Dodaj do ulubionych

Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł

28.06.07, 13:00
.
Obserwuj wątek
    • Gość: aaaaaaaaaa Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 13:26
      Shrek 3 był do sciągnięcia z sieci z napisami juz jakiś miesiąc temu, w
      rewelacyjnej kopi, po co płacic piratowi 10 zł za jakąś marną kopię,jak można
      mieć dobrą za darmo !!!!!!!!!!!
      • llukiz Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł 28.06.07, 19:43

        > Shrek 3 był do sciągnięcia z sieci z napisami juz jakiś miesiąc temu, w
        > rewelacyjnej kopi

        dla niektórych filmy nagrane na komórce w kinie mają rewelacyjną jakość, ale po
        co się chwalić swoją głupotą?
        • tetlian Ale kicz nad kiczami 28.06.07, 20:36
          Nie dość, że jakość obrazu kiepska, to jeszcze ten lektor... Można w ten sposób
          sobie obrzydzić dobry film. Dlatego nie uznaję kinówek. Wolę zapłacić, pójść do
          kina i obejrzeć film w dobrej jakości, niż takie badziewie zgrywane kamerą.
          • Gość: mm Frajerzy IP: *.broker.com.pl 28.06.07, 21:04
            Płacić 10 zł za takie g**no? Dokładam 4 zł i mogę iść do kina.
            • Gość: WW Re: Frajerzy IP: *.ozas.com.pl 29.06.07, 08:50
              Dołóż jeszcze parę złotych i idź do opery. Jeszcze lepiej na tym wyjdziesz.
              • Gość: pau Re: Frajerzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.07, 12:14
                wersja operowa Shreka:-)????
                • Gość: mzb ROTFL!! Ten lektor jest debeściak!!! IP: *.crowley.pl 29.06.07, 17:00
                  Wszyscy w firmie umierają ze śmiechu :)))
                  Facet chyba na co dzień to pornosy czyta
          • lukask73 Tetlian? 29.06.07, 13:29
            Aż nie chce się wierzyć, że tetlian napisał więcej niż pół linijki! Co prawda
            nie wiadomo, co to jest "kinówka", ale i tak namęczył się.
            • Gość: gość portalu Kinówka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.07, 15:15
              jest to prostytutka pracująca w kinie / obsługująca widzów lub pracowników kin
              (por. "tirówka")
              • igraszka Re: Kinówka 29.06.07, 15:28
                Same półmózgi na tym forum?

                To jeszcze pytanie co to są:

                reklamówka, czołówka, tyłówka, gipsówka, tygodniówka.
                • kaleb9 Re: Kinówka 29.06.07, 16:16
                  igraszka napisała:

                  > Same półmózgi na tym forum?
                  >
                  > To jeszcze pytanie co to są:
                  >
                  > reklamówka, czołówka, tyłówka, gipsówka, tygodniówka.

                  a co to je igraszka? :0
            • tetlian Re: Tetlian? 30.06.07, 20:54
              > Aż nie chce się wierzyć, że tetlian napisał więcej niż pół linijki!

              Widać mało czytasz to forum.

              > co prawda nie wiadomo, co to jest "kinówka"

              Kinówka to film nagrany kamerą w kinie. Jak można tego nie wiedzieć?
      • Gość: a Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.ipartners.pl 29.06.07, 09:48
        Dzieciaku - miesiąc temu to był telesync. dvdripa ani dvdr'a jak dotąd nie ma.
      • Gość: barum Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.chello.pl 29.06.07, 13:35
        "Producenci filmowi nie mają pomysłu, jak się przed tym bronić."
        Obniżyć ceny płyt z filmami? Jakie to proste, prawda?
      • Gość: Gosia Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: 212.2.165.* 29.06.07, 14:50
        Nie zapominajmy jednak, ze w naszym pieknym kraju mieszka zbyt wiele ludzi
        ktorych niestety nie stac na kino (nie mowiac juz o kupieniu orginalnej plyty
        DVD). Dlatego zlosci mnie strasznie jak czytam jakie to piractwo jest fuj i
        be... Jak obniza ceny plyt to moze wiecej ludzi zacznie je kupowac i mniej
        zajmowac sie piractwem! Ci co narzucaja ceny niech sami postawia sie w sytuacji
        kiedy nie bedzie ich stac na nic i zobaczymy kto okaze sie piratem... Jak
        narazie to nie mam nic przeciwko kopiowaniu i sciaganiu, sama sukcesywnie to
        uprawiam:) Co do Shreka to jakosc jest fatalna, zalezy co kto woli... Ja
        poczekam na DVD i wtedy zdobede kopie dla siebie:)
    • Gość: krytyk shrek ladniejszy od prezydenta kropka! IP: *.dolsat.pl 28.06.07, 13:31
      i bardziej zaradny!
      • Gość: . Re: shrek ladniejszy od prezydenta kropka! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 21:00
        no ba! a jaką se du*e wyrwał ;)
    • maxxman Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł 28.06.07, 13:35
      A może gdyby za pół roku oryginalny Shrek 3 był dostępny na DVD za 20zł, to
      ludzie zastanowiliby się podwójnie przed zakupem lewej kopii w marnej jakości
      za 10zł?

      mx
      • Gość: vim Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 13:52
        a tak przecież nie można ...
        koncern woli stracić lub nawet wynieść się z polski niż obliżyć ceny
      • Gość: wl_ski Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: 195.205.192.* 28.06.07, 16:00
        Gdyby cena biletu była o połowę niższa, pewnie przyszło by 4 x więcej widzów,
        którzy zjedli by 2 x więcej popkornu itp. Kino by wyszło na swoje, dzieciaki by
        się nie pętały po ulicach, a ludzie nie kupowaliby pirackich kopii (bo i po co)
        • Gość: Albin Siwak Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: 62.29.174.* 28.06.07, 19:16
          Nie przyszłoby. Ci co kupują bootlegi po 10zł nie chodzą do kina, niezależnie od
          ceny.
          • Gość: rgkk Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 23:16
            Uhm. A do tego tych 4Xwidzów trzeba obsłużyć, posprzątać po, kontrolować.
            Nie przesadzajmy, 12-15 PLN za bilet to nie jest wielka kwota.
            • Gość: nikodem Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.chello.pl 28.06.07, 23:18
              No to należy podnieść cenę do 50 zł za głowę - będzie mniej widzów, nie trzeba
              będzie ich obsługiwać ani kontrolować. Czysty zysk :>

              A pomyślałeś o tym, że zysk to zależy nie tylko od marży ale i poziomu obrotu?
            • Gość: k Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.07, 12:49
              Nie doóki nie musisz zabrać całej rodziny!
        • Gość: ja Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: 83.13.74.* 29.06.07, 02:02

          ta pewnie ;) pop corn, który wniesliby w kieszeniach...
      • Gość: Zenio Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.acn.waw.pl 28.06.07, 20:14
        To ze za 1/2 roku bedzie dostepny oryginalne DVD w dobrej cenie nie zniechcei
        ludzi do kupowania smieciowych kopii teraz. Teraz masz "wybór" albo kino albo
        bazar. To własnie z kinem bazar konkuruje. Jak film wyjdzie na DVD w polskiej
        wersji to wersja bazarowa tez automatycznie bedzie lepsza (dvd-rip).
    • Gość: obniżyć_ceny Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: 82.160.70.* 28.06.07, 14:12
      "Kto kupi "pirata" nie pozna świetnego polskiego tłumaczenia i dubbingu, nie
      usłyszy Jerzego Stuhra, Zbigniewa Zamachowskiego i Wojciecha Malajkata -
      komentują u dystrybutora "Shreka", w firmie UIP."

      A założymy się. Ze dwa-trzy dni po premierze w Polsce, będzie już w sieci Shrek
      3 z polskim dubbingiem. Też mi argument w walce z piractwem... Rozbawił mnie ten
      koleś z UIPu ;)
    • artnow Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł 28.06.07, 14:33
      Podziwiam ludzi, którzy chcą to oglądać. Pewnie ledwo można zobaczyć gdzie tam jest ekran...

      Na marginesie - ciekaw jestem zawsze skąd wypływają takie kopie...
    • Gość: Tomek Ogladalem miesiac temu... IP: *.softretail.ru 28.06.07, 14:38
      Nie trzeba daleko jechac:) Ja film kupilem za ok. 10 zl w sklepie spozywczym w
      Moskwie na paragon. Kopia kinowa, taka sobie ale plyta kupiona "legalnie w
      sklepie"
    • ixtlilto Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł 28.06.07, 18:24
      Amerykę odkryli!

      Szanowni Państwo Redaktorzy: każdy film w tym kraju można ściągnąć z sieci na
      długo przed pojawieniem się w kinach. Fakt tłumaczenie troszkę gorsze, ale przy
      większości filmów nie ma to większego znaczenia.
      • lukask73 Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł 29.06.07, 13:34
        > Szanowni Państwo Redaktorzy: każdy film w tym kraju można ściągnąć z sieci na
        > długo przed pojawieniem się w kinach. Fakt tłumaczenie troszkę gorsze, ale
        > przy większości filmów nie ma to większego znaczenia.

        To chyba tylko pornografię oglądasz...

        Ja jestem zniesmaczony, jak są błędy ortograficzne, nie mówiąc o kiepskim
        tłumaczeniu.
    • Gość: marcepan Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.toya.net.pl 28.06.07, 19:00
      To może Polskie kina nie szłyby na łatwiznę i nie czekały tyle z premierą? Żal
      dupę ściska wykupić prawo do premiery wtedy gdy mają ją Hiszpanie, Francuzi,
      Anglicy?
      • Gość: zenek Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 23:06
        I potem skutek jest taki, ze masa glupoli obejrzy badziewie i powie.... eeeee
        kiepski film.
    • Gość: podatnik Potem się niektórzy dziwią, że giną im rowery, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 19:16
      lusterka, kołpaki, komórki itp. elementy stanowiące ich własność skoro w tym
      kraju mieszka paser na paserze.
      Kradzione to zawsze kradzione. Niezależnie, czy jest to rzecz czy własność
      intelektualna.
      Niestety dożyliśmy czasów, kiedy złodziejstwo myli się z zaradnością.
      • unhappy Re: Potem się niektórzy dziwią, że giną im rowery 28.06.07, 19:18
        Gość portalu: podatnik napisał(a):

        > lusterka, kołpaki, komórki itp. elementy stanowiące ich własność skoro w tym
        > kraju mieszka paser na paserze.
        > Kradzione to zawsze kradzione. Niezależnie, czy jest to rzecz czy własność
        > intelektualna.

        Zależnie. Bardzo zależnie. Jak ktoś kradnie ci kołpaki to ich NIE MASZ. Jak by
        ci je SKOPIOWAŁ to bardzo byś płakał?

        > Niestety dożyliśmy czasów, kiedy złodziejstwo myli się z zaradnością.

        A niektórzy nie wiedzą, że piractwo to nie kradzież :D
        • Gość: Gekon Re: Potem się niektórzy dziwią, że giną im rowery IP: *.telkonet.pl 28.06.07, 20:24
          > Jak ktoś kradnie ci kołpaki to ich NIE MASZ. Jak by
          > ci je SKOPIOWAŁ to bardzo byś płakał?

          Jeżeli ktoś skopiuje te kołpaki, to okrada PROJEKTANTA kołpaków. A więc jednak
          kradzież...
          • Gość: nikodem Re: Potem się niektórzy dziwią, że giną im rowery IP: *.chello.pl 28.06.07, 23:00
            No. A jazda na gapę jest okradaniem MPK. Wniosek? Bilet na tramwaj powinien
            kosztować 50 zł (ulgowy dla studentów po 60tce w godzinach 23-4, 40 zł), a kanar
            powinien wypisywać mandat na 300 tys. zł (a tak sobie wziąłem przelicznik a'la
            RIAA, który mówi, że jedna mp3 na Twoim dysku to 150 tys. USD strat dla producenta).
          • unhappy Re: Potem się niektórzy dziwią, że giną im rowery 29.06.07, 09:30
            Gość portalu: Gekon napisał(a):

            > > Jak ktoś kradnie ci kołpaki to ich NIE MASZ. Jak by
            > > ci je SKOPIOWAŁ to bardzo byś płakał?
            >
            > Jeżeli ktoś skopiuje te kołpaki, to okrada PROJEKTANTA kołpaków. A więc jednak
            > kradzież...

            W jaki sposób go okrada? Co ten projektant traci?
        • Gość: cwok Re: Potem się niektórzy dziwią, że giną im rowery IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.06.07, 21:43
          > Zależnie. Bardzo zależnie. Jak ktoś kradnie ci kołpaki to ich NIE MASZ. Jak by
          > ci je SKOPIOWAŁ to bardzo byś płakał?

          gdybym wylozyl pieniadze na stworzenie ich i jedynym zwrotem mojej inwestycji bylaby sprzedaz to bym plakal i to bardzo. a do tego nie stac byloby mnie na zaprojektowanie i stworzenie nowych lepszych. a wtedy ten biedny zaszczuty pirat tez by glodowal bo biedak nie mialby co kopiowac no bo przeciez sam nie stworzy bo ktos mu jeszcze ukranie...
          • lukask73 Nie stworzy 29.06.07, 13:36
            > biedak nie mialby co kopiowac no bo przeciez sam nie stworzy
            > bo ktos mu jeszcze ukranie...

            przede wszystkim dlatego, że sam nie umie
      • Gość: Thar Re: Potem się niektórzy dziwią, że giną im rowery IP: *.users.altanet.pl 28.06.07, 21:30
        > Niestety dożyliśmy czasów, kiedy złodziejstwo myli się z zaradnością.

        Ja myslałem, ze nie tyle dożylismy co nie skończyły się one jeszcze. 45 lat komuny się kłania.
    • Gość: adf Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.06.07, 19:33
      powiem szczerze - tej wersji bym nie kupił. Ochyda... nie dosyć że kinowka to na
      dodatek lektor 'czytający'. To nie dubbing, to lektor :)

      Zdecydownie nie lubię aż takiego piractwa - panowie! róbicie to przynajmniej z
      klasą... :/
      • Gość: fgh Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 19:56
        no cóż polscy piraci jeszcze nie robią dubbingowanych filmów, ale za kilka lat -
        kto wie:)
      • Gość: embart Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 28.06.07, 20:02
        a czym się różni ten lektor od 90% lektorów z TV (publicznych jak i prywatnych) ;)

        • Gość: marian Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.spray.net.pl 28.06.07, 21:56
          Chyba ci słoń nadepnął na ucho, skoro nie słyszysz różnicy :/
      • igraszka Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł 29.06.07, 16:01
        Gość portalu: adf napisał(a):

        > Zdecydownie nie lubię aż takiego piractwa - panowie! róbicie to przynajmniej z
        > klasą... :/

        "Klasa" kosztuje i to sporo.
    • blq pomimo że zwyklę sympatyzuję z piratami... 28.06.07, 19:54
      ... to jednak takie coś...

      trzeba odróżnić alterglobalistów od zwyczajnego plebsu. bo tylko plebs obejrzy
      taki "spektakl" bez grymasu obrzydzenia.

      ja bym za to 10gr nie dał, no ale jak ktoś już mądrze napisał, ten pirat jest
      skierowany do ludzi, co od wielu wielu lat w kinie nie byli i pewnie nigdy już
      nie będą.

      A shreka kupią tylko dlatego, bo jest szeroko reklamowany, i tak nic z niego nie
      zrozumiejąc...
      • Gość: kiepska trojka Re: pomimo że zwyklę sympatyzuję z piratami... IP: 218.17.171.* 28.06.07, 20:16
        niezalzenie od cenny shrek 3 jest kiepski, baaaaaaaardzo kiepski. z poprzednimi
        nie ma sie co rownac
    • Gość: beniak Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: 80.72.40.* 28.06.07, 20:15
      Oglądanie Shreka z takim dubbingiem nie ma sensu. Film traci cały urok.
      • Gość: editt zlodziejstwo IP: *.adsl.alicedsl.de 28.06.07, 20:55
        zlodzieje
        jak was nie stac na film w kinie to nie kupujcie piratow

        mnie nie stac na niektore rzeczy to ich po prostu nie kupuje i nie kradne
        albo czekam az beda tansze

        ale w polsce 99% ludzi to zlodzieje
        i tacy co przyzwalaja na to

        policja sie powinna za to wziasc

        a potem polscy zlodzieje beda mowic ze policja jest zla
        bo filmy za drogie


        • liber444 Re: zlodziejstwo 28.06.07, 21:17
          nie nadymaj sie tak, bo ci żyłka w d... pęknie. Czy piractwo to polski
          wynalazek? Piraci sie na całym świecie. Niekoniecznie pochwalam, ale nie ma co
          pisać o polskich złodziejach, tak jakby piractwo było li tylko nasza specjalnością.
        • Gość: nikodem Re: zlodziejstwo IP: *.chello.pl 28.06.07, 23:03
          ...i nigdy nie jechałem na gapę autobusem, a na imprezie to jak się składaliśmy
          na browar to jak mi zabrakło to nie wypiłem ani kropelki.

          Nie masz przypadkiem na imię Roman? Bo mógłbyś przestać...
        • armagon Re: zlodziejstwo 29.06.07, 01:11
          gdzie tu jest spisek?

          sciagajac film z sieci nie kradniesz go. Jesli sciagam film z siecie, tzn. ze i tak bym na niego nie poszedl do kina. Pozatym w kinach nie ma wielu filmow! Ja ogladam bardziej ambitne kino, skad mam brac te filmy? Filmy jakie ogladam sa np. w ambitniejszym kinie typu "żak" -> gdańsk. przez 2 tygodnie chyba bylk wyswietlany tylko "the fountain" aronofskyego!

          w ogole bzdury, w polskim prawie nie jest niedozwolone sciaganie ! free music!

          aha, i:

          -> wziąć
          pl.wiktionary.org/wiki/wziąć
    • Gość: Kudłaty Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.07, 21:12
      Ja np. Pójdę do Kina, bo chcę obejrzeć na duży ekranie io dobry dubbing, bo to
      cały urok tego filmu.
      • Gość: cwok Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.06.07, 21:48
        > Ja np. Pójdę do Kina, bo chcę obejrzeć na duży ekranie io dobry dubbing, bo to
        > cały urok tego filmu.

        do tego super naglosnienie, ciemno i mozna sie skupic, nikt ci nie lazi przed nosem albo nie brzeczy ze masz wyniesc smieci albo wyjsc z psem
        • Gość: kobita Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.07, 09:51
          Gość portalu: cwok napisał(a):

          > do tego super naglosnienie, ciemno i mozna sie skupic, nikt ci nie lazi przed
          n
          > osem albo nie brzeczy ze masz wyniesc smieci albo wyjsc z psem

          no tego to akurat pewna bym nie byla:> pomijajac fakt piractwa i niewiadomo
          czego, to niestety, w domu mam spokoj cisze ogladam jak chce, w kinie jakies
          durne dziewuchy wbijaja mi obcasy w plecy, ciagle gadaja,i palaszuja tak glosno
          popcorn ze niewiele slychac:> nie wspominajac juz o rozmowach przez telefon..
          ludzie w kinie juz sie w ogole nie krepuja. no, wiec ten argument byl kiepski;>

          oczywiscie, mimo wszystko na shreka pojde do kina:>
    • Gość: marian Amatorszczyzna , żenada i profanacja IP: *.spray.net.pl 28.06.07, 21:51
      I niech ktoś mi teraz powie, że amatorskie tłumaczenia nie psują rynku. Przecież
      to żenada i profanacja kultowego filmu!
      • Gość: p4p2pc Re: Amatorszczyzna , żenada i profanacja IP: 195.116.23.* 29.06.07, 07:46
        Mógłbyś mi wytłumaczyć jak się ma drętwy i beznamiętny lektor do bardzo
        wysokiego poziomu polskiej sceny napisowej? W wielu przypadkach tłumacze
        zawodowi mogą się sporo nauczyć o tłumaczeniu od "polskich napisowych piratów"
        • Gość: marian Re: Amatorszczyzna , żenada i profanacja IP: *.spray.net.pl 29.06.07, 15:11
          Niestety mają się tak jak ten lektor do dubbingu Wierzbięty i nie wciskaj mi tu
          kitu, bo widziałem ten "wysoki poziom napisów" i jest to w 99% żenada.
    • Gość: Michał Trzeba być idiotą... IP: *.spray.net.pl 28.06.07, 22:18
      żeby oszczędzając 10 złotych psuć sobie zabawę i kupować taki chłam. To jakby iść do burdelu i zamiast panienki za połowę ceny stuknąć gumową lalkę.
      • Gość: kaphis Re: Trzeba być idiotą... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.07, 08:47
        Tyle, że tą gumową lalę masz na wynos i możesz ją "stukać" do woli, widzisz roznicę?
      • Gość: XX Re: Trzeba być idiotą... IP: *.ozas.com.pl 29.06.07, 08:49
        > To jakby iść do burdelu i zamiast panienki za połowę ceny stuknąć gumową lalkę.

        Albo zamiast iść do filharmonii, chodzić na jakieś głupie filmy do kina.

        Porównanie podobne, tylko w drugą stronę. ;-)
        • lukask73 Filharmonii 29.06.07, 13:40
          Każdy celuje w swój poziom.
          Ty może byłeś, ale 99% piszących tu nie była w życiu ani razu i pewnie nie
          będzie.
    • Gość: eugusto Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 22:36
      i to co opisala gazeta to jest piractwo zgodze sie. zarabianie na sprzedawaniu
      takich plyt to piractwo. natomaist piractwem nie mozna nazwac przegrywania sobie
      plyt od znajomych czy sciagania z sieci.
    • Gość: miszon porażka IP: *.chello.pl 28.06.07, 22:44
      Nie wiem czy jest sens wydawać 10 zeta na coś takiego. Wystarczy dołożyć parę złotych i można iść do kina. Prawdopodobnie 2/3, o ile nie więcej, dowcipów w tej pirackiej wersji znikło. Ale głupi ci Rzymianie, chciałoby się rzec, o tych, którzy to kupią...
    • Gość: nikodem Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.chello.pl 28.06.07, 22:53
      "- Tak długo, jak ludzie własność intelektualną będą traktować jako coś
      pośledniejszego niż własność prywatną, piractwo będzie nie do opanowania - mówi
      Mariusz Kaczmarek, dyrektor Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej "Fota". -
      Największe hity są sprzedawane na bazarach, bo bez względu na jakość wciąż
      znajdują nabywców."

      Drogi panie Mariuszu. Dopóki producenci będą traktować nas jak debili z których
      należy zedrzeć jak najwięcej to sytuacja będzie się utrzymywać.

      Parę faktów:
      - Shrek miał premierę 18 maja tego roku... W stanach. Najnormalniej w świecie
      NIE WIERZĘ, że polski dystrybutor musiał odczekać półtora miesiąca z polską
      premierą.
      - Ceny biletów i DVD (przede wszystkim DVD) są po prostu wzięte z księżyca. Nie
      dziwcie się, że ludzie wolą kupić "drewnianego" Shreka za 10 zł niż "mniej
      drewnianego" za 100. Tu już działa po prostu kwestia "psychologii ceny". To nie
      jest przebitka rzędu 2:1 to jest 10:1. I proszę bez kitu, że to "normalna cena".
      Normalna to może ona jest - w USA, gdzie 20-30 USD to w najgorszym wypadku pół
      dniówki, a nie pół tygodniówki.
      - Własność intelektualna nie jest pośledniejsza niż własność prywatna. To W
      OGÓLE nie jest własność w tradycyjnym rozumieniu. To WY byście chcieli abyśmy my
      myśleli, że to jest to samo.

      Szczerze polecam lekturę:

      www.mises.pl/255
      Pisane przez ludzi dla których własność jest najwyższą wartością.

      PS. Chciałbym dodatkowo podziękować za to, że żyję w kraju w którym, dzięki
      pańskiej organizacji, pojawiło się pojęcie "nielegalne tłumaczenie". Teraz
      oczekuję, że pojawi się wkrótce pojęcie "nielegalna wypowiedź", bo pańska
      organizacja uzna, że ktoś podobne słowa już kiedyś użył.
      • Gość: Mati Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.07, 03:14
        > - Shrek miał premierę 18 maja tego roku... W stanach. Najnormalniej w świecie
        > NIE WIERZĘ, że polski dystrybutor musiał odczekać półtora miesiąca z polską
        > premierą.

        Nagrywanie dubbingu?

        > - Ceny biletów i DVD (przede wszystkim DVD) są po prostu wzięte z księżyca. Nie
        > dziwcie się, że ludzie wolą kupić "drewnianego" Shreka za 10 zł niż "mniej
        > drewnianego" za 100.

        Akurat pierwszego Shreka kupiłem bodaj za 30 złotych, oryginalnego, po obniżce
        na którą wcale nie trzeba było długo czekać. Śmieszy mnie, jak o cenach dvd
        wypowiadają się ludzie, co chyba od pieciu lat w sklepie nie byli. Jest mnóstwo
        świetnych filmów w cenach 10-40 złotych, tylko po co płacić, jak można za darmo
        ściągnąć, nie?

        > Tu już działa po prostu kwestia "psychologii ceny". To nie
        > jest przebitka rzędu 2:1 to jest 10:1. I proszę bez kitu, że to "normalna
        > cena"

        J.w. - polecam wizytę w sklepie. Oczywiście to tylko dowód na to, że niskie ceny
        nie ograniczą piractwa, bo dla kogoś, kto nie szanuje własności intelektualnej,
        zawsze taniej (lub darmo) = sprytnie i zaradnie, reszta to dopisywanie ideologii
        do swojego kradziejstwa.
        • Gość: Egghead Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.07, 03:38
          > Nagrywanie dubbingu?
          Nie sądzisz chyba, że film prosto od montażysty trafił do kina w USA?

          > Akurat pierwszego Shreka kupiłem bodaj za 30 złotych, oryginalnego
          Niestety wyjątek potwierdza regułę - ja chodzę po sklepach (choć rzadko) i widzę
          ceny z kosmosu, np. chłamowate filmy po 80-90 zł ponad rok po premierze. Perełki
          trafiają się rzadko - nie powinny być adresowane do fanatyków przetrząsających
          godzinami kosze z promocjami.

          > zawsze taniej (lub darmo) = sprytnie i zaradnie
          Uzasadnij więc, czemu cena DVD>>cena nośnika (ok. 1 zł)+cena opakowania (1
          zł)+opłata dla twórcy (powiedzmy 10 zł). Różnicę zżerają pośrednicy, którzy na
          dodatek uważają, że przebitka rzędu 200-500% im się należy. I podnoszą krzyk, że
          ktoś śmie sprzedawać taniej. Ja uważam, że screener lub MP3 można pobrać z netu
          - jeżeli po przesłuchaniu stwierdzi się, że to chłam, należy skasować z dysku a
          jeśli się spodoa - zakupić oryginał. I tak właśnie robię. Mimo, iż wiem, że
          nabijam głównie kieszenie pośredników, a twórcy dostają grosze lub nic.
        • Gość: nikodem Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.chello.pl 29.06.07, 08:39
          1. Nie chcesz chyba powiedzieć, że dystrybutor w Polsce czekał na premierę w
          stanach, żeby rozpocząć pracę? To co - musieli czekać na amerykańskich piratów
          żeby dostać materiał do prac?
          2. Kupiłem pierwszego Shreka za około 100 zł (i nie żałuję). Generalnie problem
          ceny mnie średnio dotyczy. Akurat jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że mnie
          stać na DROGIE (w Polsce) hobby pt. "Kolekcjonowanie filmów i muzyki". Mam około
          300-350 filmów i blisko 1000 CD. Nie znaczy to jednak, że odcięło mnie od
          polskiej rzeczywistości.
          3. Także proponuję wizytę w sklepie. I to także za granicą (w szczególności w
          USA). Może zorientujesz się wtedy, że filmy, które miały premierę >1 rok
          wcześniej możesz kupić mniej więcej w cenie kilku czystych nośników. I to w
          kraju, w którym klienci mają znacznie więcej pieniędzy do wydania na artykuły
          inne niż pierwszej potrzeby.
          4. "Własność intelektualna" to termin wymyślony przez lobby wydawców. WŁAŚNIE po
          to aby ludziom wyrabiać kaca moralnego. Dzięki czemu łatwiej zgodzą się na
          dalsze ograniczanie swoich praw. Postępując zgodnie z ich logiką należałoby
          wprowadzić pojęcie "własności umownej" i mówić o "kradzieży własności umownej" w
          wypadku gdy ktoś jechał bez biletu autobusem. Policja powinna oczywiście robić
          naloty na autobusy i sprawdzać ludziom bilety. W wypadku gdyby ktoś nie miał
          biletu to powinna zarekwirować mu portfel i ubranie w celu przeprowadzenia
          ekspertyzy czy miały one prawo jechać tym pojazdem. Zaś sama jazda bez biletu
          powinna być zagrożona karą więzienia do lat 2.
          • Gość: 888emce Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.gemini.net.pl 01.07.07, 12:26
            ty krezus, a weź spier-----alaj.

            kaca moralnego ? dobre sobie, moje i młodsze pokolenie nie wie co to jest i
            dobrze. nawet jesli mnie bedzie na to stac to i tak bede ściągł filmy z
            internetu póki będe mógł, nie mam zamiaru nabijac kasy cwaniakom i zwykłym
            debilom którzy potrafią płacic aktorom kilkadziesią mln$.
    • Gość: zenek Dziwie sie ze ludzie to kupuja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 22:59
      Tak spartolonego dialogu dawno nie widzialem. Ten film polega rowniez na
      tekstach i dubbingu. Bez tego jest jak brudna scierka, bez sensu i wyrazu. Ale
      skoro glupi kupuja to dranie produkuja. Prawo dzikiego rynku dla dzikich ludzi.
      • Gość: nikodem Re: Dziwie sie ze ludzie to kupuja IP: *.chello.pl 28.06.07, 23:13
        Zaraz dla dzikich. Raczej słabych. Wiesz - są ludzie dla których wydanie 50 zeta
        na wybranie się z dzieciakami do kina to dużo pieniędzy.

        Wyobraź sobie sytuację - przez sad idzie sobie biedny koleś. Drzewa ciężkie od
        jabłek. Wie, że jego dzieci uwielbiają jabłka. Stoi teraz przed alternatywą
        sięgnąć i ukraść jedno jabłko (na nasze - ściągnąć film z sieci), kupić za
        dniówkę jabłko na "oficjalnym straganie sadownika" (na nasze - pójść do sklepu),
        kupić za parę groszy od kolesia za sadem (na nasze - od pirata na bazarze). A i
        zapomniałem dodać, że to magiczny sad, gdzie w miejsce zerwanego jabłka pojawia
        się nowe - identyczne.

        Ludzie pokroju tego pana z FOTA chcieliby, abyśmy wszyscy równo potępili tego
        kolesia jako wrednego złodzieja, co jest wg mnie co najmniej naciąganiem
        rzeczywistości na własne potrzeby.
        • igraszka Re: Dziwie sie ze ludzie to kupuja 29.06.07, 15:57
          Dlaczego wszystkich ma być po równo stać na te same rozrywki w tym samym czasie???
          To już jedzie komunizmem - wszyscy mają równe prawa i szanse. Zawsze były i będą
          elity, ludzie których stać i nie stać.
          Nie stać cię, nie idź do kina w 5 dzieci, tylko poczekaj aż puszczą film za
          darmo w telewizorze, albo idź z dziećmi na seans do znajomych, kiedy kupią
          legalne DVD.
    • brunschwick Świetnego polskiego tłumaczenia??? 28.06.07, 23:08
      Znając jedynkę i dwójkę to wolę ściągnąć sobie pirata w orginale, niż oglądać
      wersję "tłumaczoną".
    • Gość: ylemai na mininovej shrek 3 w wersji telecine za darmo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 23:17
      tylko po co ściągać te nudne bzdury? są setki lepszych bajek.
      Np FullMetalAlchemist.

      swoją drogą, od 7 lat płaczą nad "piractwem" producenci filmowi... a filmy nowe
      wciąż powstają. to jak to jest? mieli już dawno pomrzeć z głodu przecież,
      nieszczęśni...
      • Gość: marian Re: na mininovej shrek 3 w wersji telecine za dar IP: *.spray.net.pl 29.06.07, 15:13
        Dlatego ceny nowych filmów nie idą w dół.
    • Gość: M. straty dystrybutorów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 23:23
      Czy oni naprawdę są tacy naiwni i myślą, że jak ktoś nie miałby dostępu do płyt z bazaru, to poszedłby do kina? Co za ograniczone myślenie. Jestem studentem, staram się też byc kinomanem, ale zwyczjnie nie stac mnie na pójście do kina więcej niż 3-4 razy w miesiącu. Akurat Shrek jest dla mnie filmem, który byc moze ogladne z pirackiej kopii. Byc może też nie będę miał czasu żeby zrobić nawet tego. Czy naprawdę trudno zrozumieć, że ceny są za wysokie? Owszem, to nie jest towar pierwszej potrzeby. Ale jeżeli zlikwidowano by piractwo, to nie ma szans na te 380 mln, a co najwyżej 20procent tej kwoty. Kto ma iść do kina i tak to zrobi, resztwa poczeka na premiere w TV.
      • Gość: frajerzy kupują Dorabiacie przestępców IP: *.aster.pl 29.06.07, 00:19
        Dorabianie przestępców kupując pirackie kopie na bazarze .
        Policja powinna się tym zająć i takimi ludźmi którzy to sprzedają.
        Dlaczego gazecie udało się kupić a policja nie może takich ludzi złapać.
        Potem się dziwimy dlaczego pielegniarki i lekarze strajkują , bo pieniądze zamiast na podatki idą do kieszeni przestępców. Gdzie jest policja ???
        Ostatnio prokuratura zajmuje się lekarzem który przyjął korzyść majątkową w postaci 3 kg wieprzowiny haha
        Niezłe tam numery odchodzą a piraci się cieszą z ich głupoty.
        Pacjenci sami dają prezenty a potem lekarz ma kłopoty bo ktoś podłożył mu świnie.
        Na każdym większym bazarze jest handel pirackimi płytami.
        Niech gazeta zgłosi na policję gdzie zakupiła piracką kopię filmu zamiast zajmować się drewnianym głosem lektora , przecież nie od dziś wiadomo że przestępcy sprzedają badziewie, a niech ktoś spróbuje zareklamować trefny towar , dostanie po łbie.
        Oczywiście takie osoby często nie mają internetu bo jakżeby inaczej , monopolista TPSA robi problemy z dostępem do internetu .
        Gdyby więcej osób miało dostęp do internetu nie byłoby takiego piractwa bo sami by sobie ściągneli i przestępców nie dorabiali a jedynie przedsiębiorców.
        www.partiapiratow.org.pl/
      • Gość: marian Re: straty dystrybutorów IP: *.spray.net.pl 29.06.07, 15:14
        Piratuj dalej, to ceny na pewno nie spadną.
    • Gość: barbie Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.cable.ubr03.donc.blueyonder.co.uk 29.06.07, 00:14
      Roczne straty dystrybutorów z tytułu piractwa wynoszą 380 mln zł. - Jedna
      trzecia tej kwoty wpłynęłaby do skarbu państwa z podatków-na budowę kolejnej
      katolickiej Swiątyni
      • Gość: nikodem Re: Przedpremierowy piracki Shrek za 10 zł IP: *.chello.pl 29.06.07, 01:01
        Te wyliczenia to fikcja. Równie dobrze mogli by napisać, że sięgają 7482
        biliardów euro - byłoby w tym tyle samo prawdy.

        Pamiętam jak (bodajże) Ziemkiewicz pisał o piractwie (wolny cytat): "Wyobraźcie
        sobie państwo, że od 15 lat wszyscy wydawcy się zmówili i drukują cały czas tą
        samą książkę zmieniając jedynie okładkę. Winą za spadającą sprzedaż obciążyli by
        także piratów".

        Do nich po prostu NIE DOCIERA, że ludzie nie chcą płacić aż tyle, za taki towar,
        na takich warunkach.

        PS. Shreka 3 nie widziałem ani w wersji kinowej ani "kinowej inaczej". Sądząc
        jednak po tym jak udała się 2 to raczej poczekam aż pojawi się w TV, bo kupić to
        raczej nie. Nie wiem czy warto zaryzykować nawet 10 zł (tak - dla mnie zmiana
        okładki to za mało).
    • swan_ganz o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwóce to 29.06.07, 01:05
      nie będzie popytu na piraty..."

      A pomyśleliście, że ci którzy kupują pirackie kopie to zwyczajni złodzieje?
      Przecież kupując pirata; wszystko jedno czy będzie to film, muzyka czy jakiś
      program okradacie autora?

      Mam pytanie; od jakiej kwoty zaczynacie być uczciwi; od stówki, dwóch stówek?
      A wcześniej to co wy jesteście ? Tanie dziwki i złodzieje?
      • Gość: slawek73 Re: o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwó IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.07, 07:56
        nie pomyslelismy - bo to nie są złodzieje. zanim wyrwiesz sie jakąś opinią,
        poznaj dane zagadnienie szczeniaku.
        • swan_ganz Re: o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwó 29.06.07, 14:46
          > nie pomyslelismy - bo to nie są złodzieje. zanim wyrwiesz sie jakąś opinią,
          > poznaj dane zagadnienie szczeniaku.

          ale pomyślicie jak was prędzej czy później dorwą za kradzież jaką jest
          niewątpliwie korzystanie z nielegalnego zapisu filmu. I zapewniam Cię, że
          nieznajomość prawa, której dowód dajesz tu na forum nie jest żadną
          okolicznością łagodzącą wyrok...
      • Gość: nikodem Re: o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwó IP: *.chello.pl 29.06.07, 08:42
        A pomyślałeś o tym, że jest różnica pomiędzy pozbawieniem zysku a stratą?
        Proponowałbym także zorientować się ile % ceny finalnej ze sprzedaży mają
        autorzy. No tylko, że wydawcy, hurtownie i sklepy to robią w majestacie prawa.
        • swan_ganz Re: o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwó 29.06.07, 14:49
          a jakie to ma znaczenie z punktu widzenia praw autorskich? I dlaczego
          interesujesz się prowizjami pośredników? To przecież nie Twoja sprawa tylko
          stron bezpośrednio zaangażowanych w ten biznes....
          Jeśli uważasz ich wysokość za nieuczciwość w stosunku np; do kosztu produkcji
          legalnej kopii to po prostu zrezygnuj z zakupu. Ale nie zastępuj jej kradzieżą.
      • unhappy Re: o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwó 29.06.07, 09:32
        swan_ganz napisał:

        > A pomyśleliście, że ci którzy kupują pirackie kopie to zwyczajni złodzieje?
        > Przecież kupując pirata; wszystko jedno czy będzie to film, muzyka czy jakiś
        > program okradacie autora?

        W jaki sposób?

        > Mam pytanie; od jakiej kwoty zaczynacie być uczciwi; od stówki, dwóch stówek?
        > A wcześniej to co wy jesteście ? Tanie dziwki i złodzieje?

        Nie - gwałciciele i ludobójcy.
      • robert.zimnicki Re: o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwó 29.06.07, 13:47
        tak jestem zlodziejem, bo nie uznaje sprzedawania sztuki za bleszane koleczka

        (jako sztuke nie uwazam m.in. szreka i polowy filmow)

        poza tam czekam, az ludzie zrozumieja, ze pieniadze zabily wiecej ofiar niz sa
        tego warte, a czekajac zarabiam na chleb zapier.jac w kieracie

        i strawa duchowa jest mi dobry film i dobra muzyka, ale ktos sobie za to chce
        kupowac majbachy, latac na majorke i wpiep.ac kawior... ot problem (i nie chodzi
        tu o autorow)


        swan_ganz napisał:

        > nie będzie popytu na piraty..."
        >
        > A pomyśleliście, że ci którzy kupują pirackie kopie to zwyczajni złodzieje?
        > Przecież kupując pirata; wszystko jedno czy będzie to film, muzyka czy jakiś
        > program okradacie autora?
        >
        > Mam pytanie; od jakiej kwoty zaczynacie być uczciwi; od stówki, dwóch stówek?
        > A wcześniej to co wy jesteście ? Tanie dziwki i złodzieje?
        • swan_ganz Re: o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwó 29.06.07, 14:42
          a kogo to obchodzi co w Twoim pojęciu sztuką jest a co nie? Prędzej czy później
          wpadniesz na kradzieży i sam się przekonasz, że Twoja definicja artyzmu jest
          bez żadnego znaczenia dla wysokości wyroku, który otrzymasz za kradzież.

          Batoniki w hipermarkecie też kradniesz dlatego, że nie uważasz ich za słodycze?

          No i druga sprawa; dlaczego interesujesz się celem na który ktoś wydaje swoje
          uczciwie zarobione pieniądze? Co Cię obchodzi czy właściciele praw autorskich
          wydają kasę zarobioną dzięki swoim umiejętnościom na sanktuarium w Licheniu czy
          też na dziwki? To ich sprawa a nie Twoja...

          Innymi słowy; nikt nie zmusza Cię do oglądania za każde pieniądze Shreka, nikt
          nie zmusza Cię do używania Windowsów więc jak Cię na takie rzeczy niestać bądź
          uważasz, że nie są warte żądanej kwoty to po prostu zrezygnuj z nich a nie
          kradnij....
          Telewizor też podpieprzysz z Mediamarktu tylko dlatego, że uważasz jego cenę za
          stanowczo wygórowaną?
          • igraszka Re: o czym wy w ogóle gadacie? -"bilety po złotwó 29.06.07, 15:21
            Ostatnio jacyś cwaniacy (podobno "nasi") podsowiecili trzy silniki Porsche z
            fabryki w Niemczech ;)

            Pewnie też tylko "pożyczyli".
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka