Dodaj do ulubionych

Naprawdę nie da nic zrobić z "koreańczykiem"?

24.11.18, 10:52
Forum kraj zalane przez hangul. Pora chyba wynająć profesjonalistów , skoro moderacja nie nadąża z przenoszeniem na osła.
Obserwuj wątek
    • wariant_b Re: Naprawdę nie da nic zrobić z "koreańczykiem"? 24.11.18, 11:50
      Głównym problemem jest to, czy Koreańczyk przechodzi przez standardowy
      proces wprowadzania postów (zakładanie konta, logowanie, wysyłanie postów
      z zestawem kontroli wejściowych) czy je omija, na przykład dopisując posty
      do bazy danych z pominięciem w/w procesów, a więc bez konieczności
      posiadania konta, logowania się i z ominięciem podstawowych kontroli treści.

      Jeśli posty pojawiają się w standardowy sposób najprostszym rozwiązaniem
      jest uzupełnienie wiekowego oprogramowania do administrowania forum
      o podgląd strumieniowy (wszystkie nowe posty z grupy zwiększonego ryzyka
      niezależnie od docelowego forum) i możliwość zablokowania (usunięcia) postu
      przed jego publikacją oraz wykonania stosownych działań towarzyszących
      (blokada konta, przeniesienie wątków/postów na wydzielone forum, oczywiście
      różne od Oślej Ławki, która jest dewastowana przez masowy spam).

      Jeśli Koreańczyk zainfekował serwery forum lub znalazł sposób obejścia kontroli
      oczywiście niezbędny jest audyt oprogramowania i załatanie luk, choć i tutaj
      podgląd strumieniowy nowych wpisów do bazy plus automatyzacja działań
      naprawczych (usuwanie wszystkich kolejnych wpisów spełniających kryterium
      np. nazwy konta użytkownika) pozwoliłaby szybko uporać się z kolejnym atakiem.

      Natomiast forsowany przez administrację pomysł, że w końcu Koreańczyk
      sam przestanie, bo mu się znudzi i nie trzeba żadnych zmian w oprogramowaniu
      i zasadach działania moderacji najwyraźniej się nie sprawdza.

      Koreańczyk dostarcza nam za to ciekawej informacji o tym, jaki jest średni czas
      potrzebny na pojawienie się na forum moderatora z wystarczającymi uprawnieniami
      i wygląda na to, że przez bardzo długie okresy czasu fora redakcyjne po prostu
      pozostają poza wszelkim nadzorem, bo możliwości kontrolne samych użytkowników
      w tym mechanizmy zgłaszania problemów i komunikacja z moderatorami/adminami
      nigdy nie działały poprawnie. Wysyłanie maila na forum@agora.pl z informacją
      o ataku spamera i czekanie 14 dni na standardową odpowiedź, że zgłoszenia
      powinien dokonać sam Koreańczyk jest paranoicznym pomysłem.
      • taniarada Re: Naprawdę nie da nic zrobić z "koreańczykiem"? 24.11.18, 13:38
        Czyli jak napisał wariant_b nie ma kasy na porządnego informatyka.Nędza panie .Bo to forum nie służy do wymiany poglądów , informacji i tematyki krajowej.Tylko do hejtów typu co robił Kaczyński rano i wieczorem.Oraz czego nie zepsuł PIS i co może zrobić jutro.To niech lepiej tak zostanie jak Agora lubi się ośmieszać.Można też zrobić zrzut z ekranu i wysłać do mediów prawicowych .Będą mieli polewę.Nędza panie ,nędza.
      • awariant Re: Naprawdę nie da nic zrobić z "koreańczykiem"? 25.11.18, 10:05
        Widzę, że od sześciu godzin nikt z moderatorów nie zaglądał na Kraj.
        Albo jeszcze nie przetłumaczył z koreańskiego na polski, by stwierdzić
        czy naruszono Regulamin bądź Netykietę.
      • aniechto.only Re: Naprawdę nie da nic zrobić z "koreańczykiem"? 25.11.18, 12:08
        wariant_b napisał:

        > Głównym problemem jest to, czy Koreańczyk przechodzi przez standardowy
        > proces wprowadzania postów (zakładanie konta, logowanie, wysyłanie postów
        > z zestawem kontroli wejściowych) czy je omija, na przykład dopisując posty
        > do bazy danych z pominięciem w/w procesów, a więc bez konieczności
        > posiadania konta, logowania się i z ominięciem podstawowych kontroli treści.
        >
        > Jeśli posty pojawiają się w standardowy sposób najprostszym rozwiązaniem
        > jest uzupełnienie wiekowego oprogramowania do administrowania forum
        > o podgląd strumieniowy (wszystkie nowe posty z grupy zwiększonego ryzyka
        > niezależnie od docelowego forum) i możliwość zablokowania (usunięcia) postu
        > przed jego publikacją oraz wykonania stosownych działań towarzyszących
        > (blokada konta, przeniesienie wątków/postów na wydzielone forum, oczywiście
        > różne od Oślej Ławki, która jest dewastowana przez masowy spam).

        A może wystarczy CAPTCHA przy zakładaniu konta.
        • inocom Re: Naprawdę nie da nic zrobić z "koreańczykiem"? 25.11.18, 13:38
          Wtedy się wyeliminujesz.
        • wariant_b Re: Naprawdę nie da nic zrobić z "koreańczykiem"? 25.11.18, 14:57
          aniechto.only napisała:
          > A może wystarczy CAPTCHA przy zakładaniu konta.

          Chyba nie u nich.
          Owszem, przy rejestracji nowego konta trzeba podać adres mailowy
          lub numer telefonu, ale potwierdzenie założenia konta przychodzi
          i tak na nowy adres mailowy gazety, a nie na podany.
          Natomiast 24-godzinna karencja działa sprawnie, bo automatycznie.

          Jeśli Koreańczyk omija zabezpieczenia to CAPTCHA też nie pomoże,
          bo przecież wcale nie musi korzystać z istniejącego konta.

          A moderator musi, więc może tylko tyle, na co mu uprawnienia pozwalają.
          Znaczy - przewidzieć na jakim forum pojawi się Koreańczyk i zobaczyć
          co napisał tym razem i jeśli może - to przenieść wątki na Osła lub wykasować.
          A jak mu się chce, skorzystać z forumowej wyszukiwarki i pogonić spamera
          na innych forach. Albo zgłosić komuś, kto może przenieść na Osła lub skasować
          każdy wątek, lub komuś jeszcze ważniejszemu, kto może nawet zablokować konto.
          Albo udać, że nie widział, bo to nie jego forum lub nie jego dyżur.
    • inocom Jest szabas 24.11.18, 15:59
      Re: Naprawdę nie da nic zrobić z "koreańczykiem"?
      aniechto.only napisała:

      > Forum kraj zalane przez hangul. Pora chyba wynająć profesjonalistów , skoro mod
      > eracja nie nadąża z przenoszeniem na osła.

      A ty oczekujesz cudu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka