Dodaj do ulubionych

Prezentację maturalną sprzedam

IP: *.punkt.pl 17.04.09, 21:27
i znowu ten sam autor
i znowu słaby artykuł

szukanie problemu na siłę... ech
Obserwuj wątek
    • Gość: system Prezentację maturalną sprzedam IP: *.adsl.inetia.pl 17.04.09, 21:59
      To nie szukanie problemu na siłę - to prezentacja systemu Naszego Państwa, gdzie
      idiotyczne przepisy umożliwiają takie działanie, gdzie organa odpowiedzialne za
      przestrzeganie prawa rozkładają bezradnie ręce ( nic nie możemy zrobić), gdzie
      liczy się nie to co umiesz i potrafisz ale to ile masz forsy na kończenie
      bzdurnych kursów, szkoleń i studiów podyplomowych, gdzie sprzątaczka musi
      kończyć Politechnikę a poseł w Brukseli nie musi znać języka obcego - ten Kraj
      jest chory .
        • Gość: magda Re: sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.10, 13:48
          Jeśli jesteś zainteresowany kupnem
          pracy maturalnej to chętnie sprzedam swoją z 2009 roku. Mój temat to "Obraz
          zaświatów w literaturze. Omów na wybranych przykładach."

Praca napisana prze mnie sprawdzona przez polonistkę, oceniona na 95%. Praca
          zawiera:
          -konspekt
          -bibliografię
          -replikę obrazu
          - wykonany przeze mnie plakat

Pozdrawiam.

Pisz na maila magda---157@wp.pl
          lub Gg 9459174
        • Gość: Mirek2010 Re: sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.10, 15:33
          Sprzeeam prezentację :Przedstaw różne ujęcia i funkcje motywu arkadii. Odwołując
          się do wybranych utworów z różnych epok.

Kochanowski J. Na dom w Czarnolesie, Kraków 2006
          Mickiewicz A. IV cz. Dziadów, Warszawa 2002
          Mickiewicz A. Sonety Krymskie Kraków 2007
          Orzeszkowa E. Nad Niemnem Kraków 2007
          Rej M. Żywot człowieka poczciwego, Kraków 2007

Sprzedam , cena atrakcyjna , praca oceniona na 20/20 praca 3,5 strony +
          dodatkowo konspekt.

Zapraszam na gg 1538279 majro58@interia.pl
            • Gość: boleo1 Re: Sprzedam prezentację maturalną IP: *.adsl.inetia.pl 22.03.11, 17:10
              sprzedam prezentację maturalną, tytuł: "Katastroficzne wizje i obrazy zagłady w dziełach literackich i filmowych. Przedstaw na wybranych przykładach."

PREZENTACJA ZAWIERA WSZYSTKO !!!!!!!! CZYLI KUPUJESZ I UCZYSZ SIĘ I NIE PRZEJMUJESZ SIĘ NICZYM INNYM, uczysz się przedmiotów, z których chcesz jak najlepiej maturke zdać ;)

Była oceniona na 100% !!!

cena: 50 zł, jest to bardzo tanio w porównaniu z innymi osobami.
              Płatne przelew/paypal.

kontakt: lvcas@onet.eu

---

czarter jachtów | sklep z zabawkami | połączenia samolotowe | porównywarka ubezpieczeń | katalog spa | centrum rozrywkowe dla dzieci | wakacje nad morzem | forum pokerowe | sklep internetowy | drobne panele podłogowe | Najpiękniejsze miejsca | zdrowie, uroda, aromaterapia | prezentacja maturalna | Producent ekranów LED outsourcing it PRACA.ZARABIANIE PRZEZ INTERNET części samochodowe kajaki atrakcje mazury
            • Gość: kati Re: Sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk IP: *.adsl.inetia.pl 25.09.11, 16:20
              Witam :)

Mam do sprzedania bardzo lekką i przyjemną prezentację maturalną, która jest oceniana przez komisję na 20 punktów czyli 100% na maturze ustnej. Praca pisana przez nauczycielkę języka polskiego. Jej temat to :

,,Samotność z wyboru i samotność z konieczności. Omów temat na wybranych przykładach literackich".

Zaliczone są tam lektury takie jak:

,,Giaur" Byrona
              ,, Latarnik" Sienkiewicza
              ,, Dziady część III" A. Mickiewicza
              ,, Wieża " Herlinga-Grudzińskiego ( Wyjątkowo dobrze oceniana lektura w tym temacie, ponieważ jest ona z poza kanonu lektur )

Do prezentacji jest załączona:

- Prezentacja licząca 7 stron
              - Bibliografia - literatura podmiotu i przedmiotu
              -Ramowy plan wypowiedzi
              -oraz trafne cytaty potrzebne przy omawianiu prezentacji.

UWAGA! JEŚLI ZAKUPISZ U MNIE PREZENTACJĘ DOSTANIESZ ZA DARMO OPRACOWANIA Z WSZYSTKICH EPOK, KTÓRE POMOGĄ CI LEPIEJ ZDAĆ MATURĘ PISEMNĄ Z JĘZYKA POLSKIEGO.

jeśli jesteś zainteresowany/ zainteresowana kupnem prezentacji napisz do mnie na maila

kaskamp3@wp.pl

Cena do ustalenia.

Powodzenia maturzyści!
            • Gość: cheries7 Re: Sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk IP: *.dynamic.chello.pl 25.09.11, 18:30
              Mam do sprzedania 2 prezentacje maturalne z języka polskiego na temat : Różne ujęcia motywu Sądu Ostatecznego w literaturze i sztuce.
              Prace zostały ocenione w dwa lata temu na 80% i 100%(20/20pkt).
              Praca zawiera:
              - Konspekt;
              - Bibliografie;
              - Prace;
              - Obraz;
              - Muzyka

Cena do uzgodnienia.
              Pracę wysyłam pocztą elektroniczną pod wskazany adres e-mail.

Kontakt:
              email : cheries7@vip.wp.pl
            • Gość: maciek Re: Sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.11, 18:20
              Sprzedam prezentację maturalną na temat "Metamorfoza bohatera i jej sens w literaturze. Omów problem na przykładach wybranych utworów" W skład prezetacji wchodzi treść prezetacji ponad 4*A4 , bibliografia z planem prezentacji , karta cytatów użytych w prezetacji oraz 3 pytania które zdała mi komisja. Ja za tą prezetację uzyskałem 80% możliwych do uzyskania punktów gdyż nie umiałem odpowiedzieć na jedno pytanie ale teraz już umiem. Wieć jak ktoś chce moge podać odpowiedzi na te pytania komisji , ale nie wiem czy to jest konieczne gdyż każda komisja zadaje inne pytania.

Cena :50zł
              Kontakt : Macius700@o2.pl
              GG 13452624
            • Gość: edek Re: Sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk IP: 78.133.215.* 30.11.11, 11:09
              ja mam do sprzedania prezentacje maturalną zdałam na 20 pkt. tylko ja ją posiadałam wcześniej temat różnorodne ujęcia motyw miłości w literaturze mam także jeszcze o boheterze samotnym rozczarowanym życiem kontakt edzi_u@interia.pl mam także dla osób chętnych 17 zadań z dokumentami dla zawodu ekonomista rozwiązane pod egzamin dokładnie i solidnie
            • Gość: gość Re: Sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.01.12, 02:27
              Mam do sprzedania prezentacje maturalne:
              1. Getto warszawskie w literaturze i filmie. Porównaj literackie i filmowe obrazy getta.
              2. Barbaryzmy i wulgaryzmy współczesnej młodzieży. Omów na podstawie własnych obserwacji, tekstów piosenek, filmu oraz Internetu.
              3. Omów rolę parodii i ironii w tekstach twórców kabaretów polskich(od Zielonego Balonika po kabaret współczesny). Przeanalizuj problem w oparciu o wybrane przykłady
              4. Postaci kobiecej tożsamości – Żmichowska, Orzeszkowa, Nałkowska. Omów temat, analizując biografię i wybrane utwory jednej z wybranych autorek.
              Prezentacje zawierają bibliografię, pracę właściwą i ramowy plan wypowiedzi. Wszystkie były pisane z pomocą polonisty, ocenione na maturze na ponad 70%. Gwarantuję, że żadnej z tych prac nie znajdziesz w Internecie! Są pisane osobiście przeze mnie.
              Cena: 40 zł, za 50 zł wraz z prezentacją multimedialną.
              Piszę także prace na inne tematy w cenie 70 zł, bądź 80 z prezentacją multimedialną.
              Zainteresowanych proszę o kontakt: paulinka2203@wp.pl
            • Gość: matura Re: Sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk IP: *.bestgo.pl 02.01.13, 20:14

Napisz do nas, a prezentację możesz mieć już dziś. Koszt gotowej pracy 50 zł. Mamy do sprzedania ponad 550 prac. Każda z nich zawiera bibliografię (z podziałem na literaturę podmiotu i przedmiotu), ramowy plan wypowiedzi, a większość dodatkowo prezentację multimedialną w PowerPoincie. Wszystkie wykonane są przez polonistów. Gwarantujemy szybką wysyłkę.

Kontakt matura.polski@interia.pl gg 7195197

1. "Aby istnieć, człowiek musi się buntować" (Albert Camus). Omów źródła i sens buntu na wybranych przykładach literackich.
              2. "Mężczyzną i niewiastą stworzył ich". Przedstaw model związku kobiety i mężczyzny na przestrzeni dziejów, sięgając po wybrane teksty kultury
              3. ”Człowiek nie może żyć bez miłości” – potwierdź słowa Jana Pawła II w oparciu o wybrane utwory literackie i własne doświadczenia
              4. Czytać czy oglądać? Porównaj filmy Andrzeja Wajdy z ich literackim pierwowzorem
              5. Adaptacje dzieł Mickiewicza. Dokonaj analizy wybranych adaptacji filmowych i skonfrontuj je z literackim pierwowzorem
              6. Adaptacje filmowe Andrzeja Wajdy
              7. Analizując wybrane dzieła literackie omów sposób przedstawienia zła.
              8. Biblia jako źródło kultury europejskiej
              9. Biografia jako klucz do odczytania twórczości pisarza
              10. Bohater literacki poszukujący spełnienia i szczęścia - na podstawie literatury z różnych epok
              11. Bohater tragiczny w literaturze różnych epok. Przedstaw różne sposoby kreacji takich bohaterów.
              12. Bohaterowie utworów Żeromskiego i Dąbrowskiej w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi
              13. Bunt przeciw bogu na przykładzie bohaterów literackich epoki romantyzmu i młodej polski
              14. Bunt przeciw światu i ludziom
              15. Buntownik w literaturze
              16. Człowiek i przeznaczenie. Na przykładach wybranych utworów literackich zaprezentuj sytuację człowieka w zmieniającym się świecie
              17. Człowiek wobec władzy. Przedstaw temat, analizując wybrane teksty literackie
              18. Dekadentyzm w literaturze polskiej i obcej
              19. Do czego zdolny jest człowiek, aby zdobyć władzę lub pieniądze?
              20. Dramat antyczny, szekspirowski i romantyczny.
              21. Duchy, zjawy, upiory w literaturze romantycznej. Omów funkcje tego motywu w wybranych przykładach
              22. Etos rycerski i jego różnorakie echa w literaturze różnych epok
              23. Etos rycerza i spiskowca. Omów problem na podstawie wybranych dzieł literackich
              24. Etykieta językowa we współczesnym języku wystąpień publicznych. Omów problem, analizując wypowiedzi notowane przez prasę, radio, tv itp.
              25. Funkcje brzydoty w literaturze.
              26. Historia jako temat i pretekst do wyrażania prawdy o świecie w polskiej epice XIX i XX wieku
              27. Historia jako temat i pretekst do wyrażania prawdy o świecie w polskiej literaturze i malarstwie XIX i XX wieku
              28. Jednostka i zbiorowość wobec ojczyzny w różnych epokach literackich
              29. Język dziennikarzy i sprawozdawców sportowych.
              30. Język jako instrument walki o władzę. Zanalizuj wybrane materiały wyborcze.
              31. Język nagłówków prasowych. Przedstaw zagadnienie na wybranych przykładach
              32. Język sprawozdawców sportowych (dziennikarzy) wobec norm poprawnościowych. Dokonaj analizy na zebranym materiale
              33. Katastroficzne wizje i obrazy zagłady w dziełach literackich i filmowych.
              34. Kobiecość - dar czy przekleństwo? Przedstaw sposoby ukazywania kobiet w literaturze
              35. Kobieta w wybranych tekstach kultury, czyli dziełach literackich i dziełach sztuki.
              36. Koniec i Początek - Biblijne i literackie wizje stworzenia i zagłady świata. Omów problem analizując wybrane teksty.
              37. Kreacje kobiet w literaturze. Przedstaw na podstawie wybranych utworów
              38. Kulturotwórcza rola mitologii greckiej. Analizując wybrane utwory literackie i pozaliterackie wskaż inspirującą rolę mitologii wykorzystywanej przez artystów na własne, oryginalne sposoby
              39. Literackie portrety ojców i synów w literaturze
              40. Miasto jako bohater literacki
              41. Miasto jako temat literacki i filmowy. Omów na przykładach.
              42. Miasto jako teren obserwacji życia i obyczajów w sztuce.
              43. Miłość i śmierć w literaturze. Omów funkcjonowanie motywu na podstawie wybranego materiału literackiego.
              44. Młodość i dojrzewanie bohatera jako motyw. Przedstaw różne jego cechy analizując wybrane przykłady.
              45. Młodość jako motyw i temat w literaturze XIX i XX wieku. Dokonaj analizy i interpretacji wybranych tekstów.
              46. Młodość jako motyw literacki
              47. Mogiły, grobowce, cmentarze. Omów temat analizując wybrane przykłady literackie
              48. Motyw córki w literaturze, przedstaw na wybranych przykładach
              49. Motyw domu w literaturze polskiej. Przedstaw jego funkcjonowanie, odwołując się do wybranych utworów literackich.
              50. Motyw miłości między kobietą a mężczyzną
              51. Motyw pojedynku. Przedstaw różne ujęcia, analizując najciekawsze twoim zdaniem realizacje literackie i filmowe.
              52. Motyw pożegnania i rozstania w różnych dziełach literackich. Przedstaw i porównaj w oparciu o wybrane przykłady
              53. Motyw rozstania w literaturze polskiej. Omów na wybranych przykładach
              54. Motyw stworzenia świata i człowieka w literaturze i sztuce.
              55. Motyw stworzenia świata i człowieka w przekazie mitologicznym, biblijnym i literackim. Zaprezentuj koncepcje, odwołując się również do dzieł ikonograficznych.
              56. Motyw stworzenia świata w Biblii i wybranych dziełach malarskich
              57. Motyw szaleństwa z miłości w utworach literackich różnych epok.
              58. Motyw śmierci heroicznej w literaturze polskiej. Omów kształt i funkcje motywu w wybranych tekstach literackich
              59. Motyw śmierci wojownika w literaturze. Omów na przykładzie wybranych utworów literackich.
              60. Motyw tańca i jego funkcje w literaturze, sztukach plastycznych i filmie
              61. Motyw wędrówki w literaturze
              62. Motyw wędrówki w literaturze (i tekstach kultury). Analizując celowo wybrane utwory literackie (i teksty kultury) z dwóch, trzech okresów literackich, omów cele podróży i sposoby pisania o niej. Uwzględnij kontekst historyczny i kulturowy
              63. Motyw zdrady w literaturze. Omów na wybranych przykładach
              64. Motyw zemsty w romantyzmie.
              65. Na podstawie wybranych utworów literackich różnych epok omów, analizując przykłady, portret żony w literaturze i innych dziedzinach sztuki
              66. Niesamowite pejzaże w literaturze romantycznej.
              67. Oblicza patriotyzmu – omów różne sposoby jego rozumienia, analizując wybrane przykłady literackie.
              68. Obóz jako autonomiczny system społeczny - jego reguły i obyczaje. Rozwiń temat w oparciu o utwory przedstawiające lagry i łagry
              69. Obraz Gdańska w wybranych utworach literackich i plastycznych. Porównaj ujęcia tego obrazu w wybranych dziełach
              70. Obrzędy i obyczaje ludowe w literaturze polskiej – omów sposoby ich przedstawienia i funkcje w wybranych utworach
              71. Oceń adaptacje filmowe dzieł literackich.
              72. Odwołując się do wybranych przykładów dzieł literackich, wskaż bohaterów poszukujących szczęścia
              73. Omów funkcjonowanie motywów wędrówki w wybranych utworach literackich
              74. Omów hasła pozytywistyczne na przykładzie wybranych nowel
              75. Omów problem powinności rządzących wobec narodu na przykładzie literatury staropolskiej i współczesnej.
              76. Omów społeczną rolę nowelistyki pozytywistycznej
              77. Pamiętnik i dziennik jako zapis ważnych wydarzeń historycznych. Omów na wybranych przykładach
              78. Podróż jako przygoda i doświadczenie. Rozwiń temat w oparciu o dowolne dzieła literackie
              79. Pokora i bunt jako dominujące postawy wobec świata i Boga. Omów zagadnienie na wybranych przykładach literackich.
              80. Porównaj obrazy Gdańska i jego okolic, ukazane w literaturze współczesnej
              81. Portret dziecka i jego przestrzeń życiowa w nowelach polskich
              82. Portret matki w literaturze. Dokonaj analizy wybranych tekstów literackich, na podstawie których wykażesz różnorodność sposobów kreacji wizerunku matki
              83. Portret szlachcica w literaturze polskiej. Scharakteryzuj szlacheckich bohaterów wybranych utworów
              84. Portret szlachcica w literaturze. Przedstaw sposoby kreowania tej postaci na wybranych przykłada
            • Gość: Monika Napiszę - prezentacja maturalna z j.polskiego 2014 IP: *.centertel.pl 15.10.13, 23:01
              Witajcie! Od 6 lat pomagam w przygotowaniu prezentacji maturalnych z języka polskiego. Mam duże doświadczenie, sama również zdawałam nową maturę ( z pisemnej miałam 92%, z ustnej 100%). Jestem absolwentką UW. Zasady współpracy ustalamy wspólnie, a styl pisania dostosowuję do Waszych oczekiwań Możecie mieć pewność, że każdą pracę przygotowuję indywidualnie i pozostaję w stałym kontakcie mailowym. Jeśli jesteście zainteresowani współpracą, proszę o kontakt pod adresem: monik.gajewska@wp.pl

Pozdrawiam serdecznie, Monika :)
        • Gość: magda4444 Re: sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk IP: *.chello.pl 24.02.10, 20:29
          Sprzedam prezentację maturalną:
          Temat 1: Motyw ogrodu w literaturze i sztuce. Przedstaw na wybranych przykładach.
          Temat 2: Holocaust w literaturze i filmie. Przedstaw na wybranych przykładach.

W skład prezentacji wchodzi:
          - tekst do mówienia
          - konspekt
          - cytaty
          - reprodukcje obrazów/fragmenty filmu
          - materiały pomocnicze

Cena 50 zł do uzgodnienia
          Kontakt: magda4444@op.pl
        • Gość: candy Re: sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk IP: *.adsl.inetia.pl 23.03.10, 11:55
          SPRZEDAM!!!

PRACĘ MATURALNĄ " MOTYW SYNA MARNOTRAWNEGO W LITERATURZE I SZTUCE"

Praca otrzymała 20/20 pkt ;-) Cena do uzgodnienia, można się dogadać
          ze mną :):) SERDECZNIE POLECAM TANIO ok 40-50zł max, A PRACA JEST NA
          WYSOKIM POZIOMIE BYŁA SPRAWDZANA PRZEZ POLONISTĘ PRZED MATURĄ!!

DO PRACY DOŁĄCZAM:
          -plan ramowy wypowiedzi
          -bibliografię

KONTAKT : 4293256 GG :)
        • bublasek „Dzieło literackie a jego filmowa interpretacja" 10.04.10, 12:33
          Sprzedam PREZENTACJĘ MATURALNĄ!

Temat: „Dzieło literackie a jego filmowa interpretacja. Przedstaw na wybranych
          przykładach”

Praca zawiera:

-bibliografię,
          -konspekt,
          -ramowy plan wypowiedzi,
          -treść prezentacji maturalnej (gotowa do nauczenia się na pamięć),
          -fragmenty filmów,
          -cytaty z utworów,
          -ksera artykułów, książek użytych do pisania prezentacji, oraz zdjęcia innych
          pozycji z „Literatury przedmiotu” których nie można było skserować w bibliotece,
          -filmy nagrane w całości na CD,
          -kilka przykładowych pytań, które może zadać komisja.

Praca napisana jest na przykładzie dwóch książek: „Władca much” i „Jądro
          ciemności” oraz ich adaptacji filmowych, a nie jak większość prac na ten temat
          np. adaptacji „Zemsty”, „Pana Tadeusza” bądź innych pozycji z literatury, które
          używane są najczęściej w prezentacjach. NIKT NIE BĘDZIE MIAŁ PREZENTACJI OPARTEJ
          NA TCYH SAMYCH PRZYKŁADACH CO TY! Książki są krótkie i bardzo przyjemnie się
          czyta! Filmy również należą do interesujących. ŻADNA INNA PRACA W TAKIEJ CENIE
          NIE ZAWIERA TYLU RÓŻNYCH MATERIAŁÓW!

Liczba punktów : 20/20
          Czas trwania: 15minut
          Cena: 100zł (do lekkiej negocjacji)

Kontakt: gg: 2754438 (niewidoczny) , e-mail: bublasek@o2.pl

Bądź wyjątkowy! To już ostatnia chwila! Nie czekaj!
        • Gość: grucha2666 Re: sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk IP: 85.222.87.* 04.05.10, 22:01
          Sprzedam prezentacje maturalna pt. "Dzieło literackie ,a jego adaptacja filmowa
          bądź teatralna (teatr telewizji). Omów zagadnienie na podstawie wybranych przez
          siebie przykładów."
          -pełny tekst (4 strony A4)-do wkucia na pamięć
          -konspekt
          -bibliografia
          -pytania kontrolne(które ja miałem)
          dodatkowo odpowiadam na wszystkie maile z pytaniami odnośnie pracy(jak trzeba
          pomogę)
          cena 50zł
          kontakt: grucha2666@gmail.com
        • Gość: pinpina Re: sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk IP: *.kalisz.mm.pl 02.06.10, 03:14
          SPRZEDAM!
          Prezentacja maturalna z języka polskiego. Temat pracy: "Literatura jako pytanie
          o sens cierpienia. Omów zagadnienie analizując celowo wybrane przykłady utworów
          z różnych epok."
          Oferta zawiera:
          - pracę ocenioną na 19/20 pkt
          -plan prezentacji
          - bibliografię
          - cytaty
          Praca bardzo dobra, łatwo można ją przyswoić. Praca sprawdzona przez polonistę.
          Polecam.
          cena: 45 zł
          kontakt: bonzai@onet.eu
        • Gość: mireeee Re: sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk IP: *.play-internet.pl 20.01.12, 14:09
          Witam!!!

Mam do sprzedania prezentację maturalną na temat :

Motyw ojca w literaturze i innych dziedzinach sztuki. Omów problem na wybranych przykładach.

Dołączam do niej bibliografię i aneks z cytatami, które zostały użyte w
          prezentacji. Prezentacja oceniona ma maksymalną ilość punktów. Cena 60 zł.

Jeżeli jesteś zainteresowany odezwij się na Gadu: 8889938 lub na maila mirabelka123@gmail.com
          • kama1200 Re: sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk 17.05.12, 13:00
            Witam:) mam do sprzedania pracę maturalną na temat " motyw cierpienia w literaturze.przedstaw różnorodne sposoby jego ujęcia na przykładzie wybranych utworów literackich"

do pracy dołączony zostanie szczegółowy ramowy plan wypowiedzi , bibliografia oraz kartka z cytatami.

praca oceniona została na 100% pisana była przy pomocy polonistki

zachęcam do kupna niska cena:)

zainteresowanych proszę o kontakt email: Kama12_0@interia.pl
          • martyna1620 Re: sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk 06.07.12, 20:08
            Sprzedam prezentację maturalną na temat: "Holocaust w literaturze i filmie". Praca jest przejrzysta, łatwo się jej uczy. Dostałam za nią 100 % na maturze (pani egzaminator mówiła, że wyjątkowo się jej podobała). Dołączam też bibliografię i plan ramowy.
            Cena: 80 zł (do ewentualnych negocjacji :D)
            Kontakt: martyna1620@gmail.com
            • martyna1620 Re: sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk 06.07.12, 20:15
              Sprzedam prezentację maturalną na temat: "Przedstaw różne obrazy wsi i życia jej mieszkańców w oparciu o wybrane utwory literackie". Praca jest przejrzysta, łatwo się jej uczy. Została oceniona na 90%. Dołączam też bibliografię i plan ramowy.
              Cena: 60 zł (do ewentualnych negocjacji :D)
              Kontakt: martyna1620@gmail.com
              • martyna1620 Re: sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk 06.07.12, 20:30
                Sprzedam pracę maturalną na temat: "Przedstaw i porównaj różne wizerunki kobiet zbuntowanych w litaraturze. Oceń zasadność buntu". W skład pracy wchodzą:

-Plan prezentacji maturalnej,

-Prezentacja maturalna (wersja długa),

-Bibliografia

Cena: 30 zł.

Kontakt:martyna1620@gmail.com

Pozdrawiam
          • Gość: Marcelina Re: sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk IP: 83.2.178.* 08.09.12, 12:23
            Mam do sprzedania prezentację maturalną

Serce a rozum - dylemat bohaterów literackich. Przedstaw temat, dokonując analizy wybranych przykładów.

Prezentacja została sprawdzona przez polonistkę, zawiera ramowy plan, bibliografię, kartę z cytatami i cały gotowy tekst. Jeśli będzie potrzeba mogę dorzucić pytania które zadała mi komisja, krótkie opracowanie lektur, łącznie z epoką, gatunkiem oraz różne pytania które komisja mogłaby zadać ;)

Prezentacja została oceniona na 19/20 punktów (punkt został odjęty przez to, że za szybko mówiłam niestety ;P)

Jeśli ktoś byłby zainteresowany proszę pisać: marcelina25@buziaczek.pl LUB gg: 2404593
            Cena to 80zł (możliwość negocjacji)

Jeśli ktoś byłby zainteresowany mam też temat: Holocaust w literaturze i filmie. Porównaj w oparciu o wybrane utwory. oraz: Bohater literacki i jego kreacja filmowa. Przedstaw zagadnienie na wybranych przykładach. ( ten temat został przerobiony z tematu o porównaniu całości filmu i książki więc taki temat też będzie dobry... do tej prezentacji mogę dołączyć jeden film, który ciężko było znaleźć na internecie)
            Pozdrawiam
        • Gość: candy Re: sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk IP: *.adsl.inetia.pl 20.01.12, 21:01
          MATURA 2012: :-)
          SPRZEDAM: MOTYW SYNA MARNOTRAWNEGO W LITERATURZE I SZTUCE .
          Praca została oceniona na 100%, została sprawdzona przez polonistę. Ciekawa bibliografia i ujęcie tematu. Gorąco POLECAM. Szczegóły pod nr gg: 4293256. Oferuję kompletny zestaw:
          - praca maturalna
          - ramowy plan wypowiedzi
          - bibliografia
          - pomoc w razie pytań i wątpliwości :)
          CENA: do uzgodnienia ;) TANIO
          • Gość: ania.skolak Re: sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.12, 13:59
            Cześć!

Mam do sprzedania następujące 3 prezentacje maturalne z języka polskiego (moją i moich koleżanek):
            - „Różne ujęcia motywu cierpienia. Przedstaw na podstawie wybranych utworów literackich” (wraz z planem prezentacji (konspektem) zawierającym m.in. wykorzystaną literaturę); cena tylko 30 zł.
            -„ Żywotność tradycji biblijnej w wybranych utworach literackich” (wraz z planem prezentacji zawierającym m.in. wykorzystaną literaturę i z listą zadanych pytań do prezentacji); cena tylko 30 zł.
            -„Prześledź funkcjonowanie wybranego motywu biblijnego w literaturze epok późniejszych. Omów zagadnienie, analizując wybrane przykłady” (wraz z planem prezentacji zawierającym m.in. wykorzystaną literaturę i z listą zadanych pytań do prezentacji); cena tylko 30 zł.

Prezentacje te były wygłaszane 2 lata temu. Nie napiszę tak jak wszyscy, że prezentacja została oceniona na 100% tylko napiszę szczerze, że pierwsza prezentacja została oceniona na 19/20 pkt. natomiast druga i trzecia na 18/20 pkt. Dlatego nie uzyskały maksymalnej ilości punktów ponieważ od jej wyniku zależy również rozmowa na komisją egzaminacyjną. Prezentacje pisaliśmy wspólnie z ciocią polonistką.
            Proponuję formy płatności poprzez przelew/ wpłatę na podany przeze mnie rachunek bankowy lub poprzez kod doładowywujący telefon. Nie chcę zdzierać od nikogo pieniędzy, dlatego chcę tylko 30 zł.
            Żadna z prezentacji nie była wcześniej nigdzie sprzedawana, dlatego nie ma mowy o popełnieniu plagiatu.
            Prezentacje są kompletne i niczego w nich nie brakuje.

W przypadku zainteresowania moją ofertą lub pytań proszę o kontakt (odpowiem w ciągu 24 godz.):
            anna.skolak@romantyczka.pl
            GG: 42544404 (często mam włączony status niewidoczny)
            Pozdrawiam
            Ania
          • Gość: candy Re: sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk IP: *.adsl.inetia.pl 27.10.12, 12:47
            MATURA 2013: :-)
            SPRZEDAM: MOTYW SYNA MARNOTRAWNEGO W LITERATURZE I SZTUCE .
            Praca została oceniona na 100%, została sprawdzona przez polonistę. Ciekawa bibliografia i ujęcie tematu. Gorąco POLECAM. Szczegóły pod nr gg: 4293256. Oferuję kompletny zestaw:
            - praca maturalna
            - ramowy plan wypowiedzi
            - bibliografia
            - pomoc w razie pytań i wątpliwości :)
            CENA: do uzgodnienia ;) TANIO
        • Gość: bartek Re: sprzedam prezentacje maturalna z jezyka polsk IP: 82.177.36.* 06.01.13, 19:11
          Witam
          Sprzedam pracę maturalną z języka polskiego.

1. Temat pracy : Postaci historyczne i ich funkcja w wybranych utworach. Omów temat w oparciu o wybrane przykłady tekstów literackich.

2. Wynik pracy 20/20 punktów.

3. Do pracy dołączam konspekt : Bibliografia podmiotu, bibliografia przedmiotu, ramowy plan wypowiedzi i wnioski.

Więcej pytań ? Piszcie

karbeek@o2.pl
      • Gość: leszczu123@wp.pl Prezentacje maturalne - sprawdzona oferta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.09, 15:46
        Cena każdej matury wynosi 60 zł

kontakt : leszczu123@wp.pl

Oto spis prezentacji, które posiadam w swoim zbiorze:

1. Anioł, duch- goście zza światów z dzieł literackich. Omów ich funkcje na
        podstawie wybranych przykładów.
        3. Bohater w poszukiwaniu swojego miejsca w społeczeństwie. Omów problem,
        odwołując się do wybranych przykładów.
        4. Bohaterowie samotni z wyboru i konieczności. Omów kreacje i funkcje tego typu
        postaci literackich w wybranych utworach różnych epok.
        5. Cierpienie źródłem przemian wewnętrznych bohaterów literackich. Omów,
        odwołując się do wybranych przykładów literackich.
        6. Cztery pory roku w sztuce i literaturze. Ukaż sposób wykorzystywania motywu
        różnych w różnych dziełach sztuki.
        7. Czy idealiści i marzyciele zmieniają świat, czy świat ich zmienia? Rozważ
        problem na przykładach wybranych bohaterów literackich.
        8. Czy warto przenosić lektury szkolne na ekrany. Rozważ problem, odwołując się
        do wybranych dzieł kinematografii polskiej.
        9. Duchy, mary i upiory w utworach A. Mickiewicza. Omów problem nawybranych
        przykładach
        10. Funkcje postaci mitologicznych i sposoby ich kreowania w literaturze różnych
        epok.
        11. Jednostka a władza absolutna. Rozwiń temat na przykładzie wybranych utworów
        literackich.
        12. Język środowisk sportowych. Zanalizuj i omów na wybranych przykładach.
        13. Język współczesnych reklam. Analiza materiału językowego na wybranych
        przykładach reklam telewizyjnych.
        14. Językowe sposoby kreowania wizji świata w reklamie telewizyjnej. Przedstaw
        na wybranych przykładach.
        15. Kobieta w walce z przeciwnościami losu. Zaprezentuj jej portret na podstawie
        wybranych utworów literackich.
        16. Lektury szkolne w filmach Andrzeja Wajdy. Omów problemy adaptacji filmowej
        na podstawie wybranych przykładów.
        17. Literacki motyw matki i córki. Na wybranych przykładach omów różne sposoby
        kreacji bohaterów.
        18. Literackie portrety kochanków. Przedstaw na wybranych przykładach dzieł.
        19. Literackie obrazy miasta jako przestrzeni życiowej. Przedstaw temat,
        odwołując się do wybranych utworów.
        20. Literackie portrety par małżeńskich. Przedstaw problem, odwołując się do
        wybranych utworów literackich.
        21. Metamorfozy bohaterów romantycznych, czyli rzecz o dorastaniu - do czego?
        22. Miłość gubi, miłość ocala. Omów różnorodne ujęcia tego motywu w wybranych
        utworach różnych epok.
        23. Miłość najwyższą wartością w życiu bohatera literackiego.
        24. Motyw cierpienia i buntu przeciw Bogu w wybranych utworach literackich.
        25. Motyw matki cierpiącej w literaturze i sztuce.
        26. Motyw matki cierpiącej w literaturze. Przedstaw na przykładzie wybranych
        utworów.
        27. Motyw śmierci w literaturze i malarstwie. Różne sposoby kreacji tematu omów
        na wybranych przykładach.
        28. Motyw tańca śmierci w literaturze i malarstwie.
        29. Motyw ucieczki bohaterów literackich - przed karą, przed sobą, przed
        rzeczywistością.
        30. Motyw wędrówki w literaturze różnych epok literackich.
        31. Motyw władzy despotycznej i władcy - tyrana w literaturze.
        32. Motyw władzy w literaturze światowej.
        33. Motyw zbrodni w literaturze światowej.
        34. Motyw zdrady w literaturze. Zaprezentuj różne ujęcia, odwołując się do
        wybranych przykładów.
        35. Motywy autobiograficzne w literaturze. Omów zagadnienie w odniesieniu do
        wybranych utworów z różnych epok.
        36. Motywy horacjańskie w poezji polskiej. Omów na wybranych przykładach.
        37. Motywy i funkcje diabła w literaturze różnych epok.
        38. Na wybranych przykładach omów zmaganie człowieka z własnymi słabościami.
        39. Negatywny bohater, czarny charakter. Ukaż sposób i cel kreowania takich
        postaci w dziełach literackich i filmowych.
        40. Najciekawsze postaci kobiece w literaturze Młodej Polski i dwudziestolecia
        międzywojennego.
        41. Obraz herosa w literaturze i kulturze masowej.
        42. Obraz holokaustu w literaturze i w filmie. Przedstaw temat, analizując
        wybrane przykłady.
        43. Obraz ojca w literaturze wybranych epok.
        44. Odwołując się do wybranych dzieł literackich i malarskich, zaprezentuj różne
        wizerunki anioła i funkcje tego motywu.
        45. Omów na wybranych przykładach literackich sposoby kreowania bohaterów,
        którzy doświadczyli okrucieństwa II wojny światowej i próbują odbudować swój
        świat wartości.
        46. Pieta w literaturze i malarstwie. Przedstaw najciekawsze, Twoim zdaniem,
        opracowania tego motywu.
        47. Pokonali los czy pokonani przez los. Przedstaw swój punkt widzenia na ten temat.
        48. Portret inteligenta w literaturze. Omów problem, odwołując się do wybranych
        przykładów.
        49. Portret kobiety w literaturze romantycznej, pozytywizmu i Młodej Polski.
        Omawiając zagadnienie, zastanów się co jest przyczyną zróżnicowań wyobrażeń
        kobiety w kolejnych epokach.
        51. Portrety idealistów i marzycieli. Omów temat na przykładzie wybranych
        utworów literackich.
        52. Problemy filmowej adaptacji. Porównaj film z jego literackim pierwowzorem i
        oceń adaptacje.
        53. Przedstaw literackie kreacje ludzi szczęśliwych na przykładach z różnych epok.
        54. Różne sposoby mówienia o II wojnie światowej. Omów zagadnienie,
        wykorzystując literaturę oraz inne teksty kultury (malarstwo, rzeźba, film).
        55. Różne sposoby osiągania komizmu w literaturze średniowiecznej i
        renesansowej. Przedstaw je, odwołując się do wybranych tekstów literackich.
        56. Przedstaw i porównaj sposoby kreowania postaci ojca w literaturze.
        57. Przyroda jako tło wydarzeń. Analizując wybrane przykłady, przedstaw funkcje
        opisów natury w literaturze polskiej.
        58. Różne koncepcje patriotyczne. Scharakteryzuj je na podstawie wybranych
        utworów literatury romantycznej i pozytywistycznej.
        59. Różne drogi szczęścia wybranych bohaterów literackich.
        60. Różne oblicza miłości w literaturze romantyzmu i pozytywizmu.
        61. Różne sposoby mówienia o miłości. Przedstaw problem, odwołując się do
        wybranych przykładów literackich i malarskich.
        62. Różne sposoby prezentacji kobiety w literaturze i malarstwie XX wieku.
        63. Różne sposoby ujęcia problemu władzy w literaturze. Omów zagadnienie na
        wybranych przykładach.
        64. Różne sposoby wykorzystania biografii pisarza w jego tekście literackim.
        Przedstaw problem, odwołując się do wybranych utworów.
        65. Samotni w cierpieniu... Omów problem na wybranych przykładach z literatury.
        66. "Samotność! Cóż po ludziach..." (A. Mickiewicz). Twoje refleksje o istocie
        samotności i literackich samotnikach.
        67. Samotność i jej wpływ na postępowanie bohaterów. W rozważaniach odwołaj się
        do doświadczeń wybranych bohaterów literackich.
        68. Samotność bohatera romantycznego i człowieka współczesnego Scharakteryzuj i
        porównaj ją, odwołując się do wybranych utworów
        literackich romantyzmu i współczesności
        69. Specyfika języka poczty elektronicznej i rozmów na żywo przez Internet. Omów
        zagadnienie analizują wybrane przykłady.
        70. Sposób wykorzystania mitów i legend średniowiecza w literaturze
        współczesnej. Przedstaw je, odwołując się do wybranych utworów.
        71. Sposoby ujęcia motywu ojca i syna w literaturze. Omów na wybranych przykładach.
        72. Sposoby ukazywania wpływu prawdy i kłamstwa na życie bohaterów w wybranych
        utworach literackich.
        73. Świat duchów i upiorów w twórczości polskich romantyków.
        74. Świat obozów koncentracyjnych w literaturze.
        75. Świat postrzegany oczyma dziecka. Omawiając wybrane przykłady, zwróć uwagę
        na specyfikę narracji i sposoby przedstawiania rzeczywistości.
        76. Totalitaryzm jako próba zniewolenia człowieka - analiza zjawiska na
        podstawie wybranych utworów.
        77. Wielka literatura nie wstydzi się humoru. Zanalizuj na przykładach różne
        typy i funkcje komizmu.
        78. Wierność i zdrada w decyzjach moralnych wybranych bohaterów literackich.
        79. Wybrane powieści a ich filmowe adaptacje. Przedstaw na wybranych przykładach.
        80. Wykaż, że biografia to klucz do odczytania twórczości pisarza.
        81. Zaprezentuj, odwołując się do wybranych utworów, obraz totalitaryzmów w
        literaturze XX wieku
        82. Zaprezentuj i porównaj różne koncepcje szczęścia ukazane w literaturze.
        83. Zinterpretuj, jak u
        • Gość: konradalf Re: Prezentacje maturalne - sprawdzona oferta IP: 109.196.113.* 14.08.10, 12:28
          Gotowe prezentacje od nauczyciela na rok 2010:

1. Sielankowy i satyryczny obraz wsi.
          Porównaj różne sposoby prezentacji tematu w literaturze
          wybranych epok.
          2. Sposoby kreowania Arkadii w literaturze.
          Przedstaw literackie wizje krain szczęścia w wybranych
          utworach różnych epok.
          3. Motywy franciszkańskie w poezji polskiej.
          Omów na podstawie wybranych utworów
          (np. wierszy Kasprowicza, Staffa, Tuwima, Twardowskiego, Stachury…).
          4. Bohaterowie romantyczni w utworach literatury XX wieku – porównaj
          wybrane kreacje.
          5. Życie rodzinne jako temat literacki – scharakteryzuj wybrane rodziny.
          6. Kreacje duchów w literaturze. Przedstaw ich funkcje w wybranych utworach
          różnych epok.
          7. A to Polska właśnie. Społeczeństwo w oczach J. Słowackiego, S.
          Wyspiańskiego
          i S. Mrożka. Na podstawie wybranych dzieł tych autorów, porównaj
          zaprezentowane
          tam obrazy polskiego społeczeństwa.
          8. „Od herosa do pantoflarza” – różnorodne portrety mężczyzn w literaturze.
          Omów temat na podstawie analizy wybranych utworów literackich.
          9. „Zbrodniarz i ofiara” – przedstaw kreacje bohaterów, nawiązując
          do wybranych przykładów z literatury polskiej i obcej.
          10. Motyw śmierci i jego funkcje w literaturze różnych epok.
          Rozwiń temat na wybranych przykładach.
          11. Motyw pielgrzyma i tułacza w literaturze i sztuce.
          Omow różne jego wersje na wybranych przykladach.
          12. Polskie obrzędy, tradycje i obyczaje jako źródło inspiracji literackich.
          Przedstaw na podstawie analizy wybranych przykładów.
          13. Miasto przestrzeń przyjazna człowiekowi czy cywilizacyjna dżungla?
          Rozważ problem, odwołując się do wybranych utworów literackich.
          14. Ludowość i ludomania. Omów różne sposoby nawiązywania do folkloru
          i życia ludu w twórczości literackiej.
          15. Różne oblicza totalitaryzmu.
          16. Obraz psychiki zbrodniarza.
          17. Motyw zbrodni w literaturze.
          18. Buntownicy w literaturze.
          19. Wizerunek inteligenta w polskiej literaturze.
          20. Etos rycerski.
          21. Różne wizerunki kobiet w literaturze.

1. Ambitne, potulne, szaleńczo kochające. Przedstaw wizerunki żon w literaturze
          polskiej i obcej.
          2. Bohater tragiczny w literaturze antycznej i romantycznej.
          3. Bohater tragiczny w literaturze antycznej, romantycznej i współczesnej.
          Zanalizuj i porównaj wybrane kreacje. Wskaż źródło tragizmu.
          4. Ciemne strony natury ludzkiej – o podłości, chciwości, egoizmie i
          okrucieństwie. Omów na wybranych utworach.
          5. Człowiek wobec wojny. Odwołaj się do wybranych utworów z XX w.
          6. Dramat jednostki wpisany w koło historii. Przedstaw problem analizując celowo
          wybrane utwory.
          7. Etos rycerski w literaturze. Przedstaw jego różne ujęcia odwołując się do
          wybranych tekstów literackich.
          8. Jak pisarze romantyczni korzystali z tradycji ludowych. Omów na podstawie
          utworów Mickiewicza i Słowackiego.
          9. Jan Kochanowski największą indywidualnością polskiego renesansu. Udowodnij
          słuszność stwierdzenia, odwołując się do wybranych utworów.
          10. Kim jest poeta? Porównaj różne koncepcje, odwołując się do wybranych utworów
          i programów poetyckich.
          11. Metamorfoza bohatera i jej sens w literaturze.
          12. Miłość do ojczyzny jako Motyw literacki.
          13. Miłość w życiu człowieka – żywioł budujący czy niszczący. Przedstaw swoje
          refleksje na podstawie wybranych utworów.
          14. Miłość wartością nadrzędną nadającą sens ludzkiemu życiu. Przedstaw na
          wybranych przykładach.
          15. Motyw buntu i nawracania w relacjach Bóg – człowiek. Przedstaw na podstawie
          wybranych utworów z różnych epok. Uwzględnij konspekt biograficzny.
          16. Motyw matki cierpiącej w literaturze.
          17. Motyw rozstania w literaturze.
          18. Motyw widzenia i snu w literaturze.
          19. Motyw szaleńca/szaleństwa w literaturze.
          20. Motyw tańca w literaturze.
          21. My i wy, starzy i młodzi, rodzice i dzieci – przedstaw różne sposoby
          konfliktu pokoleń.
          22. Nieszczęśliwi kochankowie wśród bohaterów literackich.
          23. Obraz miasta w literaturze polskiej i europejskiej w utworach
          XIX i XX w.
          24. Przemiana wewnętrzna.
          25. Obraz Niemców, Żydów, Rosjan – postaci drugiego planu utworów
          literatury polskiej – jako temat rozważań o dobrym sąsiedztwie na
          pograniczu kultur i narodów.
          26.Omów problem winy i odpowiedzialności bohaterów za popełnione
          czyny, analizując wybrane utwory.
          27. Polskie obrzędy i obyczaje utrwalone w literaturze.
          28. Portrety konformistów w literaturze różnych okresów.
          29. Znaczenie tradycji w życiu narodu. Przedstaw problem w oparciu
          o wybrane utwory różnych epok.
          30. Miłość fatalna w literaturze. Przedstaw na wybranych przykładach.
          31. Jak, gdzie i co jadają bohaterowie literaccy?
          Przedstaw motyw sztuki kulinarnej w tekstach literackich różnych epok.
          32. Omów temat antysemityzmu i holocaustu w literaturze
          polskiej – odwołaj się do dowolnie wybranych utworów.
          33. Małżeńskie dramaty w utworach literackich.
          Rozwiń temat na wybranych przykładach.
          34. Manifesty programowe kolejnych pokoleń artystycznych
          i grup literackich oraz ich realizacje.
          Omów i przeanalizuj przykłady.
          35. Omów funkcjonowanie motywu mistrza i jego ucznia
          w wybranych tekstach literackich.
          36. Motyw rozstania.
          37. Motyw rycerza i rycerskiej walki.
          38. Motyw snu i widzenia w literaturze.
          39. Motyw snu.
          40. Motyw szaleńca – szaleństwa w literaturze.
          41. Motyw tańca w literaturze.
          42. Motyw tańca śmierci w literaturze i malarstwie.
          43. Motyw wędrowca.
          44. Nieszczęśliwi kochankowie wśród bohaterów literackich.
          45. Pary bohaterów literackich.
          46. Portret inteligenta w literaturze XX wieku.
          47. Portret Żydów w literaturze XIX wieku.
          Przedstaw i zinterpretuj sposoby prezentowania tych postaci,
          odwołują się do wybranych przykładów literackich.
          48. Postawy Polaków wobec zagłady w czasie II wojny światowej.
          Omów temat na podstawie wybranych utworów.
          49. Sposoby przedstawiania konfliktu pokoleń w literaturze.
          50. Przemiana wewnętrzna bohatera literackiego.
          51. Przyroda w utworach romantyków i pozytywistów.
          52. Reinterpretacja mitu o Dedalu i Ikarze.
          53. Rola postaci nadprzyrodzonych w literaturze.
          54. Rola groteski w literaturze XX wieku.
          55. Różne obrazy miasta w literaturze polskiej i obcej.
          56. Stary człowiek w literaturze.
          57. Samotność bohatera literackiego.
          58. Topos matki w literaturze i sztuce.
          59. Wizerunek śmierci w różnych epokach.
          60. Wpływ kobiet na życie bohaterów literackich.
          61 Wpływ systemów totalitarnych na osobowość człowieka.
          Omów problem, odwołując się do wybranych tekstów.
          62. Żydzi polscy. Przedstaw obraz Żydów w wybranych tekstach
          literatury polskiej dawnej i współczesnej.
          63. Znaczenie tradycji w życiu narodu.
          Przedstaw problem w oparciu o wybrane utwory różnych epok.
          64. Zaprezentuj motywy i tematy mitologiczne obecne
          w literaturze różnych epok.
          65. Zabawa słowem. Omów rolę języka poezji lingwistycznej, odwołując się
          do wybranych utworów Mirona Białoszewskiego i Stanisława
          Barańczaka.
          66. Wzorce ludzkich postaw i zachowań zapisane w Biblii
          (Kain, Hiob, Judasz).
          67. Wady szlachty polskiej w literaturze renesansu, baroku i oświecenia.
          Omów problem w wybranych utworach.
          68. Miłość jako wielki temat literatury.
          69. Miłość do ojczyzny jako temat literacki.
          70. Literackie portrety matek.
          71. Motyw lekarza
          • Gość: boleo1 Re: Prezentacje maturalne - sprawdzona oferta IP: *.adsl.inetia.pl 22.03.11, 17:08
            sprzedam prezentację maturalną, tytuł: "Katastroficzne wizje i obrazy zagłady w dziełach literackich i filmowych. Przedstaw na wybranych przykładach."

PREZENTACJA ZAWIERA WSZYSTKO !!!!!!!! CZYLI KUPUJESZ I UCZYSZ SIĘ I NIE PRZEJMUJESZ SIĘ NICZYM INNYM, uczysz się przedmiotów, z których chcesz jak najlepiej maturke zdać ;)

Płatne przelew/paypal.

---

czarter jachtów | sklep z zabawkami | połączenia samolotowe | porównywarka ubezpieczeń | katalog spa | centrum rozrywkowe dla dzieci | wakacje nad morzem | forum pokerowe | sklep internetowy | drobne panele podłogowe | Najpiękniejsze miejsca | zdrowie, uroda, aromaterapia | prezentacja maturalna | Producent ekranów LED outsourcing it PRACA.ZARABIANIE PRZEZ INTERNET części samochodowe kajaki atrakcje mazury
        • Gość: Praca M. Re: Prezentacje maturalne - sprawdzona oferta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.12, 16:14
          Witam. Pisze prace maturalne na zamówienie. Mam ich już w swoim zbiorze ok. 100 prac. W skład pracy wchodzi: bibliografia, konspekt i tekst prezentacji. Dorzucam też czasami pytania egzaminacyjne. Praca kompletna, a cenę ustalam indywidualnie . Prace piszę w ciągu kilku dni.
          Kontakt : GG : 4840991
          e-mail : radek.d@vp.pl
          Kawałek do wglądu.
          SPRAWDZONA - KOMPLETNA - GOTOWA DO UŻYCIA
        • Gość: Praca M Prezentacja Maturalna na zamówienie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.12, 18:23
          Witam. Pisze prace maturalne na zamówienie. Mam ich już w swoim zbiorze ok. 150 prac. W skład pracy wchodzi: bibliografia, konspekt i tekst prezentacji. Dorzucam też czasami pytania egzaminacyjne. Praca kompletna, a cenę ustalam indywidualnie . Prace piszę w ciągu kilku dni.
          Kontakt : GG : 4840991
          e-mail : radek.d@vp.pl
          Kawałek do wglądu.
          SPRAWDZONA - KOMPLETNA - GOTOWA DO UŻYCIA
      • Gość: yarOo Re: Prezentację maturalną sprzedam IP: *.chello.pl 10.11.09, 18:26
        Jak w temacie.
        Sprzedam prezentacje maturalną na temat:

"PORTRET KOBIET W LITERATURZE I SZTUCE".

W skład prezentacji wchodzi:
        - Ramowy plan wypowiedzi,
        - Bibliografia (Literatura przedmiotu i podmiotu)
        - Praca właściwa (prezentacja)

Prezentacja na równe 15 min. Została sprawdzona przez polonistkę oraz profesora
        j.polskiego.

Cena jaka mnie interesuje to 60 zł (oczywiście do małej negocjacji)

Kontakt:
        mail: jerryhks@interia.pl
        gg: 6195340
      • Gość: ssylvvia Re: OGRÓD / ŚMIERĆ IP: *.chello.pl 15.11.10, 17:42
        Jestem studentką, maturę z polskiego napisałam na 80% z poziomu rozszerzonego. Mam do sprzedania 2 prace maturalne. Oto ich tematy:
        1. Motyw śmierci i przemijania w poezji dawnej i współczesnej
        2. Przedstaw różne sposoby funkcjonowania toposu ogrodu w literaturze dawnej i współczesnej.
        Do prac dołączona jest pełna bibliografia (literatura podmiotu i przedmiotu) jak również plan pracy.
        Moje prace są na wysokim poziomie choć dotyczą utworów głównie omawianych na lekcjach języka polskiego. Cena 80zł za pracę. Zapraszam chętnych i niezdecydowanych, gg: 248830
      • Gość: Parism Re: Prezentację maturalną sprzedam IP: *.net.stream.pl 25.02.11, 08:25
        Sprzedam prezentację maturalną na dwa tematy:

1.Scharakteryzuj motyw rozstania i omów jego znaczenie w wybranych dziełach literackich oraz
        2.Przedstaw i omów funkcje motywu wędrówki w wybranych utworach literackich.

W skład prezentacji wchodzi bibliografia, czyli literatura podmiotu i literatura przedmiotu - bardzo dokładna, dzięki czemu nie trzeba jeździć po bibliotekach i szukać książek, ramowy plan wypowiedzi, czyli wstęp, kolejność prezentowanych argumentów i wnioski, oraz treść prezentacji, a także wskazówki dotyczące przedstawienia prezentacji i przykładowe pytania.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt na adres e-mail: Parism@interia.eu
        • Gość: boleo1 Re: Prezentację maturalną sprzedam IP: *.adsl.inetia.pl 22.03.11, 17:02

Płatne przelew/paypal.

---

• Gość: boleo1 Re: Prezentację maturalną sprzedam IP: *.adsl.inetia.pl 22.03.11, 17:06

Płatne przelew/paypal.

---

• lukinow2 Prezentację maturalną sprzedam 20.10.09, 20:30
        SPRZEDAM PREZENTACJE MATURALNA
        Temat: "mechanizmy propagandy w jezyku reklamy"
        tekst wypowiedzi + plan +bibliografia+ prezentacja multimedialna zawierajaca
        spoty reklamowe. chcesz wiedziec wiecej... napisz: lukinow@poczta.onet.pl
          • Gość: aneta3422 Re: sprzedam prace maturalne. Tanio IP: *.ronus.pl 30.09.11, 12:39
            Sprzedam prace maturalne. Napisane przez moją osobę prace zawierają: literaturę podmiotu, przedmiotu, ramowy plan wypowiedzi oraz pracę napisaną na ok. 2,5 strony A4 (wypowiedź ustana). W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt na adres e-mail: aneta3422@wp.pl lub na numer telefonu: 783-804-847. Koszt pracy to 60 zł. Tematy:
            1. Przedstaw i porównaj literackie portrety ofiar zbrodni.
            2. Omów problem dyskryminacji religijnej i poniżania kobiet w oparciu o wybrane utwory literackie.
            3. Powstanie listopadowe w polskiej literaturze i sztuce. Porównaj wybrane dzieła.
            4. Biblijne i literackie kreacje Boga. Rozwiń temat na przykładzie wybranych utworów różnych epok.
            5. Portret ojca w literaturze. Zaprezentuj sylwetki bohaterów odwołując się do analizy wybranych utworów literatury polskiej i obcej.
            6. Różne wizerunki dworku szlacheckiego w literaturze. Przedstaw temat analizując wybrane utwory literackie.
            7. Adaptacje filmowe dzieł literackich. Omów zagadnienie na trzech przykładach.
            8. W jaki sposób przedstawiany jest i jakie funkcje pełni w literaturze różnych epok bohater negatywny? Omów, analizując celowo zgromadzone przykłady literackie.
            9. Fenomen Tatr - polskie góry w literaturze, poezji, prozie, legendzie, historii. Omów temat w oparciu o wybrane przykłady.
            10. OBRAZ KOBIETY W LITERATURZE I MALARSTWIE RÓŻNYCH EPOK. OMÓW ANALIZUJĄC WYBRANE DZIEŁA I UTWORY LITERACKIE.
            11. Literackie pary kochanków. Zaprezentuj zagadnienie na podstawie wybranych dzieł literatury polskiej i obcej.
            12. Przedstaw obecność i sposób funkcjonowania motywów horacjańskich w poezji Jana Kochanowskiego.
            13. Literatura „krzepiąca serca Polaków”. Odwołując się do wybranych utworów romantycznych i pozytywistycznych, wykaż ich role w kształtowaniu tożsamości.
            14. Literackie wizerunki małżeństw. Scharakteryzuj je, odwołując się do wybranych utworów z różnych epok.
            15. Rola marzeń w życiu człowieka. Omów temat, odwołując się do wybranych postaci literackich.
            16. Literackie portrety młodzieży. Omów temat, odwołując się do analizy wybranych utworów pisarzy polskich i obcych.
            17. Młodość jako czas poszukiwania siebie i swojego miejsca na świecie. Przedstaw różne ujęcia problemu w wybranych utworach.
            18. Polscy laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Omów ich twórczość na wybranych tekstach literackich.
            19. POWSTANIE STYCZNIOWE I LISTOPADOWE W LITERATURZE I MALARSTWIE.
            20. Człowiek aktorem w teatrze świata. Omów problem w oparciu o wybrane przykłady literackie.
            21. Szaleńcy i ich wizerunek w tekstach kultury. Omów na wybranych przykładach literackich i innych.
            22. Rola tytułu i motta w literaturze. Przedstaw analizę i interpretację wybranych przykładów.
            23. Motyw śmierci za ojczyznę w wybranych utworach literackich i dziełach sztuki. Przedstaw na podstawie analizy wybranych przykładów.
            24. Różne sposoby przedstawiania motywu wsi w literaturze. Zanalizuj i porównaj wybrane przykłady.
            25. Relacje polsko - żydowskie. Przedstaw problem w oparciu o wybrane utwory z dwóch różnych epok.
            26. Motyw śmierci.
            27. Przedstaw różne ujęcia tematyki wojennej na przykładach wybranych utworów literatury polskiej i obcej.
            • Gość: Pomoc Re: sprzedam prace maturalne. Tanio IP: 192.162.95.* 09.09.13, 20:08
              Oferuję kompleksowe pisanie prezentacji maturalnych na wybrany temat.

Prezentacja zawiera:
              pracę 4-5 str. A4, - czcionka 12,
              bibliografia,
              plan prezentacji,
              przykładowe pytania komisyjne.

Mam na swoim koncie wielu zadowolonych maturzystów.

Każda praca jest napisana w sposób indywidualny, kreatywny i oryginalny co daje gwarancję powodzenia na maturze.
              Cena do uzgodnienia.

KONTAKT:
              GG; 40304424
              E-mail pomocmaturalna@onet.pl
              pomocmaturalna.blogspot.com
    • Gość: Pejter jaki minister, taka reforma IP: *.dsl.opol.bdi.inetia.pl 18.04.09, 03:30
      Jeszcze przed wejściem w życie tej bzdurnej wersji matury ustnej
      nauczyciele ostrzegali, że tak się to skończy, ale oczywiście Jaśnie
      Pan minister wiedzial lepiej od wszystkich. Teraz niech dziennikarze
      dzwonią do tego bałwana, który ten cały cyrk wymyślił, a nie do
      jakiejś płotki-studentki, która próbuje dorobić parę groszy.
    • mari2501 Prezentację maturalną sprzedam 19.04.09, 09:20
      a moze poprostu wystarczy przywrocic stara wersje matury ustnej ?
      miesiac dwa przed nauczyciel podawal 60 -100 tematow pytan uczniowie sie
      przygotowywali i na egzaminie odbywalo sie losowanie 3 pytan nastepnie 30 min na
      zastanowienie ( przypomnienie )i odpowiedz
    • 8y Prezentację maturalną sprzedam 19.04.09, 09:36
      Niz demograficzny idzie, wiecej ludzi na studiach potrzeba wiec i matura
      latwiejsza. Tylko teraz czekac kiedy skroca edukacje podstawowa i na studiach
      beda 17sto latki. W sumie juz do przedszkola idzie sie rok szybciej.
      • Gość: m Re: Prezentację maturalną sprzedam IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.04.09, 14:11
        "Niz demograficzny idzie, wiecej ludzi na studiach potrzeba wiec i matura
        latwiejsza. Tylko teraz czekac kiedy skroca edukacje podstawowa i na studiach
        beda 17sto latki. W sumie juz do przedszkola idzie sie rok szybciej."
        ###############
        Przecież ta nowa matura to śmiech na sali....niech w ogóle fikcję zniosą i
        wszyscy będą na studiach, co zresztą byłoby i tak zalegalizowaniem stanu
        faktycznego...
        A twórcom reformy dziękujemy...w ciągu 10 lat praktycznie zlikwidować edukację.
        • gulcia77 Re: Prezentację maturalną sprzedam 27.04.09, 10:15
          Nowa matura jest duużo łatwiejsza, ale z przykrością stwierdzam, ze
          poziom maturzystów coraz niższy. Od lat daje korepetycje
          maturzystom. To czego nie wiedzą uczniowie po wprowadzeniu reformy
          jest absolutnie przerażające.
          10 lat temu nie było ucznia, który by nie znał przynajmniej
          chronologii epok literackich i nie potrafił odróżnić epoki
          literackiej od historycznej. Po zmianach w oświacie przestało to być
          oczywiste :(
    • Gość: Bilbo Re: Prezentację maturalną sprzedam IP: 83.101.72.* 19.04.09, 09:41

Nie rozumiem, dlaczego ma byc to chore. Czy w wymogach stawianych maturzyscie
      jest warunek, ktory nakazuje mu prezentacje zrobic samodzielnie?

Jezeli nie jest, to moze sobie ja kupic.. I tak bedzie musisal ja przedstawic
      przed komisja, wiec sie jej nauczyc.

Co w tym zlego, ze wynajmuje do jej wykonania specjaliste?
    • tersta Polacy to debile. Mam ucznia, który,... 19.04.09, 10:37
      w klasie maturalnej, nie odróżnia "być" od "mieć", nie zna części mowy, nie
      rozumie znaczenia większości słów, nie wie kto to był John.F.Kennedy, nie
      odróżnia Martin Luthera Kinga od Marcina Lutra (zresztą o żadnym z nich nie
      słyszał), ale nauczycielka angielskiego (na zastępstwie) postawiła mu ostatnio
      4 na świadectwie, choć chłopak nie jest w stanie wypowiedzieć poprawnie ani
      jednego zdania. I wiecie co? Chłopak myśli o studiach. O STUDIACH! To po
      prostu nie jest już głupota, tylko skrajna, knajacka bezczelność. A matka tego
      maturzysty nie zdaje sobie zupełnie sprawy z tego, ze jej dziecko jest po
      prostu upośledzone umysłowo. Twierdzi, że jej synek jest dyslektykiem. Jasne.
      A ja jestem królową angielską.
      • straszna.dziwka Re: Polacy to debile. Mam ucznia, który,... 25.04.09, 10:41
        Ty sama niezle pie...ieta jestes, ze nie potrafisz odroznic jednostki od
        narodu, i formuujesz jakies chore uogolnienia. Jesles Polka z kompleksem
        nizszosci, czy Zydowka rasitska, ktorej zli, okrutni Polacy snia sie po nocach?
        Twoim psim zadaniem jest dziecko nauczyc tego, do czego zostalas zatrudniona, a
        nie decydowac o tym, czy ono pojdzie na studia, czy nie. Jakies chore kompleksy
        masz, ze uwazasz to za swoja misje gnebic cudze dzieci i odcinac im mozliwosci?
        Idz sie leczyc.
      • Gość: NothingWrong Re: Polacy to debile. Mam ucznia, który,... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.09, 01:09
        A czyja to wina? Gdyby nauczyciele w pani szkole wypełniali dobrze
        swój obowiązek, jakim jest nauczanie i egzekwowanie stanu wiedzy
        uczniów, nie byłoby takich problemów. Uczniowie są coraz słabsi
        przez olewający stosunek nauczycieli, którzy zamiast działać, swe
        zawodowe niepowodzenia odreagowują pisząc idiotyczne posty na
        forach. Nikt się ze znajomością historii czy gramatyki nie rodzi, od
        tego jest właśnie szkoła i nauczyciele.
        • Gość: TG Re: Polacy to debile. Mam ucznia, który,... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.09, 08:15
          Ty chyba sam jesteś uczniem, który (jak w skeczu z Lalamido) dzwoni do taty z lekcji mówiąc:
          - Tato, przestań na chwilę handlowac kalarepą, weź kalkulator i policz ile to jest 2 x 2, bo mi wychodzi, że 22!

Albo tym tatą, którego w szkole "krzywdzili" a on móndry, byzmesy robi. A teraz to samo óne synkowi robio. Tak jest?

Jeszcze nikt nikogo do nauki nie zmusił (dzieciak zmusza się sam). Szkoła nie jest od rozwiązywania problemów wychowawczych (nie powinna uczyć podstaw), ale zdaniem rodziców musi być, bo oni juz dawno lans przedkładaja ponad rodzicielstwo a wychowanie zastępują kolejnymi kółkami zainteresowań. Byleby dzieciak nie przeszkadzał.
          A co do egzekwowania, to o ile wiem sami rodzice przeszkadzają w egzekwowaniu wiedzy, wytrącając nauczycielom ostatnie argumenty (oceny niedostateczne, brak promocji).
          • Gość: NothingWrong Re: Polacy to debile. Mam ucznia, który,... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.09, 18:46
            O ile wiem, rodzic nie ma prawa zmienić dziecku oceny na
            świadectwie, to nuczyciel decyduje o promocji i samej ocenie. Szkoła
            niestety ma uczyć, chociaż w dzisiejszych czasach jest nistety tak,
            iż mimo dziesięciu godzin dziennie spędzanych w szkole, guzik się z
            niej wynosi. Pragnę przypomnieć, iż dyskusja nie dotyczy wychowania,
            tylko wiedzy. To obowiązkiem i pracą nauczyciela jest uczenie i
            motywowanie uczniów do nauki. W dzisiejszych szkołach najczęściej
            jednak uczą ludzie bez żadnego zapału, ani talentu pedagogicznego. W
            większości pracę nauczyciela podejmują życiowi nieudacznicy, którzy
            nie dostali szansy na zatrudnienie w zawodzie marzeń. Mają uczniów i
            ich zasób wiedzy głęboko gdzieś. Chcesz się nauczyć, przyjdź na
            korki, za dodatkową kasę nauczyciel znajdzie chęć do pracy.
            • Gość: TG Re: Polacy to debile. Mam ucznia, który,... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.04.09, 08:23
              > O ile wiem, rodzic nie ma prawa zmienić dziecku oceny na
              > świadectwie, to nuczyciel decyduje o promocji i samej ocenie.

Ciekawe - pracowałeś w szkole? Masz dzieci? Jak nie - zapytaj nauczycieli: wieczne naciski na "ostrych" nauczycieli, którzy stawiają wymagania ale wyróżniają się na tle innych, mniej stanowczych. Jak mają wymóc wiedzę u pokolenia, które wszystko ma na tacy i na nic nie czeka? Przecież większość liczy na to, że nauczyciel powie, chuchnie, dmuchnie i "nauczy". Jak? No nie wiem jak!

> mimo dziesięciu godzin dziennie spędzanych w szkole, guzik się z
              > niej wynosi.

Ja się uczyłem, uczyłem tez innych w życiu - powtarzam: uczeń uczy się SAM (ja i chyba wszyscy moi znajomi musieli w naukę włożyć wysiłek); szkoła może mu tylko pomóc; w szkole są kujony (pamięciówka), zainteresowani (inteligentne, ciekawe świata dzieci) i 95% głupków i leni z mankamentami wychowawczymi; z tych większość z winy rodziców;

> Pragnę przypomnieć, iż dyskusja nie dotyczy wychowania,
              > tylko wiedzy.

Chęci i podstawowe umiejętności zdobywania wiedzy to niestety kwestia wychowania. Nikt nie idzie do szkoły w wieku 2 lat. Po to się min czyta niemowlakom, śpiewa.

> To obowiązkiem i pracą nauczyciela jest uczenie i
              > motywowanie uczniów do nauki. W dzisiejszych szkołach najczęściej
              > jednak uczą ludzie bez żadnego zapału, ani talentu pedagogicznego.

Taki "talent" i "dar" to tylko lukier na ciastku. Liczy się jednak wiedza i uporządkowanie - to wystarczy do uprawiania rzemiosła i zapewnienia dopływu bodźców do nauki. Zapał to juz wypadkowa większej liczby czynników.

> pracę nauczyciela podejmują życiowi nieudacznicy, którzy
              > nie dostali szansy na zatrudnienie w zawodzie marzeń.

Jak widzę nie lubisz swoich rodziców.

> Chcesz się nauczyć, przyjdź na
              > korki, za dodatkową kasę nauczyciel znajdzie chęć do pracy.

Jasne - w sytuacji sam na sam, lub z grupą 4 uczniów, za godziwą zapłatę... oczywiście. Może lepiej zrobić tak, że uczeń nie musi się pojawiać na lekcjach w szkole, może iść na prywatne i zdać egzamin. I tak jest nierówność ekonomiczna.

Szkoła to błąd systemu: jej celem nie jest edukacja, ale opóźnienie wejścia ludzi na rynek pracy.
      • Gość: ..... Re: Polacy to debile. Mam ucznia, który,... IP: *.147.69.9.nat.umts.dynamic.eranet.pl 28.12.09, 22:15
        A ty jesteś najmądrzejszy? Tylko człowiek o niskim poziomie zamieszcza takie
        rzeczy w internecie. Więc popatrz na siebie zanim o kimś coś napiszesz i nie
        wtrącaj się do czyjegoś życia bo też byś się nie cieszył jak by ktoś o tobie
        takie rzeczy pisał. Dobrze że nie podałeś żadnych jego danych bo to by był
        szczyt bezczelności z twojej strony.
    • Gość: ada Prezentację maturalną sprzedam IP: *.wroclaw.mm.pl 19.04.09, 12:59
      5-6 stron tekstu to o wiele za dużo. Żeby zdążyć wygłosić
      prezentację w przepisowych 15 minutach nie moża ona przekraczać 3,5
      strony czcionką 12-tką. Studentka zatem wpuszcza swoich klientów w
      maliny, bo w połowie prezentacji komisja przerwie wystąpienie i
      obetnie punkty za kompozycję ( brak wniosków i urwanie wypowiedzi w
      srodku).
    • Gość: Miu Miu Prezentację maturalną sprzedam IP: *.n4u.airbites.pl 25.04.09, 08:50
      Jeszcze w niedawnej przeszłości (5 lat temu), gdy zdawałam maturę nie było tego typu ułatwień. Był tzw. zakres treści i tyle.Żadnych konkretnych pytań i każdy maturę zdał.Zastanawiałam się od momentu wprowadzenia prezentacji, nad tym, że nikomu z ''rządzących'' nie wpadł do głowy pomysł, że Polak potrafi.Niestety takie praktyki ''zarobku na wszystkim'' nie są tylko domeną studentów- przyszłych nauczycieli, ale i niestety tych już uczących. Sama widziałam wiele ogłoszeń nauczycieli, a którzy piszą pracę swoim! uczniom to już pewnie zostanie kwestią tajemnicy.
    • Gość: lisek Prezentację maturalną sprzedam IP: *.lanet.net.pl 25.04.09, 09:41
      E tam, od razu nieuczciwość.

Z mojego doświadczenia wynika, że pisanie prezentacji maturalnej rzadko polega
      na czymś twórczym - jest to raczej mrówcze gromadzenie informacji z różnych
      źródeł (przecież jest literatura podmiotu i przedmiotu - czyli z góry
      zakładamy korzystanie z jakichś "opracowań").
      W efekcie końcowym większość zdających kuje na pamięć cudze opinie. Równie
      dobrze mogą wykuć za 80 zł cudzy zbiór opinii - nawet mają trudniej, bo jak
      się tego samemu tego nie pisze, to trudniej zapamiętać.

Trzy lata liceum uczą, że taniej i bezpieczniej nie polegać na własnych
      poglądach - bo jeżeli nie są utarte, dawno obecne w kanonie interpretacji, to
      bez obszernego uzasadnienia wzbudzają nerwowe drgawki u nauczycieli..

Nie dziwię się ludziom, którzy płacą - sama chciałam tak zrobić, ale pani
      polonistka, która miała ze mną napisać prezentację powiedziała, że moja wizja
      realizacji tematu kompletnie się nie nadaje i dostanę za nią co najwyżej 3
      (napisałam sama i dostałam max:b).
    • gelbigel Re: Prezentację maturalną sprzedam 25.04.09, 17:30
      czy to wina młodych ludzi że system edukacyjny nie potrafi nadążyć za
      informatyzacja i postępem? Nie skazujcie młodych ludzi na jeszcze większe
      męczarnie. I tak w polsce jest tradycja upie#$$ głowy żeby tylko ktoś nie
      poszedł do przodu.
    • Gość: bb za anka Prezentację na maturę kupię IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.09, 08:59
      Nikt nie nauczył się wypowiadać ucząc się na pamięć cudzej
      prezentacji. Prezentacja nie powinna być formą maturalną, ale
      powinna towarzyszyć w stałej pracy na lekcjach z różnych
      przedmiotów, a nawet na godzinie wychowawczej.Kłopot w tym, że nie w
      każdej szkole mamy szeroki dostęp do komputerów, które królują
      jedynie w formie stacjonarnej w tzw. pracowniach komputerowych, a
      nie każdy uczeń ma laptopa.W szkole jeśli są dwa rzutniki na często
      kilkadziesiąt klas, to wszystko. O czym my mówimy.
      Proszę też pamiętać, że aby cokolwiek prezentować potrzebna jest
      wiedza, a tej w polskiej szkole coraz mniej, paradoksalnie, nie
      dotyczy to tylko przedmiotów ścisłych. Dramat jest dopiero z
      przedmiotami humanistycznymi. O czym mówić, kiedy się nawet nie wie,
      czego się nie wie? Kolejne reformy coraz bardziej upowszechniają
      tzw. maturę, co doprowadziło do iluzji, że wszyscy którzy ją zdają,
      mają średnie wykształcenie.Uczenie pod standaryzowany test bez
      odniesienia do jakiejkolwiek wiedzy na różnych poziomach nauczania
      doprowadziło do tego, że dawniej uczeń podstawówki wiedział więcej,
      niż dzisiejszy maturzysta zdający przedmioty na poziomie
      podstawowym. Oczywiście wszyscy mają papierki i dzieci w piaskownicy
      politycznej się cieszą. Proszę przeliczyć godziny języka polskiego
      oferowane w ramach (nowej) reformy pani Hall z języka polskiego na
      poziomie podstawowym w stosunku do i tak dramatycznie małej siatki
      godzin dzisiaj, a dopiero będziemy mieli zabawę. To lekcje cenne
      szczególnie wtedy, dy nauczyciel wypracuje czas na rozmowę o
      literaturze, sztuce, filozofii, o życiu. Lekcje takie wyrabiają
      potrzebę komunikacji stosowaną w życiu. A dzisiaj, czy uczniowie po
      lekcjach często ze sobą rozmawiają na jakieś tematy? Czy toczą
      dyskusje z rodzicami? Język poza lekcjami służy przeważnie do
      przekazania minimum informacji przy użyciu minimum słów, a często są
      to słowa w formie szczątkowej. To wielki problem społeczny, ale jak
      się go chce załatwić modną formą prezentacji maturalnej - teatrem
      dla ubogich, to cóż!
    • wieprzowinapozydowsku Prezentację na maturę kupię 27.04.09, 09:16
      "Za 80 zł można mieć kompletną prezentację maturalną z języka polskiego. MEN
      zastanawia się, czy z tego nie zrezygnować. "

I teraz beda sie pewnie kilkanascie lata zastanawiac, zamawiac ekspertyzy itp.
      Komu przeszkadzal stary model edukacji z 8 letnia podstawowka i czteroletnim
      liceum z prawdziwym egzaminem dojrzalosci? Komu przeszkadzala nauka matematyki
      i fizyki?!?
      Ja odnosze wrazenie, ze rzadzacy tym biednym krajem chca w szkolach wychowywac
      tylko matolow swojego pokroju, ktorzy po skonczeniu takiej edykacji tylko do
      sejmu sie beda nadawac...

Komitet Krucjaty Dekomunizacyjnej (KKdK) ogłasza akcje zbierania podpisów pod
      petycją w sprawie usunięcia wszelkich pozostałości po latach PRL-u. Poprzyj nas!

DOMAGAMY SIĘ:
      [...]
      -anulowania pierwszego dekretu władz komunistycznych na ziemiach Polski
      dotyczącego przeciwdziałania analfabetyzmowi wraz z podjęciem działań
      kultywujących ten zapomniany antykomunistyczny zwyczaj jakim jest analfabetyzm

poland.indymedia.org/pl/2007/05/28642.shtml
    • janu5 Prezentacje powinny zostac. 27.04.09, 10:09
      I co z tego ,ze mozna kupic prezentacje za 80 zł.Prezentacja jest
      głównie po to ,zeby nauczyc ucznia prezentować zwłaszcza ,z użyciem środków
      multimedialnych. Jak zdaje na prawo jazdy nie nie musze zdawac własnoręcznie
      zrobionym samochodem Prawda? Nie można zakazać pomagania uczniowi w domu,
      rodzice, korepetycje też mozna się czepiać i zakazywać. Nie ważne czy praca w
      domu jest w 100% samodzielna. Jeżeli komisja dojdzie do wniosku ,ze uczeń nie
      wie o czym mówi obniża ocenę. W końcu nad zamówionym tekstem uczeń musi
      popracować musi iść z tym do nauczyciela który wstepnie go prześłucha da
      zalecenia itp. Ja bym tylko zezwolił ,żeby prezentacja niekoniecznie była z
      polskiego. Zdajesz biologie robisz prezentacje z biologii itp ,to co cię
      interesuje. Niestety ministerstwo jest popierdzielone , najpierw wprowadzają
      gimnazja, bo to taki swietny pomysł, a później wszyscy widza ,że to był
      straszliwy bład i nikt w ministerstwie nie ma odwagi powiedziec pomylilismy sie
      cofamy się do lepszego.
        • janu5 Re: Prezentacje powinny zostac. 27.04.09, 11:41
          No i co? Właśnie po to jest ta prezentacja ,żeby młody człowiek dowiedział się
          co to jest sztuka prezentacji ,jeżeli ktoś recytuje z pamięci i nie jest wstanie
          odpowiedzieć na żadne pytanie komisji to komisja powinna ocenić go
          niedostatecznie ( do powtórki) i tyle. Jeżeli jak piszesz ma to być nie tylko
          prezentacja ale również praca badawcza to tym bardziej nie powinno być
          ograniczeń do języka polskiego Niech młody człowiek bada to co go interesuje
          naprawdę. Moje wszystkie wnioski są logiczne i niesprzeczne z twoją wypowiedzią
          więc pozwolisz ,że jednak nie będę się pukał w głowę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka