Dodaj do ulubionych

Ile płacicie za prąd ?

IP: *.ostroleka.cvx.ppp.tpnet.pl 15.07.05, 23:04
Witam!
Wprowadzam sie właśnie do nowego mieszkania gdzie wszystko co możliwe mam na
prąd :)
- płyta ceramiczna, zmywarka, piekarnik, czajnik el, ... itd....
Nie wiem jakich rachunkow za energie el. moge sie spodziewac.........

Ciekaw jestem Waszych doświadczeń. Piszcie ile płacicie za prąd.
Pozdrawiam!
Robert
Obserwuj wątek
    • Gość: anka Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.05, 12:15
      Przy rodzinie 5 osobowej płace 200 zł. na dwa miesiące i też mam wszystko na
      prąd oprócz ogrzewania centralneg którym steruje komputerek(mało pobiera
      energii). W zimie rachunki wzrastają troche ale to normalne. Nie wiem czy to
      dużo czy mało.
      • Gość: rzabo Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.ostroleka.cvx.ppp.tpnet.pl 19.07.05, 23:25
        dzięki za info anka
        A nikt inny nie chce podzielić się ze mną "swoimi rachunkami"? ;))
        • Gość: abc Re: Ile płacicie za prąd ? IP: 193.111.166.* 20.07.05, 16:02
          mi zima wychodzilo okolo 150 PLN/miesiac, ale razem z ogrzewaniem wody. teraz
          okolo 50 PLN/miesiac.

pzdr

abc.
          • cucciolo Re: Ile płacicie za prąd ? 20.07.05, 16:30

ja 2 ososby, ale bez plyty gazowej,
            pralka, zmywarka, ekspres, czajnik itd.

od 80 do 200 za 2 mies. w zimie wiecej bo jeszcze sie dogrzewalismy piecykiem
    • aankaa Re: Ile płacicie za prąd ? 20.07.05, 19:24
      ok. 80 zł/mc (płyta gazowa, reszta sprzętu jak u Ciebie, nie dogrzewam się
      zimą - centralne ok)
      • ssaczek Re: Ile płacicie za prąd ? 20.07.05, 23:00
        Wszystko na prąd(kuchenka, piekarnik, czajnik i cała reszta RTV i AGD) na trzy
        osoby to średnio 75zł miesięcznie.
        • onbashira Re: Ile płacicie za prąd ? 21.07.05, 00:02
          A masz podział na taryfy tyż?
          • zosia_1 Re: Ile płacicie za prąd ? 21.07.05, 09:41
            to ja chyba mniej płace za 2 osoby: pralka, czajnik, piekarnik elektryczny,
            wentylator, pochłaniacz powietrza, oczyw. telewizor, swiatełka pod szafkami
            kuchennymi i stara lodówka jak świat, która pewnie zżera najwiecej-75-80 zł na
            dwa miesiace. Był tez czas ze mieszkał z nami szwagier, koszt pradu nie wzrósł.
            Teraz zmieniamy lodówke , jestem pewna, ze opłata za energie zmaleje.
            • Gość: anka Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.05, 11:34
              Wygląda, że nie płace dużo. Ja w łazience mam przepływowy podgrzewacz wody.
              Większość osób napewno korzysta z wody z elektrociepłowni lub piecyka gazowego.
              • Gość: Krop Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.05, 16:25
                Wszyscy płacicie mało. Mnie przy 2 osobach i teoretycznie energooszczędnym
                sprzęcie nie zdarza się zejść poniżej 250-300 zł co 2 miesiące. Zwykłe
                mieszkanie w dość nowym bloku w Warszawie, żadnego ogrzewania prądem itp -
                tylko normalne sprzęty RTV/AGD plus gotowanie na prądzie bo nie ma instalacji
                gazowej.
                • lejdik Re: Ile płacicie za prąd ? 22.07.05, 20:45
                  Malopolska, dom jednorodzinny, wszystko na prad rowniez ogrzewanie- rachunki-
                  350zl/1 mc. w sezonie grzewczym, obecnie 245zl/ 1 mc( jako ze lato)
                  • mamaolimai Re: Ile płacicie za prąd ? 24.07.05, 18:42
                    260 zł. co drugi miesiąc.
                    Prąd ciągnie - pralka,zmywarka,kuchenka, mikrofala, sprzęt AGD i RTV.
                    Rodzina 4 osobowa z 2 małych dzieci.
                    • Gość: dorota Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.05, 20:07
                      jak Wy to robicie, że tak malo placicie? U mnie ok 300 zł co 2 miesiące.
                      Sprzęt:plyta cearmiczna,piekarnik, czajnik, TV, komputer, pralka, lodówka,
                      zmywarka, żelazko. Rodzina 3 osobowa. Ja gotuję codziennie. Może Ci co
                      placamalo, nie gotuja codziennie?
            • wielkopolska2006 Re: Ile płacicie za prąd ? 02.01.06, 22:38
              Nowoczesne lodówki energo-oszczędne klasy"A"zużywają o połowę mniej prądu od
              tych zużytych.
    • Gość: limon Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.crowley.pl 25.07.05, 21:32
      Mieszkanie 1 pokój z aneksem w którym wszystko miałam na prąd (3 żarówki
      nieenergooszczędne, płyta, piekarnik, czajnik, ekspres, pralka, lodówa, komp
      śmigający 24h/dobę, 1 żarówka co najmniej 10 h dziennie) płaciłam średnio 70-80
      zł.
      • Gość: Simplex Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.12.05, 16:17
        Gdzie tak malo placilas? Na Bialorusi????

A co z ogrzewaniem - nie bylo na prąd?
    • Gość: ala Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.promax.media.pl 16.08.05, 21:47
      Domek jednorodzinny 4 osoby i wychodzi ok. 150 zł na 2 miesiace w tym latem
      elektryczny bojler, a gotowanie na gazie, zas piekarnik elektryczny
      • Gość: ewma Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.05, 10:45
        Domek -300 miesięcznie kuchenka gazowa reszta wraz z bojlerem na prąd.
    • Gość: Ryś Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.adsl.inetia.pl 30.12.05, 22:36
      Ja bardzo chciałbym wiedziec ja to robią co niektórzy, że tak mało płacą za
      prąd? Ja też mam AGD, bojler na prąd 80l. i żarówki energooszczędne, a mimo to
      płacę za prąd 187zł. co miesiąc. Możecie mi powiedzieć?
    • nyped Re: Ile płacicie za prąd ? 31.12.05, 00:07
      Gość portalu: rzabo napisał(a):

> Witam!
      > Wprowadzam sie właśnie do nowego mieszkania gdzie wszystko co możliwe mam na
      > prąd :)
      > - płyta ceramiczna, zmywarka, piekarnik, czajnik el, ... itd....
      > Nie wiem jakich rachunkow za energie el. moge sie spodziewac.........
      >
      > Ciekaw jestem Waszych doświadczeń. Piszcie ile płacicie za prąd.
      > Pozdrawiam!
      > Robert
      facet wybudój sobie dom tzw. pasywny a za wszystko zapłacisz 170zł kumasz
    • yanca3 Re: Ile płacicie za prąd ? 31.12.05, 01:35
      no niestety ok.235 zł.miesięcznie
      mam to samo co ty: płyta ( kuchnia Amica energooszczędna)
      pralka lasa A , lodówka klasa A , żelazko super ekonomiczne klasa A,
      telewizor , komputer aha jeszcze zmywarka zanusi.
      Reszta ( ogrzewanie i ciepła woda własne ) na olej opałowy
    • Gość: kazimiera Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.05, 10:07
      Dom 200m2-totalnie wszysto na prad 4-łazienki czyli 4 bojlery 50-75l+kuchenny
      ogrzewanie,kuchia elektryczna,zmywarka i wszystko inne.
      Zima 400 zł/miesiąc, lato 300 zł(miesiąc).System dwutaryfowy
    • Gość: emerytka Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.05, 11:09
      Ja nie wiem,/chociaż powinnam/,jak mniej płacić za prąd..Dwie dorosłe osoby,dwa
      tv,dwa komputery,piekarnik elektryczny,pralka,zmywarka/energooszczędna/i
      jeszcze normalny sprzęt AGD..płaciłam do tej pory 105 zł miesięcznie,a teraz???
      A ZUS nie dokłada.niestety....
      • Gość: W_m Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 31.12.05, 13:29
        nie wiem skąd niektórym wychodzą takie małe rach. za prąd ?

u mnie - aż 100 zł na m-c,

aż - bo mam kuch.,gazową, piekarnik gazowy, nie używam mikrofali ani czajnika
        elektrycznego, Nie mam tez "zabytkowego" agd - lod, prala, okap, odkurzacz itd -
        wszystko nówki, energooszczędne

po przeczytaniu Waszych maili zastanawiam się, czy ktoś mi się nie podpiał do
        instalacji :))

pozdrawiam

• Gość: Reni Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.12.05, 14:47
          Moja 5-os. rodzina płaci co 2 mies. ok.150-200zł za prąd(poza tym
          wszystko/pełne wyposaż.AGD i RTV oprócz ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
          mamy na prąd)

Pzdr.
          • Gość: prąd Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.05, 17:50
            Oprócz ogrzewania bo na miał, reszta na prąd kuchenka, czajnik,podgrzewacz
            wody, zmywarka, pralka, rtv i żarówki wszystko energooszczędne, a rachunki co
            miesiąc 240zł a latem 50zł mniej. Rodzina 6 osobowa.
          • Gość: MAłaMi Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.06, 13:02
            404zł:(
    • Gość: magpie101 Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.06, 13:42
      330 zł. co dwa miesiace, rodzina 3 osobowa, centralne mam na wegiel, plyte
      gazowa, nie mam zmywarki i caly dzien nas nie ma w domu do godziny 20, a
      rachunki mam koszmarnie duze. latem tez tyle place, mniej zuzywam oswietlenia
      ale za to grzeje wode w bojlerze 24 godziny na dobe.
      • 33maj Re: Ile płacicie za prąd ? 03.01.06, 21:38
        pocieszenie dla tych, którym wydaje się, że płacą dużo - u mnie - 250 zł CO
        MIESIĄC. Mieszkanie 100 m, stara kamienica, grzeję wodę bojlerem 100 litr. -
        raz dziennie, 5 osób,piec gazowo elektryczny, czajnik el, 2 komputery, eee -
        telewizor?
        Koszmar, nie?
        Ale mam nadzieję że to nie będzie trwało długo-prawdopodobnie cwany sąsiad nas
        okrada:(
    • Gość: Izabela Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.01.06, 06:52
      Ja również mam te wszystkie urządzenia o których Pan pisze. Mam zegar dwu
      taryfowy. Wodę grzeję na tzw. taniej taryfie. Za prąd płacę co dwa miesiące od
      250,- do 300 zł. ( gazu nie mam). Moja rodzina jest 3 osobowa.
      • Gość: Grazka Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.NET / *.stella.net.pl 04.01.06, 16:06
        Mam wszystko na prąd, oprócz kuchenki. Płacę średnio 200 co dwa miesiące. Dwójka
        starszych dzieci studiuje w innym mieście, ale gdy przyjeżdżają, rachunki rosną
        o 100. Obliczyliśmy, że pracujący na okrągło komputer pożera więcej prądu niż
        myśleliśmy. Wszystkie podpięte to niego elementy trzeba zsumować zanim obliczy
        się ich moc.
        • Gość: A Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.igf.fuw.edu.pl 28.02.06, 13:09
          > o 100. Obliczyliśmy, że pracujący na okrągło komputer pożera więcej prądu niż
          > myśleliśmy.
          Podobno samo pudło (bez monitora i innych przystawek) to 50zł/mies.
    • Gość: tutek Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.elpos.net / *.elpos.net 12.01.06, 11:29
      Białystok - mieszkanie 62m2, rodzina 3 osobowa, wszystko na prąd - oprócz C.O.
      110 zł miesięcznie
    • Gość: dorotae. Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.06, 11:40
      Zastanawiam sie czemu niektorzy placa tyle za prad...ja mieszkam w domku, 3
      dorosle osoby. Tv jest wlaczony przynajmniej 7h dziennie (moja mama przy nim
      zasypia) czasem 2, swiatla lubie miec wlaczone ale zarowki mam w 90%
      energooszczedne. Pralka pierze b.czesto, do tego komputer wlaczony niemal 12h
      dziennie, czajnik elektryczny wlaczany b. czesto, lodowka klasa A+, do tego
      lampa na zewnatrz domu - wlaczona jak robi sie ciemno- energooszczedna.
      Kuchenka jest gazowa. Mikrofale mam od niedawna wiec pewnie sie cos zmieni ale
      jak dotej pory rachunek sredni to 160-180 na 2 miesiace. Wode podgrzewam i
      ogrzewanie mam na gaz.
    • palka_zapalka Re: Ile płacicie za prąd ? 03.02.06, 23:31
      103 zł miesięcznie pralka, lodówka, AGD, komputer, akwarium, ;)
      • Gość: rzabo Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.06, 11:43
        Witam!
        Wlasnie dostalem pierwsze realne faktury za enegie el. (przez 1/2 roku placilem
        kwote zadeklarowana) i juz wiem ile place za prad :).
        TAk jak pisalem w moim pierwszym poscie - wszystko mam na prad (bez ogrzewania)

Place 116pln miesiecznie.

Pozdrawiam!
        • efciaeb Re: Ile płacicie za prąd ? 01.03.06, 13:03
          To wychodzi na to, że ja mam prąd z powietrza, albo co, bo przy rodzinie
          6-cioosobowej (2 dorosłych, 4 dzieci od 1 roku do 9 lat, wiec sporo prania)
          płacę 140 zł za dwa miesiące, ale ogrzewanie i ciepła woda z ciepłowni, nie na
          prąd.
    • Gość: jacka Re: Ile płacicie za prąd ? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 01.03.06, 14:19
      75 m.kw. 3 pokoje. Wszystko elektryczne za wyjątkiem ogrzewania i wody. Płacę
      75-100 zł miesięcznie. Kilka żarówek energooszczędnych, dwa komputery- jeden
      chodzi non stop, zmywarka pralka czjnik itp przez znakomitą większość tygodnia 1
      osoba w weekendy 2.
      • Gość: ciao Re: Ile płacicie za prąd ? IP: 62.233.236.* 01.03.06, 15:01
        123 z groszami co dwa miesiace mam kuchnie elek.2 komputery lodowkw pralka(3xw
        tygodniu)ale nie moge sie przekonac do swietlowek energoszczednych.
    • martahelena Re: Ile płacicie za prąd ? 01.03.06, 20:54

2 osobowa rodzina -wszystko na prąd-płyta,bojler łazienka(80 litrów),kuchnia (20
      litrów) + to co zawsze(żelazko,pralka,frytownica...) koszt na miesiąc to około
      150-160 zł.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka