Dodaj do ulubionych

Pierwsze konsultacje prezydenta z mieszkańcami

IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 21.06.05, 21:16
www.terminator.opole.pl : nic dziwnego że przyszło tylko 30 osób - nie ma o
czym rozmawiać z Wielkim Elektronikiem ....
Obserwuj wątek
    • Gość: olo o Aquaparku... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.05, 22:01
      Jak to ladnie Prezydent powiedzial, ze miasta nie stac na aquapark, a gdy
      tymczaem byl inwestor gotowy do budowy i to wlasnie na zwm-ie to zostal
      przepedzony jak najdalej,

      nieporozumieinem jest punkt widzenia prezentowany przez prezydenta, ze miasto
      winno samo zbudowac aquapark - inne miasta w celu realizacji wiekszych
      inwestycji powoluja spolki wraz z inwestorami zewnetrznymi, tak aby spolka taka
      byla sama odpowiedzialna za swoje zobowiazania, miala wlasny kapital, i mogla
      wspolpracowac z inwestorem zewnetrznym, a tym samym wykonac inwestycje.

      ehh, szkoda gadac..:(
      • Gość: s Re: o Aquaparku... IP: *.uni.opole.pl / *.uni.opole.pl 22.06.05, 11:08
        MOż zdradzisz tajemnicę i powiesz jaka to była firma? Bomi a może Dobre Domy
        Sp. z oo
    • Gość: Opolanin Re: Pierwsze konsultacje prezydenta z mieszkańcam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.05, 22:13
      Trudno się dziwić, że przyszło tylko kilka osób... Prezydent Opola boi się
      własnego cienia i jedyne na co go stać to wygłosić banał, że "należy to
      przeanalizować". Miasto systematycznie się wyludnia, a urzędnicza "mafia"
      rośnie w siłę. Trudno się dziwić, że ludzie głosują nogami, a inwestorzy
      dalekim kołem omijają Opole. Kilka tygodni podawałem na forum przykłady
      porównywalnych do Opola miast, które się fantastycznie rozwijają (Rybnik,
      Kalisz, Rzeszów, Elbląg, o Kielcach czy Łodzi nie wspomnę, bo dużo większe).
      Stworzony został tam dobry klimat dla inwestycji i widać zaangażowanie władz
      miasta, a u nas nic tylko dyskusje, brak kompetencji, wiedzy oraz doświadczeń i
      wszechobecna korupcja...
      • Gość: behemot Re: Pierwsze konsultacje prezydenta z mieszkańcam IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 21.06.05, 22:56
        A propos aquaparku.Idealnym miejscem dla takiej inwestycji jest gmina Dobrzeń
        Wielki,najbogatsza w województwie i jedna z najbogatszych w Polsce.Ciepła do
        ogrzania obiektu pod dostatkiem i to taniego,co niemiara, tereny są,dojazd z
        Opola jest.Elektrownia zarobi na ubezpieczenie za sprzedaż ciepła co idzie w komin.
      • Gość: WesołyRomek SLUMS, PLEBS? IP: *.opole.sdi.tpnet.pl 22.06.05, 09:09
        Absolutnie zgadzam się z przedmówcą. Mydlenie oczu (np. o tym, że miasto
        miałoby samo finansować budowę parku wodnego, itp.) nadaje się na wiece
        wyborcze i konwencje propagandowe! Okłamujcie samych siebie nawzajem! Ten plebs
        z blokowisk i wieśniacy Gosławic są ponad to, panie prezydencie!

        Swoją drogą, nie zauważyłem ANI JEDNEGO plakatu mówiącego o takim spotkaniu! To
        spotkanie było tylko dla wtajemniczonych? A może KTOŚ się bał za dużo prady
        usłyszeć o swoich poczynaniach, a raczej zaniedbaniach i zaniechaniach?

        Ale mnie najbardziej ubodło, wręcz ubliżyło mi takie stwierdzenie: "Stan
        budynków na ZWM-ie i jego struktura społeczna powodują, że raczej nie będzie
        objęty rewitalizacją - dodał prezydent". Rozumiem z tego, że po pierwsze bloki
        te są w tak świetnym stanie, że nie trzeba ich naprawiać (albo w tak złym, że
        nic im już nie pomoże?). Po drugie zaś, że zamieszkuje tam ŚMIETNIK SPOŁECZNY,
        który nie wart jest zaiteresowania władz. Czy tak, panie wielki prezydencie? A
        ileż to "działaczy" politycznych, magnatów opolskiej gospodarki mieszkało, czy
        nawet wciąż mieszka na tym zetwuemie?! A tak w ogóle, kto przeprowadzał badania
        profilu społecznego blokowisk? Jakie są oficjalne wyniki? Ja i żona mamy wyższe
        wykształcenie, obok mieszka dziennikarz, dyrektor instytucji bulicznej,
        wykładowca wyższej uczelni, biznesmen - to tylko po sąsiedzku - tuż obok mnie.
        Ale nawet gdyby mieszkali tam operatorzy koparek, sprzątaczki, salowe,
        bezrobotni, pijak i stróż, wszyscy z zawodowym wykształceniem, albo i bez, to
        czy znaczyłoby to, że "nizinom" społecznym w mniemaniu władz nie trzeba
        zapewnić godnego życia? Czym różnią się bloki z Szarych Szeregów od tych na
        Dąbrowszczaków, Skautów, Batalionu Parasol, czym różnią się ludzie z pięknych
        osiedli domków, czy nowoczesnych niskich bloków od nieszczęśników cierpiących
        mieszkanie na zetwuemie? Zamożność wyznacznikiem wartości człowieka?

        Panie wielki prezydencie, "Stan budynków na ZWM-ie i jego struktura społeczna
        powodują, że raczej nie będzie objęty rewitalizacją - dodał prezydent" powinno
        być gwoździem do trumny pana kariery politycznej. Ale pewnie nie będzie, bo
        trudno nie odnieść wrażenia, że STRUKTURA UMYSŁOWA POLSKIEJ TZW. ELITY
        POLITYCZNEJ NIE ROKUJE, WIĘC NIE WARTO NAWET SIĘ NIĄ INTERESOWAĆ, a już na
        pewno nie jest godna zaufania, czy nadziei, że robi cokolwiek dla poprawienia
        bytu swoich podopiecznych - wyborców!

        Jak się potem dziwić, że ludzie chcą uciekać nie tylko z takiego zaściankowego
        Opola, ale i z takiej Polski, która chyba nie chce, żeby ją kochać!
        • o.tisk Re: SLUMS, PLEBS? 22.06.05, 09:13
          Bardzo madry post .
          Popieram przedmówce w calej rozciaglosci !!!

          pzdr.
          • Gość: o'dcisk Re: SLUMS, PLEBS? IP: *.uni.opole.pl / *.uni.opole.pl 22.06.05, 11:06
            A co w nim było mądrego?
        • Gość: realnymietek do wesołegoromka IP: *.uni.opole.pl / *.uni.opole.pl 22.06.05, 11:06
          Dużo słów, mało treści. Niestety emocje przesłaniają ci możliwość przytomnego
          rozumienia wypowiadanych słów. Rewitalizacją moga być objęte najbiedniejsze
          obszary naszego miasta. To bardzo klarowna zasada Unii Europejskiej. Na tej
          samej zasadzie część funduszy na pomoc strukturalną otrzymają tylko województwa
          tzw. Ściany wschodniej. Porównaj blok na ZWM i budynek komunalny w Nowej Wsi
          Królewskiej czy Zakrzowie bez toalety z szambem w ogródku. Reszta twojej
          pisaniny to niestety tylko bełkot. Opole jest jedynym miastem w Polsce gdzie
          władza tak naprawdę próbuje rozmawiać ze społeczeństwem. Idąc na konsultacje
          wykazuje się odwagą i chęcią rzeczywistej rozmowy z ludźmi. Gdybyś uczestniczył
          w tym spotkaniu to niepotrzebnie nie zaśmiecałbyś forum.
          • Gość: WesołyRomek Re: do wesołegoromka IP: *.opole.sdi.tpnet.pl 22.06.05, 16:11
            Masz klapki na oczach? Władze Opola są cacy na tle innych? Współczuję! To tak w
            Białoruskiej SRR - "Jest nam dobrze, bo jest nam lepiej niz dziadom i ojcom"? A
            ja nie chcę "jak dziadom", chcę jak w Rybniku, Częstochowie, Zabrzu...

            Chętnie bym uczestniczył, gdyby było PRAWDZIWIE jawne!
            • Gość: smutas Re: do wesołegoromka IP: *.uni.opole.pl / *.uni.opole.pl 22.06.05, 16:40
              Nie będę cię przekonywał, że opinie o Białorusi są przesadzone. Chodzi tylko o
              sprawiedliwą i uczciwą ocenę. A przede wszystkim merytoryczną. Program
              rewitalizacji w przypadku Opola czy to ci się podoba czy nie może dotyczyć
              tylko dwóch dzielnic: Nowej Wsi Królewskiej i Zakrzowa. Wynika to z decyzji
              Unii. Nie bardzo rozumiem dlaczego nie możesz brać udziału w konsulatcjach?
              Argument o braku? ich jawności? to już jakieś schizo.
    • Gość: opolak Panie Prezydencie ze swita z platformy IP: *.idea.pl 22.06.05, 00:42
      Tak juz bedzie do konca Pana zalosnej kadencji. Starcil Pan zaufanie ludzi,
      ktorzy kiedys zaglosowali na lepsza przyszlosc, a nie wieksza indolencje czym
      sie legitymuje obecna wladza miejska, w wiekszosci oparta o kompletnych laikow
      z PO.
      • Gość: opol Re: Panie Prezydencie ze swita z platformy IP: *.uni.opole.pl / *.uni.opole.pl 22.06.05, 11:09
        Churas daj już spokój. Frustruj się poza forrum.
        • Gość: pajac Re: Panie Prezydencie ze swita z platformy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.05, 18:50
          Dlaczego prawa ręka Zembaczyńskiego i sprawca jego "splendoru" niejaki Kowalski
          nie towarzyszy prezydentowi. Boi się ludziom spojrzeć w oczy?
    • Gość: zawiedziony Re: Pierwsze konsultacje prezydenta z mieszkańcam IP: 217.173.202.* 22.06.05, 21:10
      On nawet nie boi się spojrzeć w oczy emerytom i rencistom po akcji na cytrusku
      jego godnego pożałowania komendanta Straży Miejskiej, który nie mogąc sprostać
      obowiązkowi wyłapania nielegalnych handlarzy płyt, podróbek odzieży, wykazał
      się, karając biednych ludzi za sprzedawaną rzodkiewkę z działki.A siedzący w
      samochodach przekrętasy śmiali się do rozpuchu z...AKCJI.Za taką nieudolność
      komendant winien być przez prezydenta odwołany, a tu dalej sie nam oczy
      mydli.Dobrze że już niedługo koniec jego kadencji.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka