belfi
20.05.02, 13:06
Większość z nas pije kawę. Ja jestem namiętnym kawoszem.
Powiedzcie gdzie waszym zdaniem jest w Płocku najlepsza kawa?
Mnie bardzo smakuje w Auchan. Do niedawna przy dworcu PKS znajdowała się
kawiarnia Petropolu, niestety już zlikwidowana - tam również kawa była O.K.
Retro - dobra kawa po francusku, w Sphinksie na Tumskiej - po irlandzku (z
rumem), ale trochę drogo (8 zet). Smakowała mi również kawa podana na naszym
spotkaniu w Klubie Bilardowym na Królewieckiej.
Polecam kawę po staropolsku:
z ekspresu najlepiej cisnieniowego, z odrobiną (25 g) krupniku (rodzaj wódki),
z bitą śmietaną (ale nie w aerozolu, tylko własnoręcznie ubitą) z dodatkiem
cynamonu -palce lizać.