 380 mln zł. - Jedna trzecia tej kwoty wpłynęłaby do skarbu państwa z podatków-na budowę kolejnej katolickiej Swiątyni Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nikodem Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.chello.pl 29.06.07, 01:01 Te wyliczenia to fikcja. Równie dobrze mogli by napisać, że sięgają 7482 biliardów euro - byłoby w tym tyle samo prawdy. Pamiętam jak (bodajże) Ziemkiewicz pisał o piractwie (wolny cytat): "Wyobraźcie sobie państwo, że od 15 lat wszyscy wydawcy się zmówili i drukują cały czas tą samą książkę zmieniając jedynie okładkę. Winą za spadającą sprzedaż obciążyli by także piratów". Do nich po prostu NIE DOCIERA, że ludzie nie chcą płacić aż tyle, za taki towar, na takich warunkach. PS. Shreka 3 nie widziałem ani w wersji kinowej ani "kinowej inaczej". Sądząc jednak po tym jak udała się 2 to raczej poczekam aż pojawi się w TV, bo kupić to raczej nie. Nie wiem czy warto zaryzykować nawet 10 zł (tak - dla mnie zmiana okładki to za mało). Odpowiedz Link Zgłoś
swan_ganz o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwóce to 29.06.07, 01:05 nie będzie popytu na piraty..." A pomyśleliście, że ci którzy kupują pirackie kopie to zwyczajni złodzieje? Przecież kupując pirata; wszystko jedno czy będzie to film, muzyka czy jakiś program okradacie autora? Mam pytanie; od jakiej kwoty zaczynacie być uczciwi; od stówki, dwóch stówek? A wcześniej to co wy jesteście ? Tanie dziwki i złodzieje? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: slawek73 Re: o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwó IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.07, 07:56 nie pomyslelismy - bo to nie są złodzieje. zanim wyrwiesz sie jakąś opinią, poznaj dane zagadnienie szczeniaku. Odpowiedz Link Zgłoś
swan_ganz Re: o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwó 29.06.07, 14:46 > nie pomyslelismy - bo to nie są złodzieje. zanim wyrwiesz sie jakąś opinią, > poznaj dane zagadnienie szczeniaku. ale pomyślicie jak was prędzej czy później dorwą za kradzież jaką jest niewątpliwie korzystanie z nielegalnego zapisu filmu. I zapewniam Cię, że nieznajomość prawa, której dowód dajesz tu na forum nie jest żadną okolicznością łagodzącą wyrok... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nikodem Re: o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwó IP: *.chello.pl 29.06.07, 08:42 A pomyślałeś o tym, że jest różnica pomiędzy pozbawieniem zysku a stratą? Proponowałbym także zorientować się ile % ceny finalnej ze sprzedaży mają autorzy. No tylko, że wydawcy, hurtownie i sklepy to robią w majestacie prawa. Odpowiedz Link Zgłoś
swan_ganz Re: o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwó 29.06.07, 14:49 a jakie to ma znaczenie z punktu widzenia praw autorskich? I dlaczego interesujesz się prowizjami pośredników? To przecież nie Twoja sprawa tylko stron bezpośrednio zaangażowanych w ten biznes.... Jeśli uważasz ich wysokość za nieuczciwość w stosunku np; do kosztu produkcji legalnej kopii to po prostu zrezygnuj z zakupu. Ale nie zastępuj jej kradzieżą. Odpowiedz Link Zgłoś
unhappy Re: o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwó 29.06.07, 09:32 swan_ganz napisał: > A pomyśleliście, że ci którzy kupują pirackie kopie to zwyczajni złodzieje? > Przecież kupując pirata; wszystko jedno czy będzie to film, muzyka czy jakiś > program okradacie autora? W jaki sposób? > Mam pytanie; od jakiej kwoty zaczynacie być uczciwi; od stówki, dwóch stówek? > A wcześniej to co wy jesteście ? Tanie dziwki i złodzieje? Nie - gwałciciele i ludobójcy. Odpowiedz Link Zgłoś
robert.zimnicki Re: o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwó 29.06.07, 13:47 tak jestem zlodziejem, bo nie uznaje sprzedawania sztuki za bleszane koleczka (jako sztuke nie uwazam m.in. szreka i polowy filmow) poza tam czekam, az ludzie zrozumieja, ze pieniadze zabily wiecej ofiar niz sa tego warte, a czekajac zarabiam na chleb zapier.jac w kieracie i strawa duchowa jest mi dobry film i dobra muzyka, ale ktos sobie za to chce kupowac majbachy, latac na majorke i wpiep.ac kawior... ot problem (i nie chodzi tu o autorow) swan_ganz napisał: > nie będzie popytu na piraty..." > > A pomyśleliście, że ci którzy kupują pirackie kopie to zwyczajni złodzieje? > Przecież kupując pirata; wszystko jedno czy będzie to film, muzyka czy jakiś > program okradacie autora? > > Mam pytanie; od jakiej kwoty zaczynacie być uczciwi; od stówki, dwóch stówek? > A wcześniej to co wy jesteście ? Tanie dziwki i złodzieje? Odpowiedz Link Zgłoś
swan_ganz Re: o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwó 29.06.07, 14:42 a kogo to obchodzi co w Twoim pojęciu sztuką jest a co nie? Prędzej czy później wpadniesz na kradzieży i sam się przekonasz, że Twoja definicja artyzmu jest bez żadnego znaczenia dla wysokości wyroku, który otrzymasz za kradzież. Batoniki w hipermarkecie też kradniesz dlatego, że nie uważasz ich za słodycze? No i druga sprawa; dlaczego interesujesz się celem na który ktoś wydaje swoje uczciwie zarobione pieniądze? Co Cię obchodzi czy właściciele praw autorskich wydają kasę zarobioną dzięki swoim umiejętnościom na sanktuarium w Licheniu czy też na dziwki? To ich sprawa a nie Twoja... Innymi słowy; nikt nie zmusza Cię do oglądania za każde pieniądze Shreka, nikt nie zmusza Cię do używania Windowsów więc jak Cię na takie rzeczy niestać bądź uważasz, że nie są warte żądanej kwoty to po prostu zrezygnuj z nich a nie kradnij.... Telewizor też podpieprzysz z Mediamarktu tylko dlatego, że uważasz jego cenę za stanowczo wygórowaną? Odpowiedz Link Zgłoś
igraszka Re: o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwó 29.06.07, 15:21 Ostatnio jacyś cwaniacy (podobno "nasi") podsowiecili trzy silniki Porsche z fabryki w Niemczech ;) Pewnie też tylko "pożyczyli". Odpowiedz Link Zgłoś