Dodaj do ulubionych

czy u notariusza przy zakupie działki zaplace...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.07, 08:06
po 27.09 mniej o połowe jesli dzialka w rejestrze gruntow jest jako rolna ale
poprzedni wlasciciel wystapil do urzedu gminy, a gmina wyslala wnioski do
starostwa powiatowego, urzedu wojewodzkiego a oni odpoiwedzieli ze pozytywnie
rozpatruja projekt decyzji na budowe domu jednorodzinnego? co mi pozostaje
zrobic przed podpisaniem aktu i czy bedzie tam juz zapis ze jest to dzialak
budowlana i do tego bede miala nizsza oplate??
Obserwuj wątek
    • czc Adversae res admonent religionem 24.10.07, 09:58
      na podst. prawomocnej dec. o wyłączeniu
      części dz. z prod. rol. wnieś do ODGiK wniosek
      o zmianę użytku w ewid. gr.
      • ravenheart1 I dostaniesz odmowę... 24.10.07, 10:05
        czc napisał:

        > na podst. prawomocnej dec. o wyłączeniu
        > części dz. z prod. rol. wnieś do ODGiK wniosek
        > o zmianę użytku w ewid. gr.

        Tereny zurbanizowane niezabudowane - to tereny faktycznie wyłączone z prod.
        rolniczej (min. wpis w dzienniku budowy),
        Tereny mieszkaniowe to tereny zabudowane budynkiem lub związane funkcjonalnie z
        obszarami zabudowanymi

        tak więc na razie w EGiB pozostaną użytki rolne, a podstawą zmiany użytków to
        jest operat geodezyjny z wykazem zmian gruntowych...
    • czc Consensus facit legem 24.10.07, 19:41
      tak jak pisze kruczeserce nie uzyskasz na razie zmiany użytku,
      zatem przyjdzie zapłacić taksę not. bez rabatu.
      Ze zmianami użytku nie spiesz się też z powodów
      podatk. Za "budowl". zapłacisz wyższy podatek od nieruch.

      bap-psp.lex.pl/serwis/du/2001/0454.htm
      www.rp.pl/artykul/64529.html
      www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/powiaty/root_bochenski/przedmiotowe/Geodezja+i+kartografia/Gdzie+i+jak+zalatwic+sprawy/GN-03.htm
      • Gość: Julia Re: Consensus facit legem IP: *.chello.pl 24.10.07, 20:31
        troszke chyba sie nie zgodze ztym co piszecie moi drodzy dyz mam papiery oj
        organow takich jak wojewoda, starostwo powiatowe postanawiające pozytwnie
        uzgodnic projekt decyzji o zabudowie , telefonowalam dzis do gminy i gosc
        powiedzial ze jesli mam pipiery od tych organow to wystarczy odebrac z gminy
        decyzje o warunkach abudowy, wiec jesli moge sie budowac to chyba jest dzialka
        budowlnana prawda?
        • czc Contra negantem principia non est disputandum 24.10.07, 21:14

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka