03.06.22, 19:40
Okazuje się, że Marks i Engels mieli rację, mówiąc o tym, że rozwój społeczeństw postępuje po okręgu a dokładniej: po spirali. Po pewnym czasie dochodzi do punktu wyjścia ale o jeden poziom wyżej.
pamiętam doskonale, jak siostra mojego dziadka, urodzona w latach 70-tych XIX wieku w rodzinie bezrolnych mieszkańców wsi galicyjskiej, opowiadała, że mając zaledwie kilka lat chodziła do pobliskiego lasu po chrust, potrzebny do ugotowania skromnej strawy. Zimą chodziła bez butów, bo dzieci butów nie miały. To była ta bieda galicyjska.
No i znów wracamy za sprawą miłościwie nam panujących do zbierania chrustu w lesie, żeby ogrzać dom, bo ceny węgla przebiły sufit i nadal szybują.
Wróciliśmy po spirali do punktu wyjścia ale na wyższym poziomie. Bo po chrust będziemy chodzić w butach.
Co dowodzi słuszności przemyśleń Marksa i Engelsa!
Obserwuj wątek
    • qwardian Re: Chrust 04.06.22, 08:03
      Na polityków w ogóle nie można liczyć, od dekady psioczyli na węgiel, a teraz się obudzili z ręką w nocniku. Liczę, że prąd w gniazdu będzie tej zimy, ale co do gazu nie jestem taki pewny, więc zapas drzewa mam na następny sezon. Podobno Jastrzębska spółka znowu zacznie drążyć chodniki w Krupińskim, poza tym otworzy kolejne, bo na razie wydobywa koksujący do wytopu stali. Nie da się domu ogrzać iluzją, wiatrakiem, albo fotowoltaiką i do tego są potrzebne produkty energetyczne, a nie mityczne 700 miliardów, których nikt z nas nigdy nie zobaczy.
    • renepoznan Re: Chrust 04.06.22, 08:03
      Naiwny jesteś Kiksie i nie potrafisz czytać komunikatów rządowych. Ta cała akcja z chrustem nie jest związana z gotowaniem strawy ale to realizacja hasła "Mieszkanie dla każdego". Teraz każdy będzie mógł wybudować sobie szałas.
      ;)
      • smurfmadrala Re: Chrust 04.06.22, 08:39
        Biomasa odnawialna, energetyczna przestała być cool. łoł łał, spoko aż mokro w majtach ?
        Znajomy opowiadał o spacerze pośród szwajcarskich willi zimą, wokół roznosił się zapach kominków,
        tam nie wadzi wspomaganie ogrzewania drewnem.
        Ciemnogrodzkie ogrzewnictwo, hodowla zwierząt, jadłospis, budownictwo a nawet moda nie wywołały globalnego OCIPIENIA, w domkach ludzie żyli, w rzekach ryby pływały, wszelka zwierzyna dobrze się miała.
        Gretynka Thunberg niech kilka tomów instrukcji napisze dla ratowania planety.
        Kłapanie dziobem nie jest tak skuteczne i przekonujące jak słowo drukowane.
        Wtedy totalsi, postępacy, ortodoksyjni toleraści będą wreszcie mieli KODEKS ekspercki jako argument.

Praworządnice brukselskie ZGODNIE POSTANOWIŁY - eko-zbawieniem jest pakt gaz-rury przyjaźni ale ostatnio jakoś-takoś rura im zmiękła.
        "Ciężko lekko żyć" - przysłowie z kryminału gdzie ciemnogrodzki reżim niewinnych prześladuje.
        • smurfmadrala Re: Chrust 04.06.22, 08:50
          MARSJAŃSKA stylizacja lusterkami foto-woltaiki willi w stylu "patrzta ile ja mam szmalu" kiedyś nas ogrzeje,
          upodobni eko-świat do eko-przepięknego bo sztucznego satelity, postępacki krajobraz uczyni malowniczym jak baza z Marsa.
          • kiks4 Re: Chrust 04.06.22, 10:05
            Muszę zaoponować, szanowny kolego Rene, że moim zdaniem nie o mieszkania w projekcie rządowym chodzi. A w każdym razie nie wyłącznie o mieszkania.
            Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że rząd zamierza intensywnie wspierać emerytów i rencistów w okresie zimowym. Od pierwszego października do końca kwietnia każdy emeryt i rencista otrzymywać będzie co miesiąc pięć patyków.
        • m-dyskretna Re: Chrust 04.06.22, 13:17
          Rząd nie mówi o drewnie, ale o chruście. Nie sądzę, żeby Szwajcarzy zbierali chrust po lasach. Co więcej, lesnicy wyceniają mp gałęzi do 7cm średnicy po takich cenach, w jakich 3 miesiące temu mozna było kupić mp drewna opałowego pierwszej klasy i to nie z Lasów Państwowych, ale od firm handlujących opałem. Słowem kolejny sukces rządu, pakiet antyinflacyjny działa :)
          Ciekawe czy jak już rodacy wyzbierają wszystkie gałązki, to Sasin występi w mediach narodowych z komunikatem, że można zbierać szyszki.
          • qwardian Re: Chrust 04.06.22, 13:39
            m-dyskretna napisała:

> komunikatem, że można zbierać szyszki.

Ekolodzy zamordowali Jana Szyszko jakiś czas temu..

wiadomosci.wp.pl/incydent-na-polowaniu-z-udzialem-ministra-jana-szyszki-ekolodzy-zostalismy-zaatakowani-6181755290150529a
          • smurfmadrala Re: Chrust 05.06.22, 12:40
            m-dyskretna napisała:
            > Rząd nie mówi o drewnie, ale o chruście. Nie sądzę, żeby Szwajcarzy zbierali ch
            > rust po lasach. Co więcej, lesnicy wyceniają mp gałęzi do 7cm średnicy po takic
            > h cenach, w jakich 3 miesiące temu mozna było kupić mp drewna opałowego pierwsz
            > ej klasy i to nie z Lasów Państwowych, ....

W Szwajcarii jest wszystko IDEALNE,
            natomiast w PL reżim, bieda, głód, wyzysk leśny, biją kolorowych i kilkanaście nowych UE-płci.
            Polecam terapię geograficzną, po co siebie męczyć i Rodaków zamartwiać?
            • m-dyskretna Re: Chrust 05.06.22, 19:19
              Odpowiedż zupełnie od czapy. A do Szwajcarów mam szacunek z tej prostej przyczyny, że w moim krwioobiegu mam też kilka kropli krwi helweckiej.
              • kiks4 Re: Chrust 05.06.22, 20:26
                Wieki temu mój pierwszy kontakt z ziemią Helwetów w małej miejscowości Chur u podnóża Alp mnie zaskoczył. To były jeszcze lata komuny u nas więc kontrast był olbrzymi. Pierwsze spostrzeżenie- ulice czyste do nieprzyzwoitości. Później widzieliśmy, że właściciele posesji po przejeździe samochodu myjącego jezdnię poprawiali jego robotę myjką ciśnieniową.
                Ale po wielu latach rozczarowanie w drugą stronę- chodniki w Bazylei lepiące się od gum do żucia. Doszło do głosu nowe pokolenie...
                A co do czapy- Smurf tak ma. Gdy zostaje dociśnięty do ściany argumentami nie do pokonania zmienia temat, najczęściej na wzór słynnej metody Chruszczowa, któremu na liczbach pokazano poziom życia w USA i ZSRR:" a u was Murzynów biją..."
      • snajper55 Re: Chrust 04.06.22, 20:56
        renepoznan napisał:

> Naiwny jesteś Kiksie i nie potrafisz czytać komunikatów rządowych. Ta cała akcj
        > a z chrustem nie jest związana z gotowaniem strawy ale to realizacja hasła "Mie
        > szkanie dla każdego". Teraz każdy będzie mógł wybudować sobie szałas.
        > ;)

Przedtem też mógł. Pod tym względem nic się nie zmieniło. W zasadzie to nic się nie zmieniło. Chrust, szczaw i mirabelki. A niektórzy kręcili nosem na miskę ryżu...

S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka