Dodaj do ulubionych

C E L strategiczny dla PŁOCKA

01.03.12, 19:49
Płock powinien mieć określony długookresowy cel strategiczny i opracowaną strategię pod osiągnięcie tego długookresowego celu strategicznego.

PROPOZYCJA CELU STRATEGICZNEGO DLA PŁOCKA:

"Tworzenie miasta maksymalnie bezpiecznego, o dobrych powiązaniach z krajową infrastrukturą i europejską siecią transportową /TEN-T/, które pomiędzy obszarami funkcjonalnymi metropolii warszawskiej, metropolii łódzkiej, bydgosko-toruńskiego obszaru metropolitarnego i olsztyńskiego ośrodka regionalnego, wykształci swoje oddziaływanie jako silny ośrodek regionalny, odpowiednio do silnego znaczenia jaki ma dla gospodarki Polski"
Obserwuj wątek
  • jw.jw Re: C E L strategiczny dla PŁOCKA 01.03.12, 20:03
   Pod realizację celu strategicznego należy podejmować działania dla maksymalnego wdrożenia rozwiązań ze strategii Komisji Europejskiej do 2050 roku, przyjętej 28.03.2011 roku, określonej jako:

   "BIAŁA KSIĘGA" - "Plan utworzenia jednolitego europejskiego obszaru transportu - dążenie do osiągnięcia konkurencyjnego i zasobooszczędnego systemu transportu"

   eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=COM:2011:0144:FIN:PL:PDF

   Tylko jasno i precyzyjnie określony cel oraz zaplanowane działanie do jego osiągnięcia, pozwoli na osiągnięcie tego celu.
   • jw.jw Re: C E L strategiczny dla PŁOCKA 02.03.12, 06:12
    Zapomniałeś, że to Ty zaproponowałeś budowę CAN pomiędzy Warszawą, Łodzią a Płockiem.
    Tu dopiero by były potrzeby finansowe.
    Ja proponuję uporządkowanie kształtowania przestrzennego centrum Kraju i wyraźne wyznaczenie w nim roli dla Płocka.
    Płock potrzebuje wyznaczenia celu strategicznego i długookresowej strategii do jego osiągnięcia.
    Planowanie zamierzeń na kadencję lub dwie oraz wymyślanie wycinkowych rozwiazań prowadzi do chaosu przestrzennego w mieście, który już wyraźnie rzuca sie w oczy.
    Opanowanie niekontrolowanego rozlewania się miasta i uporządkowania tego co jest w centrum, to powinien być priorytet. Potrzebne są perspektywiczne cele i rozwiązania.
    • Gość: do jwjw Re: C E L strategiczny dla PŁOCKA IP: *.opera-mini.net 02.03.12, 08:38
     jwjw daj se spokój z wymyślaniem rzeczy na które nikt nie przystanie, zaraz napiszesz że włocławek z płońskiem trzeba przesunąć bo też są zagrożone, a jak na wiśle powstanie plama to może i wszystkie miasta od krakowa do gdańska i koryto rzeki trzeba będzie przbudować w kształcie fosy wkoło płocka i orlenu, takie ringi wodne
    • Gość: taktyka Re: C E L strategiczny dla PŁOCKA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.12, 09:02
     miasto ulega licznym zmianom negatywnym . nie są to zmiany będący skutkiem czyjegokolwiek planowania raczej efekty uboczne pewnych zjawisk , z pewnoscia braku jakiejkolwiek strategii czy nawet taktyki przez wiele , wiele lat. Niby jest jakis dokument ale przeciez nie po to aby go realizowac pomijajac juz czy jest on sensowny czy nie . Miasto ulega postepującej degradacji we wszystkich niemal dziedzinach : transportowej, urbanistycznej, społecznej , gospodarczej . Wydaje się że najpilniejszą potrzeba jest podjęcie działań zmierzających do powstrzymania tej degradacji , jak ktoś tonie trzeba mu rzucić linę albo podać rękę a potem formułować "strategię udzielania pomocy " bo zanim to zrobimy ofiara utonie.

     Osiem lat utracjuszowskich rządów ekipy od imprez będą się nam jeszcze długo odbijać czkawką. Nie wykorzystano sprzyjających warunków makroekonomicznych do stworzenia rezerw na czarna godzinę lecz te kasę i ten potencjał przebalowano i przeputano na pseudoinwestycje .

     Nie widać też aby obecna ekipa dorobiła się jakiejś pogłębionej refleksji na ten temat a sytuacja jest dramatyczna.
     Ta Tumska czy "molo" to jedynie najbardziej jaskrawe przykłądy .Płock jako całość prowincjonalizuje się coraz bardziej coraz gorsze połączenia komunikacyjne i transportowe z resztą kraju, marginalizacja jako ośrodka gospodarczego nawet na skalę lokalną, odpływ młodzieży i wykwalifikowanej kadry , marginalizacja jako ośr. akademickiego, rozsypująca się tkanka miejska a w szczególności starówka, największe atuty zdawałoby się - skarpa i nabrzeże - postępująca degradacja, rosnące obszary nędzy , wykluczenia i patologii społ.,
     Podejmowane miejscowo działania mają charakter dorażny i nie są w stanie zmienić trendu . Dobrze ze bedzie remontowana malachowianka ale przeciez stary rynek i okolice się rozpadają po prostu .
     Jakość życia w płocku ulega systematycznemu pogorszeniu , spadają ceny nieruchomości a więc również majątek gminy maleje , maleja wpływy do budżetu , zmniejsza się ilość firm i zatrudnionych . Brak tworzących miejsca pracy inwestycji , brak wizji rozwoju gospodarczego , kuleje wspołpraca samorządu ( od lat) z wiodacymi firmami i w ogóle gospodarką lokalną.

     Płock jest coraz dalej od szosy , od infrastruktury krajowej , systematycznie biedniej i zmniejsza się. Są to zjawiska na tyle poważne a ich trend trduny do odwrócenia że wymaga jakieś refleksji tu i teraz . To jest właśnie sytuacja gdy trzeba zastosować jakąś dorazna taktykę na kilka lat a potem gdybac co bedzie za lat 50 bo mozemy nie doczekać.
     • Gość: lużna uwaga Re: C E L strategiczny dla PŁOCKA IP: *.plock.mm.pl 02.03.12, 09:30
      Bardzo celne uwagi "taktyka" z tym tylko, że nie można mówi c o regresie czyli cofaniu się z jakiegoś poprzedniego stanu. To raczej zamieranie miasta. Jest to cecha takiej aglomeracji, która nie posiada własnych planów perspektywicznych, a decydencki są przypadkowi mimo wyborów ( a może właśnie dlatego?) i dysponują mało kompetentnymi zespołami. Dlatego właśnie zaś swoje działania opierają na ad hoc "atrakcyjnych" pomysłach mających przydać im taniego poklasku w kolejnych wyborach. Przykładem takiego braku profesjonalizmu były ciągłe uwagi i powstające zagrożenia jakie rodził w niedalekiej przeszłości zły system regulacji ruchu drogowego.Obecnie po wprowadzeniu sugerowanych przez społeczność wniosków i analiz system ten działa dużo sprawniej.o czym możemy się Trudne też jest naprawianie powstałych w ten sposób i przy okazji szkód nie tylko w mieniu.
      Wiele się mówi o planowym, perspektywicznym rozwoju miasta zaś realnie wygląda to kiepsko.Taki plan nie został opublikowany. Przykładem może być znany "bunkier" na Pl. 13 Straconych gdzie szuka się sposobu jego wykorzystania, a nawet adaptacji. Innym przykładem jest czekający na zagospodarowanie Nowy Rynek...
      Biurokratyczna niekompetencja i arogancja niszczy wrażliwa tkankę miasta. Tak było z pod rzecznym ujęciem wody pitnej i tak jest z wielowątkową dyskusją o tzw. obwodnicy wewnętrznej.
      Tak się dzieje w obliczu dobrych przykładów działania np. po trasie DK-60, a więc po kolei Gostynin i Kutno.
      Niezrozumiałe jest czekanie na cud, który uruchomi wreszcie mechanizmy rozwoju miasta określi taktykę i sposób. Im szybciej tym lepiej. Cokół na pomnik czeka...
      • Gość: do l.uwagi Re: C E L strategiczny dla PŁOCKA IP: *.084.c76.petrotel.pl 02.03.12, 12:04
       racja , to nie jest regres w sensie powrotu do miasta emerytów i róż ale raczej wyczerpywanie się pewnej formuły wskutek braku zasobów.

       jednym z powodów jet m.in. magiczna wiara w nieustający rozwój. pojęcie rozwoju nie jest jasne i uniwersalne i zależy od zdefiniowania jego kryteriów a te mogą być różne .
       w miarę klarownym kryterium jest podnoszenie się jakości życia mieszkańców.

       miasto nie jest w stanie rosnąć gospodarczo ani demograficznie ani terytorialnie , nie widać możliwości stworzenia ładu urbanistycznego ( bo przez lata zajmowali sie tym amatorzy) , komunikacyjnego , nie ma zasobów na nowe inwestycje i rewitalizację starej substancji . ostatnie lata były festiwalem pomysłów , fajerwerków które miały spełnic jedynie kryterium spektakularności czy pełnienia jakichś innych instrumentalnych funkcji często politycznych . W tym sensie zasoby i możliwości zostały rozproszone , para poszła w gwizdek . samorząd miotał się zjadając własny ogon.
       wymieniony bunkier na synagogalnej to jedynie drobny przykład tej patologii . to samo było z dokumentami strategicznymi które miały być bo miały być , potrzebne były do innych rzeczy tylko nie do tego aby coś w nich sensownie zapisać i realizować.

       w sytuacji obecnej o wiele ważniejsza jest odpowiedz na pytanie co robic w perspektywie 2020 niż co robić w perspektywie 2050 .

       dla mnie szczególnie uderzająca jest degradacja starówki gdzie nawet stosunkowo niedawne "ulepszenia" jak choćby stary rynek wymagają gruntownego remontu i raczej straszą niz są jakąkolwiek atrakcją. wymyta i zaśmiecona plaża , rozsypujące się nabrzeże, kompletny brak nawet kawałka przyzwoitych schodów do zejścia nad wisłe ( a w tym czasie planowanie kolejek , wind etc) , rozsypujące się "molo", rudery na starych rybakach, jakieś blaszane kible , buda -smażalnia ( szczególnie polecam atrakcję w postaci stalowego zasobnika na wodę i umywalki z kranikiem - mistrzostwo ) , rozsypująca się Morka, budy , śmieci , błoto , dziury , gruz , syf .
       Popatrzmy jak wygląda bezpośrednie sąsiedztwo ratusza i sam ratusz , popękany , brudny , z "parkingiem " typu gnój+błoto dokładnie na wprost wejścia do biura obsługi klienta .
       To nie jest stan nawet na średnią krajową, to jest jakiś apokaliptyczny azjatycki burdel .

       O stanie dróg, ulic , uliczek , chodników, zieleni szkoda nawet wspominać . a przecież nie tak dawno władza była dumna że można te wszystkie atrakcje obejrzeć z wagonika ciągnietego przez traktor z wymalowanym hasłem "Płock wrażeń moc"

       Ta nieszczęsna "ciuchcia" z wymienionym hasłem to był mocniejszy moim zdaniem i bardziej absurdalny przekaz niż słynny "Platon -czekoladowy baton , piękny , dobry , prawdziwy" wymalowany na ślepej rozlatującej się ścianie rudery . Jakaś smutna groteska.

       żeby było jasne widzę pewną wartość w produkowanych masowo na forum genialnych koncepcjach jwjw , citymena czy innych , są one w każdym razie przejawem jakiegoś życia w tej pustce . Jednak co z tego skoro są to najczęściej jakieś fantasmagorie , chęć autopromocji czy wrzucenia granatu w szambo . Gorsze od nich są jednak pomysły niektórych urzędasów , merytorycznie na tym samym poziomie ale niestety wcielane w życie .


      • Gość: jedennaforum Re: Opowiadacie zwykłe polskie bajki IP: *.194.c64.petrotel.pl 02.03.12, 12:06
       cały kraj się cofa a nastroje udzielają się wszystkim wam też, wystarczy prześledzić wszystkie fora innych miast .... wszędzie to samo..... młodzi uciekają, społeczeństwo się starzeje nasze miasto umiera itp pierdoły..... to ja pytam do k... nędzy dokąd uciekają skoro we wszystkich miastach ten sam skowyt??? no bo że z kraju to to akurat prawda A co nasze władze samorządowe zrobiły aby wyjść z jakimiś postulatami???? gdzie ci politycyi od siedmiu boleści? te pacynki partyjne?? w dupie mam popisy i ich gierki które napuszczają was jak burki a wy szczekacie na siebie a oni z was się śmnieją! jest tendencja w kraju i takie sa nastroje, tymczasem niewiele potrzeba by w Płocku było prawdziwe eldorado tylko trzeba ruszyć dupę i zaprotestować kiedy trzeba a nie siedzieć przed kompem i ględzić jedno i to samo!
  • jw.jw KPZK 2030 02.03.12, 19:57
   Jest Koncepcja Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030 przyjęta przez rząd:

   www.mrr.gov.pl/rozwoj_regionalny/Polityka_przestrzenna/KPZK/Aktualnosci/Strony/KPZK_przyjete_13122011.aspx


   www.mrr.gov.pl/rozwoj_regionalny/Polityka_przestrzenna/KPZK/Aktualnosci/Documents/KPZK2030.pdf

   CEL STRATEGICZNY DLA POLSKI:
   Str 68
   Efektywne wykorzystanie przestrzeni kraju i jej terytorialnie zróżnicowanych
   potencjałów rozwojowych dla osiągania ogólnych celów rozwojowych –
   konkurencyjności, zwiększenia zatrudnienia, sprawności funkcjonowania państwa
   oraz spójności w wymiarze społecznym, gospodarczym i terytorialnym w długim
   okresie.


   Dla Płocka rozwiązania nie są adekwatne do potrzeb i rangi płockiego osrodka przemysłowego, ale nie wszystko stracone:

   Str 69
   Raporty – jako podstawa do aktualizacji KPZK będą przygotowywane przez Ministra Rozwoju Regionalnego co pięć lat.
   Będą one podstawą do ewentualnej modyfikacji KPZK 2030. NiezaleŜnie od tego decyzja o
   aktualizacji części bądź całości dokumentu moŜe być podjęta przez Radę Ministrów.


   A więc trzeba szukać dróg dojścia do realizacji płockiego celu strategicznego !!!
   Są jeszcze szanse !!!
  • jw.jw Re: C E L strategiczny dla PŁOCKA 04.03.12, 15:56
   wyborcza.biz/finanse/1,108340,11254355,Ekonomia_chaosu_urbanizacyjnego_w_Polsce.html

   Problemy, które poruszył Pan dr Adam Kowalewski, żywo dotyczą Płocka.
   Tak jak często o to postuluję: u nas też trzeba nad tworzonym chaosem zapanować.
  • citymen Re: P L A N na chwilę obecną 06.03.12, 10:41
   Plan na chwilę obecną zróbmy taki aby rozprowadzić te plakaty, sam przebieg dróg jest kwestią wtórną bo nikt z nas nie dysponuje całością dokumentacji np uwarunkowaniami środowiskowymi itp wszystkich miejsc, dlatego na mapie zaznaczyłem już istniejące ciągi dróg krajowych jako dróg głównych i najważniejszych prowadzących do Płocka. Najistotniejszym aspektem jest poinformowanie społeczeństwa o konieczności połączenia Płocka drogami ekspresowymi z autostradami. Druga sprawa to jest kwestia organizowania przez ludzi innych akcji np zbieranie podpisów pod petycję do rządu o drogi dla Płocka, choćby za pomocą internetu jak i metodą tradycyjną. Płock nie może czekać 5 lat na umieszczanie go w planach, lecz muszą być te inwestycje realizowane jak najszybciej ze względu na bezpiczeństwo ludności wynikające ze specyfiki naszego regionu - wielkiego przemysłu chemicznego w Płocku, ale też coraz gorszą, postępującą sytuację społeczną i rynku pracy ważnego dla całej gospodarki Polski ośrodka!
   • Gość: mateuszek Re: Czy w rządzie są osoby inteligentne... ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.12, 18:38
    citymen napisał:

    > Nie chcemy też być postrzegani w ŻADNYM WYPADKU jako osoby wymuszające szantaże
    > m cokolwiek na kimkolwiek

    > Dlatego też oczekujemy,

    Czy nie uważasz, że w dobrze pojętym interesie tej inicjatywy warto by to MY rodem z PRL-u MY spersonifikować?
    Tam forma MY, WY dominowała w rozmowach dwócg osób. Znam to z filmów ale było to zabawne.
    MY to znaczy kto? Z kim te centralne władze maja rozmawiać, bo chyba nie z anonimem forumowym na forum.
    I nawet jeżeli w rządzie są osoby inteligentne to chyba nie aż na tyle żeby zgadawać adresy i nazwiska lobbystów w tej potrzebnej dla Płocka sprawie.
    • citymen Re: Czy w rządzie są osoby inteligentne... ? 06.03.12, 18:59
     My czyli społeczeństwo Płocka.... adresów zbyt wiele do podawania

     a od rozmów jest samorząd


     w innym wątku napisałeś:
     "Ciekawe jak wykorzystujesz swoją zdumiewającą, wszechstronną i rozległą wiedzę w swoim życiu prywatnym.
     Przykład jakichś osobistych sukcesów znacznie by uwiarygodnił twoje pomysły i twoje umiejetności organizatorskie i realizacyjne."


     Sądzę, że moje liczne wpisy na forum ustosunkowywujące się do Twoich, również licznych wypowiedzi jako fachowca wszech nauk i dziedzin posiadającego niekwestionowaną właśnie tę przytoczoną przez Ciebie zdumiewającą, wszechstronną i rozległą wiedzę w swoim życiu prywatnym, a zwłaszcza forumowo-całodobowym stanowi wystarczające uwiarygodnienie moich pomysłów.

     oraz

     "citymen a moze ty bys sie wział za naukę i jakieś studia skończył, lepiej spożytkowałbyś swój pęd do wiedzy"

     Mam do Ciebie jedną prośbę, nie pisz nic więcej o jakiejkolwiek szeroko rozumianej edukacji bo stanowisz dla niej groźną i odstraszającą antypromocję.


     A na koniec taka moja refleksja, gdyby Twoja scholastyczno-konfornistyczna percepcja rzeczywistości miała skrzydła to potrafiła by latać wyżej niż F16!
     • Gość: mateuszek Re: Czy w rządzie są osoby inteligentne... ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.12, 19:22
      Nie sądzisz, że twoja odpowiedź jest zupełnie nie na temat? A twoja wiedza, nauka, wykształcenie czy nawet pęd do wiedzy ma i miała dla mnie takie znaczenie jak zużycie paliwa w przywoływanym przez ciebie F16 podczas startu z lotniskowca na Morzu Południowo-Chińskim.
      Nigdy kompletnie mnie to nie interesowało, bo np. Leonardo napewno nie był doktorem wszechnauk, a Beethoven nie habilitował się w dziedzinie kompozycji. Kwity uzyskane na różnych poziomach kształcenia jak domyślasz się w mojej ocenie nie są wyznacznikiem ani sukcesu życiowego, wszak studia wyższe ukończyć dzisiaj może każdy nawet prosty jełop, ani mądrości ani skuteczności w działaniu społecznym czy bussinesowym.
      Dywaguję tylko czy dla sprawy nie byłoby lepiej gdyby tak trochę to sformalizować, pokazać siłę i determinację osób oraz uwiarygodnić zasięg społeczny tego ruchu/jezeli piszesz już w liczbie mnogiej o jego uczestnikach/, tudzież walory osobiste tych co sie tam znaleźli.
      Z moich doswiadczeń lobbyingowych wiem, że to skuteczniejsze niż cytując wieszcza "głos wołajacego na puszczy".
      Nie musisz sie z tym zgadzać. Twoja sprawa. Nie mojej babci barchany.

      BTW Wybacz, ale nie podejmę dalszej polemiki. Nie jest to zajęcie szczególnie efektywne ani zajmujące głębią doznań intelektualnych.
      • citymen Re: Czy w rządzie są osoby inteligentne... ? 06.03.12, 19:33
       sądzę że przedstawianie czyichś walorów, doświadczeń, orderów itd itp jest mniej istotne od zwykłego poinformowania i ustosunkowania społeczeństwa stanowiącej także elektorat (w jak największej ilości) bez zbędnego posiłkowania się autorytetami bo nawet średnio rozgarnięty homo spaiens wie że paliwa płynne na drogach czy w samym środku miasta/osiedla stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego (!)
       • citymen Re: Czy w rządzie są osoby inteligentne... ? 06.03.12, 19:42
        Zważ też na fakt, iż duży nacisk kładę na apolityczność i nietransparentność personalną, jako m. in. czynnik zbędny i szkodliwy ew. skojarzeń społeczeństwa jako preteks czyiś ambicji/kariry czy megalomaństwa, które tak częsta sam mi zarzucałęś.

        Akcja jest stricte społeczna i wizerunkowo bezinteresowna i to ma być właśnie jej siłą! Oczywiście zachęcam wszystkich do udziału w akcji zarówno osoby prywatne z podaniem swoich personaliów, fachowców jak i osoby prawne, stowarzyszenia etc. ale jako te, które dołączą się do głosu społecznego a nie jako te które mogą być przez niektórych odczytywane jako te dążące do wyeksponowania swojej obecności czy nie daj Boże własnych interesów.
        • Gość: mateuszek Re: Czy w rządzie są osoby inteligentne... ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.12, 20:16
         citymen napisał:

         > Akcja jest stricte społeczna i wizerunkowo bezinteresowna i to ma być właśnie j
         > ej siłą! Oczywiście zachęcam wszystkich do udziału w akcji zarówno osoby prywat
         > ne z podaniem swoich personaliów, fachowców jak i osoby prawne, stowarzyszenia
         > etc. ale jako te, które dołączą się do głosu społecznego

         OK! Ale konkretnie do kogo mam sie dołączyć. Przecież nawet głos społeczny nie jest anonimowy. Ktoś musi go wydać, a pisanie na forum na zasadzie Pana Rejowej "Krótkiej rozmowy między trzema osobami...." , bo więcej was tu nie pisze pod różnymi nickami i z sieci różnych operatorów co nie jest takie trudne ani w sprawie CAN, ani w sprawie twoich pomysłów, "trochę".... wybacz ,ale w tym miejscu :) podobnych do inicjatywy jw.jw. ma dla tej sprawy taki sens jak poligonowa wytwórnia lodu na Antarktydzie.
         Piszesz i piszesz, a wydźwięk ? Sam oceń.
         BTW Złamałem sobie daną obietnicę, ale teraz naprawdę juz z mojej strony cicho sza.
  • jw.jw C E L strategiczny dla PŁOCKA - Uwarunkowania: 06.03.12, 19:08
   PROPOZYCJA CELU STRATEGICZNEGO DLA PŁOCKA:

   "Tworzenie miasta maksymalnie bezpiecznego, o dobrych powiązaniach z krajową infrastrukturą i europejską siecią transportową /TEN-T/, które pomiędzy obszarami funkcjonalnymi metropolii warszawskiej, metropolii łódzkiej, bydgosko-toruńskiego obszaru metropolitarnego i olsztyńskiego ośrodka regionalnego, wykształci swoje oddziaływanie jako
   silny ośrodek regionalny, odpowiednio do silnego znaczenia jaki ma dla gospodarki Polski"


   Obranie takiego celu wynika z następujących aktualnych uwarunkowań funkcjonowania Płocka:

   1. Dużej koncentracji ZDR-ów i ZZR-ów:

   fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2711489,2,13,Mazowsze--Mapa-lokalizacji-ZDRow-i-ZZRow.html

   2. Niesprzyjających dla bezpieczeństwa mieszkańców Płocka uwarunkowania wynikające z róży wiatrów:

   fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2782613,2,10,Roza-wiatrow-dla-Stacji-Plock--Trzepowo.html

   3. Braku w planach centralnych zamierzeń budowy odpowiedniej dla potrzeb Płocka zewnętrznej infrastruktury drogowej:

   fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2781573,2,12,Realizowany-plan-budowy-krajowej-sieci-drog-ekspresowych-i.html

   4. Strategicznego znaczenia dla gospodarki Polski:

   fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2801553,2,9,Osrodki-gospodarcze-Polski.html
    • Gość: a orkiestra gra Re: C E L strategiczny dla PŁOCKA IP: *.adsl.inetia.pl 13.03.12, 09:43
     cel strategiczny na dzisiaj dla Płocka jest taki : przetrwać najbliższe 8 lat przy możliwie najmniejszych stratach własnych we wszystkich aspektach życia miasta .

     to jest wbrew pozorom bardzo ambitne zadanie , należy jedynie przestać udawać że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej i zająć się poważnie kwestiami które są realnie ważne!

     ważnym partnerem w tym procesie są również lokalne media a te jak widać nie dojrzały do swojej roli i zajmują się bzdurami zamiast inicjowaniem dyskusji na tematy rzeczywiście istotne dla miasta .

     kapitan costa concordii tez "nie chciał wywoływać paniki " a personel twierdził że trzeba wrócić do kajut.
     proszę państwa Płock zaczyna nabierać wody !
      • Gość: do GW w Plocku Re: C E L strategiczny dla PŁOCKA IP: *.084.c76.petrotel.pl 14.03.12, 13:50
       Dzisiejszy temat liczby Pi i ciekawostek liczbowych zw. z Płockiem jest kolejna kompromitacją dla gazety i kiepskim świadectwem dla profesjonalizmu dziennikarzy , którzy najwyrazniej nie zdają sobie sprawy z tego czym jest , jaką funkcję pełni i jaką misję ma prasa lokalna.
       Kolejny z sufitu wziety temat w dodatku dawno obśmiany ( jakby wszystkie gumaiku utopione w błocie na naszej budowie ustawić w rzędzie to starczyłoby stąd do Skierniewic!- A dlaczego do Skierniewic akurat?- Bo ja mam rodzinę w Skierniewicach ) , zgrany pusty temat -zapchajdziura.
       Jaki poziom zainteresowania sprawami lokalnym przejawia dziennikarz który decyduje się w obliczu setek poważnych i realnych problemów lokalnych napisać taki tekścik , który nawet nie spełnia kryterium wypełniacza szpalty w sezonie ogórkowym- wypada stwierdzić że - żaden .
       Od jakiegoś czasu można zaobserwować iz teksty publikowane w GW na Mazowszu usiłuja pełnić funkcję czy raczej naśladować dziennikarstwo specjalistyczne zwykle realizowane w dedykowanych tygodnikach czy miesięcznikach z zakresu chociażby prasy kobiecej , prasy dla facetów, ciekawostek ze świata etc.
       Rolą prasy lokalnej nie jest naśladowanie tych rzeczy ale przede wszystkim a może nawet wyłącznie dziennikarstwo obywatelskie zaangażowane w życie lokalnej społeczności , w tym się powinno specjalizować i w tym starać się utrzymać wysoki poziom profesjonalny .

       Temat liczb może mieć swoje miejsce w tym typie dziennikarstwa ale w innym ujęciu - zamiast ustalać które drzewo ma jaki obwód można ustalić ile drzew wycięto w Płocku w ubiegłym roku albo zająć się liczbami w budżecie miasta etc etc

       Wypada zarazem zwrócic uwagę na ubogość gatunków informacyjnych czy publicystycznych stosowanych przez GW na mazowszu albo na ich kompletne pomieszanie, tak że czasem trudno się zorientować kiedy relacja zmienia się w reportaż aby potem zmienić sie w komentarz a skończyć jako felieton.

       Od gazety redagowanej na takim poziomie trudno oczekiwać bycia poważnym partnerem w lokalnym życiu społecznym , pełnienia funkcji recenzenta lokalnych spraw i lokalnej władzy czy polityki . Gazeta chyba wskutek świadomego wyboru stara się stać OBOK .
       Nie jest w stanie podejmować czy inicjować debaty publiczne na istotne tematy ani być partnerem dialogu społecznego .

       Władza lokalna jak widać ma nie od wczoraj dość poważne problem w komunikowaniu się ze społecznością, nie posiada nawet widma polityki informacyjnej . Profesjonalni dziennikarze od razu widzieliby w tym szansę dla siebie . W GW na mazowszu tego nie widać .
       Wygląda na to że naczelny utracił chyba wizję pisma albo nie panuje nad zespołem albo jedno i drugie . Wsrod zespolu dominuje równanie w dół- brak jakiejkolwiek wyróżniającej się osobowości dziennikarskiej , wyróżniających sie tekstów, tematów.


       • jw.jw Re: C E L strategiczny dla PŁOCKA 15.03.12, 20:28
        W pełni zgadzam się z autorem w/w wpisu.
        Płock ma poważne tematy do rozważań publicystycznych, a nie ma kto ich pociągnąć.
        Co będzie, gdy nie będą to ćwiczenia i nie będą to tylko próby syren:

        plock.gazeta.pl/plock/1,35710,11345468,W_piatek_beda_wyly_syreny__Ale_tylko_cwiczebnie.html

        ????????????????????????

        Jak jesteśmy przygotowani na duże prawdziwe akcje????

        W O G Ó L E !!!!!!!!!!!!!!!!

        Miasto nie jest przystosowane na poważne zagrożenia jakie mogą wystąpić !!!


        A duża część Mazowsza może poczytać sobie, że w płockim zoo urodziła się jaszczurka: plock.gazeta.pl/plock/1,35710,11350125,Nadzwyczajne_narodziny_w_plockim_zoo.html
        ORKIESTRA GRA /jak na Titanicu/
  • Gość: płocczanin Re: C E L strategiczny dla PŁOCKA IP: *.166.c81.petrotel.pl 17.03.12, 08:48
   PROPOZYCJA CELU STRATEGICZNEGO DLA PŁOCKA:

   "Tworzenie miasta maksymalnie bezpiecznego, o dobrych powiązaniach z krajową infrastrukturą i europejską siecią transportową /TEN-T/, które pomiędzy obszarami funkcjonalnymi metropolii warszawskiej, metropolii łódzkiej, bydgosko-toruńskiego obszaru metropolitarnego i olsztyńskiego ośrodka regionalnego, wykształci swoje oddziaływanie jako silny ośrodek regionalny, odpowiednio do silnego znaczenia jaki ma dla gospodarki Polski"
    • citymen Re: C E L strategiczny dla PŁOCKA 17.03.12, 10:38
     Nie ma czasu na żadne "dalej", nasz samorząd jest i tak zapóźniony, a bezrobocie ciągle wzrasta to jest już STAN ALARMOWY! Trzeba zacząć od włączenia Płocka do autostrad DWUJEZNIOWYMI DROGAMI EKSPRESOWYMI!
         • Gość: strateg Re: C E L strategiczny dla PŁOCKA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.12, 12:40
          Ale zgodzisz się, że to już jest wyłącznie moja sprawa. Ty naprawdę nie musisz się tym kłopotać. To co mam w głowie zupełnie mi wystarczy. Nie każdy musi być koniecznie takim intelektualistą jak ty.
          O praktyczne efekty twojego niezwykłego intelektu nie zapytam, bo to z kolei wyłącznie twoja sprawa, no może jeszcze twoich bliskich o ile ich jeszcze interesujesz.
          Miłego weekendu.
          • citymen Re: Z A P R A S Z A M na fruom i stronę! 17.03.12, 13:15
           Zapraszam serdzecznie wszystkich wszystkich na forum "Drogi dla Płockak i regionu", także jw.jw. o przedstawienie "Celu Strategicznego dla płocka" swojego autorstwa. Dobrze byłoby to spjąć w jednym miejscu dla czytelności wszystkich zagadnień z tym związanych, także i na stronie głównej "Drogi dla Płocka i regionu" mapy i linki do tego dokumentu , ale to już po wyrażeniu zgody na to przez jw.jw

           Zapraszam raz jeszcze wszystkich do odwiedzin strony "Drogi dla Płocka i regionu" oraz do dyskusji na forum tej strony.           S T R O N A
           • Gość: jaki taki Re: Z A P R A S Z A M na fruom* i stronę! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.12, 13:48
            citymen napisał:

            > [b]Zapraszam serdzecznie* wszystkich* wszystkich* na forum "Drogi dla Płockak* i re
            > gionu", także jw.jw. o przedstawienie "Celu Strategicznego dla płocka**" swojego
            > autorstwa. Dobrze byłoby to spjąć**

            ----------------------------------------------------------------------------------------------
            *,** Dobrze by było też przeczytać co się pisze i oczywiście wziąć w garść słownik ortograficzny przed zabieraniem się za przebudowę świata i okolic.
            I proszę nie być taki "spjęty":)
              • citymen Re: Z A P R A S Z A M na fruom* i stronę! 18.03.12, 09:58
               Sądzę, że jest on jednak w zdecydowanie lepszym stopniu opanowany, niż merytoryczność, sens, cel i spójność przekazu dla świata Twoich myśli, ewentualnie obcych, wciąż podejmujących, nieudanych prób komunikacji z cywilizacją ziemską za Twoim pośrednictwem, z którymi bardzo prawdopodobnie masz kontakt z bliżej nieokreślonych rejonów naszej galaktyki, że o emocjach nie wspomnę....
                • citymen Re: Z A P R A S Z A M na fruom* i stronę! 19.03.12, 21:30
                 Ja sądzę, że na Ziemi to my i bez schodzenia jesteśmy. Dlatego lepiej nie schodźmy już niżej bo znajdziemy się w piwnicy i naprawdę będziemy uziemieni. A tymczasem trzeba działać i myśleć na wszystkich szczeblach jak ma funkcjonować Płock, będący strategicznym ośrodkiem dla polskiej gospodarki. Dlatego zastanawianie się nad tym nie jest tylko naszą, płocką sprawą, lecz takźe władz centralnych i najwyższych czyli UE.
                  • jw.jw Re: Z A P R A S Z A M na fruom* i stronę! 23.03.12, 22:32
                   Strategiczny ośrodek gospodarczy Polski musi dobrze funkcjonować !!!

                   fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2801553,2,11,Osrodki-gospodarcze-Polski.html

                   Przed Płockiem tylko" Warszawa, Ślask, Poznań, Kraków i Trójmiasto.
                   Za Płockiem: Wrocław, Łódź, Szczecin i cała reszta.
                   • Gość: gugu Re: Z A P R A S Z A M na fruom* i stronę! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.12, 16:22
                    niech pan sie panie janie za bardzo nie emocjonuje tymi obrazkami i nie wyciaga z nich zbyt daleko idacych wnioskow , przeciez pan dobrze wie ze to "za nami " i "przed nami " dotyczy tylko jednego wskaznika i tak na prawde za nami sensu largo jest mało co .

                    pana radosc przypomina mi czasy kiedy polska byla "jedną z 10 największych potęg gospodarczych świata" czyli w epoce gierka albo pomysł towarzysza Mao aby przegonic USA w produkci stali z wyliczenia bowiem wyszlo ze jak kazdy chińczyk zbuduje dymarkę i wytopi ilość stali zadaną przez komitet dzielnicowy to jak się to przemnoży przez liczbę obywateli otrzymamy wynik imponujący i summa summarum chiny przegonia usa w produkcji stali .

                    plock jest niestety małym zapyzialym miasteczkiem i ta malomiasteczkowosc i zapyzialosc maja sie coraz lepiej . nie jest to zbyt trudne do zauwazenia więc mowienie o tym syfie "strategiczny osrodek gospodarczy " jest po prostu śmieszne .
                    • jw.jw Re: Z A P R A S Z A M na fruom* i stronę! 24.03.12, 17:12

                     Prawie w 100 % zagadzam się.
                     Metoda oczekiwania na to że "Warszawa" rozwiąże nasze problemy i zauważy nasze potrzeby, doprowadziła nas do obserwowanej od kilkunastu lat recesji miasta.
                     Analizując KPZK 2030 opracowaną przez ekspertów resortowych z MRR i naukowych z PAN zauważyłem, że problemy funkcjonowania Płocka nie są znane /ośrodek strategiczny z największą krajową koncentracją niebezpiecznych surowców i produktów w zakładach dużego ryzyka awarii przemysłwej/.
                     Nawet nasi samorządowcy, działacze i urzędnicy nie zdiagnozowali dobrze uwarunkowań funkcjonowania miasta i jego sytuacji strategicznej.
                     Miasto i aglomeracja płocka kształtowane są przez realizację wycinkowych koncepcji i pomysłów, które nie tworzą żadnej harmonijnej całości.
                     Narasta chaos przestrzenny, nie są rozwiązywane problemy miasta, miasto bezładnie rozpływa się, następuje odpływ ludności do prężniejszych ośrodków,...
                     Trzeba to zmienić. Płock ma wspaniałe warunki do odegrania większej roli w życiu gospodarczym i społecznym Polski.
                     Ale trzeba przyjąć inne metody działań.
                     Zauważam dużo błędów w podejsćiu do kształtowania przestrzennego miasta, gdyż nie zauważam żadnej wizji jego ukształtowania i funkcjonowania.
                     Ale mam sygnały, że chyba zaczyna coś lepszego dziać się, ale droga do sukcesu miasta jest trudna i daleka.

                     fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2903806,2,10,PLOCK--Docelowe-uksztaltowanie-Miasta.html

                     fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2781605,2,13,Propozycja-zintegrowania-drogowej-infrastruktury-Kraju-przez-wybudowanie-dodatkowych.html