Gość: Pawel
IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
02.03.09, 11:40
Witam,
Z góry przepraszam za długość postu, ale chcę przedstawić rzetelnie całą
sprawę.....
Posiadam nieruchomość na której planuję postawić budynek usługowo-handlowy
(komercyjny). Urząd nie wydał zgody na taki budynek, zgodził się jedynie na
budynek mieszkalny jednorodzinny. Uzasadnił to negatywną opinią Miejskiego
Zarządu Dróg o skomunikowaniu mojej działki z resztą drogi. Zaznaczam, że
dojazd do mojej działki jest od ślepej ulicy, przy której jest jedna firma
handlowa i trzy budynki mieszkalne. Ponadto moja działka graniczy z jednej
strony z zakładem produkcyjnym, z drugiej z torami kolejowymi, z trzeciej z
domem jednorodzinnym, z czwartej z omawianą drogą. W/w droga ma długość ok
200, dojazd i zjazd z niej jest na drogę przelotową, dwujezdniową, odgrodzoną
pasem barierek i zieleni, o bardzo dużym nasileniu ruchu, jest to część
obwodnicy miasta, która została wykonana kilka lat temu. Obwodnica przecięła w
prostopadle drogę przy której jest moja nieruchomość. Zjazd z obwodnicy na
drogę dojazdową wykonywał MZD, który dzisiaj kwestionuje poprawność tego
zjazdu dla obsługi niewielkiego handlu i usług (jedynie wyraża zgodę na
budownictwo jednorodzinne)
Teraz kilka pytań.......
1. Jak Urząd Miejski, podpierając się opinią MZD, kwestionuje niemożliwość
dobrego skomunikowania mojej działki z obwodnicą, jeżeli moja działka ma
dojazd z innej, lokalnej drogi - idąc tym tropem - znam jeszcze wiele innych
miejsc w moim mieście gdzie występuje kiepska komunikacja - i poprawiając ją
lepiej skomunikuję swoją działkę!!!!! ( Najlepiej całe miasto!!!!)
2. MZD kwestionuje zjazd z mojej ulicy do obwodnicy - SAM GO WYKONAŁ - więc
jak spartolił niech poprawia po sobie - czemu moimi środkami chcą poprawiać
swoją fuszerkę?
3. Przy tej ulicy działa już firma - to może ją też wywalić i zabronić
prowadzenia działalności?
4. Urząd wyraża łaskawie zgodę na dom jednorodzinny - w ścisłym centrum
miasta, granicząc z bardzo uciążliwą firma (produkuje bloczki prefabrykowane -
bardzo dużo pyłu i hałasu), granicząc z torami kolejowymi, za torami jest
straż pożarna, i w odległości 200 m obwodnica miasta - to może od razu mnie
wyślą do wariatkowa, bo mieszkać w takiej okolicy nie wyobrażam sobie. Czy w
taki sąsiedztwie urząd może zabronić stawiać budynku usługowo-handlowego??
5. MZD wyrazi łaskawie zgodę na wybudowanie usług i handlu jeśli przebudujemy
zjazd na własny koszt, czy ma do tego prawo??
W związku z opisaną sytuacją poszukuję podobnych spraw, wyroków, decyzji,
prawników którzy posiadają doświadczenie w tego typu sprawach i podjęli by się
walki z wszechwładnymi i wszechmocnymi urzędami. Byłbym wdzięczny za kontakt
ze specjalistami (biegłymi sądowymi) w dziedzinie komunikacji drogowej -
jeżeli taka istnieje.....
Każda pomoc otrzymana od Was będzie użyteczna.
Dziękuję i pozdrawiam
Paweł