Dodaj do ulubionych

Moderator na forum Ursynów

25.09.06, 11:43
Proszę zapoznać się z poniższa dyskusją - jak w tej sytuacji
odbywa się "opieka" nad forum, jeśli belkot_belkot_belkot
może pozwalac sobie, BEZ KONSEKWENCJI, na takie komentarze...

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=643&w=48964772&a=49088572
w przypadku ataków na pozostałych uczestników forum ( w tym moderatora),
posty znikają błyskawicznie, jeśli atakowany jest silvio1970 posty wiszą
przez kilka dni i nie są wyrzucane.

Czy to jest obiektywna moderacja ?
czy moderator może być nieobiektywny i stronniczy ?

Obserwuj wątek
      • silvio1970 Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 12:13
        ols napisał:

> Wątek będzie można oglądać przez 3 najbliższe dni na Oślej Ławce jako
        przykład,
        > jak nie należy prowadzić dyskusji.

problem w tym, że w wątku pojawiło się sporo istotnych z punktu widzenia
        funkcjonowania forum postów. natomiast dyskusja została sprowadzona poniżej
        parteru przez kumpla naszego modeartora. i te posty należało usunąć a nie cąły
        watek, w który znalazły się miedzy innymi spostrzeżenia na temat opanowania
        froum przez organizację lobystyczną oraz stronniczym moderowaniu forum.
        • Gość: płyń z wisłą! Re: Moderator na forum Ursynów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.09.06, 12:29
          Problem w tym że oponenci Siskomu to w 90 procentach zakłamani pieniacze, co nie potrafią dyskutować bez bluzgów, pełnych jadu ataków personalnych na rozmówcę, wyzwisk i zarzucania przestępstw (korupcji).
          Te posty wylatują a pieniacze się pienią że moderacja wspiera przeciwną opcję.
          Ale zgodnie z tą chorą logiką, to kryminaliści powinni mieć reprezenację wśród ławników i sędziów, żeby sądy były sprawiedliwe???
          • silvio1970 Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 12:40
            Gość portalu: płyń z wisłą! napisał(a):

> Ale zgodnie z tą chorą logiką, to kryminaliści powinni mieć reprezenację
            >wśród
            > ławników i sędziów, żeby sądy były sprawiedliwe???

problem w tym, że zasady mianowania sędziów czy ławników są jasne. dla kogoś
            kryteria mogą być chore ale są jasno określone. w przypadku "moderatorów
            społecznych" zasad takich nie ma. Kilkukrotnie już pisałem, że ich powołanie
            jest absolutnie pozaregulaminowe i jesli mają działać to może się to odbywac
            jedynie na mocy porozumienia społecznego. Przynoszenie ich w teczce urąga tym
            zasadam. natomiast nadreprezentacja działaczy SISKOM jako modertorów forów
            warszawskich jest godna zastanowienia.
              • java9 Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 12:46
                a jakie znaczenie ma fakt mieszkania na Ursynowie w kontekście tej rozmowy?
                Mówimy o tym, że został narzucony odgórnie a nie wybrany przez uczestników
                forum. czy celowo usiłujesz zmienić kierunek dyskusji i odwrócić uwagę od
                meritum sprawy czyli uprzedzenia do forumowiczów i nieobiektywnego moderowania ?
              • silvio1970 Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 12:53
                Gość portalu: płyń z wisłą! napisał(a):

> Przecież jan-w jest z Ursynowa i pisywał na tym forum już wcześniej. O co ci
                ch
                > odzi z przynoszeniem w teczce?

fakty:

jan-w wysła raptem 200 postów w ciągu 2 lat poprzedzających wprwadzenie
                moderacji na forum Ursynów był mało znaną postacia udzielajac się przede
                wszystkim na forach developerskich i forum Kabaty (gdzie zasłynął protestem
                przeciwko budowie stacji benzynowej) . Po tym jak zosta modeartorem wysłal na
                forum Ursynów ponad 800 postów, ilości wyciętych nie da się policzyć. Z
                pewnością odbiega to od potocznego rozumienia moderacji, która jesli już,
                powinna być wyważona i obiektywna. Aktywnosć jana-w, szczególnie w kwestiach
                dotyczących autostrady z pewnością nie przyczyniała się do tonowania forumowych
                nastrojów. Cieniem kładzie się rownież to, że uczestniczac w tych dyskusjach
                nigdy nie przyznał się do swojej aktywnej działalnosci w Siskom.

Jan-W nie spełnia po prostu podstawowych kryteriów moderatora społecznego: nie
                pochodzi z wyboru społecznosci forumowej i nie jest bezstronny.

dlaczego lewe_oko nie wzbudza 1/100 takich kontrowersji?
          • java9 Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 12:44
            o kochany, nie masz racji.
            przeanalizuj dokładnie treść tych dysusji i zobacz kto kogo atakuje.
            Zobacz co robi moderator w sytuacji gdy atakowany jest forumowicz,
            którego moderator nie lubi, a zobacz co robi moderator w sytuacji gdy
            jest atakowany.

W pierwszym przypadku nie dzieje się kompletnie nic,
            a w drugim reakcja jest błyskawiczna ( wywalenie na oślą ławkę i ban).

Mamy to samo prawo "netykietą" zwane,ale dla każdego to prawo ma inne
            zastosowanie - wg uznania moderatora opiekuna.Czy to jest w porządku ?

• java9 Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 12:26
        moim zdaniem powinien być to przykład
        "jak nie należy moderować forum" i szkoda, że konsekwencje
        nie zostną wyciągnięte w stosunku do moderatora.

Dlaczego abuse pozwala na to, aby forum było moderowane
        przez osoby nieobiektywne?

Dlaczego moderator forum Ursynów toleruje i nie reaguje
        w sytuacji ataków personalnych na forumowicza ( którego nie lubi)
        a w przypadku ataków na moderatora reaguje błyskawicznie ?
        Przecież widać daty napisanych postów i jasno wynika z tego,
        że obraźliwe posty ( bełkot i płyń z wisłą) wiszą od kilku dni.

Jako uczestnik forum Ursynów zwracam się z prośbą o przygotowanie
        ankiety i zapytanie uczestników forum czy "jan-w powinien
        moderowac forum ursynów" i czy dotychczasowy sposób moderowania był obiektywny.
        • ols Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 12:53
          Nie ma czegoś takiego jak "osoba obiektywna". Każdy ma swoje poglądy, wizję świata, etc. Moderatorów obowiązuje regulamin, jeśli masz konkretne przykłady na jego złamanie (oprócz tego podanego powyżej) - prześlij mi linki do nich. Sprawdzimy co & jak. Jeśli będzie potrzeba - upomnimy moderatora.

Do tej pory nie było poważniejszych skarg na jana-w, dlatego skala i gwałtowność reakcji silvia jest co najmniej zaskakująca.

W tamtej dyskusji Twoje posty były wycinane za ataki personalne (nie wiem, kto zaczął, Ty czy bełkot i prawdę mówiąc wszystko jedno w tym wypadku) i w związku z tym nie jestem pewien, czy to czyni Cię właściwą osobą do oceniania pracy moderatorów.
          • silvio1970 Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 13:00
            ols napisał:

> Do tej pory nie było poważniejszych skarg na jana-w, dlatego skala i
            gwałtownoś
            > ć reakcji silvia jest co najmniej zaskakująca.

bardzo mnie interesuje definicja "poważniejszej skargi" ja zgłosiłem kilka
            takich przypadków: minn. wycinanie postów bez umieszczania o tym informacji
            (jak kontrolowac moderatora, jesli nie ma śladów jego działaności?) czy
            komentowanie usuniętych postów (jak odniesć się do takiej wypowiedzi?).
            jedynym skutkiem tego była prywatna korespondencja z jabbura, w ktrej
            stwierdził że jan-w to klawy facet ale że mogę dalej pisać.

Jaki jest problem by przeprowadzić na ten temat jakąś sonde czy dyskusje?
            czyzbyście się bali, że forumowiczom jednak nie spodoba się moderacja lub nie
            daj boże jan-w na tym stanowisku?
          • java9 Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 13:04
            Ols !!!
            co Ty mówisz ?
            Moderator forum ma prawo wyrażać swoje własne poglądy,
            pozostali uczestnicy forum również, czyż nie ?

Dlaczego moderator decyduje o tym, które poglądy są słuszne,
            a które nie ?

Nie jest to pierwszy taki przypadek i dobrze o tym wiesz !!!

• java9 Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 13:22
                poproszę o archiwum oślej ławki z ostatnich 6 miesięcy
                oraz okazanie treści wszystkich postów, które zostały skierowane na oślą ławkę.
                W innym przypadku będę zmuszona potraktować Twój post jako szykanę.
                • java9 Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 13:25
                  zapomniałam dodać, że aby udowodnić, że posty były wycinane za poglądy,
                  muszę mieć też treść tych, które na oślej ławce nie wylądowały
                  i zniknęły nie wiadomo gdzie.

Poprosze o wysłanie powyższych na skrzynkę e mail.
              • silvio1970 Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 13:27
                ols napisał:

> Proszę o przykłady sytuacji, kiedy jan-w usunął coś "za poglądy" a nie w
                zgodzi
                > e z regulaminem.
                > W przeciwnym razie będę zmuszony potraktować Twoje zarzuty jako pomówienia.

to jest zwykłe nadużycie. moderacja jest z natury rzeczy subiektywna i w sumie
                moderator zawsze znajdzie jakieś bardziej lub mniej wpisane w kontekst dyskusji
                wytłumaczenie. problem w tym, żeby taka moderacja był konsekwenta. zeby była
                rygorystyczna lub liberalna, slowem żeby miała jakąś obowiązującą WSZYSKICH
                wykładnie.

java podała jaskrawy przykład dziwnej tolerancji dla obelg pod moim adresem.
                tolerancji, ktora w stosunku do mnie nie mam zastosowania. to jest zarzut.
                • ols Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 13:46
                  I z powodu jednego niewycięcia jest awantura na ok. 50 postów? Dajcie spokój.
                  Poza tym jan-w nie jest jedynym moderatorem Forum Ursynów i cała ta nagonka na niego jest dla mnie niezrozumiała.

PS. Jeśli obecne FU jest AŻ tak złe, możecie przecież założyć separatystyczne forum prywatne.
                  • java9 Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 13:53
                    Jak już pisałam wcześniej, nie jest to pierwsza taka sytuacja,
                    więc nie odwracaj kota ogonem.
                    To nie jest jedno "niewycięcie" i nie pierwszy raz.
                    I nie jest to awantura, tylko zwrócenie uwagi moderatorów tego portalu
                    internetowego nha nieprawidłowości, które mają miejsce na forum publicznym.

Właśnie dlatego ,że nie jest jedynym moderatorem tego forum powinieneś
                    na to zwrócić uwagę. Ja nie wiem, może GW powinna zatrudniać starszych ludzi,
                    którzy mają już jakieś doświadczenie w życiu... poziom Twoich odpowiedzi mnie
                    powala i jeśli jesteś przedstawicielem całej moderacji i wypowiedasz się
                    ( a tak jest) w imieniu GW to jestem tym mocno zaniepokojona.
                    • ols Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 14:03
                      Nie wypowiadam się w imieniu GW, bo w niej nie pracuję. Personalny argument o wieku i doświadczeniu pominę, bo musiałbym być złośliwy i niemiły.

Jeśli z FU jest problem, to wystarczy się z nami skontaktować i go przedstawić, zamiast produkować dziesiątki zacietrzewionych postów. W obecnej sytuacji jestem raczej skłonny uwierzyć, że z janem-w macie oboje z silviem osobiście na pieńku i koniecznie chcecie go wysadzić z funkcji opiekuna forum.
                      • silvio1970 Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 14:14
                        ols napisał:

> Jeśli z FU jest problem, to wystarczy się z nami skontaktować i go
                        przedstawić,
                        > zamiast produkować dziesiątki zacietrzewionych postów.

kontaktowałem sie kilkukrotnie, zero reakcji albo bezsnsowne odpowiedzi
                        jabbura.

>W obecnej sytuacji jest
                        > em raczej skłonny uwierzyć, że z janem-w macie oboje z silviem osobiście na
                        pie
                        > ńku i koniecznie chcecie go wysadzić z funkcji opiekuna forum.

z janem nie mam na pieńku z tej prostej przyczyny że go po prostu nie znam. to,
                        że różnie się z nim w wielu kwestiach też mi się wydaje normalne i bynajmniej
                        nie odbieram mu prawa do własnych poglądów i ich głoszenia.

natomiast nie zgadzam się zarówno na tryb jego powołania, sposobem w jaki
                        moderuje i to, że nie ujawniania swoich związków z aktywną organizacją
                        lobbystyczną. to jest przyczyn dla której chcę go "wysadzić" z funkcji
                        opiekuna forum.
                  • silvio1970 Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 13:54
                    ols napisał:

> I z powodu jednego niewycięcia jest awantura na ok. 50 postów? Dajcie spokój.
                    > Poza tym jan-w nie jest jedynym moderatorem Forum Ursynów i cała ta nagonka

bynajmniej nie z jednego. to się zdarza niemal codziennie. od czasu do czasu
                    zgłaszam takie posty do administracji. sprawdź, przynajmniej jedeń z postów
                    bełkota był zgoszony w piątek.

jan nie jest jedynym moderatorem tego forumm, tyl e że drugi z nich bardzo
                    rzadko tu zagląda natomiast jan moderuje bez mała 24 h/dobę i 7 dni w tygodniu
                    co nasuwa podejrzenie że nie robi tego osobiście.

> >PS. Jeśli obecne FU jest AŻ tak złe, możecie przecież założyć
                    separatystyczne
                    > orum prywatne.

bardzo to dziwny wniosek ze strony administratora. jako mieszkaniec Ursynowa
                    nie widzę powodów dla ktorych nie powinienem uczestniczyc w jego forum
                    publicznym. mam takie samo prawo do kształtowania charakteru tego forum co jan-
                    w, rubeus czy lewe oko. oni nie mają żadnej "społecznej" legitymacji. a jeśli
                    za taką uznajesz odgórną nominację, to gratuluję samopoczucia
                    • ols Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 14:10
                      Wszystko się zgadza, tyle że FU nie jest publicznym forum Ursynowa - to jest forum portalu Gazeta.pl, na którym mieszkańcy tej dzielnicy mogą dyskutować.

Mandat społeczny to ładne pojęcie, ale użytkowników, którym jan-w nie odpowiada jest naprawdę garstka (dziś spotkałem dwoje). Zresztą, wybory moderatora to nie konkurs piękności. Nie można pasować każdemu.
                      • java9 Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 14:14
                        > Wszystko się zgadza, tyle że FU nie jest publicznym forum Ursynowa - to jest
                        fo
                        > rum portalu Gazeta.pl, na którym mieszkańcy tej dzielnicy mogą dyskutować.

wyjaśnij proszę co to znaczy, że mieszkańcy mogą dyskutować ?
                        dyskutowac zgodnie ze swoimi poglądami czy zgodnie z poglądami jana-w ?
                      • silvio1970 Re: Moderator na forum Ursynów 25.09.06, 14:21
                        ols napisał:

> Wszystko się zgadza, tyle że FU nie jest publicznym forum Ursynowa - to jest
                        fo
                        > rum portalu Gazeta.pl, na którym mieszkańcy tej dzielnicy mogą dyskutować.

czyli jest forum publicznym. natomiast sposób w jaki funkcjonuje czyni go
                        forum prywatnym zarządzanym przez SISKOM.

> Mandat społeczny to ładne pojęcie, ale użytkowników, którym jan-w nie
                        odpowiada
                        > jest naprawdę garstka (dziś spotkałem dwoje). Zresztą, wybory moderatora to
                        ni
                        > e konkurs piękności. Nie można pasować każdemu.

Ale może i jak najbardziej powinien wzbudzać jak najmniej kontrowersji.
                        Natomiast przeciwników samej moderacji czy moderacji w wykonaniu jana-w jest
                        sporo. Dziwne przy tym jest, ze administracja uchyla się od przeprowadzenia
                        otwartej dyskusji na FU. Wtedy jest szansa że bedziemy mieli opiekuna z
                        mandatem społecznym. Z całą pewnością nie bedzie każdemu pasował ale sukcesem
                        bedzie jeśli bedzie odpowiadał większości.
                        • Gość: płyń z wisłą! Ekostrada przegrała sromotnie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.09.06, 14:29
                          Przegrała w uczciwej dyskusji - pieniaczom zabrakło argumentów i dlatego musieli kłamać, zmyślać zarzuty, jak również nie wytrzymywali nerwowo i zaczynali bluzgać.
                          Siskom udowodnił swoje racje a to pieniaczom nie w smak, a poza tym to są ludzie bez jaj i honoru i nie potrafią po męsku znieść porażki - dlatego teraz z taką zajadłością atakują moderatora (nieważne czy on naprawdę jest w Siskom czy nie), bo w ten sposób chcą z sieie zjąć piętno żenującej porażki merytorycznej i porażki w walce o serca Ursynowiaków.
                          Dlatego wszystkiemu winien zły moderator, a nie to że pieniaczom zabrakło argumentów i racji!
          • silvio1970 jan-w jak pułkownik Lesiak 26.09.06, 12:40
            jest kompletnie niewinny, szczególnie zaś jest niewinny w opisywanych przez nas
            przypadkach

ols napisał:

> Do tej pory nie było poważniejszych skarg na jana-w, dlatego skala i
            gwałtownoś
            > ć reakcji silvia jest co najmniej zaskakująca.
            >
            > W tamtej dyskusji Twoje posty były wycinane za ataki personalne (nie wiem,
            kto
            > zaczął, Ty czy bełkot i prawdę mówiąc wszystko jedno w tym wypadku) i w
            związku
            > z tym nie jestem pewien, czy to czyni Cię właściwą osobą do oceniania pracy
            mo
            > deratorów.
          • kazuyoshi78 Re: Moderator na forum Ursynów 27.09.06, 08:02
            > Do tej pory nie było poważniejszych skarg na jana-w

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=654&w=35163579&a=35163579
            Rozumiem, że skarga powyższa nie była zdaniem Czcigodnej
            Administracji "poważniejsza".

Pozwolę sobie zatem zapytać: jakie kryteria musi spełnić skarga, aby Czcigodna
            Administracja zechciała uznać ją za "poważniejszą"?
    • silvio1970 kilka faktów - skutecznie moderowanych z forum 25.09.06, 12:45
      w skrócie wrzedstawi niewygodne fakty dotyczące moderacji na forum Utrsynów.

Latem 2006 "społecznym modeartorem" forum mianowany został niejaki jan-w.
      osoba bardzo srednio związana z naszym forum (około 200 postów w ciągu 2
      lat) natomiast aktywnie działająca w lobbystcznej organizacji SISKOM
      promującej budowę autostardy przez nasze osiedle. Jak się okazuje żaden z
      forumowiczów nie przypomina sobie by rekomendował jana na moderatora , nie
      odbyła się też żadna publiczna czy głosowanie w tej kwestii. jan-w dołączył
      tym samy do całej grupy działaczy SISKOM moderujacych inne warszawskie fora
      GW (koszatek, kropka).

Jan-W nigdy publiznie nie przyznał się do swoich związków z Siskomem
      natomiast stał się bradzo aktywnym uczestnikiem naszego forum (ponad 800
      postów napisanych w ciągu roku, ilość wyciętych pewnie na podobnym
      poziomie). Jego "aktywność" objawiała sie szczególnie w debatach dotyczących
      autostrady oraz uderzała w osoby, które o jego powiazaniach z Siskom
      ośmielały się pisać. w celu wiekszej kontrol wprowadził obowiązkowe logowanie
      na forum, które odwiedzało kilka osób dziennie. w ten sposób zamienił
      osiedlowy deptak w klubowy stolik, do którego dopuszcza jedynie on.

Spsoób w jaki jan-w został powołany oraz sposób w jaki moderuje te forum
      sugeruje ze nie jest społecznym moderatorem forum lecz funkcjonariuszem
      organizacji, której statutowym celeme jest minn "pisanie artykułów i notek
      prasowych, współpraca z dziennikarzami prasowymi, radiowymi i telewizyjnymi,
      udzielanie wywiadów, publiczne wyrażanie stanowiska i opinii stowarzyszenia"
      w kwestii największej i najbardziej kontrowersyjnej z planowanych w stolicy
      inwestycji.
    • silvio1970 dlazcego się tak upieracie przy janie 25.09.06, 13:09
      moderacja ma służyć spokojnej, merytorycznej dyskusji. sposób w jaki czyni to
      jan-w zupełnie temu przeczy. jest powodem ciągłych awantur i personalnych
      utarczek. jego zaangażowanie w SISKOM stawia pod znakiem zapytania jego
      obiektywnosć.

pozwólcie nam wybrać nowego moderatora.
    • java9 Propozycja. 25.09.06, 13:18
      Może administracja forum powinna w nagłówku forum dopisac informację,
      że forum moderowane jest przez działacza siskom i wszelkie informacje
      nie uzgodnione wcześniej z siskom nie będą publikowane.

Proszę również o dopisanie do netykiety, lub utworzenie jakiejś notki
      specjalnie na forum ursynowskim, iż moderator analizuje wypowiedzi
      użytkowników forum wedle własnego uznania i ma prawo decydować o tym
      kto będzie personalnie na forum atakowany a komu nie wolno tego robić.

Tak by było uczciwiej i w porządku wobec wszystkich uczestników forum.
      • rubeus Re: Propozycja. 25.09.06, 14:44
        Wiesz co Javo - mam poczucie, że zatracasz się coraz bardziej w dyskusji
        dla samej dyskusji i nadinterpetujesz pewne wypowiedzi i posuniecia
        moderatorskie jana.

W miarę na bieżąco śledziłem i śledzę wszelkie wypowiedzi dot.
        obwodnicy i autostrady na Ursynowie - dla tego, że temat ten
        mnie po prostu interesuje jako zwykłego mieszkańca Ursynowa i Warszawy
        w ogólności. Zawsze - jeszcze zanim w ogóle myślałem o przyłaczeniu
        się do SISKOM-u - starałem się udzielać rzetelnej informacji i prostować ewidentne bzdury i nonsensy nieczym nie poparte, i jakoś nie zauważyłem
        aby cokolwiek poza personalnymi atakami na moderatora, czy wzajemnymi atakami
        użytkowników było kasowane. Tak więc proszę - nie pisz bzdur...
        na faktach i dokumentach
        • java9 Re: Propozycja. 25.09.06, 14:55
          Ja też Cię proszę nie pisz bzdur i nie odwaracaj kota ogonem.
          W nosie mam cały ten siskom nie o tym jest mowa.
          Mowa jest o tym, że moderator forum uprzedzony do silvio pozwala
          innym uczestnikom forum na naruszanie netykiety.
          Ataków personalnych na silvio nie wycina i nie reaguje na prośby
          uporządkowania wątku, który jest nie na temat.

Gdyby te same teksty, które kierują forumowicze pod adresem silvio,
          napisał silvio pod adresem jana-w - jak długo by wisiały na forum ?

Cos mało uważnie śledzisz te dysusje, skoro pozwalasz sobie
          na pisanie takich bzdur,albo co wydaje się bardziej prawdopodopbne
          ( na spotkaniu dałeś temu wyraz),też jesteś uprzedziobny do silvio.
          • rubeus Re: Propozycja. 25.09.06, 15:45
            Tak jestem uprzedzony do silvo - nie raz o tym pisałem i dałem temu wyraz.
            Ale nie przeszkadzałoby mi to w niczym w kasowaniu niegodnych
            z netykietą ataków na jego osobę, czy jakiegokolowiek innego
            użytkownika.
    • java9 kończę ten temat 25.09.06, 14:58
      wyjaśniłam powody swojego oburzenia
      napisałam jasno i wyraźnie co mi się nie podoba,
      ( jak ktoś nie rozumie, to niech przeczyta jeszcze raz, uwaznie)
      teraz czekam na reakcję,
      a potem zastanowię się co zrobić z tym tematem dalej.
    • urban_legend moje trzy grosze 25.09.06, 16:31
      Za moment ten wątek też poleci na Oślą Ławkę. Tamten, wyrzucony, mimo wszystko
      do pewnego momentu rozwijał się w miarę normalnie. Wymiana argumentów miała
      miejsce w sposób cywilizowany do wczoraj. Dziś różne osoby przegięły (i to
      takie, które opowiadają się przeciw moderacji, co ciekawe) i wątek zleciał.
      Teraz jest drugi, tutaj. I za moment zacznie się z powrotem cała zabawa: ktoś
      kogoś wyzwie, ktoś inny założy nowy nick, podobny do czyjegoś itp.

Może się szanowni państwo zdecydują, czy wypowiadają się na temat moderacji na
      forum Ursynów w ogóle czy na temat moderacji aktualnej?

Jeśli ktoś jest przeciw moderacji obecnej, to może ma kontrpropozycję, tzn.
      innego kandydata na moderatora lub jakieś rewolucyjne wnioski i koncepcje,
      dotyczące moderacji?

Aha, i może darujcie sobie już używanie jako argumentu nazwy Siskom. Niedobrze
      się robi...
      • java9 Re: moje trzy grosze 25.09.06, 16:48
        To proponuję zrobić na tym watku porządek
        i powycinać wszystko co napisał płyn_z_wisla,
        wtedy nie będzie problemu z wywaleniem kolejnej
        rozmowy na oślą.

Odnoszę wrażenie, że jak dyskusja robi się zbyt merytoryczna
        i padają niewygodne zarzuty, których nie da się wytłumaczyć,
        wtedy do akcji wkraczają 3 bełkoty i płyn_z_wisla żeby zeszmacić
        wątek i sprowokowac do wywalenia na oślą ławkę.

Dlaczego dyskusja na temat logowania cała została wyrzucona
        na oślą a nie tylko posty, które naruszały netykietę ?
        Lenistwo czy celowe działanie ?
        • ols Re: moje trzy grosze 25.09.06, 16:58
          Akurat w tym wątku wypowiedzi płyń z wisłą są wyważone i na miejscu. Wątek nie jest "zeszmacony" i nikt tu nie rozrabia (pomijam drobne wycieczki osobiste i nieuzasadnione oskarżenia, ale to już uroda tego typu wątków).

Dyskusja nt. logowania nie ma większego sensu, bo się z niego nie wycofamy. To dobre rozwiązanie i wprowadzamy je stopniowo na całym forum.

Wątek został wywalony, bo był niemerytoryczny a jego poziom oscylował między rynsztokiem a maglem. Jak sama nazwa wskazuje Forum o Moderacji jest znacznie lepszym miejscem na wszelkie dyskusje o moderacji.
          • urban_legend Poproszę o wywalanie słowa "Siskom" z F.U. 25.09.06, 17:12
            ...i wtedy zrobi się merytorycznie. Jak na razie dyskusja w żadnym z wątków (ani
            wiele poprzednich dyskusji) nie prowadzi do niczego, bo w kwestii moderowania
            (czy też logowania się) na forum Ursynów wszystko po jakimś czasie sprowadza się
            do Siskomu bądź jego przeciwników.

A może zrobić forum "Siskom/Antysiskom"? Tylko wtedy nikt tam by nie pisał - za
            mało publiczności...
          • Gość: morderator Re: moje trzy grosze IP: *.aster.pl 25.09.06, 17:24
            "płyń z wisłą" to tzw. chamskie ramię siskomu, gdy siskom chce komuś po prostu
            nabluzgać, to nie logują się wtedy jako "koszatek", "robertc",
            "zielony_audytor", "jaaga", czy inny "rubeus", tylko właśnie jako "płyń z
            wisłą". Jeżeli "ols" twierdzi, że chamskie i prostackie wypowiedzi "płynia z
            wisłą" są wyważone i na miejscu, to znaczy, że albo nie czyta, a tu próbuje
            udawać zorientowanego, albo, co bardziej prawdopodobne, po prostu "pali głupa",
            bo sam dostał "z góry" określone dyrektywy i je wykonuje. W obu przypadkach ta
            "dyskusja" nie ma żadnego sensu, bez względu co zostanie napisane, to
            moderowaniem forów warszawskich będzie się zajmował siskom i figuranci.
            • ols Re: moje trzy grosze 25.09.06, 17:38
              Zaraz się dowiem, że też należę do tej organizacji. Od razu informuję, że nigdzie nie należę.

Zmian raczej nie będzie, bo udało mi się jedynie dowiedzieć, że dwie osoby są niezadowolone z jana-w i za wszystko odpowiada tajemnicza organizacja. Nie są to racjonalne przesłanki do robienia poważnych zmian.

PS. Wskaż proszę chamską i prostacką wypowiedź w tym wątku. Jest gorąca dyskusja, ale nikt nie obraża innych osób.
              • urban_legend a nie mówiłem??? 25.09.06, 17:43
                "Chamskie ramię Siskomu"... Jezzzzuuu... Muszę zapamiętać. Zwyzywam jutro
                kierowcę autobusu, że jest "chamskim ramieniem MZA" :D

A tak na poważnie - właśnie takimi wpisami rozwalane są wątki a raczej ich
                merytoryczność bądź kultura sprowadzana jest do przepychanki. Siskom powinien
                mieć osobne forum a na Ursynowie to słowo powinno być zakazane, byłby święty
                spokój.
              • kazuyoshi78 Re: moje trzy grosze 26.09.06, 22:44
                > PS. Wskaż proszę chamską i prostacką wypowiedź w tym wątku. Jest gorąca
                > dyskusja, ale nikt nie obraża innych osób.

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=654&w=49201905&a=49213309
                Rozumiem, że to o jajach nie jest chamskie i prostackie. OK, nie mam więcej
                pytań.
          • java9 Re: moje trzy grosze 25.09.06, 18:54
            Od początku piszę, że nie chodzi o to czy forum
            ma być moderowane czy nie.
            Chodzi o sposób moderowania i stosowanie netykiety
            wedle własnego widzimisię moderatora, tylko w określonych
            wygodnych dla moderatora sytuacjach.

Może moderacja powinna gdzieś archiwizować oślą ławkę
            i zmienić zasady wyrzucania postów "do nikąd",
            wtedy nie będzie sytuacji nie wyjaśnionych i nie do udowodnienia.

• silvio1970 Re: moje trzy grosze 26.09.06, 08:07
        urban_legend napisał:

> Może się szanowni państwo zdecydują, czy wypowiadają się na temat moderacji na
        > forum Ursynów w ogóle czy na temat moderacji aktualnej?

jestem przeciwko moderacji w ogóle. natomiast działalność jana-w wymaga
        natychmiastowj reakcji administracji. wniosek na dziś: odwołać jana.
    • silvio1970 proponuję yaoriusa 26.09.06, 11:17
      proponuje małą zmianę, nawet na okres próbny. yavorius pojawia się na FU nie
      rzadziej niż jan, moderuje albo moderwał już jakieś forum, w ogóle jest fajny
      chłop a jego nezrównoważenie psychiczne zapewni forum niezbędną dawkę
      obiektywizmu.