Dodaj do ulubionych

Nie chcą zmiany nazwy ZWM

08.12.05, 07:18
Panowie i ksiądz!Przestancie gadać co by było gdyby.Fakty są
oczywiste.Mieszkańcy nie chcą zmiany nazwy osiedla,a z faktami się nie
dyskutuje.Weżcie się wreszcie każdy do swojej roboty i przestancie zajmować
sie zmianą historii.
Obserwuj wątek
    • Gość: ! Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.atol.com.pl 08.12.05, 08:01
      to skandal ze w opole ma osiedle im. komunistycznej organizacji
      • Gość: Opolanka Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.05, 08:12
        Radny Kwiatek chyba się zapomina, nie on będzie zmieniał władze spółdzielni.
        Zajmij się Pan nieodśnieżonymi drogami i chodnikami w mieście, bałaganem i
        brudem na opolskim cmentarzu, brudem na ulicach Opola jesteś radnym od tego a
        ni żeby bawić się w politykę. Dość polityki czas na pracę. Odpieprzcie się od
        mieszkańców ZWM.
        • Gość: Kara Mustafa Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.dreamnet.pl 08.12.05, 14:22
          Pff,... Jestem mieszkańcem ZWMu i bardzo podoba mi się wypowiedź Pana Kwiatka.
          Trzeba wreszcie zmienic nazwe spoldzielni. Wyniki ankiety dla mnie od samego
          poczatku były oczywiste. Jak sie ludzi straszy wydumanymi 60 tyś. zł to każdy
          zaznaczy, ze zadnej zmiany nie chce. Jeśli ta ankieta cos wyrazala to poprzez
          sposob jej sformulowania stosunek wladz spoldzielni do calej sprawy.A tak na
          marginesie to tego starego łapówkarza Wita Szpic Bródkę trzeba wreszcie na bruk
          wywalić !!!
        • Gość: dres Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.05, 18:40
          a ja myslalem ze radni sa od polityki, gle guepek ze mie...
        • Gość: praktyk2 Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: 213.17.145.* 09.12.05, 15:27
          Droga Opolanko. Popieram panią w całej rozciagłości. Zdecydowana wiekszość
          chcacych zmiany to ludzie horągiewki. Polityki mam po uszy. Czas pracowac nad
          poprawą życia. Te 60000 można wykozystać na poprawe wiatrołapów.
          • Gość: Kara Mustafa Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.dreamnet.pl 09.12.05, 16:02
            I co buraczku? Ty też się dałeś nabrać na te 60 000? Żałosny jesteś. Ale trzeba
            przyznać, że spoldzielnia wykonała swoja robote po mistrzowsku - plebs zawsze
            nabiera się na najbanalniejsze chwyty. Idź do cara Bródki po kosztorys zmian
            nazwy, ciekawe czy Ci go pokaże, a tym bardziej pozwoli powachac owe 60 000?
            Frajer!!!
            • Gość: Jacek Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.05, 22:30
              No tak; swój ujżał swego (czytaj;- burak - buraka), a "kara" to cię już
              dopadła, bozia brakiem rozumu pokarała. Tu nie co wąchać; gnojem od ciebie na
              kilometr zalatuje.
        • renebenay Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM 19.12.05, 18:50
          To jest wielka racja bo bedac w listopadzie w Opolu stwierdzilem ze,te niegdys
          najpiekniejsze miasto jest zasyfiale,domy czarne od brudu,chodniki z dziurami
          itd,itd.Sa takze miejsca przyjemne i tu musze takze obiektywnie
          przyznac ,znajac Opole od 1950 roku bylo to miasto bardziej przyciagajace po
          wyzwoleniu anizeli teraz.Nie wiem dlaczego zmieniac nazwe dzielnicy bo w ZWM
          byli polacy a nie kto inny-mieli inne poglady ale to byly polskie dzieci.Moj
          ojciec byl w AK na lubelszczyznie,zaliczyl 2 lata w Rosji a ja mieszkam w
          Niemczech i mianowicie najlepiej by bylo gdyby radni Opola najpierw
          doprowadzili miasto do normalnego wygladu aby przechrzczone dzielnice byly
          godne nowym nazwom.Najpierw pomyslec o ludziach a wiem ze, jak politycy maja za
          duzo czasu to sie bawia w ideologie - aby bylo latwe do kapniecia niech sie
          zajmna tym do czego byli wybrani .To chyba jest bezstronna opinia-no nie?
      • Gość: mieszkaniec ZWM-u Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 08.12.05, 21:34
        Durna/y gościu jeżeli masz pełną kasę to zapłac za zmianę nazwy. Lecz od naszych
        pieniędzy to wszystkim WARA. I czy to jest2,50 czy 7 czy jak się okaże późnie 27.
      • Gość: v Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.12.05, 22:11
        Jełopectwo społeczeństwa jest tak duże, zwłaszcza tej zbieraniny z tego osiedla,
        jest tka wielkie , że nie należy pytać go o zdanie w tej sprawie ale zmienić
        nazwę w trybie administracyjnego nakazu. W opolskich gminach są ulice
        Świerczewskiego i Dzierżyńskiego bo "zmiana za dużo kosztuje i czyż nie ma
        ważniejszych spraw?" Przeciez tu nie ma z kim dyskutować. Tym troglodytom nawet
        powrót do nazwy ulicy Stalina a może wcześniejszej- Hitlera , mozna wmówić w
        imię pielęgnowania jakiejś "mowej świeckiej tradycji "
    • Gość: rr22 Zmiana nazwy ZWM IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 08.12.05, 09:57
      W ankiecie było pytanie o zmianę nazwy spółdzielni - czyli firmy.
      Na mapie Opole na www.opole.pl jest dzielnica ZWM.
      Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Rada Miasta uchwaliła zmianę nazwy dzielnicy
      na AK. Niech sobie będzie Spółdzielnia ZWM w dzielnicy Armii Krajowej.
      Dla zainteresowanych tematem załączam link: www.stanislaw.plewako.pl/
      • deviant.rr Re: Zmiana nazwy ZWM 08.12.05, 10:12
        Mnie tan ZWM się podoba.
        Po jakiego wała zmieniać co nikomu nie przeszkadza z mieszkańców osiedla. Tak
        jak napisano wcześniej - za tę kwotę lepiej jest zrobić coś porzytecznego...
        • Gość: Kara Mustafa Re: Zmiana nazwy ZWM IP: *.dreamnet.pl 08.12.05, 14:24
          Nie przeszkadza Ci bo nie szanujesz historii. A co do podanej kwoty to dałeś się
          nabrać.
          • Gość: praktyk2 Re: Zmiana nazwy ZWM IP: 213.17.145.* 09.12.05, 15:38
            Jeżeli tak znasz historję to wiesz kim był Kara Mustafa. Co do histori polski
            to jej nie zmienisz. Nie przeszkadzają mi ludzie którzy w dobrej wierze tłukli
            okupanta. Politykę robili ludzie o twoim pokroju. Czyli ci którym wydawało sie
            ze są najmadzrzejsi.
            • Gość: Kara Mustafa Re: Zmiana nazwy ZWM IP: *.dreamnet.pl 09.12.05, 15:54
              Poczytaj sobie co tu historyk popisał to sie czegos o dobrej wierze dowiesz i
              moze jak zaczniesz myslec to cos Ci zacznie przeszkadzac. No tak, tylko takich
              burakow jak Ty nie szanujacych historii nikt myslenia nie nauczy. Aaa... i
              wytlumacz mi jeszcze jaki moj nick ma zwiazek z ta dyskusją.
            • Gość: ortografik Re: Zmiana nazwy ZWM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.05, 18:31
              do praktyk2: Stary kara to jest, to ze sie tu udzielasz, a mustafa nazywa sie
              moj wielblad, ktory jest bystrzejszy od ciebie. Jak uczyles sie historJi to
              szczerze ci wspolczuje, bo chyba wypaczyla ci mozg
      • Gość: behemot Re: Zmiana nazwy ZWM IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 08.12.05, 10:53
        Brawo mieszkańcy ZWM.To jakiej nazwy członkami społdzielni chcecie być
        decydujecie WY.To fakt,ze dzisiejszy plugawy patron jest rodem z minionej epoki
        i nalezy go zmienić.Reliktem z minionej komunistycznej epoki jest również
        wspomniana ankieta.Oto demokratycznie możecie sie wypowiedziec jakiego chcecie
        mieć patrona,wszak jest demokracja i wolnosć,ale do wyboru macie dwóch:Jana
        Pawła II i AK.Czysty bolszewizm i demokracja socjalistyczna.Wyboru dokonano za
        nas.Zal,że zamieszano w to organizację i postac o tak wielkim znaczeniu dla
        Polaków.Bo nie jest to w istocie protest przeciw Janowi Pawłowi II i Armii
        Krajowej,ale protest przeciwko narzucaniu woli Rady Miasta z jednej strony i
        Danuty Schetyny z drugiej.Nic o nas bez nas.To My mieszkańcy,spółdzielcy
        wybierzemy nazwę dla naszej spółdzielni i dzielnicy.Nie jesteśmy przedmiotem
        gier politycznych i środkiem do zaspokajania ambicyjek politycznych lokalnych
        kacyków i nieopierzonych polityków.
        Zazdroszczę Chabrom.Tej nazwy nikt nie bedzie chciał zmieniać.
        • Gość: hangor Re: Zmiana nazwy ZWM IP: 217.197.77.* 08.12.05, 11:29
          Popieram w zupełności to co piszesz Behemot; a swoją drogą p. Kwiatek chce
          wrócić do starych metod- macie nazywać się tak a tak i bez dyskusji !!!!!!!!!
          Chyba nie tędy droga - skoro nie bierze pod uwagę głosu mieszkańców to może
          głosów wyborców (np. tych którzy p. Kwiatka wybrali radnym) też należy nie brać
          pod uwagę!!!
          Wszyscy są równi ale radny Kwiatek równiejszy!
          • Gość: Michal Re: Zmiana nazwy ZWM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.05, 11:50
            Smiesza mnie Ci ktorym tak zalerzy na zmianie nazwy. Krytykuja komunistyczne
            organizacje a sami postepuja jak one. He he radny Kwiatek to niezly buc i niech
            zabierze sie lepiej do roboty. Swoja droga moze zmienimy nazwe na "Bratki"
            • Gość: Leszek Re: Zmiana nazwy ZWM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.05, 13:12
              Nie cieszcie się! Przecież już powiedziano że ankieta nie jesto obowiązująca i
              zmainy może dokonać zarząd. Swoją drogągdzie znajduje się siedziba KC w którym
              siedzą ci co wiedzą najlepiej co dla ludzi jest najlepsze.
              A co do pieniędzy to na ZWM brak drzew, fontanny albo stawu a na tych
              nielicznych drzewach wiszą stare, rozwalone budki lęgowe dla ptaków.
              • Gość: Fiodor kwiatek WON IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.05, 14:39
                kwiatek twierdzi że ankieta nie będzie brana pod uwagę bo była dobrowolna.
                Można więc wbrew woli wiekszości głosujących zrobić im na przekór.
                Panie Kwiatek. Wybory samorządowe też nie są obowiązkowe więc jeśli znowy pan
                zasiądzie w radzie miasta to podważę ten wybór używając Pańskich argumentów.
                • Gość: Kara Mustafa WIT BRÓDKA WON IP: *.dreamnet.pl 08.12.05, 14:51
                  Wit Bródka WON
      • Gość: Jan XCI Re: Zmiana nazwy ZWM IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 08.12.05, 18:53
        W OPOLU NIE MA DZIELNIC!
        A TO, ŻE NA MAPCE JEST TO CO Z TEGO? Na urzednikow stronce widzialem tez kursy
        widmo mzk
    • Gość: aro Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.dreamnet.pl 08.12.05, 14:46
      he he he,... standard. Ta cała zabawa z ankietami i jej wyniki jasno tłumaczy,
      ze jak można w Polsce coś zmienić na lepsze, mądrzejsze, to NIE DA SIĘ!!!
      Przecież ta sprawa jest oczywista. To osiedle od dawna powinno nazywać się AK,
      czy ZWZ itp. Zmieniono nazwy ulic to dla czego nie zmieniono nazwy całej
      spółdzielni, osiedla? Zamiast uderzyc sie w pierś droga spoldzielnio raz, dwa,
      trzy, zmienic nazwe to wydaje sie kase na ankiety, ich roznoszenie itd. Na to
      spoldzielnia kase znalazla i jakos nigdzie nie podała ile ja to - patrz
      mieszkancow osiedla kosztowalo.
    • Gość: born.in.the.zwm Zostawic nazwe ZWM IP: 217.153.107.* 08.12.05, 14:51
      Zmiana nazwy ZWM nie ma zadnego sensu.

      To osiedle wybudowano w PRL-u i w stylu PRL-u, wiec nie ma powodu aby i nazwa
      sie z PRL-em nie mogla kojarzyc. Jest to swego rodzaju relikt przeszlosci. Z
      wikipedii:

      "Związek Walki Młodych - polska komunistyczna organizacja młodzieżowa działająca
      w l. 1943-1948, utworzona przez PPR. Działalność ZWM w okresie wojny to głównie
      akcje dywersyjne przeciwko Niemcom. W 1948 roku ZWM został włączony do Związku
      Młodzieży Polskiej."

      Moim zdaniem moglo byc gorzej.

      Do tego dochodzi sprawa kosztow zmiany nazwy. Ponadto postepujaca degeneracja
      osiedla nie zostanie zatrzymana poprzez zmiane nazwy, ani tez nie nobilituje
      nowego patrona.
      • Gość: Historyk Re: Zostawic nazwe ZWM IP: *.dreamnet.pl 08.12.05, 14:53
        Ta definicja krórą wyciągnąłeś z Wikipedii jest zdecydowanie niepełna.
        • Gość: Delfina Re: Zostawic nazwe ZWM IP: 217.197.76.* 08.12.05, 16:12
          Po co zmieniac nazwę osiedla? Choby go nazwano imieniem papieża to i tak
          wszyscy będą na nie mówic ZWM, to tak jak ze zmianą ulicy Matejki na Czaplaka -
          nie wiadomo po co? Nie lepiej za te pieniądze zrobic cos pożytecznego?
          • Gość: abc Re: Zostawic nazwe ZWM IP: *.centrum.punkt.pl / *.centrum.punkt.pl 08.12.05, 17:40
            A może tak nowi włodarze Opola (ci od Kwiatka, nie komuniści - cokolwiek to
            znaczy) po prostu wybudują nowe osiedle mieszkaniowe i nazwą je tak, jak sobie
            wymyślą? Na nadmiar mieszkań w tym mieście raczej nie narzekamy.
      • Gość: obiektywny Re: Zostawic nazwe ZWM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.05, 18:32
        Dlaczego ZWM kojarzy się z wyłącznie komunizmem a nie z walką z Niemcami.
        Zobaczcie chociaż 80% Niemców służących w wojsku hitlerowskim to zwykli
        mordercy nikt z MN tego tak nie widzi. Wystrczy pojechać na pierwszą wieś pod
        Opolem aby zobaczyć pomnik wystawiony niemieckim mordercom. Dzięki zasadom
        ustlonym przez byłą wojewodę nawet nie widać który był z SS a który z innej
        formacji, nie widać też stopnia. Wszyscy są dobrymi niemieckimi żołnierzami.
        U nas polikwidowano pomniki Janka Krasickiego, Świerczewskiego itd. Wychodzi na
        to że nie wszyscy mogli walczyć z Niemcami słusznie. Tylko AK miała ten
        przywilej i słabo z niego korzystała stojąc z bronią u nogi, szykując kadry i
        walcząz organizacjami obcymi jej ideowo. Teraz znowu walczą, tym razem z
        historią.

        • Gość: Historyk Re: Zostawic nazwe ZWM IP: *.dreamnet.pl 08.12.05, 18:46
          Ech,... bardzo ciężko mi się to czytało co napisałeś,... ponieważ wynika z tego
          jasno, iż zupełnie nie znasz historii. Napiszę więc za chwile dłuższy elaborat o
          tym na czym poleagała tzw. walka komunistów z Niemcami. Pamiętaj, że dziś każdy
          z nas może badać historię i nikt mu w tym nie przeszkadza. Podręczniki po roku
          89 nie zostały zmienione po to, aby ludziom wtłaczać do głowy nową wersję
          historii, lecz po to aby wreszczie Polacy mogli poznać prawdę. AK to była
          wspaniała organizacja - POWINIENEŚ o tym jako POLAK wiedzieć. "Walka" komunistów
          z Niemcami była dla ZWMu, AL, GL narzędziem, które miało posłużyć wprowadzeniu
          na ziemiach polskich władzy sowieckiej. "Tylko AK miała ten
          przywilej i słabo z niego korzystała stojąc z bronią u nogi, szykując kadry i
          walcząc z organizacjami obcymi jej ideowo" - tych słów powinieneś się BARDZO
          wstydzić. Powtarzasz w nich wytarte slogany doby komunizmu. Zacznij myśleć i
          CZYTAĆ !!!
        • Gość: Historyk TROCHĘ HISTORII DLA ZAINTERESOWANYCH IP: *.dreamnet.pl 08.12.05, 20:02
          W związku z tym, iż wypowiedzi wielu uczestników forum jasno wykazują, iż
          działalność Związku Walki Młodych jest im mało znana, poniżej w przydługawym
          opisie staram się im tematykę tą przybliżyć.

          Związek Walki Młodych oraz inne organizacje komunistyczne (GL a później AL)
          przedstawiały w swej propagandzie własne oddziały bojowe jako jedyny element
          aktywnie walczący z okupantem. Organizacje komunistyczne w swej
          „antyhitlerowskiej działalności” z reguły nie kierowały się ani przesłankami
          wojskowymi, ani interesem ludności polskiej. Zamachy i akty antyniemieckie
          dokonywane przez ZWM nosiły charakter prowokacji, a nie odwetu i prowadzone były
          pod takim kątem widzenia, aby wywołać maksymalne represje niemieckie. Akty te
          niemal z reguły kierowane były w wojsko niemieckie, przy czym osoba
          zaatakowanego nie odgrywała żadnej roli. Do typowych wystąpień ZWMu i GL-AL
          należały: 1) rzucenie granatu na maszerujący oddział żołnierzy w Alejach
          Ujazdowskich w Warszawie w dniu 15.VII 43. Po stronie niemieckiej wynikiem
          zamachu było kilkunastu rannych szeregowców, natomiast spośród przypadkowych
          przechodniów natychmiast aresztowano i rozstrzelano 100 osób. 2) Szereg zamachów
          bombowych w lokalach rozrywkowych dla wojska (np. zamach w Cafe Club) w wyniku,
          których władze niemieckie zwiększały terror w Warszawie dokonując wielu
          egzekucji publicznych polskich cywilów. 3) We wrześniu 1943 wrzucony został
          granat do szpitala niemieckiego przy Nowym Zjeździe w Warszawie, w następstwie
          czego kilku chorych zostało zabitych. 4) Meetingi organizowane przy pomocy
          uzbrojonych bojówek, wkraczających wraz z mówcami do lokali zamkniętych –
          kawiarni, sal wykładowych, hal fabrycznych itp. – w których znajdowały się
          większe skupienia ludzkie (taki przymusowy meeting miał np. miejsce w
          październiku 1943 r. w fabryce Philipsa w Warszawie – pociągając za sobą wkrótce
          po odejściu bojówki masowe aresztowania i represje wśród młodzieży szkolnej i
          robotników) 5) Wreszcie najbardziej typowy przykład komunistycznej prowokacji -
          bezładne strzelaniny dokonywane równocześnie w kilku punktach Warszawy a
          pozorujące ruchawkę.
          Dokładnie ten sam prowokacyjny charakter miały wystąpienia organizacji
          komunistycznych na prowincji, jednakże efekt ich działalności wywoływał tam
          jeszcze większe szkody. Odrębny, bardzo długi i smutny rozdział to działalność
          Związku Walki Młodych po wkroczeniu na polskie tereny wojsk sowieckich. Zajmował
          się on bowiem utrwalaniem władzy komunistycznej w Polsce poprzez m. in.
          biologiczne niszczenie członków organizacji niepodległościowych takich jak np.
          Armia Krajowa. Po wojnie ZWM bardzo rzetelnie kontynuował swoją działalność –
          np. podczas demonstracji niepodległościowych bojówki ZWMu brutalnie rozpędzały
          ich uczestników. Wielu ORMOwców było niegdysiejszymi członkami ZWMu,...
          • Gość: obiektywny Re: TROCHĘ HISTORII DLA ZAINTERESOWANYCH IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.05, 00:18
            I co udowodniłeś? Potwierdziłeś że organizacje lewicowe walczyły z Niemcami a
            AK największa organizacja siedziła i czekała na interwencję aliantów. Później
            została rozwiązana i przekształciła się w zwykłych bandytów którzy już nie
            przejmowali się represjami (bo ich nie było) tylko mordowali zza węgła rodaków
            i Żydów itp. Jest się czym chwalić jak ch...ra.
            Powstanie Warszawskie tylko przypadkiem było skierowane przeciw Niemcom.
            Na koniec wielu bohaterów zwiało na zachód razem z Niemcami ale według twojej
            wykładni walczyli z komunizmem to im było można. Czy ty wiesz co to jest
            patriotyzm?
            • Gość: Historyk Re: TROCHĘ HISTORII DLA ZAINTERESOWANYCH IP: *.dreamnet.pl 09.12.05, 00:50
              Aż mi dech zaparło. Byłem przekonany, że to co zamieściłem było wystarczająco
              jasno napisane aby zrozumiał to przedstawiciel homo sapiens średniej
              inteligencji. Człowieku, Ty nie wiesz NIC o historii swojego kraju. NIC !!! Wbij
              to sobie do głowy i zrób coś z tym zamiast powtarzać usłyszane gdzieś bezmyślne
              frazesy. Patriotyzm, o którym wspominasz wymaga od nas między innymi tego aby
              pogłebiać swoją wiedzę na temat Polski- lepiej się więc tym zajmij gdyż swoją
              wypowiedzią udowodniłeś tylko, iż nie udało Ci się jak dotąd opanować programu
              historii na poziomie szkoły podstawowej.
            • Gość: Historyk Re: TROCHĘ HISTORII DLA ZAINTERESOWANYCH IP: *.dreamnet.pl 09.12.05, 01:05
              A i jeszcze coś,... Lepiej nie powtarzaj swoim dzieciom (jeśli masz takowe)tego
              co tu na forum powypisywałeś - zrobiłbyś im wielką krzywdę.
            • Gość: dres Re: TROCHĘ HISTORII DLA ZAINTERESOWANYCH IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.05, 16:12
              Co ty pierdzielisz gizmucie jeden? No ale rozumiem, ze jestes z tych co to
              rowniez kwiestionuja istnienie komor gazowych i nadal twierdza ze Ziemia jest
              plaska. Jak dla ciebie zreszta moze byc PLASKATA. Historie to ci chyba
              wykladala malpka kapucynka.
            • Gość: alosza Re: TROCHĘ HISTORII DLA ZAINTERESOWANYCH IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 10.12.05, 17:05
              Gratuluje znajomosci tematu napisz jeszcze cos ciekawego. Nie wszyscy znaja
              wykladnie istorii maskowskoj akademii. Znam gostka ktory mowil ze Katyn. A po
              co pchali sie tam zolnierze polscy? Podobno ukonczyl czwarty rok tej samej
              maskowskoj akademii.
          • Gość: born.in.the.zwm Re: TROCHĘ HISTORII DLA ZAINTERESOWANYCH IP: 217.153.107.* 09.12.05, 08:51
            Dobra, dobra Historyk, bo Ci sie klawiatura zagrzeje. Krótko: walczyli z
            Niemcami czy nie? Walczyli. A co do utwalania w Polsce wladzy ludowej, to wielu
            ludzi do tego rece przylozylo, i nie wszyscy ormowcy wyszli z ZWM... Dajmy sobie
            spokoj z rozliczeniami i zmianami nazw osiedli.
            • Gość: Historyk Re: TROCHĘ HISTORII DLA ZAINTERESOWANYCH IP: *.dreamnet.pl 09.12.05, 09:59
              Widze, że dla Ciebie rónież napisałem w sposób mało jasny.
              • Gość: Konrad Re: TROCHĘ HISTORII DLA ZAINTERESOWANYCH IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.05, 08:58
                W związku z tym, iż wypowiedzi wielu uczestników forum jasno wykazują, iż
                działalność Związku Walki Młodych jest im mało znana, poniżej w przydługawym
                opisie staram się im tematykę tą przybliżyć.

                Związek Walki Młodych oraz inne organizacje komunistyczne (GL a później AL)
                przedstawiały w swej propagandzie własne oddziały bojowe jako jedyny element
                aktywnie walczący z okupantem. Organizacje komunistyczne w swej
                „antyhitlerowskiej działalności” z reguły nie kierowały się ani przesłankami
                wojskowymi, ani interesem ludności polskiej. Zamachy i akty antyniemieckie
                dokonywane przez ZWM nosiły charakter prowokacji, a nie odwetu i prowadzone były
                pod takim kątem widzenia, aby wywołać maksymalne represje niemieckie. Akty te
                niemal z reguły kierowane były w wojsko niemieckie, przy czym osoba
                zaatakowanego nie odgrywała żadnej roli. Do typowych wystąpień ZWMu i GL-AL
                należały: 1) rzucenie granatu na maszerujący oddział żołnierzy w Alejach
                Ujazdowskich w Warszawie w dniu 15.VII 43. Po stronie niemieckiej wynikiem
                zamachu było kilkunastu rannych szeregowców, natomiast spośród przypadkowych
                przechodniów natychmiast aresztowano i rozstrzelano 100 osób. 2) Szereg zamachów
                bombowych w lokalach rozrywkowych dla wojska (np. zamach w Cafe Club) w wyniku,
                których władze niemieckie zwiększały terror w Warszawie dokonując wielu
                egzekucji publicznych polskich cywilów. 3) We wrześniu 1943 wrzucony został
                granat do szpitala niemieckiego przy Nowym Zjeździe w Warszawie, w następstwie
                czego kilku chorych zostało zabitych. 4) Meetingi organizowane przy pomocy
                uzbrojonych bojówek, wkraczających wraz z mówcami do lokali zamkniętych –
                kawiarni, sal wykładowych, hal fabrycznych itp. – w których znajdowały się
                większe skupienia ludzkie (taki przymusowy meeting miał np. miejsce w
                październiku 1943 r. w fabryce Philipsa w Warszawie – pociągając za sobą wkrótce
                po odejściu bojówki masowe aresztowania i represje wśród młodzieży szkolnej i
                robotników) 5) Wreszcie najbardziej typowy przykład komunistycznej prowokacji -
                bezładne strzelaniny dokonywane równocześnie w kilku punktach Warszawy a
                pozorujące ruchawkę.
                Dokładnie ten sam prowokacyjny charakter miały wystąpienia organizacji
                komunistycznych na prowincji, jednakże efekt ich działalności wywoływał tam
                jeszcze większe szkody. Odrębny, bardzo długi i smutny rozdział to działalność
                Związku Walki Młodych po wkroczeniu na polskie tereny wojsk sowieckich. Zajmował
                się on bowiem utrwalaniem władzy komunistycznej w Polsce poprzez m. in.
                biologiczne niszczenie członków organizacji niepodległościowych takich jak np.
                Armia Krajowa. Po wojnie ZWM bardzo rzetelnie kontynuował swoją działalność –
                np. podczas demonstracji niepodległościowych bojówki ZWMu brutalnie rozpędzały
                ich uczestników. Wielu ORMOwców było niegdysiejszymi członkami ZWMu,...
            • Gość: Historyk Re: TROCHĘ HISTORII DLA ZAINTERESOWANYCH IP: *.dreamnet.pl 09.12.05, 13:26
              Skoro zadajesz pytanie, odpowiadam. Walczyli. Jednak inteligentny człowiek stara
              się spojrzeć głębiej. Zadaje sobie pytania,... Jak walczyli (metody) i o co
              walczyli (cele). Poniżej w dużym uproszczeniu drobne wyjaśnienie dotyczące
              „walki z Niemcami” organizacji komunistycznych w tym m.in. ZWMu.

              1) Metody komunistów– chaotyczne akcje „odwetowe” o charakterze prowokacyjnym i
              zerowym znaczeniu militarnym (potępiane z resztą przez polskie społeczeństwo
              jeszcze w czasie okupacji). Uderzały one w przypadkowych niemieckich żołnierzy -
              członkowie orkiestry wojskowej, ranni żołnierze niemieccy w szpitalach, czy jak
              np. w Cafe Bar żołnierze niemieccy na przepustkach i polscy kelnerzy. Jak już
              wspomniałem takie działania powodowały wyłącznie zwiększanie terroru przez
              Niemców i kolejne ofiary pośród przedstawicieli polskiego społeczeństwa. W
              istocie więc działania komunistów nie były zwrócone przeciwko Niemcom tylko
              przeciwko Polakom. Komunistom bardzo zależało na tym aby w krótkim czasie
              zrobiło się o nich głośno – przez pierwsze lata wojny nie robili w zasadzie nic.
              W chwili więc gdy zmieniła się sytuacja na froncie wschodnim i coraz bardziej
              oczywista stawała się przegrana III Rzeszy, wzięli się do roboty. Chodziło o
              celowe robienie wokół siebie rozgłosu (w prosty sposób - do restauracji nawet
              dziecko może wrzucić granat), aby polskie społeczeństwo, w którym komuniści nie
              mieli w czasie wojny żadnego poparcia wreszcie o nich usłyszało. Dla porównania
              akcje odwetowe prowadzone przez AK były świetnie przygotowane bardzo trudne do
              wykonania i uderzały w wysokich funkcjonariuszy niemieckich (patrz np. zamach na
              Kutscherę) i przynosiły one pozytywne rezultaty w postaci właśnie ograniczania
              przez hitlerowców terroru.
              2) Cele – organizacje komunistyczne walczyły nie o wolną Polskę lecz o
              narzucenie jej sowieckiego dyktatu, a tym samym o władzę dla siebie !!! Był to
              straszliwy paradoks – bardzo nieliczna grupa ludzi praktycznie bez poparcia w
              społeczeństwie polskim, za to z poparciem karabinów i dział ZSRR zdobyła władze
              w Polsce.
              • Gość: J-C Re: TROCHĘ HISTORII DLA ZAINTERESOWANYCH IP: *.dreamnet.pl 09.12.05, 19:14
                Dobrze gadasz pane historyku. Szkoda tylko, ze wy opolscy naukowcy dopusciliscie
                do tego, ze to osiedle czy spoldzielnia ma taka a nie inna nazwe. Od tego
                jestescie zeby uswiadamiac ciemn lud ze swojego miasta. Zrobic jakiejs
                konferencji prasowej nie mozecie czy jak? Trzeba pietnowac takie idiotyzmy jak
                nazwa tej dzielnicy. Ciao Geschichte people !!!
                • Gość: opolanka Re: TROCHĘ HISTORII DLA ZAINTERESOWANYCH IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.05, 07:54
                  Poczulam sie gleboko urazona twoja wypowiedzia. Nie znasz opolan, a nazywasz nas
                  ciemnymi ludzmi. Wszyscy doskonale wiemy, ze historia w szkolach, jaszcze do
                  niedawnych lat, byla bardzo przeklamana. Prawde mowiac i teraz nie mozemy miec
                  100% pewnosci co jest prawdziwa prawda, a co tylko polityczna. Nie chce sie ty
                  wypowiadac na temat czy ZWMowskie bojowki byly faktycznie patryjotyczne czy nie,
                  bo moja wiedza w tym temacie jest wiele za mala. Nie mniej jednak nie zycze
                  sobie aby ktokolwiek nie znajac mnie czy moich sasiadow mowil, ze jestesmy
                  ciemnymi ludzmi tylko ze wzgledu na to, ze moje osiedle ma taka a nie inna
                  nazwe. Nastepnym razem przemysl dokladnie kazde slowo jakiego masz zamiar uzyc
                  w swojej wypowiedzi!
        • Gość: gosc popierajacy Re: Zostawic nazwe ZWM IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 11.12.05, 20:27
          popieram twoja wypowiedz.Tym bunczucznym moge powiedziec mozecie zamienic
          mieszkania i wyprowadzic sie na Chabry, Zaodrze, Dambonia, Malinke lub
          wyprowadzic sie z Opola.Niech pamietaja o tym ze wiekszosc tych mieszkan
          zbudowano w okresie PRL-u to co moze zburzyc.jestem za pozostawieniem nazwy ZWM
          a na pana Kwiatka juz nie zaglosuje i nikt z moich dobrych znajomych.
          • Gość: dres Re: Zostawic nazwe ZWM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.05, 21:32
            Mister popierajacy, to moze od razu obudujecie cale osiedle murem, wybierzecie
            prezydenta i zaczniecie pobierac myto na bramie skoro jestescie tacy
            niezalezni. Rebelianci na stos!
          • Gość: Al Re: Zostawic nazwe ZWM IP: *.dreamnet.pl 11.12.05, 21:33
            Jesteś bezmyślnym człowiekiem. Zgodnie z twoim punktem widzenia wszystkie
            miejsca, ktore powstaly w dobie PRLu powinny posiadac swoje stare nazwy?
            Swietnie niech wiec plac Teatralny znow stanie sie placem Lenina, itd., itp.!
            • Gość: obiektywny Re: Zostawic nazwe ZWM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.05, 22:36
              Tak samo dobry patron jak JPII, tym bardziej że kościól nic nie zbudował a
              dzięki Leninowi powstał system w którym wszyscy umieli czytać. Wystarczyło 15
              lat III RP aby się okazało że 30% dzieci nie rozumie tego co czyta!
              • Gość: J-C Re: Zostawic nazwe ZWM IP: *.dreamnet.pl 11.12.05, 23:41
                koleś? Po lobotomii jesteś?
              • Gość: dres Re: Zostawic nazwe ZWM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.05, 16:29
                obektywny - mam wrazenie ze bys sie brandzlowal przy mumii Lenina jakbys mial
                okazje.
    • Gość: A Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.centrum.punkt.pl / *.centrum.punkt.pl 08.12.05, 17:57
      Czy Kwiatek jest członkiem S-ni ZWM?? czy ktoś wie??
      • Gość: wiem Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.05, 20:25
        mieszka na już za Odrą i Pl.Kazimierza w wielce wymagającym gospodarskiej ręki
        mieszkaniu.
        • Gość: Wilq Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.dreamnet.pl 08.12.05, 20:28
          Masz nieaktualne info.
    • Gość: lolek Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.dip0.t-ipconnect.de 08.12.05, 18:32
      ściąc kwiatka !!!!!
    • Gość: szok Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.05, 18:36
      Panie Kwiatek a ja myślałem, że w zarządzaniu publicznymi pieniędzmi liczy się
      gospodarność a nie polityka i to ta z gatunku TKM.
    • Gość: Jan Naj Do radnego IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 08.12.05, 18:59
      kIEDY TEN RADNY KWIATEK PRZESTANIE SIĘ OŚMIESZAĆ. Uszanuj radny nasz wolę.
      Pamiętam cie jak chodziłeś swego czasu po mieszkaniach gdy zabiegałeś o nasze
      głosy. Teraz tą większość masz już gdzieś radny?
      • Gość: Joe C. To ZWMowcy się ośmieszyli !!! IP: *.dreamnet.pl 08.12.05, 19:13
        I co sie Kwiatka czepiacie ZWMowcy? Zna chłopak i szanuje historię to się
        bulwersuje, że tak dupiato zagłosowaliście.
    • Gość: zwm postulat kolejny raz IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 08.12.05, 21:29
      wnosze aby zwiazek kombatantow przyjal za patrona JP2 oraz Rydzycha Giertycha i
      leppera za patronow.
    • Gość: JOT 49 Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 08.12.05, 21:37
      Kwiatek wyznaje zasadę, że on ma tylko rację (zjadł wszystkie rozumy). Jak
      mieszkancy ZWM w przeważającej części mają inne zdanie niż Jaśnie Pan Radny tym
      gorzej dla nich. Zasady demokracji Pan Kwiatek ma głęboko gdzieś. Mam nadzieję,
      że za rok wyborcy w głosowaniu w wyborach samorządowych wyrwą ten Chwast.
      • Gość: monika Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.atol.com.pl 08.12.05, 22:09
        Radny Kwiatek powiedział: " Mimo takich, a nie innych wyników ankiety, co do
        których wiarygodności mam zresztą poważne zastrzeżenia" przeforsujemy swoje
        staniwsko. Zawsze jeśli wyniki nie pasują mozna powiedziec, że są
        niewiarygodne. A moze wskazują na cos innego? Na stan wiedzy historycznej
        społeczeństwa z jednej strony i na niezdolność prześwietnej koalicji rządzącej
        w radzie miasta do przekonania swoich wyborców do własnej inicjatywy - z
        drugiej.
        Czyżby "prawicowi" radni umieli tylko robić własną kampanie wyborczą, a juz
        kampanii informacyjnej - to juz nie potrafią? A może w swoim zadufaniu sądzą,
        ze ich apel do mieszkańców w sprawie wystarczy, bo jakże smieliby nie posłuchać
        takich przeswietnych swoich reprezentantów, którzy wszystko wiedzą lepiej?
        Oczywiście nasi mądralińscy wiedzą też najlepiej, jaką nazwę powinno mieć
        osiedle, a rolą mieszkanców jest z pokorą przyjąć ich propozycję.
        Tak właśnie wygląda demokracja w "prawicowym" wydaniu naszych młodych
        rozsądnych i ambitnych radnych prawicy z liberalnej PO. Trzeba będzie emigrowac
        z miasta, jesli zrobią sobie skuteczna kampanię wyborczą, znowu żerując na
        korupcji poprzedniej eseldowskiej władzy.
        • Gość: dres Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.05, 22:36
          No widze ze radny Kwiatek stal sie celemkonkretnej nagonki. To dobrze miec
          jakiegos wspolnego wroga, to tak bardzo jednoczy. Naprawde nie naleze to jego
          zwolennikow, ale nie mam zamiaru przylaczac sie do polowania na czarownice. Bo
          kwiatek powiedzial! To jego wina! Wyrwac chwasta! Ciekawe czemu tyle energii i
          zangazowania nie poswieca sie na inna aktywnosc?

          Nie jestem mieszkancem ZWMu i nie zwazam na argumenty ze skoro nie naleze do
          spoldzielni to nie mam nic do powiedzenia. ZWM jest w Opolu a ja jestem
          oolaniniem i mam prawo powiedziec ze mi sie nie podoba ta nazwa. Smiesza mnie
          stwierdzenia w stylu "Ja juz sie przyzwyczailem do tej nazwy i nie chce by ja
          zmieniano". Gdyby ZWM nazywal sie Dupowo Podgorne to tez bylbym za zmiana
          nazwy, a nie stal w kolejce wysmiewajacych sie z tego. Dalej - koszty. Skad
          takie koszty? z ksiezyca? Chcialbym wiedziec co jest zawarte w tych 60
          tysiacach za zmiane nazwy spoldzielni. Premie dla pracownikow? Dlaczego ta
          zmiana ma tyle kosztowac, a nie np. 6 tysiecy czy 200 tysiecy. Czy ktos to
          gdzies opublikowal? Takie dane chyba powinny byc jawne. W koncu sa to pieniadze
          SPOLDZIECOW, ktorzy tak bardzo boja sie je wydawac. Podobno mozna za nie zrobic
          wiele innych rzeczy. Pozyteczniejszych. A ktore sa bardziej pozyteczne?
          Posypanie sola Szarych Szeregow, czy ocieplenie ktoregos bloku? A moze jeszcze
          cos innego. Moze kazdy sie rzuci teraz bo bedzie chcial miec cos zrobione?
          Akurat starczy 2,7zl czy tam 7zl zeby zaspokoic potrzeby kazdego z osobna. No
          bo przeciez dlaczego ktos z Fieldorfa mialby doplacac do odsniezania
          Dabrowszczakow na przyklad? Mierzi mnie ta wasza malostkowosc. Polska to piekny
          kraj, szkoda tylko, ze gnoi sie tu kazda dobra inicjatywe z jednego tylko
          powodu - BO TAK.
      • Gość: mieszkaniec ZWM Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 11.12.05, 20:47
        Brawo masz racje wyrwac kwiatka i posadzic buraki.Mam jedno spostrzezenie tacy
        radni dosprzatania miasta a ekonomisci do rzadzenia.
    • Gość: zwm postulat kolejny raz IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 08.12.05, 23:49
      wnosze aby zwiazek kombatantow przyjal za patrona JP2 oraz Rydzycha Giertycha i
      leppera za patronow.
    • Gość: odwal sie od ZWM Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.core.lanet.net.pl / *.core.lanet.net.pl 09.12.05, 00:19
      skoro ludzie niechca to nie KONIEC BZDURZENIA
      • andrzej.sawa Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM 09.12.05, 01:09
        A w Sosnowcu jest rondo gierka.Niestety głupota nie zna granic.
        Rzadko bywam w Opolu,ale zaskoczyło mnie,że taka nazwa jeszcze ostała się.
        Komuszyzm jest chorobą,ale niestety nie widzę antidotum.
        • Gość: born.in.the.zwm Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: 217.153.107.* 09.12.05, 08:56
          Rondo Gierka przetrwa, bo Gierek junior (Adam) poparl w ostatnich wyborach
          Kaczora, a w tym tygodniu goscil w Toruniu na uroczystosciach Radia Maryja. Z
          lewa tez papie Gierkowi nic nie grozi, wiec moze spokojnie spac w grobie.

          W Opolu jest tez ul. 1. Maja, i co z tego?
          • Gość: J-C OPOLANIE TO BURAKI IP: *.dreamnet.pl 09.12.05, 15:16
            Bo baranku 1 maja jest międzynarodowym świętem pracy, a nie świętem komunistów.


            Z tego co wiem to oprocz ZWMu macie w tym zajebistym Opolu jeszcze ulice
            obrońców Stalingradu co jest kolejnym przykładem waszej indolencji historycznej.
            Ech, jak dobrze mieszkać we Wrocławiu. Ciao everybody !!!
            • Gość: abc Re: OPOLANIE TO BURAKI IP: *.centrum.punkt.pl / *.centrum.punkt.pl 09.12.05, 17:29
              Do J. C. Nie rozumiem. Potępiasz Rosjan za obronę Stalingradu? Czy może
              wolałbyś mówić o obronie Wołgogradu? A może po prostu uważasz, że nie
              powinniśmy nawet wspominać o zwycięstwie Ruskich nad naszymi obecnie
              przyjaciółmi Niemcami?
              • Gość: J-C Breslau Re: OPOLANIE TO BURAKI IP: *.dreamnet.pl 09.12.05, 18:08
                Nic z tych rzeczy. Nie potępiam tych, którzy walczyli w obronie własnej ojczyzny
                jak to się właśnie pod Stalingradem odbywało. Myślę jednak, że tych ludzi
                powinni upamiętniać Rosjanie, a nie my Polacy. Tym bardziej, że wielu, z tych co
                bronili Stalingradu strzelali pozniej do Polaków w trakcie tego co armia
                czerwona nazywala wyzwalaniem (moj dziadek np. cudem uszedł zyciem za to, ze
                zwrocil uwage pijanym krasnoarmijcom, iz nie godzi sie strzelac do figury
                Chrystusa zawieszonej na krzyżu-krzyz ten do dzis stoi przy drodze na trasie
                Czestochowa-Warszawa, mozna se obejrzec dziury po kulach z pepeszki jesli ktos
                chce). Trza myslec Opolanie. Wezmy takiego Rokossowskiego-wodza zwycieskich
                wojsk radzeckich spod Stalingradu. Stal se on pozniej na przedpolach Wa-wy i
                patrzyl jak sie wykrwawia podczas powstania. I tak dalej i tak dalej. Ale po co
                ja kurna sie poce,... za chwile siakis jełop napisze ze ja gowno znam historie i
                jak ten wezmy np. obiektywny zacznie pociskac teksty rodem z broszurki z IX
                zjazdu KC PZPR. Az dziw bierze ze nikt tu jeszcze nie uzyl przeslawnego
                okreslenia: AK karzel reakcji. Czy w Opolu mieszkaja same tluki historyczne czy
                dzieci i wnuki SBekow? No ale ja jestem z Wroclawia,... na szczescie.
                • Gość: Delfina WROCŁAWIANIE TO BURAKI? IP: 217.197.76.* 11.12.05, 15:54
                  Co robisz na opolskim forum, wrocławianinie? Pisz na własnym, pewnie macie
                  niejedno. A Wrocław jest brudnym, zaniedbanym miastem i jedynym jego plusem
                  jest to, że jest większe. Poza tym nie chciałabym tam mieszkac o ile nie byłoby
                  to absolutnie konieczne. Mimo to nie krytykuję tego miasta ani jego mieszkańców
                  na żadnym forach i myślę, że i ty nie powinieneś krytykowac nas, zwłaszcza że
                  niewiele wiesz o sprawie
                  • Gość: J-C Re: WROCŁAWIANIE TO BURAKI? IP: *.dreamnet.pl 11.12.05, 19:43
                    Pfff,... też coś. Wydaje mi się że każdy ma prawo wypowiadania się w
                    jakiejkolwkiek sprawie na internetowym forum czy jest z Opola, Psiej Wólki, czy
                    ze Sfornych Gaci. A krytyce należy poddawać wszystko co jest niewłaściwe, a w
                    przypadku tego co Wy macie w Opolu (osiedle o nazwie ZWM) to nie tyle
                    niewłaściwe co chore!!! A tak na marginesie to dla kazdego normalnego czlowieka
                    sprawa jest oczywista i nie wiem cóż to musiałbym uczynić aby szanowna pani
                    Delfina (czyżby krewna Iwana i Delfina???)uznała mnie za osobę w pełni w niej
                    zorientowaną. Polecam korepetycje z historii. Może jak się Delfinko dowiesz i
                    zrozumiesz (o ile Ci się coś uda skapować) co to był ZWM to poruszy to Twoje
                    sumienie i jakieś ściągniete z Jowisza bądz Saturna koszty (ile to niby ma być
                    60 000? hahaha!) nie będą stanowily problemu. Chyle czoła przed Opolanami -
                    glownie mieszkancami osiedla co to glosowali za utrzymaniem nazwy ZWM -
                    jestescie boscy!!! Pozdrawia wredny mieszkaniec brudnego i zaniedbanego
                    Wrocławia (ale za to bez osiedla ZWM i ulicy obroncow Stalingradu). Ciao Delfina !!!
        • Gość: obiektywny Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.05, 12:39
          Jest! Skończcie z tym czarno buałym widzeniem historii, z cenzurą itp.
          głupotami które robili poprzednicy. Wybierajmy z życiorysu to co najlepsze a
          nie jakieś mało ważne a kontrowersyjne fragmenty. W ten sposób podchodząc do
          histori nie mamy ani jednej postaci godnej uhonorowania. Każdemu można przyszyć
          łatkę. Zobaczcie filmy amerykańskie u nich każdy prezydent, senator o którym
          robią film jest nieposzlakowany chociaż w rzeczywistości był nepotą i
          łapówkarzem, dziwkarzem ico tam jeszcze (różnie u różnych. W ten sposób tworzy
          się legenda, wiara w państwo i naród. U nas jak widzę przedstawiciela władzy to
          moja pierwsza myśl - o co mu chodzi, gdzie widzi konfitury i kiedy dostanę w
          d...
          • Gość: Historyk Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.dreamnet.pl 09.12.05, 13:29
            Człowieku, Ty się już lepiej z tymi swoimi bzdurami nie wychylaj.
          • Gość: dres Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.05, 16:21
            WOW! To mi sie podoba! "Wybierajmy z zyciorysu to co najlepsze" Smakowity
            kasek. Hitler byl spoko bo przygotowujac Niemcy do wojny rozruszal gospodarke i
            ludzie mieli prace. Zreszta co tu daleko szukac, u nas w PRLu tez wszyscy mieli
            prace. Co to za debile zatem spowodowali zmiane systemu. Dodam jeszcze tylko ze
            Balcerowicz musi odejsc ! papa obiektywna amebo
    • Gość: Opolanka Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.uni.opole.pl / *.uni.opole.pl 13.12.05, 11:04
      Oczywiscie, że zmaian jest niepotrzeban.

      Za to wszstko trzeba płacić . I to słono.
      Wszystkie zmainy kosztuja , a powołuje sie komisje, za komisją - do wszstkiego.
      Zapłaci za to szary obywatel !!!
    • Gość: Koszty Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.uni.opole.pl / *.uni.opole.pl 13.12.05, 15:49
      Kazda zmiana kosztuje!!
      Kto na tym zarobi ????
      • Gość: dres Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.05, 16:33
        no zarobia na tym na pewno masoni, zydzi, cyklisci i jawajscy polawiacze perel
        jak sadze. Jakbyscie mniej wydawali na dzwonki do komorek to by moze starczylo.
      • Gość: ??? Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.dreamnet.pl 13.12.05, 17:39
        Po pierwsze: koszty są z pewnością o wiele niższe od tych podanych przez władze
        SM im. ZWM. To 60 000 wyglada naprawde smiesznie. Jesli sie tak bardzo
        frustrujecie, poproscie zarzad SM o szczegolowe wyliczenia - powinny byc dla Was
        jawne. Po drugie: są pewne sfery, kategorie w przypadku, których przyzwoity
        człowiek nie rozmawia, czy też nie porusza kwestii natury materialnej. Po
        trzecie: wine za cała niezreczna sytuacje ponosza wladze spoldzielni - do nich
        powinniscie mieszkancy osiedla kierowac swoje wszelkie "ale" - a nie do Kwiatka,
        AKowców, Rady Miasta. To wladze osiedla przeciez pozostawily stara ,zwyczajnie
        niewlasciwa nazwe spoldzielni, kiedy ulice dzielnicy otrzymaly nowych patronow.
        Niech za zmiane zaplaca wiec Ci, ktorzy dopuscili do takiego stanu, badz ich
        spadkobiercy. Dziwie sie, ze Wy tak bardzo denerwujecie się iż inni oburzaja sie
        a propos nazwy Waszej spoldzielni, osiedla,... Nie znacie historii Polski? Nie
        szanujecie przeszlosci swojej Ojczyzny?
        • Gość: obiektywny Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 13.12.05, 22:23
          Dlatego że szanujemy przeszłość swojej ojczyzny chcemy by stara nazwa została!
          Historią nie należy manipulować.
          • Gość: ??? Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.dreamnet.pl 14.12.05, 15:48
            Jak na razie swoimi postami obraziles swoja ojczyzne - zakladajac, ze to Polska.
            No, chyba, ze twoja ojczyzna byl ZSRR... jesli tak to odwalasz dla niej kawal
            dobrej roboty. Gratuluje !!!
    • k100 Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM 17.12.05, 23:49
      Dziwne rzeczy dzieja sie w Opolu. Niektorzy pragna zmienic nazwe dzielnicy ZWM
      a jakos nie potrafia zmienic nazwe takiej niewielkiej uliczki ERENBURG ILJA
      albo OBRONCOW STALINGRADU. W ten sposob holubi sie upadly system totalitarny.
      Czym wyroznil sie Ilja Erenburg w polskiej literaturze czy historii? Tym ze
      zachecal do zemsty i odwetu. A obroncy Stalingradu niech beda holubieni w Rosji
      a nie w Polsce. Dzieki obronie Stalingradu odmienily sie losy IIWS ale to
      zasluga i chwala dla Rosjan a nie Polakow.
      Zanim zabierzemy sie do zmiany nazwy ZWM proponuje uporzadkowac inne nazwy.
      • Gość: obiektywny Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.chello.pl 18.12.05, 20:46
        Ilja Erenburg pisał niezłe książki. W czasach wojny zagrzewał do walki z
        Niemcami. Już za samo to dałbym mu nie tylko ulicę ale i pomnik.
        • mx4 Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM 18.12.05, 21:29
          Erenburg ma już pomnik w Krasnowodsku a Konopnicka nie. Oj "obiektywny",
          definicji obiektywizmu to Ty nie znasz.
      • Gość: Lobo Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.chello.pl 19.12.05, 12:27
        Ja myślę, że należałoby się wziąć za wszystkie te sprawy. A za ZWM może w
        pierwszej kolejności dlatego, że silnie kojarzy się z Opolem - w końcu jest
        jego największym osiedlem.
    • Gość: 4.5% Re: Nie chcą zmiany nazwy ZWM IP: *.chello.pl 19.12.05, 02:40
      Była kiedyś w Opolu ulica R.Luksemburg (Róży), ale na wszystkich tabliczkach
      była tylko litera "R". Nie podobało się to radnym bardzo i zmienili nazwę na
      Orląt Lwowskich. Nie pomyśleli (jak zwykle), bo można było pieniądze
      oszczędzić, tabliczki zostawić a w dokumentach "Róży" zamienić na "Radia".
      Prawda że ładnie brzmi "Radia Luksemburg", a jak zachodnio! Warto odwiedzić
      ulicę Orląt Lwowskich, bo co prawda tabliczki z nazwą ulicy zmieniono, ale nad
      prawie wszystkimi wejściami do domów są ich numery z nazwą RÓŻY LUKSEMBURG.
      Stan taki trwa już lat około dziesięciu i nikomu nie przeszkadza. Nawet radnym
      którzy, jak widać, czasu nie mają, bo kolejne pomysły zmany nazw realizują. Co
      do ZWM, to może to być również "Zero Waste Management" lub "Zentrum Werkstoffe
      der Mikrotechnik" itp. itd., więc po co się czepiać?
      • Gość: lobo SCHIZOFRENIA? IP: *.chello.pl 19.12.05, 12:24
        Dlatego, że określenie ZWM istnieje głównie w mowie potocznej, a oficjalnie (na
        wielu tablicach itp.) pojawia się pełna nazwa: Związek Walki Młodych. No nie
        mówie już o tym, że ulice na osiedlu mają ścisły związek z polskim Państwem
        Podziemnym, do którego przedstawicieli m.in. członkowie ZWM-u strzelali.
        SCHIZOFRENIA?
        • Gość: obiektywny Re: SCHIZOFRENIA? IP: *.chello.pl 19.12.05, 13:15
          Strzelali do siebie wzajemnie. Pora z tym skończyć. Chyba że niektórym zaplutym
          struszkom maży się ponowne latanie z karabinem po osiedlu. Niech sobie kupią
          paintballa!
          • Gość: dres Re: SCHIZOFRENIA? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.05, 22:49
            Obiektywny zostales moim idolem. Goebbels moglby sie od ciebie uczyc
            propagandy. Zrob jakas rewolucje lepiej bo sie marnujesz tu na forum.
            • Gość: z Re: SCHIZOFRENIA? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.05, 10:50
              Historyk proponuje rozwinac temat "biologiczne niszczenie członków organizacji
              niepodległościowych" bo chyba 99% ludzi nie rozumie o co chodzi.
              wlasnie przez ZWM i podobnych ludzi mielismy komune przez 50lat, ale wielu
              komuna sie podobala

              pozdro ;]
              • Gość: historyk II Re: SCHIZOFRENIA? IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 20.12.05, 10:59
                Predzej do ludzi dotrze to ze ZWM byla forpoczta czerwonej mafii ktora
                rozkradala Polske przez dziesieciolecia i dalej robi to teraz.
                • Gość: obiektywny Re: To nie choroba to rzeczywistość! IP: *.chello.pl 20.12.05, 13:37
                  Każdy ćwok o totalitarnych zapędach ma takie proste wytłumaczenia. Szkoda że
                  nie ma bogatych Żydów bo mielibyśmy dzięki takim jak wy nowy faszyzm. Chociaż u
                  nas w kraju katolickim prędzej byłoby palenie czarownic. Zawsze mnie to
                  dziwiło, skąd taka głupota, aż skojarzyłem że ten kto wskazał czarownicę
                  dostawał w nagrodę jej majątek. W tym kontekście wasze rozumowanie jest z
                  gruntu błędne. Jakbyście sprawdzili statystyki w więzieniach to 99% tam
                  siedzacych to katolicy (to dla nich są tam księża), komunistów tam co kot
                  napłakał. Przedstawicieli innych partii też na lekarstwo z tej prostej
                  przyczyny że każda dotychczasowa partia prawicowa po objęciu władzy, nasadzała
                  swoich na stanowiska i rozwiązywała się. Dzięki temu na stołkach
                  zostali "uczciwi" bezpartyjni kolesie. W razie czego można na nich liczyć a
                  trudo ich usunąć bo to są tzw. bezpartyjni fachowcy.
                  Jedno jest pewne obecna demokracja nie różni się od poprzedniej dyktatury.
                  przedtem rację miała partia a teraz ci co pieniądze.
                  • Gość: dres Re: To nie choroba to rzeczywistość! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.05, 21:33
                    Wybacz ale czy moglbys dla mnie, kompletnego debila i ignoranta wyjasnic co
                    chciales przekazac? Bo kompletnie nie widze w tym jakiegokolwiek sensu poza
                    ostatnim zdaniem.
                    • Gość: obiektywny Re: To nie choroba to rzeczywistość! IP: *.chello.pl 21.12.05, 11:41
                      To odpowiedź na tezy ze wszystko rozkaradali i rozkradją komuniści. Popatrz na
                      poprzednie posty.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka