Dodaj do ulubionych

Kamienica i stringi

IP: *.toya.net.pl 06.10.07, 11:03
Dobre pytanie. I porządne dziennikarstwo. Może wypowiedzą się teraz fachowcy w
tej dziedzinie.
Obserwuj wątek
    • Gość: passo znów zakład budżetowy w roli zarzadcy, bezprawnie IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 06.10.07, 13:10
      Osoba pełniąca obowiązki dyrektora Administracji Nieruchomościami
      KATEDRALNA Andrzej Chojnacki , posiada pełnomocnictwo Prezydenta
      Kropiwnickiego tylko w zakresie zwykłego zarządu mieniem znajdującym
      się w posiadaniu (!) zakładu budżetowego, w zakresie bieżącej
      działalności zakładu budżetowego w zakresie dokonywania czynności
      faktycznych i prawnych dotyczących nieruchomości stanowiących
      własność (współwłasność) Miasta Łodzi w sprawach ustalania sposobu
      korzystania z nieruchomości, podejmowania czynności zachowawczych
      niezbędnych do utrzymania prawa własności (współwłasności)
      nieruchomości, o zarząd sądowy, zawierania, zmian i rozwiązywania
      umów dotyczących sprawowania zarządu nieruchomościami,
      administrowania nimi, a także przeprowadzania rozliczeń finansowych,
      nawiązywania i rozwiązywania stosunku najmu lokali mieszkalnych i
      użytkowych, prowadzenia spraw sądowych dotyczących wstąpienia w
      stosunek najmu, występowania w sprawie zmiany sposobu użytkowania
      obiektu budowlanego lub jego części, zawierania umów użytkowania
      części nieruchomości na cele związane z budową i eksploatacją sieci
      kablowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zawierania ugód w
      sprawach należności z tytułu najmu lokali i należności
      odszkodowawczych, zgodnie z obowiązującymi przepisami,
      administrowanych przez Miasto Łódź, stanowiących własność osób
      trzecich, w sprawach: prowadzenia spraw sądowych dotyczących
      administrowanych nieruchomości, zawierania ugód w zakresie
      odraczania i rozkładania na raty należności przysługujących od
      właścicieli nieruchomości, zgodnie z obowiązującym prawem,
      występowania z wnioskami o zabezpieczenie należności na hipotece
      nieruchomości, składania oświadczeń woli w imieniu Miasta Łodzi w
      zakresie zawierania umów dzierżawy ogródków przydomowych
      stanowiących część nieruchomości będących w zarządzie zakładu
      budżetowego.
      bip.uml.lodz.pl/_plik.php?plik=uchwaly/pm/V_169.DOC
      Z artykułu wynika, że zarządcą kamienicy była Gmina Miasto Łódź,
      choć budynek nie był własnością gminy.
      Ustawa o gospodarce komunalnej zabrania samorządom prowadzenia
      działalności gospodarczej, co potwierdziła w swoim raporcie
      Najwyższa Izba Kontroli.
      Zakład budżetowy ( jednostka nie posiadająca osobowości prawnej )
      nie może być także zarządcą nieruchomości, czemu dał wyraz NIK w
      swoich raportach pokontrolnych.

      bip.nik.gov.pl/pl/bip/wyniki_kontroli_wstep/inform2004/2004002/px_200
      4002.pdf
      cyt. "Przyjęte przez wszystkie skontrolowane gminy regulacje w
      zakresie komunalnego zasobu lokali użytkowych nie wystarczały do
      racjonalnego nim gospodarowania, nie zawsze miały odzwierciedlenie w
      obowiązującym stanie prawnym, a nawet były sprzeczne z tym stanem,
      co było działaniem nielegalnym. Odnosiło się to
      w szczególności do zarządzania przez zakłady budżetowe gmin, nie
      tylko lokalami użytkowymi, ale także nieruchomością wspólną i
      mieniem stanowiącym własność innych podmiotów, co było niezgodne z
      art. 7 ustawy o gospodarce komunalnej, bowiem działalność ta
      wykraczała poza zadania o charakterze użyteczności publicznej (opis
      str. 14-15)."

      Zarządzanie nieruchomościami to działalność zawodowa wykonywana
      przez zarządców, którymi są osoby fizyczne posiadające licencję
      zawodową i wykonujące czynności zarządzania osobiście albo
      przedsiębiorcy prowadzący działalność zawodową w zakresie
      zarządzania nieruchomościami ( osoby prawne ) przy pomocy osób
      posiadających uprawnienia zarządców.
      Andrzej Chojnacki p.o. dyrektora AN-u KATEDRALNA nie posiada
      licencji zawodowego zarządcy.
      Według art.185 ust.2 ustawy o gospodarce nieruchomościami
      zarządzanie nieruchomością odbywa się na podstawie zawartej umowy o
      zarządzanie.

      Na jakiej więc podstawie prawnej i z kim p.o. dyrektora Andrzej
      Chojancki zawarł umowę o zarządzanie, jeśli jednostka przez niego
      kierowana pobierała wynagrodzenie z tyt. zarządzania kamienicą
      Radwańska 12 ?





      • Gość: propriete Re: znów zakład budżetowy w roli zarzadcy, bezpr IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 06.10.07, 13:41
        Kodeks cywlny reguluje możliwość dochodzenia odszkodowania za bezprawne używanie
        cudzej rzeczy.
    • Gość: fachowiec Re: Kamienica i stringi IP: *.centertel.pl 11.03.09, 18:07
      a niby kto i dlaczego mialby uprzedzac lokatorow?? Na pewno zostali
      poinformowani PO tranzakcji wraz z informacja na jakie konto maja wplacac oplaty
      za wynajem.
      Lokatorzy nie byli tu strona umowy wiec nie ma potrzeby , obowiazku ani
      jakiegokolwiek innego powodu aby ich informowac o PLANACH i INTENCJACH
      wlasciciela budynku. ....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka