Gość: Pytek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.06, 23:10 Czy to prawda, że Piotr Długosz to forumowiczowy obrońca uciśnionych RAŚ- isitów niejaki Euskadiusz ??? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: matadore Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.06, 23:34 Szanowni Działacze RAŚ! Zamiast czytać ulotki propagandowe Armii Czerwonej (choć to faktycznie dostosowana do Was lektura - starczy Niemca zmienić na ...) przeczytajcie kilka książek. Odpowiedz Link Zgłoś
stefan_ems Re: Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? 28.12.06, 01:38 Twój problem polega chyba na tym, że czytają. Inaczej nie było by pewnie tej inicjatywy. Można się tylko domyślać kto ich nie czyta, skoro to się tak wlecze. Gość portalu: matadore napisał(a): > Szanowni Działacze RAŚ! Zamiast czytać ulotki propagandowe Armii Czerwonej > (choć to faktycznie dostosowana do Was lektura - starczy Niemca zmienić na ...) > > przeczytajcie kilka książek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MIeszaniec Re: Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? IP: 217.173.202.* 28.12.06, 09:02 Na tle epoki Erynburg niczym szczególnym się nie wyróżniał. Jeśli chodzi o jego wojenne ulotki propagandowe, to ich treści trudno się dziwić w tych czasach. Niemcy prowadziły wojnę totalną, to i ruscy robili to samo. Tylko proszę nie mówcie, że Hitler sobie, a biedna ludność cywilna i bla bla bla. Takie pierdoły może opowiadać papież-Niemiec w Oświęcimiu, tyle, że to jest zwykłe kłamstwo i były HJtowiec dobrze to wiedział. Ale czymże jest taki propagandzista wojenny jak Erynburg wobec bandyty, mordercy i ubeka Kurasia, którego pomnik odsłonił sam prezydent RP? A że ulicy nazwę trzeba zmienić, to też prawda ... Tylko jak będziecie zmieniać pobliską Obrońców Stalingradu, to nie zmieniajcie proszę na Poległych pod Stalingradem. Odpowiedz Link Zgłoś
euskadiusz do Pytka i Mieszańca 28.12.06, 10:42 do Pytka: tak, to ja - nigdy tego nie ukrywam w przeciwieństwie do masy anonimowych forumowiczowych "bojowników" do Mieszańca: oczywiście, że na tle epoki się niczym nie wyróżniał, tylko teraz żyjemy (mam nadzieję) już w innej epoce i taki np. kumpel po fachu Erenburga jakim był Goebels nie ma już swoich ulic ani placów (dzięki Bogu). PS. jestem akurat przeciwny zmiany nazwy ul. Obrońców Stalingradu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MIeszaniec Re: do Pytka i Mieszańca IP: *.pl 28.12.06, 12:15 Absolutnie nie zgadzam się z porównaniem Erynburg = Goebbels. Nie mam czasu uzasadniać, ale polecam porównanie biografii i dokonań. Marginalne dokonania na polu bardziej wojennej niż komunistycznej propagandy nie sposób porównywać z 21 -letnią działalnością poświęconą wyłącznie propagowaniu ideologii faszystowskiej, której skutkiem była najstraszliwsza jak dotąd światowa wojna i planowy mord milionów. Takie porównanie to jeden z przykładów czynienia z narodu niemieckiego ofiary II wojny. Takiew widzenie podziela niestety obecny papież i (na szczeście) bardzo niewielka część Niemców. Jeśli ofiary ruskiego terroru są pośrednio ofiarami czyjejś propagadny, to w pierwszej kolejności propagandy Goebbelsa, a nie Erynburga. Nie rozumiem ponadto czemu RAŚ się tak przyczepia. Moja rodzina bardziej niż od Rosjan wycierpiała od polskich "wyzwolicieli" i bardziej mnie razi honorowanie różnego rodzaju polskich nacjonalistów, szczególnie na Śląsku Opolskim. Oczywiście ulicę Erynburga zmienić wypada, tym bardziej, że uliczka krótka. malutka, koszty niewielkie i spokój z tym tematem będzie. Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
euskadiusz Re: do Pytka i Mieszańca 28.12.06, 14:45 1. Nie mam zamiaru żadnej zbrodni usprawiedliwiać i tym listem tego nie robimy. Wśród proponowanych patronów jest nawet ofiara zbrodni nazistowskiej, więc proszę nie insynuuj nam czegoś czego nie robimy. 2. Nie widzę nic zdrożnego w porównywaniu komunizmu i faszyzmu, bo praktycznie systemy te różniły się tylko kolorami, jakimi się podpierały. Nie było by Erenburga bez Goebbelsa? Może. Ale też nie zapomnij, że stalinizm zaistniał przed niemieckim faszyzmem (i to nie jest rozgrzeszenie faszyzmu), a liczba ofiar stalinizmu przerosła niemeickie zanim się wojna nawet zaczęła (to też nie jest rozgrzeszanie Niemiec za zbrodnie II wojny światowej). Te systemy wzajemnie się napędzały i bez jednego nie byłoby drugiego, a NIESTETYT szczęście w tym nieszczęściu polega na tym, że zaistniały równolegle i się wzajemnie wykrwawiły, dzięki czemu dzisiaj nie mamy tysiącletniej Rzeszy lub wszecheuropejskiego kołchozu. Takich porównań i gdybań możemy przytaczać tysiące, tylko po co, skoro chodzi o konkretną ulicę w konkretnym mieście? Nie podoba Ci się Erenburg, więc w czym problem? W tym, że list złożył RAŚ? 3. Nie przepadam za nacjonalistami w żadnej nacji, ani tymi polskimi, ani niemeickimi, ani także (co Cię może zdziwi) za śląskimi :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: motyl Re: do Pytka i Mieszańca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.06, 16:08 Pewnie jesteś przeciwny bo myślisz o tych, którzy bronili Stalingrradu przed Armią Czerwoną. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek Re: Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? IP: *.opole.internetia.pl 28.12.06, 08:11 NIe jestem za RAŚ-istami, ale jeżeli faktycznie ten Erenburg miał taką przeszość, to już dawno nazwa ulicy powinna zostać zmieniona. Odpowiedz Link Zgłoś
k100 Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? 28.12.06, 08:44 Wydawalo by sie ze nowe stare wladze miasta nie beda dalej promowac sowiecka kulture. Okazuje ze to pomylka. Nowe stare wladze miasta maja mieszkancow od dawna w 'szerokim powazaniu' dla nich wazniejsze jest koryto i kasa nic pozatym. Gazety pelne sa co raz to nowych i zaskakujacych planow, projektow, zalozem, opinni itd... a jakos tak wychodzi ze nie potrafia dac rady malutkiej uliczce o nazwie Erenburg. Gdzie im do wiaduktu z wielkim pylonem? Tak to jest jak amatorzy zabieraja sie do jakiejs roboty. Odpowiedz Link Zgłoś
opornik2 Re: Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? 28.12.06, 15:26 A co ten Erenburg miał w ulotce napisać? Żeby zabić conajmniej 2 Niemców albo nawet więcej? O co im chodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ilja Re: Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.06, 16:37 Pisał, żeby zabijać wszystkich - także cywili. I krasnoarmiejcy to robili. Także tuż pod Opolem. Nie dostrzegacie niestosowności nazwy ulicy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Johann Gdyby nie bylo Erenburga? IP: *.ipt.aol.com 28.12.06, 17:12 To pan D.z K. by go wymyslil,D. to taka osobowosc sklonowana z pana Kowalskiego. Wydawaloby sie ze po sromotnych porazkach w wyborach ten przezarty ambicja dupek dal sobie spokoj .Ale jak widac dobry miesiac starczyl na lizanie ran. Panie D. to tak politycznie niepoprawnie miec cos przeciwko Zydowi nawet jesli ten byl komunista Ruskim i zle zyczyl Niemcom. Wlasciwie z tym nielubieniem Niemcow to panu D. po drodze z tow.Erynburgiem ale tylko prywatnie bo politycznie...:) Nie nalezy sie bac trupow ale tych co na tych trupach chca zbic kapital:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ilja Re: Gdyby nie bylo Erenburga? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.06, 18:56 Opowiadasz Pan dyrdymały. Oczywiście anonimowo, bo to nie wymaga odwagi. Nieładnie zazdrościć ludziom z inicjatywą. Lepiej samemu zrobić coś dla regionu. Odpowiedz Link Zgłoś
reginek Kolejny pomysł Euskadiusza 28.12.06, 22:42 miasta.gazeta.pl/katowice/1,35024,3815414.html Oj Johann, boroku, otwierasz kolejne piwo by zebrać siły na wylanie kolejnych pomyj na P.D.z K.? Zauważam dziwną przypadłość Twoich pijackich wypocin - gdy brakuje Ci argumentów wpisujących się w Twój tok myślenia, to wyskakujesz z obrażaniem gościa z RAŚ. Nie stać Cię aby robić więcej niż on - a tego jestem pewny w 100% - to sie czepiłeś jak rzep psiego ogona tego że mieszka na wsi. Może powiesz mi co masz przeciwko naszej inicjatywie? ("Naszej", bo w międzyczasie zapisałem się do RAŚ) Odpowiedz Link Zgłoś
stefan_ems Re: Kolejny pomysł Euskadiusza 28.12.06, 23:26 reginek napisał: > miasta.gazeta.pl/katowice/1,35024,3815414.html > No to karawana się kręci! :-) Tylko pomyślcie też o Ślązakach grających poza granicami Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
k100 Re: Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? 28.12.06, 20:49 opornik2 napisał: > A co ten Erenburg miał w ulotce napisać? Żeby zabić conajmniej 2 Niemców albo > nawet więcej? O co im chodzi? Tworczosc Erenburga w zaden sposob nie jest zwiazana z Polska, dlatego nazwanie jego imieniem ulicy jest conajmniej niedorzeczne. Chyba ze ktos nadinterpretuje jego nawolywania do zabijania Niemcow w czasie wojny jako element laczacy Polakow i Rosjan. Po tylu latach upokorzen Polacy maja dosc milosci wschodniego brata tak ze element laczacy wypalil sie. Dzisiaj nie ma sensu sztucznie potrzymywac ta milosc bo jej nigdy nie bylo a jak byla to z przymusu w parze z pepeszka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jasio Re: Najpierw usunąć hitlerowskie pomniki IP: *.chello.pl 29.12.06, 20:56 Coście się czepili Erenburga. Dopóki w każdej wiosce stoją hitlerowskie pomniki doputy wiersze Erenburka są aktualne. Ja jsetem za tym aby nie tylko zachować ulicę jego imienia ale jeszcze postawic mu pomnik z owym denerwującym faszystów cytatem. Jeśli szlezjerom i RAŚistom ustąpimy przy Erenburgu niedługo przyjdzie kolej na Konopnicką (już Królowi nie odpowiada), Chrobrego i wszystkich innych którzy nie przepadali za szwabstwem. Zostaną tylko hitlerowskie pomniki i ulice takich jak Haber, Ratzinger, Adolf itp. Przecież oni nie budowali tylko niszczyli! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ciekawski Re: Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? IP: *.chello.pl 28.12.06, 22:02 Kto to jest - Pytek ? Nie chciał bym tego typka obrazić, ale wymądrza się też i na kilku innych forum'ach. Wszedzie go pełno. Kim on jest ten, Pytek ? ( czy to cuś od - pyty ? ) Odpowiedz Link Zgłoś
pacanek_ten_prawdziwy Re: No nareszcie cos nowego w Opolu !!!! 28.12.06, 22:46 Hallo Opolanie !!!!! No ,nareszcie cos "nowego" w Opolu !!!!! Jestesmy wreszcie po wyborach i mozna sie zabrac do pracy politycznej na rzecz naszego ukochanego miasta. Juz widze te nowe inwestycje i zwiazane z tym nowe miejsca pracy , obiecane nam przed wyborami. Nasi dzielni "politycy" z RAS-iu twierdzili ze wprowadzenie lub raczej usilowanie wprowadzenia autonomi przyniesie nam wszystkim prace i dobrobyt. Z tego co niedawno przeczytalem w prasie pan Piotrus wraz ze swoimi RAS-owymi kolegami, udal sie na zagraniczne spotkanie zwolennikow autonomi ktore odbylo sie w "kraju baskow" - jesli sie nie myle !!!!! Na czyj koszt odbyla sie ta bardzo pouczajaca wycieczka ????? Ale pierwsze korzysci z tej wyprawy juz daje sie w Opolu odczuc!!!! RAS jest juz BARDZO aktywny w "opolskim swiatku partyjnym" i wyszedl z nowa bardzo wszystkim przydatna i napewno sciagajaca do miasta inwestorow inicjatywa!! Ta inicjatywa jest tak wspaniala i rzeczywiscie mocno zwiazana z "programem wyborczym" ze az mnie osobiscie ciarki zadowolenia przechodza po plecach . Na cos tak wspanialego i tworczego mozna "wpasc" tylko po miedzynarodowych spotkaniach z podobnie myslacymi!!!! Nadszedl czas aby Wam wszysktim Opolanom zdradzic ta tworcza mysl : Zmiana nazwy ulicy !!!!! Hura hura hura-chcialo by sie krzyczec- niech zyje RAS i pan Piotrus!!!! Ale po doglebnym zanalizowaniu tego postulatu moge tylko powiedziec : O qu.. znowu to samo bagno po wyborach jak i przed wyborami. Nic nowego ,nic tworczego ,zamiast "isc do przodu" i prubowac rozwijac nasze wspaniale miasto - tracimy czas i sily na walke o zmiane nazwy ulicy. Takie postepowanie napewno sciagnie tlumy inwestorow do Opola. RAS - ja pacanek gratuluje Wam waszych wspanialych idei, jestem Wami bardzo zachwycony ,tak wspanialej idei nawet nasz prezydent z Pacanow, pan Pacan by nie wymyslil. Z powazaniem pacanek Ps: Zycze wielu sil do walki o tak wazne zmiany nazw ulic,placow ,skwerow i osiedli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rep Re: No nareszcie cos nowego w Opolu !!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.06, 23:06 Pacankiem jesteś doprawdy prawdziwym. Poznać po tym, że nie mając nic do powiedzenia wypróżniasz się, zamiast trzymać pysk. Dopier...l się jeszcze do PCK, że nie biegają za inwestorami. Albo do stowarzyszenia kresowiaków. Nazwa tej ulicy już dawno powinna zostać zmieniona. I wstyd, że władze Opola nie załatwiły tej sprawy od ręki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Solon Re: No nareszcie cos nowego w Opolu !!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.06, 23:24 Pacanek, nie bądź taki skromny i zmień swój nick! Ty nie jesteś pacanek, ty jesteś prawdziwy PACAN! Odpowiedz Link Zgłoś
pacanek_ten_prawdziwy Re: Do Solona 28.12.06, 23:30 Hallo Solon !!!! Jak juz wczesniej kiedys pisalem do miana "Pacan" trzeba dorosnac,a ja jestem jeszcze na ten piekny nick za mlody i za malo doswiadczony. Ale obiecuje ze postaram sie aby otrzymac ten nick . A tak z drugiej strony to nie duzo miales do powiedzenia w temacie !!! Pozdrowienia od pacanka Ps: Ty nawet do takiego nicku jak moj nie dorosles !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Solon Re: Do Pacanka prawdziwego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.06, 23:36 Napisałem tyle na ile zasługujesz. Wdawanie się w poważniejszą dyskusję z kimś o twoim sposobie "myślenia" byłoby niepotrzebną stratą czasu. Zresztą już inni mnie w tym względzie w dostatecznym stopniu wyręczyli. Mogę tylko podpisać się pod ich wypowiedziami. Odpowiedz Link Zgłoś
pacanek_ten_prawdziwy Re: No nareszcie cos nowego w Opolu !!!! 28.12.06, 23:25 Hallo rep !!!!!! Tutaj sie z Toba zgadzam : "Nazwa tej ulicy już dawno powinna zostać zmieniona. I wstyd, że władze Opola nie załatwiły tej sprawy od ręki." Dlatego tez nie bede trzymal pyska i bede sie dopierd..al bo przecierz tu idzie o moje miasto. A w moim poscie probowalem z jednej strony wyrazic moje niezadowolenie,ze dla tak blachej sprawy marnuje sie tyle czasu ,a zdrugiej strony niezadowolenie z RAS-iu ,ktory zamiast jak obiecywali przed wyborami zajac sie przyszloscia , zabawiaja sie w takie duperele, jak by nie bylo wazniejszych spraw w Opolu . Napisales: " Pacankiem jesteś doprawdy prawdziwym" Zgadza sie !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rep Re: No nareszcie cos nowego w Opolu !!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.06, 23:40 Złożenie pisma w urzędzie nie jest chyba tak absorbujące, by nie można sobie na to pozwolić? RAŚ wyborów nie wygrał, więc i obietnic wyborczych realizować nie może. Odpowiedz Link Zgłoś
pacanek_ten_prawdziwy Re:Do repa !!!!! 29.12.06, 00:11 Hallo rep !!!! Napisales: "RAŚ wyborów nie wygrał, więc i obietnic wyborczych realizować nie może." Zgadzam sie z Toba ,RAS wyborow nie wygral , ale dzialajac zgodnie ze swoim programem nawet w opozycji potrafil by pokazac ze swoich wyborcow traktuje serio i w odroznieniu od innych po wyborach nie zapominaja o swoich celach!!! A tymi celami nie byly takie "male i prozne" potyczki o nazwe ulicy . Pozdrowienia od pacanka Ps: Dziekuje ze w przeciwienstwie do innych dyskutujesz a nie obrazasz Pps: Dziwne to forum na ktorym sie dziekuje za dyskusje ,bez obrazania. Oj ty pacanku gdzie ty zaszles w poszukiwaniu swojego Pacanowa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leks Re: Ulica Grzondziela zamiast Erenburga? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.12.06, 23:00 Pytek - anagram od Typek. Dobrze trafiłeś, Ciekawski, określając go tym mianem! To taki mądraliński prowokator, co pyta, ale nie jest ciekaw odpowiedzi. Odpowiadać mu nie warto. Odpowiedz Link Zgłoś