good_vibrations 19.12.11, 08:14 Założyli profil na facebooku - nie ma żartów! :) A na serio - trzymam kciuki, żeby się udało. Komunikacja miejska powinna być dla ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: mkrs Re: Mieszkańcy Franowa mają szansę na dodatkowy p IP: *.adsl.inetia.pl 19.12.11, 08:37 Ot, poznańska logika - wydać miliony na projekt, a potem albo go zmieniać za kolejne miliony, albo po 2-3 latach szukać kasy na przebudowę ulicy, bo z niewyjaśnionych przyczyn są korki. Naprawdę najwyższy czas, by pogonić tę klikę baranów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pasażer Re: Mieszkańcy Franowa mają szansę na dodatkowy p IP: 62.159.77.* 19.12.11, 11:02 Wszystkich specjalistów od transportu miejskiego zapraszam na wycieczkę do Zurichu. Może to im otworzy szeroko oczy i zobaczą jak powinna funkcjonować komunikacja miejska. Tramwaj jest traktowany jako podstawowy środek transportu w strefie miejskiej (zona 10) i można nim dojechać prawie wszędzie. Pętle lub ważne punkty przesiadkowe są często zlokalizowane przy stacjach kolejki podmiejskiej (S-bahn), tak żeby pasażerowie nie mieli problemów z przesiadką. Ceny komunikacji w przeliczeniu na warunki w Poznaniu są oczywiście wyższe, ale dla przykładu podam, że 24 godzinny bilet na przejazdy wszystkimi rodzajami komunikacji w strefie 10 kosztuje 8,20 CHF, czyli tyle samo ile dwa jednorazowe przejazdy (dwa razy po 4,10). Jeden bilet jest ważny w autobusach, tramwajach, trolejbusach i w S-bahn. Wysokie ceny za parkowanie mają zachęcać mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. Dlaczego pętla tramwajowa na Piątkowie nie ma połączenia z przystankiem kolejowym i dlaczego linia tramwajowa na Franowo, również nie będzie skomunikowana z linią kolejową? Przy tym wszystkim może warto jeszcze wspomnieć, że na lotnisko w Zurichu można również dojechać tramwajem (oczywiście pociągiem też). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: EM Re: Mieszkańcy Franowa mają szansę na dodatkowy p IP: *.173.46.222.tesatnet.pl 19.12.11, 18:54 Daj spokoj. Samochodziarzowi krzykacze zaraz oglosza, ze to faszyzm i ze dobrze, ze Grobelny nie ulega lobby.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: POgrobelny Re: Mieszkańcy Franowa mają szansę na dodatkowy p IP: *.icpnet.pl 19.12.11, 14:42 Projektowaniem transportu i komunikacji od wielu lat ubiegłego wieku zawiaduje słynny duet Politechnika- Miejska Pracownia Urbanistyczna czyli Krych i Deskur. Jeżeli nie wykurzymy ich z przyspawanych stołków nic się w Poznaniu nie zmieni!! Czas na młode wykształcone kadry. Czy ktoś pamięta jeszcze projekt Fudżi Bany?? Odpowiedz Link Zgłoś
k0les Mieszkańcy Franowa mają szansę na dodatkowy prz... 19.12.11, 08:55 To jest przykład ignorancji potrzeb mieszkańców i braku jakiegokolwiek logicznego myślenia przez nasze władze - dziś mieszka tam 5 tyś ludzi - ale nikt nie pomyśli, że dzięki takiemu połączeniu cały ten obszar mógłby sie rozwinąć - na zachodzie to jest norma, że najpierw powstaje infrastruktura transportowa a potem budują się mieszkania... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nuta Re: Mieszkańcy Franowa mają szansę na dodatkowy p IP: *.thfac.poznan.pl 19.12.11, 10:14 już nie ważne jak się buduje. Ale przecież na Folwarczną idą stare tory kolejowe - czemu miasto nie może tam pościć jednego szynobusu? To by rozładowało mnóstwo korków w tym miejscu, tym bardziej, że linia biegnie także przy innych osiedlach.Oczywiście nie musi ona się ciągnąć do samego dworca głównego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k Re: Mieszkańcy Franowa mają szansę na dodatkowy p IP: *.ip.netia.com.pl 19.12.11, 10:22 Po pierwsze byłoby to "nie na rękę" wszechmocnej Kompanii Piwowarskiej, która rości sobie prawo do użytkowania tych torów (przetaczają czasami nawet do stacji BP wagony), a poza tym z Franowa dowożą tamtędy materiały do Drukarni Św. Wojciecha na Chartowie. Poza tym ktoś zaraz powie, że tory są kolizyjne z Baraniaka i Dymka. Ale oczywiście poza cała ironią uważam, że w normalnym kraju już dawno wykorzystano by tą możliwość do usprawnienia transportu publicznego.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: CCC Re: Mieszkańcy Franowa mają szansę na dodatkowy p IP: 150.254.212.* 19.12.11, 12:46 Drukarnia już prawie nie pracuje - teraz jest made in Chna.... Kuriozalne jest, ze NIKT o mieszkancach Przemysława i Folwarcznej na powaznie nigdy nie myślał. I pewno dalej tak będzie. Niedługo barany wybudują szpital dziecięcy, III ramę, zajezdnię i przybiją tablicę "getto Przemysława/Folwarczna.... Odpowiedz Link Zgłoś
lukask73 Jakież niebezpieczne i archaiczne te pociągi 19.12.11, 18:35 > Poza tym ktoś zaraz powie, że tory są kolizyjne z Baraniaka > i Dymka. Ale oczywiście poza cała ironią [...] Ironia ironią, ale w naszej rzeczywistości jakiś decydent z pewnością jest gotów pomyśleć, że będzie to niebezpieczne, bo a) część kierowców może nie wiedzieć, że pojazd szynowy ma pierwszeństwo przed samochodami i b) nawet jeśli będą wiedzieli, to mogą b1) nie chcieć ustąpić albo b2) nie zauważyć sunącego z prędkością 25 km/h składu. Dlatego pociągu ma nie być i już! Jedna z legend miejskich głosi, że potworne niebezpieczeństwo sprowadzane na miasta przez sunące ulicami tramwaje (a i pewnie niesłuszne pierwszeństwo przed czarnymi wołgami) było przyczyną skutecznej likwidacji tego rodzaju komunikacji tam, gdzie ta likwidacja nastąpiła w latach 60. i 70. XX w. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Poznaniak Re: Mieszkańcy Franowa mają szansę na dodatkowy p IP: *.pools.arcor-ip.net 19.12.11, 19:16 Oczywiscie.W Berlinie istnieja 2 linie, ktore jezdza dookola miasta.W Poznaniu tory tez zataczaja petle i rowniez mozna by je wykorzystac.Uatrakcyjniloby to lezace wzdluz nich obszary, zaczeto by budowac i Poznan zaczalby sie wreszcie rownomiernie rozwijac.Ale wladze miasta maja wazniejsze zadania, takie jak CH i absurdy zwiazane ze stadionem, a Poznan jest rozjechany i zakorkowany przez samochody. Jednen z forumowiczow wspomnial sitwe architekt miejski-polibuda.Tez uwazam, ze trzeba by ten smrodek przewietrzyc Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koneser ignorancja IP: *.wtvk.pl 19.12.11, 13:12 > To jest przykład ignorancji potrzeb mieszkańców Przykład ignorancji jest wtedy, gdy ktoś nie wie, co to znaczy ignorancja. Odpowiedz Link Zgłoś
rak1963 To co chce nam zrobić Uząd Miasta to po prostu 19.12.11, 14:13 skandal. Nie dość że budując szpital zakaźny odcięli nam dojście do przystanku autobusu przy szpitalu przy ul. Szwajcarskiej to teraz jeszcze chcą nam odciąć dojście przystanków autobusowych przy do M-1 i do samego M-1. Mam wrażenie Urząd Miasta robi wszystko by pogorszyć połączenia komunikacyjne z Osiedla Przemysława i Folwarcznej :-( Raz że utrudnią nam znowu dojazd do centrum a dwa że utrudnią dostanie się do M-1. Jeśli ktoś nie może jechać własnym samochodem to aby dojechać z naszych osiedli do M-1 ( tylko około 900 m od osiedla ) to trzeba jechać dwoma autobusami czyli z przesiadką i robiąc ogromną pętlę. Przecież to są jakieś ABSURDY i po prostu zła wola urzędników ! Odpowiedz Link Zgłoś
manissa Re: Mieszkańcy Franowa mają szansę na dodatkowy p 19.12.11, 19:41 Uwierzę jak zobaczę i... pomacam. Mieszkańcom os. Przemysława/Żelazna/Folwarczna z okazji nadchodzących świąt życzę dużo uśmiechu i cierpliwośći. Manissa Odpowiedz Link Zgłoś