Dodaj do ulubionych

Ulica Grzondziela zamiast Erenburga?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.06, 23:10
Czy to prawda, że Piotr Długosz to forumowiczowy obrońca uciśnionych RAŚ-
isitów niejaki Euskadiusz ???
Obserwuj wątek
    • Gość: matadore Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.06, 23:34
      Szanowni Działacze RAŚ! Zamiast czytać ulotki propagandowe Armii Czerwonej
      (choć to faktycznie dostosowana do Was lektura - starczy Niemca zmienić na ...)
      przeczytajcie kilka książek.
      • stefan_ems Re: Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? 28.12.06, 01:38
        Twój problem polega chyba na tym, że czytają. Inaczej nie było by pewnie tej
        inicjatywy. Można się tylko domyślać kto ich nie czyta, skoro to się tak wlecze.


        Gość portalu: matadore napisał(a):

        > Szanowni Działacze RAŚ! Zamiast czytać ulotki propagandowe Armii Czerwonej
        > (choć to faktycznie dostosowana do Was lektura - starczy Niemca zmienić
        na ...)
        >
        > przeczytajcie kilka książek.
        • Gość: MIeszaniec Re: Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? IP: 217.173.202.* 28.12.06, 09:02
          Na tle epoki Erynburg niczym szczególnym się nie wyróżniał.
          Jeśli chodzi o jego wojenne ulotki propagandowe, to ich treści trudno się
          dziwić w tych czasach. Niemcy prowadziły wojnę totalną, to i ruscy robili to
          samo. Tylko proszę nie mówcie, że Hitler sobie, a biedna ludność cywilna i bla
          bla bla. Takie pierdoły może opowiadać papież-Niemiec w Oświęcimiu, tyle, że to
          jest zwykłe kłamstwo i były HJtowiec dobrze to wiedział. Ale czymże jest taki
          propagandzista wojenny jak Erynburg wobec bandyty, mordercy i ubeka Kurasia,
          którego pomnik odsłonił sam prezydent RP?
          A że ulicy nazwę trzeba zmienić, to też prawda ...
          Tylko jak będziecie zmieniać pobliską Obrońców Stalingradu, to nie zmieniajcie
          proszę na Poległych pod Stalingradem.
          • euskadiusz do Pytka i Mieszańca 28.12.06, 10:42
            do Pytka: tak, to ja - nigdy tego nie ukrywam w przeciwieństwie do masy
            anonimowych forumowiczowych "bojowników"

            do Mieszańca: oczywiście, że na tle epoki się niczym nie wyróżniał, tylko teraz
            żyjemy (mam nadzieję) już w innej epoce i taki np. kumpel po fachu Erenburga
            jakim był Goebels nie ma już swoich ulic ani placów (dzięki Bogu).

            PS. jestem akurat przeciwny zmiany nazwy ul. Obrońców Stalingradu
            • Gość: MIeszaniec Re: do Pytka i Mieszańca IP: *.pl 28.12.06, 12:15
              Absolutnie nie zgadzam się z porównaniem Erynburg = Goebbels.
              Nie mam czasu uzasadniać, ale polecam porównanie biografii i dokonań.
              Marginalne dokonania na polu bardziej wojennej niż komunistycznej propagandy
              nie sposób porównywać z 21 -letnią działalnością poświęconą wyłącznie
              propagowaniu ideologii faszystowskiej, której skutkiem była najstraszliwsza jak
              dotąd światowa wojna i planowy mord milionów. Takie porównanie to jeden z
              przykładów czynienia z narodu niemieckiego ofiary II wojny. Takiew widzenie
              podziela niestety obecny papież i (na szczeście) bardzo niewielka część
              Niemców. Jeśli ofiary ruskiego terroru są pośrednio ofiarami czyjejś
              propagadny, to w pierwszej kolejności propagandy Goebbelsa, a nie Erynburga.
              Nie rozumiem ponadto czemu RAŚ się tak przyczepia. Moja rodzina bardziej niż od
              Rosjan wycierpiała od polskich "wyzwolicieli" i bardziej mnie razi honorowanie
              różnego rodzaju polskich nacjonalistów, szczególnie na Śląsku Opolskim.
              Oczywiście ulicę Erynburga zmienić wypada, tym bardziej, że uliczka krótka.
              malutka, koszty niewielkie i spokój z tym tematem będzie.
              Pozdr.
              • euskadiusz Re: do Pytka i Mieszańca 28.12.06, 14:45
                1. Nie mam zamiaru żadnej zbrodni usprawiedliwiać i tym listem tego nie robimy.
                Wśród proponowanych patronów jest nawet ofiara zbrodni nazistowskiej, więc
                proszę nie insynuuj nam czegoś czego nie robimy.

                2. Nie widzę nic zdrożnego w porównywaniu komunizmu i faszyzmu, bo praktycznie
                systemy te różniły się tylko kolorami, jakimi się podpierały. Nie było by
                Erenburga bez Goebbelsa? Może. Ale też nie zapomnij, że stalinizm zaistniał
                przed niemieckim faszyzmem (i to nie jest rozgrzeszenie faszyzmu), a liczba
                ofiar stalinizmu przerosła niemeickie zanim się wojna nawet zaczęła (to też nie
                jest rozgrzeszanie Niemiec za zbrodnie II wojny światowej). Te systemy
                wzajemnie się napędzały i bez jednego nie byłoby drugiego, a NIESTETYT
                szczęście w tym nieszczęściu polega na tym, że zaistniały równolegle i się
                wzajemnie wykrwawiły, dzięki czemu dzisiaj nie mamy tysiącletniej Rzeszy lub
                wszecheuropejskiego kołchozu. Takich porównań i gdybań możemy przytaczać
                tysiące, tylko po co, skoro chodzi o konkretną ulicę w konkretnym mieście?
                Nie podoba Ci się Erenburg, więc w czym problem? W tym, że list złożył RAŚ?

                3. Nie przepadam za nacjonalistami w żadnej nacji, ani tymi polskimi, ani
                niemeickimi, ani także (co Cię może zdziwi) za śląskimi :)
            • Gość: motyl Re: do Pytka i Mieszańca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.06, 16:08
              Pewnie jesteś przeciwny bo myślisz o tych, którzy bronili Stalingrradu przed
              Armią Czerwoną.
      • Gość: Jacek Re: Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? IP: *.opole.internetia.pl 28.12.06, 08:11
        NIe jestem za RAŚ-istami, ale jeżeli faktycznie ten Erenburg miał taką
        przeszość, to już dawno nazwa ulicy powinna zostać zmieniona.
    • k100 Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? 28.12.06, 08:44
      Wydawalo by sie ze nowe stare wladze miasta nie beda dalej promowac sowiecka
      kulture. Okazuje ze to pomylka. Nowe stare wladze miasta maja mieszkancow od
      dawna w 'szerokim powazaniu' dla nich wazniejsze jest koryto i kasa nic
      pozatym. Gazety pelne sa co raz to nowych i zaskakujacych planow, projektow,
      zalozem, opinni itd... a jakos tak wychodzi ze nie potrafia dac rady malutkiej
      uliczce o nazwie Erenburg. Gdzie im do wiaduktu z wielkim pylonem? Tak to jest
      jak amatorzy zabieraja sie do jakiejs roboty.
      • opornik2 Re: Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? 28.12.06, 15:26
        A co ten Erenburg miał w ulotce napisać? Żeby zabić conajmniej 2 Niemców albo
        nawet więcej? O co im chodzi?
        • Gość: ilja Re: Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.06, 16:37
          Pisał, żeby zabijać wszystkich - także cywili. I krasnoarmiejcy to robili.
          Także tuż pod Opolem. Nie dostrzegacie niestosowności nazwy ulicy?
          • Gość: Johann Gdyby nie bylo Erenburga? IP: *.ipt.aol.com 28.12.06, 17:12
            To pan D.z K. by go wymyslil,D. to taka osobowosc sklonowana z pana Kowalskiego.
            Wydawaloby sie ze po sromotnych porazkach w wyborach ten przezarty ambicja dupek
            dal sobie spokoj .Ale jak widac dobry miesiac starczyl na lizanie ran.
            Panie D. to tak politycznie niepoprawnie miec cos przeciwko Zydowi nawet jesli
            ten byl komunista Ruskim i zle zyczyl Niemcom.
            Wlasciwie z tym nielubieniem Niemcow to panu D. po drodze z tow.Erynburgiem ale
            tylko prywatnie bo politycznie...:)
            Nie nalezy sie bac trupow ale tych co na tych trupach chca zbic kapital:)
            • Gość: ilja Re: Gdyby nie bylo Erenburga? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.06, 18:56
              Opowiadasz Pan dyrdymały. Oczywiście anonimowo, bo to nie wymaga odwagi.
              Nieładnie zazdrościć ludziom z inicjatywą. Lepiej samemu zrobić coś dla regionu.
            • reginek Kolejny pomysł Euskadiusza 28.12.06, 22:42
              miasta.gazeta.pl/katowice/1,35024,3815414.html

              Oj Johann, boroku, otwierasz kolejne piwo by zebrać siły na wylanie kolejnych
              pomyj na P.D.z K.?

              Zauważam dziwną przypadłość Twoich pijackich wypocin - gdy brakuje Ci
              argumentów wpisujących się w Twój tok myślenia, to wyskakujesz z obrażaniem
              gościa z RAŚ.
              Nie stać Cię aby robić więcej niż on - a tego jestem pewny w 100% - to sie
              czepiłeś jak rzep psiego ogona tego że mieszka na wsi.

              Może powiesz mi co masz przeciwko naszej inicjatywie? ("Naszej", bo w
              międzyczasie zapisałem się do RAŚ)
              • stefan_ems Re: Kolejny pomysł Euskadiusza 28.12.06, 23:26
                reginek napisał:
                > miasta.gazeta.pl/katowice/1,35024,3815414.html
                >

                No to karawana się kręci! :-)
                Tylko pomyślcie też o Ślązakach grających poza granicami Polski.
        • k100 Re: Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? 28.12.06, 20:49
          opornik2 napisał:

          > A co ten Erenburg miał w ulotce napisać? Żeby zabić conajmniej 2 Niemców albo
          > nawet więcej? O co im chodzi?


          Tworczosc Erenburga w zaden sposob nie jest zwiazana z Polska, dlatego nazwanie
          jego imieniem ulicy jest conajmniej niedorzeczne. Chyba ze ktos nadinterpretuje
          jego nawolywania do zabijania Niemcow w czasie wojny jako element laczacy
          Polakow i Rosjan. Po tylu latach upokorzen Polacy maja dosc milosci wschodniego
          brata tak ze element laczacy wypalil sie. Dzisiaj nie ma sensu sztucznie
          potrzymywac ta milosc bo jej nigdy nie bylo a jak byla to z przymusu w parze z
          pepeszka.
      • Gość: jasio Re: Najpierw usunąć hitlerowskie pomniki IP: *.chello.pl 29.12.06, 20:56
        Coście się czepili Erenburga. Dopóki w każdej wiosce stoją hitlerowskie pomniki
        doputy wiersze Erenburka są aktualne. Ja jsetem za tym aby nie tylko zachować
        ulicę jego imienia ale jeszcze postawic mu pomnik z owym denerwującym faszystów
        cytatem. Jeśli szlezjerom i RAŚistom ustąpimy przy Erenburgu niedługo przyjdzie
        kolej na Konopnicką (już Królowi nie odpowiada), Chrobrego i wszystkich innych
        którzy nie przepadali za szwabstwem. Zostaną tylko hitlerowskie pomniki i ulice
        takich jak Haber, Ratzinger, Adolf itp. Przecież oni nie budowali tylko
        niszczyli!
    • Gość: ciekawski Re: Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? IP: *.chello.pl 28.12.06, 22:02
      Kto to jest - Pytek ?
      Nie chciał bym tego typka obrazić,
      ale wymądrza się też i na kilku innych forum'ach.
      Wszedzie go pełno.
      Kim on jest ten, Pytek ? ( czy to cuś od - pyty ? )
      • pacanek_ten_prawdziwy Re: No nareszcie cos nowego w Opolu !!!! 28.12.06, 22:07
        • pacanek_ten_prawdziwy Re: No nareszcie cos nowego w Opolu !!!! 28.12.06, 22:46

          Hallo Opolanie !!!!!

          No ,nareszcie cos "nowego" w Opolu !!!!!
          Jestesmy wreszcie po wyborach i mozna sie zabrac do pracy politycznej na rzecz
          naszego ukochanego miasta.
          Juz widze te nowe inwestycje i zwiazane z tym nowe miejsca pracy , obiecane nam
          przed wyborami.

          Nasi dzielni "politycy" z RAS-iu twierdzili ze wprowadzenie lub raczej
          usilowanie wprowadzenia autonomi przyniesie nam wszystkim prace i dobrobyt.
          Z tego co niedawno przeczytalem w prasie pan Piotrus wraz ze swoimi RAS-owymi
          kolegami, udal sie na zagraniczne spotkanie zwolennikow autonomi ktore odbylo
          sie w "kraju baskow" - jesli sie nie myle !!!!!

          Na czyj koszt odbyla sie ta bardzo pouczajaca wycieczka ?????

          Ale pierwsze korzysci z tej wyprawy juz daje sie w Opolu odczuc!!!!

          RAS jest juz BARDZO aktywny w "opolskim swiatku partyjnym" i wyszedl z nowa
          bardzo wszystkim przydatna i napewno sciagajaca do miasta inwestorow inicjatywa!!
          Ta inicjatywa jest tak wspaniala i rzeczywiscie mocno zwiazana z "programem
          wyborczym" ze az mnie osobiscie ciarki zadowolenia przechodza po plecach .
          Na cos tak wspanialego i tworczego mozna "wpasc" tylko po miedzynarodowych
          spotkaniach z podobnie myslacymi!!!!

          Nadszedl czas aby Wam wszysktim Opolanom zdradzic ta tworcza mysl :
          Zmiana nazwy ulicy !!!!!
          Hura hura hura-chcialo by sie krzyczec- niech zyje RAS i pan Piotrus!!!!

          Ale po doglebnym zanalizowaniu tego postulatu moge tylko powiedziec :
          O qu.. znowu to samo bagno po wyborach jak i przed wyborami.

          Nic nowego ,nic tworczego ,zamiast "isc do przodu" i prubowac rozwijac nasze
          wspaniale miasto - tracimy czas i sily na walke o zmiane nazwy ulicy.
          Takie postepowanie napewno sciagnie tlumy inwestorow do Opola.

          RAS - ja pacanek gratuluje Wam waszych wspanialych idei, jestem Wami bardzo
          zachwycony ,tak wspanialej idei nawet nasz prezydent z Pacanow, pan Pacan by nie
          wymyslil.

          Z powazaniem pacanek

          Ps:
          Zycze wielu sil do walki o tak wazne zmiany nazw ulic,placow ,skwerow i osiedli.

          • Gość: rep Re: No nareszcie cos nowego w Opolu !!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.06, 23:06
            Pacankiem jesteś doprawdy prawdziwym. Poznać po tym, że nie mając nic do
            powiedzenia wypróżniasz się, zamiast trzymać pysk. Dopier...l się jeszcze do
            PCK, że nie biegają za inwestorami. Albo do stowarzyszenia kresowiaków.
            Nazwa tej ulicy już dawno powinna zostać zmieniona. I wstyd, że władze Opola
            nie załatwiły tej sprawy od ręki.
            • Gość: Solon Re: No nareszcie cos nowego w Opolu !!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.06, 23:24
              Pacanek, nie bądź taki skromny i zmień swój nick! Ty nie jesteś pacanek, ty
              jesteś prawdziwy PACAN!
              • pacanek_ten_prawdziwy Re: Do Solona 28.12.06, 23:26
                • pacanek_ten_prawdziwy Re: Do Solona 28.12.06, 23:30

                  Hallo Solon !!!!

                  Jak juz wczesniej kiedys pisalem do miana "Pacan" trzeba dorosnac,a ja jestem
                  jeszcze na ten piekny nick za mlody i za malo doswiadczony.
                  Ale obiecuje ze postaram sie aby otrzymac ten nick .

                  A tak z drugiej strony to nie duzo miales do powiedzenia w temacie !!!

                  Pozdrowienia od pacanka

                  Ps:
                  Ty nawet do takiego nicku jak moj nie dorosles !!!!
                  • Gość: Solon Re: Do Pacanka prawdziwego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.06, 23:36
                    Napisałem tyle na ile zasługujesz. Wdawanie się w poważniejszą dyskusję z kimś o
                    twoim sposobie "myślenia" byłoby niepotrzebną stratą czasu. Zresztą już inni
                    mnie w tym względzie w dostatecznym stopniu wyręczyli. Mogę tylko podpisać się
                    pod ich wypowiedziami.
            • pacanek_ten_prawdziwy Re: No nareszcie cos nowego w Opolu !!!! 28.12.06, 23:25

              Hallo rep !!!!!!

              Tutaj sie z Toba zgadzam :
              "Nazwa tej ulicy już dawno powinna zostać zmieniona. I wstyd, że władze Opola
              nie załatwiły tej sprawy od ręki."

              Dlatego tez nie bede trzymal pyska i bede sie dopierd..al bo przecierz tu idzie
              o moje miasto.
              A w moim poscie probowalem z jednej strony wyrazic moje niezadowolenie,ze dla
              tak blachej sprawy marnuje sie tyle czasu ,a zdrugiej strony niezadowolenie z
              RAS-iu ,ktory zamiast jak obiecywali przed wyborami zajac sie przyszloscia ,
              zabawiaja sie w takie duperele, jak by nie bylo wazniejszych spraw w Opolu .

              Napisales:
              " Pacankiem jesteś doprawdy prawdziwym"

              Zgadza sie !!!!

              • Gość: rep Re: No nareszcie cos nowego w Opolu !!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.06, 23:40
                Złożenie pisma w urzędzie nie jest chyba tak absorbujące, by nie można sobie na
                to pozwolić?
                RAŚ wyborów nie wygrał, więc i obietnic wyborczych realizować nie może.
                • pacanek_ten_prawdziwy Re:Do repa !!!!! 29.12.06, 00:11

                  Hallo rep !!!!


                  Napisales:
                  "RAŚ wyborów nie wygrał, więc i obietnic wyborczych realizować nie może."

                  Zgadzam sie z Toba ,RAS wyborow nie wygral , ale dzialajac zgodnie ze swoim
                  programem nawet w opozycji potrafil by pokazac ze swoich wyborcow traktuje serio
                  i w odroznieniu od innych po wyborach nie zapominaja o swoich celach!!!
                  A tymi celami nie byly takie "male i prozne" potyczki o nazwe ulicy .

                  Pozdrowienia od pacanka

                  Ps:
                  Dziekuje ze w przeciwienstwie do innych dyskutujesz a nie obrazasz

                  Pps:
                  Dziwne to forum na ktorym sie dziekuje za dyskusje ,bez obrazania.
                  Oj ty pacanku gdzie ty zaszles w poszukiwaniu swojego Pacanowa
      • Gość: leks Re: Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.06, 23:00
        Pytek - anagram od Typek. Dobrze trafiłeś, Ciekawski, określając go tym mianem!
        To taki mądraliński prowokator, co pyta, ale nie jest ciekaw odpowiedzi.
        Odpowiadać mu nie warto.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka