Gość: brat IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 21.06.05, 21:16 www.terminator.opole.pl : nic dziwnego że przyszło tylko 30 osób - nie ma o czym rozmawiać z Wielkim Elektronikiem .... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: olo o Aquaparku... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.05, 22:01 Jak to ladnie Prezydent powiedzial, ze miasta nie stac na aquapark, a gdy tymczaem byl inwestor gotowy do budowy i to wlasnie na zwm-ie to zostal przepedzony jak najdalej, nieporozumieinem jest punkt widzenia prezentowany przez prezydenta, ze miasto winno samo zbudowac aquapark - inne miasta w celu realizacji wiekszych inwestycji powoluja spolki wraz z inwestorami zewnetrznymi, tak aby spolka taka byla sama odpowiedzialna za swoje zobowiazania, miala wlasny kapital, i mogla wspolpracowac z inwestorem zewnetrznym, a tym samym wykonac inwestycje. ehh, szkoda gadac..:( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: s Re: o Aquaparku... IP: *.uni.opole.pl / *.uni.opole.pl 22.06.05, 11:08 MOż zdradzisz tajemnicę i powiesz jaka to była firma? Bomi a może Dobre Domy Sp. z oo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Opolanin Re: Pierwsze konsultacje prezydenta z mieszkańcam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.05, 22:13 Trudno się dziwić, że przyszło tylko kilka osób... Prezydent Opola boi się własnego cienia i jedyne na co go stać to wygłosić banał, że "należy to przeanalizować". Miasto systematycznie się wyludnia, a urzędnicza "mafia" rośnie w siłę. Trudno się dziwić, że ludzie głosują nogami, a inwestorzy dalekim kołem omijają Opole. Kilka tygodni podawałem na forum przykłady porównywalnych do Opola miast, które się fantastycznie rozwijają (Rybnik, Kalisz, Rzeszów, Elbląg, o Kielcach czy Łodzi nie wspomnę, bo dużo większe). Stworzony został tam dobry klimat dla inwestycji i widać zaangażowanie władz miasta, a u nas nic tylko dyskusje, brak kompetencji, wiedzy oraz doświadczeń i wszechobecna korupcja... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: Pierwsze konsultacje prezydenta z mieszkańcam IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 21.06.05, 22:56 A propos aquaparku.Idealnym miejscem dla takiej inwestycji jest gmina Dobrzeń Wielki,najbogatsza w województwie i jedna z najbogatszych w Polsce.Ciepła do ogrzania obiektu pod dostatkiem i to taniego,co niemiara, tereny są,dojazd z Opola jest.Elektrownia zarobi na ubezpieczenie za sprzedaż ciepła co idzie w komin. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WesołyRomek SLUMS, PLEBS? IP: *.opole.sdi.tpnet.pl 22.06.05, 09:09 Absolutnie zgadzam się z przedmówcą. Mydlenie oczu (np. o tym, że miasto miałoby samo finansować budowę parku wodnego, itp.) nadaje się na wiece wyborcze i konwencje propagandowe! Okłamujcie samych siebie nawzajem! Ten plebs z blokowisk i wieśniacy Gosławic są ponad to, panie prezydencie! Swoją drogą, nie zauważyłem ANI JEDNEGO plakatu mówiącego o takim spotkaniu! To spotkanie było tylko dla wtajemniczonych? A może KTOŚ się bał za dużo prady usłyszeć o swoich poczynaniach, a raczej zaniedbaniach i zaniechaniach? Ale mnie najbardziej ubodło, wręcz ubliżyło mi takie stwierdzenie: "Stan budynków na ZWM-ie i jego struktura społeczna powodują, że raczej nie będzie objęty rewitalizacją - dodał prezydent". Rozumiem z tego, że po pierwsze bloki te są w tak świetnym stanie, że nie trzeba ich naprawiać (albo w tak złym, że nic im już nie pomoże?). Po drugie zaś, że zamieszkuje tam ŚMIETNIK SPOŁECZNY, który nie wart jest zaiteresowania władz. Czy tak, panie wielki prezydencie? A ileż to "działaczy" politycznych, magnatów opolskiej gospodarki mieszkało, czy nawet wciąż mieszka na tym zetwuemie?! A tak w ogóle, kto przeprowadzał badania profilu społecznego blokowisk? Jakie są oficjalne wyniki? Ja i żona mamy wyższe wykształcenie, obok mieszka dziennikarz, dyrektor instytucji bulicznej, wykładowca wyższej uczelni, biznesmen - to tylko po sąsiedzku - tuż obok mnie. Ale nawet gdyby mieszkali tam operatorzy koparek, sprzątaczki, salowe, bezrobotni, pijak i stróż, wszyscy z zawodowym wykształceniem, albo i bez, to czy znaczyłoby to, że "nizinom" społecznym w mniemaniu władz nie trzeba zapewnić godnego życia? Czym różnią się bloki z Szarych Szeregów od tych na Dąbrowszczaków, Skautów, Batalionu Parasol, czym różnią się ludzie z pięknych osiedli domków, czy nowoczesnych niskich bloków od nieszczęśników cierpiących mieszkanie na zetwuemie? Zamożność wyznacznikiem wartości człowieka? Panie wielki prezydencie, "Stan budynków na ZWM-ie i jego struktura społeczna powodują, że raczej nie będzie objęty rewitalizacją - dodał prezydent" powinno być gwoździem do trumny pana kariery politycznej. Ale pewnie nie będzie, bo trudno nie odnieść wrażenia, że STRUKTURA UMYSŁOWA POLSKIEJ TZW. ELITY POLITYCZNEJ NIE ROKUJE, WIĘC NIE WARTO NAWET SIĘ NIĄ INTERESOWAĆ, a już na pewno nie jest godna zaufania, czy nadziei, że robi cokolwiek dla poprawienia bytu swoich podopiecznych - wyborców! Jak się potem dziwić, że ludzie chcą uciekać nie tylko z takiego zaściankowego Opola, ale i z takiej Polski, która chyba nie chce, żeby ją kochać! Odpowiedz Link Zgłoś
o.tisk Re: SLUMS, PLEBS? 22.06.05, 09:13 Bardzo madry post . Popieram przedmówce w calej rozciaglosci !!! pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: o'dcisk Re: SLUMS, PLEBS? IP: *.uni.opole.pl / *.uni.opole.pl 22.06.05, 11:06 A co w nim było mądrego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: realnymietek do wesołegoromka IP: *.uni.opole.pl / *.uni.opole.pl 22.06.05, 11:06 Dużo słów, mało treści. Niestety emocje przesłaniają ci możliwość przytomnego rozumienia wypowiadanych słów. Rewitalizacją moga być objęte najbiedniejsze obszary naszego miasta. To bardzo klarowna zasada Unii Europejskiej. Na tej samej zasadzie część funduszy na pomoc strukturalną otrzymają tylko województwa tzw. Ściany wschodniej. Porównaj blok na ZWM i budynek komunalny w Nowej Wsi Królewskiej czy Zakrzowie bez toalety z szambem w ogródku. Reszta twojej pisaniny to niestety tylko bełkot. Opole jest jedynym miastem w Polsce gdzie władza tak naprawdę próbuje rozmawiać ze społeczeństwem. Idąc na konsultacje wykazuje się odwagą i chęcią rzeczywistej rozmowy z ludźmi. Gdybyś uczestniczył w tym spotkaniu to niepotrzebnie nie zaśmiecałbyś forum. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WesołyRomek Re: do wesołegoromka IP: *.opole.sdi.tpnet.pl 22.06.05, 16:11 Masz klapki na oczach? Władze Opola są cacy na tle innych? Współczuję! To tak w Białoruskiej SRR - "Jest nam dobrze, bo jest nam lepiej niz dziadom i ojcom"? A ja nie chcę "jak dziadom", chcę jak w Rybniku, Częstochowie, Zabrzu... Chętnie bym uczestniczył, gdyby było PRAWDZIWIE jawne! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smutas Re: do wesołegoromka IP: *.uni.opole.pl / *.uni.opole.pl 22.06.05, 16:40 Nie będę cię przekonywał, że opinie o Białorusi są przesadzone. Chodzi tylko o sprawiedliwą i uczciwą ocenę. A przede wszystkim merytoryczną. Program rewitalizacji w przypadku Opola czy to ci się podoba czy nie może dotyczyć tylko dwóch dzielnic: Nowej Wsi Królewskiej i Zakrzowa. Wynika to z decyzji Unii. Nie bardzo rozumiem dlaczego nie możesz brać udziału w konsulatcjach? Argument o braku? ich jawności? to już jakieś schizo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: opolak Panie Prezydencie ze swita z platformy IP: *.idea.pl 22.06.05, 00:42 Tak juz bedzie do konca Pana zalosnej kadencji. Starcil Pan zaufanie ludzi, ktorzy kiedys zaglosowali na lepsza przyszlosc, a nie wieksza indolencje czym sie legitymuje obecna wladza miejska, w wiekszosci oparta o kompletnych laikow z PO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: opol Re: Panie Prezydencie ze swita z platformy IP: *.uni.opole.pl / *.uni.opole.pl 22.06.05, 11:09 Churas daj już spokój. Frustruj się poza forrum. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pajac Re: Panie Prezydencie ze swita z platformy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.05, 18:50 Dlaczego prawa ręka Zembaczyńskiego i sprawca jego "splendoru" niejaki Kowalski nie towarzyszy prezydentowi. Boi się ludziom spojrzeć w oczy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zawiedziony Re: Pierwsze konsultacje prezydenta z mieszkańcam IP: 217.173.202.* 22.06.05, 21:10 On nawet nie boi się spojrzeć w oczy emerytom i rencistom po akcji na cytrusku jego godnego pożałowania komendanta Straży Miejskiej, który nie mogąc sprostać obowiązkowi wyłapania nielegalnych handlarzy płyt, podróbek odzieży, wykazał się, karając biednych ludzi za sprzedawaną rzodkiewkę z działki.A siedzący w samochodach przekrętasy śmiali się do rozpuchu z...AKCJI.Za taką nieudolność komendant winien być przez prezydenta odwołany, a tu dalej sie nam oczy mydli.Dobrze że już niedługo koniec jego kadencji. Odpowiedz Link Zgłoś