Dodaj do ulubionych

Na piwko pod Solaris

26.08.09, 00:47
Bardzo dobry pomysł. Myślę, że zarząd solarisa może spokojnie przekonać
najemców zajmujących lokale na parterze od strony zamku górnego, by się
przenieśli lub przeorientowali na gastronomię. Każdy z tych lokali ma wejście
bezpośrednie na zewnątrz, jest więc szansa, że powstaną tam nie tylko ogródki
piwne ale cały ciąg knajp całorocznych z prawdziwego zdarzenia.

W przyszłości jest nadzieja na ciekawy plac Kopernika, wtedy opolski rynek
bądzie miał wielką konkurencję!
Obserwuj wątek
    • Gość: Pan Zdzisław jaki tam brak toalet, panie.. IP: *.xdsl.centertel.pl 26.08.09, 07:57
      myśle że odlanie się nie będzie stanowiło problemu dla prawdziwych menszczyzn.
      można po prostu na chwile przeprosic towarzystwo, wstac od stolika i przejsc
      sie w kierunku ceglanego muru za tym miejscem gdzie kiedys stal taki betonowy
      pomnik. tam pod tym murem jest niżej od chodnika przy solarisie wiec nie widac
      bezposrednio ze sie czlowiek odlewa.

      tak że brak toalet nie jest problemem.
      • tiresias Re: jaki tam brak toalet, panie.. 26.08.09, 08:07
        popieram Panie Zdzisławie, ale co z kobitkami? niech Pan kiedyś kucnie na zboczu
        - bardzo trudno utrzymac równowagę....
        • Gość: Łukasz Re: jaki tam brak toalet, panie.. IP: 81.15.171.* 26.08.09, 09:31
          no to ludzie będą się przewracać;-)
        • Gość: behemot I to jest dobry pomysł IP: *.punkt.pl 26.08.09, 09:37
          byle nie padł przez kibel. Solaris czynny do 21 więc jak kogoś
          złapie to doniesie, a kibelek na Kopernika wydłuży godziny pracy za
          odpowiednią opłatą ogrodników. Na początek nie żyłowałbym opłat za
          zajęcie miejsca pod ogródek bo jak miastu zależy to niech też
          poniesie koszty. Jak się rozkręci po roku czy dwóch, to cenę można
          podnieść.
    • Gość: :) pomysł jaki - taki IP: *.adsl.inetia.pl 26.08.09, 09:39
      Dzięki całodobowym ogródkom zbiegli się do Opola inwestorzy
      Teraz dzięki ogródkom pod Solarisem podniesie się poziom
      atrakcyjności turystycznej.
      Brawo panie Zembaczyński. Pomysł pana czy Karpińskiego? Ale jest na
      poziomie jakiego - takiego.
      • Gość: opolaniec Re: pomysł jaki - taki IP: *.adsl.inetia.pl 26.08.09, 14:10
        Ogródki piwne a o ogródkach Jordanowskich dla maluchów nie
        pomyślicie.Co zrobiło w tej sprawie PO, PIS, SLD,i organizacje
        dbające o dzieci. Nic w tej kwestii.
        Wielki lament jak widzicie mamusię lub tatusia podchmielonego
        idącego z ogródków piwnych i prowadzącego dziecko. Lament i
        zamykać , karać . A kto jest temu winien.
        Ale o dziecięcych placach zabaw jakoś nikt nie myśli. Gdzie nasze
        maluchy mają sie bawić.
        W latach 60-tych na każdym placyku były piaskownice, huśtawki,
        karuzele .A chodnikiem można było swobodnie poruszać się. A dziś
        chodniki służa za parkingi. A o placach zabaw nikt nie mówi.
        Natomiast najlepiej jeszcze wszystkie wolne miejsca pozatykać
        budkami z piwem. A kierowców jednakowo czy po piwie , czy po secie
        karać i zabierać prawa jazdy za spozywanie alkoholu.
        Zastanówcie się czy lepiej zadbać o naszych maluchów, czy szerzyć
        alkoholizm. A udawać , że z nim walczymy.
        I
        • gandharwa Re: pomysł jaki - taki 26.08.09, 20:34
          Nie ma co narzekać...tuż obok Solarisa siostry chcą w starej sali gimnastycznej
          przy ul. Sempołowskiej otworzyć przedszkole. Rozumiem że wtedy jako ogródek
          jordanopwski bądzie służył klasztorny zieleniec?

          Co do sikania to Panie Zdzisławie: nie trzeba bŁdzie dochodzić aż do muru, gdyż
          planuje się w tym miejscu odtworzenie fosy miejskiej z unikalnym mostem
          zwodzonym. Będzie więc bardzo tradycyjnie, bo w średniowieczu fosy miejskie były
          jedną wielką kloaką, gdzie pływały zdechłe szczury w szczynach. :-))
          • Gość: opolaniec Re: pomysł jaki - taki IP: *.adsl.inetia.pl 27.08.09, 08:57

            Należy się przyjrzeć bliżej i pomóc naszym obywatelom mieszkającym
            w samym Opolu.Mało , że mieszkamy , a mamy mniejszy wybór żęby bez
            pieniędzy za sarmo korzystać z dóbr publicznych, do wszystkiego jak
            inni zamożni przybywający do Opola. Nasze dzieci zmuszone są
            wyjeżdżać stąd i szukać chleba gdzie indziej.
            Mnie nie obchodzi , czy siostry zakonne udostępnią swój ogród , czy
            uszczuplą sobie ,aby dzieci uczęszczające do ich przedszkola miały
            się gdzie bawić. Możesz również wskazać ogrody Ojców Franciszkanów
            też znajdują się przy ogródkach piwnych.To są tereny prywatne . I
            nam nic do tego. Siostry zakonne już dużo robią dla bezdomnych.
            Ale tym tematem stworzenia prawdziwych ogrodów jordanowskich w
            zamian za coraz inne ogrody piwne , czy parkinki zamiast parków.
            Powinny zająć się tym Radni na Sesji Miejskiej Rady Narodowej. ALE
            ZYSKÓW Z TEGO NIE BEDZIE , A mIASTO MUSI JESZCZE DOPŁACAĆ.RADNI
            działaja dla mieszkańców Opola.
            A mieszkańcy w Opolu zajmują mieszkania komunalne , spółdzielcze,
            nie mają wilii z basenami , żeby ich dzieci bawiły się. Dzieci
            mieszczuchów muszą korzystać z publicznych miejsc do tego
            wyznaczonych. A nam zabierają właśnie osoby z poza miejsca
            zamieszkania . Pracują w Opolu , a po pracy udają się do swoich
            posiadłości , któe mają baseny i wszystkie urządzonia dla swoich
            pociech . Natomiast nasi obywatele nie mają ani pracy, a dzieci
            gdzie się bawić.
    • jkredman toaleta - można zawrzeć umowę 26.08.09, 14:50
      z Solarisem na korzystanie z ich toalet

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka