ania81-4
27.07.08, 20:56
Rok temu zawarłam z właścicielką lokalu mieszkalnego umowę o najem pokoju. W
umowie zostałam błędnie nazwana wynajmującą lokal, i w konsekwencji wynika iż
to ja jestem właścicielką lokalu. Dodatkowo w umowie nie ma informacji na
temat płatności za media: prąd, gaz itp. Nie ma również załącznika odnośnie
rzeczy znajdujących się w najmowanym pokoju.
W trakcie roku właścicielka lokalu podniosła czynsz nie zachowując formy
pisemnej (w umowie jest wzmianka o zachowaniu formy pisemnej pod rygorem
nieważności). Oznacza to nieważność całej umowy czy też tylko faktu podwyżki
czynszu?
Czy umowa jest ważna i jaki jest mój zakres odpowiedzialności za opłatę mediów?
Właścicielka twierdzi, że płaci podatek od umowy. Czy ma to wpływ na ważność
umowy?