Dodaj do ulubionych

Prawda czy fałsz

01.08.21, 10:34
"Inflacja jest kwestią, którą należy odnosić do wzrostu wynagrodzeń; kiedy wynagrodzenia rosną dwa razy szybciej niż inflacja, oznacza to, że zarobiona kwotę możemy kupić dwa razy więcej" - powiedział nasz Premier.
W tej wypowiedzi widać ogromny talent- dwa kłamstwa w jednym zdaniu. Po pierwsze- załóżmy, że zarabiam 1000 zł/m-c i za tyle mogę kupić towarów. Załóżmy też, inflacja wynosi 4,5% więc dostałem podwyżkę równą dwukrotnej wartości inflacji czyli 9%. Czy po podwyżce mogę kupić towaru dwukrotnie więcej? Sami oceńcie talent matematyczny MM.
Po drugie: mam oszczędności w wysokości 1000 zł. i mógłbym za nie kupić 1000 bułek po złotówce. Po roku w wyniku inflacji bułki zdrożały o 4,5% czyli ich cena wynosi teraz 1,05zł.
Pytanie: czy w wyniku inflacji moje oszczędności nabrały wartości czy może jednak coś straciłem?
Podpowiedź: po roku za 1000 zł mogę kupić 952 bułki
Obserwuj wątek
    • l.george.l Re: Prawda czy fałsz 01.08.21, 21:13
      Lekcji matematyki w procesie edukacji jest zaledwie 25% więcej niż katechezy, która w przeciwieństwie do matematyki niczego nie uczy, a wręcz przeciwnie - ogłupia. Mimo tego fani PiSu aż tak durni nie są, jak się MM wydaje. Szybko się zorientują, że z miesiąca na miesiąc siła nabywcza posiadanych środków lawinowo spada. Za chwile będziemy drugą Wenezuelą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka